Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (30 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-04-21 (Środa)

Osobnik Morawiecki, pełniący funkcję premiera III RP zapodał, że „wyszczepienie” jest warunkiem powrotu do normalności oraz zaapelował -uwaga! – „naprawdę warto przełamać w sobie jakiekolwiek wątpliwości”.

Proponuję Morawieckiemu, aby „przełamał w sobie jakiekolwiek wątpliwości” i skoczył na łeb z Pałacu Kultury. Im mniej bowiem morawieckich, niedzielskich, simonów itp. tasiemców w Polsce, tym większe szanse na powrót normalności.

żurek kujawski

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/04/17/wolne-tematy-29-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/04/24/wolne-tematy-31-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 278 do “Wolne tematy (30 – 2021)”

 1. bladymamut said

  Dr Peter Daszak to szef EcoHealth Alliance. EcoHealth Alliance zlecało badania nad (potencjalną) bronią biologiczną w Instytucie WIruologii w Wuhan. Dr Peter Daszak już w lutym 2020 twierdził, że to co się stało to na pewno powstało i wylazło na świat naturalnie. Na początku tego roku był członkiem dwóch komisji, które udały się do Chin, żeby badać genezę kowida. Ciekawostką jest to, że EcoHealth Alliance dr Daszaka w dużej mierze jest finansowane przez różne instytucje, mniej lub bardziej związane z armią amerykańską.

  „Z tego wszystkiego wyłaniają się cztery istotne spostrzeżenia. Po pierwsze, mimo że organizacja nazywa się EcoHealth Alliance, dr Peter Daszak i jego organizacja non-profit ściśle współpracują z wojskiem. Po drugie, EcoHealth Alliance stara się ukryć te wojskowe powiązania. Po trzecie, poprzez militarystyczny język i analogie dr Daszak i jego koledzy promują to, co często określa się mianem, a nawet nieco eufemistycznie, trwającej agendy znanej jako „sekurytyzacja„. W tym przypadku jest to sekurytyzacja chorób zakaźnych i globalnego zdrowia publicznego. Oznacza to, że twierdzą oni, iż pandemie stanowią ogromne i egzystencjalne zagrożenie. Minimalizują bardzo realne ryzyko związane z ich pracą i sprzedają ją jako rozwiązanie warte miliardy dolarów. Czwartym spostrzeżeniem jest to, że sam dr Peter Daszak, jako ojciec chrzestny Global Virome Project [Projekt Globalnego Wiromu], może skorzystać na prawdopodobnym wydatkowaniu funduszy publicznych.”

  EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka ukryło prawie 40 milionów dolarów z Pentagonu i zmilitaryzowało naukę o pandemii – Sam Husseini

 2. Kar said

  Proponuję Morawieckiemu, aby „przełamał w sobie jakiekolwiek wątpliwości” i skoczył na łeb z Pałacu Kultury..
  ________________________

  – a ja tam lobuzowi zle zyczyc nie bede..Niech tylko do konca swoich psich dni nie spozyje smakowitego bochenkowego zurku (??) zapodanego na w/w obrazku..chlebek jak malowanie

 3. Boydar said

  Morawiecki „zakwestionował” dalszą działalność ponad sześciu milionów szurów w Polin. Tak twierdzi obywatel Niedzielski i tu akurat może prawdę gadać. I nie zamierza przestać.

  Nikomu w historii jeszcze się to nie udało choć wielu próbowało, realnie lub tylko pro forma. Trzeba nam tylko te trzy lata jeszcze poczekać.

  Jeszcze mu i jego garkumplom będziemy pomniki stawiać, mimo że żydy, przekonacie się. To będzie taka nowa wersja „grupy Laokoona”, cover, tylko na odwyrtkę, jak zresztą cała dzisiejsza „sztuka”.

 4. Małgorzata said

  Jestem za.

 5. lewarek.pl said

  Czy poczet władców Polski powinniśmy uzupełnić o Bolesława Zapomnianego, syna Mieszka II i jego konkubiny?
  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/04/21/czy-w-xi-wieku-polska-rzadzil-boleslaw-zapomniany/?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName

 6. Ks.prof. Stanisław Koczwara: Sanktus Kowidus

 7. Podczas marszu w Białymstoku, policjant pobił emerytowaną nauczycielkę. Emerytowana nauczycielka jeszcze nie zdążyła nic powiedzieć czy zapytać, a została rzucona brutalnie na ziemię jak worek ziemniaków!!
  czy prezydent Łukaszenko wystosuje protest do MSZ???na brutalne traktowanie starszych ludzi w Polsce\??nie wiadomo, czy coś nie złamała bo padła na bruk popchnięta.

  .https://youtu.be/7AZur49YzvM

 8. Tak jak robiła to PO , my nie będziemy ..
  https://www.wykop.pl/link/5757483/przypomnijmy-za-czasow-pis-nigdy-nie-wyslemy-policji-przeciwko-manifestantom/strona/6/

 9. Sanktus Kowidus uroczyście wprowadzony w Niedziele Palmową do Archikatedry Oliwskiej.

  Czyj to ingres w Niedzielę Palmową 2021 r. do Archikatedry Oliwskiej? Covida-19 czy abp. Tadeusza Wojdy?

 10. Boydar said

  Judeo”katolicy” powinni wyszczepiać się w pierwszej kolejności. Im szybciej z Pierwszej Ręki dowiedzą się jak wygląda prawda tym lepiej dla nich. Trudno zaprzeczyć że dla nas też, chyba nawet bardziej 🙂

 11. Yagiel said

  Ciekawy głos z Ukrainy: czy to Ukraina jest źródłem wirucha w Europie?
  .https://www.youtube.com/watch?v=yxg-e9qwrLU

  Ktoś o nazwisku Kuz’min w studiu tv ukrainskiej na żywo opowiadał we wrześniu’2020 o nielegalnych-zabronionych konwencjami bio-laboratoriach USA w Ukrainie: w kilku miejscach!
  Mówił, że laboratoria te powstały w 2005 r. za prez. Juszczenki, a ze strony USA organizował je i nadzorował – wtedy senator – w USA, Barack Obama. Obama i wszystkie osoby z USA współpracujące przy zakładaniu i utajnianiu tych bio-labor. zostały odznaczone wysokimi orderami Ukrainy za współpracę międzynarodową, itd.
  W 2013 r. ktoś w Ukrainie ważny, Azarow/premier?/, zwrócił się do Amerykanów, do minist. obrony USA w celu zatrzymania działalności tych laborat. – co było dalej, wiecie, mówi Kuzmin: Majdan, odstawka rządu Azarowa, prezydentem został Poroszenka i jego przestępcze otoczenie, a zarządzanie Ukrainą przekazano zewnętrznym/inostranym spec-służbom; nastąpił bujny wzrost tych labów i doświadczeń w nich przeprowadzanych.
  Teraz ciekawy wątek Kuzmin mówi: po Majdanie w 2014 Ministrem Zdrowiachranienija Ukrainy została obywatelka USA Suprun i zdezorganizowała/zniszczyła służbę zdrowia, służby sanitarno-epidemiol. Ukrainy; na tej bazie sanit-epidemiol. organizowała za to tajną działalność USA-labów w Ukrainie. Ona fakticzieski była kuratorem tych labów…
  Tu dziennikarz pyta, kto teraz jest tym kuratorem?
  Kuz’min: nic się nie zmieniło. Nadal USA/min. obrony dają pieniądze na labor. I one prowadzą badania nad biologicznymi broniami…
  Dziennikarz ciekawy: Suprun już nie ma w ministerstwie – ale dzieła jej trwają. Czy przekazała komuś te zadania, bycie kuratorem wojennych labów USA w Ukrainie ?
  Kuzmin: To, co było, trwa.(…) Zrobiliśmy o tym film i po wczorajszej (we wrzes.2020) premierze, dzwonią do nas koledzy z Euro-Parlamentu, bo są zaniepokojeni tym, co dzieje się w centrum Europy ! Nie mogli uwierzyć, wyobrazić sobie, że coś takiego może dziać się w Europie!
  Ostatnie wydarzenia w Odessie pokazują zagrożenie: w Central. Labor. w Odessie nastąpiło masowe zakażenie wiruchem – mam więc pytanie do naszych władz Ukrainy: czym zajmują się te laby – wiruchami? wakcynami/szczepionkami na wiruchy? Nawet pojawia się pytanie: c z y U k r a i n a j e s t Ź r ó d ł e m w i r u c h a w E u r o p i e ?
  Nam mówią, pokazują Wuchan chiński, że tam z labor… Z Ukrainy znacznie bliżej do Italii, do Hiszpanii – zapewniam was, że w tym kierunku powinno pójść śledztwo, badanie…

  Jest pół roku później – i co ?
  Być może dlatego USA popychają do wojny z Rosją, by na froncie doszło do rozprzestrzenienia jakichś wiruchów, by żołnierze rosyjscy wrócili z nimi do baz, do Rosji…
  Swoja drogą, czy ten wątek – powiedziałbym Wąt! – obecny jest w wystąpieniach Kremla/Rosji przeciw nakłanianiu przez USA do wojny z Ukrainą ? Ten Wąt jak ma się do pojawianiu się w Ukrainie setek tysięcy Izraelczyków: nie boją się oni uciekać z deszczu pod rynnę wiruchową ?
  A w Polsce nie boją się? Kuz’min mówił, że bio-laby USA, podobnie jak tajne więzienia dla talibów/ISIS, są też w innych krajach byłego Obozu Socjalistycz.; wskazał na Pribałtykę, ale pomyślny o Polsce: czy polskie terytorium jest terytorium byłego ObSoc i Układu Warsz.? przyjeżdżają do Polski kolejne setki tysięcy Ukrainców – ilu z nich z okolic tych USAbio-labów ? ilu z samych bio-labów? Jak wygląda badanie Ukrainców z/do Polski ?
  Tak że o !

 12. Boydar said

  W spamie znalazłem –

  „Najgorsze w dwutygodniowym lockdownie są pierwsze dwa lata, a potem już jakoś leci…”

 13. revers said

  Ale Morawiecki nic nowego nie powidzial, to samo powiedziala wuczono wysoko i bosko mloda siksa Greta Thunberg na rocznych wagarach, czy kazda ekolozka, klimatolozka, czy ostatnio wybijajaca sie na zachodzie Baerbock zielona bogini wojny, z nowego ladu leadrow.

  Gretka rowniez jak widzi CO2 to i covida i domaga sie globalnego wyszczepienia. Kto tu dziecinnieje na straosc lub wczesna mlodosc?

 14. Boydar said

  Ten pomysł z porównaniem Rosji do Shere Khana to raczej taki sobie, Władymirze Władymirowiczu. Bo on jednak okropnym bandytą był i niezłą szują też.

  Wygląda że Kiplinga Pan nie czytał, bo by tak nie ujął. Ktoś Panu źle podpowiedział. Myślę, że dziesięć lat łagru wystarczy aż nadto.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021042114163706-rosja-potrzebuje-nowego-systemu-bezpieczenstwa-Sputnika/

  No chyba że prawdę Pan powiedział, żeby przypadkiem nie mieli złudzeń.

 15. Wielka Kopa Tatry said

  Można być emerytem w młodym wieku😄

 16. Wielka Kopa Tatry said

  Prawdziwy Twardziel 😎

 17. revers said

  re14

  cos takiego ? rosja potrzebuje bezbiecznego sputnika, to co potrzeibuja zawodowi zolnierze armii rosyjskiej ktorzy pisemie domagaja sie bezpiecznej szczepionki na covid o nazwie sputnik.

  Dzis pismo oficerow armii rosyjskiej do rosyjskiego monu wisialo na telegramie.

  Widocznie nie chca zakonczyc za wczesnie kariery wojskowej mlodo w wieku 37 lat jak nasz wysportowany wojak z brygady podkarpackiej Marian Olech, lub inne zbiorowe covid harakieri sepuku.

 18. Głos Prawdy said

  Mówiąc o translatorach. Ostatnim razem przetłumaczono mi takie bzdury, śmiałem się przez długi czas. i jest zupełnie niezrozumiałe, jak czasami udaje im się nawet dobrać właściwe słowa zgodnie ze znaczeniem. Czasami takie pomocne srodki są niezbędne, szczególnie w przypadku dużych tekstów i specjalnych terminów. Ale pomagają pod warunkiem, że istnieje przynajmniej jakaś baza wiedzy o języku.

  ———–
  Dokładnie.
  Admin

 19. Boydar said

  Wiktorio, popatrz – „… jestem dziewczynką …”, a tu – „… śmiałem się …”. Polski trudna język.

 20. Wladca said

  Taki Premier,jaki narod.Moze jeszcze nie calkiem?Znam tego osobnika osobiscie.Dlatego Tak Pisze.Nie wiedzialem ze sie zrobi zydem.Inaczej nie podal byl bym mu Reki.Wielu ludzi bylo u mnie udajac patriotow.Z reguly to bydlo.Np. Wieslaw Chrzanowski,wielki akolita Walesy.Szkoda.Polska to piekny i bogaty kraj.Warto Go odzyskac.Przyjdzie czas.Nie traccie nadziei!NIE SZCZEPCiE SIE!

  ———-
  On się nie zrobił rzydem. Zrobili go takim rodzice.
  Admin

 21. Głos Prawdy said

  Jeszcze jeden kandydat na antychrysta według niektórych źródeł

  https://pl.qaz.wiki/wiki/George_Mikhailovich_Romanov

 22. Głos Prawdy said

  Boydar. Ja, ja. Między innymi dla niektórych Polaków też.
  Trudno, bywa.

 23. zorard said

  Sam nie skoczy. Ktoś musiałby go zrzucić podobnie jak jak resztę tej bandy zdrajców (jeśli w ogóle mieli co zdradzać). Innymi słowy: bez użycia siły przeciwko nim nie ma możliwości poprawy sytuacji. A problem w tym, że nie ma żadnej organizacji, żadnych struktur, które mogłyby siłę drzemiącą w narodzie zogniskować w jednym miejscu i czasie. Oni o to starannie zadbali, żeby nie było ani struktur – ani przywódców, który mogliby je utworzyć i skierować. Tak więc mogą się nam smiać w nos, pewni swojej bezkarności.

 24. Boydar said

  Oby nie ja, jawohl 🙂

 25. bardzo said

  Akurat żurek nie Bardzo pasuje do serwowania w chlebku, ponieważ jest za rzadki, z powodu czego chlebek nasiąknie i może zacząć przeciekać. A żurku raczej nie robi się w konsystencji kremu. Co wcale nie umniejsza organoleptycznych walorów tej zupki, która znana jest tylko w Polsce (chyba że do tej kategorii zaliczymy ukraiński kisiel). W chlebku podajemy gęste zupy, jak na ten przykład grochówka (przepraszam zgłodniałem – idę sobie)…

  ————
  Jednak w chlebie podają zarówno żurek, jak i kwaśnicę…

  Admin

 26. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/misespl/jego-pacjentow-nie-bylo-stac-na-operacje-wiec-odkryl-sluzbe-zdrowia-na-nowo/n5ybf5x,30bc1058

 27. Yagiel said

  Putin powiedział… Oglądałem tylko fragment: od Białorusi i zamachu na Łukaszenkę przez asymetryczną odpowiedź każdej zachodniej agresji do Kipling’a. I tyle powiem:
  1. Putin nie ma głosu killera, ma owszem głos rozmówcy; może być, że potrafi zmienić… Głos i twarz Ławrowa przygniata.
  2. Po ojcowsku wyliczał synkom z Zachodu ich brzydkie sztuczki, spokojnie – do asymetrii włącznie; żadnego porównania np. z Hitler’em
  3. Reakcja sali/słuchaczy była ciekawa. nie mówię o Ławrowie czy Szojgu, ani o tej Pięknej Młodej Kobiecie… Chyba w okolicach asymetrycznej odpowiedzi rozbrzmiały oklaski, potem co chwilę, lecz widać było, że Putinu nie zależy na rozgrzewaniu sali do czerwoności – uzyskał wyraźną akceptację dla asymetrycznej odpowiedzi wrogom i tyle
  4. To mnie zastanawia i cieszy: nie ma histerii, jest gotowość do walki; żadnego fanatyzmu w rodzaju tysięcznego heil! Jest zadowolenie a nawet spokój na podst. wymienionych przez Putina rodzajów broni dalekiegozasięgu: Dalekiego…
  5. Wymienił, że coś wejdzie na uzbrojenie w 2022 r. – jest/są pewni siebie. To bardzo dobrze.

  Dla mnie Ukraina – jak Biden – to Śmierdzący Kartofel, właściwie trup już; Zeleński jest młodziak, ale jemu z twarzy patrzy nicość. Umiał ładnie stać przy Merkel, kiedy ją trzęsło jak cholera, ale do munduru i hełmu pasuje jak… komik. Myślę, że te obrazki Zeleńskiego w mundurze czynią niepotrzebnymi rakiety i czołgi.
  No i Naftohaz Ukrainy – komu oni mają być niezbędni jako pośrednik? Węgrom? Omijanie Ukrainy przez Rosję ropą i gazem uczyni ją, Ukrainę 2/3, Zimną Pustynią; Niemcy odetną z Zachodu – my mamy nadmiar dla…?
  Cała ta rozgrzewka Ukrainy jest więc nie o Ukrainę, a o GAZ Z USA: O NORD STREAM II – jeśli Rosja zepnie się NS I i II z Niemcami, USA będzie większą wersją Ukrainy: zdechną wdychając swój łupkowy, nie mając wody, kt dali na łupki, bo myśleli, że wmuszą to Europie… Zatem zakładam, że przez 2 lata nic się nie stanie wojennego w Ukrainie 2/3; bo gdzie już nie-Ukraina, tam -1/3. USA są przypięte do łupków jak do respiratora 😉
  Dla Niemiec/Europy Zachod. NS I i II to amantadyna i… Wystarczy do wygodnego życia. Zachcą szczepionek MADE IN USA, wykończa się jak wszyscy lekomani, narkomani.

  No a co jutro powie Bat’ka? Ma pełną gwarancję Kremla, przeżył z Kremlem ten zamach, aleeee… bez BiałoRusi Rosja nie obroni Kaliningradu+, a bez Kaliningradu nie ma NS I ani II, więc nie atak na Ukrainę, lecz obrona BiałoRusi to praca na najbliższe 2 lata, myślę… Mesjasz o nazwisku Hohenzollern bardziej kojarzy się z Pribałtyką, nieprawdaż ?
  Ukraina trup, Biden trup – Bat’ka żywy… Jutro powie… Że Sefaradowie z Aszkenazi chcą zrobić clown-bitwy i w Mińsku i w Moskwie? No to chcieć jeszcze nie to samo co móc, a tym bardziej módz. (To taka gramatyczna zabawka dla Pani Wiktorii.)

  ps/ jeśli z polskiej strony cięta jest Puszcza BiałoWieża, to po to, by czołgom NATO łatwiej było wjechać na BiałoRuś – to jasne; jeśli z polskiej strony cięte są lasy w Bieszczadach, to… w którą stronę?

 28. Yagiel said

  ad Władca/Admin@20 – rodzice mogli zrobić go żydem, ale nie Żydem, myślę ortograficznie; dla Żydów Khazar nie jest Żyd… (jak dla Arabów Palestyńczyk nie jest Semita) Być może dlatego nie cały Izrael chce do Ukrainy 2/3 czy 1/3 raczej; bo komu Ta Ziemia Obiecana ? 3 tys lat wojny z Filistyni/Palestini na nic ? No to i TORA… Aj !
  Swoją drogą jak to się stało, że między Egiptem a Mezopotamią pojawili się Arabowie/Semici ? ‚Arab’ nie z TORA słowo… To etymologa myślenie.

  ————-
  Wie Pan co?
  Mnie te wszystkie rozróżnienia, żyd, Żyd, Chazar, Aszkenazim etc. niewiele właściwie obchodzą. To jedna gangrena, którą łączy psychopatyczna mentalność.
  Admin

 29. seler said

  pokochajmy premiera… każda wesz chce żyć….
  żywcem karmiąc szie swoim żywicielem

  ACTITUD CALLE – LOS DE ABAJO FEAT. MALENA D’ALESSIO


  _______

  tą żydowską kurwę czeka piekło…
  ogień podpalimy Sumieniem
  swym, bo one go nie mają
  hej !

 30. Boydar said

  Obywatelu Selerze, choć raz w życiu powiedzcie prawdę – czy wielu Cyganów się wyszczepiło ?

 31. Boydar said

  Jeśli kogoś ogródek interesuje; rozsądny tekst

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kb/jak-zwalczac-pedraki-w-trawniku-proste-metody/kg5vzk6,30bc1058

 32. Boydar said

  A skoro już o trawie (31) mowa, to trawestując wstępniak Pana Gajowego, należy przeczytać go tak –

  Osobnik Morawiecki, pełniący funkcję premiera III RP zapodał, że „wyszczepienie” unych jest warunkiem naszego powrotu do normalności oraz zaapelował -uwaga! – „naprawdę warto przełamać w sobie jakiekolwiek wątpliwości” co do unikalności powyższej metody. Można by zastosować też siatkę o drobnych oczkach ale „… jest to oczywiście opcja tylko dla niewielkich powierzchni …”

  Wziąłbym tez pod uwagę metodę na wiadro z gnojem, une „… są w magiczny sposób przyciągane przez obornik …”.

 33. NyndrO said

  To tak wszystko tera niebinarne…. chociaż ja akurat muszę być wyjątkowo binarny, bo mi się nigdy nie pomyliło „em” z „am”. Ale popracuję nad tym. Słowo harcerki.

 34. bardzo said

  Pewnie, że różne zupy podaje się w chlebku. Różne rzeczy się robi, które uatrakcyjniają danie wizualnie. Szkoda chlebka na paciajkę, Ale co kto lubi. Akurat w tym temacie nie ma autorytetów, są jedynie względy praktyczne przeciw estetycznym.

 35. NyndrO said

  …chociaż zdarzało misię w niedzielę robić ” siku” na siedząco. Ale piłem piwo, więc wiadomo, że wygodniej , a czasu do poniedziałku niedużo…

 36. Boydar said

  Leci w RMF classic ostatnio

  .https://www.youtube.com/watch?v=2e5rH7CxsTw

 37. burak z kartoflandii said

  Czemu oczekujemy od niepolskiego, a kto wie czy nie antypolskiego rządu działań zgodnych z interesem narodu i naiwnie oburzamy się na akcje i słowa tak zwanych polityków? Nie szkoda nerw i czasu? Jest jak jest, politycy już tak mają, rząd nie reprezentuje ludzi, a nie ma żadnych możliwości żeby zmienić rząd. Legalne sposoby na zmianę rządu od razu skazane są na porażkę, ponieważ prawo można zmieniać ad libidum, a jak wiadomo prawodawcy czytają bardzo uważnie co stoi w lewym górnym rogu ich tygodniowego czeku, czyli kto jest dawcą zapłaty za ich ciężką pracę. A nielegalnych sposobów nie ma, ponieważ jakiekolwiek przedmioty przypominające niebezpieczne narzędzie (cytat z szajsmediów) są zabronione prawnie i obyczajowo.

  Konstatacja że sprawa ma się podobnie w wielu innych krajach, nie jest żadnym pocieszeniem.

 38. bardzo said

  Panie Gajowy, jeden kolega z Meksyku, prawdopodobnie Panu znany, stara się coś napisać na Gajówkę i system mu blokuje wszystkie sposoby kontaktu z Forum. Czy jestmozliwe że wordpress nie akceptuje hotmaila?

 39. NyndrO said

  Panie Bardzo, ja absolutnie Panu nie mam zamiaru pyskować, bo wiem, że Pan jest dobry z gotowania , a i nic złego nie chciał napisać. Profesjonalista. Ale ja wiele rodzajów zup lubię przegryzać chlebem. Więc mi pasuje lekkie ” rozmiękczenie” chlebka dobrym żurem. I tak nic nie zostaje, bo ja potem tymi ręcami jem wszystko do końca. Pewnie estetyczny nie jestem, ale baby mówią, że nie ma problemu. Pozdrawiam serdecznie.

 40. Piskorz said

  re 2 skoczył na łeb z Pałacu Kultury……ale nie sam chyba…\?! Są tam inni „chętni”..

 41. Piskorz said

  re 20 Polska to piekny i bogaty kraj.”… Bez wątpienia…i dlatego ta Eskimoska ” ze Szwecji powiedziała wyraźnie, że nie możemy z was zrezygnować”.!

 42. Zenon_K said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=36866

  „Zwracam się jeszcze raz z apelem do wszystkich obywateli Rosji – zaszczepcie się! – oznajmił Władimir Putin w dorocznym wystąpieniu przed Zgromadzeniem Federalnym, czyli połączonymi izbami parlamentu Rosji.”

 43. seler said

  re: 30 Boydar

  „Obywatelu Selerze, choć raz w życiu powiedzcie prawdę – czy wielu Cyganów się wyszczepiło ?”
  ______

  wszyscy… dlatego mi odpierdala…
  pasuje Ci ?
  😉 😉

 44. bladymamut said

  Film Odrażająca Granica [Creepy Line] ujawnia zdumiewający stopień, w jakim społeczeństwo jest manipulowane przez Google i Facebooka oraz zdradza niezwykle subtelny – a zarazem potężny – sposób, w jaki to robią. Przedstawiając relacje z pierwszej ręki, eksperymenty naukowe i szczegółowe analizy, film bada, co nam grozi, gdy ci technologiczni tytani mają wolną rękę w wykorzystywaniu najbardziej prywatnych i osobistych danych społeczeństwa.

  Film Odrażająca Granica [Creepy Line]

 45. bryś said

  Ministerstwo Rozwoju: nowa minimalna odległość wiatraka od zabudowań – 500 m.

  https://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/wiadomosci/4668303,Ministerstwo-Rozwoju-nowa-minimalna-odleglosc-wiatraka-od-zabudowan-500-m.html

 46. Boydar said

  „… zaszczepcie się! – Putin …”

  Ale nie powiedział czym. Kto ma rozum, liczbę przeliczy, a do pięciu to nawet na palcach.

  Putin ma ten sam problem co i my, za dużo szurów na żet.

  @ Nyndr0 (33)

  No i ceguj, Łona przeca nietutejsza.

 47. Yagiel said

  ad Admin: racja jasne. Niemniej: To, co się da, podziel na dwa… Takie „Dwa + 1”
  .https://www.youtube.com/watch?v=jFNfTsegAOI

 48. Ad. 5:
  O Bolesławie Zapomnianym, jako szwagrze Świętego Emeryka piszę w rozdziale http://wandaluzja.pl/?p=p_370&sName=marsz-swietego-emeryka// Emeryk osadził Bolesława, syna Dobrawy II, w Kruszwicy, gdzie w r. 1031 został otruty z Bezprymem przez Frankensteina-Wszebora. Bolesław Zapomniany rządził więc w Kruszwicy w l. 1031-38, gdy został zastrzelony pod Krakowem przez czeskiego kusznika wyborowego – broni ZAKAZANEJ wobec chrześcijan. KRAKÓW przyjął Kazimierza Mnicha, który wprowadził tam Czechów, którzy opanowali miasto a Mnicha WYGNALI, burząc Wspaniały Kraków DO GRUNTU i wysiedlając ludność w RIFY-Sudety jako Horwatów.
  O Zbigniewie, który panował w l. 1093-96 w Kruszwicy i w l. 1099-06 w Poznaniu i Płocku piszę w rozdziale http://wandaluzja.pl/?p=p_143&sName=fundacja-bazyliki/

 49. revers said

  Mi to sie snily ostanio obrazy z 1794 roku, jak z obrazka w pozlacanych ramach wychodzily jak zywe damy, kochanki i kurtyzany ostaniego kroola Stasia Poniatowskiego. Moze byla tam wsrod tych dam caryca Rosji Katarzyna z Stettina rodowe Anhalt-Zerbst .

  Ktos moze zinterpretowac sny egipskie na gajowce? licze na pomoc niezawodnego w sprawach sztuki i wiedzy, misterii pana Juliusza P.

 50. Boydar said

  W takim razie orędzie zostało przetłumaczone translatorem

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2021042114165835-wiceadmiral-toczek-o-oredziu-putina–u-rosji-nigdy-nie-bylo-straszenia-tam-byl-realizm-sputnik/

 51. Marucha said

  Re 38:
  Nie wiem, co jest… nie ma w logach żadnego śladu, że ktoś usiłował coś wpisać w gajówce.
  Nie ma też nikogo, kto by wchodził na gajówkę z Meksyku.
  Osoby podające adres na hotmail dokonują wpisów bez problemów.

  Może niech spróbuje wysyłać przez proksy, jakby z innego kraju?

 52. Marucha said

  Ad 51:
  Wydaje mi się, że Meksyk blokuje wiele domen i stron…

 53. Głos Prawdy said

  Może ktoś pamięta, czy to tu ktoś umieszczał wideo o maskach. Że maski – to część masońskiego rytuału i że kto je nosi uczestniczy w tym tajemnym rytuale, przyciągając nie siły światła, tylko ciemności. Również kto nosi masoneczki podtwierdza, że jest niewolnikiem, bo maska jest znakiem niewolnictwa i poddania się.

 54. revers said

  „Caryca Katarzyna widziała, co ospa robi z jej najbliższymi, co się stało z domem Habsburgów. Parę dni przed szczepieniem połknęła kilka dawek sproszkowanych szczypców kraba, przestała jeść mięso i pić wino.”

  https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/rosja-i-szczepiania-jak-katarzyna-wielka-walczyla-z-ospa/m6nsf38

  jak matuszka rosija bronila sie drewniej przed epidemia ospy …

  jakie zaklecie przed sczepieniem na covid, plus sproszkowanych rogow tylko nie rogow nosorozca bialego, bo wyginaal zastosowac przed szczepieniem na covid? moze szcyypce raka jeziorowego starcza na dobry poczatek walki z mRNA lub testami prc, jako proszek do nosa.

 55. Boydar said

  @ obywatel Seler

  Coś kręcicie obywatelu, wam odp…ło już dawno. Dawno dawno.

 56. Głos Prawdy said

  Żydzi-oni i w Afryce są tymi samymi Żydami. Zarówno papugi mają inny wygląd i rozmiar i żyją w różnych krajach, ale są równie krzykliwe i powtarzają dźwięki, tak i z Żydami. Lub jak w przypadku ras psów. Nie powołuję się na kotów z szacunku dla Admina. Koty – to odrebne istoty, niepodobne do wszystkich.

 57. Carlos said

  Zeniu _K jak bedziesz czytal rusofoba A. Lobode , to zmarniejesz jak on zmarnial. O Sputnika V, sie bija co madrzejsi szefowie panstw, choc ja nie chce zadnych zastrzykow. Putin – w przeciwienstwie do naszych sprzedawczykow- chce uratowac narod rosyjski. Artur Loboda cieszy sie jak dziecko w piaskownicy, kiedy moze „dokopac” Putinowi. Pewnie dostal orgazm z radosci…

 58. Piskorz said

  re 42 ….Szkoda, że ta publika gromkim głosem nie zapytała …” A nam zacziem eta syworodka”?! Znalazł się..ojciec narodu, troskliwy! Drugi z kolei..! Jednego już znamy.!

  ————-
  Przecież już wiadomo, że Putin to Rzyd, masowy morderca i posiadacz pałacu… po co Pan mu jeszcze dokopuje?
  Admin

 59. NyndrO said

  Jeśli z własnej woli i nie z powodu bycia gupim pedałem (tzw. społecznikiem), to też symbol Ninja. Ja bym ‚ maseczek ” z maskowaniem się. tak lekkomyślnie nie mylił. Sam kiedyś chętnie zakładałem na meczach Kolejorza i była to taktyka bardzo niegłupia. Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. Tak jak nóż nie jest symbolem Mansona, tylko bardziej Gospodyni Domowej.

 60. JanuszT said

  Witek Gadowski

  O unijnych umowach z producentami szczepionek, o makakach malajskich, o firmie BGI i polskich genach, o inflacji w Polsce, o ciekawym wywiadzie w Gazecie Krakowskiej, o wykładzie Charlesa Morgana w Wespoint, o implantach płatniczych, o podwyżkach płac w służbie zdrowia, a na koniec coś dla ducha i… coś dla ciała.

  Komentarz Tygodnia zapraszam!

 61. Piskorz said

  re 42 Radzę wejść na http://www.Wierni Polsce Suwerennej.pl Dobry komentarz..

 62. Piskorz said

  re 57 P. Carlos Putin – w przeciwienstwie do naszych sprzedawczykow- chce uratowac narod rosyjski….PRZED CZYM…?!

  ————
  Oczywiście, że przed niczym.
  Putin chce zniszczyć Rosję i polecieć z Elonem Muskiem na Marsa.
  Admin

 63. Marucha said

  Re 48:
  Czy chodzi o tego Św. Emeryka, którego – według legendy – kamienna figura stoi w Nowej Słupi w Górach Świętokrzyskich?

 64. bryś said

  Co niby ma dać Rosjanom brak Putina? Pierestrojke już przerabiali przecież.

 65. seler said

  hymn cygański

  Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra – Djelem Djelem


  ________________

  co szie komuś nie pasuje coś ?
  pogoda ?

 66. NyndrO said

  Symbolem nie jest maseczka. Symbolem jest nakazywanie, albo zabranianie jej zakładania. To tak, jak z tęczą. Ją uwielbiam. Jest piękna, A dewianrów się brzydzę. Zostawcie w spokoju maski, podobnie, jak czosnek i tęcza. To jest nasze. A ich są debile.

 67. podczaszy said

  – Jeśli w ten sposób wyciekają dane funkcjonariuszy, czyli osób, które powinny być szczególnie chronione, to jak mają się czuć pozostali obywatele? – stwierdził w rozmowie z money.pl były szef CBA i dyrektor CBŚ Paweł Wojtunik.

  – Wypłynięcie numerów PESEL jest rzeczą niespotykaną i absolutnie niedopuszczalną, bo mając taki numer można wziąć kredyt.

  Mam nadzieję, że na tej liście nie było pracowników operacyjnych, czy funkcjonariuszy pracujących pod przykryciem.

  Ale jeśli byli, to jest to pełna dekonspiracja i zagrożone może być nawet życie tych osób.
  https://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-20000-danych-policjantow-funkcjonariuszy/

  21.04.2021
  Strażacy, celnicy, policjanci, również z CBŚP – wyciekły dane 20 tys. państwowych funkcjonariuszy.

  plik z danymi udostępnił ktoś, kto „w swoim loginie miał suffix_rcb”.

  Czyli najpewniej pracownik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa rządu PISu

  Tymczasem Komenda Główna Policji wysłała zalecenia do funkcjonariuszy, których dane były w pliku.

  Mają oni wykupić Alert Biura Informacji Kredytowej, usługę, która kosztuje 24 zł (na rok)
  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021042114164953-wyciekly-dane-20-tys-funkcjonariuszy-maile-telefony-pesele-Sputnik/

 68. Przemysław Jakub said

  Jeżeli ktoś się interesuje historią i kulinariami, proszę:

  Czasem warto zrobić sobie odskocznię i odpocząć od tej całej polityki.

 69. bardzo said

  Dziękuję, przekażę sugestię do Meksyku.

 70. podczaszy said

  Podpalenia samochodów z antyaborcyjnymi hasłami! 21.04.2021 16:00
  https://prawy.pl/113780-podpalenia-samochodow-z-antyaborcyjnymi-haslami/

 71. bardzo said

  Film o kocie jak messerszmit (dostałem od kociarza, więc bez obrazy)

  .https://www.youtube.com/watch?v=dyyfokUFAKk

 72. podczaszy said

  Tak jest m.in. ze sprawą Jacka Międlara, red. nacz. portalu wPrawo.pl, który otrzymał ostatnio legitymację Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, co wywołało lawinę agresywnych komentarzy tzw. „warszawskiego salonu”.
  http://jacekmiedlar.pl/2021/04/17/salon-grozi-i-wybiera-jacek-miedlar-gosciem-piotra-korczarowskiego-z-emisjatv-wideo/

 73. bardzo said

  Tak, panie Nyndr0, chodzi o względy przede wszystkim estetyczne i efekty specjalne podczas jedzenia takiego rozpapcianego chleba. Ale jest jedna taka sztuczka. Można chleb przed napełnieniem lekko przyrumienić wewnątrz, wtedy mniej będzie nasiąkał.

  Z punktu widzenia nauki o żywieniu – żur to jest zupa z mąki. Chleb to też wyrób z mąki. Więc to tak jakbyśmy przegryzali chleb chlebem. Poza tym, mamy jajko (80 kcal) i parę cali kiełbasy (ok. 60 gramów na cal). I jeszcze jest jeden problem. Żurku zawsze bierze się dokładkę, co podwaja pobór kalorii. Smacznego.

  „Nic tak chłopa nie upiększa, jak samara coraz większa”…

 74. podczaszy said

  komentarza jednego z takich publicystów,etniczny Niemiec (doktor Sosnowskij ),który komentuje posłanie Putina.
  Jak się okazuje było ono (przesłanie) pełne aluzji do jakiegoś prasowego artykułu Johna R. Boltona.
  Zachodni obserwatorzy momentalnie to zauważyli.

  =

  Przykro mi ale realność pokazuje że Słowianie wykazują słabe instynkty społeczne dzięki temu jest to najbardziej skonfliktowany etnos na planecie.
  Największymi wrogami jednych Słowian są inni Słowianie.

  Anglosasi od stulecie realizują swoje cele za pomocą szczucia jednych Słowian na drugich.

  Ale to nie wina anglosasów,ich można zrozumieć.
  To wina bylejakości Słowian.
  Utracili pasjonarność i powinni zejść z dziejowej sceny.

  Jest rzeczą znamienna że przeciętny polski Słowianin ma zerową wiedzę na temat swoich pobratymców.Bez wikipedii nie wydusi z siebie nawet najbardziej pobieżnej informacji.O znajomości słowiańskich języków nawet nie wspominam.
  Co innego „świat angielskojęzyczny”.
  W tym polski Słowianin orientuje się dobrze,możne nawet znakomicie.

  Polska i Rosja (czytaj Polacy i Rosjanie) jak (z inicjatywy Polski) zaczęli wojować w XI wieku tak wojują do dziś.I każdy rozsądny rozumie że walkę zakończyć może tylko śmierć którejś ze stron.

  W XIX w Rosjanie wydobyli Bułgarów z kilkusetletniego niebytu.

  W wojnie z Turcją wielu Rosjan oddała życie.Przez pierwsze 30 lat istnienia nowego bułgarskiego państwa jego podmiotowości nie uznawał cały świat.Prócz Rosji.

  I jak się to skończyło? Bułgarzy w obydwu wojnach byli sojusznikami Niemiec.Dziś jest w NATO i wyłazi ze skóry aby na każdym kroku piętrzyć przeszkody dla każdego rosyjskiego przedsięwzięcia.

  A na odbywającą się dwa lata temu uroczystość rocznicy
  „zrzucenia osmańskiego jarzma” zaproszono wszystkich z Erdoganem włącznie,prócz Rosjan.

  Najwięcej Serbów wyrżnęli słowiańscy Chorwaci.Czesi nie cierpią Polaków a Polacy nie cierpią Ukrainców,
  Ukraińcy nienawidzą wszystkich.

  Wszyscy Słowianie nienawidzą się nawzajem i przestańmy się oszukiwać.
  https://wps.neon24.pl/post/161399,oredzie-putina-czyli-gora-urodzila-mysz#comment_1776922

 75. podczaszy said

  Z Tarnowskich Gór do najbliższego „legalnego” fryzjera dojedziemy w godzinę!
  21 kwietnia 2021 😀
  https://tarnogorski.info/z-tarnowskich-gor-do-najblizszego-legalnego-fryzjera-dojedziemy-w-godzine/

 76. NyndrO said

  Ale jest coś jeszcze ważniejszego. Że chleba się do śmieci nie wywala. Ja to szanuję. Niezależnie od mojego buddyzmu, bo po cc mam ryzykować. Z katolikami jest tak, że wolę być po Ich stronie. A chętnie se zjem.

 77. podczaszy said

  Głos Prawdy
  to?
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/03/22/terroryzm-covid-inicjacja-nieswiadomej-niczego-ludzkosci/

 78. Boydar said

  Ewentualnie mnie, ten kawałek z niebem. Jeśli jest jedno (niebo) to raczej nie dla wszystkich. Myślę że obywatel zbyt dosłownie potraktował, szczególnie że Cyganom zdarza się czasem minąć z prawdą. I może się okazać, że to niebo dla niektórych zwłaszcza to ono wcale niebo nie jest. Ojciec Kolbe Maksymilian Maria dość jasno tą sprawę swego czasu naświetlił.

 79. Boydar said

  @ Nyndr0 (74)

  Wiedziałem że Cię lubię, ale niedokładnie wiedziałem za co

 80. NyndrO said

  Wiedziałem, że jestem mądrzejszy, bo ja wiedziałem za co ja Ciebie. Było to ryzykowne, ale ja lubię Ryzyko, Przyjacielu.

 81. revers said

  p.Piskorz byl ciekawy kto i co kreci greteke z Szwecji …

 82. Yagiel said

  ad Bardzo@72 Bardzo TAK !
  Powieszę sobie to na ścianie jako lustro …

 83. seler said

  Boydar….
  z kradzionych kur porobiłe rosół
  i… na dywanie żarliśmy
  my, Cyganie
  byś
  widnokrąg miał
  pojęcie,
  że…

  [odpowiedz sobie sam]

  Angelo Debarre – Thomas Dutronc Manoir de Mes Rêves

  .https://www.youtube.com/watch?v=qTmwZsy8xbg
  _____________

 84. revers said

  Kabala rzaadzi swiatem, a Biden tylko podpisuje ukazy, praktycznie wszedzie saa i to na najwyzszych stanowiskach w administracji, rzaadach, czy saadownictwie, finansach, korporacyjnych CEO.

 85. zen said

  „Przecież ci „dziennikarze śledczy” nie prowadzą żadnych śledztw. Publikuja tylko materiały, które są im dostarczane” – komentarz pod filmem.

 86. revers said

  Nie warto rozmawiac na trudne tematy, dziennikarz Pospieszalski na wylocie …

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/TVP-Program-Warto-rozmawiac-Jana-Pospieszalskiego-naruszyl-etyke-dziennikarska.-Krytykowano-rzad

  teraz naczelnik moze potwierdzic o najlepszej demokracji nie tylko na ziemii , ale w galaktyce i wszechswiecie. A przyklaskac 99% plaskoekra nowcow okragloziemskich.

 87. Adrem said

  Lotnisko Chopina 21.04 2021 r

  Z czego oni się tak ciszą ? ciekawe, ciekawe….

 88. Yagiel said

  ad Podczaszy@74 – smutno to czytać: dużo prawdy…
  Bułgarzy to trudny przypadek: to nie są Słowianie – mówią po słowiańsku, ale geny mają nie-słowiańskie; Węgrzy jeszcze trudniejszy… A Czesi? Słowianie, kt. bronią swego słowiańskiego języka i nawet nie mówią TEATR a DIWADLO, ale wyłażą ze skóry, żeby skłócić się z Rosjanami etnicznymi i mentalnymi! Przecież nawet nie mają powodu religijnego, jak Serbowie i Chorwaci – są areligijni: na pomniku takim okazałym Husa w Praże nie ma podpisu, że to on; żyje tam wiele obywateli Rosji…

  Smutne to, panie Podczaszy, co przypomniane – być może wskazał pan coś bardzo ważnego: Słowianie nigdy nie mieli instynktu państwowego? nie byli sobie władcami – zawsze jakiegoś Ruryka ubłagali: władaj nami! albo wziął za twarz jakiś inny wareg/viking, typu Mieszko/Dago – może zresztą chąśnik/kąśnik ?

  Gdy wziąć pod uwagę to, co pisze Wandaluzja, nasze dzieje niepodległe skończyły się wraz z Polską: rok powiedzmy 966 jako koniec Czegoś Samodzielnego… Piastowie, tacy czy inni, kończyli się w Polsce Kazimierzem Wielkim Rozporkowym: zastał Polskę murowaną – zostawił żydowską. Oczywiście upraszczam, ale Tu np. Boydar wiele razy podkreślał, że za Piastów Polska stała się dostawcą Żydom siły roboczej: takie to 1000 lat wspólnej historii… Chyba zatem nie w Słowianach powinniśmy upatrywać szansy – jak pan myśli: w kim ? Tartaria brzmi mi/s/tycznie, lecz wolę mentalny kierunek ten od żydowskiego kainizmu:
  żyć w 7530 od wygranej Wojny Piramidowców

  A najlepiej czuję się głaskanym kotem, mruczącym sobie ze Sfinxą…

 89. Kuriozalny plan oddania Ukrainie Krakowa z przyłączeniem do Polski Gdańska był OBAMĄ-2007-PRIOR. Militarnie chodziło o budowę Twierdzy GDAŃSK, do której PO Niemiecko-Brytyjskiej Konwencji Morskiej mogłaby przypłynąć British Navy, a politycznie o zapobieżenie UJAWNIENIA Zburzenia Babilonu przez Aleksandra Wielkiego na skutek jego klęski w Kielcach, bo to niszczyło Masonerię Angielską jako JEZUITÓW wojną żydowską Trajana. Polski po LIKWIDACJI Planem OBAMA-2007 na MOIM Aerobusie miała się zachować ostańcowo jako POMORZE między Odrą a Wisłą na bazę okrętów podwodnych US Navy, o czym powiedział mi też bratanek: POLSKA BĘDZIE DRUGĄ HOLANDIĄ ???
  Kaczyńscy za anulowanie planu OBAMA-2007 zapłacili 1,5 miliona ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie: 50% dla Fedu i 50% dla Izraela.
  Niemcy zniszczyli fundamenty Bałwochwalni kamieniołomem Schindlera. Sprawą Doktora Zalewskiego jest zbadanie, czy budowa BAALOCHWALNI na Libanie była możliwa tamą POWYŻEJ Wawelu – łączącą dla Katamaranu kamieniołom RUDNIK z LIBANEM ??? Wówczas bowiem postument Baalochwalni mógłby być budowany również z bloków 1500-TONOWYCH. To nie anuluje techniki Ptolemeuszy w postaci rolki CZTEROSZYNOWEJ i podnośnika HYDRAULICZNEGO, zwanych CIĘŻARNĄ i RODZĄCĄ, bo po podpisaniu Pokoju krakowskiego w 14 r. Tyberiusz kazał zbudować w Libanie Świątynię Imperialną DWUKROTNIE większą od Jupitera, co po jego śmierci zarzucono. Stać go było, bo zdobył Złoto Daków.

 90. Ad. 63:
  NA KOLANACH to szedł na Łysiec k’Ozyrys-Kazimierz w r. 2133 pne, żeby mu Ariowie Córkę Oddali. Emeryk wjechał do klasztoru SŁOWIAŃSKIEGO na Łyścu na koniu.
  Mnisi mieli oswojonego jelenia KUBĘ, któremu – żeby go nie zabito – wiązali między rogami KRZYŻ. Kuba zaprowadził Emeryka do klasztoru, jak ŚWIĘTEGO EUSTACHEGO.

 91. revers said

  re87
  podobny link otrzymalem od znajomej.

  no cieszaa sie ze saa u siebie, poliniakow wyszczepia na exit,, bedzie co przejac od covidowcow i od zamordnikowanych.

  Prosze zauwazyc ze zaden z pejsow nie ma sladu po maseczkach, gdy tubylcow sciga sie na zaboj, tak ze zadne inne drastyczne obostrzenia nie dotycza wybrancow jak dystanse, aktualne testy prc, katy,paszporty szczepien.

 92. Piskorz said

  re 81 P. Revers, dziękuję i polecam o Sorosie , aut.von Retyi, wyd Biały Kruk.

 93. Lily said

  „Normalnosc”,dla wrogow to Polska bez POLAKOW.
  „Was POLAKOW NIE BEDZIE, a CI CO
  POZOSTANA BEDA WYBIERAC JEDZENIE
  ZE SMIETNIKOW „. Irmina S.

  Ci „co pozostana”,beda zmuszeni szukac jedzenia po smietnikach,bo po”Misce RYZU”,
  nie beda mieli wystarczajaco na TYLE ENERGII.
  zeby mogli wydajnie „zap…..c DLA Panow.

 94. Piskorz said

  !!!! https://subiektywnieofinansach.pl/…..warto poczytać..!!

 95. Lily said

  Mnie osobiscie zastanawia jeden FAKT.

  DLACZEGO KACZYNSKI NIE WYSTAWIL
  SWOJEGO KANDYDATA ,w wyborach
  prezydenckich w GDANSKU.
  Kaczynski zawsze OBSADZA swoich ludzi,
  w wyborach prezydenckich w najwiekszych
  miastach wojewodzkich.
  Kaczynski,odpuscil sobie GDANSK.Dlaczego?.
  CZY TO NIE DAJE DO MYSLENIA?.

 96. Piskorz said

  !!! Prof. Flisiak podkreślił, że jego stanowisko w sprawie noszenia maseczek na zewnątrz jest znane od dawna. – O tym, że noszenie maseczek na zewnątrz ma małe znaczenie w zapobieganiu szerzeniu się zakażenia SARC-CoV-2, mówiłem już na początku epidemii…. P. prof. o tym wiem od dawna.!!
  ps Może za tydzień zniosą obowiązek noszenia na zewnątrz.!!!

 97. Maverick said

  Rivers Trump, Pompeo, DiSantis to wszyscy oddani syjoniści, wyżej na USA przedkładają interes Izraela. Coś takiego jak u nas kontrolowana opozycja jak Winnicki czy Bosak.

  Rzydziany też się żrą między sobą o tym jak kontrolować świat. Trump kradł ropę z Syrii i Bidet kradnie. Oboje w administarcji są obstawienie rzydzianami lub oddanymi syjonistami.

 98. podczaszy said

  usłyszałam od dyżurującej lekarki, że „ona nie pójdzie do domu, gdzie jest chory na koronawirusa, bo jak się zarazi, to co zrobi?”.
  https://tarnogorski.info/wnuczka-jesli-lecza-pacjentow-tak-jak-mojego-dziadka-to-nie-dziwie-sie-skad-te-zgony/

  dziadek gorączkuje. Panie w rejestracji przychodni, jak tylko usłyszały, że jest gorączka, stwierdziły, że wizyta domowa lekarza w tym przypadku odpada i mogą zapisać dziadka na teleporadę.

  Nie wiemy nawet dokładnie czy dziadek nie miał zapalenia płuc, ponieważ lekarz go nie zbadał, nie osłuchał, leki otrzymał od lekarza praktycznie na ślepo.
  facebook.com/permalink.php?story_fbid=3872706112764418&id=284786781556387

  – Trzeba rozliczyć rząd za namiarowe zgony [nie kowid] sięgające 100 tys. ludzi – oznajmił epidemiolog dr Zbigniew Hałat, były wiceminister zdrowia.
  https://tarnogorski.info/burza-po-programie-warto-ro/

  Nie wolno rządowi zakazać działalności branży fitness. To jest bezprawne mecenas Piotr Schramm.
  Prawnik zaznacza, że „można jedynie np. czasowo ograniczyć liczbę osób”, które w danym momencie znajdują się na siłowni lub inaczej ograniczyć działalność – ale nie zakazać.
  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-piotr-schramm-rzad-bezprawnie-zamyka-silownie-i-kluby-fitness-6565613242305184a

 99. podczaszy said

  prof. dr hab. n. med lekarka Chazan Ryszarda

  specjalizacje choroby wewnetrzne i i II stopnia, kardiologia, choroby płuc ,alergologia

  Pandemia COVID-19 – najwyższy poziom lęku na świecie wśród Polaków.

  Przyczyna stresu, lęku, depresji są przekazywane w mediach

  Informacje na temat COVID -19

  19 marca 2021 w Nature ukazały się wyniki raportu dotyczące objawów COVID-19 i skutków zdrowia psychicznego u Amerykanów, Europejczyków i Azjatów.

  4600 uczestników z 8 krajów wypełniło online kwestionariusze, które zawierały pytania dotyczące odczuwanych objawów, skale depresji, lęku i stresu (DASS-21) oraz potrzeby informacji zdrowotnych. Najczęściej zgłaszano bóle głowy (28% osób), kaszel (21%,) ból gardła (20%), trudności w oddychaniu , dreszcze, gorączka po 11%.

  Wykazano wpływ pandemii na wystąpienie objawów przypominających zakażenie covid-19 i ich wpływ na stan zdrowia psychicznego .

  Polska i okazała się krajem o najwyższym poziomie lęku stresu i depresji.

  Badacze uznali, że negatywny wpływ na społeczeństwo miały polskie media, które bardzo często informowały że służba zdrowia w Polsce jest nieprzygotowana do walki z pandemią(braki kadrowe, brakuje leków, środków ochrony, brakuje miejsc w szpitalach).

  Do pogorszenia kondycji psychicznej mógł przyczyniać się też brak dostępności do testów. Negatywny wynik u osób, które odczuwają objawy fizyczne może zmniejszać lęk.

  Wyniki badania pokazały, że osoby które miały mniejszy dostęp do informacji zdrowotnych kowidowych,

  miały niższy poziom leku, stresu i mniej martwiły się pandemią.

  Natomiast nadmiar informacji, zwłaszcza niespójnych, niedokładnych, był przyczyną niekorzystnych skutków dla zdrowia psychicznego.

  Wirusy były, są i będę – musimy nauczyć się z nimi żyć i zachowując reżim sanitarny wrócić do szkoły, do pracy do relacji społecznych.

 100. podczaszy said

  „Żołnierze ! Druga polska wojna zaczęła się.

  Pierwsza zakończyła się we Friedland i Tilsit. W Tylży Rosja ślubowała wieczny sojusz z Francją i wojnę z Anglią; teraz łamie przysięgi! Nie chce wyjaśnić swoich dziwnych decyzji dopóki francuskie orły nie wycofają się za Ren i tym samym nie zostawią swoich sojuszników na jej łasce.

  Rosja jest chora i jej los powinien się zakończyć.Czy ona myśli, że się wyrodziliśmy? A może nie jesteśmy już żołnierzami Austerlitz? Ona postawiła nas wobec wyboru między hańbą a wojną. Wyboru nie można kwestionować. Idźmy dalej, przekroczymy Niemen, sprowadzimy wojnę w jego granice.

  Druga wojna polska będzie równie chwalebna dla francuskiego oręża, jak pierwsza;

  ale pokój, który zawrzemy, przyniesie ze sobą gwarancję dla nas i położy kres katastrofalnemu wpływowi Rosji, jaki wywierała na sprawy Europy przez pięćdziesiąt lat.

  W Naszej Imperatorskiej Kwaterze
  W Wyłkowyszkach 22czerwca 1812 rok

  Napoleon

  Cesarz Napoleon mówił o „polskiej wojnie” dlatego że w uczestniczącej w moskiewskiej kampanii francuskiej armii Napoleona Francuzi byli mniejszością.

  Na około 320.000 armię Napoleona biorącą udział w wyprawie na Rosję 200.000 stanowili Polacy.

 101. podczaszy said

  Ta książka R. Kiplinga to „Księga Dżungli” – moja ulubiona lektura w szkole podstawowej, a Mowgli to chłopiec wychowany w dżungli przez małpy.

  Mnie sie wydaje, ze w calej tej parareli Putina chodzi o prawo dżungli tak często podkreślane w książce.
  Ale tak sobie wyobrazam, ze prawo dżungli ma wiecej etyki niz prawodawstwo w USA i w coraz wiecej krajach.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/161397,okrazenie-rosji-przez-nato-i-destabilizacja-rosji-trwa#comment_1777069

 102. podczaszy said

  Jeśli stan wyjątkowy to za mało, elitarni globaliści mają kartę zapasową: konflikt z Rosją lub Chinami. Hipoteza skrajna, która jednak, przy ostatnich napięciach wokół Ukrainy, Tajwanu i Iranu, może wkrótce się urzeczywistnić.

  Nastąpi wówczas nowa faza stanu wyjątkowego, przypominającego wojnę, która pozwoliłaby na mobilizację sił zbrojnych, zawieszenie praw i mobilności na długi czas, narzucenie stanu permanentnego oblężenia i kontynuację planu Wielkiego Resetu.

  Wojna zawsze była klasyczną metodą odwracania uwagi społeczeństwa, rekrutowania młodych ludzi, mobilizowania produkcji co przekłada się na duże zyski wojskowego kompleksu przemysłowego.
  2021.04.21
  redaktor Jarosław Ruszkiewicz
  http://niepodległy.pl/1080/system-idzie-na-calosc/
  Możemy zatem przewidzieć różne fazy tego wielkiego projektu, ale jego zatrzymanie wydaje się prawie niemożliwe, chyba że nastąpi „Wielkie Przebudzenie”, jedyne, które mogłoby zneutralizować „Wielki Reset”
  redaktor Luciano Lago
  https://www.controinformazione.info/il-sistema-procede-spedito-verso-il-grande-reset-poche-probabilita-di-fermarlo/

 103. Boydar said

  „… najwyższy poziom lęku na świecie wśród Polaków …”

  No, ciotka Statystyka prawdę gada; a Pan NICK optymistycznie fantazjuje. Taktownie nie użyła określenia „zamieszkujących w Polsce”

 104. Boydar said

  „… jeśli stan wyjątkowy to za mało …”

  Ani stan wyjątkowy ani nawet wojna problemu nie rozwiązują i NIGDY nie rozwiązywały. Tylko w czasie „pandemii” zejść może „każdy” i nie będą szukać osób drugich ani trzecich.

 105. Boydar said

  @ Nyndr0

  Popacz se.

  Prawie niczym się od mojej Baby nie różni, tyle co mniejszy i nie aż tak jadowity

  https://www.interia.tv/wideo-olbrzymi-owad-usiadl-mu-na-palcu-pozniej-zrobil-to,vId,3068313

 106. ? said

  Z cyklu – nasze domowe słodziaki:
  https://pbs.twimg.com/media/ElIFY-WWMAM-Xmr?format=jpg&name=small

 107. NyndrO said

  I dlatego pewnie, (że jest czysta) nie dała Ci swojego numeru telefonu. Albo wie, że jesteś nieczysty i byś mi go dał. * Dziaaadzia. Nie dość, że jesteś modliszka, to Modliszkę kochasz i z Nią śpisz. Robale są czyści. Nawet Gnojarz. I nie zgrywaj gupa. Poproś o numer telefonu dla naprawdę porządnego poganina. Odciążę Cię.

 108. NyndrO said

  Nie chciałem użyć ” patyczak” bo wiem, że zupełnie niepotrzebnie masz kompleksy.

 109. Ad. 101

  Ulubiona lektura? No to warto dowiedzieć się, jak było z tym Mowglim naprawdę:

  https://nauka.rocks/dina-sanichar/

 110. NyndrO said

  Panie Kierowniku. Po co drugi wpis, jak nie przepuścił Pan pierwszego. Wiem, że niby Pan mnie nie lubi, ale bardzo w to nie wierzę.

  ——
  ???
  Admin

 111. Głos Prawdy said

  77/ Podczaszy/. Nie, to nie ten film, ale podobnie mówi o iniciacji. Dziękuję

 112. Boydar said

  No jaki beszczel ! W żadnym calu nie wyglądam jak spaghetti !

  Nic ci nie dam, masz swoją to pilnuj.

 113. NyndrO said

  No dobra. Z Panem i tam nie mam co dyskutować, bo akurat Pan jest za Cwany. I przyznaję, że rzadko się zdarza, żebym to komuś powiedział. * …. jeśli nie stało się to po raz pierwszy…. możliwe.

 114. NyndrO said

  Coś Ci Przyjacielu wytłumaczę. Tak Ją wychowałem, że sama się pilnuje i dlatego mogę dać Ci Jej numer. Narazie telefonu.

 115. Głos Prawdy said

  O noszeniu masek Encyclopædia Britannica pisze:

  – Uważa się, że osoba nosząca maskę jest w bezpośrednim związku z duchową mocą maski, a zatem jest w niebezpieczeństwie narażenia na nią. Ze względu na ochronę właściciel, podobnie jak producent maski, jest zobowiązany do przestrzegania pewnych sankcjonowanych procedur podczas korzystania z maski.
  – Zamaskowany aktor lub czarownik traci swoją dawną tożsamość i przyjmuje nową. Po założeniu maski właściciel czasami przechodzi zmiany psychiczne i, podobnie jak w transie, przyjmuje charakter ducha przedstawionego przez maskę. Wydaje się, że staje się automatem bez własnej woli, która zaczęła być posłuszna postaci maski.
  Eksperci biblijni dodali paliwa do ognia, ponieważ noszenie masek może być symbolicznym rytuałem przygotowania świata do czasów ostatecznych.
  Punkt wyjścia dla tej analogii znajduje się w rozdziale 39 Księgi Ezechiela:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Vk7p3jzKKfs

 116. NyndrO said

  … i na serio nie wyskakuj z „calami”, bo to w Twoim przypadku, Panie ” nie jestem spaghetti „, chyba taki żart na wysokim poziomie. Ale szacun . Dystans jest niezbędny dla mu (MUUU) zyka w mieście Lublin.

 117. Boydar said

  dokształć się

  .https://www.youtube.com/watch?v=8TinFG8qPCQ

  Baby nie można wychować, tak jak i tego szerszenia.

  Można wychować dziewczynkę, π razy oko do ósmego roku życia. Potem, jak umi liczyć to sama wykalkuluje. A jak nie, no to mamy co mamy, czyli burdel i serdel.

 118. podczaszy said

  Krótko o przesłaniu Putina:
  – Pieniądze dla kobiet w ciąży i uczniów
  – Zwroty pieniędzy na obozy dla dzieci i wycieczki po Rosji
  – Medycyna – rozwijamy, fabryki – budujemy
  – Mamy do czynienia z Covid, jesteśmy dumni ze szczepionki
  – Młodzież – pomagamy, Turystyka – rozwijamy
  https://kodluch.wordpress.com/2021/04/19/19-04-2021-syria-2023-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 119. podczaszy said

  22 kwietnia 2021 http://www.Kontrrewolucja.net
  Jak podaje serwis vaticannews.va, jezuici prowadzący we Włoszech ośrodki pomocy dla imigrantów „sygnalizują nowe, niepokojące zjawisko”.

  – Do ich ośrodków, stworzonych z myślą o migrantach, zgłaszają się z prośbą o pomoc również rodowici Włosi.

  Są to ludzie zatrudnieni dotychczas w turystyce i sektorze kulinarnym, którzy na skutek pandemii stracili pracę i nie mogą liczyć na żadne osłony socjalne – czytamy.
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/gratulacje-dla-panstwa-wloskiego-do-jezuickich-osrodkow-pomocy-imigrantom-przychodza-rodowici-wlosi-bo-po-wprowadzeniu-restrykcji-o-nich-panstwo-nie-zadbalo

 120. podczaszy said

  Doradca prezydenta oraz ekspert rynku medycznego i farmaceutycznego Jerzy Milewski w programie „Lustra” w TVP 3 Poznań powiedział, że „wśród najważniejszych decydentów dominował pogląd, że Polaków trzeba nastraszyć”.
  https://poznan.tvp.pl/53303272/o-wytrzymalosci-polskiej-sluzby-zdrowia-podczas-walki-z-koronawirusem-14042021
  – Ich trzeba nastraszyć, żeby słuchali się decyzji administracji państwowej dla swojego dobra. Ja mogę oczywiście wymienić kiedyś nazwiska tych ludzi. Ale bardziej absurdalnej rzeczy to trudno sobie wyobrazić – dodał Doradca prezydenta Andrzeja Dudy Jerzy Milewski .
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/siewcy-strachu-doradca-prezydenta-jerzy-milewski-ujawnia-dominowal-poglad-ze-trzeba-polakow-nastraszyc-wideo

 121. NyndrO said

  Ja wychowałem. Wszystkie, które miały wielką przyjemność nieopisaną i okazję koło mnie latać.

 122. podczaszy said

  Latające strzykawki kowid
  https://www.globalinnovationexchange.org/innovation/production-of-a-transgenic-mosquito-as-a-flying-syringe-to-deliver-protective-vaccine-via-saliva
  Prezes Microsoft Bill Gates chce, by genetycznie zmodyfikowane GMO komary wstrzykiwały ludziom szczepionki bez ich zgody
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/04/20/latajace-strzykawki-bill-gates-chce-by-genetycznie-zmodyfikowane-komary-wstrzykiwaly-ludziom-szczepionki/

 123. Boydar said

  Czy aby na pewno odróżniasz wychowanie od syndromu sztokholmskiego ?

 124. podczaszy said

  Ustawa 447. Minister Zbigniew Rau zadeklarował spłatę uroszczeń środowisk żydowskich przez Polskę? Stanisław Michalkiewicz w Korona TV (WIDEO)
  21 kwietnia 2021
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/ustawa-447-minister-zbigniew-rau-zadeklarowal-splate-uroszczen-srodowisk-zydowskich-przez-polske-stanislaw-michalkiewicz-w-korona-tv-wideo

 125. Głos Prawdy said

  Dzrodzy, uważam, że należy dostosować się do tego, co piszę ten mądry człowiek, by skończyć spierania się.
  ——-

  DLACZEGO JA, RUSKI NACJONALISTA, JESTEM ZA PUTINEM

  Roman Juszkow
  16 kwietnia o 9:56

  Wiele osób publicznie i osobiście pyta mnie o powody mojej lojalności wobec Putina. Wielokrotnie odpowiadałem krótko w komentarzach na temat jednego lub drugiego aspektu tego pytania, ale odpowiem już celowo i bardziej szczegółowo, aby nie powtarzać się wiele razy.

  Główne pytanie brzmi mniej więcej tak: „jak ty, nacjonalista i nieprzejednany bojownik z żydostwem, możesz wspierać Putina?? Przecież to oczywiste, że pracuje w porozumieniu z Żydami!.. Trzeba go zrzucić i wsadzić na jego miejsce niezależnego od Żydów rosyjskiego Polityka!!»

  No Tak, oczywiście, dla każdego nie najbardziej naiwnego człowieka oczywiste jest, że Putin pracuje z Żydami. Bo Żydzi na dziś mocno kontrolują całą Politykę światową, już w białym świecie na 100%. Praca w administracji państwowej lub międzypaństwowej jest możliwa tylko pod nimi lub w żaden sposób. Kto jest niezależny od Żydów i, co najważniejsze, jak zamierzacie tego kogoś posadzić w prezydenckim fotelu?! Jeśli banki i kapitały, to znaczy wszystkie finanse są do dyspozycji Żydów, oni są właścicielami dużego przemysłu, służby specjalne głównych krajów są wyraźnie pod ich kontrolą, elity polityczne, w tym wszelkiego rodzaju nacjonalistyczne partie Europy, otwarcie patrzą im w usta i demonstracyjnie modlą się Na Holokaust, odpowiednio, rządy i armie narodowe są im podporządkowane, Media i sieci społecznościowe w ich rękach, Kultura, Edukacja, sztuka, Kino – oczywiście też. I jak w tym wszystkim wygrać i utrzymać zwycięstwo, za pomocą jakich środków, marzyciele?!! Przestańcie bredzić, chłopaki!

  Co Putin może zrobić w tej sytuacji? Cholera, więcej niż oczekiwałem od niego! Z powodzeniem manewruje między grupami żydowskimi I w jakiś sposób negocjuje i broni zarówno własnej względnej autonomii jak i rosyjskich interesów gospodarczych i geopolitycznych, na przykład – aneksja Krymu. Dostał zielone światło od jednego z kluczowych graczy zza kulis i, dzięki bezprecedensowym środkom, wspiera przyrost naturalny w Rosji kapitałem i hipoteką. No Tak, zgadza się, jeśli zdecydowaliśmy się na wymarcie, to gołymi rękami nas, Rosjan, nie weźmiesz i nie zmusisz do porodu. Ale kto wie, o ile mocniej byśmy już demograficznie zmaleli, gdyby nie putinowskie środki z jego 460 tys. Rub. już na pierwsze(!!) dziecko, za które można kupić świetny kamienny dom w jakiejś większej wiosce?!

  Oczywiście, mnie jak wszystkich normalnych ludzi obrażają haniebne putinowskie wypowiedzi o tym, że Rosja nie jest dla Rosjan i o potrzebie walki z propagandą nacjonalizmu i ksenofobii. Pytacie sie, dlaczego Putin zamiast tego nie poprze Ruskow i nie zadeklaruje rosyjskiego priorytetu w polityce i kulturze. A dlaczego i jak powinien to zrobić?? Czy popyt na nacjonalizm jest popularny wśród Rosjan? Czy pełzająca okupacja czarnych migrantów, przeprowadzona pod naciskiem rządzącego światem kagala, spowodowała miliony demonstracji protestacyjnych w Rosji? Albo może takie demonstracje odbyły sie z powodu cynicznego zabójstwa ostatniego rosyjskiego bohatera Tesaka? Czy Rosjanie są masowo oburzeni obecnoscia gospodarzy z Północnego Kaukazu w naszym kraju, oburzeni nierosyjskim i antyruskim charakterem zarządzania i składem zarządzających? Czy w naszym społeczeństwie odbywaja sie masowe protesty uliczne spowodowane powszechnym wprowadzeniem kultu żydowskich 6 milionów i haniebnymi sądami nad nieposłusznymi? A co najważniejsze-czy Putin ma przynajmniej możliwość oparcia się na Rosjanach, nawet gdyby chciał wziąć rosyjski kurs Narodowy? W końcu od dawna wiadomo, że możesz polegać tylko na tym, co wywiera na ciebie nacisk, a nie na płynnej masie pełzającej pod ręką. Nie może on polegać na tobie i mnie, żałosnej, rozproszonej garstce rosyjskich nacjonalistów, nieustannie toczących ze sobą wojny, którzy nie mają realnego wsparcia ze strony naszego narodu. Dlatego Putin jest zmuszony polegać tylko na Żydach i Czeczenach – po prostu nie ma innego solidnego poparcia.
  Putinowi wciąż udaje się z tym wszystkim czasami robić takie pocieszające prezenty, jak wzmianka chociazby w konstytucji tworzącego Państwo narodu rosyjskiego, To przecież prezent właśnie dla nas, nacjonalistów, absolutnej większości Rosjan tego na ryj nie trzeba, oni by mieli większą emeryturę lub inne gratisy, tylko na tym poprzestają. Gdyby Putin napisał w konstytucji coś, co naprawdę odzwierciedla narodową samoświadomość i życie w kraju, musiałoby napisać w nim, że Rosjanie są gnojem dla wzrostu innych narodów, że Rosjanie przyzwyczaili się do takiej pozycji i nie chcą więcej.

  Putinowi udało się między innymi zagrać w genialną grę taktyczną i postawić obok siebie Chabadników jako publiczny żydowski dach. W końcu jest całkiem oczywiste, że dużo łatwiej jest manipulować głupcem w czarnym kapeluszu Berl Lazarem niż jakimkolwiek innym Żydem. W każdym razie każdy współczesny polityk musi ukrywać się za bliskimi stosunkami z Żydami.

  Wszystkie te „skandaliczne rewelacje” pałaców Putina w Gelendzhik wyglądają wyjątkowo głupio.
  Pytanie o znaczenie 120., jeśli już o tym dyskutujemy, to trzeba zapytać: czy rosyjski prezydent, bez względu na to, jaki jest, jest niegodny pałacu?? Jakaś bezsensowna stara angielska pieprzniczka jest godna, a rosyjski prezydent nie?! wszyscy 140 milionów zrzucilibyśmy po 1000 rubli, aby uzyskać 140 miliardów, i zbudowalibyśmy godny prezydenta pałac, aby cały świat podziwał. A my zamiast tego jakieś żałosne zawistne filmy omawiamy.

  Rosjanie są dziś tak bezwładnym nagim, bezbronnym i nie rozumiejącym niczego ciałem otoczonym różnymi okrutnymi drapieżnikami, że oprócz Putina nie mamy na kim polegać. Tylko on jest w stanie negocjować z tymi drapieżnikami, błagać dużych, aby ryczeli na małych, przekupić kogoś pieniędzmi, kogoś lojalnością, przekonać kogoś, że rosyjskie stado jest najbardziej posłuszne i nieszkodliwe, i warto je zachować, nie kroić ani nie jeść jeszcze. Wciąż żyjemy tylko dzięki Miłosierdziu Bożemu i putinowskiemu. A jeśli nie będzie w stanie zapewnić ciągłości, tak jak Stalin nie mógł w swoim czasie, czekają na nas straszne i trudne czasy i będziemy pamiętać putinizm jako szczęśliwy i błogosławiony czas życia.

  https://vk.com/romanyushkov

 126. NyndrO said

  Może nie. Ale mam to w dupie, bo jestem zadowolony. A One wręcz mnie uwielbiają. I to na Grób Ojca – nawet zupełnie byłe,. Anna się z praktyczinie wszystkimi kumpluje. Praktycznie, bo jedna nie żyje. Ale nie samobójstwo. Tajemnica polega na tym, że jestem Ich Najlepszym Kumplem. A teraz już Top Secret: daję Im pomyśleć, że są mądrzejsze. I nie mam z tym problemu. Bo kompleksów ni mom.

 127. .https://www.youtube.com/watch?v=f8bGjhXf-Ck
  Judeopolonia….Podziekowac postamgdalenkowej antypolskiej szujni oraz poslom Knesejmu …Poziom skretynienia wyborcow zbiera swoje zniwa…..

 128. Piskorz said

  !!! 98 zapisać dziadka na teleporadę””….Już pisałem w „G” o książce, która ukazała się na Zachodzie ponad 23 lat temu, u nas 2001, gdzie pełno terminów; teleporada, telepracowanie, telepracownik, tele-sekretarka, tele-lekarz itp..tele… Autor Otman..”Angielski dla internautów”. ps W Rosji…tzw. testy zamawiali już 2019.!!

 129. bardzo said

  Jak pan ma dobre okulary, panie Nyndr0, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kiełbasę mierzyć e centymetrach, albo jak za czasów mrocznych w milimetrach. Ale Pan chyba młody, to nie pamięta tej epoki. Jakby nie mierzyć, kalorie w prawdziwym żurku są bardzo wartościowe. Chyba że zrobimy zalewajkę, popularną w Łodzi (takie miasto) i okolicach. Wtedy to jest cienka dietetyczna zupina z kartoflami. Ale nie rozwlekajmy się w tej materii, bo kogóż interesować mogą jakieś prostackie i przyziemne tematy związane z żarciem, jak zadeklarował pewien prominentny uczestnik rozmów Gajówkowych, żądając zamknięcia portalu kulinarnefantazje.wordpress.com.

 130. Piskorz said

  !!! Tłumaczenie z jęz. włoskiego…/Szczepionka? od kilku miesięcy, odkąd zaczęli szczepić tu w okolicy gdzie mieszkam, prawie w ogóle nie umierają starsi ludzie/sic!!!/, szczerze mówiąc nie wiem czy wszyscy, czy ci którzy zostali zaszczepieni, ale jakiś czas temu poszłam na zakupy i spotkałam znajomego, któremu kilka dni temu zmarł ojciec, 92 lata i jak mi powiedział, jeszcze tydzień temu wychodził na spacer i kilka dni temu zmarł; Zapytałem go, czy był szczepiony, a on odpowiedział, że tak, niedawno, ale nie wierzy, że to szczepionka spowodowała jego śmierć/sic!!!/. On w to nie wierzy lub, jak przypuszczam, być może odmawia wiary, aby zażegnać strach już wtedy, gdy on również, w wieku około 70 lat, został zaszczepiony /sic!!!!/ Ja osobiście życzę jemu i wszystkim zaszczepionym, żeby nic złego mu się nie stało, ale nie zrobiłbym tej „szczepionki” nawet gdyby mi dali wszystkie bogactwa tego i innych światów.” /sic!!!/

 131. NyndrO said

  Bóg mnie tak kocha, że mam dobry wzrok. Po co mnie okurary. A na inreligenta pojebanego i tak już wyglądam. Tak mnie kocha.

 132. Yagiel said

  ad Głos Prawdy@125 – Putin to dużo, lecz za mało.
  cytuję Panią: „Rosjanie są dziś tak bezwładnym nagim, bezbronnym i nie rozumiejącym niczego ciałem otoczonym różnymi okrutnymi drapieżnikami(…)” – aż tak źle to jednak nie jest. Tylko Putin powiada pani ? To też różnie można oceniać: są tacy, którzy mówią ODIN W POLIE NIE WOJIN, a są tacy na odwrót: JEDEN W POLJE WOJIN…
  Wolę myśleć o Kremlu/Drużynie, niż o jednym Putinie. Zwłaszcza że znam trochę lekcji Witalija Sundakowa: Szkoła Rusów Języka/dawnego/. Np. ta lekcja: od 42 minuty do 48…
  .https://www.youtube.com/watch?v=SeXnMZpFzlw
  w mojim przekładzie [moje objaśnienia/dodatki rzadko]
  Tekst może być trudny, lecz wart uwagi na pewno – PER ANALOGIAM do dziś-sytuacji politycznej.

  Dla Pani /i nie tylko/ fragment o Drzewie i Grodzie/Gorodie jako analogii do Drzewa:
  Dawniej [rano za dnia naszych dziejów] cały świat żył w epoce d r u g i e g o h r a m u ; wtedy, w pierwotnym ruskim chrześciaństwie było 8 apostołów (imiona ich były inne, niż teraz), a to od 8 kierunków świata, tj. od 8 stron, w które odrastają od pnia/stołb gałęzie/wietwy; dlatego dróg z grodu było 8 i bram było 8 i miast/grodów apostolskich było 8 !
  Jeśli bukwu/literę ‘r’ w słowie KRIEN zastąpić jej rozłożeniem/obwodem, to mamy słowo ‘kołoliena’, a w uproszczeniu ‘koliena’ – wietwy drzewa w 8 stron nazywają się kaliena/kolana pol.
  Można powiedzieć, że od drzewa odchodzi 8 kalien/kolan; kaliena to jedna z nazw wietw drzewa. Z tego wszystkie odrosty na wietwie to jej pokolenia [jak odrostki na rogach]
  Tu zwracam uwagę na to, mówi Sundakow, że blisko pnia drzewa liście nie rosną! Jest wolna przestrzeń wewnątrz korony drzewa: od stwoła/pnia odchodzą gołe gałęzie, dopiero dalej… I ta przestrzeń wewnętrzna korony drzewa, gdzie liści jest mało, nazywa się KRIEML’/KRIEMLJ
  KRIEMLJ drzewa to jego wewnętrzna przestrzeń, kokon – ta przestrzeń okrążona jest, chroniona liśćmi.
  Słowo KRIEMLJ wywodzi się od słowa KRIENA/KRIEPINA. Dziś w tym słowie zanikło P: było KRIEMPLJ – nie ruskim odpowiednikiem tego słowa jest TAMPLJ! /TOMPLJ ?/ Słowa KRIEMPLJ i TAMPLJ oznaczają KRIEPOSTJ, HRAM, tj. wewnętrzna przestrzeń kuli drzewa: wewnątrz korony.
  Hram to jest to miejsce na drzewie, gdzie ptaki wiją swoje gniazda, gdzie śpiewają… A cerkiew przylega do pnia, jest blisko pnia pod ochroną liści, to jest w miejscu pod wietwami drzewa z liśćmi: w cieniu drzewa…
  Korień – komiel’ – kriemlj… Komiel’ jest pristoł cerkwi dieriewa, na katorym… Z tego ku niebu ciągnie się, pnie się STWOŁB’ drzewa. [polskie pień pnie się jest jasne; stwołb sugeruje stwarzanie się, wznoszenie się trójwymiarowe, nie tylko w górę; cóż Stwórca trojcu ljubit’! jak dorogu, mołoko, tiszinu]
  Kriemlj grodu/goroda to miejsce, z kt rozchodzą się drogi w 8 stron; jeśli murów wokół Kremlja nie ma, nie przestaje być Kriemlj.
  Zatem: wnutrienna/wewnętrzna część drzewa między pniem drzewa a liśćami, okryciem liśćami nazywa się kriemlj, a same liście nazywają się WI/e/NIEC drzewa; winiec drzewa to jego liście, to jego k/o/rona. Krona odnosi się do korony na głowie; właściwie odwrotnie; odnosi się też do czasu: drzewo to liczenie czasu: wiosną drzewo okrywa/odziewa się liśćami, jesienią liście opadają, drzewo rozdziewa się, zostaje gołe… A słowo winiec ma proste odniesienie do mierzenia czasu/wriemieni, wprost odniesienie do słowa ‘wriemia/czas’:
  Wietwy drzewa odrastają od pnia i w odległości od pnia – gdzie kończy się objom kriemlja – zaczynają pokrywać się liśćami; tak samo gorodskij kriemlj/grodowy kremlj: drogi rozchodzą się z niego przez bramy grodu za mury i dalej w przestrzeń, w okriestność/okolicę. Jak gałęzie/wietwy drzewa obrastają kriestami, tak krieml/gród obrasta w okriestnos’t’ czy okriestnos’ti – jak drzewo w liście…
  Z miasta od kremla wyjść można na zewnątrz drogami-kriestami i pieriekriostkami od tych dróg, niosąc w rękach ikony, chorągwie, krzyże – jakby Liście Drzewa-Grodu… Gród to Drzewo. [a piszę ‚liśćami’, żeby były 3 sylaby 😉 ]

  I takie to słowa Sundakowa, Pani Wiktorio. Jeśli Pani nie doczytała – może dosłuchała go, tego Witalija.

 133. Głos Prawdy said

  Ofensywa na białą cywilizację

  Muszę powiedzieć, że to duży projekt, (żydowskich organizacji?), w celu zbudowania nowego porządku świata wraz ze zniszczeniem białej cywilizacji chrześcijańskiej. Sami projektanci również potem ucierpia, ale to nie ma znaczenia, są tylko enzymem rozkładającym, który umiera wraz ze śmiercią substratu. Niektórzy zaczynają się kłócić i oburzać, mówią, że „nie wszyscy są Żydami”. Zgadzam się, niech będą „nie wszyscy”. Spróbujcie mnie obalić, zgodzę się z argumentami.

  Starają się wypracować u białych trwały kompleks winy przed wszystkimi-przed innymi rasami, przed kobietami, przed mniejszościami seksualnymi. I im się to udaje. Co sprawiło, że Coca-Cola zrobiła ten kurs? Można założyć, że istnieje pewna presja na firmę. Albo oni sami już są posłuszni.

  Coca-Cola nauczy pracowników, jak być ” mniej białym»
  Firma Coca-Cola w ramach korporacyjnej walki z nierównością, rasizmem, seksizmem i elitaryzmem zorganizowała dla swoich pracowników kurs zatytułowany „Przeciwdziałanie rasizmowi”. Autorka kursu proponuje zrozumieć „co to znaczy być białym”, „co to znaczy być rasistą”. Stać się” trochę mniej białym ” jest dostępne dla każdego już teraz, to tylko wymaga:

  – być mniej despotycznym
  – być mniej aroganckim
  – być mniej pewnym siebie
  – mniej obrony
  – być mniej nieświadomym
  – być bardziej pokornym
  — słuchać
  — wierzyć
  – zakończyć apatię
  – skończyć z białą Solidarnością

  Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie, według autorki kursu, wychowują swoje dzieci z poczuciem bezwarunkowej wyższości ze względu na ich białą skórę. „Staraj się być mniej biały”, woła do pracowników Coca–Coli najnowszy slajd prezentacji kursu.
  https://procol-harum.livejournal.com/1387221.html

 134. Przemysław Jakub said

  Ludzie! Iluminaci już się nie kryją ze swoimi wariactwami. Potwierdza się to, co pokazał Stanley Kubrick w „Eyes Wide Shut”. Patrzcie:

  https://www.theilluminatiball.com

  Przetłumaczony w internetowym tłumaczu tekst z tej strony:

  Baronowa i Baron de Rothschild serdecznie zapraszają na Bal Illuminatów. Choć w drodze do naszego sekretnego miejsca będziecie mieli zawiązane oczy, nie obawiajcie się – obiecujemy Wam rewelacyjne wizje. Dołączy do Ciebie ekskluzywna grupa z różnorodnym doświadczeniem (i osobistymi sekretami), aby zbadać najgłębsze pragnienia ludzkości. Spójrz bez wahania w światło naukowej prawdy… Dołącz do nas!

  O godzinie 18:00 luksusowa limuzyna zabierze trzydziestu pięciu zaakceptowanych gości z Manhattanu i zostanie zabrana do odosobnionej posiadłości nad wodą w lesie, gdzie odbędzie się ceremonia inicjacji Illuminati. Szampan będzie popijany podczas gdy goście zostaną poinformowani. Nasz surrealistyczny wieczór obejmuje misterne koktajle na zamówienie, smakowite przysmaki, inspirującą muzykę, diabelskie tańce i ezoteryczne rytuały. Pierwsze danie będzie spożywane z zawiązanymi oczami, aby lepiej docenić niuanse potraw.

  Wszystkie telefony komórkowe zostaną odebrane na piętnaście minut przed przybyciem w celu ochrony prywatności i bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Każdy z Was otrzyma unikalną maskę, którą będzie mógł założyć na wieczór. Goście zostaną odesłani na Manhattan przed północą.

  Kandydaci na Bal Illuminati mogą być zaangażowani w walkę o władzę, testy moralności i antropomorficzne eskapady.

  Na podstawie Twojego zgłoszenia zostanie Ci przydzielony zwierzęcy lider pokrewieństwa.

  I wszystko jasne.

  No to jak, drodzy Państwo? Ktoś chętny na maskowy bal?

 135. Anucha said

  Jezioro Łabędzie na lotnisku im. Chopina w wykonaniu chasydów.

  .https://www.youtube.com/watch?v=nckafYDcJGY&t=49s

  Chasydzi są wielce ok. 🙂

 136. podczaszy said

  film Sumlińskiego

  artykuł „prostujący”, tak jak wiele artykulów na portalach typu

  fakenews.pl, factcheck.com i podobnych, jest nieuczciwy i manipuluje.

  Odniosę się tylko do trzech rzeczy:

  1) Zarzucają, że stwierdzenie „śmiertelność na COVID-19 nie wynosi nawet 2%” jest nieprawdziwe, bo naprawdę wynosi ona 2.14%. Faktycznie, karygodne, błąd o całe 0.14%!

  Nie wspomnieli, że ta liczba ciągle się zmienia, więc któż może pamiętać dokładną wartość podawaną akurat dzisiaj. Nie mówiąc już o tym, że trzeba najpierw powiedzieć, co to jest owa „śmiertelność”.

  Jeżeli jest to „case fatality rate CFR”, czyli

  (ilość zgonów)/(ilość potwierdzonych przypadków), to faktycznie podawana jest teraz liczba ponad 2% (niech będzie, że 2.14%). Ale CFR nie jest w żaden sposób miarodajnym wskaźnikiem ryzyka.

  Lepszym jest IFR, czyli infection fatality rate,

  IFR=(ilość zgonów)/(ilość zainfekowanych osób).
  IFR nie jest dokładnie znana z oczywistych względów, ale np. raport Imperial College ocenia go na ok. 1.15%
  https://www.imperial.ac.uk/mrc-global-infectious-disease-analysis/covid-19/report-34-IFR/

  2) Napisali, że stwierdzenie „30 tysięcy zachorowań dziennie to liczba osób u których wykryto chorobę koronawirusa” podważa wiarygodność ratownika.

  Może i podważa, ale przecież przeciętny zjadacz chleba takie dane słyszy dzień i noc w oficjalnych mediach! „30 tysięcy nowych zakażeń” – takie właśnie liczby się nam bez przerwy podaje.

  Od samego początku tej histerii szlag mnie trafiał, że liczba pozytywnych wyników testów PCR jest podawana jako liczba „zakażeń”
  (czasem mówią „zachorowań”), i ciągle to się robi.

  A oni mają jeszcze czelność napisać, że to „podważa wiarygodność”.

  3) Sprawa testu: jeżeli chcą udowodnić, że ratownik kłamie, to nic prostszego, wystarczy wziąć z 10 testów i zrobić je na „pusto”, z samą solą fizjologiczną czy buforem, i pokazać, że wszystkie wyszły negatywne. Tymczasem zamiast tego rozwodzą się nad tym, że on dał za dużo tej soli. No dobrze, ale przecież dodanie za dużo soli lub bufora do probówki powoduje, że pobrany wymaz będzie bardziej rozcieńczony, więc to może tylko zmniejszyć prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku, a nie zwiększyć.

  W każdym razie nie odnoszą się do jedynie istotnej rzeczy: czy ten test stosowany w karetkach może dać pozytywny wynik jeśli zrobiony jest „na pusto”, czy nie?
  Regiomontanus

 137. podczaszy said

  kłamstwa z artykulów na portalach typu fakenews.pl, factcheck.com

  „śmiertelność na COVID-19 nie wynosi nawet 2%”

  ratownik powiedział prawdę, jeżeli przez śmiertelność rozumiemy stosunek liczby zgonów do liczby zakażeń wirusem – jak napisałem wyżej.

  Wyjaśnię łopatologicznie: są cztery liczby, które charakteryzują „liczbę przypadków”:

  1) N1=liczba pozytywnych wyników testu PCR
  2) N2=liczba zakażeń, nie znana dokładnie
  3) N3= liczba zachorowań (czyli zakażeń z wyraźnymi objawami), nie znana dokładnie
  4) N4 = liczba potwierdzonych zachorowań

  Ze statystyk wiadomo, że N1>N4, oczywiste jest też, że N2>N3>N4.

  Aby nas nastraszyć,
  zawsze podaje się największą ze znanych liczb, czyli N1, przy czym kłamie się (wprost lub dając do zrozumienia), że to jest N2, a czasem nawet, że to N3.

  Z kolei aby obliczyć śmiertelność (owe 2.14%), dzieli się liczbę zgonów przez najmniejszą z nich, czyli N4, bo wtedy śmiertelność wychodzi największa,

  tymczasem należałoby dzielić przez N2, która z pewnością jest większa niż N4.

 138. podczaszy said

  kolejny przypadek gdy „operatorzy” nielegalnego prezydenta usa józka Biden’a zapomnieli podać mu „lekarstwo” przez co gadał głupoty, tym razem „pomieszały” mu się „salon” z „barem” („saloon” )
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/04/22/wojna-domowa-na-ukrainie-22-04-2021r-2130-dzien-od-nowego-rozejmu/#comments

 139. podczaszy said

  51 faktów o George Floyd i byłym policjancie Derek Chauvin
  redaktor Miles Mathis

  W stanie Minnesota jest zakaz transmisji procesów karnych
  proces karny policjanta Derek Chauvin był pierwszym w historii pomimo zakazu

  FBI uczestniczyło w śledztwie i procesie mimo że to sprawa stanowa a nie federalna
  obrońca policjanta Derek Chauvin zgadzał się na wszystko

  matka erica barona de rotszyld nazywa się mary chauvin – przypadek?
  .http://mileswmathis.com/chauvin.pdf

 140. Boydar said

  https://www.onet.pl/styl-zycia/rozkosznypl/zupa-z-selera-naciowego-i-orzechow-wloskich-pyszna/22ygd10,30bc1058

  Piszą, że wystarczy jeden duży. No i teraz nie wiem.
  Jest też kwestia szpinaku, może Pani Bezpartyjna pomoże.

 141. zen said

 142. Grażyna said

  Polecam wywiad z abp Vigano.

  .https://www.youtube.com/watch?v=SQUw1et-UZI

 143. Piskorz said

  re 99 Polska i okazała się krajem o najwyższym poziomie lęku stresu i depresji.””………….to widać na każdym kroku, te bojaźliwe osoby w tych kagańcach, mimo, że w pobliżu…nikogo, że rowery mija się …a cykliści w namordnikach, mimo, że sam siedzi w aucie…namordnik na mordzie..!! Ludzie wy jesteście pojebani do kwadratu !! ps DAWNO PISAŁEM, że strach zabija…naoglądają się tych gówien w telewizorni…a potem trzęsą portkami !! PRZY OKAZJI PRZYPOMINAM, że jest różnica między strachem a lękiem. Strach ma swoje podłoże…uzasadnione, a lęk..nie.! ps Przy okazji…przypomniałem sobie i polecam „Rytmy życia” Kępińskiego i wiele Jego innych książek.

 144. Piękno..

 145. Dla Pana Stanisława Michalkiewicza:

  Za Adenauera początkujący reżyser niemiecki – ale milioner – ogłosił na niemieckim festiwalu filmowym, że nagrał na Nowej Zelandii gady jurajskie, które mówią RAU-RAU-RAU…

 146. JanuszT said

  Dziękuję Bogu i Panu Wacławowi, że Pan wrócił Panie NYNDRO. Świetnie się Pana czyta, a i wielka gajówka na tym zyskuje. Danke, Panie NYNDRO.
  PS Niepotrzebnie wyskoczyłem wtedy z tym pedałem Mercurym w Pana stronę, za co Pana, Nyndro, przepraszam. Z Panem Bogiem.

 147. AC said

  Znikają? lasy w Polin.
  . https://youtu.be/EhUorE7S1Ho

 148. Listwa said

  Mija właśnie ćwierćwiecze od nierozliczonego mordu, na jednym z tych, którzy za dużo w duchu narodowym pisali, za dużo w duchu narodowym mówili. Andrzej Krzepkowski urodził się w 1940 r.. Był absolwentem polonistyki na UW i Podyplomowego Studium Dziennikarskiego. W 1966 roku przesiedział kilka miesięcy w więzieniu za zorganizowanie obchodów milenijnych.
  (…)
  W międzyczasie dziwnym zbiegiem okoliczności został wyrzucony z Wolnego Głosu Ursusa.Kierownictwo Solidarności, dla którego się narażał przez kilka lat teraz nie tylko go nie wsparło w konfrontacji z komunistami i środowiskami żydowskimi ale jeszcze zaczęło zwalczać. Wstrzymano kolportaż jego książki i utrudniano wydanie kolejnej. W ten sposób człowiek o ogromnej i wszechstronnej wiedzy stracił wszystkie źródła utrzymania. Szykany i brak źródła utrzymania bardzo źle wpłynęły na jego stan zdrowia fizycznego i psychicznego. W krytycznym momencie podjął nieudaną próbę samobójczą.
  (…)
  Jak podkreśla Zygmunt Wrzodak był on typem przedwojennego endeckiego inteligenta, który dzięki swojej postawie umożliwiał zorientowanie się jakie były cele i rzeczywiste inspiracje kierownictwa Solidarności i KORu. Krzepkowski był nieugięty i bezkompromisowy, za co płacił ogromną cenę dość powiedzieć, że przejściowo utrzymywał się ze sprzedaży butelek i makulatury.
  (…)
  W 1991 r. mimo stałych działań wymierzonych w niego podejmowanych przez środowiska okrągłostołowe, wrócił do działalności ursuskiej Solidarności jako rzecznik. Rozpoczął prowadzenie audycji w zakładowej rozgłośni oraz kierowanie Biuletynem Informacyjnym, dzięki czemu docierał ze swoim przekazem do 10 tysięcy ludzi. Wrzodak podkreśla, że to również jego zasługą było to, że mimo ówczesnych planów sprzedaży Ursusa udało się zakładowi przetrwać pierwszą falę masowej grabieży majątku narodowego w postaci wyprzedaży polskich zakładów za bezcen.

  Krzepkowski wpajał robotnikom Ursusa wartości narodowe i katolickie, mówił o roli zasługach Dmowskiego, o nierozerwalnym związku katolicyzmu z polskością. Nie krył swojego krytycyzmu dla liberalizmu, socjalizmu, nihilizmu.
  (…)
  Toczyły się przeciwko niemu sprawy sądowe za wypowiedzi, które głosił. Zapadł nawet wyrok nakazujący mu przeprosiny i finansowe zadośćuczynienie wobec kierownictwa Tygodnika Powszechnego.
  (…)
  Oskarżony w odpowiedzi na pismo przedprocesowe stwierdził, że jako wierzący katolik przeprasza zastępczynię Redaktora Naczelnego „Tygodnika Powszechnego” Józefę Henelową za obrażenie pamięci jej ojca natomiast podtrzymuje pozostałe tezy i opinie w artykule i gotowy jest stanąć przed sądem. Krzeptowicz stwierdził: „Tak,Tygodnik Powszechny jest narzędziem antykatolickich sabotażystów i dywersantów; jest agenturą masonerii zmierzającą do judaizacji protestantyzacji Kościoła katolickiego i rozbicia go od wewnątrz.”

  Niespełna rok później w nocy z 16 na 17 lutego 1996 r. w Piastowie, we własnym mieszkaniu Krzepkowski został zamordowany przez nieznanego sprawcę lub sprawców. Zadano mu 14 ciosów w kręgosłup i każdy cios nożem przeszywał ciało i wbijał się ostrzem w podłogę. Według opinii kolegów z Ursusa za jego śmiercią stali ludzie związani z komunistycznymi służbami specjalnymi, inni zwracali uwagę na aspekt jego walki o utrzymanie Ursusa i nie oddawania go w obce ręce, w grę wchodziły więc gigantyczne pieniądze, które mogły być dla kogoś wytaczającym powodem do dokonania mordu na opornym Krzepkowskim. Krzepkowski był już wówczas nieufny wobec obcych i w obawie o życie trzymał siekierę pod łóżkiem więc najprawdopodobniej oprawcy czekali na niego w jego mieszkaniu aby uzyskać efekt zaskoczenia.
  (…)
  Właściwie jedyną osobą, która przez ponad dekadę podjęła się całego szeregu działań których celem byłoby dotarcie do sprawców zbrodni, ukarania ich oraz utrwalenia pamięci o Krzepkowskim był Zygmunt Wrzodak, który najpierw jeszcze jako przewodniczący KF NSZZ „S” Ursus organizował pikiety oraz otwarte listy „do komunistycznych rządów RP” w tej sprawie, a następnie już jako poseł LPRu w 1993 r. próbował powołać sejmową komisję w tej sprawie.

  Według informacji zamieszczonych w jednym z artykułów na stronie marucha.wordpress.com dowiadujemy się, że inicjatywę komisji storpedowali posłowie PiS Zbigniew Ziobro i Tomasz Markowski. W kolejnych latach Wrzodak podnosił temat mordu na Krzepkowskim w swoich interpelacjach poselskich, niestety bezskutecznie.
  (…)
  Dziś po 30-stu latach od ich publikacji zaskakuje trafność stawianych przez niego wówczas opinii, co do przyszłości Polski, jak i sytuacji geopolitycznej w Europie czy nihilistycznych przemian kulturowych. Ganił i ośmieszał Michnika i Wyborczą, Mazowieckiego, Kuronia, Geremka, bp. Życińskiego. Wówczas już dostrzegał nadchodzący potężny front walki z Kościołem w Polsce, co wówczas jeszcze wydawało się absurdem. Pisał o tym, że wchłonięcie Polski w karby zjednoczonej Europy, będzie korzystne przede wszystkim dla Niemiec, i to właśnie z Europy Zachodniej przyjdzie do Polski cywilizacyjna duchowa katastrofa.

  Arkadiusz Miksa

  całość:
  https://miksa.neon24.pl/post/160404,25-rocznica-mordu-na-krzepkowskim

 149. Listwa said

  ad 147

  Arkadiusz Miksa

 150. JanuszT said

  Niech nam Bóg miłościwy
  będzie i niech nam
  błogosławi,
  niech nad nami rozjaśni
  oblicze Swoje!
  Ps67,2 https://t.co/I0j74dgBeO

 151. Yagiel said

  Na koniec tego dnia – na początek następnego ciekawostka z zagadkami (dla moich uczniów, ale może i Tu ktoś zechce się zabawić). Na podstawie Witalij Sundukow RUSKA SZKOŁA JEŻYKA RUSKIEGO:

  lekcja 6/9 lipca 2016 (z ćmą w tle) – tajemnice języka: ciało a geografia
  .https://www.youtube.com/watch?v=38yf9uiVNcE
  Prawa strona ciała Słowian i przed-Sł: czarna, męska, ogniowa, zabrudzona
  lewa sc: b i a ł a , żeńska, wodna, czysta
  Każda parzysta część ciała miała dwie inne nazwy – jak prawica, lewica…
  Jeśli Słowianin staje twarzą do Słońca – najważniejszy kierunek: wschód Słońca – po prawej ręce ma jug/czarny, a po lewej ma siewier białą . Wszystkie rzeki RUSI to RUSY: płynące na jug/połud. były czarne i wszystkie nazywały się CZARNA RUSA; wpadają do Morza… Czarnego; wszystkie rzeki płynące na półn./siewier nazywały się BIAŁA RUS i wpadają do Morza… Białego (a nawet dwóch: Bałtyk to też Morze BIAŁE) stąd nazwa BIAŁORUS i BIAŁORUSY: ludzie żyjący wzdłuż BIAŁaRUSY. Ale nie Bałtowie, bo nie byli Słowianami tego samego języka/Słowa!
  Wszystkie RUSY największe Rusi wypływają z jednego miejsca: Wyżyna WAŁDAJska [nie Wandalska] Największa-najdługsza to RUS/Wołga, zwana była WIELIKAJA RUS /CZARNA/ – ludzie na niej nad nią mieszkający to WIELIKORUSY; ludzie mieszkający nad mniejszym Dnieprem byli MAŁORUSY, a kraj ich MAŁARUS’A – więc WIELKORUSY i MAŁORUSY to nazwy geograficzne, nie wartościujące! Jedni drugim równi, a razem równi BiałoRusom.
  Państwo RUSÓW to RUSa Biała, R. Wielka-Czarna i R. Mała-Czarna… To Państwo z obszarami poza tym centrum było zwane TARTARIA i obejmowało cały kontynent Euro-Azji: cały!
  Inne nazwy RUSY/Wołgi to Azja, Aria, Daria i Dżaria, stąd Azjowie i Ariowie i Dariowie… Nasi przodkowie ponieśli te nazwy na Wchód Daleki i tam byli np. ludźmi/manDżarami/Mandżurowie. Kitaj/Chiny to była prowincja TARTARII, wyspecjalizowana w produkcji papieru i prochu; potem jedwabiu… Część Kitaju prawdopod. ewakuowała się na Wyspy Japonii.
  Kawkaz to też kiedyś była nazwa rzeki: z KAWKAZ GÓR wypływała rzeka/RUSA Kawkaz, teraz znana jako Terek…
  Egipt był prowincją pogrzebową carów Tartarii – aż do RomaNowych wszyscy carowie, zresztą blondyni, tam w poxoron (faraon).

  Do tego uroku Sundakowa dodam (dla zabawy) to:
  1. Wysoczyzna Wał-Daj dziwnie podobnie brzmi do Wan-Dal – może to było kiedyś Wan-Dalj. Przy czym woda stojąca/jezioro kiedyś zwane było VAN (dawna stolica Armenii nad jeziorem – dziś to Turcja wschodnia), gdy woda rzeki/RUS była w ruchu, co w języku RUSów/TARTARII było: ruch -GA (jak no-ga, dro-ga, włóczę-ga), z czego wynika: woda spływająca z VAN/WAŁ była… WAŁ-GA; każda rzeka/RUS tam mająca źródło była więc WAŁ-GA/VAN-GA.
  2. jeśli MAŁARUS’ i WIELIKARUS’, to także może WIELKO-POLSKA I MAŁO-POLSKA ? Wtedy kłopot: Wisła/VANDALJ to większa RUSA od Warty, więc nad Wisłą powinna być Wielko-Polska, a nad Wartą Mało-Polska… Czemu jest odwrotnie?
  2.a. Czy jeszcze to wynika, że ‘Polska’ to nazwa rzeki/RUSy… Czy są w Polsce nazwy rzek brzmieniowo podobne do RUSA ? Tam były/są Rusałki, tu… Syreny? Nie Słowian to słowo, ale jakby kolorystycznie/ruda podobne do sareny/sarenki…
  3. Ponieważ vikingowie/waregowie w Skandynawii to byli mieszkańcy północno-zachodnich krańców/peryferii TARTARII – w okolicy Smoleńska jest 4,5 tys ich kurhanów, gdy w Skandynawii 3-4 – to vikingowie=Tartarowie. Z czego wynika, że Ruryka nikt nie musiał spraszać na Wałdaj: mógł być tutejszy… To z Olegów robili się na prowincji Helge, a z Olg/Oli – Helga ta czy inna? Słowian-Polskę też zamieszkiwali czy zakładali vikingowie/waregowie… z centrum Imperium, zarządzaniem/władaniem w okolicach Moskwy? Kijowa? Smoleńska? Niedaleko Kijowa mieszkali/żyli Polanie…
  3.a. W Polsce jest miasto Siewierz: etymologia/wikipedia: „od nieistniejącego obecnie w jęz. polskim rzeczownika s i e w i ó r, oznaczającego „północ”. Do końca XV w. nazwa miasta brzmiała tak właśnie (Syewyor, 1470–1480). Nazwa określała zapewne miejsce położone na północ od innego obiektu geograficznego.” – Pytanie: od jakiego ważniejszego ? Mówimy o Śląsku… Na północ/siewier od Odry ?
  4. Wisła płynie na siewier/północ, więc to RUSA/WANDALJ… BIAŁA – jak ODRA, BUG. A Warta ?

  Gdyby ktoś Tu miał jakieś jeszcze pomysły/pytania, chętnie dołączę do lekcji/uroka 🙂

 152. NyndrO said

  A to tego się nie spodziewałem, Panie Januszu. Często jestem niezrozumiany itd. Ale zapamiętam i ZAWSZE może Pan na mnie liczyć. Taki trochę Ronin. Seriozna. 😉

 153. podczaszy said

  To, że na Ukrainie nie ma uzbrojenia zachodniego, nie ma w tym względzie pomocy, wynika najprawdopodobniej z tego, żeby nie drażnić Rosji, by nie odpowiedziała. Ale pamiętajmy, że Rosjanie są już w Donbasie i na Krymie, więc to oni są agresorami. 😀
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prof-m-ryba-rosjanie-testuja-reakcje-zarowno-ukrainy-jak-i-zachodu-jesli-odmawia-sie-pomocy-ukrainie-to-daje-sie-rosjanom-jasny-sygnal-ze-moga-posunac-sie-dalej/

 154. podczaszy said

  nie możemy dać wciągnąć Polski w konflikt ukraińsko-rosyjski, bo to skończy się fatalnie dla Polski.
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-b-rogalski-nie-mozemy-dac-wciagnac-polski-w-konflikt-ukrainsko-rosyjski-gdyz-skonczy-sie-to-fatalnie-dla-naszego-kraju/

 155. podczaszy said

  Rosyjscy hodowcy są bardzo mocno wspierani przez swoje państwo, my niestety możemy się temu przyglądać tylko z zazdrością. Gdy rosyjscy hodowcy otrzymują 50 euro wsparcia do każdej samicy
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-sz-wojcik-jestem-przekonany-ze-rosja-szykuje-sie-do-przejecia-rynku-futrzarskiego-w-polsce-kazdy-zakaz-kazda-restrykcja-i-kazde-ograniczenie-wprowadzone-w-polsce-wzmocni-rosjan/

 156. zen said

 157. Maverick said

  Rosyjski generał Szoigu jest wspaniały rozpracował lucyferianskie satelity i obnażyl ich fałszywą propagandę. Nie myślę aby jakiś tam Polko w Polin czy spasiona amerykańska generalicja mogła go pokonać ośmieszył ich w oczach całego świata, oczywiście jeżeli mają IQ bo Poliniacy IQ nie mają. Przy tym namierzyli satelity i robią ich sledzenie tak aby wrazie prawdziwego konfliktu pierwsze zostały strącone.

 158. revers said

  No i prawidlowo, wtedy bez lacznosci satelitarnej, dronowac, bezpilotkowac, gleboki zwiad, to moga w pokoju lub laboratorium Bella pilotem tv do lokalnego programu tv.

 159. zen said

  Wielki ucisk zapowiadany w Piśmie Świętym już mamy! Nasza olbrzymią szansą jest nie branie udziałów w jakikolwiek protestach czy walkach ulicznych – to jest przemoc, która jest wyraźnie przez Boga zabroniona, a władza jest do tego przygotowana i to jest jej na rękę.
  Pierwszy film koreluje z drugim.

 160. Ad. 124, 144:

  Panie Stanisławie, domniemaną czy Potwierdzoną deklarację Ministra Zbigniewa Raua należy traktować jako głos gada jurajskiego z Nowej Zelandii RAU-RAU-RAU, tak jak Prezydenta Dudy, który UNIEMOŻLIWIŁ Prezydentowi Trumpfowi egzekucję wraku Prezydenckiego Tupolewa.

 161. Yagiel said

  Ciekawa rzeczowa – od początku do ostatniego zdania – analiza Witolda Jurasza na onet
  .https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dzis-i-jutro-czekaja-nas-dwa-bardzo-istotne-wydarzenia-ktore-moga-zmienic-sytuacje/bfkfd0c,79cfc278
  Łukaszenka na Kremlu i nadzwyczajne posiedzenie Rady Federacji Rosji: dziś

 162. Ajojoj jeśli to prawda to ..piona

 163. Szatan wygrywa? Abp Jan Paweł Lenga

  .https://youtu.be/fE8HZRn4g6E

 164. Głos Prawdy said

  Yagiel,.może trafne tu będzie powiedzenie: Коллективный Путин – zbiorowy Putin. Z takim dużym krajem on oczywiście jeden nie da rady. Ale ma odpowiedni dla czasu i rozmiaru państwa charakter, by w świecie się bie zaczęła wojna.

 165. revers said

  Dzis Joe B. oglosil po 100 dniach prezydentury, wielki sukces wyszczepienia 100 mln. amerykanow, tj 1/3 populacji.

  No pieknie czekamy na dalsze rekordy w wyszczeianiu.

  Amazon przejmuje zaklady fryzjerskie, na razie w brytanii, kolejna piekna nowina, male zaklady saa siedliskiem wirusow – za to amazonskie obozy pracy saa sterylnie czyste od wirusow..

  Jeszcze zostaly amazonskie hotelle , fitnessy, teatry,kina do zagospodarowania i bedzie kolejny cymes rynkowy.

  https://www.theverge.com/2021/4/20/22393476/amazon-salon-london-concept-store?fbclid=IwAR2IG7dLUT_gOBMGaaVHyFBdvheoCqfINIQACbFwGGanZXdHdtQX1PGvRwc

  To samo bedzie z zemia, zywnoscia, Billy kupuje

 166. Yagiel said

  ad Głos Prawdy@163 – Zbiorowy Putin owszem. Ja to nazywam Drużyna: z Tolkiena i dziejów naszych: Drużyna Króla Jagiełły.
  Ma Putin potrzebne przymioty/zalety – może nawet podobny jest do Jagiełły, a Kreml do Wawelu – ma też Drużynę. I oczywiście Drużyna jest w mocy prowadzić sprawy RF+…
  Kraj/Strana: BiałaRuś i WielkaRus i MałaRuś jest tak duża, właśnie bo Drużyna była i jest – Коллективный Путин z pokolenia w pokolenie z dawnym-dawno…
  A dziś –

 167. Boydar said

  @ Pan Yagiel

  Nieźle Pan fizolofuje. Aczkolwiek cel – meritum się nie objawia wyraźnie.

  Spróbuję zatem i ja.

  Czym jest prawda ? Jest stanem faktycznym. Czy to coś zmienia ? Nic, stanowi faktycznemu jest to zupełnie obojętne. Po co więc jest ?

  Człowiek, z sumieniem i rozumem, ma obowiązek mieć do prawdy stosunek, relację. przesądza to o jego cenzusie. Aby jednak mógł się określić (nawet jeżeli tylko w duchu), musi prawdę poznać. Środkiem do poznania prawdy są słowa i obrazy. O ile obrazy wymagają aparatu skojarzeniowego (doświadczenie), słowa są przekazem na poziomie assemblera (pojęcie informatyczne). Jeszcze niżej (głębiej) jest tylko imperatywne oddziaływanie Ducha Świętego i odruchy bezwarunkowe (kod maszynowy).

  Nic nie napisałem o żydach. No więc żyd (unych elita) to wszystko wie. Dlatego główny nacisk położyła na sfałszowanie słów i obrazów. Możemy (ci świadomi) próbować kontry, jednak uwzględniając skalę defraudacji – szanse są marne. Poza zasięgiem złego pozostaje więc tylko boże oświecenie. Rozważmy to, i potraktujmy poważnie. Bóg nie jest skąpy, kiedy widzi że gleba jest podatna, sieje nam szczodrą ręką.

 168. Greg said

  Po wklejeniu adresu od @159 Zen, pierwszy film nie wchodzi.
  Z Gajówki wchodzi.
  Cz ktoś może sprawdzić ?

 169. Piskorz said

  re 148 Dzięki za przypomnienie tej postaci. Mordercy czekali na Niego w Jego mieszkaniu /wykorzystali słaby wzrok/. Mam książkę „Umierający i z martwychwstali”,warto przeczytać, z przedmową Wrzodaka.

 170. ? said

  01.02.2021, 12:17 Publikacja: 01.02.2021
  Wywiad: Chiny skradły dane 80 proc. dorosłych Amerykanów

  Bill Evanina, były dyrektor Narodowego Centrum Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, w programie „60 Minut” stacji CBS ostrzegł, że Pekin próbuje zbierać i wykorzystywać informacje o zdrowiu Amerykanów, w tym ich DNA. Wywiad szacuje, że Chiny skradły już dane dotyczące 80 proc. dorosłych obywateli USA.

  https://www.rp.pl/Chiny/210209968-Wywiad-Chiny-skradly-dane-80-proc-doroslych-Amerykanow.html

  ———
  Przy pomocy TikToka.
  Admin

 171. Boydar said

  Wchodzi bez problemu (168). Ale nie polecam 🙂

 172. ? said

  22 KWIETNIA 2021
  Czeka nas „populacyjna wojna wirusów”? Witold Gadowski ostrzega

  Chińska firma, przed działalnością której przestrzegają amerykańskie służby, prawdopodobnie pozyska genetyczne dane kilku tysięcy Polaków.

  Jak powiedział w swym wideofelietonie dziennikarz Witold Gadowski, genom, czyli całkowity zestaw genetyczny 5 tysięcy Polaków niebawem trafi do chińskiej firmy, która na zlecenie PAN ma pomóc w opracowaniu „genomicznej mapy Polski 2”.

  Niespełna dwa lata temu koncern BGI wygrał przetarg na wykonanie „sekwencjonowań całogenomowych mieszkańców Polski”, czyli odczytanie kodu genetycznego każdego z 5 tysięcy naszych rodaków. – Nasze służby specjalne głuche i ślepe, za to Amerykanie alarmują właśnie w sprawie firmy BGI. William Evanina, były szef Narodowego Centrum Kontrwywiadu i Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych ostrzegał przed nią rząd USA. Wykonywała ona m.in. zakazane badania genetyczne na Ujgurach. Pozwoliły one na genetyczną identyfikację elektroniczną każdego z tych Ujgurów i ich całych rodzin – przestrzegał Gadowski.
  https://pch24.pl/czeka-nas-populacyjna-wojna-wirusow-publicysta-ostrzega/

 173. Yagiel said

  po lekcjach widzę coś o Chinczykach, raczej Chinach – bez umniejszania; otóż popatrzcie w oczy temu wojownikowi…

  Słuewowie, znaczy ci, którzy dochowują Słowa…

 174. Marucha said

  Re 169:
  Dobrze pamiętam, że michnikurwy sugerowały homoseksualne podłoże zbrodni.

  Zob. też:
  >https://marucha.wordpress.com/2016/02/23/andrzej-krzepkowski-pamietamy/

 175. Yagiel said

  ad Boydar@167 – doceniony doceniam. Mam głowę jeszcze w lekcjach, więc odpiszę za krótko… Ale
  Grima nie może być Królem, choć może go psuć; a jemioła Drzewem – choć może je psuć. Zatem z tymi szansami… Bóg lubi szum Drzew – słyszał Pan kiedy szum jemioły? – może nawet Szum Drzew: Szuma-Szema Jiz-Ra-El…
  A uczeń/ucznica może być Nauczycielem w każdej chwili ! Przez słowa albo przez bez-słowie, milczenie a nawet nieobecność 😉

 176. Boydar said

  Informacja jak informacja

  https://tech.wp.pl/czarnobyl-mniej-gorszy-w-skutkach-sa-nowe-wyniki-badan-6632072420919808a

  Czyżby dyskretnie uspokajano, żebyśmy się ewentualnym kontratakiem Ruskich tak bardzo nie przejmowali ? Ja też uważam, że taki radioaktywny dół po amerykańskiej bazie wojskowej to on za parę lat przestanie bulgotać.

  A tak serio, to nie uważam „amerykańskich baz” za zagrożenie dla Polski. To tylko maskirowka.

  Przy granicy z Rosją zlokalizowana jest na pustym polu taka duża stodoła. I Rosji wcale nie przeszkadza. Miałem gdzieś fotkę i artykuł ale teraz trudno mi odszukać.

 177. Zenon_K said

  Jak legalnie uniknąć szczepionek, maseczek i spisu powszechnego? Mec. Jacek Wilk [Expert w Bentleyu]

 178. ? said

  Ponad 400 baniek z budżetu na promocję szczepionek:

  https://nczas.com/2021/04/23/promocja-szczepien-w-mediach-reklama-kwoty/

  Click to access CIR.WOAIP.1510.207.2021.AK_KANCELARIA_PREZESA_RADY_MINISTRÓW_Narodowy_Program_Szczepień_-_kampanie_reklamowe_-_odp._na_wniosek_epuap22.04.2021.pdf

 179. podczaszy said

  //Stalin z naszej (to o tych, którzy czują się Polakami) perspektywy to ludobójca//

  Bo też cóż to za perspektywa.
  Ciasna i ograniczona.Propagandyści przez dziesięciolecia zadbali o to aby taka była.To pozwalało trzymać w psychologicznych ryzach lud który jak wiadomo jest ciemny i wszystko kupi.

  Gdyby Polacy znali chociażby historię ostatniego stulecia Europy mogliby zacząć podejrzewać że ich historyczne doświadczenia nie są niczym unikalnym a martyrologia nie nadzwyczajna a średnio statystyczna.

  I co wtedy? a wtedy na gruzach niejednego mitu zaczęłaby się rodzić nowa świadomość a w konsekwencji ciążenie ku racjonalnemu widzeniu świata.A jeszcze tego by brakowało.

  Sięgnijmy po przykład.

  Dowiaduje się człowiek co zachodni alianci usa wyrabiali w takiej Francji i zaraz zaczyna inaczej patrzeć na ojczyźniane dzieje lat 1945 – 1956.

  Nie to żeby przestało boleć, ale rozumie że inni też tak mieli bo taka już dola przegranych i samotnych.Zawsze tak było jest i będzie.
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/161428,lenin-urodzil-sie-151-lat-temu#comment_1777482

  A dowiedzieć się ma okazję bo oto ukazała się nowa książka Zychowicza „Alianci” .https://www.youtube.com/watch?v=vnxB5lG39Qk&t=1217s

 180. podczaszy said

  /PUTIN UHONOROWAŁ SOŁŻENICYNA //
  Dobrze że zrobił to w 2007 r bo taniej wyszło.

  Dziś musiałby uhonorować najmniej kilka osób.

  Analiza tekstu wskazuje że książkę pisało jeszcze kilka innych osób.Nie jest to nic o czym nie było by wiadomo 20 czy 30 lat temu,bo dla fachowców było to widoczne od bardzo dawne.Problemem było tylko doniesienie tej informacji do czytelników.

  Dziś tego problemu nie ma bo jak wiadomo brak cenzury działa w różne strony.

  //Sołżenicyn jest na pierwszym miejscu na świecie pod względem kłamstw” – to zdanie Jewgienija Spicyna//

  Nie zgadzam się z tą opinią .

  W „promocję” książki włożono setki milionów dolarów od premiery w masońskiej YMCA po nagrodę nobla włącznie, aby jej treść mogła najpierw zainteresować odbiorców a następnie zagnieździć się w ich mózgach na kształt pasożyta.
  Bez tego książka nie nosząca przecież żadnych walorów po prostu by nie zaistniała.

  //Sołżenicyn w swoim „Archipelagu GUŁAG” sam podpisał, że jest to księga plotek i bajek. W przypisie do książki napisał, że jest to studium artystyczne. //

  To prawda.Jeszcze pierwsze wydania miały oryginalny bo autorski tytuł:

  „Архипелаг ГУЛАГ, 1918-1956. Опыт художественного исследования. Сокращённое издание ”
  Sołżenicyn Archipelag GUŁAG,1918-1956. Doświadczenie artystycznego badania

  ale potem tytuł skrócono o połowę i czytelnik zna książkę pod takim tytułem jaki zna.

  Skonfrontowanie książkowej realności z rzeczywistością zawsze bywa szokujące.Ale i zabawne i te lubię najbardziej bo „uczą bawiąc”

  youtube.com/watch?v=D2dUBZ7AcsQ
  PUTIN UHONOROWAŁ SOŁŻENICYNA
  ikulalibal 23.04.2021
  https://prezydent.neon24.pl/post/161429,putin-uhonorowal-solzenicyna#comment_1777426

 181. podczaszy said

  2021.04.23 11:07
  Ostatnia szarża „kłamcy smoleńskiego”
  Zawisza Niebieski

  / Podobno zakaz otwierania trumien , wydał Arabski itp.//

  ” szczególne wymagania sanitarne dotyczą trumien. Zwłoki muszą być wywożone w trumnie drewnianej, wybitej blachą lub mającej wkład metalowy, albo w trumnie metalowej. Dno trumny wypełnia się warstwą substancji płynochłonnej o grubości 5 cm.
  http://niepodległy.pl/1081/ostatnia-szarza-klamcy-smolenskiego-/

  PO PRZEWIEZIENIU ZWŁOK NA MIEJSCE PRZEZNACZENIA ZWŁOKI MUSZĄ BYĆ NIEZWŁOCZNIE POCHOWANE BEZ OTWIERANIA TRUMIEN.Po każdym przewozie konieczne jest przeprowadzenie dezynfekcji środka transportu w części przeznaczonej na umieszczanie zwłok albo szczątków.

  Do tego celu stosuje się preparaty o działaniu: bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym.

  ZESZYTY NAUKOWE POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 2011
  Seria: TRANSPORT z. 70 Nr kol. 1835
  Jacek BARCIK, Piotr CZECH PRAWNE ASPEKTY TRANSPORTU ZWŁOK Z ZAGRANICY

  .LEGAL REGULATIONS OF BRINGING HUMAN CORPSES FROM ABROAD
  Summary. This article deals with the legal procedures and conditions of bringing human corpses from abroad to the territory of Republic of Poland. Regulations of Polish law was quoted, as well as levant international agreements.
  https://zawisza.neon24.pl/post/161420,ostatnia-szarza-klamcy-smolenskiego#comment_1777345

 182. podczaszy said

  ksiądz grekokatolicki ukrainiec banderowiec?? ksiądz Walery Kudrjawcew nienawiścią i kłamstwem odwdzięcza się za gościnę Polaków

  Gdy w 2014 roku obalono na Ukrainie prezydenta Wiktora Janukowycza, w
  Donbasie wybuchł bunt rosyjskojęzycznych mieszkańców.
  ksiądz Walery Kudrjawcew jako
  osoba o ukraińskim poczuciu narodowym??, a do tego grekokatolik, salwował
  się ucieczką?? i przybył na tereny obecnej Ukrainy Zachodniej.
  Nie miał
  tam stałego miejsca zamieszkania i m.in. dlatego zaprosiłem Go wtedy do
  Polski.

  Przyjąłęm te przeprosiny księdza Walery Kudrjawcew, ale nie polecam czytania artykułów
  Księdza Walerego Kudrjawcew . Nawet pomimo tego, że jest związany z apostolatem ks. biskupa
  Dolana.

  Z kapłańskim błogosławieństwem,

  ks. Rafał Trytek ICR

  22.IV. A.D. 2021, św. Sotera i Kajusa
  http://sedevacante.eu/teksty.php?li=148

 183. podczaszy said

  Na przykład podczas czterodniowej konferencji kościoła Św Jana Pawła 2, która odbyła się w lutym 2019r w Watykanie, poświęconej seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich, temat homoseksualizmu sodomii nie został nawet poruszony.

  Podczas konferencji prasowej kościoła Św Jana Pawła 2 po pierwszym dniu wykładów (w tym wygłoszonym przez „papieża” Franciszka) dziennikarz zapytał, dlaczego w ogóle nie wspomniano o słowie „homoseksualizm”.

  Pseudo biskup kościoła Św Jana Pawła 2 Scicluna promuje zboczeńców

  W odpowiedzi na to pytanie „ksiądz arcybiskup” Scicluna, który odegrał wiodącą rolę w organizacji tej konferencji na szczycie, odpowiedział:

  Wspomniał Pan o jednej kategorii; ktoś inny mógłby mówić o heteroseksualności. Są to elementy ludzkiej kondycji i uznajemy ich istnienie.
  Ale nie są czymś, co rzeczywiście usposabia do grzechu”.

  Ale wyrażają one ideę modernistycznej hierarchii kościoła Św Jana Pawła 2 , że homoseksualizm sodomia jest normalnym stanem, który należy zaakceptować i że homoseksualizm sodomia nie prowadzi do wykorzystywania seksualnego nieletnich.

  redaktor Ksiądz Benedykt Hughes CMRI
  http://www.cmri.org
  Artykuł z amerykańskiego katolickiego czasopisma „The Reign of Mary”, nr 173, Summer 2019
  http://ultramontes.pl/hughes_moralne_bankructwo.htm

 184. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo, mam dla Pana ciekawostkę – od, zmarłej niestety, akademik Swietłany Żarnikowej (co za Piękność!)

  o epoce międzylodowcowej, kiedy cała północ dziś-Rosji to były wyspy: archipelag wysp, kt były Pra-Ojczyzną ARIÓW/DARIÓW. A to dlatego, że temperatura średnio-roczna wtedy była o 8 C WYŻSZA, niż dziś jest ! To było Mikulińskie Miężdulednikowie
  130 do 70 tys lat temu ! na Syberii był klimat Marsylii czy Barcelony – to jak ciepło było w dziś -Polsce? na Wawelu, na Tych wyspach ?!
  No bo wtedy była JURA-Morze, dziś zwane Jura Krakowsko-Częstochowska: na tym morzu, tj. na tej JURA, były wysepki, a na nich ZAMKI dopotopnyje/przedpotopowe t. Ogrodzieniec… Słowo JURA jest równie stare jak… OGRODZIENIEC ? niekoniecznie. Lecz Zamek/Zamki są tak stare; inna rzecz, że dr Franc Zalewski mówi, że to Domy były, no takie troszkę inne, żeby np. byle mamut nie rozdeptał furtki czy grządek…
  Mieszkańcy tych Domów między Mamutami mieli hi-tech, latające piły do krzemiennych skał czy wiertła o trójkątnym przekroju, latali sobie z ^ na ^ znaczy z piramidy na piramidę, ale przeciez nie polowali na Mamuty ! Pamiętali, że przedtem – a i potem – gdy było Chłodno, dróg odśnieżać nie musieli…
  pomyśleć: Jasna Góra wtedy jak St. Michel teraz – i stada mamutów ! I znów JURA – i znów Lodowiec’12800 lat temu…

  O! będą jeszcze/znów pływać rekiny i Wielkoryby wokół Poznania, Ogrodzieńca, Jasnej Góry – byle nie nadziały się nad Warszawą na iglicę PKiN czy tego syfu wysterczającego się obok: może właśnie po to, żeby to był PERYSKOP ?

 185. podczaszy said

  Fałszywa pandemia kowid a Kościół 22 kwietnia , 2021r

  Niektórzy pasterze przywdziewają owczą skórę, by wyć razem z wilkami.

  Zachowanie hierarchii biskupów zwłaszcza najwyższych stopni – i to w wymiarze powszechnym, globalnym – jest dobitnym autoświadectwem zapaści nie tylko teologicznej, intelektualnej, czy choćby zdroworozsądkowej, lecz także moralnej i w myśleniu duszpasterskim.

  Pewien młody człowiek (21 lat) miał planowaną operację kardiologiczną we wrześniu 2020 r. Operacja się powiodła, pacjent powracał do sił i miał zostać wypisany do domu.

  Zamiast wypisania zrobiono temu młodemu człowiekowi tzw. test na obecność rzekomego wirusa, którego wynik okazał się pozytywny.

  Natychmiast pacjenta umieszczono na oddziale tzw. covidowym pod respiratorem. Jego stan nagle się pogorszył i wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną. Młody człowiek po 3 tygodniach zmarł (R.i.P.). Rodzina, po pierwszym otrząśnięciu się z bólu i szoku, zażądała od szpitala dokumentacji.

  Okazało się, że dokumentacja jest niekompletna, gdyż brakuje istotnych dokumentów z ostatnich tygodni życia pacjenta.

  Za radą prawnika rodzina złożyła zawiadomienie do prokuratury i czeka na wynik. Tak się składa, że brat zmarłego pracuje w służbie zdrowia i to akurat na oddziale tzw. covidowym. Dzisiaj właśnie rozmawiałem z nim i potwierdził, iż twierdzenie o przepełnionych oddziałach i szpitalach jest zwykłym kłamstwem, gdyż na 500 łóżek tylko 100 jest zajętych.

  Po czwarte, w ocenie głosów medyków lekarzy zaangażowanych w tzw. pandemię konieczne jest branie pod uwagę, iż dzięki tzw. pandemii kowid zarabiają dwa razy więcej, podczas gdy z powodu tzw. obostrzeń pracują o wiele mniej, gdyż regularni pacjenci nie są przyjmowani.
  ksiądz dr Dariusz Józef Olewiński z Archidiecezji Wiedeńskiej.
  http://teologkatolicki.blogspot.com/2021/04/faszywa-pandemia-koscio.html

 186. podczaszy said

  Lemański
  POLSKA 10.09.2020 22:16 0 komentarzy
  Uwertura Pandemi strachu w Polsce
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Szybka reakcja rządu i decyzja o zamknięciu granic 16 marca 2020r, nie była wcale ich zasługą.

  To rząd norweski 12 marca 2020r podjął decyzję o oddelegowaniu wszystkich pracowników z Polski do domu i to ja będąc tam poinformowałem o tym fakcie sanepid, lotniska w polsce i ambasadę w Oslo.

  Oczywiście nikt o niczym nie wiedział.

  Tagi:
  corona świrus
  plandemia
  premier kłamie
  https://lemanski.neon24.pl/post/157543,uwertura-pandemi-strachu-w-polsce

 187. podczaszy said

  ksiądz dr hab Marcin Godawa i jego tancerki porno taniec erotyczny profanacja Kościoła Katolickiego przez księdza
  http://teologkatolicki.blogspot.com/2021/04/co-to-jest-uwielbienie-tancem.html

 188. Głos Prawdy said

  Fala zgonów poszczepiennych

  Na naszych oczach spełnia się czarny scenariusz mordowania Polaków za pomocą szczepionek!
  Z danych Ministerstwa Zdrowia dotyczących zgonów poszczepiennych wieje grozą!
  Ministerstwo Zdrowia: zmarło 1670 zaszczepionych osób z pozytywnym wynikiem testu – 994 w ciągu 14 dni
  12 kwietnia 2021
  Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wniosek udzieliło informacji, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa wykazano u 37 833 zaszczepionych osób, a 1670 z nich zmarło. Natomiast w ciągu 14 dni od szczepienia zmarły 994 zaszczepione osoby.
  (źródło: stopnop.com.pl/mz-zgony/ )
  Jeśli przyjmiemy, że zgony poszczepienne są w skali masowej ukrywane ( na co jest niezliczona ilość dowodów) to może się okazać, że „nadliczbowa” ilość zgonów za pierwsze 3 miesiące tego roku w liczbie ponad 30 tysięcy, wynika głównie z morderstw szczepionkowych!
  Pomimo tak tragicznych statystyk pokazujących ogrom zbrodni szczepionkowej, Polacy masowo ustawiają się u bram rzeźni szczepionkowej poddając się dobrowolnie „wyszczepianiu” , co wielu z nich już przypłaciło życiem i kalectwem, zaś następni stoją już w kolejce do mogiły, gdyż machina śmierci dopiero się rozkręca.
  Skala zgonów poszczepiennych w średnim i długim okresie po zaszprycowaniu jest nieznana!
  W takiej sytuacji należy uznać, że każda osoba biorąca udział w sianiu paniki kowidowej, oraz zachęcająca do szczepień jest współwinna zbrodni na narodzie polskim. Mówiąc wprost- jest zbrodniarzem!
  Rzeź Polaków trwa, ogłupiona medialnie tłuszcza pcha się do grobów, garstka rozsądnych ludzi próbujących ową tłuszczę zatrzymać w pędzie ku przepaści, jest traktowana przez ową tłuszczę z agresją i nienawiścią!
  Obłęd i taniec śmierci trwa!!!!

 189. Głos Prawdy said

  Niektóre, odnotowane zgony po szczepieniu z stycznia i lutego

  Pierwszy z nich zanotowano 21 stycznia w Oleśnicy.
  Gorączka, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardia, 3 razy wzywano zrm, pacjenta nie hospitalizowano, zatrzymanie krążenia, zgon /20.01.2021 godz. 20:30 – można wyczytać z raportu
  Kolejny 25 stycznia w Krakowie. W raporcie napisano:
  Pacjentka z chorobami zasadniczymi, miażdżyca, nadciśnienie, niewydolność krążeniowa, wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki. Niehospitalizowana.
  27 stycznia woj. mazowieckie, pow. ciechanowski
  Nagła duszność, saturacja 82%, RR – 120/98, tętno – 120, potem utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, resuscytacja.
  ZGON.
  29 stycznia, woj. łódzkie, pow. brzeziński
  Pacjentka szczepiona w godzinach porannych 26.01. Z relacji rodziny – 27.01 w godzinach wieczornych poczuła ból brzucha, który utrzymywał się również w kolejnych dniach. Ból leczony samodzielnie przez pacjentkę w warunkach domowych lekami przeciwbólowymi i spazmolitycznymi- bez wyraźnej poprawy. Pacjentka przez cały ten czas nie kontaktowała się z przychodnia POZ. Zgon nastąpił 3 dni po szczepieniu.
  29 stycznia, śląskie, Mysłowice
  Od 27.01.2021 gorączka 38,0-38,4 st. Biegunka, wymioty. Powikłania: obrzęk płuc, podejrzenie zapalenia płuc.
  Zgon 29.01.2021r.
  2 lutego, śląskie, Siemianowice Śląskie
  Bardzo silne bóle kostno-mięśniowe, osłabienie. Zgon w dniu 01.02.2021 o godz. 13:15 najprawdopodobniej z przyczyn sercowych. Rodzina odmówiła zgody na proponowaną sekcje zwłok. Pacjent nie był hospitalizowany.
  2 lutego, śląskie, pow. lubliniecki
  Zgon pacjenta dzień po szczepieniu p/Covid 19; przyczyna śmierci: pęknięcie tętniaka aorty wstępującej
  3 lutego, pomorskie, Gdynia
  Zgon (epizod hipertoniczno-hiporeaktywny z utratą przytomności i bezdechem). Możliwą przyczyną zgonu był nagły incydent zatorowo-zakrzepowy)
  3 lutego, pomorskie, Gdynia
  Zgon. Przyczyny zgonu nie ustalono. Pacjentka była obciążona licznymi chorobami
  4 lutego, lubelskie, pow. bialski.Zgon
  5 lutego, mazowieckie, Warszawa
  Porażenie kończyn, sinica, duszność, zgon
  12 lutego, mazowieckie, pow. piaseczyński
  Nagłe zatrzymanie krążenia, migotanie i trzepotanie przedsionków. Nie hospitalizowana. ZGON.
  12 lutego, mazowieckie, pow. wyszkowski
  zgon
  12 lutego, śląskie, pow. tarnogórski
  Duszność, ból w klatce piersiowej, osłabienie. Zgon: 11.02.2021 r.
  12 lutego, dolnośląskie, pow. kłodzki
  Zgon (zgłoszenie dokonane poprzez SEPIS ID NOP00544237) – nagły zgon w mieszkaniu przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego
  16 lutego, pomorskie, pow. bytowski
  Zgon po 14 dniu od szczepienia
  19 lutego, lubelskie, Lublin
  Zgon w drugiej dobie po szczepieniu
  19 lutego, śląskie, Jastrzębie- Zdrój
  Temperatura 39, biegunka, powiększenie węzłów chłonnych. Zgon.
  19 lutego, wielkopolskie, pow. pilski
  Zgon
  22 lutego, śląskie, Rybnik
  Zgon
  24 lutego, mazowieckie, Warszawa
  Zgon w dniu 17.02.2021 (5 doba po szczepieniu)

 190. Głos Prawdy said

  Gigantyczne złamanie Prawa Bożego w Polsce ! Kapłani, Bóg to widzi !
  .https://www.youtube.com/watch?v=bJMo5BCzCMU

 191. Boydar said

  Bóg to widzi; a une odwracają głowy. Po to są.

  Ich los jest już przesądzony, a nasz ? W którą stronę patrzyliśmy ? I nie tylko w tej sprawie.

 192. Zdzicho said

  Miałem we śnie wizję; Energia jest w niebie. W oceanie kryształów lodu, który jest nad nami. Oglądając kilka razy upadek meteorytu w Czelabińsku, doszedłem do wniosku, że meteoryt, będący kulą ognia (plazmy ) przedziera się przez lód i wydostaje się do atmosfery. Pociąga A sobą wodę, którą zamienia od razu w parę i chmury. Tam w tym lodowym niebie kryształki pocierając się o siebie tworzą olbrzymią plus dodatnią energię. Jest to tak jakby nadmierny i niezwiązany przez tlen jednoatomowy wodór. Z potencjałem in +++. Czyżby wyładowania, takie jak pioruny mogą to także potwierdzać. Czy cewka a la Tesla ze szpicem i kulą – jak szpic bożonarodzrniowego drzewka – uziemiona wychwycić by mogła te atomy wodoru ( eteru ??? ). Bez ograniczeń. Zmagazynować go można w kulach plazmy – vide Bóg Szamasz ( Swaróg ) darujący ludziom, po potopie kulę plazmy, ale po co magazynować. Chociaż, możliwe, że dawne potopy były spowodowane nadmiernym i ciągłym pozyskaniem tego wodoru, właśnie bez przerw i braku magazynowania jego energii. Kryształki lodu po uwolnieniu dodatniej i sklejającej je energii- tego wodoru, spowodowały upadek lodu na ziemię ( pod postacią kryształków). Ten niby lądolód byłby zatem w stanie sypkim. Nie zgniótł mamutów, tylko je przysypał i udusił. A dopiero później się skrystalizował. Gdzieniegdzie spadły także kamienne i metalowe kule uwięzione w tym lodzie, powodując dużo otworów w ziemi, które zostały zalane przez topniejący lód. Czy zatem energia jest w niebie?

 193. lolo said

  Polska wysłała swoich żołnierzy do Syrii, aby tam uprawiali terroryzm walcząc z Rosjanami https://news.antiwar.com/2021/04/22/nato-deploys-polish-troops-to-turkey-for-war-with-syria/

 194. zen said

 195. Pogrzeb zamordowanego przez ukraińska armię, 5 letniego Vladika z Donbasu.Został zastrzelony z drona przed swoim domem,
  .https://youtu.be/obBAkaZR08M

 196. Gamonie, które Podcierają się MARSZEM ŚWIĘTEGO EMERYKA wystawiają zadki na atak Huzarów Węgierskich, co zwycięstwem nie jest. Emeryk opanował Podole z Winnicą i osadził Bezpryma w Kruszwicy – konstytucyjnej Stolicy Polski – gdzie ożenił się z siostrą Bolesława Zapomnianego.
  Po otruciu Bezpryma i Emeryka przez Frenkensteina-Wszebora, o czym mówi świętokrzyska legenda Świętego Emeryka, na tronie Kruszwickim zasiadł Bolesław Zapomniany z tytułem Księcia Polski a do Poznania powrócił z Miśni Mieczysław II z tytułem IMPERATORA. W Polsce nastał okres Poronionych Książąt: W Miśni został syn Bezpryma Dytryk, we Wrocławiu Otton, W Sandomierzu Sudomir, w Lublinie Doliwa, w Płocku familiant Doliwy Masław a w KRAKOWIE Lichwiarze i Rękoroby. Po otruciu Mieczysława II władzę w Poznaniu objął Bolesław.
  To trwało do najazdu BRATYSŁAWA-Brzetysława na Kraków w r. 1038, który prowadził ze sobą Kazimierza Mnicha. Po zastrzeleniu pod Krakowem Bolesława Zapomnianego Kraków przyjął Mnicha z jego Czeską Eskortą, która wpuściła do miasta armię czeską a Mnicha WYGNAŁA. Ten udał się na Węgry, gdzie król węgierski dał mu stu rycerzy, którzy przeprowadzili go do berlińskiej KOLONII, gdzie rządziła jego matka Rycheza.
  Te Gamonie robią w Wikipedii Fikołki, aby wyeliminować Magnusa Własta, kanclerza Mieszka Bolesławowica. Jeśli Magnus osadził w r. 1093 w Kruszwicy Zbigniewa z tytułem PRINCES POLONIE to znaczy, że Władysław Herman przyjął w Płocku tytuł REX POLONIE. W r. 1096 doszło do Wojny Domowej, w której sprawujący urząd kanclerza Palatyn Sieciech dokonał Rzezi Kruszwicy.
  To musiało wywołać reakcję Wrocławia i Śląska, który wstąpił ponownie ZBROJNIE przeciw Sieciechowi, który został oblężony w Kruszwicy. Szturm zażegnał król udając się do Sieciecha ŁODZIĄ i skłaniając go do udania się na Wygnanie.
  Sieciech udał się do swych włości pod okupowanym przez Węgrów Krakowem a kanclerzem został Magnus, który zaraz obłożył restrykcją bite ze Skrwawionego Srebra SIECIECHY, którego król się BRZYDZIŁ. Ponieważ Magnus dążył do rozprawy z Seldżukami, z którymi dobre stosunki miał Sieciech, to uzyskał od Węgrów odesłanie Sieciecha w KAJDANACH, który stanął w Płocku przed Sądem Królewskim., który skazał go pod naciskiem kanclerza na Oślepienie choć król Płakał.
  Po dokonaniu tego Magnus z Węgrami rozgromił Armię Jerozolimską pod Przemyślem a potem dokonał okupacji Azji Mniejszej jako DANISZMENDA, jak zwolennicy Sieciecha przezywali Magnusa.
  Pod rokiem 1104 w Kronice Węgierskiej zapisano: UMARŁ KRÓL MAGNUS.

 197. Piskorz said

  re 185 Niektórzy..” Co tak skromnie;, wystarczy poczytać J. Marszałka „Kult zdrady Polski”..jest trochę innego zdania.

 198. Ad. 19

  Wszystko. co jest sygnowane „Józef Piłsudski:” warte jest klb..a…. 🙂

 199. Bezpartyjna said

  Sz. Panie Boydarze,

  „Piszą, że wystarczy jeden duży. No i teraz nie wiem.
  Jest też kwestia szpinaku, może Pani Bezpartyjna pomoże.”

  Pomoże, pomoże ale w przyszłym tygodniu. … , może być? Chyba do tego czasu Pan nie umrze z głodu, ostatecznie proszę poprosić o pomoc własną Babę 😉

 200. Ad. 192

  Za dużo „Discovery” 🙂

 201. Bezpartyjna said

  Zapoznałam się z przepisem Panie Boydarze. Zupka odpada … nie ze względu na … selera naciowego i szpinak (te warzywka akurat bardzo lubię), ale sos sojowy. My Słowianki nie jesteśmy sojowe a zwłaszcza nasze tarczyce.

  A Panu niech się Boy(s)Darzy! Pozdrawiam

 202. Piskorz said

  !!!! …portal niem donosi,że , daß jeder Todesfall gemeldet werden muß, der innerhalb eines Monats ab der Impfung eintritt. In diesem Fall ist auch eine Obduktion obligatorisch.”…na Węgrzech każdy przypadek zgonu musi być zgłoszony,który wystąpi w ciągu miesiąca od szczepienia. W tym przypadku t obligatoryjna jest też obdukcja.!!

 203. Boydar said

  Pożytku jak widać z Pani niewiele, ale porozmawiać miło. To zupełnie odwrotnie niż z moją 🙂

 204. seler said

  Boydar [nr 666]

  i widzisz, Boydar, a może nie dosłyszysz ?
  zaczepiasz Kobiety, mną sobie odbyt wycierając,
  gębę… to bym jeszcze zrozumiał,
  ale, że dupę ?

  „Zapoznałam się z przepisem Panie Boydarze. Zupka odpada … nie ze względu na … selera naciowego”
  __________________

  i widzisz chuju
  jesteś miękki
  pisać dalej ?

  nie tykaj, ani Bezpartyjnej, ani Kury Domowej
  w mojej obecności, ani żadnej Kobiety,
  zrozumiał ?
  ja sobie radę dam, z takim cwelem, jak Ty,
  przekonasz szie….
  chcesz ?

  Składanka – Ukrainian Gypsy Theatre ‚Romans’ Amala 2009 pt 1.avi
  .https://www.youtube.com/watch?v=7jxxZRvJd_A&list=RDjDb5agkDr0g&index=6
  _______

  przepraszam za wulgaryzm „miękki”

 205. Bezpartyjna said

  Bo Panie Boydarze, cały wic w życiu polega na tym aby swoim Babom żądło wyciągać na samym początku małżeństwa. Mnie mąż „rozbroił” na samym wstępie pożycia i przez to nie narzeka na swój los.

  A propozycja P. NyndrO aby „kadzić” kobietom jakoś mnie nie przekonuje, w każdym razie ja nie daję się złapać na ten lep 😉

  Fajnie (nie cierpię tego słowa), że Pan powrócił, ale katharsis była w Pana przypadku niezbędna i bardzo potrzebna!!!

 206. podczaszy said

  kowid koniec tajemnicy lekarskiej

  rząd włoski zobowiązał się do przekazania wszystkich danych dotyczących zdrowia obywateli Lombardii prywatnej korporacji IBM
  http://www.giannibarbacetto.it/2017/02/15/a-ibm-tutti-i-nostri-dati-sanitari-in-cambio-della-nuova-sede-sullarea-expo/
  sprzedaż danych zdrowotnych bez zgody pacjentów korporacji IBM
  http://www.giannibarbacetto.it/2018/02/14/dati-sanitari-a-ibm-regione-e-governo-accordo-da-fare-prima-delle-elezioni/

  Porozumienie między rządem włoch Matteo Renzi’ego a IBM w sprawie przekazania danych zdrowotnych Włochów
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/04/23/data-economy-kryzys-covidowy-otwiera-rynek-danych-osobowych/
  sprzedaż danych zdrowotnych bez zgody pacjentów korporacji IBM
  https://notesfrompoland.com/2020/03/28/polish-government-teams-up-with-ibm-to-create-coronavirus-virtual-assistant/
  sprzedaż danych zdrowotnych bez zgody pacjentów korporacji IBM
  https://www.nogeoingegneria.com/effetti/politicaeconomia/covid-19-e-una-manna-dal-cielo-lemergenza-sanitaria-apre-il-mercato-dei-dati-personali/

 207. zen said

  Wódz kulturalnych i zawsze niosących postęp technologiczny Niemców (w narkotycznym ciągu?), z misją rabunkową na wschodzie, gdzie trup znaczy szlak awangardy teutońskiej cywilizacji śmierci.

 208. seler said

  dla Kochanej Bezpartyjnej
  [milcz Boydar]

  Obrazy olejne 2015 01 30

  ________

 209. seler said

  dla…

  Rok 2018 – Malarstwo olejne P.Szabra


  ____________

 210. seler said

  Obrazy olejne cz.1


  _______

 211. podczaszy said

  Anonimowy 23 kwietnia 2021 19:50

  I ja mailem wynik + tak zwanego testu kowid. Moja żona miała i prawdopodobne mój 3 letni syn przyniósł z przedszkola.

  Moja Mama miała i mój Tato miał.
  Mój Tato zmarł.
  Czy zmarł w wyniku wirusa ?

  Zmarł bo go zamknęli w areszcie domowym i „leczyli” teleporadą. Do drugiej teleporady nie dożył. Zmarł w nocy przed …

  Jednocześnie poznałem historię męża koleżanki żony. Leżał sobie na areszcie domowym, jakimś cudem gdzieś tam jakiś lekarz przyjechał do niego i zdiagnozował ostre zapalenie płuc.

  Powiedział że jak się nie polepszy dzwonić na karetkę

  (to podstawe zalecenia lekarzy w tym kraju) nie polepszyło się, zadzwonił, karetka przyjechała i drugi lekarz stwierdził że nie ma zapalenia płuc że to szmery z jelit (!?) Facet się dusi a ten gada o jelitach…

  Pojechali i zostawili tak pacjenta na szczęście przeżył. Ma 35 lat więc może dlatego.

  Mój Tato po 70-tce nie miał tyle szczęścia.

  Pytanie podstawowe czy jak się starego schorowanego człowieka zamyka w areszcie i moze być chory np. na zwykłe zapalenie płuc, grypę, lekarz go nie obejrzy i nie leczy i powie jakby się Pan źle poczuł to niech dzwoni po karetkę … Ma szansę przeżycia?

  Czy to covid potrzebny aby ludzi wykańczać ?

  Czy kogoś zastanawia dlaczego Polska w odniesieniu do mieszkańca jest nr 1 na świcie pod względem zgonów ?

  Wirus może jest. Pandemia może jest ale pandemia śmierci wywołana działalnością władz które działają pod dyktando globalnych organizacji a nie pandemia wirusa który według badań chińskich ma bodajże śmiertelność na poziomie 0,02%

  Proszę o modlitwę za duszę mojego Taty.
  http://teologkatolicki.blogspot.com/2021/04/faszywa-pandemia-koscio.html

 212. Yagiel said

  ad Boydar@167 – cel niewyraźny? abo mnie Marucha Szanowny ostrzegł… pół-żartem.
  1. Cel jest wyraźny – jak Pan napisał – PRAWDA. Nie wymaga słów na potwierdzenie, lecz wymagane jest mieć do niej stosunek
  2. stosunek Kain’a/kainitów nie dla mnie, choć pochwalony został za stosunek do Prawdy – zabił brata – a co najmniej zatrudniony wedle swych skłonności; co powtórzyło się kilka wieków przed Janem i Jezusem: gdy Persowie zatrudnili Żydów…
  3. dlatego to nie moja bajka – wolę starsze bajki/Prawdy, kt znam także od Szumerów czy od Agafii samoświadomości: Ja radiłaś w 7453 godu ot satwarienija Mira… tzn. od wygranej Naszych z Pra-Kitajem (do tej pory wstydzą się piramid nie-ich)
  4. mój zatem do Prawdy stosunek jest czynny: staram się ją od-brudzić z historii, jak to mówią Rosjanie – napisanej przez trzech Niemców… i jednego Żyda: Józefa Flawiusza
  5. jeśli prof./Akademik Swietłana Żarnikowa mogła liczyć wstecz dzieje RUSY czy ??? na 30-40-70 tys lat, a wielu starszych czy młodych PrawdoDziejów w Rosji mówi, że Ta Dawna Cywilizacja/Ekumenia obejmowała cały Glob i to trwało aż do wykreowania RomaNowych, tj. KainNowych, a Bukwica jest nie tylko na grobach carów w Egipcie, ale też na kartach projektów, opisów i zapisków Leonardo da Vinci…
  6. staram się/starzę się zbliżyć do Mowy Bukwic, tj. do „BoguRodzicy” – do Prawdy Dziejów sprzed…
  7. Świat/Kosmos maleje od tego, czas od tego się skraca: po prostu znów jest Wiosna – żeby tylko uczniowie umieli wysłowić z czego ta Wiosna wynika: że ze zrównania dnia z nocą… I że kiedyś Wiosny nie było, bo Ziemia nie kołysała się od zwrotnika do zwrotnika; a czemu się rozkołysała ? Tzn. czy warto było zestrzelić FATĘ Kain’itów? Kawałki pospadały…
  8. No i HABENT SUA FATA LIBELLI, tzn. mają swoje Kamienie/Meteoryty Księgi… na Wygnaniu pisane
  9. PRAWDA nie wymaga ksiąg czy Ksiąg – wymaga naszego od-brudzania się z nich: Dzieje od-brudzone, od-czernione z historii
  to właśnie Prawda zrozumienia: teraz jest Wiosna – nie bywało Wiosny w… EDEN ? Od 12800 lat nie żyjemy w EDEN/EKUMENII ze „złym”, jak To określa Pan.
  Pytał Pan niedawno: kiedy dziecko przestaje być niewinne ? Mając mentalnie 60 tys lat – mam i 6 lat, i 5, i… Czy Adam i Ewa byli kiedyś dziećmi ? Żeby rozumnie wychować swoje. Dawniej niż przed 12800 laty…
  To jeszcze niewyraźne – lub już: oczy mi się starzeją od czytania. SKS.

 213. revers said

  re178

  promoacja szczepionek idzie jak pszystalo na gudlajskiego ikonoma Niedzielskiego, tylko juz kasy brakuje w ministerstwie smieci i nie mozna doliczyc sie 100 tys Polakow przedwczesnie zmarlych na bezobjawowe choroby.

  Za to Niedzielski juz mowi o podwyzszeniu skladek na zdrowie lub skok na kase z budzetu.

  To gdzie te skladki zdrowotne 100 tys pacjentow zmarlych przed drzwiami szpitali, w ambulansach, lub z wydluzonych interwencji OP, czy odmowienia zabiegow OP.

  Pacjenci tez juz po za nawiasem Niedzielskiego???????

  No cymesik interesik zdrowotny, tylko czekac jak przejmie ten cymesik jaka inkorporejszen blackrocket, a potem bedzie tylko z gorki i nemessis, tym bardziej z gudlajski ONZ przewiduje wymiane folkow.

  Syryjczyk znajacy problematyke polska i bliskiego wschodu Nabil Malazi wprost przestrzega przed wymiana RP ala palestyna na Izrael polinski. Co juz w spisie powszechnym z b.r. mozna zauwazyc.

  re172

  a kto ostrzeze polniakow przed anglosyjonistycznymi bazami danych? jakas jednokierunkowa ta autostrada Gadkowskich, Braunow i podobnych kreatur think-tankowych?

  Choc do labroratorii usraelskich blizej z Ukrainy do RP, tak samo DNA blizsze jest haplogrupie R1A1, a zabojcze wirusy przeciwko tej haplogrupie genowej rozwojowe.

 214. podczaszy said

  Co ciekawe, Sean Parker, który został pierwszym prezesem Facebooka, miał również historię z CIA, która zwerbowała go w wieku szesnastu lat,
  wkrótce po tym, jak został przyłapany przez FBI na włamaniu do korporacyjnych i wojskowych baz danych.

  Dzięki S. Parkerowi, we wrześniu 2004 roku, Peter Thiel formalnie nabył akcje Facebooka warte 500.000 dolarów i został członkiem jego zarządu.
  https://pubmedinfo.org/2021/04/22/wojskowe-korzenie-facebooka/

 215. Piskorz said

  re 208 który według badań chińskich ma bodajże śmiertelność na poziomie 0,02%””….do tego nie potrzeba chinoli….Polska ma 38 330 000, zmarło na „covida” +/- 63 000. łatwo obliczyć procent. To wychodzi 0.164 %.

 216. podczaszy said

  Zach Vorhies: Znasz faceta o nazwisku Jacques Derrida (algierski, francuski izraelczyk)?

  Del Bigtree: Nie.

  Zach Vorhies: żyd Jacques Derrida Jest ojcem postmodernizmu.
  żyd Jacques Derrida Popierał zniszczenie chrześcijańskiej „zachodniej” cywilizacji za pomocą manipulacji słowami i językiem.

  Ta osoba żyd Jacques Derrida, która tak się składa była jednym z ojców postmodernizmu i zespół google, który zajmuje się cenzurą w Google , tak się złożyło ma nazwę pochodzącą od nazwiska tego filozofa [żyda].
  https://pubmedinfo.org/2020/07/19/wywiad-zach-vorhies-informator-z-google/

  Jacques Derrida (Stanford Encyclopedia of Philosophy)
  plato.stanford.edu/entries/derrida

  Derrida was born on July 15, 1930 in El-Biar (a suburb of Algiers),Algeria (then a part of France), into a Sephardic Jewish family.

 217. seler said

  Składanka – Ukrainian Gypsy Theatre ‚Romans’ Amala 2009 pt 1.avi


  _____________

  milcz Boydar

 218. podczaszy said

  Dancer Encore – hymn wolności?

  Napisana w grudniu piosenka Dancer Encore b.szybko stała się czymś w rodzaju hymnu antylockdownowego.
  .https://youtu.be/Gq9qFvoMKaY

  WERSJA POLSKA – „TANIEC RADOŚCI”

  Słońca zachód a tu w tiwi

  Butny szaman do nas mówi

  Wyrok przychodzę na was wydać

  A my to mamy… gdzie nie widać

  Chcąc elegancko się wymigać

  Refren x2

  Dom ich jak cela wprost z orwella

  W lockdown gdy idą jako na rzeź

  W tak absurdalne zarządzenia

  Kto radosny ten jak przeklęty

  Kto myślący ten jak wyklęty

  Po bezludnych ulicach głoszą

  Z piekła nowy świata ład wnoszą

  Muszę wstać do tańca radości

  Zwyciężyć strach żądzą wolności

  Nie złamią sumienia, godności

  Refren x2

  Wiem ze mogę być spałowany

  Represje gaz ból strach szykany

  Śmierci Władca uwięził duszę

  Ale ja to wytrzymać muszę

  Polegnę ale się nie skruszę

  Podjąć ty musisz dzieło moje

  Jedność zniszczy ich piekieł podwoje

  Żyje wspólna wola, rozum

  Taniec radości to nasz opór

  Wobec paranoicznych bonzów

  Refren x2

  Tagi:
  strach śpiew taniec represje lockdown godność wolność orwell autorytaryzm „pandemia” hymn francja dancer encore
  https://wawel.neon24.pl/post/161391,dancer-encore-antyplandemiczny-hymn-podbija-europe

 219. seler said

  Caro Emerald Live – A Night Like This @ Sziget 2012


  _________

 220. podczaszy said

  OPERACJA PSYCHOLOGICZNA COVID-19
  Opublikowano: 03.04.2021 Autor: Webmaster
  METODY ŁAMANIA PSYCHIKI I TWORZENIA PODPORZĄDKOWANIA – CZĘŚĆ PIERWSZA.

  Artykuł powstał na podstawie wykładów naukowca eksperta psychologa Ryszarda Grannona „Stand Up for yourself”.

  Narracja kowid koronawirus Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu.

  Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko.

  TECHNIKI STOSOWANE W OPERACJI COVID-19

  1. Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.
  https://www.zdrowapolska.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=288:operacja-psychologiczna-covid-19&catid=16&Itemid=142

 221. podczaszy said

  Konsultant Krajowy PIS w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej lekarz p. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz – Migas, od 29 maja 2020 roku bierze forsę od AstraZeneca.
  Prof. Jacek Wysocki bierze forsę od Pfizera.

  „Konsultant” Naczelnej Izby Lekarskiej, skompromitowany w akcji odra i grypa lekarz dr Paweł Grzesiowski, bierze forsę od firmy Pfizer.

  Rada Medyczna pis d/s Covid -19 składa się m.in. z;

  lekarz prof. Horbana [finansowany przez Janssena],
  lekarz prof. Simona [finansowany przez Pfizera],
  lekarz prof. Flisiaka [ bierze forsę od Janssena, firmy Gilead],
  Mastalerz -Migas [bierze forsę od AstraZeneka],
  Wysockiego [ bierze forsę zarówno od Pfizera jak i AstraZeneka],
  Pryć, wirusolog?
  Tomasza Laskusa [ wynagradzany z fundacji finansowanej przez Janssena],
  Magdaleny Marczyńskiej [z fundacji finansowanej przez Janssena],
  prof.Bartosza Łoża [bierze forsę od Pfizera],
  Miłosza Parczewskiego [ bierze forsę od Janssena],
  Małgorzaty Pawłowskiej [ bierze forsę od Janssena],
  Krzysztofa Tomasiewicza [ bierze forsę od Jassena].

  Urząd usa CDC w swojej pracy stwierdza jednoznacznie: „Pobrali zaledwie 37 par zasad z genomu wynoszącego 30 000 par zasad, co oznacza, że ok. 0.001% sekwencji korona wirusa pochodzi z rzeczywistej próbki lub prawdziwej tkanki.

  Innymi słowy, pobrali te 37 segmentów i umieścili je w programie komputerowym, który stworzył pozostałe pary zasad.
  Ten krok tworzenia korona wirusa, to typowe naukowe oszustwo” i dalej:
  lekarz dr Jerzy Jaśkowski
  https://www.zdrowapolska.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=291:jak-konfabuluja-eksperci-rzadowi-na-temat-szczepionek&catid=26&Itemid=417

 222. podczaszy said

  Ludzie jedzą i piją, nie noszą kowid maski nie zwracają uwagi na odstęp w Truck Yard Beer Garden w Houston w Teksasie.

  Jak wytłumaczyć tę pozorną sprzeczność?

  W Teksasie usa infekcje kowid spadają a gdzie indziej, gdzie utrzymywane są restrykcje jak Michigan, infekcje rosną.
  https://www.salon24.pl/u/emigranta/1127704,wirusowe-nowinki-18-04-2021

 223. podczaszy said

  „Poprawność polityczna to totalitaryzm udający dobre maniery” – kabareciarz George Carlin

  przymus sterylizacji i inne eugeniczne pomysły na których wzorowała się elita niemiecka, wziął się od amerykanów,
  a dokładnie miał swój [prawny] początek od niesławnej decyzji z 1927 roku

  sędziego Sądu Najwyższego USA Olivera Wendella Holmesa:

  Zasada, która dopuszcza przymusowe szczepienia,

  jest na tyle pojemna, że może dotyczyć i przecinania jajowodów.

  Trzy pokolenia imbecylów są dostatecznym powodem.”
  https://pubmedinfo.org/2020/07/19/poprawnosc-polityczna-i-postmodernizm-prof-jordan-peterson/

 224. seler said

  aaa..to jest jakaś pandemia ???
  i… szczepienia też ???
  o. kurwa…
  dlaczego nikt mi o tym
  nie powiedział ???
  o podpaskach
  to słyszałem
  ale nie żeby
  używać
  ??

  Składanka – МАТО – Russian-Gypsy traditional song and dance. M.Savelev, I.Vasilyev & V.Kazibeeva

  .https://www.youtube.com/watch?v=aNBK-oj54hg&list=RD8ZUwqc-z338&index=3

 225. seler said

  Boydar

  szie zapytam lekko Boydara [byka „świętego”]
  czy Ty masz wzwód [??]
  erekcję, czy coś [?]
  jak mnie u Gajowego czytasz ?
  czy tak ogólnie szie
  podniecasz,
  żeby komuś przypierdolić ?
  z ciekawości pytam,
  nie, żeby mnie
  ciule
  interesowały i do tego
  złamane…
  nie, nie
  czyli ?

  ————
  Selerze… nie spadaj na taki poziom…
  Admin

 226. seler said

  Boydar

  Ty zwykły tchórz jesteś, Boydar
  i nie odpowiesz na pytania
  taki charakter Twój

  żyj sobie…

 227. Carlos said

 228. seler said

  tak ogólnie….

  nie, nie…. prawdopodobnie nie doceniłem…
  Boydara należy szie w lektyce nosić
  i żeby szie nikt nie potknął
  bruń bosze….
  😉 😉

 229. 184. Yagiel said – 2021-04-23 (Piątek) @ 13:24:26 , Szanowny Wandaluzjo, mam dla Pana ciekawostkę – od, zmarłej niestety, akademik Swietłany Żarnikowej (co za Piękność!)
  *************************************************************
  To jest ABSOLUTYZACJA głośnych w TV Moskiewskiej kilkanaście lat temu odkrytych na Syberii przez polskich zesłańców Kamiennych Miast POD LODEM. Ekspertyza wykazała, że budowano je Międzyglacjale 70-130 tysięcy lat temu. Ponieważ Przed PRZEBIEGUNOWANIEM Ziemi 12800 lat temu temperatura była tam Wyższa od obecnej o 7 stopni C, to wykorzystano to do Ekumenicznej Teorii Archeologicznej, według której Ludy Indoeuropejskie miałyby pochodzić JUŻ NIE Z TURCJI, ALE Z SYBERII, co Zaargumentowano Zamkami Jurajskimi jako GRECKIMI z powołaniem na dr Franca Zalewskiego, który Wykazał, że zamek OGRODZIENIEC był budowany techniką neolitycznych kamieniołomów krakowskich.
  Doktor Zalewski datował BAALBEK w Libanie Śladami POTOPU, ale wykazałem, że to są ślady HYDROTECHNIKI operowania blokami 1500-tonowymi Katamaranem poziomowanym tamą na Baalbeku. Ponieważ Pałac Królewski w Baalbeku budowała siostra króla syryjskiego Baala Anata (I połowa IX wielu pne) którą MUSIAŁ WYSŁAĆ DO KIELC dla inicjacji Architektury Antycznej, to wytłumaczyłem tym BAALOCHWALNIE-Bałwochwalnię na krakowskim Libanie jako efekt hydrotechnicznego systemu Rudnik-Liban. Baalbek był budowany z wapienia a Baalochwalnia z granitu.
  Paweł Szydłowski z USA, autor książki WANDALOWIE TO POLACY, oskarżył o galimatias Uniwersytet Jagielloński, który OBRZYGUJE FAKALIAMI HITLERWSKIMI. To uzupełniłem, że Niemcy MUSZĄ PŁACIĆ, bo zniszczyli fundamenty Bałwochwalni kamieniołomem Schindlera: SIEG HEIL, SIEG HEIL – MOSKWA ZAGROŻONA.
  Żydzi straszyli nas kwitami Wielkich Sum na budowę zamku królewskiego, z której to racji Kneset odbył 2 posiedzenia na Wawelu. Gdy Prezydentka Teresa Garland ZAPROTESTOWAŁA to wyjaśniłem, że Kazimierz Wielki mógł obciążyć Żydów podatkiem na odbudowę GARGAMELLA, ale pieniądze użył na budowę moskiewskiego KREMLA. To ZAWAROWAŁEM zamkami Jurajskimi jako Jura-Uranosa, co POTWIERDZIŁ dr Franc Zalewski neolityczną metryką OGRODZIEŃCA.
  Grecy musieli przejść na MOJĄ STRONĘ, co było Ocaleniem Rosji przez Władymira Władymirowicza rewindykacją części wywiezionych przez Liberałów kapitałów sowieckich przy pomocy 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Stu Małych Narodów Rosji dla płodzenia Amerykanów.

 230. seler said

  Феликс Шиндер – Купите папиросы (Звучит Одесса Мама)


  _______

 231. revers said

  Wegry wycofujaa sie z ustawy anty Sorosowej i jego NGO

  https://qg7ogcj7evyn4nkrhpte3mkjmm-ac4c6men2g7xr2a-strategika-fr.translate.goog/2021/04/23/la-hongrie-fait-marche-arriere-sur-les-lois-anti-soros/

  bedzie dalej mozna na wegrzech uprawiac teczowke lbtqplus, migracje i wymine wegrow na postpowszych pontoniarzy z afrolandu lub postepowych isis z Steii.

  Jak dobrze pojdzie i przejdzie zielono psrtyjna faszystka z Reichu na kanclerz to zabronii nawet trzymac w domu zwierzeta domowe od kotow, przez psy po konie Mniej bedzie C02 na ziemii..

  przeciwie w wolnej Syrii w Allepo przechodza pochody , czesto mlodych ludzi ku pamieci starszych i nowych ofiar w Armenii.

  Oczywyscie bez masek, bo wolnosci w uni po niebiosa, ze mozna olac po pontoniarsku katedry w Rzymie moczem afrolandczyka – o czym pisala i przestrzegala Oriana Falleci..

 232. seler said

  bis
  Феликс Шиндер – Купите папиросы (Звучит Одесса Мама)


  ______

  Marucha, przepraszam za błędy ortograficzne,
  tak szie to pisze ?
  to dobrze

 233. seler said

  dziękuję Adminowi….
  że szie…. nie… nie zdenerwował na mnie,
  a mogło Mu szie Jemu
  przytrafić…

  Настасья Самбурская – Мурка


  _____

 234. Ad. 205

  cały wic w życiu polega na tym aby swoim Babom żądło wyciągać na samym początku małżeństwa. Mnie mąż „rozbroił” na samym wstępie pożycia i przez to nie narzeka na swój los.

  I jak to się robi? Bo zdaje się, że nie znam nikogo, kto wie.

 235. mimar said

  świetną lekcję wartości tego elementu w negocjacjach otrzymał nie tak dawno szef, pożal się Boże, unijnej dyplomacji Josef Borell który wybrał się do Moskwy z unijnymi pouczeniami o „wyższości racji zachodnich” dla Rosjan, prześladujących podobno aferzystę Nawalnego. Rosjanie potraktowali Borella dość obcesowo, puszczając mu film edukacyjny o prawach człowieka i o traktowaniu demonstrantów przez policję na zachodzie. Wytrącili mu tym z rąk właśnie ten element „moralnej wyższości”. Borell zmył się jak niepyszny, mamrocząc tylko pod nosem coś o nowych sankcjach… O incydencie tym oczywiście w zachodnich mediach głucha cisza.

  https://dwagrosze.com/2021/04/moralnosc-i-wyzszosc-racji/

 236. mimar said

  Taliban wygrał.
  W atmosferze przypominającej ewakuację helikopterami z oblężonego Sajgonu w 1975 amerykański hegemon kończy kolejną przegraną burdę międzynarodową. Po 20 latach wynosi się w końcu z Afganistanu. Czyni to po bezsensownie wyrzuconych w błoto setkach miliardów dolarów, po zniszczeniu kraju i po traumie jego mieszkańców…

  https://dwagrosze.com/2021/04/taliban/

 237. revers said

  dzis rocznica zaglady ormian na zakaukaziu przez sterowanych przez Rotszyldow Ottomanow.

  Upamietnia sie taa krwawaa dla chrzescian okolicznosc w Allepo nie w zadnej europe bez covidowych granic i cudownych prawek miedzynarodowych dla pejsow.

  Europa powtorzyla w hybrdowym ludobojstwie swe wartosci niedawno w Armenii, i jak przed 150 latami, czy przed 100 latami w obronie ormianskich chrzescian stanela Rosja, i teraz ostanio nie zawodla bo straty armenii w ludzisch i nieruchomosciach z 2021 roku mogly byc wieksze na korzysc azerow.

 238. revers said

  zaglada ormian

  https://wielkahistoria.pl/tureckie-ludobojstwo-na-ormianach-relacje-naocznych-swiadkow-mroza-krew-w-zylach/?fbclid=IwAR3hZvN4OjtODAS6V7KGNE3zH0aEy1NWTJ66hHAX3Ndo3UY0y9PinGH66ws

 239. Piskorz said

  re 208 Seler…bardzo dziękuję, Piskorz.!

 240. Piskorz said

  !!! Международный круглый стол «Проект «ЦИФРОВАЯ ШКОЛА» – путь к деградации человека»….to droga do degradacji człowieka. ps http://www.pdsnpsr.ru

 241. Piskorz said

  re 238….i te półdzikie „Turki” chcą do Unii!! ps Swoje kobiety traktują tak,że
  +/- 450 kobiet zostaje zamordowanych /rocznie/. ! A jak je traktują…to wiemy.
  ps Ta liczba to tylko z danych oficjalnych,naturalnie. Ale kraj zobaczyć warto..no i ich stolicę z mauzoleum Atatuerka, który był podobno /jak piszą Włosi, tzn. http://www.altreinfo.org/…pochodzenia wiadomego.

 242. Piskorz said

  !!!! Najpopularniejsi politycy

  Jarosław Kaczyński
  Paweł Kukiz
  Mateusz Morawiecki
  Mariusz Kamiński
  Małgorzata Kidawa-Błońska
  Angela Merkel
  Borys Budka
  Emmanuel Marcon
  Klaudia Jachira
  Zbigniew Ziobro
  Andrzej Duda z kabaretu „Tow. wzajemnej adoracji”

 243. Piskorz said

  Z beczki międzynarodowej…Nicht nur Impfpapst: Jetzt will Bill Gates die Sonne verdunkeln””…port. niem. podaje, że…nie tylko papież szczepionki…Teraz B.G. chce zasłonić/zaciemniać..Słońce..!!! ps „Psychopaty” najebane w łbach rządzą..ps Reszta na http://www.zuerst.de

 244. Sebastian said

  Artykuł z przed 5 lat jakże aktualny

  „Wirus-Mania: Jak Branża Medyczna Nieustannie Wymyśla Epidemie, Generując Miliardowe Zyski Naszym Kosztem”

  „Wirus-mania jest chorobą społeczną naszej wysoko rozwiniętej cywilizacji. Aby ją wyleczyć, niezbędne będzie pokonanie strachu. Strach jest najbardziej zabójczym, zakaźnym wirusem, najefektywniej przenoszonym przez media.” – Etienne de Harven

  Do nabycia jest książka w języku angielskim pt: „Virus Mania”, która może wstrząsnąć podstawami naszego pojmowania wirusów w kontekście etiologii tzw. chorób zakaźnych.

  Codzienne śledzenie gazet, wiadomości telewizyjnych wywołuje wrażenie, iż cały świat jest nieustannie atakowany przez nowe i straszliwe epidemie wirusowe. Najnowsze doniesienia przedstawiają wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), rzekomo powodującego raka szyjki macicy czy wirusa ptasiej grypy – H5N1. Społeczeństwo jest również stale terroryzowane raportami o SARS, BSE, wzw-C, AIDS, Ebola i polio. Jednak ten wirusowy chaos ignoruje najbardziej podstawowe fakty naukowe: istnienie, chorobotwórczość i skutki śmiertelne działania tych patogenów nigdy nie zostały udowodnione. Establishment medyczny i jego wierni pomocnicy – media twierdzą, że dowody te zostały przedstawione. Lecz twierdzenia te są wysoce podejrzane, ponieważ współczesna medycyna odstawiła na bok metody bezpośrednich identyfikacji wirusów i wykorzystuje wątpliwe pośrednie narzędzia „udowadniające” istnienie wirusów, takie jak testy przeciwciał i reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR).

  Poniżej fragment przedmowy:

  Zawartość tej książki powinna być przeczytana natychmiast i na całym świecie.

  Książka „Virus Mania” autorstwa Torstena Engelbrechta i Clausa Köhnleina przedstawia tragiczną wiadomość, która, miejmy nadzieję, przyczyni się do ponownego wdrożenia wartości etycznych przy przeprowadzaniu badań nad wirusami, w polityce zdrowia publicznego, w komunikacji medialnej oraz w działalności koncernów farmaceutycznych. Najwyraźniej już od alarmująco długiego czasu na wielu tych płaszczyznach w bardzo niebezpiecznym stopniu zaniedbane zostały elementarne standardy etyczne.

  Kiedy amerykańska dziennikarka Celia Farber opublikowała odważny artykuł w magazynie Harper (marzec 2006) „Poza kontrolą-AIDS i korupcja nauk medycznych”, niektórzy czytelnicy zapewne próbowali uspokoić się, iż „korupcja” ta była odosobnionym przypadkiem. Fakt, iż przekonanie to jest bardzo dalekie od prawdy, świetnie dokumentuje książka Engelbrechta i Köhnleina. To był tylko wierzchołek góry lodowej. Korupcja badań naukowych jest powszechnym zjawiskiem, które obecnie dotyczy wielu dużych, podobno zakaźnych problemów zdrowotnych, począwszy od AIDS poprzez wirusowe zapalenie wątroby typu C, gąbczastą encefalopatię bydła (BSE lub tzw. „chorobę szalonych krów”), SARS, ptasią grypę i obecną praktykę szczepień (przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego, inaczej HPV).

  W przypadku wszystkich tych sześciu odrębnych problemów zdrowia publicznego badania nad wirusami (lub prionami w przypadku BSE) zeszły na niewłaściwe tory i konsekwentnie zabrnęły na tę samą ścieżkę. Wzorzec ten zawiera zawsze kilka kluczowych etapów: wynalezienie ryzyka katastrofalnej epidemii, obciążającego nieuchwytny czynnik chorobotwórczy, ignorując alternatywne toksyczne przyczyny; manipulowanie epidemiologią za pomocą nieweryfikowalnych danych, aby zmaksymalizować fałszywe postrzeganie nieuchronnej katastrofy oraz obietnica zbawienia za pomocą szczepionek.
  To gwarantuje duże zyski finansowe. Lecz jak to możliwe, aby osiągnąć to wszystko? Najzwyczajniej w świecie bazując na najpotężniejszym aktywatorze procesu podejmowania decyzji u człowieka, czyli STRACHU!

  https://pubmedinfo.wordpress.com/2016/05/01/wirus-mania-jak-branza-medyczna-nieustannie-wymysla-epidemie-generujac-miliardowe-zyski-naszym-kosztem/

 245. Carlos said

  re 236 Mimar Bo to nie chodzi o to, kto wygra. Chodzi o to by przemysl zbrojeniowy zarobil miliardy dolarow , by pozbyc sie starych zapasow wyprodukowanej broni i by, przy okazji – pod pozorem walki o demokracje- ograbic bombardowane kraje , z ich bogactw. Proste?

 246. Carlos said

  zapomnialem dodac- by sprzedac obu stronom walczacym ,swoja bron

 247. Wandaluzja.pl said

  https://eldelperiodico.com/2021/03/29/miasta-ktore-nigdy-nie-istnialy-ale-obsesje-na-punkcie-swiata/4/

  7. El Dorado:
  Nie jest tajemnicą, że kolonizacja Ameryki miała do czynienia z pragnieniem znalezienia złota i jego wykorzystania. Mit El Dorado jako miasta wielkich bogactw złota, a następnie królestwa był popularny w XVI wieku, zwłaszcza wśród hiszpańskich konkwistadorów. Wszystkie wyprawy, które zostały wykonane w celu zlokalizowania królestwa miał deastrous wynik. Jednak El Dorado pozostaje jednym z wielkich mitów kolonizacji.
  ************************************************************
  W związku z tym monituję pismo Okólne z grudnia 2020: STOWARZYSZENIA I ZWIĄZKI BIAŁORUSINÓW

  16 czyli przedwczoraj (XII 2020) otrzymałem z Banku Atlantyckiego Akt Zgonu: PRAWDZIC-TELL JULIUSZ JERZY i Orzeczenie Policyjne, że Zaskarżony Kapitał jest WŁASNOŚCIĄ Prawdzica-Tella Juliusza Jerzego. Sądzę, że Policja nie prowadziła tu Śledztwa, tylko oparła się na rocznym śledztwie Federalnego Biura Śledczego USA (FBI), Interpolu i Organizacji Narodów Zjednoczonych w/s OSZUSTA ŚWIATOWEGO: Prawdzic-Tell Juliusz Jerzy; które UWOLNIŁO moje czeki spod Protestu.
  Dokumentów tych nie mogłem jednak zamieścić w Internecie, gdyż są one BLOKOWANE przez Hakerów, co zdarzało się już Kilkakrotnie. (obecnie sa jednak zamieszczone: http://wandaluzja.pl/?p=p_373&sName=46.-ann-ben // Z tematyki Blokowanych Dokumentów wynika, że nie byli to hakerzy polscy.
  To było Śledztwo Policyjne w/s BIAŁORUSINA Puleca Spurka (którego dokumentów nie mogę odnaleźć w komputerze) Jego dziad był obywatelem polskim, ale przyjął OKUPACJNE obywatelstwo sowieckie. Uciekł przed Armią Czerwoną do Anglii, gdzie Pulec ukończył szkołę handlową ze specjalnością Paliw i podjął pracę w British Petroleum, zostając dilerem Nafty i Gazu u mego kuzyna Jovana Prawdzica – Wiceprezesa British Petroleum w Afryce, po którego śmierci objął jego stanowisko jako Zastępca.
  Z tej racji Pulec Spurek pojechał na Haiti jako MÓJ FAKTOR. Chodziło o załatwienie sprawy ZAPROTESTOWANIA przeze mnie naukowego filmu Podróże Odyseusza przez CALIPSO na Haiti na uniwersytecie PORT-AU-PRINCE oraz załatwienia z rządem Haitańskim odkrytego przeze mnie ELDORDO na Haiti, potwierdzonego Satelitarną Detekcją Złota, co nagłośniłem w Niemczech. W czasie tej misji Pulec Spurek zginął wraz z córką, która okazał się jego JEDYNĄ spadkobierczynią, a ponieważ administrował kapitałem swego szefa, którego spadkobiercą Jestem Ja, to zostałem też spadkobiercą Mego Faktora. Broniłem się przed tym ale USTĄPIŁEM, wobec czego Bank Atlantycki przysłał mi KURIOZALNE Dokumenty.
  Myślałem Całą Noc i Wymyśliłem, że skoro Pulec Spurek deklarował Narodowość Białoruską to niech Białorusini wezmą jego Niebagatelny majątek. Jenak pod warunkiem, że załatwią na Uniwersytecie Port-au-Prince sprawę Calipso na Haiti a z Rządem czy Parlamentem Haitańskim sprawę Eldorada na Haiti, za co należałoby się im 20% kapitału hipotecznego Eldorada na Haiti.
  \ Według listów FBI i agend ONZ do mnie to sprawę OSZUSTA ŚWIATOWEGO: Prawdzic-Tell Juliusz Jerzy; MONITORUJE Polski Prokurator Generalny. Wobec tego Pobożny Żyd Zbigniew Ziobro ponosi WINĘ za Więzienie i Okradanie mnie: http://wandaluzja.pl/?p=p_388&sName=00.-w-s-t-e-p //

 248. Boydar said

  „… mną /Selerem/ sobie odbyt wycierając …” – (204)

  No więc widzicie Seler, jednak do czegoś w tym nieszczęsnym społeczeństwie się nadajecie. To mimo wszystko okoliczność łagodząca. Żebyś ty jeszcze w promocji był, to może nawet wziąłbym całą paczkę.

 249. Boydar said

  Przeproś glizdo, i błagaj o przebaczenie.

  Nie, nie mnie, strzępki obywatela to ja mam w du’pie. Przeproś Tą, którą próbowałeś obrazić. Ale to jeszcze nic, bo za to rachunek indywidualny i tak dostaniesz, i to nie ode mnie. Zwiodłeś natomiast na szyderczą obojętność wielu innych, i za obcą przyczyną oni zapłacą.

 250. zen said

  Żal tamtych ludzi, ich radości i marzeń, oczekiwań, przerwanych przez nadwornych wyrobników synagogi diabła …..

 251. Bezpartyjna said

  Panie Krzysztofie M, bardzo mnie zdumiał Pana wpis ?😮

  „I jak to się robi? Bo zdaje się, że nie znam nikogo, kto wie.”

  O to jak to dokladnie się robi, musiałby Pan dowiedzieć się u samego źródła, czyli zapytać o to mojego małżonka … ponieważ on wszystko wie… A ja się jedynie domyślam 😊

  Ogólnie nie ma złotej reguły, gdyż każda Baba jest inna, ale … na „tejn przykład” ja urodziłam się w roku tygrysa (według chińskiego kalendarza) i na początku małżeństwa zachowywałam się niczym przysłowiowa kotka na gorącym blaszanym dachu.
  Mój mąż szybko to zauważył i postanowił …… dobrze mnie karmić i spasać przysmakami 😺 efekt był spektakularny, … co prawda za wiele nie przytyłam, ale znacznie łaskawszym wzrokiem patrzyłam na poczynania mojego wybranka.
  A poza tym mój Chłop trafił na dobrze wychowaną i urokliwą koticzkę (chyba), która nigdy nie była złośliwa oraz podła wobec ludzi.

  A swoją drogą liczni „Gajówkowi Kociarze” dobrze wiedzą jak obłaskawia się kociaki i tym samym tygrysice, więc więcej wiadomości uzyska Pan od Nich niż ode mnie.

  O sposobie wyciągania swoim Babom żądła na samym początku małżeństwa napiszę oddzielenie i później, gdyż obecnie nie stać mnie jeszcze na pisanie luzackich tekścików.

 252. Piskorz said

  re 207 Myślę, że książka D. Irvinga „Tajne dzienniki lekarza Hitlera” zawiera klucz do- wyjaśnienia takiego zachowania /?/.

 253. Ad. 250

  Jedyny przepis, który znam, zdradził mi znajomy przed moim ślubem: „W śniegi i buzi. W śnieg i buzi”. – Wtedy nie rozumiałem…

 254. Bezpartyjna said

  „Zwiodłeś natomiast na szyderczą obojętność wielu innych, i za obcą przyczyną oni zapłacą.”

  Panie Boydarze – to nie tak!

  W pełni rozumiem Pana rozžalenie, ale szkopuł tkwi zupełnie gdzie indziej. Będę chciała swój pogląd wyrazić w niedalekiej przyszłości, może spokojnie mnie Pan wysłucha i zechce spojrzeć na problem z innej perspektywy.

 255. Bezpartyjna said

  @ Krzysztof M,

  „Jedyny przepis, który znam, zdradził mi znajomy przed moim ślubem: „W śniegi i buzi. W śnieg i buzi”.

  – a co z pozostałymi porami roku??? 😮 Toć my nie Eskimosy!

 256. Boydar said

  To nie jest szkopuł, nie tkwi gdzie indziej a je nie jestem rozżalony. Proszę zatem w dysertacji powyższe uwzględnić.

 257. Boydar said

  https://wawalove.wp.pl/warszawa-powstaje-osiedle-tylko-dla-katolikow-kazdy-dom-bedzie-mial-patrona-6632562175199840a

  Jestem pewien że nie dla katolików.

 258. Boydar said

  „… jedną z osób na pokładzie był dowódca indonezyjskiej floty okrętów podwodnych Harry Setiawan …”

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/odnaleziono-szczatki-indonezyjskiego-okretu-podwodnego/2kyrby3,79cfc278

  To wiele tłumaczy, choć nie wszystko. Nie mniej od dawna wiadomo, że obecność na pokładzie najwyższego kierownictwa stanowi dla załogi śmiertelne zagrożenie. Obojętne czy to samolot, okręt czy limuzyna.

 259. Boydar said

  Cztery szybkie

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bydgoszcz-legitymowanie-na-protestach-wazny-wyrok-sadu/2c8k4gh,79cfc278

  ważny tylko w tym sądzie, sędziowie są wciąż niezawiśli

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-ukraina-donbas-wywiad-z-krzysztofem-nieczyporem/qnbc1qr,79cfc278

  Sporo słusznych spostrzeżeń i drugie tyle propagandy, no ale coś za coś

  https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/zakon-maltanski-joannici-ciekawostki-historia-zabytki-na-malcie-i-w-rzymie-czlonkowie/lh5d5x6,07640b54

  Nic nie napisali co ma zrobić „rycerz” („rycerka” ?) gdy polecenia mistrza leżą w poprzek racji stanu, np. Polski, a on pełni całkiem przypadkiem akurat ważną funkcję w państwie

  https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/olej-cbd-dla-zwierzat/6mnw5hf,2b83378a?utm_aureus=dpiee2tz45%2C6842f3cd-ea0c-4c94-adf9-52ea82c31709

  Może pomóc źwierzaczkom, może i nam.

 260. Boydar said

  „… nie będziemy od nikogo brać lekcji na temat naszej historii /…/ całkowicie odrzucamy to stwierdzenie oparte wyłącznie na populizmie – Cavusoglu, minister

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2021042414180570-turecki-minister–odrzuca-oswiadczenie-bidena-o-ludobojstwie-ormian-i-nazywa-je-populizmem-sputnik/

  Gdyby to była tylko wasza historia, obywatelu ministrze, to już trudno, chuj wam w dupę. Większość z was to i tak bandyci albo złodzieje, żadna więc strata dla świata.

  Ale tak się złożyło, że była to także „historia” półtora miliona Ormiańczyków, kobiet, dzieci, staruszków i każdego kto oddychał. Więc teraz stul pysk i nie pogarszaj swojej/waszej sytuacji.

 261. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/lukaszenka-mial-zginac-9-maja-10-mln-dolarow-dla-rebeliantow-1-mln-dla-snajpera-6632564043033184a

  Zawsze skąpią, łachudry. Warty jest Bat’ka co najmniej jedenaście miliardów. Skromnie licząc, bo przecież nie o człowieka tu chodzi tylko o państwo.

 262. Bezpartyjna said

  Ad. Boydar

  Mówi się trudno … i kocha się dalej.

  Nie będę się do Pana wdzięczyć niczym koński zad do bata 🐴

 263. Bezpartyjna said

  Już jedną dysertację mam za sobą i to mi na dzisiaj starczy 😁

 264. Boydar said

  Słusznie słusznie, miłość ślepa jest.

  Ta wersja będzie chyba au courant

  .https://www.youtube.com/watch?v=bNLYmR-FoKs

 265. Carlos said

  .https://www.rt.com/news/522033-france-pfizer-vaccine-mistake/ francuscy lekarze przez „pomylke” wstrzykneli 140 pacjentom , sol fizjologiczna ,zamiast szczepionki Pfaizer

 266. podczaszy said

  Polski jedyny korespondent wojenny wojny domowej ukraińskiej w Donbasie redaktor Dawid Hudziec
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2021/04/wojna-w-donbasie-oczami-polaka.html

  W Doniecku taki twardy lockdown trwał miesiąc. Później stopniowo zmniejszano ograniczenia. Dziś większość z nich została na papierze.
  Służba zdrowia sobie radzi?

  Tak. Normalnie. Na początku pandemii szpitale były przepełnione, bo ludzie zgłaszali się do szpitali z byle katarem. Wtedy karetki były zmuszone jeździć do pacjentów zawsze, kiedy ktoś miał kaszel. Panika jednak już minęła, a Donbas nie wymarł.
  Za: https://koloroweptaki.com/wojna-w-donbasie-dawid-hudziec

 267. podczaszy said

  Tu nie chodzi o szacunek do pracy
  dodano dnia: 2021-04-13
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2021/04/tu-nie-chodzi-o-szacunek-do-pracy.html

  Od dwóch tygodni można odnieść wrażenie, że prawicowi i lewicowi liberałowie już niedługo reaktywują Polską Partię Robotniczą.

  Sformułowanie „ciężka praca” jest bowiem odmieniana przez nich przez wszystkie przypadki, a na dodatek zaczęli uczyć szacunku do harówki. Nie dajcie się jednak zwieść.

  Liberałowie po prostu walczą o zachowanie dotychczasowego statusu polskich pracowników jako taniej siły roboczej, dlatego nie zrobią niczego, aby gloryfikowana przez nich praca była rzeczywiście dobrze wynagradzana.

  Można było odnieść wrażenie, że każdy liberał już w wieku 12 lat jako kierowca TIR-a objeżdżał całą Europę, albo przynajmniej gołymi rękami fedrował węgiel w kopalni. I oczywiście nikt nie narzekał!

  Fakt ten potwierdzają zresztą wszelkie statystyki. Polacy od lat są jedną z najciężej pracujących nacji wśród państw OECD, co jednak nie przekłada się na zarobki.

  Wcale nie wystarczy wcześniej wstawać i dźwigać cięższe worki.

  Od 1992 roku udział płac w PKB naszego kraju cały czas spada, stąd płace nie nadążają za tak fetyszyzowanym wzrostem PKB.

  Oczywiście dla liberałów statystyki nie mają żadnego znaczenia. Żyją oni bowiem dowodami anegdotycznymi pod tytułem „a bo ja znam takiego Wieśka spod Mławy, co spał tylko trzy godziny dziennie i teraz jest milionerem”.

  Nie można więc nabrać się na rzekomo dobre intencje prawicowych i lewicowych liberałów, chcących uczyć „szacunku” i „pokory” wobec „ciężkiej pracy”.

  M.
  Tagi: biznes, lewica, liberalizm, niewolnicza praca, Polska, pozycja pracownika, praca, praca w polsce, pracownicy, prawica, przedsiębiorcy

  http://autonom.pl/?p=36186

 268. podczaszy said

  Kościół św Jana Pawła 2 Vaticanum II ( diecezja nigeryjska ) dyskryminuje katolików i buduje antykatolicki meczet dla islamistów muzułmańskich
  17 kwietnia 2021 r
  https://novusordowatch.org/2021/04/nigerian-diocese-builds-mosque/

  Teologia posoborowego Kościoła św Jana Pawła 2 Vaticanum II ma konsekwencje…

  Powszechnie wiadomo, że członkowie posoborowego Kościoła św Jana Pawła 2 Vaticanum II czczą tego samego boga co muzułmanie islamiści .

  Sami to mówią. W dogmatycznej konstytucji z 1964 r. posoborowego Kościóła św Jana Pawła 2 Vaticanum II ‚Lumen gentium’ ich ukochanego Soboru Watykańskiego II posoborowego Kościóła św Jana Pawła 2 Vaticanum II zauważają, że wyznawcy islamu „wraz z nami wielbią jedynego i miłosiernego Boga, który w dniu ostatecznym będzie sądził ludzkość” (n. 16).

  Teraz wiemy, jakiego boga czczą muzułmanie, ponieważ chętnie nas o tym informują.

  To „Allah”, który nie jest Ojcem, Synem i Duchem Świętym, ale tylko Stwórcą.

  Oznacza to, że muzułmanie wyraźnie odrzucają ideę, że Stwórca świata jest jednym Bogiem w trzech Boskich Osobach.

  W rzeczywistości nie wierzą, że Bóg może mieć Syna, ponieważ (tak rozumują) Bóg nie może mieć żony
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/04/vaticanum-ii-w-akcji-diecezja.html

 269. Boydar said

  Ich bóg ma kozę, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami.

 270. podczaszy said

  Polscy dyplomaci – oba słowa powinny być wzięte w cudzysłów – opuszczają Moskwę
  .https://parstoday.com/ru/news/russia-i129598
  Polscy dyplomaci
  .https://parstoday.com/ru/news/world-i129600

  WWP podpisał ukaz skierowany przeciwko „państwom nieprzyjaznym”
  https://kodluch.wordpress.com/2021/04/23/23-04-2021-syria-2027-dzien-sprzatania-swiata/#comments
  Władimir Putin
  .https://ria.ru/20210423/ukaz-1729717086.html

  Białoruś wprowadza sankcje przeciwko Skodzie
  https://colonelcassad.livejournal.com/6724291.html

  Z powodu nadmiaru pracy rosyjskiego przemysłu kosmicznego, po raz pierwszy w historii odmówiono zabukowania lotu na orbitę. Roskosmos ma teraz całkowite pierwszeństwo przed „komercją”
  .https://ria.ru/20210423/kosmos-1729669389.html

  Rosjanie ostro wzięli się za szpiegów
  https://ria.ru/20210423/gosizmena-1729615225.html
  .https://ria.ru/20210423/latviya-1729502489.html

  Kiedyś Polacy byli Polakami i szybko wieszali faszystów czy banderowców
  https://diana-mihailova.livejournal.com/6400215.html

  Tuż po tym, jak Władimir Putin odrzucił propozycję spotkania z Zełenskim na terenie Donbasu i zasugerował mu rozmowy z przywódcami separatystów, ci zaprosili prezydenta Ukrainy do rozmów na linii rozgraniczenia.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/przywodcy-separatystow-chca-spotkania-z-zelenskim/

  Wiadomości od blogera Saker o próbie zabójstwa Łukaszenki

  Historia próby zamachu na Łukaszenkę w sposób podobny do Anwara Sadata (podczas defilady wojskowej)

  pojawiła się w weekend, ale nawet ja byłem zbyt zmęczony, żeby o tym donieść.

  Ale w poniedziałek napisałem na ten temat dość obszerny artykuł pod tytułem „Czy Stany Zjednoczone właśnie próbowały zamordować Łukaszenkę?”.
  .http://thesaker.is/did-the-us-try-to-murder-lukashenko-open-thread-14/

 271. podczaszy said

  Dyktatura medyczna z Banku Światowego

  Od dawna było jasne, że Rospotrebnadzor postępuje zgodnie z bezpośrednimi instrukcjami WHO. Jest to schemat bezpośredniej zewnętrznej kontroli państw przy udziale kapitału prywatnego.

  I jakimś przypadkiem WHO Prywatna Światowa Organizacja zdrowia jest finansowane przez prywatne firmy …

  Przypadkowo lub nie, ale na miesiąc przed pandemią świńskiej grypy w 2009 r. Zmieniono pojęcie „pandemii”, a rok później komisja PACE bardzo krytycznie odniosła się do tego, oskarżając WHO o wpływ dużej farmacji na ogłoszenie pandemia.

  A po kilku latach WHO, jakby przez przypadek, zaczęło być w coraz większym stopniu finansowane przez firmy prywatne, choć wydaje się, że jest to międzynarodowy organ międzyrządowego zarządzania i koordynacji, a interesy prywatne nie powinny wpływać na stosunki międzypaństwowe i międzypaństwowe, ale robią TO silnie …

  I to wszystko jest bardzo interesujące, jeśli wiesz, że zgodnie z Konstytucją WHO,

  w porozumieniu z członkami WHO np 3RP,

  dyrektor generalny lub jego przedstawiciel mogą ustanowić procedurę umożliwiającą mu bezpośredni dostęp do różnych agencji rządowych np NFZ,
  zwłaszcza ich organów ds. Zdrowia. oraz krajowe organizacje zdrowotne, takie jak rządowe i pozarządowe.

  Czy rozumiesz? To jest schemat bezpośredniej zewnętrznej kontroli państw, 3RP przez prywatną korporację WHO Światowa Organizacja zdrowia
  .https://www.apn.ru/index.php?newsid=39595

 272. podczaszy said

  gestapo LGBT 2021
  Ojciec uwięziony za nazwanie transpłciowej córki, jego „córka” i krytykę „jej” leczenia
  .https://www.sott.net/article/451700-Father-jailed-for-calling-his-transgender-child-who-was-born-female-his-daughter-and-denouncing-her-medical-treatment

 273. podczaszy said

  Dosyć długi ale bardzo interesujący wywiad z Maria Zacharową, rzeczniczką ministerstwa spraw Zagranicznych Rosji. Swoja droga, bardzo mądrą kobietą.
  ……………
  Ekskluzywny wywiad z rzeczniczką MSZ Rosji Marią Zacharową: „Zachód żyje w iluzji”
  23 Kwi. 2021

  CZĘŚĆ I
  Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, udzieliła wywiadu w ramach programu RT DE „Fasbender in Conversation”. W rozmowie poruszono takie tematy jak Nord Stream 2, ocena kandydatki na kanclerza Annaleny Baerbock, NATO, Nawalny i kryzys COVID 19.
  RT DE prezentuje swoim czytelnikom cały wywiad bez edycji, zarówno w formie wideo, jak i w formie pisemnej.

  Maria Władimirowna, dziękuję za rozmowę.

  CZĘŚĆ II
  Wiem, ale jego los jest obserwowany również w naszym kraju.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/04/23/23-04-2021-syria-2027-dzien-sprzatania-swiata/#comment-109313

  Chcę powiedzieć, że jego los też może być nawiedzony, ale oni robią to po cichu. Jest tak wiele oświadczeń na wszystkich szczeblach ze strony Niemiec, Francji, innych krajów i stowarzyszeń krajowych, G7. Ale czy widział Pan, na przykład, aby G7 wydała konkretne oświadczenie w sprawie Assange’a? Ja nie. Niemcy należą do grupy G7. Oznacza to, że poparły one to stwierdzenie. Dlaczego nie popierają oni oświadczenia w sprawie Assange’a? Może dlatego, że jest więźniem Wielkiej Brytanii? Był przetrzymywany jako zakładnik, gorzej niż zakładnik, a Niemcy należą do G7. Ale Niemcy nie czują się komfortowo, krytykując samych siebie.

  Chcę państwu powiedzieć, że w 2019 roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wydał raport, ogromny raport, który mówił o sytuacji w więzieniach w niektórych stanach w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w stanie Alabama. Kiedy przeczytałam to sprawozdanie, ogarnęła mnie groza.

  Nie chodzi tylko o to, że nie poświęca się uwagi ludziom, którzy tam przebywają, lub że pomoc jest udzielana na niewłaściwym poziomie. Kiedy ludzie tam umierają, nie jest to nawet zauważane przez administrację więzienia.

  Na podłodze leżą ciała, które pozostają niezauważone.

  Nie twierdzę, że tak jest, ale mówi to Departament Sprawiedliwości USA. Gdzie w takim razie jest cała cywilizowana społeczność? Wszystkie te państwa są również w grupie G7. Dlaczego nie zwracają na to uwagi w grupie G7? To wołanie o pomoc ze strony społeczeństwa nadeszło ze Stanów Zjednoczonych.

  Bardzo często słyszę z Brukseli, że UE jest modelem międzynarodowym. Aby europejski program cywilizacyjny się rozprzestrzeniał. Że jej doświadczenie powinno być przekazywane z kraju do kraju. Że reszta krajów powinna kierować się wartościami zachodnimi. Że zachodnie wartości powinny być chronione i zachowane. Że byli oni – jak słońce – światłem świata. Ale kiedy nadszedł rok 2020, zobaczyliśmy „zachodnie wartości” w działaniu. Te wartości, które miałyby gwarantować Zachodowi przywództwo, nie istnieją. One nie istnieją. To jest mit, to należy do przeszłości. Niestety, jest to prawda.

  Na tym zakończmy tę rozmowę. Dziękuję bardzo, Mario Władimirowna.
  https://de.rt.com/russland/116471-exklusiv-fur-rt-de-leser/

 274. podczaszy said

  Drodzy przyjaciele,

  Ostatnie wydarzenia zmusiły mnie do podjęcia ważnych decyzji, którymi muszę się teraz z Państwem podzielić.
  https://thesaker.is/american-plans-something-but-ends-up-differently/

  Po pierwsze, odtąd blog Saker nie będzie publikował żadnych tekstów ani filmów z czterech organizacji, które Departament Skarbu USA określił jako „punkty dezinformacyjne kontrolowane przez rosyjskie służby wywiadowcze”. To są:

  SouthFront
  NewsFront
  Fundacja Kultury Strategicznej
  InfoRos
  Chcę podkreślić, że moim zdaniem organizacje te nie zrobiły absolutnie nic złego i że oskarżenie jest równie fałszywe, jak wszystkie inne oskarżenia przeciwko Rosji od 2013 roku. Dlatego przepraszam je wszystkie za podjęcie takiej decyzji.

  Rząd USA uważa jednak inaczej i nie jest moim zadaniem ingerowanie w te kwestie . Proszę zrozumieć, że jestem gościem Stanów Zjednoczonych („prawnym obcym” w ich terminologii) i to moralnie zobowiązuje mnie do działania w charakterze gościa i przestrzegania wszystkich obowiązujących praw Stanów Zjednoczonych, niezależnie od mojej osobistej oceny tych praw.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/04/23/23-04-2021-syria-2027-dzien-sprzatania-swiata/#comment-109319

 275. podczaszy said

  Zgwałcenie Palestynki
  red. Richard Silverstein
  https://www.richardsilverstein.com/2021/04/23/breaking-idf-commander-who-ordered-rape-of-palestinian-identified/

  Hedy Epstein.
  She then performed a cavity search, both vaginally and rectally.””
  https://zeek.forward.com/articles/116909/index.html
  Richard Silverstein
  https://www.middleeasteye.net/opinion/iran-israel-tensions-threat-nuclear-war-looms-large

 276. I*** said

  Rogi was swędzą, że z takim zapamiętaniem trykacie Pana Selera, obywatelu Boydar? :)))

 277. podczaszy said

  testy na obecnośc antyciał bezsensowne

  ekspert wirusolog Dr Stefan Lanka
  http://whale.to/a/lanka_h.html

 278. Ad. 255

  Pora była późnojesienna. I nie każdy ma ciągoty do uniwersalizmu.

Sorry, the comment form is closed at this time.