Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  prostopopolsku o Dugin: nowa epoka
  Krzysztof M o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Włodek o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  prostopopolsku o Dugin: nowa epoka
  Ale dlaczego? o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  prostopopolsku o Anglosaski „mordplan” gospodar…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Greg o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  corintians o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Motyłek o Jak zniszczono polskie gó…
  Carlos o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Okiem socjologa o obecnej kondycji Polaków i o sytuacji międzynarodowej

Posted by Marucha w dniu 2021-04-24 (Sobota)

Z doktorem Feliksem Walichnowskim – jednym z ostatnich pionierów osadnictwa polskiego w Okręgu Mazurskim, byłym redaktorem naczelnym „Panoramy Północy”, kawalerem Medalu Rodła oraz przyjacielu działaczy Związku Mazurów – o jego nowej książce i obecnym stanie społeczeństwa polskiego rozmawia redaktor Marcin Hagmajer

Panie Doktorze, ukazała się kolejna już Pana książka, o czym tym razem?

– Jest to książka „Igraszki Utopców”, będąca dalszym ciągiem rozważań o wydarzeniach socjologicznych doby współczesnej. Wciąż poszukujemy podobieństw i różnic pomiędzy okresem Polski Ludowej a dzikim polskim kapitalizmem.

A dlaczego akurat te wątki Pan w niej szczególnie porusza?

– Pasjonuje mnie ten temat dlatego, że w 1945 roku byłem najmłodszym pionierem ziem darowanych Polsce po wojnie, a obecnie jestem najstarszy z żyjących, którzy bezpośrednio wraz z czołowymi Warmiakami i Mazurami starali się aby te darowane ziemie były już przy Polsce 76 lat, mimo iż Niemcy traktują je nadal jako swoje.

Od jakiegoś czasu nasilają się restrykcje uzasadniane walką z tak zwaną pandemią. Rząd wydaje sprzeczne z poprzednimi komunikaty i rozporządzenia, jak Pan ocenia postawę obywateli w tej kwestii?

– Obserwując poszczególne grupy społeczne zauważamy, że pośród niektórych osób zakodowane są stereotypy sprawnego funkcjonowania państwa. Polacy w większości są ufni i potulni wobec decyzji, widać bezrefleksyjność i krótkowzroczność, która obraca już się przeciwko nim. Dotychczasowe protesty niewiele znaczą, ponieważ nie naruszają podstawy polskiego bałaganu.

A jak generalnie ocenia Pan tę obecną rzeczywistość, związaną z tą całą sytuacją w Polsce i na świecie?

– Uważam, że ktoś wykorzystuje epidemię do celów politycznych i przy okazji światowi kapitaliści chcą na niej zarabiać. Chcą przebudować ponownie system ekonomiczny świata i jeszcze bardziej zwiększyć wyzysk ludzkości, oraz jeszcze mocniej pogłębić podziały klasowe.

Jakie Pan widzi szanse na zmiany?

– Nastąpią one wtedy, kiedy ludzie zrozumieją co to jest samorządność i demokracja zamiast partyjniactwa, które jest silnie zbiurokratyzowane i merkantylnie nastawione. Są już przykłady na świecie, na przykład Chińska Republika Ludowa, gdzie można pogodzić wartości uniwersalne z sytuacją bytową świata. Może właśnie to państwo zakończy wreszcie lichwiarską politykę na świecie i zaproponuje coś alternatywnego…

A jako socjolog i doświadczony obserwator wydarzeń w kraju i na świecie, jak Pan ocenia zachwyt Polaków nad amerykańskimi wojskami w Polsce?

– Nic nie jest za darmo, więc państwa, zwłaszcza te o nastawieniu agresywnym, które przysyłają swoje wojska mają głównie własny cel, przez co może przynieść to nam zagładę. Poza tym Polki urodą akurat amerykańskich żołnierzy nie powinny się zachwycać.

Czy widzi Pan wyjście z tej dosyć obłędnej sytuacji?

– Sytuacja międzynarodowa ulega zmianie, światowy system amerykańskiej dominacji oparty na dolarze coraz mocniej kruszeje, więc może już niedługo nie będzie centrala w Waszyngtonie miała z czego wydawać na makijaże dla pani ambasador w Warszawie.

Dziękuję za rozmowę.

Wywiad został przeprowadzony 20.01.2021
https://www.nowoczesnamysl.pl/

Komentarzy 11 do “Okiem socjologa o obecnej kondycji Polaków i o sytuacji międzynarodowej”

 1. Piskorz said

  re art Polacy w większości są ufni i potulni wobec decyzji, widać bezrefleksyjność i krótkowzroczność, która obraca już się przeciwko nim. „” I żyją chwilą bieżącą…. Wystarczy poczytać dokładnie „Kult zdrady Polski” J. Marszałka ….i wszystko jasne.

 2. zen said

  Faszyzm rodzi się na naszych oczach, nie mamy na to żadnego wpływu tak samo, jak Niemcy głosując na demokratę Hitlera obudzili zło, ponieważ wszystkie sektory życia społecznego opanowali agenci reprezentujący kapłanów psychopatii na szczycie ekonomicznym, politycznym, wojskowym i….religijnym – obywatele stali się nawozem dla korporacji za zgoda rządów, czyli państwo samo stało się korporacją, zarządzaną z zewnątrz – ktoś posiadł nas bez naszej wiedzy i zgody, obywatele są hodowani, szczepieni, karmieni śmieciami chemicznymi jak w obozach koncentracyjnych – najgorsze jest to, że zgadzają się na ograniczenia dobrowolnie – kim jest w tym wszystkim Watykan i papież zachwalający nowy syf światowy? Wszelka władza jest głównym wrogiem narodu – czy człowiek został sam wobec totalitarnej przemocy?
  „W następnej generacji lub później powstanie farmakologiczna metoda na to, aby ludzie kochali swoje zniewolenie i będzie to taki pewien rodzaj dyktatury bez łez. Stworzony zostanie bezbolesny obóz koncentracyjny dla całych społeczeństw, tak, że ludziom zostaną odebrane ich swobody obywatelskie, ale będą raczej z tego zadowoleni, ponieważ ich uwaga będzie odwracana od jakiejkolwiek chęci do buntu przez propagandę, pranie mózgu lub pranie mózgu wsparte metodami farmakologicznymi. I taka wydaje się być ostateczna rewolucja” – Aldous Huxley.
  ” Łatwiej zbudować miasto w powietrzu, niż założyć państwo bez religii” – Plutarch

  Dla Polaków najgorsze jest to, że znowu postawili na przegrywającego konia USA.

 3. NICK said

  Będę TU.
  Tylko i wyłącznie wtedy gdy.
  Boydar będzie miał ZAKAZ wstępu na Gajówkę.
  Nie określę chuja.

 4. jach! said

 5. Boydar said

  Ooooo ! Dzieńdobrywieczór Panie NICK’u. Jakże miło znów Pana poczytać.

  No i co tam u Pana, widzę że śledziona jakby dokucza, a może wątroba ? Nie wątpię że da Pan radę wytrwać w postanowieniach.

  Pozdrawiam serdecznie.

 6. Ale dlaczego? said

  Byłbym daleki od gloryfikowania systemu chińskiego…
  Pomijając „przewodnią rolę partii” generalnie Chiny stają się państwem totalitarnej kontroli społeczeństwa. A właśnie nwo-wcy upatrują to za wzór dla świata.
  Naleźy szukać Prawdy a nie widzieć świat czarno-białym. Bo takim on nigdy nie był i nie będzie.

 7. Chiny w ten sposób bronią się też mocno przed agenturą żydowskiego „zachodu”.

 8. UZA said

  „Chiny stają się państwem totalitarnej kontroli społeczeństwa.”

  „Chiny w ten sposób bronią się też mocno przed agenturą żydowskiego „zachodu”.”

  „Może właśnie to państwo zakończy wreszcie lichwiarską politykę na świecie i zaproponuje coś alternatywnego”

  Wszystkie powyższe opinie mogą zawierać ziarna prawdy. Wszystko na to wskazuje, że w Chinach rzeczywiście mamy totalną kontrolę społeczeństwa. Pytanie sprowadza się do tego, czy jest to cel sam w sobie czy tylko środek prowadzący do celu. Znam w tej kwestii dwie teorie: pierwsza głosi, że globalni psychopaci (trzymający w łapach system finansowy świata) upatrzyli sobie Chiny na swoje nowe centrum operacyjne i laboratorium, w którym badają rozwiązania przewidziane dla całej Planety, z kolei druga zakłada, że Chińczycy zachowali autonomię i rzucili wyzwanie psychopatom, operującym z Nowego Jorku czy Londynu. Gdyby słuszna była druga teoria, w co chciałabym wierzyć, to Chiny są teraz jakby na wojnie i potrzebują pełnej mobilizacji, bo nieprzyjaciel jest specjalistą od dywersji. Gdyby nie mieli pełnej kontroli, to raz dwa zrobiono by Im kolorową rewolucję. I tak już mają zagryzkę z Ujgurami i znów pojawia się pytanie , czy ci Ujgurzy buntują się spontanicznie ( jest to lud obcy Chińczykom kulturowo i religijnie, a nawet rasowo), czy jednak mącą tam jakieś osoby trzecie. Tak czy owak Chiny są wielką zagadką i nie warto Ich z góry skreślać. W końcu ex oriente lux…

 9. Ale dlaczego? said

  „Tak czy owak Chiny są wielką zagadką i nie warto Ich z góry skreślać.”

  Nie skreślać.
  Ale też nie ufać. Jak dziecko.
  Do smoka nie powinno się odwracać plecami…

 10. WI42 said

  tekst ” Pasjonuje mnie ten temat dlatego, że w 1945 roku byłem najmłodszym pionierem ziem darowanych Polsce po wojnie, a obecnie jestem najstarszy z żyjących,”
  Pan Feliks W. dobrze rozumie to, co większość nie jest w stanie pojąć.

 11. Piskorz said

  re art Pan Walichnowski, to chyba brat ./?/ Tadeusz W.. tego który za babci-komuny napisał b. dobrą książkę o Izraelu, wyd. Książa i wiedza”. Sporo tam prawdy..też o wojnie 1967 i o-stosunkach z RFN.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: