Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Natan o Kogo jebać, jak i w co?
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  istra o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  Marucha o Kogo jebać, jak i w co?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Lato 1939 roku pełne było dowodów solidarności z Wojskiem Polskim

Posted by Marucha w dniu 2021-04-29 (Czwartek)

Pomimo powszechnego przekonania, że atak Niemców na Polskę w 1939 roku był zaskoczeniem dla polskiego społeczeństwa, w rzeczywistości naród polski zdawał sobie doskonale sprawę z niemieckiego zagrożenia.

Lato 1939 roku pełne było dowodów solidarności z Wojskiem Polskim, symbolizującym siłę gotową do odparcia odwiecznego wroga.

W lipcu 1939 roku w Gdyni odbył się Wielki Kongres Eucharystyczny. Podczas jego trwania Katolickie Stowarzyszenie Mężów wystosowało rezolucję podkreślającą postawę członków tego stowarzyszenia wobec sytuacji politycznej, w jakiej znajdowała się Rzeczpospolita. Pomimo upływu lat, jej treść jest idealnym wyznaniem dla współczesnych polskich mężczyzn w momencie ataków na Kościoły katolickie i wartości tradycji narodowej.

Specjalnie dla Państwa prezentujemy słowa tej rezolucji:

Obecne czasy przełomowe utwierdziły nas dobitniej w naszych przekonaniach religijnych i patriotycznych.

Wobec gwałcenia praw moralnych na terenie międzynarodowym my mężowie –Polacy, katolicy, postanowiliśmy bardziej nieustępliwie, aniżeli dotąd, stać na straży etyki chrześcijańskiej, sprawiedliwości i honoru męskiego. Jesteśmy gotowi na zew Ojczyzny – przedmurza praworządności –do każdej ofiary, do twardej i zwycięskiej walki w obronie naszych świętych praw i przekonań, w obronie ołtarzy, rodzin i granic Rzeczypospolitej.[1]

Słowa te prowadziły tysiące mężczyzn od września 1939 roku przez pola bitewne, obozy koncentracyjne, stalagi, łagry do wolnej Polski, gdzie panuje wolność religijna, nie zakłócona nienawiścią lewicy do katolików i przestrzegane są prawa rodzin do wychowania swoich dzieci zgodnie z tradycjami przodków.

Krzysztof Żabierek

[1] Mężowie katoliccy na Kongresie gotowi są stanąć w obronie ołtarzy, rodzin i granic kraju, Słowo Pomorskie, 1939, nr 154, s.7.

https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 13 do “Lato 1939 roku pełne było dowodów solidarności z Wojskiem Polskim”

 1. zen said

  https://tagen.tv/vod/2015/02/swiat-jest-inny-cz-6-ustawka-1939/

 2. zen said

  Link powyżej przerywa wykład dr. Jaśkowskiego. Dodam tylko, że Polacy w czasie wojny zachowali się przyzwoicie, w przeciwieństwie do tzw. elit władzy.

 3. gnago said

  A szuje to wykorzystywały afery sepewe. Niby w porządku, a jak wnikniesz to wiadomo czemu żołnierz we wrześniu nie miał amunicji. A wcześniej społeczeństwo kilkakrotnie fundowało tą samą broń

 4. Piach said

  Żabierek łże. Jest z IPNu? Nawet nie chce mi się sprawdzać tej padliny.

  „Kampanię wrześniową” czyli atak Trzeciej Rzeszy na 2RP sprowokowały władze 2RP prowadząc regularne czystki etniczne wymierzone w ludność niemiecką.

  Wielki Kongres Eucharystyczny z lipca 1939 dużo mówi o Kościele katolickim. W tym czasie władze 2RP dokańczały akcję palenia białoruskich cerkwi, która generalnie powinna kompromitować sanację doszczętnie. Władze Kościoła katolickiego również zachowały się z klasą we wrześniu 1939 roku, jak reszta sanacyjnej hołoty. 17 września kardynał Hlond zwyczajnie uciekł do Rumunii.

  Generał Modelski w swoim raporcie o przyczynach klęski wrześniowej opowiadał że 7 września został zatrzymany przez jakichś maruderów na drodze skądś-dokąd (był wówczas pułkownikiem). Spytali czy jest legionistą, legionistę chcieli zlinczować.
  Już 7 września ranni żołnierze byli porzucani przez wojsko po rowach i krzaczorach na powolne zdychanie bo nie było służby medycznej. Nic nie działało.

  Jeśli byli wówczas Polacy wierni rządowi to dlatego, że byli głupi. Żydowska prasa przygotowywała słowniańską ludność na rolę mięsa armatniego w przyszłej wojnie od wielu lat. Rząd 2RP Polaków zdradził i to dużo wcześniej niż we wrześniu. Władze 2RP chciały wywołać wojnę bo takie rozkazy otrzymały z Londynu po linii masonerii, dlatego urządzały wypędzenia Niemców, co sprowo. kowało militarną odpowiedź Niemiec.

  Każdy kto chce sobie wyrobić pogląd bez indoktrynacji w wykonaniu parszywej padliny typu Żabierek powinien przeczytać raport gen. Modelskiego „Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej”. We wrzesniu 1939 Modelski był pułkownikiem, raport jest chyba z 1941 roku.

 5. marek said

  Niestety naród polski głupi w swoje masie, uznał za sukces podstawienie łba pod topór, czyli pozbycie się 20% społeczeństwa. Inne narody uznają za sukces przeżycie jak największej części społeczeństwa.

 6. Kowalski said

  Bo jestesmy glupim Narodem .
  Bo twierdzimy ale to nam wyperswadowano.Przez niejakiego sw.janka pawla 2 Ze zydzi sa naszymi starszymi bracmi w wierze.NIGDY NIGDY NIGDY morderca nie moze byc moim bratem.A tak wogule to musimy sobie zdac sprawe Albo raczej zadac sobie te pytanie .Czy Polska ma byc zydowska Czy czysto Polska Slowianska.My nie zdajemy sobie sprawy Ze tak wogule w nas Polakach Niema juz Polski.
  Tylko konsumcja kupowanie na kredyt.BLichtr obluda glupota milosc do pieniedzy I do bycia ktusiem A sie jest poprostu ;;;FRAJEREM Glupia prymitywna owca do strzyzenia.POLACY /RODACY
  Zatrznijmy dzialac JAK PRAWDZIWI SLOWIANIE.TA ZIEMIA JEST NASZA JASNE.SLOWIANSKA.

 7. lewarek.pl said

  4. Piach
  Władze 2RP chciały wywołać wojnę bo takie rozkazy otrzymały z Londynu po linii masonerii, dlatego urządzały wypędzenia Niemców, co sprowokowało militarną odpowiedź Niemiec.

  Tak jest, to Polacy – prześladowcy Niemców – są winni wywołania II wojny światowej.
  Dopisz jeszcze, że Niemcy wkroczyli do Polski, żeby bronić również prześladowanych Żydów.

  ——
  Celnie Pan odpalił.
  Admin

 8. Piach said

  /-/Tak jest, to Polacy – prześladowcy Niemców – są winni wywołania II wojny światowej.
  Dopisz jeszcze, że Niemcy wkroczyli do Polski, żeby bronić również prześladowanych Żydów. /-/

  Może nie wiesz ale 1 września 1939 roku jako początek II wojny światowej to tylko konwencja. To żadna przełomowa data. W Azji wojna zaczęła się dużo wcześniej a w Europie prawdziwa wojna to dopiero 22 czerwca 1941 roku. Teraz historycy zdają się scalać 1WŚ i 2WŚ jako jedną wielką wojnę z przerwą na uzupełnienie stanów mięsa armatniego więc data rozpoczęcia 2WŚ traci na znaczeniu.

  Niemcy zaatakowały Polskę w obronie prześladowanych Niemców choć może jakiś kreatywny historyk z kulturowych kręgów Żabierka będzie kiedyś argumentował że zrobili to także w obronie prześladowanych żydów. 2RP prześladowała żydów, tworzyła dla nich obozy koncentracyjne.

  31 marca 1938 roku polski sejm uchwalił ustawę o pozbawieniu obywatelstwa osób przebywających poza krajem ponad 5 lat (http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19380220191/O/D19380191.pdf). W ustawie chodziło o zablokowanie powrotu do kraju dziesiątków tysięcy Ostjuden z polskimi paszportami, którzy przeniknęli do Rzeszy w okolicznościach wojennego zamieszania, a których Rzesza chciała się pozbyć w warunkach wojny wypowiedzianej krajowi przez światowe żydostwo. Sprawy przyspieszyły po zabójstwie niemieckiego dyplomaty Ernesta vom Ratha przez zbója o swojsko brzmiącym nazwisku Grynszpan 7 listopada 1938 roku w Paryżu.
  Niemcy wydalali żydów przybyłych ze wschodu (Polenaktion), Polska nie chciała ich przyjmować i tysiące koczowały w obozie koncentracyjnym w Zbąszyniu w fatalnych warunkach. To byli ludzie z polskimi paszportami a nie niemieckimi, tyle że Polska te paszporty unieważniła (co jest krokiem bardzo dyskusyjnym). Polska unieważniła paszporty i nie przyjęła wydalonych polskich obywateli, więc jakiś politruk pokroju Żabierka może to zinterpretować jako prześladowania żydów i w sumie chyba się nie pomyli. Więc sanacja prześladowała żydów i utworzyła dla nich obóz koncentracyjny. Niemiecka interwencja 1 września zakończyła ten cyrk. Można taka narrację przedstawić i ma ona związek z faktami – zapewne większy niż brednie Żabierka.

  Gdybyś douczył się historii to z większą rezerwą podchodziłbyś do szkolnych bredni o złych Niemczech co napadły dobrą Polskę w 1939 roku.

 9. Marucha said

  Re 8:
  Ty chuju złamany. Won z gajówki.

 10. Kowalski said

  Ty piach przeczytaj ty sobie Ks.Stanislawa Trzeciaka ksiazke Talmud o Gojach.Wtedy zrozumiesz Wszystkie niepowodzenia nasze od zarania dziejow naszej panstwowosci.No chyba ze jestes ;parchem zydowskim;;albo szabegojem Sie sprzedales za zydowskie srebniki.Wrogiem Polski sa niemieccy zydzi angielscy zydzi I rosyjscy zydzi.Ktorzy chca nas ogolocic z naszej ziemi .CO SIE WAM nie UDA. chloptasiu to wszystko sobie wyssales z palca I zydowskich dokumentow .Oni sami to tez robili Gdyz w sanacyjnym rzadzie bylo mnustwo zydow I glupich szabes goi Ktorzy za pieniadze sa gotowi sprzedac dusze I caly kraj.Wiemy ze dzis do POLSKI zjezdza sie mnustwo psudo rzekomych Polakow Ktorzy sa tylko z nazwy .A w zylach ich plynie ;;;;;;;SPERMA naszych WROGOW.

 11. Ad. 6

  Zatrznijmy dzialac JAK PRAWDZIWI SLOWIANIE.

  Trzeba szukać sojuszników. Gdzie?

 12. pierwszy sojusznik said

  Poprawna polszczyzna.

 13. witra99 said

  W tej czesci europy wszystko juz było i wszystko sie tutaj powtarza cyklicznie..czy teraz Polacy prą do wojny z wielka Rosja? czy tez sprzedajny zdyowsko-szabejski rządek jeszcze nie na obczyźnie choc JUŻ SPAKOWANY, bo ten właściwy jest w usraelu ..a POLSKA ZAWSZE NIERZĄDEM STALA …A POLAK JAK WIADOMO JEST PRZED I PO GŁUPI…wiec po kolejnej hucpie kiedy zagonią znów polaków do wojny za ugrów ,za masonów ,za żydostwo wszelkiej maści tez powiecie ze tym razem to nas napadła Rosja???bo taka narracje tworzą znane środowiska…polskie?możne wreszcie nie zostanie tutaj kamień na kamieniu …pora zaczynać wszystko zera..a nie od początku ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów.?!pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: