Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (68 – …
  semperparatus o Wolne tematy (68 – …
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  szwaby płacić ! o Kaczyński nie jest żadnym…
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Ale dlaczego? o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wiceadmirał Toczek o orędziu Putina: „U Rosji nigdy nie było straszenia, tam był realizm”

Posted by Marucha w dniu 2021-04-21 (Środa)

Prezydent Władimir Putin w swoim orędziu do Zgromadzenia Federalnego powiedział, że wrogie działania Zachodu wobec Rosji nie ustają.

W związku z tym porównał niektóre kraje z szakalem Tabaqui z „Księgi dżungli” Rudyarda Kiplinga, które, podobnie jak ta postać, „kręcą się wokół Shere Khana” – zatwardziałego tygrysa, który sam siebie nazywał pełnoprawnym i jedynym panem dżungli.

Czepiają się Rosji tu i ówdzie bez powodu. I, oczywiście, od razu wokół nich, podobnie jak wokół Shere Khana, kręcą się wszelkiego rodzaju małe Tabaqui. Wszystko jak u Kiplinga. Wyją, aby udobruchać swojego władcę
– powiedział przywódca Rosji.

Władimir Putin poświęcił niewiele czasu tematowi stosunków między Rosją a Zachodem, skupiając się głównie na kwestiach wewnętrznych, które są dziś przedmiotem troski Rosjan. Ale duża końcowa część przemówienia dotycząca sytuacji międzynarodowej zabrzmiała bardzo imponująco.

Prezydent zaznaczył, że Rosja nie chce „palić mostów”, ale w razie potrzeby wprowadzi twarde asymetryczne środki w stosunku do krajów kontynuujących nieprzyjazne działania, co jest wyraźnym sygnałem zarówno dla tych państw, które są szczególnie aktywne w wywieraniu presji na Federację Rosyjską, jak i tych, które dopiero myślą o dołączeniu do nich.

Prezydent Federacji Rosyjskiej podkreślił, że świat jest już przyzwyczajony do nielegalnych sankcji i grubiańskich prób narzucenia innym swojej woli.

Prezydent zatrzymał się na omówieniu sytuacji na Białorusi. To jedyny kraj, któremu Putin poświecił w orędziu do Zgromadzenia Federalnego szczególną uwagę.

Praktyka niesprawiedliwych sankcji rozwija się w coś bardziej niebezpiecznego: mówimy o próbie zamachu stanu na Białorusi. A Zachód w żaden sposób nie zareagował na najnowsze wiadomości z Mińska – powiedział rosyjski przywódca.

Według niego „praktyka zamachów stanu i zabójstw politycznych głów państw nie znajduje oddźwięku tzw. kolektywnego Zachodu”.
– Można w jakikolwiek sposób odnosić się do Janukowycza, Maduro, Łukaszenki. Ale praktyki organizowania zamachów stanu, planów zabójstw politycznych – to już za dużo. Wszystkie granice zostały już przekroczone. Wystarczy spojrzeć na zeznania spiskowców, że przygotowywano blokadę Mińska, odłączenie miasta od prądu – powiedział Putin, dodając, że „nikt nie myślał o ludziach na Białorusi”.

Odnosząc się do wypowiedzi Władimira Putina, wiceadmirał w stanie spoczynku Marek Toczek w rozmowie ze Sputnikiem powiedział, że w jego opinii wszystko, co się dzieje dokoła, zaczyna przybierać postać jakiegoś bardzo konkretnego planu, zawczasu przygotowanego przez określone siły.

– Oczywiście, nie jestem w stanie oceniać stanu rzeczy, bo za mało mam wiedzy. Jednak te wypowiedzi prezydenta Putina, które padły, jednoznacznie świadczą o powadze sytuacji. I to jest, być może, najbardziej niepokojące. I patrząc na to, w jaki sposób Zachód podchodzi do działań, ta sytuacja może przybrać bardzo zatrważający, wręcz zły przebieg – uważa rozmówca Sputnika.

Na pytanie Sputnika, czy ostre wypowiedzi rosyjskiego prezydenta mogą być odbierane na Zachodzie jako groźba, odpowiedział przecząco.

– Nie, ja tego nie odbieram jako groźbę. Zresztą, nie wiem, czy jestem w tym odosobniony, czy to zdanie ktoś popiera jeszcze. To są wypowiedzi ze strony rosyjskiej. U Rosji nigdy nie było straszenia, tam był realizm. Rosja zawsze stawia sprawę (można było się z nią nie zgodzić, to jest inny temat – każdy ma swoje interesy). Natomiast ponad wszystko przebijała pewna powaga, tożsamość, można powiedzieć, z dobrem ogólnym – uważa wiceadmirał Toczek.

Zastanawiając się nad tym, kogo miał na myśli Putin, kiedy wspominał bohatera Kiplinga Shere Khana, rozmówca podjął temat USA.

– Sytuacja w Stanach Zjednoczonych po ostatnich wyborach jest nie do końca jasna dla wszystkich. Te oskarżenia o fałszowanie wyborów – do końca nikt nie powiedział, jak było faktycznie. Tak samo jak z zamachem na Białorusi. Nie jest to na tyle pewne, żeby tutaj publicznie występować i coś głosić. Wszystko przybrało jakąś dziwną manierę… Natomiast ja będę śledzić na tyle uważnie, na ile mam dostęp do źródeł, co się w tej materii dzieje. Mam jednak nadzieję, że nie przekroczy się tych barier, gdy sytuacja stanie się nie do odwrócenia – powiedział wiceadmirał Marek Toczek.

Na zakończenie rozmowy dodał, że ocenia obecną sytuację międzynarodową jako jeden z najbardziej poważnych kryzysów po II wojnie światowej.

Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

Wiktor Bezeka
https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 20 do “Wiceadmirał Toczek o orędziu Putina: „U Rosji nigdy nie było straszenia, tam był realizm””

 1. Yagiel said

  cytuję vice-admirała nieistniejącej już floty polskiej:
  „Odnosząc się do wypowiedzi Władimira Putina, wiceadmirał w stanie spoczynku Marek Toczek w rozmowie ze Sputnikiem powiedział, że w jego opinii wszystko, co się dzieje dokoła, zaczyna przybierać postać jakiegoś bardzo konkretnego planu, zawczasu przygotowanego przez określone siły.”
  Polak nie precyzuje autorów planu, choć Kipling wskazuje na USA… Alegorie, analogie. Bo „zawczasu przygotowane” – kiedy?

  Analogia 1. USA zachowują się, jak III Reich pod koniec lat 30. Kolejne oczekiwania, kolejne żądania, także za pośrednictwem V kolumny – dziś są nią organizacje z portfela Soros’a, itp. Antify. Miała być wojna i była.
  Analogia 2. Hitler zachowywał się, jak Zakon Krzyżaków wobec Bałtów/Litwy – pomoc nadeszła od Polski; dziś pomoc może nadejść od Chin, nadchodzi, ale – wszystko ma swoją cenę! Litwa musiała przyjąć katolicyzm – co niosą Chiny? Miała być wojna i była jedna Bitwa+Koronowo.
  Analogia 3. Zakon zachowywał się, jak Lud Mosze wobec Filistynów: wasze jest nasze, bo mamy prawo! Wtedy/tam był to Jahwe, teraz/tu to jest Demokracja.Jahwe to Bóg plemienny – stał się globalny; demokracja to bogini plemienna – stała się globalna. W obu przypadkach Siłą. Miała być wojna, była wojna. Siła więc przeciw Sile to minimum – co jest maximum? Myślenie analogiami, alegoriami. Tak myślał Jagiełło z Rodziną/Rodem i Drużyną… Zastanawiam się, na ile Putin, Ławrow, Kreml potrafią być Jagiełłą+R/R+Dr ? W tej chwili wygląda to dobrze-ananlogicznie. Przyszłość już była, więc…

  Skoro to samo plemię przez ponad 3 tysiące lat robi to samo: narzuca się innym – są dwa wyjścia. 1. Nie być innymi. NIe. 2. Nie być temu plemieniu. Tak. Myślę, że to możliwe i potrzebne.
  A co do Jahwe: to bardzo inteligentny Bóg plemienny, świadom, że nie jest sam na Globie. Może nawet nie lubi być sam ? A może nie lubi dostawać kosza? arbuza? czy innej czarnej polewki?
  A co do zwierząt: są takie osły na pustyni, kt samce lubią kopać samice – samice odbiegają… W ZOO jest gorzej samicom, bo nie mają gdzie uciec. Trzeba być Osłem, żeby myśleć, że Rosja chce być w ZOO, że chcemy żyć w ZOO; ani Tygrys tego nie chce, ani Niedźwiedź…
  A co do jemioły: chce żyć w ZOO ? Drzewa szybko się skończą, a ptaki z ZOO nie wylatują… W klatce. Debilna Polska usycha w ZOO, wysysana – nie wydaje mi się, żeby w Rosji jemioła… W dżungli Kipling’a ? Na pewno nie na morzu, na wsie 100%!

  Flota nasza nie istnieje? Vice-admirał istnieje: analogicznie i alegorycznie, sądząc po odpowiedziach na jemu zadane pytania.
  Dodam jeszcze jedno: jak się nazywali słowiańscy vikingowie? Aaa, chąśnicy… No ciekawe,co to znaczy? Pewnie to, co znaczyło…

 2. Maverick said

  Niezły przymiotnik dla polskich kundli został użyty poprzez Putina nazwał poliniackie gady wdrażające NWO szakalami. Można zrozumieć ze nazwa hieny została zarezerwowana dla Bideta.

 3. Boydar said

  I tutaj tłumaczenie jest z sensem ! Nawet Sputnik dał dupy.

 4. Boydar said

  … a w ogóle, to jeżeli Stronnictwo Ruskie zaczyna się ujawniać, znaczy się ten rozdział historii powoli ale nieubłaganie domyka się. Ciekawe komu przytnie ogon.

 5. revers said

  Prezydent zatrzymał się na omówieniu sytuacji na Białorusi. To jedyny kraj, któremu Putin poświecił w orędziu do Zgromadzenia Federalnego szczególną uwagę.

  Dzis nagle krety puscily wode w Minsku podtapiajac czesc Minska , a w spokojnym i ordnungowym Hamburgu nieznani sprawcy wrzucili swiece dymne na teren konsulatu rosyjskiego w Hamburgu uniemozliwiajac prace konsulatu, a moze testowali likwidacje konsulatu w terrorystycznym ataku.

  Czyli zagluszyc medialnie glos rosji i bialorusi z wschodu lub likwidacje placowek dyplomatycznych rosji.

 6. Maverick said

  Boydar Bóg wybrał Prezydenta Rosji do zatrzymania gadów i ich upokorżenia. Chyba nie powiesz ze wiesz coś więcej od Boga. Gady cały czas naruszają prawa Boże.

 7. Boydar said

  Praw Bożych naruszyć się nie da, Panie Maverick. Można tylko spróbować zlekceważyć ostrzeżenia. To jak z polem minowym, wleźć można, choć pisze wyraźnie – Achtung ! Minen ! Proszę zauważyć, że nie ma w tym zakazu.

  Alle, skąd Panu przyszło, że ja względem roli Władymira Władymirowicza uważam inaczej niż Pan ? Może coś niejasno napisałem, tylko gdzie ?

 8. Maverick said

  Panie Boydar to całkiem prawdopodobnie ze Amerykanie sami się upokorzą, tylko po co Polin się sam nadstawia?

 9. Ola said

  Mocne slowa Putina: ” Bedziecie tego zalowac, jak juz dawno nie bylo wam dane zalowac.”

 10. Przemysław Jakub said

  Pan H. Pająk w swojej ostatniej książce przytoczył opisy walk i okazywania atawistycznej nienawiści pejsaczy garbatonosych do cararu i Rosjan. Już wtedy robiono zamachy bombowe w cerkwiach, a apigeum nastąpiło po wydaniu ukazu cara, ukrócająca szarogęszenie się lichwiarskich karaluchów. Ostatecznie zamordowali Aleksandra II i rodzinę Mikołaja II. Toteż nic dziwnego, że tak ujadają na Rosję nadal.

 11. Zbigniew Kozioł said

  Dla porównania warto… (a może i nie warto) zapoznać się z opinią generała Polko: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/gen-roman-polko-o-konflikcie-rosja-ukraina-mala-wojna-jest-potrzebna-putinowi/lgtq3yw

  Ta ostatnia jest przynajmniej szeroko dostępna 😉 podczas gdy Sputnika czyta nie tak znowu wielu…

 12. revers said

  Rownie dobrze mozzna powiedziec ze wojna jeszcze bardziej potrzebna jest malemu napoleonowi Zielenskiemu. Putin ma zabezpieczonaa prezydenture do 2036 roku, Zielinski nie.

  Zielenskiemu rowniez niewiele chwatit do pelnego poparcia, a jest juz obecna na ukrainie opozycja ukrainska, ktora glosnym glosem domaga sie wspolpracy z Rosja, jako naturalnego sojusznika.

  Dodatkowo Zielenski i wysyla zaproszenia do Putina do rozmow o Nowejrosji w samej Nowejrosji, jednoczesnie przeprowadza kolejnaa mobilizacje do wojska ukrainskiego, powiekszajac zagrozenie wojna na wschodniej ukrainie.

  A pan Polko moze pierw zaznajomil by sie z rapotami obserwatorow OBWE, kto pierwszy odszedl od umow Minskich i naruszyl strefe demarkacyjna, czy ostanio kto napuscil zamachowcow na zycie Lukaszenki i jego rodziny a poniej demonizowal po zachodniemu Putina, Kreml i wspolpracownikow.

  A tak po za tym moze czas strzelic sobie w zyle szczepionke szczescia na covid jak to przydazylo sie zolnierzowi Olechowi i odejsc w aleje zasluzonych na lepszych powiazkach.

 13. revers said

  re11
  Bardzo przekonuwujace sa oswiadczenia gen.Polko zwlaszcza ze jest Polski slad na zamach na Lukaszenke i jego rodzine, czyli zza wegla.

  No brawo, panowie wojna wygrana, oby tak dalej skrytoboojczo, to juz dojdzie obok bader-wojsko, skrytobojcow wojsko, jak i 5 letnich dzieci tak z drona na rozgrzewke dla lepszego bohaterstw.

  A ile w tym HONORU, odwolan do BOGA tego zaden orez nie opisze.

 14. Zbigniew Kozioł said

  Maciej Maciak i ten jego kanał? Mnie zdaje się, że to zadyma, a nie jakieś rozsądne rozumowanie. Może jego wysublimowane myślowo rozumowanie po prostu dla mnie za mądre… Początek z walczykiem świetny jednak!

 15. BK said

  Najdłuższa granica lądowa Rosji to Chiny. Kraj z 10x większą populacją o dysproporcji gospodarki nie ma co mówić.
  Prezydent Putin nie ma rezerw na okupację Ukrainy czy Polski. Ale ma rezerwy na _rozwalenie_ pasa 1000km od granic zachodnich Rosji.
  Wnioski są oczywiste.

  ———–
  Jeśli chodzi o siłę militarną, to nie ma żadnej dysproporcji, przeciwnie.
  Admin

 16. Piskorz said

  re 10 że tak ujadają na Rosję nadal.””…..Co to znaczy ujadają ?! Rosję chcą rozwalić, jak….chcieli od lat.!!

 17. Maverick said

  Jak można brać poważnie jakiegoś tam Polko co twierdzi że Krym jest zajęty nielegalnie. Krym jest zajęty legalnie bo odbyło się tam referendum, mówi ten burak o tym jakby tego nie wiedział. Jako autonomiczna republika Krym może decydować z kim chcą się połączyć. Czyli kolejna szmata masońska. Amerykanie też chcą się wyrwać z pod masońskiego zniewolenia, Mają dość rzydziańskiego zniewolenia. Teraz jest wyścig czy świadomi i przebudzeni ludzie wygrają z lucyferianami zanim ich całkowiecie stłamszą rzydziany, niszczeniem wolności słowa, zamordyzmem medycznym i eksperymentując na owcach i baranach eksperymentalnymi niby zastrzykami. Pamiętajmy ze wszystkie prawa mamy od Boga, który uczynił nas na swoje podobieństwo. rzydziany czyli lucyferianie chcą nam te prawa odebrać i decydować za nas. Będziesz miał niczego nie podsiadać i być szczęśliwym niewolnikiem. To ich wytyczne dla przyszłych pokoleń. Poliniacy to tak tępy naród i nie wiedzą że kabała podstawia im właśnie swoje kanalie, a ci pasożytniczą na nich i prowadzą ich do zniewolenia.

  Ruch suwerennych w USA zaczyna się rozpędzać:

 18. Warto pamiętać, że Bidena do Pentagonu w piątek nie wpuszczono. 🙂

 19. Carlos said

  Polko to slugus Szatanow Zjednoczonych

 20. Maverick said

  Szoigu to chyba najlepszy generał od czasów Chingis Khana.

  Nie tylko ośmieszył media lucyferiańskie, użtskał pożycje satelitów do odstrzelenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: