Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Gotowana na twardo globalistyc…
  jasiek z toronto o O żydowskiej nienawiści do…
  piwowar o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Spootnick o Wolne tematy (59 – …
  revers o Putin morduje ryby
  Czaruś o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  Jack Ravenno o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Emilian58 o Kaczyński – fałszywy kate…
  Ralal C. o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Piskorz o Kto wygrał Bitwę Warszaws…
  Maverick o Dwie Ameryki
  UZA o Kaczyński – fałszywy kate…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wojsko Polskie na Ukrainie?

Posted by Marucha w dniu 2021-05-12 (Środa)

Pytanie zadane w tytule niniejszego tekstu nie wzięło się znikąd: coś na ten temat przebąkują internetowi komentatorzy, zwłaszcza ci, którzy grają rolę „dobrze poinformowanych”, a poza tym kilku dziennikarzy zadano mi pytanie: „czy coś więcej wiem na ten temat?”.

Tyle wiem, ile mogę się wiarygodnie dowiedzieć, a tu możliwości są bardzo ograniczone.

Zacznę jednak od refleksji na temat przeszłości naszych wojen w cudzym interesie. Wysyłanie przez naszych protektorów polskich wojsk na niewypowiedziane nam wojny lub w celach agresywnych ma już (niestety) długą tradycję.

W XIX wieku nasz francuski protektor (cesarz Napoleon I) nie raz wysyłał wojska Księstwa Warszawskiego: zaczęło się od Hiszpanii, gdzie Legia Nadwiślańska (trzy pułki piechoty i pułk ułanów – „los internos picatores”) okrutnie pacyfikowała hiszpańskie powstanie, a w 1812 roku razem z tzw. Wielką Armią zaatakowaliśmy Rosję prawie stutysięcznym kontyngentem tracąc w ciągu pół roku aż 80 tys. żołnierzy (największa katastrofa militarna wojska polskiego – większa była tylko kampania wrześniowa 1939 roku).

Austriacy w czasie pierwszej z wielkich wojen wysyłali na śmierć za „najjaśniejszego pana i jego rodzinę” (jak mawiał dzielny wojak Szwejk), co prawda nieliczne ochotnicze oddziały złożone z Polaków, będących częścią C.K. Armii (u nas zwane „legionami”), co propaganda sanacyjna i postsanacyjna do dziś nazywa „walką o niepodległość”. To dość dziwna teza, bo gdy pod rozkazami i w interesie dwóch zaborców (Austrii i Niemiec) ktoś wojuje z jednym zaborcą – Rosją, to jest to problem tychże zaborców.

Nie zaliczam do tej historii okresu drugiej z wielkich wojen, choć wówczas polskie wojska od 1940 roku tworzone były przez obce państwa (Francję, Wielką Brytanię i Związek Radziecki) i ich status był w pełni uzależniony od sponsorów, którzy wykorzystywali je w swoim interesie. Wojska te jednak walczyły z odwiecznym wrogiem (czyli Niemcami, które również wchłonęły Austrię), który dla Polaków miał tylko jeden plan: ograbić, ogłupić, wygłodzić i częściowo wymordować – resztę przekształcać w niewolników.

Był więc obiektywny motyw, aby pójść na stronę tych, którzy chcą walczyć z naszym wrogiem. W okresie Polski Ludowej nasze wojska wysłano tylko raz do Czechosłowacji w 1968 roku, ale to nie była „wojna”, bo wojska tego państwa nie stawiły zbrojnego oporu.

W minionym trzydziestoleciu wiernie wykonywaliśmy polecenia nowego protektora, który kazał nam wysłać najpierw wojska atakując Irak, a potem na wojnę przeciw Afganistanowi: tę drugą po dwudziestu latach nasz protektor przegrywa i z podwiniętym ogonem, podobnie jak przed czterdziestu laty Związek Radziecki, wycofuje się w niesławie. Ciekawe, czy po tej przegranej skończy podobnie jak „państwo radzieckie”?

Czy więc pora, aby dać kolejny dowód wierności Waszyngtonowi będziemy musieli wysłać wojska na Ukrainę?

Sądzę, że jest mało prawdopodobne, bo dla rządzących byłoby wręcz działaniem samobójczym. Obecnie rządy na Ukrainie – oględnie mówiąc – są mało popularne w świadomości naszych obywateli, a obowiązująca rusofobia spotyka się z narastającym oporem (ilość wpisów rusofobicznych pod cyklem pt. „Polska-Rosja” – szkice” publikowanych na YouTube[1] jest zdecydowanie mniejsza od wypowiedzi neutralnych i przyjaznych Rosji).

Dlatego jestem spokojny, wręcz optymistą: proukraińska polityka jest dla nas niespłacalna, niepopularna i nieefektywna. Czas przejść na neutralne pozycje, zwłaszcza że nie mamy i będziemy mieć w tej sprawie nic do powiedzenia.

Witold Modzelewski
Profesor Uniwersytetu Warszawskiego Instytut Studiów Podatkowych

[1] Polska-Rosja szkice: https://www.youtube.com/channel/UCk5nzUXWSMgG-jl6yKJ2UTA

https://myslpolska.info

Komentarzy 18 do “Wojsko Polskie na Ukrainie?”

 1. Głos z Kociewia said

  A co to ma wspólnego z podatkami ? – Pokory ! – Plis ! – Nie każdy by się szczycił z bycia profesorem UW ( ilu tam łajdaków { jak śpiewał Bogdan Łazuka o naszej wyprawie piłkarzy po medal do Hiszpanii: } – ” tego nie wie nikt „}. . No, ale zagubieni i „gwiazdy” tak mają. Swoją drogą w pełni racja, co do treści publikacji. Brawo i dzięki za odwagę panie profesorze ( nota bene ważne to dla pana Modzelewskiego „profesora w Instytucie Studiów podatkowych”). – Ciao !

 2. revers said

  A nie odbieralo ostanio wojsko polskie z jednostek specjalnych nagrody i medale za dzialanosc malo humanitarna na Ukrainie Wschodniej w Kijowie w tamtejszym misterstwie wojny? tak jak prawdziwy Polak Tomasz Sakiewicz, Naczelny redaktor z Gazety dla Polakow od ukrainskiej bezpieki SBU.

 3. DO MARUCHY – PILNE !

  Kwal 2021-05-13 (Czwartek) @ 04:34:22 zamieścił w swym tekście obiekt, który przełącza automatycznie stronę

  Zamach Majowy wciąż czeka na osąd

  na jego komercyjną stronę w Chomikuj.pl, w efekcie strony z tekstem oryginalnym Naruchy nie sposób otworzyć.. Być może, że Pan toleruje tego rodzaju sabotaż, ja bym tego nie tolerował.

  ——
  Kwal jest bez winy.
  Admin

 4. Odmęty mendiów gównego nurtu

  „Nie zaliczam do tej historii okresu drugiej z wielkich wojen, choć wówczas polskie wojska … tworzone były przez obce państwa (Francję, Wielką Brytanię i Związek Radziecki) ”

  Ja zaliczam, zresztą były polski żołdak w Francji tak ujął działalność „wojska polskiego” we Francji w roku 1940. : „Myśmy walczyli za Francję, a Francuzi leżeli przy babach.”

  Taki korpus Andersa to było czyste żołdactwo, tyle, że też znowu za darmo, jak to bardzo trafnie stwierdził były minister Sikorski: bohaterskie Wojsko Polskie zawsze „robi laskę za darmo”.

  „W minionym trzydziestoleciu wiernie wykonywaliśmy polecenia nowego protektora, który kazał nam wysłać wojska ”, naturalnie nie chodzi o żadnego protektora:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  „Dlatego jestem spokojny”, że oddziały specjalne WP znajdują się w krainie U od początku puczu w Kijowie, nie mówiąc o szkoleniowcach, bowiem nie tylko tzw. ISIS (Isis (Izyda) była boginią urodzin, reinkarnacji, magii i zmarłych, przynajmniej jeśli chodzi o tych ostatnich to ISIS (tzw. „państwo islamskie”) było godne swego imienia) potrzebował instruktorów obsługi broni z produkcji USA, ale także banderowcy.

  „dla rządzących byłoby wręcz działaniem samobójczym”, pozbawienie praw konstytucyjnych Polaków byłoby też „działaniem samobójczym”, ale przy odpowiedniej perswazji mendiów gównego nurtu, pogodzili się z tym i kagańcami na mordzie, ba nawet ochoczo pędzą po preparat genetyczny nazywany eufemicznie „szczepionką” i to na własne ryzyko, jak to przytacza tekst w tymże poratalu:

  https://marucha.wordpress.com/2020/12/25/epidemia-neutronowa/#comment-933932

  Nie podzielam opinii Modzelewskiego, zresztą nie pierwszy to raz, ale nie zapominajmy, on też wyłania się z odmętów mendiów gównego nurtu i na dodatek odmętów podatkowych.

 5. xyz said

  Ostatnią zbrojną bojówką UPA, która dotrwała w Polsce aż do 1951 roku była tzw. ,,Ukrajinśka Powstanśka Armija’’. Działała ona w województwie Wrocławskim w latach 1947-1951, kiedy to została ostatecznie rozbita. Jej założycielem na terenie Dolnego Śląska był Mirosław Onyszkiewicz (Prywatnie był on stryjem Janusza Onyszkiewicza byłego Ministra Obrony III RP i europosła który to również pochodził z tej „słynnej banderowsko-upowskiej rodziny”. ) ps. Orest, Biłyj, Bohdan, Ołeh, kat Małopolski Wschodniej i Podkarpacia, który 6 kwietnia 1944 roku wydał rozkaz do Polaków by do 6 kwietnia 1944 r. wszyscy Polacy bez wyjątków opuścili opanowane przez UPA części województw: rzeszowskiego i lubelskiego, a w przyszłości miało dotyczyć to również nowosądeczczyzny w myśl haseł „Ukraina – i Zakierzonia – bude no bez Lachiw”.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/10/o-samostijna-ukraine-na-warmii-mazurach-pomorzu-i-dolnym-slasku/

 6. Zbigniew Kozioł said

  @3

  Problem jest w tym kodzie:

 7. Zbigniew Kozioł said

  OK, nie pokazało. No to spróbuje inaczej:

  <p><object data=”https://chomikuj.pl/GitMajonez1000/HISTORIA/diaboliczny_kult_pilsudskiego,5759542961.pdf” type=”application/pdf” width=”100%” height=”800″>

 8. Boydar said

  Skąd pomysł że to sabotaż ? Łatwo jest oskarżać bezpodstawnie. Może tylko błąd, taki sam jak mój w WT z Królobójcami.

 9. NC said

  Należało przyjąć rosyjską ofertę podziału Ukrainy, wchłonąć zachodnią część i spacyfikować banderowców. Byłby spokój.

 10. Boydar said

  … wyszedł powtórnie /Poncjusz Piłat/ do żydów i rzekł do nich – ja nie znajduję w Nim żadnej winy.

 11. Trzeba stanąć nad mogiłami , bestialsko pomordowanych w Małopolsce Wschodniej, Wołyniu,Bieszczadach , polskich niemowląt,
  /niektórych w łonach matek/ ich matek i ojców, dziadków i setek tysięcy niewinnych niczemu ,tylko dlatego że przeszkadzali w czymś psychopatom. Ci psychopaci i ich mocodawcy z wiadomej nacji, myśleli i myślą, że na męce,bestialskich morderstwach niewinnych ludzi zbudują cokolwiek.

  Tak trzeba stanąć nad tymi mogiłami …a raczej na polach ,przy rowach i studniach gdzie zostali wrzuceni , i powiedzieć Kochani wybaczcie nam, że nie zapobiegliśmy zbeszczeszczeniu waszej Pamięci,godnemu pochówkowi , i tej chorej spolegliwości udającego polski rządu/rządów/, służącemu i oddanemu krajom /szczególnie 2/gdzie kwitnie LGBT, gender,kościół szatana, kompostowanie zwłok na nawóz,organizowanie przewrotów i okradanie krajów z zasobów, złota itp.
  Co przekłada się na patrzenie obojętnie na promocję banderyzmu, ktoś przecież wydal pozwolenie na marsze SS Galizien,banderowskie pozdrowienia w ukr. wojsku,nadawanie imion morderców Polaków ulicom, stadionom, szkołom.
  I finansowanie wszystkich org. ukraińskich w Polsce z pieniędzy Polaków.i miliony wyrwane z budżetu, idące na ten i inne cele cel.
  Wybaczcie odnawianie pomników UPA w Polsce, na polskiej ziemi zroszonej polską krwią naszych przodków!!!

  https://t.co/nvBIHtUZ1Q?amp=1

 12. leśnik said

  Jeśli ktoś ma problemy z stroną o zamachu majowym, zainstalować ten dodatek i odświeżyć stronę:
  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/noflash/?utm_source=addons.mozilla.org&utm_medium=referral&utm_content=search
  W Firefoxie. Google nie używam bo mam obżydzenie.

 13. aro said

  piep…rzysz redaktorku. W kampanii wrzesniowej 1939 roku zginęło 70 tyś, polskich żołnierzy. Jak cos podajesz do publicznej wiadomości to sprawdż fakty. Ponadto w 1812 roku cała armia Księstwa Warszawskego, która wzięła udział w wyprawie na Rosję liczyła właśnie około 80 tyś. ludzi , a jej część wprawdzie niewielka ale powróciła z tej wyprawy. Wszyscy nie zginęli!!!

 14. Ktoś said

  Tylko dla Polaków, Oddanych Polsce nie Wolsce Polaków

  https://zmianynaziemi.pl/comment/570351#comment-570351

 15. Slawek said

  Witold Modzelewski
  Profesor Uniwersytetu Warszawskiego Instytut Studiów Podatkowych

  Modzelewski to nastepny głupawy żydek w propagandzie niemieckiej.
  Żydzi są tylko aktorami w Niemieckim Teatrze i niczym więcej.
  Mozna oczywiście jechać z publikacjami https://coat.ncf.ca/P4C/70/70_28-31.htm

  Dla zainteresowanych proszę sobię wziąć logo NATO wyciąć i wyjdzie wam i niemiecki krzyż i sfastyka.
  Nic się nie zmnieniło ani na jotę.

 16. tom said

  Niektórzy coś tam słyszeli i obrzucają inwektywami osoby o bardzo, ale to bardzo polskich poglądach. Wstyd! Gratuluję wywodu Panie Profesorze.

 17. Kwal said

  Ad.3. Do Pana „Prostopopolsku”. Niech Pan będzie poważnym człowiekiem. Ja zamieściłem swój komentarz pod artykułem o przewrocie majowym. Przytoczyłem książkę Pana Bolesława Czachora „Diaboliczny kult Piłsudskiego”, którą przeczytałem i powinien zrobić to każdy Polak…
  Nie jestem i nigdy nie byłem właścicielem strony Chomikuj.pl a tym bardziej nie odważył bym się na sobotaż jak Pan to nazywa na stronie Pana Gajowego Maruchy,,,
  Ja miałem ten sam problem co Pan…i już następnego dnia zawiadomiłem Pana Gajowego o problemie.
  Przed chwilą zrobiłem tak jak sugeruje powyżej Pan „Leśnik”…i problem się skończył.
  Ta drogą dziękuję serdecznie za poradę Panu „Leśnikowi”.
  Jak można wymyślać takie bzdury Panie „Prostopopolsku” ?

 18. Po co „object”

  ad 17, Kwal

  skoro wystarczy zwykły link ? Jeśli ktoś wysila się na „object”, to na ogół ma jakieś doświadczenie z HTML i wie jakie są tego skutki.

  „Jak można wymyślać takie bzdury Panie „Prostopopolsku” ? ”

  To nie są bzdury, Pan sam pisze: „Ja miałem ten sam problem co Pan ”. Spowodował Pan trudności w dostępie do strony, nie wiem, czy Pan przeprosił czytelników portalu, choć wypadałoby wg. netykiety.

  ———————-
  Panie PPP… Powtarzam, Kwal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to, co się stało.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: