Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  wanderer o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Siersciuch o Wlazł kotek na drzewo i… jak g…
  wanderer o Nano-tranzystor, który wnika d…
  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Zbigniew Kozioł o Olga Semieniuk w kosmosie
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Tragiczny los wysiedleńców z Zamojszczyzny

Posted by Marucha w dniu 2021-04-22 (Czwartek)

Dla Niemców II wojna światowa przynieść miała utworzenie na wschodzie przestrzeni życiowej (Lebensraum). Aby zrealizować te koncepcje, dopuścili się oni ludobójstwa względem Polaków. Jednym z symboli tej nienawistnej ideologii była próba wysiedlenia polskiej ludności z terenów Zamojszczyzny.


Nasi przodkowie znali martyrologię, jakiej nasz naród doświadczył w czasie II wojny światowej. Zdając sobie doskonale sprawę czym jest wojna (w przeciwieństwie do rozwydrzonej lewicowej młodzieży, która uważa że atakując kościoły katolickie jest na wojnie), zbierano po jej zakończeniu liczne wspomnienia, aby były one przykładem dla młodego pokolenia.

Jednym z tragicznych epizodów związanych z przesiedleniem ludności polskiej z Zamojszczyzny był obóz przejściowy w Zamościu. Niemcy założyli go w listopadzie 1942 roku. Obóz składał się z 16 baraków odgrodzonych od siebie drutami kolczastymi, co czyniło go największym obozem przesiedleńczym, jaki Niemcy utworzyli dla Polaków wysiedlanych z terenów Zamojszczyzny.

Dziś dla Państwa opis „życia”, jakie dla Polaków stworzyli Niemcy i ich sojusznicy:

(…) Brutalne uderzenie w szyby wyrwało nas ze snu (…) Weszło dwóch pijanych Niemców. Nie było kiedy płakać. Dali dziesięć minut. (…) Półtora tysiąca osób stało na śniegu. Czekaliśmy na swoje przeznaczenie. Dookoła kordon SS-mański. (…) Popłakiwały zmarznięte i głodne dzieci. Dorośli czekali spokojnie. Swoją tragedię chcieli przeżyć z godnością. Niektórzy ukradkiem ocierali łzy. Nie trzeba płakać. Uspokoili się. Przetrzymamy najgorsze. Niech szkopy nie widzą naszych łez. Niech się nie cieszą. Nie zegniemy karku. Zmarznięci na kość zaczynamy się ładować do furmanki (…) Konwój zamiast jechać wprost szosą do Zamościa, skręcił w polną drogę (…) Szosą od Zamościa ciągnął do Skierbieszowa drugi konwój. Jechali niemieccy osadnicy z Besarabii, Węgier, Rumunii, Jugosławii. Jechali zająć jeszcze ciepłe izby. (…) Następny lagier oznaczony numerem cztery.

Segregacja rodzin. Coś najpodlejszego. Scena rzezi niewiniątek z czasów Nerona, tylko w niemieckim wydaniu. Odbieranie dzieci, a raczej wyrywanie ich z rąk, z objęć matek. Segregację prowadził komendant Grunert, „Kanarkowy”. Tlenione ladacznice pomagały. Szarpały dzieci przylepione do piersi matek, uczepione do ich nóg. Wyrywały. Grunert kopał, popychał, bił (…) Do szesnastki wpakowali dzieci i starców. Każdemu niedołężnemu starcowi przydzielono pod opiekę sześcioro dzieci.

Przed naszym przybyciem szesnastka była wielką stajnią dla koni. Nie było tu podłogi, nie było sal, nie było korytarza, nie było prycz. Oto – po prostu – olbrzymia drewniana stodoła z klepiskiem i dużo błota. Zamiast okien okratowane stajenne otwory. Gniazda starej słomy służyły za legowiska, jedyne drzwi, które otwierały się do wnętrza olbrzymiego baraku, były zepsute (…)

W centralnym miejscu obozu stał ustęp. Jeden dla wszystkich. Nie było podziału na męski i żeński. Nie było przegród. W cementowej posadzce kilkanaście otworów kloacznych. Pod spodem olbrzymi basen (…) Trzeciego dnia pobytu utopił się w basenie kloacznym Józio Kozłowski. Pośliznął się i wpadł do otworu. Kilka dni później zginął w basenie następny chłopiec. Próbował przejść do dziesiątki. Biegł do matki. Przy dziurze przyłapał go „Ne” –Schütz. Jak zdechłego kota zaniósł do ustępu i cisnął do basenu.[1]

Takie wspomnienia powinny trafiać nie tylko do odbiorców opinii publicznej na Zachodzie, lecz jak ukazują ostatnie wydarzenia, do przedstawicieli młodego pokolenia Polaków, którzy bezczeszczą miejsca pamięci przodków, ginących za Polskę z rąk wrogów naszej Ojczyzny.

Krzysztof Żabierek
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 17 do “Tragiczny los wysiedleńców z Zamojszczyzny”

 1. Mano Negra said

  Niemcy to tępe (wprost i w przenośni) narzędzie Międzynarodu w walce ze Słowianami. To są głupi, prymitywni, umysłowo ociężali ludzie z których jak z g*wn , można lepić co się chce. Wystarczy im wmówić, że mają misję.

  Europa musi pozbyć się tego federacyjnego nowotworu, albo przestanie istnieć.

 2. Marucha said

  Re 1:
  I do tego mają wszy w płucach. Jak chrabąszcze.

 3. Deutschland Deutschland uber alles…

 4. Niezdziwiony said

  Podobno wyraz oznaczający sąsiada po zachodniej stronie Odry pierwotnie brzmiał ,,niemieć,, , gdyż zawsze jak przekraczał Odrę ( kierując się na wschód) nie miał nic , tylko zabierał, zabierał, zabierał.( Nie znam autora tej ,,opinii,,).
  Ps. Pytanie , kiedy ,,ć,, straciło ,,kreseczkę,,?

 5. JanuszT said

  Deutschland Deutschland vor allem. Juden durch den Schornstein❗

 6. xyz said

  Film dokumentalny opowiadający o dzieciach uprowadzonych przez Niemców i poddawanych przymusowej germanizacji.

 7. xyz said

  „O pamięć nie o zemstę

  Proszą nasze cienie!

  Los nasz dla was przestrogą

  Ma być nie legendą.

  Jeżeli ludzie zamilkną

  Głazy wołać będą!”

  Franciszek Fenikowski

 8. xyz said

  ŚWIADECTWO URODZENIA – codzienność okupacyjna widziana oczami dzieci.

 9. Antares said

  #Mano Negro
  Sam jesteś tępy i na dodatek ślepy.
  Po wojnie podporządkowali sobie prawie całą Europę- bez jednego wystrzału.

 10. Piskorz said

  re art Na zdjęciu z lewej strony widać bandytę niemieckiego…z aparatem fotograficznym na szyi . Oni tak lubili mieć je pod ręką, aby potem fotki do Reichu wysyłać /na pewno Leica/.

 11. revers said

  Wystarczy ze maja ustawiona tam gdzie trzeba drukarnie pieniedzy w Frankfurcie nad Menem i kilka bankow miedzy innymi centralny bank na calaa europe ECB .

  A mial byc Bank ECB zlokalizowany w Paryzu.

  A to jest na dzis ueber alles, choc czesc Rotszildow tam siedzi m.in Poznascy na wschod.

  Kreacja pieniadza i dzielenia nimi pozwala kontrolowac Niemcom wraz oczywiscie z gudlajami niemal cala europe, najlepiej to widac na przykladzie Grecji i panstw europy poludniowej Wlochy, Hiszpania.

  re4.

  ale dobrze sie chodzi do sieci sklepow Niemieckich Lidl, Kaufland, KiK, Rossmann i jezdzi Mercedesami, Audi , BMW a
  rzaadowe opancerzone limuzyny BMW saa niemal oznakaa polskiej nie teepej inteligencji, wysokich standardow i umiejetnosci organizowania sie, kuultury technicznej i jezykowej.

 12. Antares said

  #xyz
  „„O pamięć nie o zemstę….”
  Każdy normalny – powtarzam normalny, czy to kraj czy człowiek stosuje zasadę wzajemności a nie bawi się jakieś moralizatoskie mrzonki. Niemcy tak robią i między innymi dlatego mają taką, a nie iina pozycję.
  A propo tych porwanych dzieci, wiele z nich w ogóle niezna swojego pochodzenia polskiego. Teraz są dumnymi Niemcami i gdyby się dowiedzieli o swoim prawdziwym polskim pochodzeniu to dostaliby traumy albo ze wstydu by się spalili.

  ————
  I tu się zgadzam.
  Moralne popierdułki NIC NIGDY NIKOMU nie dały.
  Ale jak to by było z tymi dziećmi gdyby dowiedziały się o swym pochodzeniu, to ani Pan, ani ja nie wiemy.
  Admin

 13. Mano Negra said

  Niemcy przerabiają Europe na swój obraz i podobieństwo, czyli na g*wno.

 14. Piskorz said

  re 13….ale przedtem „Araby” przerobią ich na…!!

 15. Boydar said

  Tych którzy przerabiają Araby nie przerobią. Co najwyżej tych na samym dole. Wujek Adolf dokładnie tak samo robił względem żydów, ale tylko tych biednych, chorych i nic niemogących.

 16. revers said

  na razie polinki przerabiaja sie i wlasne dzieci w strumien krwi …

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/tragedia-na-podkarpaciu-rudnik-nad-sanem-niemiec-chcial-odebrac-dzieci-matka-je/em54wrh

  Czy czasami wczesniej zamojszyna nie miala byc Judeopolonia po Lublin?

  A nowy Infektiongesetz- porazajace prawo jeszcze wiecej daje praw wlascicielom dojczdolka, czyli niemieckim gudlajom na zabieranie dzieci z urzedu Jungenamt , saadom , policji.

  https://sciencefiles.org/2021/04/23/und-bis-du-nicht-gefugig-dann-kindesentzug-die-systematik-des-totalitaren-staates/

  Do tego dochodza niemal za trenerskie jak w cyrku wymuszanie zachowan dla dzieci.

  Moze matka z Rudnik przeczuwala duzo wczesniej urzedowe zaperdy niemcow w stosunku do dzieci, w kazdym badz razie germanki mialy to do siebie jak mazz, partner nie przywiozl obfite lupy z wyprawy wojennej to tez mordowly wlasne dzieci, same braly bron do rki i szly na wojne.

  Na dzisaj ministrowa wojny AKK podobno z korzeniami, cieszy sie ze chlopcy z Bundewehry ktorzy opanowali gre w czaszke taliba na boisku wracaja do Niemiec i moga posluzyc do rozwiazania konfliktow w kraju i w europie po Moskwe, przyjmujac ze dziadek AKK zginal od Moskwa w ww2.

  Druga trollka z Partii Zielonych, rowniez obsadzona przez gudlajki na szczycie, a bedaaca kandydatkaa na kanclerz Niemiec, rowniez gotowa jest za Nawalnego wyslac z pol europy na smierc, Assagne jaa nie obchodzi bo jest w lepszej demokracji torturowany na codzien od wojny w Iraku..

 17. Piskorz said

  re 11 Kreacja pieniadza i dzielenia nimi pozwala kontrolowac Niemcom.”” A PAN HERRHAUSEN….chciał zrobić rzeczywiście coś dobrego dla Eur. Wschodniej / w tym i dla Polski/….mam namyśli jakąś nową politykę finansową !! Pardon , ale nie pamiętam szczegółów..I dlatego właśnie został zamordowany w zamachu bombowym. Naturalnie i dziś można czytać, że to robota niemieckich lewaków /RAF ?/….totalne kłamstwo!!! Ogólnie o ile pamiętam, chodziło mu pomoc dla NRD i w równym stopniu dla pozostałych byłych demoludów /!!/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: