Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Jak pokonać piątą falę, czyli…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Natan o Kogo jebać, jak i w co?
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  istra o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Zoo w Lipsku „szerzy rasistowskie stereotypy”

Posted by Marucha w dniu 2021-04-28 (Środa)

Rada do Spraw Migracji zajęła się ogrodem zoologicznym w Lipsku. Zasiadające w niej osoby zarzucają placówce, że „szerzy rasistowskie stereotypy” wobec społeczności pochodzących z Afryki.

Chodzi głównie o organizowane w niej „wieczory afrykańskie” z pokazami ogni odbywającymi się przy dźwiękach bębnów.

List otwarty w sprawie Zoo w Lipsku wystosował Kanwal Sethi, przewodniczący niemieckiej Rady ds. Migracji. Twierdzi w nim, że „ważne jest, aby odkryć, że tkwi w nas rasizm”. Drogą do osiągnięcia tego celu jest między innymi „zmierzenie się z kolonialną przeszłością”. W tym również z pokazami odbywającymi się we wspomnianym ogrodzie zoologicznym.

To właśnie w nim ma dochodzić do „zredukowania kultury afrykańskiej, zróżnicowanego kontynentu z pięćdziesięcioma czterema krajami, do kilku stereotypów”. Uogólnienia stosowane w lipskim Zoo mają mieć swoje korzenie we wspomnianym kolonializmie, dlatego też w trakcie pokazów ognia dochodzi do „powielania kolonialnych i rasistowskich stereotypów”.

Już wcześniej przedstawicielom Rady nie podobały się choćby „wieczory afrykańskie”, podczas których miały miejsce wspomniane pokazy ognia przy rytmie bębnów. Teraz twierdzą oni, że nie chodzi o same wydarzenia tego typu, lecz o „niebranie odpowiedzialności przez Zoo za kolonialną przeszłość” [sic! – admin].

Dyrektor zoo Jörg Junhold nie zgadza się z krytyką wobec kierowanej przez siebie instytucji. Jego zdaniem ogród zoologiczny „łączy kulturę, sztukę i historię innych krajów razem z pochodzącymi z nich zwierzętami”. Placówka postrzega powyższe kwestie całościowo, realizując w ten sposób swoją misję edukacyjną.

Na podstawie: jungefreiheit.de.
http://autonom.pl

Tłumaczenie się przed idiotami… co za upadek cywilizacji…
Admin

Komentarzy 15 do “Zoo w Lipsku „szerzy rasistowskie stereotypy””

 1. W said

  Zoo – stosowne miejsce ?

 2. W ramach kultury Afrykańskiej mają pokazywać bogatą murzyńską architekturę?!

 3. jok said

  A może to Żydzi kreują pewne stereotypy? Ktoś inny?

  1. Abstrahując od artykułu – kto wymyślił „polski pawilon” – wystrój, przesłanie – na jakieś targi, może to były Chiny, jakieś naście lat temu? Media zachwycały się, ze „polski pawilon” masowo odwiedzany…. No pewnie, że chętnie odwiedzany, skoro przed pawilonem umieszczono figurki chłopa i baby, przepasanych powrozem ze słomy, ubranych przaśno-siermiężne, nie pamiętam czy nie z sierpem w dłoni. Sam pawilon był chyba kryty strzechą. Kto by nie chciał tego dla zabawy, zobaczenia skansenu, odwiedzić? Ale raczej jako promocja kraju w XXI w. – mocno średnie….

  2. Nie abstrahując od artykułu. A czyż nie poeta „z pochodzeniem”, Tuwim, nauczał – nie wiem czy wciąż naucza, czy nie został a- że murzynek Bambo unika kąpieli.
  ” Mama po­wia­da: „Chodź do ką­pie­li”, A on się boi, że się wy­bie­li.”

 4. vulgarus said

  Ciekawe czy w Afryce mają ogrody zoo z fauną z Europy, Pn. Azji, Pn. Ameryki?

 5. gnago said

  Akurat system komunikacji akustycznej tam tamami był prekursorem łączności kontynentalnej. Jeden system, jeden kontynent bez barier językowych i kulturowych

 6. zen said

  Wkrótce Unia wprowadzi podatek za szkody kolonialne w Afryce, a my będziemy bulić – nie wiadomo kto zgarnie kasę, podobnie jak w przypadku holo. Potem wprowadzą podatek od istnienia danej jednostki, ponieważ zużywa tlen, sra i zaśmieca….
  Czy złoto kupione przez Morawieckiego jest w Polsce, czy to była transakcja na papierze? A może kupił pozłacany wolfram?

 7. Dinozaur said

  Dinozaur przypomina : Chrześcijańska Demokracja w Niemczech szykuje pełną parą zwycięstwo Zielonych i swoje własne zniknięcie ( jak kiedyś Democrazia Cristiana we Włoszech ( 1993 )). Oto niepełna próba zebrania zakazów zapowiadanych w programie Zielonych : 1.Silniki spalinowe 2.Reklamy aut 3.Zwierzęta w ZOO i w cyrku 4.Strzały na Sylwestra 5.Pogadanki wojskowych w szkołach 6. 1. klasa kolei 7.Fabrycznie nowe towary na pchlich targach 8.Mięso w stołówkach w pewnych ( 3 ?) dniach tygodnia 9.Ogrzewanie olejowe 10.Handel online w niedzielę 11.Paintball 12.Gry komputerowe 13.Pony –jazda dla dzieci 14.SuV-y 15.Choinki wielkanocne 16.Skutery i rollery 17.Grzybki gazowe 18.Nocne loty 19.Ogniska wielkanocne 20.Ogródki żwirowane 21.Loty krótkodystansowe 22.Balony 23.Sw. Mikołaj 24.Niesezonowe owoce 25.Foliowanie grządek 26.Domy jednorodznne 27.Kominki 28.Wycieczki na mistrzowstwa 29.Seks-Reklamy 30.Automaty z papierosami

 8. Boydar said

  No dobrze (7), ludzie (?) uwierzyli magii covida pomimo że nic wiadomo nie było/jest na pewno, a tu program czarno na białym i też uwierzą ? I jeszcze zakaz seks-reklam. Znaczy się czego ? Promocji w zamtuzach ?

  Nic nie kumam.

 9. jok said

  A propos stereotypów.
  Mając na uwadze, że dominują o „czarnych ludziach/ludach” filmy w stylu ostatniego chyba Tarzana –
  -przyjaźnie białych (Tarzan już jako odziany+ ta jego „partnerka”) z tubylcami jak równy z równym w XIX w ew. sam początek XX w.) w. Afryce kolonialnej, mając przy tym w pamięci książkę Hemingwaya, który w czasie safari, zostawiał, już w XX w przewodnikowi resztkę piwa, tj. trochę piany w butelce, co było przyjmowane z wdzięcznością-
  – porażać „powinno” ujęcie dzikich w filmie King Kong z 2004 r . 🙂
  Dzicy ludzie, byli tam ujęci, zresztą mocno skrótowo…… jako dzicy ludzie, Zero sympatycznych cech, nie budzili żadnego współczucia etc …. 🙂

 10. Dinozaur said

  Tego się nie da logicznie zrozumieć. Poza tym to tylko część przewidzianych zakazów .

 11. Boydar said

  U żydoszkopa możliwe jest wszystko, na pozór. Widać do czegoś im to potrzebne, a ta cała CDU czy „zieloni” tym bardziej, to i tak tylko tylko słupy.

  Mnie ciekawi natomiast, co się obecnie dzieje z tymi prawie trzema milionami ciapatych których ściągnięto do BRD GmbH. Bo covid covidem ale jakim cudem taka martwa cisza, przecież Allach nakazuje nie ustawać i walczyć z niewiernymi. W ogóle temat „imigrantów” w jewropie jakoś chytrze wyciszono.

 12. revers said

  re6

  swiatowy CIT juz gotowy, 21% ku zadowoleniu tuszy Bidwenowej, Merkelowej, Macronowej, choc ten ostani jako zabojad na poczatku proponowal tylko 12%-towy CIT.

  reszta pojdzie jak splatka, plus VAT 21-25% nic tylko doic, doic i palowac na zmine.

  Pewnei ze zo pod wymiane, bialasow na bielszych pontoniarzy i isis.

  O ISIS p. Boydar zapomnial, a CIA wladowala w taa organizacje tylko w Syrii 1 mld usd, gdzies muhadziwinow z Afganistanu i Pakistanu tez trzeba podziac i w odpowiednim momencie uaktywnic.

 13. Miłośnik-Wolności-Dla-Wszystkich said

  1) ,,Ogród zoologiczny, zoo – urządzony i zagospodarowany teren wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nim związanymi, gdzie przetrzymywane są oraz eksponowane publicznie przez co najmniej 7 dni w roku żywe zwierzęta gatunków dziko występujących…,,- z Wikipedii,
  2) Czy to dotyczy Afro-Afrykanów, Afro-Amerykanów, Afro-Europejczyków, Afro-Azjatów, Afro-Antarktydajczyków(?!), czy inszych ,,afro,, ZOO zawsze będzie miejscem ,,,…gdzie przetrzymywane są oraz eksponowane publicznie przez co najmniej 7 dni w roku żywe zwierzęta gatunków…,,,
  3) Podobno Homo Sapiens (przynajmniej dla niektórych) też wypełnia w 100% w/w definicję ,,…zoo…,,.

 14. Dinozaur said

  Ad 11: Swiętują właśnie Ramadan .

 15. 6. Zen said – 2021-04-28 (Środa) @ 18:23:39
  „Wkrótce Unia wprowadzi podatek za szkody kolonialne w Afryce, a my będziemy bulić – nie wiadomo kto zgarnie kasę, podobnie jak w przypadku holo. Potem wprowadzą podatek od istnienia danej jednostki, ponieważ zużywa tlen, sra i zaśmieca….
  Czy złoto kupione przez Morawieckiego jest w Polsce, czy to była transakcja na papierze? A może kupił pozłacany wolfram?”

  Z ŻĄDANIEM zapłaty przez EUROPĘ kilkunastu Bilionów dolców za Handel Niewolnikami już wystąpiono, na co odpowiedziałem, że najbardziej poszkodowanymi przez handel niewolniczy byli Rosjanie, Ukraińcy i Ormianie, a do powstania europejskich imperializmów były to też europejskie narody śródziemnomorskie. Leopold Kongijski alias Rotszyldy sprzedał Arabom 10 milionów Murzynów, a gdy Francuzi zapytali go, GDZIE ma Te Pieniądze? to odpowiedział, że przepuścił na Baletnicę Paryską… Ja nie doczekałem się striptisu Pani Premier Zjednoczonego Królestwa, ale podjęła się tego Pani Premier Hanna Suchocka z Pleszewa. – Ciekawe, czy Europejczykom sprzedawanym na targach egipskich i irackich też OBCINANO NOSY?
  Odpowiedziałem Roszczycielom, że Chrześcijański Monopol na handel i eksploatację niewolników mieli Żydzi.
  Ponieważ handel niewolnikami był Najlepszym Biznesem to Oliver Cromwell kazał nałapać pejsatych, załadował ich na zdezelowane statki i popłynął z nimi na Antyle, co nazywa się Skokiem Cromwella na Jamajkę. Hiszpanie nie chcieli jednak kupować brodaczy więc Lord Protektor kazał statki z trefnym towarem ZATOPIĆ.
  WYTŁUMACZONO MU, że według prawa chrześcijańskiego i muzułmańskiego to handlować niewolnikami i eksploatować ich mają prawo Tylko Żydzi, czego zmienić się nie da. Lord Protektor dogadał się więc z Rabinami i wprowadził Nowy Izrael z obrzezaniem Po Śmierci, co nazywa się MASONERIĄ, dzięki czemu Anglicy mogli handlować niewolnikami i eksploatować ich Do Woli. Świątynia Masońska zwana LOŻĄ była jednak na statusie Biblijnym jako Nowy Izrael i pod administracją SYNAGOGI czyli Starego Izraela pod rygorem OTRUCIA, co oddało Anglików w niewolę rabinacką alias jezuicką.
  Dzięki temu Cromwell wywołał w Polsce Powstanie Chmielnickiego, które zapoczątkowało Potop, gdyż rabini jako jezuici byli polską policją polityczną. Angielska NIENAWIŚĆ do jezuitów była i jest wobec Deklaratywnych, którzy NIE MAJĄ spermy jezuickiej; a Józef Stalin i Adolf Hitler ją Mieli.
  W ten sposób URATOWAŁEM EUROPIE KILKANAŚCIE BILIONÓW DOLCÓW – więc teraz pytam: KTO ZNISZCZYŁ UNIĘ EUROPEJSKĄ, że potrzebuje kilkaset miliardów Euro z Satelitarnej Detekcji Złota na odbudowę ???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: