Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
  JADAM o W Polsce urodziło się o połowi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Puma Punku to dowód na istnienie zaawansowanej cywilizacji prekolumbijskiej?

Posted by Marucha w dniu 2021-04-26 (Poniedziałek)

Pierwsze informacje o Puma-Punku przywieźli ze Starego Świata konkwistadorzy. W połowie XVI wieku Pedro de Cieça określił Puma­-Punku jako jedno miejsce budowy „z gigantycznymi posągami i ogromnym tarasem. Nikt nie widział tego niesamowitego miejsca w innym stanie, jak tylko w ruinie”.

W pierwszej połowie XIX wieku francuski paleontolog Alcide Charles Victor d’Orbigny (1802–1857) podróżował po Ameryce Połu­dniowej. Napisał, że w Puma-Punku są monumentalne bramy, stojące na poziomych kamiennych płytach. Podał, że jedna z tych monolitycznych platform ma 40 metrów długości. Dziś nie ma już tych płyt, połamały się, pokruszyły, rozpadły, zniszczone zębem czasu. To jednak, co pozostało, jest wystarczająco monumentalne, aby wzbudzać respekt.

„A choć sądzono drzewiej, iż ruiny owe dziełem są Inków, niczem twierdza na wypadek prowadzenia przez nich wojen, teraz wszakże uznano, iż przeciwnie: są to ruiny budowli sprzed potopu […]. Gdybyż to było dzieło Inków na równinie, wody pozbawionej, a kopane tak głęboko, to Hiszpanie nie potrafiliby nigdy stworzyć budowli tak cudownej i o takiej piękności. Tym, co najbardziej podziwiam, są tak wspaniale dopasowane do siebie kamienie […]” – pisał Pedro de Cieça

Drezdeński archeolog Max Uhle (1856 – 1944) jest uważany za „ojca archeologii peruwiańskiej”, określa się go nawet mianem „drugiego odkrywcy Peru”. W Królewskim Muzeum Zoologicznym i Antropologiczno-Etnograficznym Uhle poznał geologa i badacza-podróżnika Alphonsa Stübla (1835–1904), który wydał trzytomowe dzieło o wykopaliskach archeologicznych w Peru.

Po wieloletnich wspólnych badaniach Uhle i Stiibel wydali pracę „Ruiny Tiahuanaco na wyżynie starożytnego Peru”. Księga ta ma 58 cm wysokości, 38 cm szerokości, waży dziesięć kilo i zawiera najdoskonalsze po dziś dzień szczegółowe rysunki i dokładne, co do milimetra, dane Puma-Punku.

Puma-Punku zafascynowało obu uczonych. Stanąwszy przed zagadką, postanowili dokładnie zmierzyć oraz sporządzić i zabrać do kraju szkice obiektu. Stübel pisał:

„Najdziwniejszy fragment ruin Puma-Punku tworzą znajdujące się tu jeszcze »platformy« i porozrzucane między nimi całe lub spękane bloki kamienia, niezwykle różnorodne pod względem kształtu, wielkości i sposobów obróbki. Są tu kamienie w kształcie płyty, równo obrobione płyty z lawy, mające niewielkie, bramkowate wyrobienia, kamienie z nieckowatymi wyżłobieniami, kamienie z ornamentami krzyżowymi, z niewielkimi wnękami oraz z bardzo lub niewiele wystającymi listwami, i niezliczone inne kształty.

Obecny stan ruin świadczy – z wyjątkiem trzech wielkich płyt głównych, lezących na jednej linii – o wielkiej nieregularności. Trzy zaś tak zwane płyty główne leżą w linii północ-południe, zajmując miejsce mające 43 metry długości i około 7 metrów szerokości”.

Max Uhle był przypadkowym świadkiem ćwiczeń w strzelaniu, jakie urządziła sobie tu jednostka boliwijskiego wojska. Gdyby budowniczowie Puma-Punku nie planowali, że budowle te przetrwają wieczność, pozostałoby po nich ledwie rumowisko, a może nawet i nie.

Puma-Punku znaczy „lwia brama”. Ale nie widać tu już żadnej bramy. Nic dziwnego, bo Hiszpanie, a po nich Indianie, rozbijali wszystko na kawałki i wynosili, co tylko dawało się stąd wynieść czy wywlec. Okolica ta sprawia, wedle opisu Siegfrieda Hubera, wrażenie zdumiewająco ruchliwego placu budowy:

„Miejsce to wygląda jak warsztat kamieniarski, w którym mistrzowie i czeladnicy dopiero co odeszli od pracy, aby zjeść podwieczorek, wkrótce zaś na powrót do niej przystąpią, wziąwszy młoty i dłuta do ręki. Wydaje się, że nieogarniona liczba po mistrzowsku ociosa­nego i wygładzonego materiału, płyt, bloków, kamieni młyńskich, fragmentów fryzów, kamiennych siedzisk, bram czeka tutaj na transport”.

Kiedy przyjrzymy się temu, co jest w Puma-Punku, zagadką będzie problem transportu tych elementów. Alcide d’Orbigny pisze, że znajdujące się dziś w trzech kawałach płyty główne widział jeszcze w całości, kiedy miały ponad 40 m każda. Kamienny kloc długości 40 m i 7 m szerokości, tkwiący nie wiadomo jak głęboko, jest mniej więcej wielkości jedenastopiętrowego budynku. Ale w stanie surowym był zapewne znacznie większy i cięższy, bo przecież nadawano mu kształt, obrabiano go. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. W Puma-Punku nie ma jednak odpadów po obróbce kamienia.

Reasumując: kamienne bloki o wadze kilkuset tysięcy ton transportowano na bezleśną wyżynę, a ponieważ nie dysponowano dzisiejszymi platformami niskopodwoziowymi i dźwigami, robiono to siłą ludzkich mięśni.

Dziś wiadomo, że przynajmniej granit znajdujący się w Puma-Punku był niegdyś wydobywany w Cerro de Skapia koło dzisiejszej Zepity w Peru, odległej o dobre 60 km od ruin budowli. Indiańskie legendy mówią, że Puma-Punku zostało „wzniesione przez bogów zaledwie w jedną noc”, w pracy tej nie uczestniczyli ludzie, bogowie zaś, umiejący latać, zniszczyli własną budowlę, podniósłszy ją, obróciwszy w powietrzu i spuściwszy na ziemię…

https://innemedium.pl/

Komentarze 22 do “Czy Puma Punku to dowód na istnienie zaawansowanej cywilizacji prekolumbijskiej?”

 1. Zbigniew Kozioł said

  E… tam. Panie. Mam inny problem.

  Moja żona Irina (Rosjanka) przywiozła ze sobą notebook. Irbis NB25. Bynajmniej, to nie rosyjska produkcja.

  Bateria w nim tak się uwypukliła, że aż notebook stał się pół-okrągły.

  Pomyślałem: kupimy normalny laptop dla niej, a ja wykorzystam notebook dla Linuxa. A tam aż cztery jądra. Jakżę bym chciał dla obliczeń!

  Ni ch*j. Nie da się tego urządzenia nijak wykorzystać. Tam nie ma DVD drive. Jest USB na pen-drive, ale… za Chiny Ludowe nie da się bootować z USB (UEFI, EFI, wszystko pokręcone). Nie potrafię zainstalować tam Linuksa.

  Szperałem wiele w internecie. Nic. Spisek jakiś. Szkoda maszynki.
  Może ktoś z linuksowców potrafiłby pomóc? Acz watpię…

 2. dax said

  PIJCIE SOK Z CZARNEGO BZU NA WIRUSA TO MNIE WYLECZYŁO Z CORONY DWA MIESIACE TEMU.NIC MI NIE POMAGAŁO PRZEZ CAŁY TYDZIEN ANI D3 ANI C I RÓŻNE TAM GDY NAPIŁEM SIE SOKU Z CZARNEGO BZU ROZJECHAŁO TO WIRUSA W 3 DNI JESTEM W SZOKU CO SIE STAŁO.WSTAWAŁEM W NOCY ZEBY PIC SOK BO NIE MOGŁEM SPAC A DOPIERO PO WYPICIU SOKU MOGŁEM SPAC.PÓŁ SZKLANKI SOKU I DRUGIE PÓŁ SZKLANKI LETNIEJ WODY ZROBIŁEM JUŻ ZAPASY TO CO SIE STAŁO Z TYM WIRUSEM TO JEST NIESAMOWITE CZARNY BEZ ROZJECHAŁ GO!!!!!!!!!!!!

 3. Jacek said

  Ten pendrive na pewno jest „spreparowany” jako bootowalny? Był sprawdzony na innym komputerze? Używam Linuxa od 2009 roku i nigdy nie miałem podobnych problemów.

 4. Zbigniew Kozioł said

  Jacek:
  Tam nade wszystko trzeba się mocno pogłowić nad tym, aby wejść do BIOS.

  Potem okazuje się, że BIOS ma ograniczone możliwości. Wysyła do shell EFI. A tam okazuje się, że ta shell ma ograniczone możliwości. Przewertowałem dziesiątki stron technicznych.

  Nie wiem. Jeśli pan taki mądry wymyśl coś. Skoro inni nie wymyślili – płonne moje nadzieje że Pan wymyślisz.

  Dla rozluźnienia proponuję Ksenię Sidorowa na akordeonie (ona ma za sobą troszkę życia, mistrzyni niezrównana, wypluta przez system). Z Rygi ona. Może i Żydówka. Może Rosjanka. Zaiwania że nie powiem jak. Trzeba posłuchać więcej jej wykonań.

 5. leśnik said

  @1
  Czy nie może pan wejść do menu boot?
  Jeśli tak to przyczyną może być włączone szybkie uruchamianie.
  https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/the-pros-and-cons-of-windows-10s-fast-startup-mode.html

 6. Yagiel said

  Widzę, że Puma Punku zaciekawiła, tylle że niektórzy lubią wypowiadać się szyfrem…
  Ja przeciwnie: tak, jest dowodem. Oczywiście.
  Indianie opowiadają, co widzieli – a naukowcy widzą coś, czego nie mogło i nie może być! Bo oni tego nie umieją, jak w: A ludzie mówią i mówią uczenie/ Że to nie łzy są, ale że kamienie/ I że nikt na nie nie czeka… Więc Puma Punku, itp. po nic są: tysiące objawów/pozostałości po Globalnej Cywilizacji Hi-Tech -13 Tys Lat – 20-30-… 70. Wszystko jedno, jak dawnej – i tak jej nie było, aj-waj!
  Dzięki uczonym na etatach za granty sanhedrynowe ludzie nie widzą tego, co widzą ich oczy, nie myślą tego, co wiedzą ich roz-umy, nie oddychają tlenem/powietrzem, bo szkodzi ! Więc tak: są Dowody, tylko komu ich potrzeba?

  I jeszcze o czarnym bzie i rokitniku: oglądałem niedawno film dokumentalny o tym, że w 39r. w Erewaniu pewien młody człowiek pomagał przy przenoszeniu Biblioteki Rękopisów z Eczmiadzyn – i znalazł mapę średniowieczną… Marsa! W dodatku z satelitą Jednym! O dwóch naukowcy dowiedzieli się w połowie XIXw. 6-metrową lunetą, a domyślali w XVII… Skąd więc tysiąc lat wcześniej ktoś na Kawkazie wiedział o jednym Większym Satelicie, kt się rozpadł na Dwa Mniejsze dawno – ?
  Taki Saba Arbelani, Gruzin, wiedział w VII czy VIII w., że Ziemia to Kula wisząca w Kosmos… Nie on jeden czytał bajki egipskie o Latających Bogach i jajkach kosmicznych, kt. proporcje… Opowiadali takie szczegóły jak orbita sputnika Marsa – no i ktoś to zapamiętał, zapisał. Tylko po co? Nawet prądu z piramidy nie umiał przesłać do…

  Niech sobie więc żyją na Nibiru Anunaki, twórcy Puma Punku czy Wyrwigóry; może niech sobie nawet tu znów przylecą Gigantes Góry Przenosić – pozwalam (byle nie na Żoliborzu/Bielanach). Ale w namordnikach, bo profSimon i policja zrobią im takie wpier… !

 7. Ad. 4

  Nieziemska muzyka…

 8. revers said

  a BIOSU firmware update nie ma? moze od tej stronie da sie ruszyc.

  A jak nie to wyciagnac twardy dysk, podlaczyc na drugim kompie o podobym sprzecie cpu, chipsecie zainstalowac linux z plyta w imagu linuxa w osobnej sciezce.

  spowrotem przelozyc dysk do piwotnego laptopa i odpalic system os.

 9. Zbigniew Kozioł said

  @5 Tak. Absolutne cudo. Dzięki też za uznanie. Więcej niech Pan poszuka na YT, nie chcę kanału obciążać. Patrzę na nią lat parę. Chyba jest tak rzeczywiście, że system ją wypluł, zaś ona stara się jak może przeżyć choćby przez YT. Zresztą, podobnych przypadków jest trochę, nie tylko z dziedziny muzyki. Acz ja mam pewne zastrzeżenia. Ale to nic. Gdy spotyka się piękno… Trochę mnie dziwi, że nie jest znana. Tak to jednak jest, że to co najlepsze wcale powszechnie znane nie jest 😦

  @6 Revers. No tak. Jakby względnie proste rozwiązanie. Acz to tylko tak wydawać się może. Dzięki. Spróbuję. Chyba innego sposobu nie ma. Cżęsto jest tak, że to dopiero wtedy, gdy myśl rzuci się do innych – wtedy rozwiązania oczywiste przychodzą.

  A niech tam. Jeszcze raz Ksenia Sidorowa. To powinno podobać się każdemu.

 10. ojojoj said

  to wszystko to wylany beton, dlatego nie ma kawalkow obrobki, tak jak piramidy i te wszystkie posagi

 11. Jack Ravenno said

  @OJOJOJ – to oczywiste oglądając pozostałości. Wysoka powtarzalność elementów, mechaniczne wiercenie otworów, precyzja. Nie do osiągnięcia jakąkolwiek ręczną metodą. To robiły bardzo zaawansowane maszyny i zapewne bardzo szybko skoro legenda mówi o zbudowaniu PumaPunku w ciągu jednej nocy. Tzw. zagadka piramid to przy tym nic nie znaczące prymitywne zabudowania pustynne.

 12. Boydar said

  Wylany beton to mógł być (był) w Rzymie. Bo było czym robić i skąd brać.

  https://www.crazynauka.pl/dlaczego-liczacy-2-000-lat-beton-rzymski-jest-trwalszy-od-dzisiejszego/

  https://pl.qaz.wiki/wiki/Roman_concrete

  A tu w niedalekiej (60 km) odległości są kamieniołomy z których ewidentnie pochodził materiał budowlany. Więc po co się zastanawiać nad betonem.

  Mnie najbardziej interesuje nie jak to zostało zrobione, tylko jak to rozpieprzono. Rozwalenie stutonowego bloku kamienia to jest dopiero sztuka.

 13. zen said

  Cywilizacja przed potopem była ogólnoświatowa i również wymierzona przeciwko człowiekowi i Stwórcy – hybrydyzacja żywych istot, upadek moralny. Podobnie wygląda dzisiejszy świat, dążący do diabelskiej uniwersalizacji i hybrydyzacji. Tamten świat wyglądał zupełnie inaczej, ponieważ ludzie jako jednostki żyli dłużej i mogli zgromadzić ogromną wiedzę – duża część tamtych „ludzi” nie miała Boskiego genomu.

  Rodzaju 1; 6 – 8. A potem Bóg rzekł: ”Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!”
  Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, Bóg nazwał to sklepienie niebem. I tak upłynął wieczór i poranek – dzień drugi.
  Obraz świata wyłaniający się z biblijnego opisu to uporządkowany, logiczny i przemyślany do końca obraz działa stwórczego Boga, zaprzeczający ewolucyjnej pseudo nauce bałaganu i przypadku.

  Jeśli Ziemia jako całość jest zamkniętą strukturą, to podróże w kosmos są niemożliwe? Na pewno są fikcją z powodu promieniowania kosmicznego, które zabije każdą żywą istotę siedzącą za cienka blachą z tytanu w ciągu kilku minut. Powyżej sto km nad ziemią zaczyna się umowny kosmos, tzw. linia Karmana, ponad nią temperatury są wyższe niż w atmosferze poniżej.

  „Na wysokości powyżej 120 kilometrów jest bardzo gorąco, temperatura wynosi tam ponad 40 stopni Celsjusza i prawdopodobnie nawet przekracza 1600 stopni. Właśnie z tego powodu strefę tę nazwano termosferą. Jak wiadomo, wysoka temperatura stanowi główny warunek magazynowania olbrzymich ilości pary wodnej. Ponadto wiadomo, że para wodna jest znacznie lżejsza niż powietrze i większość innych gazów wchodzących w skład atmosfery. Z fizykalnego punktu widzenia nie można więc nic zarzucić koncepcji istnienia kiedyś w górnych warstwach atmosfery ogromnej powłoki z pary wodnej” – cytat z poniższej publikacji.

  https://eternityandfingerprints.wordpress.com/2015/10/08/od-raju-utraconego-do-potopu/
  .

  https://globalna.info/2020/08/12/kim-byli-pierwsi-przedpotopowi-ludzie-na-ziemi/

  Lepiej zaufać Bogu niż zakłamanym ludziom. „Wiem, że nic nie wiem”

 14. MatkaPolka said

  Puma Punku – to pozostalość po kosmicznej cywiliazcji

  Podobnym artefaktem jest Sodoma i Gomora – leży w Indiach (obecnie Pakistan) – mazywa sie Mochendżo i Daro
  W Biblii Sodoma i Gomora to nazwy greckie – podstawiając jezyk chaldejski – otrzymamy Mochendżo i Daro

  WSZYSTKO JEST w BIBLII, w WEDACH, w KABALE w KORANIE

  Kosmici zniszczyli Mochendżo i Daro bronią atomową – do tej pory to miejsce jest bardziej radioaktywne niż Hiroszima i Nagasaki;.- 250 hektarów ruin jest radioaktywnych do dzisiaj

  Według Biblii człowiek został stworzony w pierwszym królestwie bogów na ziemi w Indiach; – królestwo to po hindusku Raj.
  W Europie mówi się w językach indoeuropejskich. zostaliśmy stworzeni w Raju w Indiach – na podobieństwo bogów kobiet i mężczyzn i to oni są naszymi praojcami,

  W Raju – w Indiach stworzono nas genetycznie przy pomocy węża, który do dziś jest symbolem wiedzy medycznej. a w antycznuch czasach symbolizował geniusz i wiedzę medyczną, – a w antycznych czasach reprezentował Boga najwyższego.

  Naukowcy dopuszczają istnienie innych cywilizacji we wszechświecie, więc budują stację poszukiwawczej wysyłają sygnały radiowe w kosmos – Halo, halo – jesteśmy ziemianie czy jest tam kto?

  Tymczasem księgi najstarszym religii świata Wiedzy po grecku Gnozy, a po hindusku Wedy podają, że we wszechświecie jest 13 cywilizacji technicznej w tym oprócz nas.

  7 znajduje się w naszej galaktyce. z nich, – aż 4 w przeszłości były naszymi bogami.

  Wedy są starsze od Biblii ok 1500 lat i spisane są (na tysiącach) wolowych skórach

  Kabała jest zhebraizowaną wersją hinduskiej religii z Raju – Wiedzy.

  W części teologicznej – czyli w księgach Zohar jest opis wszystkich cywilizacji z naszej Galaktyki.

  Mieszkańcy świata GEJ – sieją i sadzą drzewa. Jedzą wszystko co z drzewa pochodz;i nie znają jednak żadnych zbóż. Ich świat jest cienisty Jest tam mnóstwo ogromnych zwierząt.

  Mieszkańcy świata Nescija – jedzą krzewy i rośliny których nie muszą uprawiać.Są niewielkiego wzrostu. Zamiast nosów mają tylko dwie dziurki w głowie, przez które oddychają. Są bardzo roztargnieni wykonujące jakąś pracę często nie wiedzą po co ją zaczęli. W ichi świecie świeci czerwone słońce.

  Mieszkańcy świata CIJA nie muszą jeść tego co jedzą inne istoty. Zawsze szukają żył wodnych mają bardzo piękne twarze i znacznie więcej wiary szelki inne istoty.
  W ich świecie są wielkie bogactwa mnóstwo pięknych budowli. Ziemia jest I widać ma słońca.

  Mieszkańcy świata TEWEL jedzą wszystko co pochodzi z wody. Przewyższają wszelkie inne istoty, a ich świat jest podzielony na strefy, których mieszkańcy różnią się kolorem i rysami twarzy.
  Tak jak ziemianie wskrzeszają swoich zmarłych i świat jest mocno oddalony od słońca. – czyli nasz Układ Słoneczny

  Mieszkańcy świata EREC są potomkami Adam.

 15. MatkaPolka said

  A TERAZ O NAS

  Mieszkańcy świata Adama – są też potomkami Adam, a ponieważ Adam uskarżał się na beznadziejne z życia w świecie EREC
  Uprawiają ziemię, jedzą rośliny, zwierzęta oraz chleb. Są przeważnie smutne i często prowadzą ze sobą wojny. W ich świecie są dni i widoczne są konstelacje gwiazd.

  Dawniej często odwiedzali mieszkańca świata THEBEL. Lecz Przybysze zostali porażeni nie pamięcią świecie Adama i już nie wiedzieli Skąd przybyli

  Mieszkańcy świata ARKA – sieją i zbierają. Ich twarze są inne od naszych twarzy. Odwiedzają wszystkie świata w i mówią wszystkimi językami.

  Te 7 planet pozaziemskich, które opisuje się hinduskie Wedy i Kabała były czyszczone w czasach Jezusa, – w poświęconej kosmosowi świątyni Wiedzy w Jerozolimie – w świątyni Saturna.
  Po hebrajsku Bóg ten nazywał się Szabat, a po grecku Kronos.

  Tak ołtarz poświęcony czczeniu kosmosu opisuje w „Wojnie Żydowskiej” arcykapłan, wódz i historyk żydowski Józef Flawiusz – Księga piąta, rozdz 4, werset 214

  Na tkaninie przedstawiono całe sklepienie niebieskie oprócz obrazów zwierzyńca (…)
  Pierwsza część odmierzona do odległości 40 łokci zawierała 3 budzące szczególny podziw i sławne na cały świat dzieła: – świecznik, stół i ołtarz kadzielny.

  7 lamp – tyle bowiem ramion odgałęziało się od świecznika – przedstawiało planety.( planety planety – TAK TAK) – 12 chlebów leżących na stole – koło zodiaku i rok.

  Do dziś na łuku Tytusa w Rzymie znajduje się zniesiony jaką ze Świątyni Jerozolimskiej świętej siedmioramienny świecznik symbolizujący – 7 cywilizacji technicznych z naszej Galaktyki.

  Do dziś można na jego podstawie zobaczyć potwory z mitologii hinduskiej – z Raju. (każdy może to sprawdzić na Internecie)

  Kabala (Wedy)wyjaśnia, że ci sami Bogowie – nie tylko inżynierią genetyczną stworzyli człowieka, ale też od czasów w Raju do czasów średniowiecza – utworzyli wszystkie religie świata i dostarczyli wszystkim tym religią święte księgi religijne, tak żeby wychować stworzonego człowieka i nauczyć go myśleć.

  Ponieważ ostatnią z wielkich religii jaką ci niby Bogowie utworzyli był Islam dali Koran, Tam można się dowiedzieć co Allah mówi na ten temat.

  Cały Koran podzielony jest na pieśni Sury, ale w Koranie opowiada wielokrotnie, że jest jakieś jeden Bóg i chodzi zapewne o elektronowo atomową energię kosmosu –ZEN.

 16. MatkaPolka said

  Księga Rodzaju rozdz 19

  Zniszczenie Sodomy i Gomory1

  1 Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi 2 rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę». Ale oni mu rzekli: «Nie! Spędzimy noc na dworze». 3 Gdy on usilnie ich prosił, zgodzili się i weszli do jego domu. On zaś przygotował wieczerzę, poleciwszy upiec chleba przaśnego. I posilili się. 4 Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, 5 wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» 6 Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, 7 rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!2 8 Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»3 9 Ale oni krzyknęli: «Odejdź precz!» I mówili: «Sam jest tu przybyszem i śmie nami rządzić! Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi!» I rzucili się gwałtownie na tego męża, na Lota, inni zaś przybliżyli się, aby wyważyć drzwi. 10 Wtedy ci dwaj mężowie, wsunąwszy ręce, przyciągnęli Lota ku sobie do wnętrza domu i zaryglowali drzwi. 11 Tych zaś mężczyzn u drzwi domu, młodych i starych porazili ślepotą. Toteż na próżno usiłowali oni odnaleźć wejście.

  12 A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: «Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd. 13 Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć». 14 Wyszedł więc Lot, aby powiedzieć tym, którzy jako [przyszli] zięciowie mieli wziąć jego córki za żony: «Chodźcie, wyjdźcie z tego miasta, bo Pan ma je zniszczyć!» Oni jednak myśleli, że on żartuje.

  15 Gdy już zaczynało świtać, aniołowie przynaglali Lota, mówiąc: «Prędzej, weź żonę i córki, które są przy tobie, abyś nie zginął z winy tego miasta». 16 Kiedy zaś on zwlekał, mężowie ci chwycili go, jego żonę i dwie córki za ręce – Pan bowiem litował się nad nim – i wyciągnęli ich, i wyprowadzili poza miasto. 17 A gdy ich już wyprowadzili z miasta, rzekł jeden z nich: «Uchodź, abyś ocalił swe życie. Nie oglądaj się za siebie i nie zatrzymuj się nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach, bo inaczej zginiesz!»
  18 Ale Lot rzekł do nich: «Nie, panie mój! 19 Jeśli darzysz twego sługę życzliwością, uczyń większą łaskę niż ta, którą mi wyświadczyłeś, ratując mi życie: bo ja nie mogę szukać schronienia w górach, aby tam nie dosięgło mnie nieszczęście i abym nie zginął. 20 Oto jest tu w pobliżu miasto, do którego mógłbym uciec. A choć jest ono małe, w nim znajdę schronienie. Czyż nie jest ono małe? Ja zaś będę mógł ocalić życie». 21 Odpowiedział mu: «Przychylam się i do tej twojej prośby; nie zniszczę więc miasta, o którym mówisz. 22 Szybko zatem schroń się w nim, bo nie mogę dokonać zniszczenia, dopóki tam nie wejdziesz». Dlatego dano temu miastu nazwę Soar4.

  23 Słońce wzeszło już nad ziemią, gdy Lot przybył do Soaru. 24 A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana . 25 I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. 26 Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli5.

  27 Abraham, wstawszy rano, udał się na to miejsce, na którym przedtem stał przed Panem. 28 I gdy spojrzał w stronę Sodomy i Gomory i na cały obszar dokoła, zobaczył unoszący się nad ziemią gęsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topią metal.

  29 Tak więc Bóg, niszcząc okoliczne miasta, przez wzgląd na Abrahama ocalił Lota od zagłady, jakiej uległy te miasta, w których Lot przedtem mieszkał.

  7 niezwykłych opisów UFO w Biblii

 17. Przemysław Jakub said

  Ale bajki Pan wstawiasz Panie MatkaPolka. Jakieś połączenie chrześcijaństwa z kabałą i New Age’em.

 18. Jacek said

  Re 4
  No to w końcu działa ten pendrive na innych komputerach czy nie? Wszedł Pan w ten BIOS? Skoro tak to ustawił Pan kolejność bootowania? Po co grzebać się w ustawieniach gdy nie spróbuje się podstawowych rzeczy? Wiem, pewnie głupio pytam ale sam nieraz byłem ofiarą niepotrzebnego mnożenia bytów.

 19. Zbigniew Kozioł said

  Panie Jacek 🙂 Wszedłem w BIOS. Pisałem o tym wcześniej. W BIOS nie ma możliwości ustawienia kolejności bootowania czegoś, co bootowalne nie jest. Wszedłem w edytor EFI, ale tam jest tylko dostępna ograniczona ilość komend. Nie ma możliwości zrobienia bootowania z pendrive.
  Revers podpowiedział, aby wyjąć dysk i zainstalować na nim linuksa z innego komputera. W sumie opcja jakby wykonalna i zapaliłem się do niej. Ale… okazało się, że ten komputerek nie ma tradycyjnego dysku, a zamiast tego ma pamięć eMMC 32 GB przyspawaną do płyty głównej…

  Także chyba KLOPS na całego…

 20. MatkaPolka said

  @17 Przemysław Jakub-

  Jakie bajki?

  WSZYSTKO JEST w BIBLII, w WEDACH, w KABALE w KORANIE

  Poczytaj pan sobie Świete Ksiegi – zanim sie odezwiesz

 21. Boydar said

  Panie Przemysławie, proszę zachować zimną krew 🙂

 22. Przemysław Jakub said

  Kabała to księga satanistyczna, którą się posługuje masoneria. Koran to Talmud dla Arabów. Z kolei Wedy to mądrości rodem z pogańskiego hinduizmu, także diabelskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: