Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lvz o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  wewewe o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Głupsi, niż przewiduje ustawa

Posted by Marucha w dniu 2021-04-23 (Piątek)

Coś mi mówi, że niezawisły sędzia, pan Igor Tuleya, jeszcze długo pozostanie na pierwszym miejscu w białym orszaku męczenników reżymu “dobrej zmiany”.

Inna rzecz, że w odróżnieniu od takiego na przykład pana Adama Bodnara, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego wprawdzie rutynowo się odgrażał, ale zaraz podwinął pod siebie ogon, pan sędzia Tuleya o swoje pierwsze miejsce w białym orszaku męczenników nie tylko umiejętnie zabiega, ale nawet wciąga do tych zabiegów innych sędziów i osoby, że tak powiem – postronne.

To znaczy – nie wiadomo do końca, czy to on wciąga, czy też ci niezawiśli sędziowie wspierają pana sędziego Tuleyę – oczywiście też niezawisłego, jakże by inaczej – na polecenie swoich oficerów prowadzących?

Ale o to mniejsza, bo obecność innych niezawisłych sędziów na proteście przed gmachem Sądu Najwyższego pokazuje, że tylko patrzeć, jak pojawią się u nas męczennicy odpryskowi. Nawiasem mówiąc, w tym gmachu to urzędował Sąd Najwyższy, ale tylko do czasu, gdy jego pierwszym prezesem była pani Małgorzata Gersdorf.

Potem ten cały sąd najwyższy przepoczwarzył się w bandę przebierańców, której najtwardszym jądrem jest gang, co dla zmylenia ludu pracującego miast i wsi oraz osiedli uzdrowiskowych i rybackich, przyjął nazwę “izby dyscyplinarnej”. Oczywiście cały sąd najwyższy też nie jest żadnym sądem, to jasne, ale szczególnie nie jest sądem wspomniana “izba dyscyplinarna”.

Przypomina mi to zajęcia z prawa karnego, kiedy to prowadzący ćwiczenia asystent powiedział: “nikt nie ma kodeksu, a szczególnie pan M.” – przy czym nie chodziło o mnie, bo ja kodeksu nie miałem zwyczajnie, a o innego kolegę, który wspomnianego kodeksu nie miał szczególnie.

Ale mniejsza o te wspominki, bo ważniejsze są pęczniejące szeregi męczenników odpryskowych. Jednym z nich może zostać pani Katarzyna Augustyniak, znana bardziej, jako “babcia Kasia”, która dla rozmaitości szlaja się po wszystkich możliwych demonstracjach, puszczając policjantom wiąchy w rodzaju: “ty chuju” , albo dla odmiany: “ty pislicyjna kurwo”. To drugie, jak rozumiem, odnosi się raczej do policjantów płci żeńskiej.

Rozwodzę się na tym, bo tak się złożyło, że “babcia Kasia” została przez siepaczy “dobrej zmiany” zaciągnięta przed niezawisły sąd. Policjanci sumienne zacytowali tam wszystkie jej wypowiedzi, ale niezawisłemu sądowi płci żeńskiej, nazwiskiem Justyna Koska-Janusz, to nie wystarczało, więc zaczął wnikliwie wypytywać policjanta, które z tych epitetów odnosiły się konkretnie do niego. Zakłopotany policjant zaczął udzielać odpowiedzi wymijających, więc prawdopodobnie pani Augustyniak będzie musiała jeszcze poczekać, zanim dołączy do orszaku męczenników reżymu “dobrej zmiany”, ale – jak powiadają – co się odwlecze, to nie uciecze.

Na razie jednak chyba padł rozkaz, by niezawisłe sądy ćwierkały z innego klucza, a rąbka tajemnicy uchyliła pani Agata Szcześniak z “Oko Press”, prezentując panią Augustyniak jako płomienną bojowniczkę o demokrację.

Być może w tym zamieszaniu coś pomyliła, bo przecież demonstracja w obronie niezawisłego sędziego Igora Tulei odbywała się w ramach nakazanej przez Naszą Złotą Panią jeszcze w 2017 roku walki o praworządność – ale nie czepiajmy się szczegółów. Ciekawsze jest bowiem, to co by się stało, gdyby przesłuchiwany policjant na przykład mruknął pod nosem: “a to dopiero pizda głupia!”. Czy niezawisła pani sędzia Justyna Koska-Janusz uznałaby to mruknięcie za adresowane konkretnie do niej, czy też ogólnie – do wszystkich do niezawisłych sądów, albo może do nikogo konkretnie?

Jak widzimy, walka o praworządność nie jest sprawą tak prostą, jakby mogła się na pierwszy rzut oka wydawać tym bardziej, że tak naprawdę nie mamy wcale pewności, że akurat pani Justyna Koska-Janusz jest autentycznym sędzią, a nie jakąś przebraną w “śmieszny średniowieczny łach” oszustką. To, że, dajmy na to, otrzymała nominację od prezydenta, to jeszcze nic nie znaczy, bo i sędziowie nieuznawanego sądu najwyższego, czy trybunału konstytucyjnego też byli mianowani przez prezydenta – a przez płomiennych szermierzy praworządności, z niezawisłym sędzią Igorem Tuleyą na czele, nie są uznawani za sędziów.

Jak w takim razie odróżnić prawdziwego sędziego od przebranego w “śmieszny średniowieczny łach” oszusta? Fenomen ten godzien rozbiorów i kiedy tak rozbieram go sobie z uwagą, to przychodzi mi do głowy jedynie słuszne rozwiązanie. Autentycznym sądem jest ten, którego wykroki są wykonywane. No dobrze – ale przecież niechby najbardziej autentyczny i niezawisły sędzia, nie wykonuje swojego wyroku osobiście, na przykład nie dusi podsądnego własnymi rękami, ani też nie rozbiera go na sali sądowej do gaci w razie zasądzenia odszkodowania, tylko zleca wykonanie tych czynności komu innemu.

W sprawach cywilnych – na przykład komornikowi. Ale przecież gdyby taki jeden z drugim komornik przyszedł do skazanego, a ten na szpicach butów wykopałby go z posesji, to co by dalej zrobił? Poszedłby z płaczem do domu – na czym niewątpliwie ucierpiałaby powaga wymiaru sprawiedliwości, no i prestiż niezawisłych sędziów, którzy mogliby zostać uznani za osoby podobne do pacjentów wariatkowa, co to wydają dekrety przeciwko trzęsieniom ziemi.

Okazuje się tedy, że JEDYNYM gwarantem autentyczności sędziów i powagi wymiaru sprawiedliwości są właśnie ci siepacze reżymu, którzy zawiozą skazanego do więzienia, a osobnika stawiającego opór komornikowi obezwładnią, dzięki czemu będzie on mógł zostać bez żadnego ryzyka obrabowany. Nie robią tego oczywiście za darmo, ale to sprawa osobna.

Tymczasem pani Augustyniak właśnie ich wyzywa od “chujów” i jeszcze gorzej. Że pani Augustyniak, podobnie jak wiele innych kobiet w tym wieku, może mieć różne uderzenia do głowy, podczas których nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co w takim stanie robi, to bardzo prawdopodobne.

Ale pani Agata Szcześniak wygląda na młodszą, a poza tym, czy gdyby miała takie uderzenia do głowy, to czy redakcja “Oko Press” by ją u siebie zatrudniła?

Zresztą mniejsza o nią, bo – wbrew stanowisku zajętemu przez Zarząd Główny SDP w sprawie pana Jacka Międlara – dziennikarzem może być każdy, kto przynajmniej potrafi mówić, więc dlaczego akurat nie pani Agata?

Sędzią też może być każdy i to nawet widać, słychać czuć – jednak wydawało mi się, że powinni oni mieć na tyle oleju w głowach, by nie podcinać gałęzi na której siedzą i nie z każdym płomiennym bojownikiem o praworządność się fraternizować. Okazuje się jednak, że jest inaczej, że między walczącymi o praworządność sędziami, a płomiennymi szermierzami demokracji zapanowała coraz ściślejsza amikoszoneria, a to budzi podejrzenia, że sędziowie mogą być głupsi, niż przewiduje ustawa.

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 8 do “Głupsi, niż przewiduje ustawa”

 1. Maverick said

  Pani Ewa Rzeuska to Polska patriotka i nikomu się nie wasali, ale poliniacy to już są całkowicie zniewieściełe dziadyki bez IQ i dlatego kobiety muszą bronić Polski przed poliniacką głupotą i wasalstwem lucyferiańskiemu i masońskiemu NWO i nadchodzącego resetu.

 2. Maverick said

  Dopiero gdy zaszczepieni na świruska, przejdą podmiankę DNA zrobią się agresywni jak dzikie i wściekłe zwierzęta, chociaż zwierzęta zdają sobie sprawę żeby niepotrzebnie nie ryzykować urazów i tak szybko nie porywają się na siebie. Takie przeklinanie i ubliżanie to wyraz upadającego poliniackiego IQ. Pokazywanie palca w sejmie to wszystko świadczy degradacji wartości chrześcijańskich.

 3. revers said

  Fundusz na szczepionki juz wie ze jak nie co rok, to napewno co sezon beda kasowali gojow za szczepionki.

  https://qg7ogcj7evyn4nkrhpte3mkjmm-ac4c6men2g7xr2a-strategika-fr.translate.goog/2021/04/12/attali-nous-promet-des-vaccinations-annuelles-et-reconfinements-reguliers-durant-des-decennies/

  Wszystkie CEO Pfizera, AstraZeneca, Moderny opanowane przez gudlajow.

  A w Jerozolmie ruszyly bojowki mlodych gudlajow z placu Syjonistow do starej dzielnicy Jerozolimy, jeszcze zamiszkanej przez
  palestynczykow z haslami nienawisci, z gudlajskim rasizmem i butaa po nie swoje.

 4. revers said

  „Eschatologiczny wzrost głupoty (idiokracja planetarna). „Już za panowania Antoninów dostrzegamy wyraźnie dziwne zjawisko, które zasługiwało na lepsze podkreślenie i przeanalizowanie przez historyków: ludzie stali się głupi. Ten proces przeszedł długą drogę. Nie bez powodu powiedziano, że stoicki Posidonios, mistrz Cycerona, był ostatnim starszym zdolnym do stawienia czoła faktom, z otwartym i aktywnym umysłem, gotowym poddać je swoim badaniom. Po nim głowy zostały zatarte i poza Aleksandryjczykami nie robią nic poza powtarzaniem stereotypów. Ale symptom i jednocześnie najbardziej potępiający dokument tej jednorodnej i głupiej formy życia w całym Imperium znajduje się tam, gdzie najmniej się tego spodziewano.jeszcze nie pomyślał o szukaniu tego: w języku (Ortega Y Gasset). ”

  z ostanich komentarzy pod link ad3

 5. https://marucha.wordpress.com/2021/04/21/wolne-tematy-30-2021/ Świetłana Żarnikowa PRZEDPOTOPOWE MIASTA
  184. Yagiel said – 2021-04-23 (Piątek) @ 13:24:26 , Szanowny Wandaluzjo, mam dla Pana ciekawostkę – od, zmarłej niestety, akademik Swietłany Żarnikowej (co za Piękność!)

  ***************************************************************
  To jest ABSOLUTYZACJA głośnych w TV Moskiewskiej kilkanaście lat temu odkrytych na Syberii przez polskich zesłańców Kamiennych Miast POD LODEM. Ekspertyza wykazała, że budowano je Międzyglacjale 70-130 tysięcy lat temu. Ponieważ Przed PRZEBIEGUNOWANIEM Ziemi 12800 lat temu temperatura była tam Wyższa od obecnej o 7 stopni C, to wykorzystano to do Ekumenicznej Teorii Archeologicznej, według której Ludy Indoeuropejskie pochodziły JUŻ NIE Z TURCJI, ALE Z SYBERII, co Zaargumentowano Zamkami Jurajskimi jako GRECKIMI z powołaniem na dr Franca Zalewskiego, który Wykazał, że zamek OGRODZIENIEC był budowany techniką neolitycznych kamieniołomów krakowskich.
  Doktor Zalewski odatował BAALBEK w Libanie Śladami POTOPU, ale wykazałem, że to są ślady HYDROTECHNIKI operowania blokami 1500-tonowymi Katamaranem poziomowanym tamą na Baalbeku. Ponieważ Pałac Królewski w Baalbeku budowała siostra króla syryjskiego Baala Anata (I połowa IX wielu pne) którą MUSIAŁ WYSŁAĆ DO KIELC dla inicjacji Architektury Antycznej, to wytłumaczyłem tym BAALOCHWALNIE-Bałwochwalnię na krakowskim Libanie jako efekt hydrotechnicznego systemu Rudnik-Liban. Baalbek był budowany z wapienia a Baalochwalnia z granitu.
  Paweł Szydłowski z USA, autor książki WANDALOWIE TO POLACY, oskarżył o galimatias Uniwersytet Jagielloński, który OBRZYGUJE FAKALIAMI HITLERWSKIMI. To uzupełniłem, że Niemcy MUSZĄ PŁACIĆ, bo zniszczyli fundamenty Bałwochwalni kamieniołomem Schindlera: SIEG HEIL, SIEG HEIL – MOSKWA ZAGROŻONA.
  Żydzi straszyli nas kwitami Wielkich Sum na budowę zamku królewskiego, z której to racji Kneset odbył 2 posiedzenia na Wawelu. Gdy Prezydentka Teresa Garland ZAPROTESTOWAŁA to wyjaśniłem, że Kazimierz Wielki mógł obciążyć Żydów podatkiem na odbudowę GARGAMELLA, ale pieniądze użył na budowę moskiewskiego KREMLA. To ZAWAROWAŁEM zamkami Jurajskimi jako Jura-Uranosa, co POTWIERDZIŁ dr Franc Zalewski neolityczną metryką OGRODZIEŃCA.
  Grecy musieli przejść na MOJĄ STRONĘ, co było Ocaleniem Rosji przez Władymira Władymirowicza rewindykacją części wywiezionych przez Liberałów kapitałów sowieckich przy pomocy 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Stu Małych Narodów Rosji dla płodzenia Amerykanów.

  Ps: Bardzo przepraszam, ale ten filmowiec niemiecki znalazł gady RAU, co przetłumaczono na RAUS, nie na Nowej Zelandii, ale na Nowej Gwinei.

 6. revers said

  Wojna o prawa.

  Za tym argumentem, bardzo dobrze wyeksponowanym przez prof. Christophe’a Oberlina, kryją się właściwie dwie przeciwstawne koncepcje prawa. Fatou Bensouda jest spadkobierczynią klasycznej koncepcji prawa, Mandelblit koncepcji hebrajskiej.
  W starożytności i do dziś prawo było uważane za narzędzie harmonii, aby pozwolić człowiekowi, który jest zwierzęciem społecznym, żyć w pokoju ze swoimi bliźnimi. To prawda, że ​​społeczeństwo bez praw nie istnieje. Tak więc, prawie 2000 lat przed Jezusem Chrystusem, kodeks Hammurabiego rządził życiem społecznym w Mezopotamii, tak jak „dzicy” przestrzegali zwyczajów, które były tak samo szanowane jak nasze, wbrew temu, co myśleli potomkowie.
  Zupełnie inaczej było wśród Hebrajczyków. Z pewnością mieli dużą liczbę praw, przedstawianych jako przykazania ich boga, Jahwe, ale te prawa obowiązywały tylko dla nich, a nie dla innych. Przede wszystkim muszą służyć celom wojennym wyznaczonym przez tego nienasyconego ludu. Innymi słowy, Żydzi obalili prawo tak samo, jak język. Prawo dla nich nie ma na celu ustanowienia pokoju wewnątrz narodów lub między nimi, nawet jeśli ten pokój jest niedoskonały, ale wręcz przeciwnie, aby wywołać nieustanne konflikty, z których Izrael czerpie korzyści. To jest teza Mandelblita.

  https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=pl&u=https://strategika.fr/2020/12/24/palestine-la-fin-dun-long-calvaire/?fbclid%3DIwAR1gejYrW63RxBMYgnyJLHl9g3C5nHc3rHiI_OEiInuO_RtOoUmQx_-6PGg

 7. PK said

  to feminizacja zawodów, do których kobiety w ogóle! nie powinny mieć dostępu; doprowadziła do tej degrengolady. kobietom nie wolno dawać żadnej władzy – zniszczą wszystko! zniszczyły prestiż zawodu nauczyciela, rozwaliły sądownictwo – a teraz (o zgrozo!) pchają się jeszcze do Policji (?) i wojska (??). a „mężczyźni” się na to zgadzają …

 8. Carlos said

  Kiedys byly kola gospodyn wiejskich i to jest prawidlowa rola dla kobiet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: