Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Jak pokonać piątą falę, czyli…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Natan o Kogo jebać, jak i w co?
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  istra o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

SS Galizien i współczesna Ukraina

Posted by Marucha w dniu 2021-04-30 (Piątek)

Izrael zareagował na zbiegowisko neonazistów ukraińskich 28.04.2021 w Kijowie. Poinformował o tym sekretarz prasowy Lior Haiat na Twitterze, dosłownie: „Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest zaniepokojone marszem przeprowadzonym w samym centrum Kijowa, z okazji utworzenia dywizji SS „Galizien”.

„Pododdziały Waffen SS były zaangażowane w jedne z najpotworniejszych zbrodni mających miejsce podczas Holokaustu. Potępiamy kontynuację gloryfikowania nazistowskich kolaborantów i mamy nadzieję, że rząd [ukraiński] bezwzględnie potępi wszystkie podobne zjawiska i nie dopuści do ich powtórzenia”.

Ambasador Niemiec w Kijowie, Anka Feldhusen: „Pododdziały Waffen SS brały udział w najcięższych zbrodniach wojennych oraz w Holokauście podczas II wojny światowej. Żadne formacje ochotnicze walczące i pracujące dzisiaj na rzecz Ukrainy nie powinny się z nimi kojarzyć”.

Sekretarz prasowy MSZ Izraela podkreślił, że ochrona pamięci o Holokauście — to nie są sprawy wewnętrzne każdego kraju, lecz część zbiorowej odpowiedzialności społeczeństw, bez względu na miejsce ich zamieszkiwania. Nawet prezes ukraińskiego IPN Anton Drobowycz uznał gloryfikację wojsk SS w europejskim kraju za niedopuszczalną.

Reagując na oburzenie społeczeństwa ukraińskiego marszem ku czci SS w Kijowie zabrali głos ukraińscy obrońcy zbrodniarzy. Między innymi nazwali zgłaszanie się ochotników ukraińskich do SS „wyborem cywilizacyjnym Ukrainy”. W ich opinii „w szkołach oficerskich SS wykuwały się nowe kadry [elity] niepodległej Ukrainy”.

A jaka była reakcja Polski? W kontekście zbrodni ukraińskich SS-manów, w tym w Hucie Pieniackiej — żadna. Zamiast tego prezydent Polski podtrzymuje zaproszenie do wspólnego świętowania Święta 3 Maja. Dla prezydenta kraju zezwalającego na bezkarną gloryfikację nazizmu, domagającego się pomnika dla uczestników Holokaustu w Polsce, blokującego chrześcijańskie pogrzeby polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

Prezydent Zełenski nie przyjedzie z „pustymi” rękami — przywiezie nam „dobrą nowinę” – na Ukrainie wczoraj 29.04.2021 zrehabilitowano ostatniego rozstrzelanego banderowskiego zbrodniarza z bojówki SB OUN. Zapewne prezydent państwa bezprawie potwierdzi jeszcze raz „cywilizacyjny wybór Ukrainy”, z gloryfikacją SS, ludobójców z OUN-UPA i zakazem pogrzebów ich ofiar.

Za: profil fb Stowarzyszenia Suozun
https://myslpolska.info

Komentarzy 7 do “SS Galizien i współczesna Ukraina”

 1. xyz said

  „Z pierwszego naboru utworzono pięć pułków policyjnych przeznaczonych do zadań pacyfikacyjnych, zwalczania polskiego ruchu oporu i partyzantki radzieckiej. 28 lutego 1944 r. wyposażony w ciężką broń maszynową 4. pułk dywizji SS Galizien przy wsparciu bojówkarzy tzw. UPA otoczył bezbronną wieś, Hutę Pieniacką. Akowska samoobrona, uprzedzona o możliwym ataku, wycofała się wcześniej i nie podjęła zbrojnego oporu. Mieszkańców grupami wpędzano do budynków, które podpalano, a zgromadzonych w kościele bestialsko wymordowano. Zginęło ponad 1,1 tys. osób, wieś zrównano z ziemią. W Hucie Pieniackiej skryło się wielu uciekinierów z sąsiednich wsi zagrożonych napadami band upowskich.

  Taki sam los spotkał ludność polską w Podkamieniu. 12 marca 1944 r. z rąk esesmanów i banderowców zginęło 800 osób, zwłokami pomordowanych oprawcy wypełnili ogromną przyklasztorną studnię. Pod pozorem walki z partyzantami ukraińscy esesmani spacyfikowali, jak ustalił dr Aleksander Korman, 40 miejscowości. Po ich „akcjach bojowych” zostawały zgliszcza i grobowa cisza. ”

  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/esesmani.htm

 2. Morze zakłamania „polskich elit” i służalczość wobec kraju zła któremu służą….jest porażające.Nie wierzą w Boga i sąd Boży, który również ich dotyczy !Zamienili Boga na judaszowe srebrniki, mamonę , ulotną „władzę” i służalczość złu.I będą zło nazywać dobrem, a dobro złem!
  Łapanie hostii tu nic nie pomoże.

 3. Jak powiedzą w Kijowie po marszu że dobrze że UPA,SS Galizien mordowali Polaków,w, polskie dzieci i starców to MSZ poprze????

  https://colonelcassad.livejournal.com/6735773.html

  ———–.
  Jakoś to wytłumaczą.
  Admin

 4. UZA said

  „Izrael zareagował na zbiegowisko neonazistów ukraińskich 28.04.2021 w Kijowie. Poinformował o tym sekretarz prasowy Lior Haiat na Twitterze, dosłownie: „Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest zaniepokojone marszem przeprowadzonym w samym centrum Kijowa, z okazji utworzenia dywizji SS „Galizien”.”

  Tak jakoś mi się skojarzyło z innym tekstem, znalezionym w Sieci (na stronie „Nauka w Polsce”) : „Izrael przeżywa gwałtowny przyrost naturalny krokodyli, który sprawia, że mieszkańcy Doliny Jordanu w północnej części kraju boją się o swoje bezpieczeństwo” „Jak podaje dziennik „Maariw”, przewodniczący samorządu regionu Dolina Jordanu Dawid Elhajani boryka się z poważnym problemem: krokodylowego boomu urodzin i ucieczek krokodyli z miejscowej farmy. Wszystko zaczęło się w latach 90., gdy położona w Dolinie Jordanu gmina Peza’el otrzymała w podarunku kilka młodych krokodyli. Założono farmę. ”

  Najwidoczniej „starszym braciom” brakuje wyobraźni i zdolności przewidywania. Hodują bestie w nadziei, że przyniosą im pożytek, a później się niepokoją, bo widzą, że te bestie jednak są groźne.

 5. Olo said

  SS Galizien i współczesna Ukraina?

  Ja bym dał inny tytuł – „SS i współczesne POLIN”.

  Ukraina to tylko budulec, z którego ma powstać współczesne Polin, wspólny dom żydobanderyzmu i anglosyjonizmu pod zarządem dobrej zmiany, z którego wyjdzie militarna agresja na Rosję.

 6. DPS said

  No cóż. My też mamy swoje za uszami. To dzięki gen.Andersowi , który poręczył za nich u Angoli , niedobitków tej dywizji nie wydano Rosjanom, tylko pozwolono im emigrować do Kanady.

 7. revers said

  A to zparawa odesska z 02.05.2014 roku

  a to plakat z czystkami po ukrainsku na dzis ..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: