Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Dwór Franciszka – przerażająca galeria horroru

Posted by Marucha w dniu 2021-04-30 (Piątek)

„Każdy, kto jest zaznajomiony ze stanem rzeczy w Watykanie w ciągu ostatnich 35 lat, doskonale wie, że książę ciemności miał i nadal ma swoich zastępców na dworze św. Piotra w Rzymie.” ~ Malachi Martin 1996

Katolicy, wydają się już być znużeni skandalami seksualnymi wśród duchownych, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla Kościoła. Pomimo kampanii medialnych, które obiecują, że skandale nadużyć seksualnych “należą już do przeszłości” lub że „Kościół katolicki jest najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci”, rzeczywistość jest zupełnie inna.

W “Galerii Neo-Watykanu” [Galeria neovaticana – książka omawiana już wcześniej tutaj], Marco Tosatti, ceniony watykański dziennikarz śledczy, opisuje galerię łajdaków chronionych przez Papę Bergoglio w ciągu ostatnich 8 lat jego pontyfikatu.

Tosatti bez emocji, ale przekonująco, przedstawia niewyobrażalną pożądliwość seksualną Franciszkowego Watykanu. Dowody są zarazem szokujące i irytujące. Pomimo tego, że pojedyncze skandale były wcześniej zgłaszane, Tosatti kreśli oburzający obraz tuszowania, zapierania się i promowania zboczeńców seksualnych przez Bergoglio.

Wśród wielu wad Bergoglio, zarówno tych osobistych, jak i teologicznych, żadna nie jest tak wyrachowana jak jego bezduszne lekceważenie przestępczych i niemoralnych zachowań seksualnych duchowieństwa i hierarchii.

Tosatti starannie ilustruje szeroki wachlarz przykładów, w których Bergoglio jest przedstawiany jako szkodliwy i obleśny administrator, który zapewnia papieską ochronę swoim przyjaciołom, którzy są oskarżeni lub toczą się wobec nich śledztwa o wykorzystywanie seksualne.

Pomimo jego pozornej mantry o miłosierdziu, działania Bergoglio wskazują na szokującą bezduszność wobec ofiar nadużyć popełnianych przez duchownych. Jego mrożąca krew w żyłach obojętność wobec ofiar sięga jeszcze czasów, gdy był arcybiskupem w Buenos Aires i gdy odmawiał spotkań z ofiarami i aktywnie wspierał apelację skazanego argentyńskiego księdza Julio Grassi.

Bergoglio wielokrotnie napomina wiernych Kościołowi, aby wzięli pod uwagę „wołanie Matki Ziemi”, jednocześnie jest głuchy na wołanie ofiar seksualnego wykorzystywania przez duchownych.

Podczas gdy Bergoglio organizuje niezliczone watykańskie konferencje na temat handlu ludźmi, milczy na temat przemocy seksualnej wśród swoich argentyńskich księży. Jako Arcybiskup, Bergoglio nigdy „nie ujawnił żadnych dokumentów, nazwisk oskarżonych księży, zarzutów stawianych oskarżonym księżom, nie nakreślił żadnych zasad postępowania z nadużyciami, a nawet nie przeprosił ofiar”.

Dla tych, którzy prowadzili dochodzenie w sprawach molestowania przez duchownych, działalność Bergoglio w tych sprawach jest jednym wielkim pasmem tuszowania skandali seksualnych z ich udziałem.

Kardynał Bergoglio w swojej książce On Heaven and Earth (O Niebie i Ziemi) z 2010 roku, napisanej ze swoim przyjacielem, rabinem Skorką, dopuścił się na przykład takiej niedorzeczności: „w mojej diecezji to (seksualne wykorzystywanie duchownych) nigdy mi się nie zdarzyło”. To żałosny wniosek Arcybiskupa, który przewodził Archidiecezji Buenos Aires, gdzie 63% z 15 milionów to katolicy.

Zestawienie aktów przemocy seksualnej, autorstwa Tosattiego, a zignorowanych przez Bergoglio stanowi dowód zarówno spisku mającego na celu blokowanie wymiaru sprawiedliwości oraz katastrofalnej porażki w obowiązku ochrony dzieci.

Człowiek, który jest przestawiany jako “Papież Miłosierdzia” w rzeczywistości jest przebiegłym manipulatorem, nieczułym pasterzem, który osobiście interweniuje, aby chronić i ukrywać niektórych z najgorszych prześladowców Kościoła.

Chociaż jest to książka wstrząsająca, powinni ją przeczytać wszyscy katolicy, świeccy i duchowni.

Człowiek zajmujący tron Piotrowy jest oszustem, który mówi podwójnym językiem i zachowuje się jak mafijny obrońca, który chroni swoich kapo. Udaje miłosierdzie i dobroć, ale za kulisami jest zręcznym i przebiegłym mediatorem, oferującym schronienie i ochronę swoim zboczonym przyjaciołom i sojusznikom.

Przez 8 lat główne katolickie i świeckie media chroniły Franciszka i jego proceder ukrywania zboczonych kardynałów, biskupów i księży. Na szczęście kurtyna opadła.

Elizabeth Yore
Tłum. Sławomir Soja
Źródło: The Remnant (April 29, 2021) – “SATAN IS ON THE MARCH: The Francis Court’s “disturbing gallery of horrors” – written by Elizabeth Yore

https://www.bibula.com

Komentarzy 41 do “Dwór Franciszka – przerażająca galeria horroru”

 1. MatkaPolka said

  To nie tylko sprawa współczesna – cala historia Watykanu i Papistwa to ciąg – walki o władze, pieniądze i posiadanie, przestepstwa kryminalne i seksualne, – herezje, antypapieże i walki o tron

  KRYMINALNE DZIEJE PAPIESTWA – Mariusz Agnosiewicz

  http://therationalist.eu.org/ks.php/k,2134

  Przejawem pogłębienia niniejszej pracy jest rozszerzenie jej objętości: zaplanowana na dwa tomy, zamknie się w trzech. Tom I obejmuje pierwsze 1400 lat dziejów, tom II – dzieje nowożytne, tom III – ostatnie dwa i pół wieku.
  Tekst wzbogacony jest 70 ilustracjami oraz 320 przypisami bibliograficznymi.
  Książka wypełnia ważną lukę w publikacjach polskojęzycznych, gdzie nie ma analogicznej pracy. Choć w literaturze obcojęzycznej można odnaleźć podobne ujęcia

  Tom I: Starożytność i średniowiecze
  Tom II: Od Renesansu do Oświecenia
  Tom III – ostatnie dwa i pół wieku

  Tom I: Starożytność i średniowiecze

  Krytyczne opracowanie dziejów papiestwa. Kryminalne dzieje, czyli takie, które pełne są najdosłowniej rozumianych występków i zbrodni. Ale które także ujawniają społeczną szkodliwość swoich bohaterów albo przynajmniej niezgodność z zasadami, które głoszą. Z drugiej jednak strony są to dzieje ciekawe i barwne.

  Książka nie tylko opisuje całość dziejów papiestwa, ale i zawiera liczne ciekawostki z historii Kościoła. Całość bogato ilustrowana.

  W odróżnieniu od opracowań zagranicznych, wiele uwagi poświęcono także relacjom Polski z papiestwem. Fragment listu papieża Marcina V do króla Władysława Jagiełły: „Nadajemy ci władzę napadania zbrojnego w naszym Kościoła imieniu na ich miasta, miasteczka, wsie i włości, zabierania ich w niewolę i wedle brzmienia ustaw kanonicznych prześladowania aż do zagłady”.

  Kamieniem milowym dla Kościoła w początkach III w. był Kalikst, dzięki któremu chrześcijaństwo przemieniło się z sekty w kościół. Zrezygnował on z dawnego fanatyzmu i rygorystycznych zasad otwierając gminę rzymską na szerokie rzesze. Św. Hipolit Rzymski pisał o nim, że w młodości był hersztem rozbójników portowych. Za oszustwa finansowe został skazany na kopalnie Sardynii. Tam związał się z kolei z grupą chrześcijan a po wyjściu z więzienia przejął władzę w gminie chrześcijańskiej. Warto pamiętać, że w swych początkach chrześcijaństwo rozwijało się zasadniczo wśród marginesu społecznego. Nie była to religia tzw. porządnych obywateli. Jako zarządca gminy rzymskiej Kalikst dozwalał zamożniejszym chrześcijankom na posiadanie legalnych kochanków. Jako że były to związki nieprokreacyjne, więc chrześcijanki owe mogły stosować antykoncepcję i aborcję. „Uczy cudzołóstwa i mordowania jednocześnie” – grzmi przeciw niemu świątobliwy Hipolit, „Tego to człowieka nauczanie rozprzestrzeniło się na cały świat”.

  Papież Damazy opłacał specjalną grupę gladiatorów-osiłków, aby gruchotała kości wiernym konkurencyjnego papieża.

  Rolą Państwa Kościelnego, jak to sobie musieli wyobrażać władcy chrześcijańscy, którzy zgodzili się na wykreowanie takiego tworu (nad którym później już nie mogli zapanować), było błogosławienie mieczy, łuków i toporów. Nie było taką rolą na pewno przewodnictwo moralne czy odkrywanie prawa Bożego. Papież miał nie tyle nauczać i pouczać, co celebrować i chwalić.

  Nekrofilnym ekscesem w chrześcijańskim dziedzictwie Europy był synod trupi. Formalnie był to sąd jednego papieża nad jego poprzednikiem. Po dziewięciu miesiącach od pochówku wygrzebano z ziemi trupa papieskiego, po czym najwyższa hierarchia kościelna pod przewodem nowego papieża przez kilka dni znęcała się nad rozsypującym się papieżem.

  Jednym z najbarwniejszych papieży był Benedykt IX – aż trzykrotnie obejmujący papiestwo. Pierwszy raz jeszcze jako młodzieniaszek otrzymał papiestwo jako prezent od wpływowego ojca. W czasie swojego pierwszego pontyfikatu prowadził życie playboya. Z czasem się jednak zakochał i postanowił odsprzedać urząd swojemu krewnemu. Później jeszcze dwukrotnie zostawał papieżem.

  „Ze wszystkich zboczeń seksualnych, czystość jest najosobliwszym” – zauważył trafnie Anatol France. To ona rodziła największe patologie, frustracje i tendencje aspołeczne i antyhumanistyczne. Choć niektórym się może wydaje, że problem z pedofilią w Kościele to kwestia ostatnich dekad, w istocie jednak już tysiąc lat temu w „Księdze Gomory” świątobliwy Damiani wyklinał księży, którzy wykorzystywali sakramenty do tego, aby molestować dorastających chłopców.

  Liczni papieże prowadzili wojny a w okresie pontyfikatu Jana XXII aż 2/3 wszystkich jego wydatków stanowiły wydatki wojenne.

  Niezwykle interesujące bywają także przedpontyfikalne dzieje późniejszych „ojców świętych”. Na początku XV w. Duch Święty postanowił, że Namiestnikiem Chrystusa zostanie były pirat z Neapolu, który nieco wcześniej zrobił błyskotliwą karierę jako skarbnik Państwa Kościelnego. W istocie dzieje papiestwa dalekie są od pompatyczności. Oto w porcie jednego z europejskich miast jest wielki pomnik nagiego papieża trzymanego na ręku przez prostytutke

 2. MatkaPolka said

  FRAGMENT
  Sykstus IV – papież, który obniżył poziom moralny Europy
  https://www.salon24.pl/u/ryuuk/503016,sykstus-iv-papiez-ktory-obnizyl-poziom-moralny-europy

  Jeśli wykorzenicie prostytucję, zniszczy was gwałtowność waszych namiętności” – pouczał św. Augustyn.

  Na początku II tysiąclecia toczono w Europie burzliwe debaty na temat prostytucji i przyjmowania datków pochodzących z nierządu. Kluczowym momentem stała się propozycja paryskich kurtyzan, które zaofiarowały się sfinansować kosztowne witraże w katedrze Notre-Dame.

  Decyzję wsparł swoim autorytetem św. Tomasz z Akwinu: „Jeśli nawet jest to sprzeczne z nauką boską, to nie znaczy, że to, co się pozyskało, jest przez to niesłuszne. Hańbiąca jest kondycja prostytutki, nie zaś jej zarobek. Kościół zatem ma pełne prawo przyjmować jej jałmużnę”. Urocze, prawa?

  Ale już znacznie wcześniej, bo w 809 roku na synodzie w Akwizgranie grzmiano, że klasztory żeńskie stały się tak naprawdę domami publicznymi. Od czasów Karola Wielkiego normalną i akceptowaną praktyką były domy publiczne prowadzone przez mniszki. To tzw. „domy zakonne” z których najsławniejszymi były: oczywiście Avinion (nad którym użalał się sam Petrarka), Montpellier, Rue de Comenge. Papież Benedykt IX łaskawie pozwolił w 1033 roku założyć w Rzymie dom publiczny, zaraz obok kościoła św. Mikołaja.

  Wszystkich jednak przebił papież Sykstus IV, znany z ufundowania Kaplicy Sykstyńskiej i mecenatu nad artystami. Ten bardzo pobożny papież po prostu zbudował na koszt skarbu papieskiego ogromny dom publiczny, a następnie go wydzierżawił …

  Biznes okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ do Rzymu nieustannie przybywali pielgrzymi, którzy w domach publicznych zostawiali masę pieniędzy. Sykstus zarabiał na dziewczętach (i chłopcach) ze swojego domu publicznego 20 tys. dukatów rocznie. Nie omieszkał też rozszerzyć działalności i w ramach przejęcia pełnej kontroli nad dochodami z nierządu, nakazał opodatkować wszystkie „niezrzeszone” prostytutki. Papież Sykstus IV starał się po prostu zostać monopolistą, jeśli chodzi o nierząd

  DALEJ

 3. MatkaPolka said

  Kryminalne dzieje papiestwa tom II

  II tom Kryminalnych dziejów papiestwa obejmuje kolejne 350 lat dziejów papiestwa: od Renesansu do Oświecenia, a dokładnie od Soboru w Konstancji (1417) do oświeceniowych rozbiorów papiestwa w połowie XVIII w.

  Centralną kwestią polityki papieskiej w tym okresie jest kontrreformacja a przede wszystkim święte wojny z Imperium Osmańskim. Kwestii tureckiej poświęcam więcej miejsca, jako że towarzyszy im więcej mitów, poczynając od zdumiewającej skali, w jakiej aparat Kurii rzymskiej zaangażowany był w święte wojny czasów nowożytnych.

  Sporo uwagi poświęcam relacjom polsko-papieskim, w związku z tym, że Kuria rzymska była w stanie przeorientować polską politykę, popychając ją na tory autodestrukcji. Na króla polskiego kilkakrotnie ciskano ekskomuniki. Tragikomiczną puentą tej kwestii jest „nawrócenie się” Sobieskiego na „polski gallikanizm” na kilka tygodni przed śmiercią. Kiedy umierał – wojska polskie otaczały nuncjaturę…

  Myliłby się jednak ten, kto by sądził, że autor demonizuje papiestwo. Znamienne jest bowiem, że w „kryminalnych dziejach papiestwa” najobszerniej potraktowano wcale nie jakiegoś Borgię czy Innocentego VIII, lecz papieża Lambertiniego, którego autor darzy niemal podziwem. Dla wielu masonów irytująca musi być ta okoliczność, że jedno z pierwszych kościelnych potępień masonerii wyszło wcale nie z najgłębszych czeluści ciemnogrodu, lecz od jednego z najwybitniejszych i najświatlejszych papieży w całych dziejach tej instytucji, od papieża, który do polskich hierarchów zwracał się językiem Woltera: kiedy pogrążona w anarchii politycznej Rzeczpospolita została – przy dużym wysiłku ojców jezuitów – wtłoczona w batalię przeciwko wampirom, wówczas papież w liście apostolskim, ironizując ze „złotej wolności”, pisze, że obejmuje ona zapewne i wolność spacerowania po śmierci, niemniej jednak katolickie truposze są ciche jak milczenie – wyjaśnia papież.
  Autor nie szuka więc zła za wszelką cenę i nie cofa się przed nakreśleniem pozytywnego obrazu papieża – a Lambertini nie jest jedynym tego przykładem w tomie II.

  Do rąk Czytelnika trafia praca, która jest w dużej mierze oryginalna, która nie jest kompilacją opracowań, a w pewnej części – opierając się na analizie źródeł – ma aspiracje badawcze, które służą nie tylko demaskacji mitów i przeinaczeń apologetycznych, ale i antyklerykalnych (np. mit jednego z największych pogromów czarownic we Włoszech XVI w., który przewija się bynajmniej nie tylko w publikacjach internetowych – odnalazłszy szesnastowieczne źródło tego faktoidu, poprzez porównanie dwóch jego kolejnych wydań, staram się wskazać jego genezę). Autor jest bowiem przekonany, że mity zarówno apologetów, jak i krytyków papiestwa są jednakowo szkodliwe.

  Przejawem pogłębienia niniejszej pracy jest rozszerzenie jej objętości: zaplanowana na dwa tomy, zamknie się w trzech. Tom I obejmuje pierwsze 1400 lat dziejów, tom II – dzieje nowożytne, tom III – ostatnie dwa i pół wieku.
  Tekst wzbogacony jest 70 ilustracjami oraz 320 przypisami bibliograficznymi.

  Książka wypełnia ważną lukę w publikacjach polskojęzycznych, gdzie nie ma analogicznej pracy. Choć w literaturze obcojęzycznej można odnaleźć podobne ujęcia (w szczególności dwutomowe dzieło Louisa-Charlesa de Lavicomterie pt. Les Crimes des papes, depuis St Pierre jusqu’à Pie VI – po raz pierwszy wydane w 1792, wznawiane do dziś), wątek polski traktują one marginalnie.

  II tom porusza takie m.in. kwestie, jak papieskie krucjaty antyhusyckie, apogeum i upadek nepotyzmu, zamachy na papieży i zamachy papieskie, najposępniejsze wynalazki kościelne: inkwizycję i polowania na czarownice, militaryzację Państwa Kościelnego, udział w wojnach włoskich i przeciwdziałanie zjednoczeniu Włoch, narodziny praktyki przenoszenia przestępnych księży z parafii na parafię, afery pedofilskie kleru w XVII w., proceder kastrowania młodych chłopców na potrzeby chórów kościelnych, rozwój kanonicznych aktów antyżydowskich, nowożytne ludobójstwa kościelne (waldensi, kamizardzi), sankcjonowanie „sprawiedliwego królobójstwa”, rolę papiestwa w dymitriadach – polskich awanturach antyrosyjskich, udział papiestwa w handlu niewolnikami (papieże nie tylko wydawali prawa wspierające proceder obrotu niewolnikami, ale i osobiście kupowali niewolników; współtworzyli też ideologię niewolnictwa – podobnie jak wyróżniano wojnę sprawiedliwą, tak i formułowano koncepcje niewolnictwa sprawiedliwego), a ponadto wiele innych.
  Tak jak i w poprzednim tomie, okrasą dziejów są także liczne ciekawostki z „historii świętej”, np. zarys twórczości jednego z papieży, który był autorem popularnych erotyków, tępienie nowoczesnych pojazdów, nepotyzm niebiański (projekt: beatyfikacja ciotki itp.), groteskowy przewrót zorganizowany konspiracyjnie przez Kurię w sąsiednim kraju, dozwolony przez papiestwo sposób całowania się, walka z dekoltami, o tym, jak oficjalną kandydatką Stolicy Apostolskiej na tron polski została frywolna celebrytka, czy wreszcie historię brawurowej korupcji papiestwa przez krewniaka obecnego prezydenta RP, prymasa Komorowskiego.

 4. MatkaPolka said

  Afery pedofilskie i skandale seksualne z udziałem księży mogą wskazywać, że Kościół toczy bezprecedensowy kryzys. Nic bardziej mylnego.

  https://www.focus.pl/artykul/skandale-seksualne-w-watykanie

  Czy papież może mieć syna? Czy ten syn może zostać jego następcą? – dziś takie pytania brzmią jak tandetna prowokacja. A jednak historia zna przynajmniej dwa przypadki, gdy po śmierci ojca zwierzchnictwo Kościoła obejmował jego potomek. W latach 401–417 na tronie papieskim zasiadał Innocenty I, syn Anastazego I. W roku 536 papieżem został Sylweriusz, syn Hormizdasa, który panował między rokiem 514 a 523.

  Z bardzo niepełnych biografii papieży wczesnego chrześcijaństwa wynika, że kilkunastu z nich było dziećmi duchownych – księży, prezbiterów, nawet biskupów. Niektórzy posiadali własne rodziny. Ich listę otwiera pierwszy papież – święty Piotr. Aż trzy Ewangelie (Marka, Mateusza i Łukasza) wspominają o jego teściowej, więc nie ulega wątpliwości, że był żonaty. Tradycja przypisuje mu też ojcostwo córki – św. Petroneli.

  Spętana natura

  Co prawda już synod biskupów w Elwirze w roku 300 zalecił, by wyżsi rangą duchowni nie zawierali małżeństw, ale była to bardziej sugestia niż nakaz. Na I soborze powszechnym w Nicei (325 r.) padła propozycja wprowadzenia obowiązkowego celibatu. Przeważył jednak głos powszechnie szanowanego, pobożnego biskupa Pafnucego, który ostrzegał przed skutkami nadmiernej surowości: „Kto chce stworzyć anioła, może stworzyć zwierzę”, gdyż „spętana natura potrafi potajemnie znaleźć sobie zadośćuczynienie”. Przyjęto więc kompromisowe rozwiązanie, zgodnie z którym duchowni, którzy przed przyjęciem święceń zawarli małżeństwo, mogą w nim trwać. Zasada ta obowiązuje do dziś w Kościele prawosławnym.

  Natomiast w Kościele rzymskokatolickim bardzo długo ścierały się dwie tendencje – rygorystyczna, opowiadająca się za całkowitym wyeliminowaniem seksu z życia duchowieństwa, i liberalna, przyznająca księżom prawo do posiadania rodziny. W instytucjach opartych na hierarchii i dyscyplinie brak jednoznacznego stanowiska zwierzchników z reguły sprzyja ekstremistom. I to po obu stronach. Równocześnie pojawiali się więc asceci maltretujący swe ciała, by stłumić naturalne popędy, i sybaryci zaspokajający wszelkie zachcianki. Każda z tych grup dążyła do uznania wyznawanych zasad za obowiązujące powszechnie. Efektem był postępujący chaos moralny, który apogeum osiągnął w epoce, nazywanej nawet przez historyków życzliwych Kościołowi ciemnym stuleciem papiestwa.

  Perwersja i polityka

  Rozpoczęło się krótko przed Bożym Narodzeniem roku 882. Sędziwy Jan VIII panował od 10 lat i wbrew oczekiwaniom rzymskich rodów arystokratycznych nie zamierzał przenieść się na tamten świat. Trzeba pamiętać, że papież był wówczas nie tylko głową Kościoła, ale również władcą państwa obejmującego Rzym i sporą część środkowych Włoch. Jego tron stanowił zatem łakomy kąsek dla żądnych władzy patrycjuszy. Nie mogąc się doczekać na schedę, postanowili przyspieszyć bieg zdarzeń. Wykonanie zadania powierzyli skoligaconemu z Janem VIII księdzu, który podsunął krewniakowi truciznę. Ta jednak nie zadziałała, więc duchowny sięgnął po skuteczniejsze narzędzie i roztrzaskał papieżowi głowę.

  Jedne źródła mówią, że użył młotka, inne – że był to złoty puchar lub kielich mszalny. Do końca średniowiecza ofiarą skrytobójczych morderstw padło jeszcze siedmiu papieży. Podłożem wszystkich zbrodni były odwieczne motywy – władza, bogactwo i kobiety. Pierwsza dama, która pod względem temperamentu i ambicji dorównywała dawnym rzymskim heterom, wkroczyła na scenę 20 lat po zabójstwie Jana VIII. O wyborze jego następców nie decydował już Duch Święty, lecz układ sił między dwoma wielkimi rodami: Krescencjuszami (Crescentio) i Tuskulańczykami (hrabiowie z Tusculum). Średni czas trwania pontyfikatu wynosił w tym okresie niespełna półtora roku. Tylko szczęściarze umierali śmiercią naturalną; Bonifacy VI został otruty dwa tygodnie po wyborze [niektóre źródła podają, że zmarł na podagrę – przyp. red.], Stefana VI uduszono, Leona V po dwóch miesiącach od koronacji kazał uwięzić i otruć jego następca Krzysztof, który cieszył się władzą przez cztery miesiące i podzielił los Leona.

  Za dwiema ostatnimi zbrodniami kryli się: przywódca Tuskulańczyków – senator Teofilakt i jego żona Teodora. Według kronikarzy to ona miała przekonać swego kochanka Sergiusza do wyrażenia zgody na usunięcie Krzysztofa i zajęcie jego miejsca. Mąż tolerował romans, gdyż grał o wyższą stawkę. Nadał sobie tytuł Obrońcy Kościoła i przejął rządy nad Państwem Kościelnym, uzależniony od niego papież odgrywał jedynie rolę figuranta.

  Związek Teodory z Sergiuszem III był podszyty wyjątkową perwersją. Zgodziła się bowiem, by kochanką papieża została również jej 15-letnia córka Marozja! Jej małżonek (książę Alberyk I) pod względem cynizmu w niczym nie ustępował teściom. I tak jak oni przedkładał politykę nad szóste przykazanie.
  Nie ma na to ewidentnych dowodów, ale w Rzymie powszechnie uważano, że owocem schadzek Marozji z papieżem był jej syn – Alessandro. Wersję tę potwierdził m.in. słynący z zacności biskup Liutprad z Cremony, który w swojej kronice zapisał, że „przez nikczemne cudzołóstwo był jej synem”. Wspominał o tym nie bez powodu, gdyż chłopca czekała kariera nie byle jaka.

  Pornokracja

  DALEJ

 5. Marucha said

  Matka Polka poświęciła dużo czasu na zebranie amunicji i wystrzelenie salwy w kierunku Kościoła. Salwy godnej michikurewstwa i wściekłych macic.

  Zastanawiam się, czy jest dla niej jeszcze miejsce w gajówce.

 6. Katarzyna T said

  Ad 5. Matka kurka i ojciec rydzyk jak godnie dostrzegł P.Gajowy są gatunkowo podobni i czerpią życiodajne soki z celowania w KK.
  Warto odświeżyć sobie artykuły choćby na Gajówce o Laskach w świetle beatyfikacji razem z Prymasem zasłużonej siostry i to na placu nazwanym w 1995 r.Placem Piłsudskiego. To wielki policzek dla KK i Narodu Polskiego.Nikt nie woła ,ze to mocne uderzenie …

 7. Ad. 4

  Nie „spętana natura”, droga pani, ale niektórych przerasta zadanie, którego wykonania się podjęli.

 8. Martin said

  Jak żem był dzieckiem, to nie było pedofili w sutannach tylko „Detektyw w Sutannie”.

  To były czasy…😁

 9. Martin said

  A rządy na całym świecie seksualizują dzieci ile się tylko da. Wszyscy tolerują, a nawet przyklaskują temu że małoletnie dziewczęta „ubierają” się bardziej bezwstydnie niż panie z domów nieprywatnych, apotem wylewają krokodyle łzy nad gwałtami na nieletnich. Czy to jest, że tak powiem, ^*%$@#*% , normalne, do @%*^#$* nędzy?

  Zresztą idę o zakład, że pedofilia jeszcze nie jest legalna tylko dla tego, że w ten sposób można dokopać księżom. Ale spokojnie Panie i Panowie, prawdopodobnie za niedługo zostanie zalegalizowana.

  Boże, zatrzymaj świat. Ja wysiadam.

 10. MatkaPolka said

  Papieże to nie Kościół.
  Wierni modlą sie do Pana Boga, a nie do papieża
  Kościól to wierni,- a nie papieże

  W Kościele jest bardzo dużo dobrych pasterzy –
  Arcybiskup Viganò wzywa Franciszka do ustąpienia
  Arcybiskup Jan Paweł Lenga Nie Uznaje Franciszka Za Papieża!

  Przestępcow i Zboczeńcow w ogole trzeba piętnować, a szczegolnie w Kościele

  Gajowy rownież krytykuje papieża – w powyższym artykule – też „godne michikurewstwa i wściekłych macic”.

  ,,Gdy milczą pasterze, krzyczą owce”

  Treść apelu do Episkopatu Polski!

  Drodzy Biskupi, chcemy wam przypomnieć do kogo należy Kościół Święty. A należy On do Boga. Wy macie wypełniać tylko Jego Wolę!
  Praw Bożych trzeba strzec, wypełniać i pielęgnować w sercach ludzkich a nie rujnować! Prawo Boże nie ma nic wspólnego z prawami Rządowymi a na pewno nie z restrykcjami jakie na nas nałożono. Pytamy się wiec was, kto wam dał takie prawo by łamać Przykazania Boże?! Bóg każe dzień Święty święcić. Kościół nakazuje: W niedziele i święta Uczestniczyć mamy we Mszy Świętej. Kim jesteście by podważać Prawo Boże i Kościoła Jego dając na Nie Dyspensy?! Zamiast bronić Świąt Zmartwychwstania, pozamykaliście Kościół który nie należy do was tylko całej wspólnoty wierzących. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Wy kazaliście zakryć przed Nim oblicza nasze. Dopuściliście się ataku na Tradycję Kościoła i Jego Prawa
  .

 11. AndyX said

  Re: Marucha
  Takie krytyczne teksty sa potrzebne, chocby po to zeby wyznawcy papolatrii wiedzieli, ze nie kazdy papiez jest swiety.
  Dla wyznawcow molocha nic nie zmieni.
  Pozdrawiam

  ———–
  A broń Boże przypomnieć, jaki był wkład Kościoła w naukę, kulturę, moralność, etykę, prawo…
  Admin

 12. Katarzyna T said

  Ad. 10. To łyzka miodu włożona do beczki dziegciu :”Papieże to nie Kościół.
  Wierni modlą sie do Pana Boga, a nie do papieża
  Kościól to wierni,- a nie papieże”

 13. Boydar said

  i co się gapisz, obrzygańcu !

  To jak na mój gust wspólne zawołanie zarówno Malachi Martina, Marco Tosattiego jak obywatelki Yory Elizabeth i stada innych, z „matką polką” włącznie.

  Wuj Muchomor miejsce ma inne i zupełnie z innej beczki. Podobny z rysów jest do Berii, podobny ma uśmiech i niewykluczone że stosunek. Najważniejsze jednak jest jego zadanie. Jak wszystko dobrze pójdzie, Ławrentij będzie z wuja dumny.

 14. Katarzyna T said

  Ad.12. Sami swoi? https://www.youtube.com/watch?v=l7q7T5yj_DU

 15. tras said

  re5: MARUCHA>
  uzupełnię Pańską argumentację>
  ŻYDZI by tego lepiej nie zrobili
  ale też zwrócę uwagę na ‚źródło’ artykułu:bibula.com>ma swój adres w USA

  ———-
  Gajówka też….
  Admin

 16. Katarzyna T said

  Panu Boydarowi- https://www.youtube.com/watch?v=ayZdAleUwpM

 17. UZA said

  „Pomimo kampanii medialnych, które obiecują, że skandale nadużyć seksualnych “należą już do przeszłości” lub że „Kościół katolicki jest najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci”, rzeczywistość jest zupełnie inna.”

  Być może coś przeoczyłam, ale nie wiem, o jakich kampaniach medialnych Autor mówi. Według mego rozeznania, media (przynajmniej te masowego rażenia) upowszechniają raczej tezę, że Kościół Katolicki (podobnie jak naturalna rodzina) jest dla dziatwy śmiertelnym zagrożeniem, a najlepsze co się dzieciom może przytrafić to odebranie rodzicom przez rozmaite jugendamty i barnevernety oraz adopcja przez „małżeństwa” homoseksualne. Niestety, publiczność kupuje tę narrację. Jedni poprzestają na bluzganiu i powtarzaniu zasłyszanych kalumnii, inni natomiast po wielu latach „przypominają sobie” , że byli molestowani przez jakiegoś księdza i żądają odszkodowań. Jeśli zaś ktoś w Kościele ośmieli się nie uwierzyć w oskarżenia, to mówi się, że „kryje pedofilię”. Bo w stosunku do duchowieństwa domniemanie niewinności nie obowiązuje …

 18. Kościół to koń trojański w czasach obecnych.
  Prowadzi wiernych na zatracenie po przez demoralizację.
  Jeszcze oficjalnie przecież nagania na szczepienia.
  Na życiu owieczek też mu nie zależy, a wręcz przeciwnie by jak najwięcej wymordować.

 19. MatkaPolka said

  ,,Gdy milczą pasterze, krzyczą owce”

  Treść apelu do Episkopatu Polski – pod wideo

 20. MatkaPolka said

  „Kagańce ma mordach” u wiernych, sianie strachu – w kościołach, namawianie do zabójczych szczepionek – przez papieży i hierarchow – to jakaś nowa religia – ZBAWIENIE PRZEZ SZCZEPIENIE

  Bill Gates otwarcie nawołuje do redukcji populacji o 20% przez szczepienie
  7,5 : 5 = 1,5 mld ludzi na ziemi – tyle chce wymordować Bill Gates,- a Kościół mu przytakuje
  – namawia do szczepień

  https://gloria.tv/post/QZSTRgmCjk1e3Xr9PNvJ3UcCV

  Chyba Bóg nie jest taki wszechmocny – skoro nie proraził tego złoczyńcy (tych złoczyńców) gromem z jasnego nieba.

  Ci złoczyńcy dalej chodzą po ziemi – dalej szczepią – a ludzie dalej umierają po szczepionkach

  Paul R. Erhlich będący za depopulacją globu jest “zachwycony” kierunkiem jaki obrał Kościół pod kierunkiem Franciszka.

  https://www.bibula.com/?p=93924

  (***)
  Obrany przez Klub Rzymski a realizowany przez Watykan kierunek będący w sprzeczności z wiarą chrześcijańską pokazuje, iż fundamenty chrześcijańskiego credo na którym została zbudowana zachodnia cywilizacja, są właśnie demolowane z pomocą takich zielonych fanatyków jak Erhlich. Na naszych oczach wyłania się nowa zielona religia, której sakramentem będzie depopulacja ziemi.

 21. MatkaPolka said

  Jednak można sie przeciwstawić – i przegnać złoczyńców – ale nie w kościele katolickim

  Polish Pastor Chases Cops Out of Church on Easter Weekend: ‘Get Out! You Nazis!’
  Artur Pawlowski – pastor w Calgary Kanada

  Grecki kapłan ,,TO HAŃBA ! Od 2000 lat czegoś takiego nie było !”

 22. MatkaPolka said

  Łamanie sumień księży i wiernych przez Episkopat

 23. Miet said

  Ad.5.
  Panie Wacławie 👍

 24. Miet said

  Ad.5.
  Uwaga Pana Gajowego bardzo słuszna.
  Wy wszyscy krytykanci Kościoła Katolickiego uważajcie abyście się nie znaleźli po tej stronie barykady, która należy do jego śmiertelnych
  wrogów. To jest taka czerwona linia, której nie wolno przekroczyć.

 25. Boydar said

  A co ja Pani Kasi złego zrobiłem ???

 26. Przemysław Jakub said

  MatkaPolka już się wcześniej ujawnił, kim jest, skoro daje wiarę wypocinom nabazgranym w Koranie i Kabale.Waść se przeczytaj perykopę z Ewangelii Mateuszowej o ustanowieniu papiestwa przez samego Pana naszego Jezusa Chrystusa, to może jakieś światełko w główce się pojawi.

  A teraz moje pytanie: ma ktoś jakieś rzetelne informacje o skandalach i nadużyciach, które miały miejsce w pralniach sióstr magdalenek w Irlandii w latach 60. zeszłego wieku? Czy to też była robota parchatych przebierańców?

 27. Marucha said

  Re 24
  Dokładnie.
  Krytyka kapłanów (na jaką niejednokrotnie zasługują) staje się pretekstem do frontalnego ataku na Kościół jako taki i na katolicyzm.
  A cóż wy macie innego do zaproponowania? Hinduizm? Islam? A może judaizm?

 28. Boydar said

  @ Pan Przemysław

  Ostatniemi czasy i nie tylko, jeżeli gdzieś ktoś kogoś morduje na większą skalę, to bez wnikania diagnozę można postawić trafną. Nie mamy pewności, czy te zakonnice były tak do końca świętobliwe. Uwzględniając jednak analogie z innych znanych miejsc to niekoniecznie. I nie był to oczywiście żaden przypadkowy przypadek. Irlandia, Polska, Jezuici, Watykan, to były ostoje wiary katolickiej, nie wolno było tego ot tak sobie zostawić.

 29. MatkaPolka said

  Na poddaszu 1 | Artur Pawłowski cz. I
  Premierowy odcinek programu Na Poddaszu. Artur Pawłowski opowiada w nim o tym, jak jego nieuleczalnie chory syn został uzdrowiony i ocalony od śmierc – CUD. To wydarzenie całkowicie zmieniło bieg jego życia.
  Z buisnessman-a stal sie z nakazu Boga kaznodzieja

  Na poddaszu 2 | Artur Pawłowski cz. II

  Gościem programu jest Artur Pawłowski – pastor Kościoła Ulicznego w Kanadzie.
  Szykanowany przez władze, aresztowany wielokrotnie,sądzony wbrew Konstytucji przez władze za czynienie dobra, za nawracanie, za pomoc bezdomnym, wyciąganiem z uzależnień.

  Problemy zaczeły sie 30 lat temu kiedy Kościół wycofał sie ze sfery społecznej,- i zaniechano modlitwy na zewnątrz i skierowano wyłacznie do budynku, kiedy zabroniono rozdawnictwo Biblii, kiedy zabrano Religię ze szkół – Kościół zgodził się na to wszystko;
  Kiedy światłość sie wycofuje zostaje CIEMNOŚĆ
  .

 30. MatkaPolka said

  @ 26 Przemysław Jakub

  Kabala to Stary Testament – jest częścią Biblii

  Biblia podaje, że Bóg Mojżesza nazywał się Pan
  I to on dał ludziom przykazania na Górze Synaj

  Jezus nie zmienił żanego z bożych przykazań
  On twierdził, że sam jest Panem

  Mateusz 5.17
  Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo proroków.
  Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.

  Zaprawdę powiadam im. Dopóki niebo i ziemia nie przeminą,
  ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie,
  aż się wszystko spełni.

  Bóg Pan, dał ludziom przykazania do przestrzegania
  na kamiennych tablicach (Prawo Mojżeszowe).
  Żeby ludziom łatwiej było to zrozumieć, Bóg dostarczył
  dwie uzupełniające się wersje w księgach Mojżeszowych

  Cały świat antyczny wyznawał Gnoze.Wedy w tłumaczeniu na grecki to Gnoza
  Wszyscy pierwsi Chrześcijanie byli Gnostykami wierzącymi, że Jezus był Panem, – Bogiem Mojżesza i Abrahama.

  Dzisiejsze Chrześcijaństwo utworzył w 325r.n.e.Cesarz Konstantyn I.
  Zbudował on też pierwszą katedrę chrześcijańską i nazwał imieniem matki Chrystusa-Hagia Sofia Katedra była kilkakrotnie burzona i przebudowywana i dziś służy muzułmanom Do dziś zachowała soją pierwotną nazwę bo Jezus i Jego Matka to świeci Islamu.

  Konstantyn I, był nie tylko twórcą dzisiejszego Chrześcijaństwa, ale też był pierwszym Papieżem –jako pierwszy biskup przewodniczył pierwszemu soborowi w Nicei 325 r. ne
  Papież Konstanty I był Gnostykiem

  Głową kościoła był też cesarz Teodozjusz I.
  Ten papież ustanowił Chrześcijaństwo religią panującą w całym Imperium Rzymskim. Ten papież był jednak też Gnostykiem. Teodozjusz I ustanowił dogmat Świętej Trójcy, na II Soborze w roku 381 n.e.

 31. Przemysław Jakub said

  Re 30:
  Powielasz Pan protestancko-judaistyczne brednie. Pierwszym papieżem był św. Szymon Piotr, Apostoł i Męczennik, Książę Apostołów. Za Konstantyna Wielkiego papieżem był Sylwester I. I jedyne, co się zmieniło, to wydał edykt miediolański, który po ponad 300 latach zastopował prześladowanie i mordowanie Kościoła Powszechnego, czyli katolików. Natomiast Teodozjusz I ustanowił w Imperium Romanum chrześcijaństwo religią państwową. Tylko tyle i aż tyle. Kłania się znajomość faktów historycznych, powszechnie znanych i dostępnych. Gnostycy to byli sekciarze, którzy szkodzili Kościołowi już od samego początku. To byli dualiści, którzy potem się przekształcili w manichejczyków. Manichejczykiem z początku był św. Augustyn z Hippony, dzięki czemu po nawróceniu na prawdziwą wiarę potrafił skutecznie wykazać błędy Maniego i jego wyznawców.

  ————
  Obawiam się, że nie chodzi o nieznajomość faktów – ale o świadome ich fałszowanie.
  Admin

 32. mistrzYoda said

  Re 28
  W odpowiedzi na to wolne pytanie – może kościół polskokatolicki? Myślę, że dla osób prezentujących podobne poglądy, co Pan mógłby być ostoją bez wpływów zewnętrznych.

 33. Boydar said

  MP to maszyna, coś jak jehowce. Jak nie przypier’dolisz to żyć nie da.

  Ma obsesję na punkcie swojej misji oświecania maluczkich, albo zlecenie.
  —-

  Ktoś mógłby wskazać, że ja też mam. I owszem, ale ze mną na niektóre tematy idzie pogadać, przynajmniej czasami 🙂

 34. Boydar said

  Głupia zadufana cipo.

  Piszesz – „… Kabala to Stary Testament – jest częścią Biblii …”

  Taki ch’uj jak Batorego komin.

  Tak wam mówią (nawet nie twierdzą, podobnie jak producenci wyszczepionek) wasi żydowscy mentorzy. I nikt więcej. Mówią też wiele innych rzeczy, np. że ruchanie trzyletnich dziewczynek jest ok. Pomyśl o tym.

  Stary Testament jest świadectwem czasu, przeszłego i przyszłego. A kabała to tylko żydowski patent na zrobienie kwadratowego kółeczka. I o tym też pomyśl.

  I pomyśl też jeszcze, że Ktoś cię kiedyś zapyta, dlaczego nie pomyślałaś. I już dzisiaj pomyśl co odpowiesz. Bo potem nie będzie czasu na myślenie.

 35. Ad. 34

  Stary Testament jest świadectwem czasu, przeszłego i przyszłego.

  ST, to zbiór haggad, czyli bajeczek. I jedyne, co w nim zasługuje na uwagę, to zapowiedź przyjścia Mesjasza. (o.prof. Krąpiec).

 36. Boydar said

  Panie Krzysieńku, jest Pan skłonny uzasadnić swoją tezę ?

  A z o. Krąpcem do mnie akurat to proszę nie wyjeżdżać, ja w tym mieście już przeszło czterdzieści lat żyję i „trochę” wiem. A poza tym nie lubię żydów i masonów.

 37. Ad. 36

  Jak panu Krąpca mało, to ja się nie nadam. A to, czy pan żyje i gdzie, nie ma tu żadnego znaczenia.

 38. Boydar said

  Że i gdzie dla mnie ma 🙂

  Ale dla unych też, tylko jeszcze tego nie skumały. Może to i lepiej.

 39. MatkaPolka said

  Zmiana Paradygmatu w Gajówce

  Występki hierarchow i papieży nie są godne potępienia – ci NIE są Wrogami Kościoła
  Wrogami Kościoła są ci co o tym piszą i co to krytukują.

  Od Cytatów z Biblii dostają wysypki

  Następni „Wrogowie Kościoła” – liczba rośnie

  Arcybiskup Viganò wzywa Franciszka do ustąpienia
  http://www.rodaknet.com/rp_art_7105_czytelnia_gorny_arcybiskup_vigano_wzywa_franciszka_do_ustapienia.html

  Świadectwo, jakie złożył na piśmie arcybiskup Carlo Maria Viganò, wywoła z pewnością olbrzymi wstrząs w Kościele. Nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2016 zdecydował się przerwać zmowę milczenia i ujawnić fakty ukrywane przed opinią publiczną. Chodzi zwłaszcza o tuszowanie skandali pedofilskich przez hierarchię katolicką.

  Abp Jan Paweł Lenga: Nie mogłem milczeć patrząc na to, co się dzieje w Kościele!

 40. MatkaPolka said

  Coś na pocieszenie duszy Komina Batorego

  „Hermeneutyka Biblii żydowskiej i Starego Testamentu”,
  Christoph Dohmen, Günter Stemberger

  Click to access 37986_skrot_0.pdf

  Wiki o Biblii
  https://pismoswiete.fandom.com/pl/wiki/Judaizm

 41. Boydar said

  Słucham ?

  a tu obywatel „redaktor” „dzieła”

  Tego pierwszego nie znam, wygląda na podrzędnego rabina albo wręcz aspiranta. Natomiast ten drugi to mason i serdeczny kolega obywatela Dziwisza.

  cytat : „… poprzez Stary Testament chrześcijaństwo wskazuje zarówno na swoje żydowskie źródło, jak również na braterskie powiązanie z istniejącym judaizmem …”

  Pamiętam, że jeden obrzezany cwaniak już to nam głosił. Dwa razy do tej samej wody nie wchodzę, szczególnie że to raczej gnojówka.

  Ty se szczel baranka, o coś dobrze twardego, niechby i było koszerne. I dopiero potem zapodaj coś z sensem. Bo na razie to szukasz frajerów, nieudolnie zresztą.

Sorry, the comment form is closed at this time.