Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Wolne tematy (42 – …
  Lily. o Wolne tematy (42 – …
  Lily o Wolne tematy (42 – …
  ddao o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  Peryskop o Wolne tematy (42 – …
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  bardzo o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  mazepa o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  mazepa o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  UZA o Cyborg w multicamie
  bardzo o Wolne tematy (42 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Rosja o wypowiedzeniu Traktatu o otwartych przestworzach: Jesteśmy do tego zmuszeni

Posted by Marucha w dniu 2021-05-11 (Wtorek)

Rosyjscy politycy i eksperci skomentowali projekt ustawy o denonsacji Traktatu o otwartych przestworzach, który wcześniej do rozpatrzenia przez Dumę Państwową zgłosił Władimir Putin.

Prezydent wyznaczył zastępcę szefa MSZ Siergieja Riabkowa jako swojego oficjalnego przedstawiciela podczas rozpatrywania tej kwestii w niższej izbie.

„Jesteśmy zmuszeni wyjść”

Zdaniem zastępcy przewodniczącego komitetu Dumy Państwowej ds. międzynarodowych Aleksieja Czepy, decyzja o wyjściu Moskwy z Traktatu jest odpowiedzią na działania Waszyngtonu. Pozostanie w porozumieniu jest niekorzystne dla Rosji, ponieważ w takim przypadku samoloty krajów NATO nadal latałyby nad jej terytorium i przekazywały informacje Stanom Zjednoczonym.

Dlatego w takich warunkach jesteśmy zmuszeni również wyjść z tego porozumienia. Było kilka prób, zwracaliśmy się do USA, ale oni nas nie wysłuchali
– oświadczył parlamentarzysta w rozmowie z RT.

Szef komitetu Dumy ds. międzynarodowych Leonid Słuckij ubolewał z powody rozwiązania traktatu i obwinił Zachód o „niszczenie resztek zaufania” w obszarze bezpieczeństwa międzynarodowego. „Dla Rosji to (wyjście z Traktatu o otwartych przestworzach – red.) będzie wymuszoną decyzją na tle jednostronnego wyjścia USA z Traktatu i braku prawnych gwarancji od europejskich partnerów, że nie będą przekazywać stronie amerykańskiej informacji lotów misji otwartych przestworzy nad terytorium rosyjskim. Wielokrotnie uprzedzaliśmy o swoim stanowisku”, przypomniał deputowany.

Spiker izby niższej Wiaczesław Wołodin, z kolei, zapowiedział rozpatrzenie projektu ustawy w trybie priorytetowym już dzisiaj. Podkreślił, że decyzja o wypowiedzeniu Traktatu uwarunkowana jest niemożnością narażania bezpieczeństwa kraju.

– Zaprzestając wypełniania wziętych na siebie zobowiązań jednego po drugim, USA konsekwentnie niszczą całą architekturę bezpieczeństwa międzynarodowego. Pod naciąganymi pretekstami i oskarżeniami Waszyngton jawnie zajmuje się demontażem światowej strategicznej stabilności i wyrządza szkody prawu międzynarodowemu, realizując swoje oportunistyczne interesy – zaznaczył przewodniczący Dumy Państwowej.

Zdaniem zastępcy przewodniczącego komitetu Rady Federacji ds. międzynarodowych Władimira Dżabarowa traktat jest wypowiadany z powodu stanowiska USA w jego sprawie. „Zrobiliśmy wszystko, żeby go zachować, proponowaliśmy to USA. Ale odpowiedzi i tak nie otrzymaliśmy”, powiedział. Ekspert wojskowy Igor Korotczenko uważa, że udział Moskwy w umowie stracił jakikolwiek sens.

Traktat o otwartych przestworzach był bardzo ważny, odgrywał stabilizującą rolę w międzynarodowej wojenno-politycznej sytuacji. Ale, niestety, polityka Waszyngtonu, który kieruje się wąskimi egoistycznymi interesami, doprowadziła do tego, że ten Traktat utracił siłę – jest niezdolny do życia”, podkreślił ekspert w rozmowie ze Sputnikiem.

Wicespiker Rady Federacji Konstantin Kosaczew zaznaczył przy tym, że wyższa izba jest gotowa rozpatrzeć projekt ustawy natychmiast po jego przyjęciu przez Dumę Państwową. Senator przypomniał, że dla Rosji wypowiedzenie jest „wymuszonym, ale jedynym możliwym krokiem w przypadku wyjścia USA z Traktatu i faktycznej odmowy pozostałych jego uczestników przestrzegania swoich zobowiązań odnośnie nieprzekazywania istotnych informacji krajom trzecim (w tym przypadku – również USA)”.

Traktat o otwartych przestworzach wszedł w życie w 2002 roku i stał się jednym ze środków wzmocnienia zaufania w Europie po ziemnej wojnie: zezwolił 34 krajom członkowskim otwarcie zbierać informacje o siłach zbrojnych i aktywnościach od siebie nawzajem.

W maju zeszłego roku USA rozpoczęły procedurę wyjścia z porozumienia, zakończyła się ona 22 listopada. Na początku tego roku Moskwa również ogłosiła rozpoczęcie międzyresortowych procedur wyjścia z Traktatu o otwartych przestworzach . Rosyjskie MSZ zaznaczyło, że działania Waszyngtonu znacząco naruszyły równowagę interesów innych państw.

https://pl.sputniknews.com

 

Komentarzy 8 do “Rosja o wypowiedzeniu Traktatu o otwartych przestworzach: Jesteśmy do tego zmuszeni”

 1. Kojak said

  Zydohitlerowscy zbrodniarze z Usraela sa coraz bardziej bezczelni i zadufani w sobie ! Sadza , ze zawsze z wojen beda wychodzili obladowani lupami i beda sie one toczyly poza ich terytorium ! Tym razem te lajdaki z piekla rodem, srodze sie zawioda ! Juz nawet w przepowiedniach uznanych swiatobliwych ludzi sa wizje z niebotycznymi falami u wybrzezy tych zydowskich mordercow, bandytow i zlodzieji !

 2. Przemysław Jakub said

  O, Pan Kojak wrócił. Będzie można znowu poczytać jego komentarze o, jak to określa, żydowskich kryminalistach. 🙂

 3. Boydar said

  Paradoks polega na tym, że w naszym rozumieniu praworządności każdy żyd to kryminalista. W dążeniu do zysku, władzy lub poczucia obowiązku wobec wspólnoty, nie cofnie się przed niczym na goju. Tak nakazuje im odwieczna nauka rabinów, której nigdy się formalnie nie wyparli. I fakt, że nie wszyscy żydzi mają na koncie są „morderstwa, bandyterkę i złodziejstwo” wynika wyłącznie z braku okazji lub potrzeby. To jest ich charakter i nikt na to nic nie poradzi. Jak mówi nam piosenka –

  Fabryka małp
  Fabryka psów
  Rezerwat dzikich stworzeń
  Zajadłych tak
  Że nawet Bóg
  I Bóg im nie pomoże

  Dlatego nie wolno nam nawet myśleć, że możliwym jest dalsza współegzystencja na jednym terytorium, pomijając wszystkie inne przyczyny.

 4. Anucha said

  Mina Bohatera Federacji Rosyjskiej Szojgu , na otwarciu defilady zwycięstwa.
  Nie zapowiada sielanki.
  Koniokrady zagonione w ślepą uliczkę, mogą być nieobliczalni .

 5. revers said

  Jak amerykanie maja 850 aktywnych satelitow ziemii w kosmosie i konca nie widac z z roznymi x-space muska, gdy rosja utrzmuje sie na srednim poziomie ok. 150 satelit, co odpowiada tez liczbie ilosci miedzynarodowych konsorcjum sztucznych satetelt Ziemii.

  https://www.weforum.org/agenda/2019/03/chart-of-the-day-the-countries-with-the-most-satellites-in-space/

  Chiny tylko maja 280 akrtywnych satelit w kosmosie ale ambicja kitajow siega dalej do stalych stacji zalogowych na orbicie ziemii

  https://www.ft.com/content/8a6bb0c0-9a6f-46c0-8438-48984c5e32dc

  Do tego Chiny zainetersowaly sie nagle techologiaa lodzi podwodnych najwyzszej klasy burneau wykonujac cybernetyczny atak na jedno z biur projektowych wyoko technologicznych lodzi podwodnych w Petersburgu.

  https://www.thedrive.com/the-war-zone/40531/top-russian-submarine-design-bureau-hit-by-cyber-attack-with-chinese-characteristics?fbclid=IwAR22PTXq_3fugIn7BhL4QXoynXd9GcIBealLyEK6ZL_Abn3fHI3FnfSG27E

  pamietac nalezy ze Rosja rowneiz przoduje w budowie okretow podwodnych od poczaatku u.w 1901 roku i nie ustepuje w tej technice ani ameykanom, ani zachodowi, czy chinom a nawet wyprzedzjac w techologii strumieniowych sillnikow, czy podwodnych wyrzutni rakiet, a ostanio nawet autonomicznych, bezzalogowych oketach podwodnych, ktore moga byc smiertelne dla pyrusowych zwyciestw salonowcow zachodnich i sino-syjonistycznych.

 6. ? said

  Re 4: „Koniokrady zagonione w ślepą uliczkę, mogą być nieobliczalni .”

  Nie koniokrady. Właściciele koniokradów.

 7. Ad. 3

  Tak nakazuje im odwieczna nauka rabinów, której nigdy się formalnie nie wyparli.

  Tak panu zależy na ich formalnym wyparciu się tych nauk? 🙂

 8. Przesłanie rosyjskich nacjonalistów do Polaków:

  Propaganda neokonserwatywna, te wszystkie „Gazety Polskie” i inne reżimowe gadzinówki oraz zawodowi antyfaszyści przekonują, że rosyjscy nacjonaliści pałają nienawiścią do Polski i Polaków. Prawda oczywiście jest inna. Przypominamy list Rosyjskiego Ruchu Imperialnego, uznanego przez USrael za „organizację terrorystyczną”, który (w języku polskim, angielskim i rosyjskim) otrzymały między innymi Narodowe Odrodzenie Polski, Obóz Narodowo-Radykalny, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz szereg innych organizacji i dziennikarzy.

  Rosyjscy nacjonaliści bacznie obserwują opór białej Europy i salutują ożywieniu narodowego ducha Europejczyków, znajdującego swój wyraz w formie manifestacji oraz innych politycznych działań nacjonalistycznych i skrajnie prawicowych organizacji — takich jak „Marsz Niepodległości” w Warszawie. Jesteśmy jednak zaniepokojeni antyrosyjskimi prowokacjami, do których doszło na „Marszu Niepodległości” 11 listopada 2013 r. Żałujemy, że Polacy wciąż postrzegają nas jako wrogów i utożsamiają Rosjan z komunistami, a Rosję ze Związkiem Sowieckim.

  Nacjonaliści w Rosji walczą dzisiaj o stworzenie rosyjskiego państwa narodowego. Rosjanie nie zamierzają zaatakować Polski czy jakiegokolwiek innego [państwa]. Wręcz przeciwnie, mamy dzisiaj wspólnych wrogów – globalizm syjonistów i islamistów. Dążą oni do zniewolenia naszych narodów, zniszczenia tradycyjnych wartości kulturowych i religijnych, a także zasiedlenia naszych krajów imigrantami z Azji. Siły te pragną skłócić ze sobą oraz zniszczyć najbardziej nieugięte bastiony słowiańskiego chrześcijaństwa – katolicką Polskę i prawosławną Rosję.

  Dlatego wzywamy polskich nacjonalistów, aby zapomnieli o historycznych waśniach i starych konfliktach, aby porzucili antyrosyjską i rusofobiczną retorykę oraz rozważyli współpracę i walkę o wspólne cele. Polscy działacze wystąpili już z hasłami przyjaźni polsko-rosyjskiej – na marszu rosyjskich nacjonalistów 4 listopada 2013 w Moskwie. Zachęcamy do pójścia za ich przykładem!

  Wcześniej reprezentanci ówczesnego Ruchu Przeciwko Nielegalnej Imigracji (zdelegalizowany) za pośrednictwem greckich nacjonalistów przekazali kierownictwu NOP wiadomość w której czytamy m.in.:

  Jest nam przykro, iż przez złą imperialną politykę Rosji i Związku Sowieckiego Polacy zrazili się do nas. Może na zawsze i nieodwracalnie. Rosyjscy nacjonaliści są gotowi wyciągnąć pomocną dłoń do Polski, Polaków i polskich nacjonalistów w każdej sytuacji i robią wszystko co możliwe, gdyż rozumiemy, iż białe, a szczególnie bratnie słowiańskie narody muszą kroczyć razem.

  Przesłanie jest jasne – pojednanie. Rosyjscy nacjonaliści tak jak my zwalczają neosowietyzm, syjonizm i globalizm. Komu zależy na wiecznym konflikcie między naszymi narodami?

  Na podstawie: nacjonalista.pl/NOP

Sorry, the comment form is closed at this time.