Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  cedric o Wolne tematy (7 – 2…
  wanderer o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Siersciuch o Wlazł kotek na drzewo i… jak g…
  wanderer o Nano-tranzystor, który wnika d…
  wanderer o Fałszywi przyjaciele Ukrainy
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Ale dlaczego? o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Zbigniew Kozioł o Olga Semieniuk w kosmosie
  minka o Rachela Wallensky (CDC): NIGDY…
  Carlos o Nano-tranzystor, który wnika d…
  Wlodek o Kogo jebać, jak i w co?
  Jack Ravenno o Czy cena przekopu Mierzei Wiśl…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Ruch Narodawy – białe Michniki

Posted by Marucha w dniu 2021-04-27 (Wtorek)

[Tak: narodAwy, nie narodOwy – admin]

Zaangażowanie Ruchu Narodowego w kampanię antybiałoruską wygląda na wkupne liderów tej partii do koalicji z Solidarną Polską, a szerzej – na staranie się o akceptację na salonach namiestników III RP.

W ten sam sposób swoje przejście na pozycje establishmentowe zapowiedział wszak już Roman Giertych, a jego następcy w RN wciąż są z niego, choćby teraz woleli Zbigniewa Ziobro od Radka Sikorskiego.

Kontynuowanie zupełnie niepotrzebnych ataków na środowisko realistyczne, które uparli się prowadzić mniej świadomi członkowie RN – ujawnia jednak poważniejsze, niż tylko sprzedajność kierownictwa, problemy współczesnego ruchu narodawego.

A, bywam pytany dlaczego narodawego – nie, to nie jedna z tak częstych w moich tekstach literówek. RN jest naroDAWY właśnie, bo beztrosko chce rozDAWAĆ polski interes narodowy obcym. I nie ma się co o to w sumie złościć, bo w połowie czyni to z naiwności, a dopiero w pozostałej części z głupoty.

Kto jest swój?

Postawę zaperzonych RN-owców ujawnioną przy okazji kryzysu białoruskiego – najlepiej charakteryzują trzy elementy.

Pierwszym jest traktowanie wrogów Polski jako „swoich”. Tak, wiem – pochody młodych narodawców przechodząc koło redakcji GW skandują zawsze „Adam Michnik, gdzie twój brat – tu na niego czeka kat!”. Ale co z tego, gdy w prostej rozmowie samozwańczy rzecznik tegoż środowiska samego Michnika jeszcze radośniej… rozgrzesza!

Zdaniem (skądinąd sympatycznego) red. Marcina Skalskiego, wyrażonym podczas jednego z jego licznych napadów trollerskich – „Michnik siedział w więzieniu za Polskę, za walkę z komunizmem i broniąc Polski przed Sowietami”. Nie za trockizm, nie w imię podporządkowania narodu polskiego rządom swoich pobratymców i ich zachodnim mocodawcom. Nie, dla p. Skalskiego Michnik – to polski patriota!

Tak, to nas faktycznie dzieli i będzie dzielić, bo dla mnie i mam nadzieję dla każdego myślącego szczerze po polsku – Michnik to wróg i tylko wróg. I bez znaczenia jest, czy sadzali go akurat partyjni – bo niczego innego nie powinni z nim uczynić i polscy narodowcy. Zwłaszcza polscy narodowcy.

No, ale kiedy p. Skalski wyprowadza następnie porównanie, że tak, jego zdaniem agenci Zachodu na Białorusi, p.p. Borys i Poczobut to „tacy sami patrioci” jak Michnik – to już zostaje się z tym sympatycznym narodawcą tylko zgodzić…

Narodawcy chcą zdepolonizować Kresy

Co jeszcze pokazuje, że koledzy z RN nie widzą na jakim świecie żyją? Ich całkowita ślepota geopolityczna, właściwie zupełnie niezrozumiała, jeśli szczera.

Kiedy bowiem zachodniej inwazji na Białoruś domagają się środowiska od tegoż Zachodu wprost uzależnione – to przynajmniej wiadomo, że odpracowują rzucane im kompradorskie pensje. O co jednak u licha chodzi tym, którzy chodzą w Polsce za patriotów? Przecież wiadomo, że wchłonięcie Białorusi przez system zachodni oznaczać może tylko powtórkę scenariusza środkowoeuropejskiego i ukraińskiego: zniszczenie przemysłu, bezrobocie, pauperyzację, służbę zdrowia przez telefon, trujące leki, szkoły kształcące tanią siłę roboczą, zastopowanie budownictwa mieszkaniowego i w rezultacie masową emigrację zarobkową.

Rozumiem jeszcze nienawiść do Białorusinów – ale przecież tam żyją Polacy! Jaką trzeba być antypolską kanalią, by życzyć naszym na Wschodzie takiej samej gehenny, jaka była naszym udziałem w latach 90-tych III RP?!

A właśnie to czynią koledzy narodawcy. Opowiadają, że „najpierw się obali Łukaszenkę, a potem się zobaczy” – jakby w ogóle jeszcze mieszkańcom Białorusi w takiej sytuacji zostawiono jakieś „potem”…

Obalenie jedynego gwaranta bezpieczeństwa politycznego i socjalnego kraju, w którym mieszka 1,2 mln Polaków – jest działaniem antypolskim. Bo poza krzywdą wyrządzaną naszym na Grodzieńszczyźnie – czy panowie z RN chcą zobaczyć tę ziemię pustą, bez polskich mieszkańców, których sytuacja socjalna wygoni sprzątać w Niemczech i zbierać winogrona we Francji? Polityka popierana przez RN, a realizowana przez agenturę Zachodu – to najkrótsza droga do depolonizacji Kresów. I jak się wtedy będzie nazywał portal p. Skalskiego, Gastarbajternia.pl?

Wyklętyzm zamiast polskości

I ostatnia w tym wszystkim już nie tyle głupota – co słabość. Inna rzecz, że również intelektualna… Dla takich jak p. Skalski i tak możemy sobie gadać i pisać, może być Łukaszenko najlepszym geopolitycznym sojusznikiem Polaków, mogą sobie Polska i Białoruś mieć zbieżne interesy gospodarcze – to wszystko furda. Bo najważniejsi przecież są Wyklęci!

Niestety, ostrzegaliśmy, kiedy koledzy zaczynali maszerować – że zupełnie nie wiedzą dokąd. I co gorsza, że wybrany przez nich jako motyw marszu nawet nie epizod historii prawdziwego ruchu narodowego – tylko pomoże zaprowadzić ich na manowce.

Tymczasem przez te wszystkie lata, zwłaszcza wraz z upaństwowieniem – wyklętyzm zastąpił wszelkie priorytety polskiego ruchu narodowego: nadrzędność interesu narodowego polskiego, obowiązek obrony polskiej racji stanu, racjonalizm, krytycyzm wobec wad narodowych, nieufność wobec ideologii i celów serwowanych przez obcych Koledzy zapętlili się w dekoracyjnym postkombatanctwie, ba – są z niego dumni!

I teraz faktycznie najważniejsze dla nich jest, co taki Łukaszenko myśli o „leśnych braciach” albo czy Warszawa drukuje i rozsyła więcej broszur i ulotek niż kiedykolwiek było ludzi pod bronią w całym podziemiu antykomunistycznym. Narodawcy gotowi są poświęcić polskość dla wyklętyzmu i to właśnie przekreśla ich jako użytecznych dla Polski.

Wyklętyzm ponad polskim patriotyzmem. Dążenie do zniszczenia i depolonizacji polskich Kresów. Bratanie się z Michnikami tego świata. Nie mogę ani polemizować, ani krytykować takich postaw. Białe Michniki dostatecznie obnażyły się same.

Konrad Rękas
https://myslpolska.info/

Komentarzy 12 do “Ruch Narodawy – białe Michniki”

 1. Olo said

  Ruch Narodowy żydobanderowskiego tworu Polin, wymyślony przez anglosyjonistów, żeby tanio i łatwo pozyskać polskojęzyczne mięso armatnie na wojnę w obronie dolara. Tu już nie doły z wapnem są potrzebne, ale długie i głębokie rowy, żeby całe to pseudo-narodowe ściero w końcu zutylizować.

 2. PK said

  ja też jestem przeciwny wytykaniu szechterowi zbrodni brata (przyrodniego zresztą – ale o to nawet mniejsza). nie odpowiada za jego zbrodnie. ALE SAM JUŻ SOBIE nagrabił tyle do kartoteki, że w normalnym kraju, już dawno miałby nad sobą katowski miecz! zaś „narodowcy” od tego kolesia z bąkiem w nazwisku – to tacy sami patrioci, jak kalkstein i juda.

  —————
  Za zbrodnie brata nie odpowiada, ale się nie odcina.
  Admin

 3. Lily. said

  CALA GEBA NARODOWIEC i KATOLIK.
  NIEDOSZLY PREZYDENT w III.R.P.
  Pochodzenie, tez jak potrzeba.

 4. Anucha said

  Na kilku portalach są nazywani
  Ruchacze narodowi .

  Pasuje jak ulał -dymają naród jak Geremek prostytutki.

 5. Anna said

  Doskonały artykuł!
  Pan Skalski ze swoim portalikiem niech idą w…pi…
  Winnicki tylko patrzeć jak zastąpi kolegę Andruszkiewicza:-)
  W sumie, słabi głupi ludzie.

 6. Ale dlaczego? said

  Jeszcze dodam, że ci NARODAWCY wspierając rozwalenie Białorusi dają świadectwo kompletnego braku rozeznania politycznegobi geopolitycznego. O demograficznym nie wspominając.
  Nie widzą ŚMIERTELNEGO niebezpieczeństwa dla Polaków?
  Czyli pchania nas na wojnę z Rosją/Białorusią???
  Nie widzą wypychania Polaków z kraju imigracjà Ukrów i potencjalną Białorusinów???
  Durnie…

 7. Jaron said

  Ruchacze Narodowi, zasrane rusofoby

 8. A w Rzeszowie G. Braun prowadzi rozwałkę elektoratu pod wygranie wyborów przez PO z przystawkami. PO cały czas chodzi o to, aby w II turze kontrkandydatem była Ewa Leniart. Wówczas Rzeszów przejmie PO z przystawkami.

  Gdyby wybory w Rzeszowie odbyły się w niedzielę, to wygrałby je kandydat zjednoczonej opozycji Konrad Fijołek – wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet. Na drugim miejscu znalazłaby się kandydatka PiS Ewa Leniart, a na trzecim Marcin Warchoł, które popiera Solidarna Polska.

  Wybory w Rzeszowie mają odbyć się 9 maja. Są efektem rezygnacji ze stanowiska Tadeusza Ferenca, który ustąpił z powodów problemów zdrowotnych. Data wyborów może się jeszcze zmienić z powodu trwającej pandemii. Główny Inspektor Sanitarny w piątkowym komunikacie oświadczył, że przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem – dodano – jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r.

  Z sondażu IBRiS dla Radia Zet wynika, że największe szanse na zwycięstwo ma popierany przez KO, PSL, Polskę 2050 Szymona Hołowni oraz Lewicę Konrad Fijołek. Może on liczyć na 41,9 proc. poparcie.

  Na drugim miejscu znalazła się kandydatka PiS Ewa Leniart, na którą chce zagłosować 24 proc. wyborców.
  Na ostatnim miejscu podium jest Marcin Warchoł, którego popiera Solidarna Polska oraz Porozumienie. Poparcia udzielił mu również ustępujący prezydent Tadeusz Ferenc. Może on liczyć na 16,6 proc. badanych.

  Na czwartym miejscu uplasował się kandydat Konfederacji Grzegorz Braun. Głos na niego chce oddać 11,2 proc. ankietowanych.
  6,4 proc. nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje. Na wybory chce pójść 59,8 proc. Rzeszowian.

  Badanie IBRiS dla Radia Zet przeprowadzono na próbie 1000 mieszkańców Rzeszowa w dniach 19-20 kwietnia 2021, metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).

  https://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/wybory-w-rzeszowie-sondaz-kandydat-opozycji-wygrywa/y18hhc4

 9. Piekło nad Rzeszowem.

  .https://www.youtube.com/watch?v=bVm_HYl0jAc

  Tak to tam skomentowałem.

  Od kiedy to Pan Marcin Warchoł popierany przez Pana Tadeusza Ferenca jest kandydatem lewicowym?
  Nie kłam Panie profesorze! Wstyd. Zdziwaczał, ale Pan.
  Robicie Panowie wszystko, żeby prezydentem został Fijołek.
  Zamiast razem z Panem Grzegorzem Braunem poprzeć Pana Marcina Warchoła i w ten sposób rozbić na Podkarpaciu pisowską klikę, to swym działaniem tą klikę cementujecie.

  W drugiej turze będzie Leniart z PiS. Na kłamstwach i oszustwach niczego dobrego sie nie zbuduje. G. Branun otoczył się doradcami z dawnego AWS na Podkarpaciu. Jak G. Braun chce zachować jeszcze jako taką twarz, to powinien się teraz wycofać z kandydowania. Prowadziłem bardzo długi czas działalność społeczną, związkową, samorządową, polityczną w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Znam zbyt dobrze to całe towarzystwo. Prowadzę własną witrynę. Wystarczy w google wpisać Józef Bizoń, aby trafić na moją witrynę.

  To są wybory samorządowe, a nie parlamentarne – i ci mędrcy od urządzania czyjegoś domu powinni zamilknąć, bo nie oni będą ponosić konsekwencje swojego mędrkowania.
  Przekleństwem dla samorządu jest ich upartyjnianie, bo wówczas cele partii się liczą, a nie dobro społeczności lokalnej.

 10. Lily. said

  „To jedyna narodowa i katolicka partia,
  w Polsce”. G.B,o Kaczynskiego partii.
  Rok 2010 r, byl w komitecie poparcia,
  J.Kaczynskiego w wyborach prezydenckich.

 11. DoRZECZY włączyło się w forsowanie G. Brauna w Rzeszowie.

  Bazując na wypowiedzi M. Piotrowskiego zrobili z Marcina Warchoła Konrada Fijołka z PO poprzez sugestywną manipulację zdjęciami pod artykułem.
  Przez 15 lat bycia europosłem Mirosław Piotrowski nachapał się sporo kasy, w głowie mu się przewróciło i teraz z butami z Lublina włazi do Rzeszowa, aby w niecny sposób manipulować i dyrygować kogo T. Ferenc powinien poprzeć i kto powinien być prezydentem Rzeszowa.

  „Wybory w Rzeszowie. Były europoseł poparł Brauna”

  https://dorzeczy.pl/opinie/181247/wybory-w-rzeszowie-miroslaw-piotrowski-poparl-brauna.html

  Mirosław Piotrowski. (Pływak jak się patrzy)

  „W 2004, otrzymawszy 48 365 głosów, został posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Ligi Polskich Rodzin z okręgu obejmującego województwo lubelskie. Brał udział w pracach Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji ds. Rozwoju Regionalnego. Rozpoczął organizowanie corocznego konkursu na największy absurd prawny uchwalony przez instytucje Unii Europejskiej. Należał do frakcji Niepodległość i Demokracja, z której w grudniu 2006 przeszedł do Unii na rzecz Europy Narodów (rezygnując też z reprezentowania LPR).
  W 2009 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując 84 904 głosy[5]. W VII kadencji został członkiem grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. Nie przystąpił do PiS, a w styczniu 2012 opuścił delegację tej partii w PE.
  W 2014 został jednak ponownie jej kandydatem, z powodzeniem ubiegając się o poselską reelekcję z wynikiem ponad 73 tys. głosów[6]. Niespełna cztery miesiące po wyborach, podobnie jak w poprzedniej kadencji, wystąpił z delegacji PiS[7].”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_Piotrowski

  Piotrowski użyteczny dla PiS. Teraz w Rzeszowie i na Podkarpaciu.
  Chce się ponownie wkupić PiS i powrócić do Brukseli tym razem poprzez Podkarpacie?

 12. Marcin Warchoł jest zły zdaniem M. Piotrowskiego, bo jest z Solidarnej Polski.

  29.04.2021

  Zbigniew Ziobro tłumaczył w „Gościu Niedzielnym” powody sprzeciwu Solidarnej Polski wobec ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy. – Ta dotacja wcale nie jest bezzwrotna. Będzie przez Polskę spłacana przez 30 lat w postaci czterokrotnie wyższej składki członkowskiej i w podatkach, które Unia Europejska będzie mogła nałożyć na polskich obywateli i nasze firmy, w wysokości, której nie znamy – przekonywał (cytat za depeszą PAP opublikowaną w rmf24.pl).

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27031752,ziobro-o-szkodliwych-rozwiazaniach-dla-polski-nie-chcemy.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: