Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Protesty po zastrzeleniu czarnoskórej nożowniczki

Posted by Marucha w dniu 2021-04-22 (Czwartek)

W dniu ogłoszenia wyroku w sprawie George’a Floyda, przez Columbus przetoczyła się kolejna fala protestów przeciwko „rasizmowi” w policji. Tym razem pretekstem było zastrzelenie przez funkcjonariusza czarnoskórej nastolatki, która próbowała ugodzić nożem kilka innych osób.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Policjanci otrzymali wezwanie do wschodniej części Columbus, w związku z próbą dźgnięcia nożem dwóch osób.

Na nagraniu z kamery jednego z funkcjonariuszy widać wyraźnie, że młoda czarnoskóra kobieta powala na ziemię inną osobę, po czym atakuje nożem kolejną kobietę znajdującą się przy samochodzie.

W związku z zastałą sytuacją jeden z policjantów oddał kilka strzałów w kierunku nożowniczki. Piętnastoletnia Ma’Khia Bryant w związku z interwencją poniosła śmierć na miejscu, a w rozmowach z mediami jej własna rodzina przyznawała, iż nastolatka miała różnego rodzaju problemy.

Dowództwo miejscowej policji bardzo szybko udostępniło nagranie z całego zdarzenia. Jednocześnie wszczęte zostało śledztwo mające wyjaśnić, czy funkcjonariusz otwierając ogień działał zgodnie z obowiązującym prawem. Przepisy dają bowiem możliwość użycia „śmiercionośnej siły” w celu obrony własnej lub osoby trzeciej.

Bardzo szybko na miejscu strzelaniny pojawili się aktywiści „Black Lives Matter”. Wieczorem zorganizowali oni zresztą przemarsz ulicami Columbus pod miejscowy komisariat. Na manifestacji pojawiły się standardowe hasła ruchu „antyrasistowskiego”, sugerujące oczywiście, że 15-latka została zastrzelona nie z powodu ataku nożem, ale „systemowego rasizmu”.

Amerykańscy komentatorzy podkreślają, że do zastrzelenia nastolatki doszło pół godziny przed ogłoszeniem przez ławę przysięgłych werdyktu w sprawie policjanta Dereka Chauvina. Został on uznany winnym doprowadzenia do śmierci czarnoskórego przestępcy George’a Floyda.

Na podstawie: foxnews.com, thedenverchannel.com, polsatnews.pl.
http://autonom.pl/

Komentarzy 12 do “Protesty po zastrzeleniu czarnoskórej nożowniczki”

 1. Dziadzius said

  Nie jestem milosnikiem obecnej policji, ale tym samym nie jestem milosnikiem bandyctwa . W dzisiejszych czasach ogolnej glupoty obywatelskiej wypadki z policja sa jakby stwarzane do zatumanienia oblakanych ludzi i odsuniecia ich od wazniejszych spraw. Potem ci oblakancy beda chyba przez dwa tygodnie walkowac kto byl powinien cos zrobic ,albo nie i to wszystko na tle rasiazmu i wpakowania broni palnej do rachonku.

 2. Powinni pozwolić murzynce podźgać nożem. Byle białych!
  By żyd świętował.

 3. Piskorz said

  re art B.powoli, powoli Ameryka wchodzi na równię pochyłą. Th Chittum ma rację..Pisałem o tej książce na port. niem i oni to puścili. To kwestia czasu.

 4. Shia (Advocatus Diabolicus) said

  Modle sie aby „biali” znikneli z USA.
  Ciapate i skosy zrobia czarnuchom taki apartheid ze beda spier*#@dalac do afryki wplaw.

 5. AlexSailor said

  Policjant oddał kilka strzałów.
  Czy to znaczy, że wpakował w dziewczynę cały magazynek??
  Niestety znając praktykę policji amerykańskiej, to kolejne zabójstwo z cyklu bez sensu.
  Można byłoby mieć to głęboko.
  Problem w tym, że praktyki policji amerykańskiej przenoszone są na grunt polski.
  Stąd usiłowanie morderstwa w postaci klękania ludziom na szyli, czy ciosów w szyję w stosunku do osób, które w zasadzie nie stawiają oporu lub symboliczny.
  Tak samo tortury w postaci spinania rąk z tyłu, strzelania do nie zatrzymujących się pojazdów, czego nawet amerykańska policja unika.

 6. assasello said

  @3

  cały magazynek to jest normalna procedura, jeśli strzela 2 policjantów to 2 magazynki.

  Nie ma w tym nic dziwnego gdyż strzela się do momentu aż zagrożenie zostanie zniwelowane całkowicie.

  Świetnie że dla pana to zabójstwo jest „bez sensu” ale rodziny tych dwóch zaatakowanych nożem nastolatek mają inne zdanie.

  Nie wiem jakie zadanie ma według pana policja ale w chwili bezpośredniego zagrożenia życia (czyjegokolwiek) mają wyciągać broń i strzelać.
  I BARDZO dobrze że to robią. Od tego są.

  „tortury” w postaci zakładania kajdanek z tyłu są procedurą bezpieczeństwa ale rozumiem że pan kazałby policjantom używać perswazji słownej która jak wiadomo jest skuteczna w 100%. Zawsze i wszędzie.

 7. Carlos said

  W przypadku otylego czlowieka , ktory czasami jest aresztowany za nic, kajdanki z tylu sa tortura. W innych przypadkach sa sluszne. W USA czarni sa grozni , wiec zapinaja z tylu

 8. Miet said

  Ad. 4.
  Panie Assasello, podpisuję się pod tym co Pan tutaj jasno wyłożył.
  👍

 9. bryś said

  Nie maja jaichś środków usypiających? Przecież jak są w stanie uspić słonia, to człowiek powinien paść po jakichś 3 sekundach. Jakieś paralizatory? Psy? Nie to, żebym bronił potencjalnej morderczyni, kara śmierci wciąż jest wykonywana w usa, tak się tylko zastanawiam.

 10. bryś said

  O takie na przykład:

 11. Bk said

  A trzeba było samemu zbierać te p*** bawelnę.

 12. UZA said

  „Nie maja jaichś środków usypiających?”

  Wiele, wiele lat temu oglądałam w telewizji program o jakimś prymitywnym plemieniu i jego technikach łowieckich . Otóż ci ludzie dysponowali specyfikiem naturalnego pochodzenia , którym nasączali ostrza strzał. Zranione taką strzałą zwierzę natychmiast się przewracało, ale nie było martwe. To był środek paraliżujący czasowo. Po jakimś czasie ofiara dochodziła do siebie. Trudno uwierzyć, że taki technologiczny potentat jak USA , naszpikowany laboratoriami i placówkami badawczymi, słynący ze swoich uczelni, nie dysponuje podobnym środkiem. Problem polega na tym, że człowiek nic dzisiaj nie znaczy. Lepiej zastrzelić – czarnego, białego , żółtego (bez różnicy) – bo pewnie kula tańsza no i interes (zbrojeniowy) się kręci (im więcej kul zużywają, tym więcej zamawiają).

  A co do psów, to jestem przeciwniczką ich szczucia na ludzi, zwłaszcza psów policyjnych. Powiedzmy sobie szczerze, że uzbrojony bandyta po prostu zwierzaka zabije, a bezbronny człowiek – np. uczestnik pokojowej demonstracji – może ucierpieć (jak to widzieliśmy ostatnio w Holandii). Pies niech tropi, obwąchuje podejrzane bagaże – znajdzie się dla niego zajęcie, a od obezwładniania przestępców (nie spokojnych obywateli, korzystających ze swoich konstytucyjnych praw) są funkcjonariusze. Owszem – ryzykują, ale to taka robota.

Sorry, the comment form is closed at this time.