Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Więzienie taniego pieniądza. Upadek Polski. PIS przekazuje pałeczkę opozycji by rządziła państwem podczas zbliżającego się gospodarczego krachu.

Posted by Marucha w dniu 2021-04-26 (Poniedziałek)

Powtarza się sytuacja z 2007 roku. Przypomnę że przez osiem lat rządów PO i PSL dług polski skoczył z 524 mld do 3,6 bilionów złotych. Teraz wynosi 5 bln złotych i przed Polską przepaść.

Poprzez kontynuację procesów inflacyjnych rząd może w tajemnicy, przy powszechnej nieświadomości, skonfiskować cześć majątku obywateli. Używając tej metody, można swobodnie, w zależności od kaprysu, odbierać ludziom ich własność i doprowadzić do powszechnej pauperyzacji zdecydowanej większości obywateli oraz nagłego wzbogacenia się małej części społeczeństwa.

Proces zawiera w sobie utajone i skuteczne czynniki niszczące większość reguł gospodarczych, a przy tym jest mało prawdopodobne, aby pośród miliona ludzi znalazł się choć jeden, który dostrzegłby istotę problemu.
J.M. Keynes 1919

W wielu moich poprzednich artykułach pisałem o tym, że ponadnarodowe elity zdecydowały się rozmontować stworzony przez siebie system żelaznej kurtyny pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku. W tym celu ponadnarodowe elity zleciły swoim podwładnym z GRU i KGB przeprowadzenie rewolucji w bloku wschodnim, by doprowadzić do jego upadku.

Ponadnarodowe elity dysponowały już wtedy kapitałami, technologiami stwarzającymi gwarancję stworzenia państwa światowego. Dokładnie w tym samym czasie zerwano kotwicę jaka wiązała pieniądz ze złotem, by dług poszybował w przestworza, by można było podnieść ceny do takich rozmiarów, aby to co było do tej pory dostępne, w zasięgu ręki pracującego obywatela, nagle stało się dobrem luksusowym, niemożliwym do osiągnięcia z dochodów normalnej pracy.

Innymi słowy wyniesiono ceny dóbr do takiego poziomu żeby trzeba było sięgnąć po kredyt, by te dobra zdobyć, na tyle wysoki, żeby kontrolować jednostkę przez całe jej życie. Przy tym nabywane dobro było obciążone tym kredytem prawie przez całe życie, więc „kupowanie” ich było i jest iluzją, gdyż przez cały czas nad kredytobiorcą wisi miecz hipoteki, zastawu, czy przewłaszczenia, a ci którzy ten system wdrożyli w życie cyklicznie wywołują kryzysy, by ci którzy te kredyty mieli nie mogli ich spłacić, by przejąć to co kredytobiorcy wypracowali w pocie czoła.

Ten wielki kryzys jest przed nami, już jest za rogiem, prowadzą do niego PiS, Hołownia, PO, SLD, PSL, Razem, Nowoczesna. To dlatego PiS chce oddać teraz pałeczkę władzy braciom, bo wie, że zbliża się czas ekonomicznego kataklizmu.

PiS ustawi się teraz do braci w opozycji i tym razem już nie będzie musiał czerpać z tragedii smoleńskiej, by wrócić do władzy, będzie chciał to uczynić budując sobie poparcie na skutkach kryzysu jaki opanuje nasz kraj po przejęciu władzy przez Hołownię, KO i przystawki. Tak dociągną do roku 2030, który zgodnie z planami, ma być granicą za którą zniknie polskie państwo.

By udokumentować ten proces pozwolę sobie na przytoczenie konkretnych danych. I tak w USA średnia pensja w roku 1971 wynosiła 10 622 USD rocznie. Nowe mieszkanie kosztowało 25 200 USD, a więc przy bardzo oszczędnym życiu, po pięciu latach, można było kupić mieszkanie na własność.

Samochód w 1971 roku kosztował w USA 3560 USD, czyli z rocznych poborów, oszczędnie żyjąc, można było kupić samochód za gotówkę. Studia na najlepszej uczelni, na Harvardzie, kosztowały w 1971 roku 2600 USD, czyli 30% rocznej, średniej pensji średniego Amerykanina. Bilet do kina kosztował 1,5 USD, a benzyna 0,40 USD.

Po zerwaniu kotwicy złota, do której był przypięty dolar, średnia pensja urosła w 2020 roku do kwoty 35 977 USD, czyli o 240% w relacji do roku 1971. Nie był to jednak wynik bogacenia się narodu amerykańskiego, ale wręcz przeciwnie, to wynik gigantycznej inflacji jaka zżarła od początku lat 70-tych, do 2020 roku 95% wartości dolara. W roku 2020 mieszkanie kosztowało już 340 000 USD, czyli jego cena wzrosła w relacji do 1971 o 1250%.

I to jest klucz do zrozumienia, jak elity opanowały społeczeństwo, jak przejęły nad nim kontrolę. To także odpowiedź na to dlaczego to społeczeństwo stało się niezdolne do walki, do oporu. Strach, kolejne pokolenia opanował strach, obawa przed bankructwem, utratą pracy, stałego dochodu koniecznego do utrzymania kredytu, bez którego młode pokolenie Amerykanów nie było w stanie już kupić podstawowych dóbr, mieszkania, samochodu.

Samochód w roku 2020 kosztuje już w USA 36 800 USD, w relacji do roku 1971 jego cena urosła o 930%, studia na Harvardzie kosztują w 2020 roku 51 925 USD, wzrost o 1900%, bilet do kina 9,26 USD wzrost o 520%, benzyna 2,54 USD wzrost o 540%.

W roku 1971 roku można było z pensji około 1000 USD miesięcznie utrzymać się za 30% tej kwoty. Ta pensja w roku 2020 wynosiła już średnio 3066 USD, ale ceny, na skutek inflacji, poszybowały tak wysoko, że trzeba 60-70% pensji by się utrzymać. To z tego powodu Amerykanie są konformistami, milcząco akceptują bandycki system jaki przekształcił wolnych Amerykanów w stado bydła kontrolowanego przez dług.

Dlaczego przytaczam te dane? Ano dlatego że ten sam mechanizm został wmontowany w Polskę po 1989 roku. Jeżeli ktoś pyta się dlaczego Polacy nie buntują się przeciwko tej bandyckiej pandemii, to już ma odpowiedź.

Jeszcze w 2004 roku zadłużenie Polaków w kredytach hipotecznych sięgało kwoty 5 mld EUR. Dziś to kwota rzędu 150 mld EUR, zadłużenie w kredytach komercyjnych w roku 2004 wynosiło około 180 mld, dziś to kwota rzędu 1,4 bln złotych.

Czy teraz rozumiecie politykę niskich stóp procentowych, prowadzoną przez NBP od dekad, politykę taniego pieniądza? Tak, nasycić Polaków kredytami, pożyczkami, by stali się bezwolni i ulegli i te kredyty mają dzisiaj prawie wszyscy przedsiębiorcy, właściciele restauracji, barów, hoteli, pensjonatów, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, miliony obywateli.

Jak sami widzicie Polacy byli przygotowywani do tej pandemii od 1989 roku, w ramach tego planu zniszczono polski przemysł, by społeczeństwo nie mogło się bogacić, nie weszło na drogę prowadząca do niezależności.

Tyko na południu Polski, gdzie rodziny wytężenie pracowały, z pokolenia na pokolenie, gdzie panuje głęboka wstrzemięźliwość i nieufność do sektora bankowego, infrastruktura jest wolna od obciążeń. Nie dziwmy się zatem, że właśnie w tym kierunku poszło uderzenie i jak sami widzicie ostrze lockdownu wymierzone jest nadal w regiony zamieszkałe przez Polaków z dziada – pradziada.

To było bardzo przebiegle, wynieść do władzy PiS, cieszący się poparciem właśnie tradycyjnego, polskiego elektoratu z Podlasia i Południa Polski. Nikt inny nie mógł podać tym ludziom trucizny w tak wyrafinowany sposób.

Przed nami zmiana w sztafecie, PiS właśnie oddaje znowu władzę, jak w roku 2007, tym z drugiej strony wykreowanej, zgodnie z amerykańskim wzorcem republikanie-demokraci, heglowskiej kurtyny.

Czy można rządzić w skrajnych, ekstremalnych warunkach ekonomicznych? Czy można chcieć rządzić w kryzysie? Ależ tak, przecież rządzono w ten sposób Polską i Polakami po 1945 roku, zawsze nieliczni, nawet milion, mogą przenieść wszystkie koszty kryzysu na resztę społeczeństwo i żyć dostatnio, robić znakomite interesy. Tak to działało przez ponad 40 lat i tak działa do dziś, czego dowodem jest fiskalna polityka PiS.

Autor: Dariusz Nejman
https://politywatory.com

Komentarzy 12 do “Więzienie taniego pieniądza. Upadek Polski. PIS przekazuje pałeczkę opozycji by rządziła państwem podczas zbliżającego się gospodarczego krachu.”

 1. Roman B said

  Teza o przejęciu „pałeczki” jest tą wynikającą z logiki złodzieja ,który złapany za rękę krzyczy, że to ręka sąsiada-czyli zrzuca odpowiedzialność! A czy my dziś w dobie wojny, nowej „Rzezi Lockdownowej”, która pochłonęła bagatela 100 tysięcy nadmiarowych istnień możemy mówić o logice?PiS ma jeszcze do domknięcia unijne pakiety jako betonowa szalupa ratunkowa na ,której pójdziemy na dno! Na dno nie całkiem- nie płacąc w twrminie spowodujemy ,że pojawią się komisarze z ramienia…bajecznie bogatych! W scenariuszu ostatecznym w dawnym kraju Polska może nawet nie być „brunatnej” klasy średniej z milionową rzeszą Volksdeutschów! Są Ukraińcy, oni brudną robotę zrobią za średnią krajową ,koszary i możliwość robienia zakupów w czystym sklepie! Opozycja tylko drze mordy ,że chce rządzić ,chce do koryta a tak po prawdzie trzęsie portkami co będzie jak zapłoną ulice i…ich ładne domy!!!
  Po tym co zrobił Kaczyński z Morawieckim ,Szumowskim (Rycerzem Maltańskim)i Niedzielskim-pójście na out nic im nie da, ludzie pamiętają!

 2. PanSmetek said

  Az ciezko mi sie wypowiadac merytorycznie na to wszystko Co jest napisane w gazetach sciekowych Czy na powyzszym artykule internetowym.
  Powiem krotko ta wladze ty ty ty powtarzam ty NARODZIE jesli chcesz istniec MUSISZ TA WLADZE USUNAC .Stosujac przymus bezposredni .Osadzic zkazac ;I POPROSTU ROZSZTELAC NA STADIONIE NARODOWYM .
  TRANSMISJA W TELEWIZJI NA CALA POLSKE.
  Jesli sie to nie stanie teraz TO JESTEM PEWIEN I TO NA 1.000% ZE TE EGZEKUCJE MUSZA BYC
  Takze na pomniejszych ;;;szmatach ktore juz zazywaja godziwej emeryturki za swoja ANTYPOLSKA DZIALALNOSC tak zwana polityczna.;;;;;;;;;;;;;ZDRAJCY MUSZA BYC ROZSTRZELANI I TO PUBLICZNIE.

 3. rycho08 said

  „Ależ tak, przecież rządzono w ten sposób Polską i Polakami po 1945 roku, zawsze nieliczni, nawet milion, mogą przenieść wszystkie koszty kryzysu na resztę społeczeństwo i żyć dostatnio,”

  Co za skur..el, kto w PRL-u tak się wzbogacał. Niechby wymienił kilka nazwisk, ludzi którzy zrobili majątki dzięki polityce. Takich obajtkopodobnych.

  Chętnych było wielu ale, że nie było to wówczas możliwe – to sobie przeprowadzili „transformację” i wespół w zespół z banksterami rozkradli Polskę.
  Ale to po a nie w czasie.

 4. Piskorz said

  re art. Przed nami zmiana w sztafecie, PiS właśnie oddaje znowu władzę, jak w roku 2007, tym z drugiej strony wykreowanej, zgodnie z amerykańskim wzorcem republikanie-demokraci, heglowskiej kurtyny.””
  „”….i na tym polega ten cały bandycki cyrk.!!!! A gawiedź już szykuje się chyba na wybory.

 5. Piskorz said

  re art W tym celu ponadnarodowe elity zleciły swoim podwładnym z GRU i KGB.””….w słowie…”PODWŁADNYM”…leży pies pogrzebany..Jak mówią Niemcy. ps A wy ludziska myśleliście co..? Że te GRU /sru. i KGB…to ?! Zbawcy i ochrona Rosji?! ps Trzeba czytać…www.pdsnpsr.ru To wystarczy w zasadzie.

 6. zYx said

  ale teza>
  ‚PIS przekazuje pałeczkę opozycji by rządziła państwem podczas zbliżającego się gospodarczego krachu.’
  jest mocno przesadzona>dzisiaj słyszałem ‚westchnienia ulgi’ w TVPinfo od ‚piśdzielskich presstitutes>m.in. Marek Król,
  że następne wybory odbędą się w ‚konstytucyjnym’ terminie.
  Z niedomówień tych gostków>chyba wczoraj było jakieś spotkanie zjednoczonoprawiczków (kaczor+gowin+ziobro)
  a poza tym kaczor wie, że ‚wyrok’ na pis jest już wydany>przez bideta-eu-Nato
  i une (pisy) mogą robić byle jakie numery >włażenia w d….ę (białoruś, ukraina, trójmorze, great reset ala pis by Moraver’,
  duda i tak nie dostanie Legii Honorowej ani nie zaliczy wizyty w Pałacu Buckingham czy Pałacu Elizajskim a na bank>w Białym Domu.

 7. Wyrotowiec said

  To samo dotyczy Niemiec i innych krajow tzw Zachodu.Niewiele jest krajow na swiecie ,ktore brzydza sie kredytami, a nawet religia wrecz zabrania lichwy i pozyczania w ogole.
  Armageddon.

 8. Ola said

  Ale ale… produkt krajowy brutto -PKB – w czasie panowania wirusa i lockdownu – ma najwyzszy kto, ktory kraj?? Polska!!!! Ma jeszcze nawet na plus, w przeciwienstwie do innych krajow Europy. Takie info podala przynajmniej jakis czas temu oficjalna telewizja niemiecka.
  No nie wiem jaka z tego pociecha, ale zawsze cos.

  —————–
  Sraty taty, a głupiemu radość.
  Admin

 9. Kojak said

  OD 8 PKB ? TEn wskaznik PKB spokojnie kazdy zorientowany wie, ze mozna zwyczajnie o kant dupy potluc . Wiarygodnosc poza tym ,danych podanych przez Zydow z PYYSSS jest mniejsza niz esesmana z konzentracion lager . Czy pani jest tak naiwna czy tez tak wrecz glupia ? Zgroza

 10. gnago said

  PE powinien uchwałą zdelegalizować radę komisarzy i ich pociotki w rządach krajów związkowych i Wprowadzić powszechną redukcję długów o te 90 %

 11. ? said

  Re 10:
  Baju baju. Pisz na Berdyczów…

 12. Abc said

  Ujemne stopy % i ten licznik zacznie się cofać.
  @8
  PKB w uproszczeniu pokazuje ilość pośredników pomiędzy wytwórcami a finalnymi odbiorcami. Im wyższy tym więcej „daj” po drodze. Parametr totalnie z doopy jeśli chodzi o jego powszechne przywoływanie.
  Produktywność – tu kryje się ten właściwy wskaźnik. Im wyższa – tym bardziej rośnie u podstaw, nie zaś puchnie i wycieka gdzieś po drodze tak jak przy użyciu pkb.
  Tłustych łapek mniej i co za tym idzie – więcej zostanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: