Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

MSZ Rosji: Praga powinna ujawnić, jaka broń była składowana we Vrběticach

Posted by Marucha w dniu 2021-04-25 (Niedziela)

Praga powinna ujawnić społeczności światowej, jaka dokładnie broń była składowana w magazynach we Vrběticach – poinformowano w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji.

Praga została zobowiązana, aby ujawnić światu, jaka dokładnie broń była składowana w 2014 roku w magazynach w czeskich Vrběticach, gdzie doszło do eksplozji, oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

W niedzielę prezydent Czech Miloš Zeman poinformował, że podczas dochodzenia w sprawie o eksplozji we Vrběticach w 2014 roku ustalono, że broń w magazynach, gdzie doszło do wybuchu, należała do bułgarskiego [chłe chłe… – admin] biznesmena [handlarza bronią – admin]. Wcześniej New York Times poinformował, że handlarz bronią Emilian Gebrew w wysłanej do gazety wiadomości elektronicznej przyznał, że dostarczał broń na Ukrainę w środek konfliktu na wschodzie kraju w 2014 roku, potwierdził również, że składował amunicję w magazynach w czeskich Vrběticach.

Niemiecka prasa, czeska prasa zwróciły uwagę na to, gdzie dokładnie i w jaki sposób była wykorzystywana ta broń. Przecież on nie tylko ich kontrolował, nie tylko kontrolowała to kancelaria, która należała do obywatela Bułgarii – po prostu był właścicielem tych terenów… Ale przecież ona coś robiła z tą bronią?… Oto i to najważniejsze pytanie (odpowiedź), na które świat powinien uzyskać od Pragi: co tam składowano, zaznaczyła Zacharowa na antenie kanału telewizyjnego Rossija 1.

Poinformowała również, że jak „odkryły” niemieckie media, były tam m.in. miny przeciwpiechotne. „Pytanie do Pragi: co składowano w tych magazynach? Drugie pytanie: w jaki sposób zarządzał tym, co było w tych magazynach, obywatel innego państwa? Na jakiej podstawie zarządzał tym, co tam było? Czy jest podstawa prawna?”, dodała rzeczniczka MSZ, wzywając Pragę do odpowiedzi na te pytania.

Po wystąpieniu prezydenta Czech Miloša Zemana stało się jasne, że Praga nie miała żadnych przesłanek ani dowodów, żeby oskarżać Rosję o udział w wybuchach we Vrběticach, oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

„Trzeba teraz poczekać, aż przedstawiciele tych gałęzi władzy, którzy do jego wystąpienia pozwolili sobie na kanonadę na cały rząd, kanonadę, wypowiedzi przeciwko Rosji, skomentują wystąpienie swojego prezydenta. Jak sami rozumiecie, w ciągu ostatnich kilku dni, nie było dnia, żeby przedstawiciele politycznego establishmentu Czech sami by sobie nie zaprzeczali: to mają rzekomo wszystkie konieczne i niepodważalne dowody i poszlaki na udział Rosji i rosyjskich przedstawicieli rzekomych służb specjalnych w wybuchach w 2014 roku, a jak się okazało dzisiaj, żadnych przesłanek, żeby składać takie oświadczenia – nie mówiąc nawet o dowodach – kierownictwo kraju nie miało w ciągu ostatnich siedmiu lat, kiedy trwało dochodzenie”, powiedziała Zacharowa na antenie kanału telewizyjnego Rossija 1.

Napięcie na linii Praga-Moskwa

Premier Czech Andrej Babiš oświadczył 17 kwietnia, że władze tego kraju podejrzewają rosyjskie służby specjalne o udział w wysadzeniu składu z amunicją we Vrběticach w 2014 roku.

Kreml nazwał oskarżenia o udział w wybuchu na składzie amunicji skandalicznymi i bezpodstawnymi, a rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa określiła sytuację jako „marazmiczną paradę”. Z Czech wydalono 18 rosyjskich dyplomatów. W odpowiedzi Moskwa uznała 20 pracowników czeskiej misji dyplomatycznej za personae non gratae. Dyplomaci już wrócili do Czech.

Minister spraw zagranicznych Czech Jakub Kulhánek powiedział wcześniej, że władze tego kraju zwróciły się do Rosji o zezwolenie na powrót wydalonych czeskich dyplomatów do Moskwy. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa ostrzegła Pragę o niedopuszczalności tonu ultimatum w rozmowach z Rosją i zapowiedziało, że w czwartek „rozmowa z ambasadorem Czech będzie kontynuowana w MSZ FR”.

22 kwietnia bez uzyskania odpowiedzi ze strony Rosji, Czechy oficjalnie ogłosiły zmniejszenie liczebności ambasady rosyjskiej w Pradze, dając czas na to do końca maja.

Władze czeskie powołały się na artykuł 11 Konwencji wiedeńskiej, zgodnie z którym „w przypadku braku szczegółowych umów dotyczących liczby personelu misji państwo przyjmujące może wymagać, aby liczba personelu misji pozostawała w takich granicach, jakie uważa za rozsądne i normalne, biorąc pod uwagę okoliczności i warunki w państwie przyjmującym oraz potrzeby danej misji”.

Maria Zacharowa stwierdziła potem, że na odpowiedź strony rosyjskiej „nie trzeba będzie długo czekać”.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 15 do “MSZ Rosji: Praga powinna ujawnić, jaka broń była składowana we Vrběticach”

 1. rycho08 said

  Mądra i piękna Kobieta!

  Szkoda, że nie będzie nam dane zobaczyć spotkania i „pogawędki” między nią a jej odpowiedniczkami zza oceanu 🙂

  ———–
  Do tego o ogromnym uroku osobistym i charyzmie. Ludzie do niej po prostu lgną.
  Admin

 2. xyz said

  „Lecą żurawie” – jeden z moich ulubionych filmów.

  Opis fabuły:
  „Borys zgłasza się jako ochotnik na front, Weronika w dniu swoich urodzin zostaje sama. Wojna zbiera swe okrutne żniwo – Borys ginie od zbłąkanej kuli. Weronika zaś poślubia jego brata Marka, któremu uległa w chwili stresu wywołanego nalotami bombowymi. Jej małżeństwo nie może być szczęśliwe – wszystkie myśli i uczucia dziewczyny zabrał ze sobą Borys. W dniu wyzwolenia wśród szczęśliwego, wiwatującego tłumu Weronika czuje się obco. Dla niej nie ma ukojenia. Niezwykły, wzruszający film pokazujący wojnę w nietypowy dla kinematografii radzieckiej sposób. Nie ma tu monumentalnych scen batalistycznych, rozwianych sztandarów i dowódców podejmujących decyzje ze stoickim spokojem. Kałatozow pokazuje wojnę z całą jej odpychającą ohydą, jako siłę niszczącą człowieka fizycznie i degradującą moralnie. Większość akcji rozgrywa się na zapleczu frontu na tle codziennego, morderczego wysiłku ludzi rzuconych w wir wojennej machiny.”

  https://www.cda.pl/video/167061796/vfilm

 3. Olo said

  To miło poczytać, że są w Europie państwa, które siedzą głębiej w anglosyjonistycznym odbycie niż Polin. Chociaż kto wie, czym nas jutro zaskoczy żydobanderowski reżim dobrej zmiany.

 4. Przemysław Jakub said

  Re 1:
  Co artykuł z Marią Zacharową, to zawsze komentarz na temat jej urody. Musi mieć w sobie jakiś czar, skoro Gajówkowicze się w niej podkochują. ^^

  ——-
  Czego nie można powiedzieć o Angeli Merkel, Ursuli von der Leyen czy choćby madame Senyszyn…
  Admin

 5. Zerohero said

  Mi się zawsze podobała Natalia Pokłońska

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/img/235/55/2355588_0:0:2048:2851_718x1000_80_0_0_5fd797987da7081fbe30f8b880174ed3.jpg.webp

  ———–
  Cudna.
  Admin

 6. prostolinijny said

  No to jaką broń tam składowano?!!
  No! Jaką?
  Do **uja wafla!!! Bo nie lubię niedopowiedzeń.

 7. Boydar said

  Od A do N

 8. Chris said

  MID Russian Ministry Maria Zakharova dancing Kalinka

 9. revers said

  kasetowa amunicje, miny lub bomki – zakazanaa konwencjami miedzynarodowymi, a jakaa?

  razi glownie cywili, bo wojsko zawsze przejedzie na traulerach po minach i kasetkach.

 10. zen said

  Rosjanki…..

 11. Olo said

  Możemy sobie łatwo wyobrazić ile takich składów broni trzymają banderowcy w POLIN. Nienawiść do Polski, Polaków, Rosji, Rosjan, Białorusi i Białorusinów to wspólny mianownik żydobanderowskiego reżimu dobrej zmiany i współczesnych wariantów OUN-UPA. Polskę mają już w garści i pomalutku zamieniają w Polin, Polaków wymieniają na ukrów, ale Białorusi nie udało im się załapać za gardło, rozszabrować i rozszarpać, a bez Bramy Smoleńskiej trudno będzie o poliniacko-banderowski atak na Moskwę.

 12. Anucha said

  Szwejk nie obronił Zamku na Hradczanach przed żydami.

  A jaka broń była składowana.
  Najgroźniejsza – Trąby Jerychońskie

  Jacy muzycy takie instrumenty.

 13. plausi said

  Z jakimś miernikiem ( żółty ), Geigera ?

  prezentowany jest ratownik po wybuchu w wydanieu niem. „Der Spiegel”

  https://www.spiegel.de/politik/ausland/tschechien-explosion-in-munitionsdepot-war-wohl-operation-des-russischen-geheimdienstes-a-ca5bdb8e-d125-4013-a47c-74e615b589dc#bild-3562090b-b0de-43b5-bf58-2ebb3dd85522

  Ad 3, Olo

  nie cieszmy się zbytnio, my też mamy obozy tortur w Polsce, nie mówiąc o wojskach okupacyjnych.

  Czy wiemy w jakim stopniu została skażona ziemia i wody gruntowe po dostawie nie tylko materiałów bojowych ale także chętnie przyjmowanych odpadów specjalnych i innych trucizn z zachodu ?

  A to Polska właśnie, rodzaj kolonii:

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html#Polska

  przecie status dzielnie wywalczony przez miliony członków (jakaż zgrabna nazwa) NSZZ.

  Ale wracjając do skażenia, ilu z czytelników i uczestników tego forum dało się wyszczepić bandzie zarządzającej na dziś Polakami?

 14. Putin zakazuje małżeństw jednopłciowych. Zapisał to w konstytucji,
  https://www.focus.pl/artykul/putin-uderza-w-spolecznosc-lgbtq

 15. Boydar said

  @ Pan Prostolinijny

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2021042614190298-moskwa-zada-wyjasnien-z-powodu-trzymania-zakazanej-broni-we-Vrbticach-sputnik/

Sorry, the comment form is closed at this time.