Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  żyd z długim nosem o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  walerianda o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  walerianda o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Zamach Majowy wciąż czeka na osąd

Posted by Marucha w dniu 2021-05-12 (Środa)

Mija właśnie dziewięćdziesiąta piąta rocznica puczu wojskowego, który przeszedł do historii Polski jako „Zamach majowy”.

Piłsudski na Moście Poniatowskiego

Puczyści obalili legalne władze popełniając w sensie dosłownym i prawnym zbrodnie stanu oraz zbrodnie pospolite (nikt ich za to do dziś nie osądził): w ciągu trzech dni zginęło co najmniej 371 ludzi (raczej więcej), w tym prawie połowę stanowili ofiary cywilne, rannych było prawie tysiąc osób (pewnie więcej).

W dość zgodnej oceni są to dane zaniżone, gdyż wyszły spod ręki władz sanacyjnych, które usilnie tuszowały rozmiar popełnianych przestępstw.

Przez te trzy dni – nawet wierząc w te dane – zginęło więcej ludzi niż razem wziętych wszystkich „wypadkach”: „czerwcowych” (1956), „grudniowych” (1970), „radomskich” (1976) oraz w czasie całego stanu wojennego (1981-1985). Istnieje tu wręcz dość oczywista różnica między sensem (a dokładnie bezsensem) ofiar roku 1926: w przypadku owych „wypadków” ginęli ludzie protestujący przeciwko biedzie oraz rządom bardzo wątpliwej legalności.

Ofiary puczu z 1926 roku były wynikiem politycznego mordu, który dokonano na legalnych władzach i obywatelach Polski. Sprawcy tej zbrodni popełnili w świetle ówczesnego prawa przestępstwa zagrożone najwyższym wymiarem kary, a ich późniejsze „rządy” były od początku nielegalne i próby ich zalegalizowania były prawnie bezskuteczne.

Ten fakt pozwoliłem sobie przypomnieć tym wszystkim, którzy wciąż przedstawiają uzurpatorskie rządy w Polsce sprawowane przez tzw. komunistów od 1944 roku, „legalnym władzom”: źródłem ich „legalizmu” był zamach stanu, wielokrotnie fałszowane (później) wybory do Sejmu i Senatu oraz przyjęta niezgodnie z ówczesnym prawem tzw. konstytucja kwietniowa.

Pucz majowy do dziś czeka uczciwego zbadania oraz osądu. Dziś już dużo wiemy o tym, że był brytyjską intrygą (poleceniem?), a główny puczysta, który patrzy na nas martwymi oczami z tysięcy pomników („geniusz niepodległości”), otrzymał na ten cel brytyjskie pieniądze (ale zgodnie ze współczesną poprawnością pieniądze otrzymane od państw zachodnich, w tym od Niemców, w niczym nie ujmują patriotyzmu obdarowanego – więcej: są dowodem jego przynależności do cywilizacji zachodniej. Co z tego ostatniego – pełna zgoda).

Niektórzy publicyści stawiają również tezę, że ów pucz był wspierany przez rządy bolszewicki: czekamy na twarde dowody (jeśli są), choć poszlaki są dość obiecujące. Przecież powiązane z bolszewikami polskie ugrupowania komunistyczne w pełni poparły wtedy Piłsudskiego nie tylko słowem, ale również czynem blokując dojazd do Warszawy koleją wojsk wiernych legalnemu rządowi. Przyjdzie czas, gdy otworzą się archiwa wywiadów tych państw: wtedy będziemy wiedzieć coś więcej.

Dziś chcę skupić się na współczesnym wymiarze tego wydarzenia, które nie powinno stać się tylko częścią narodowej trupiarni, wymagającej szybkiego zapomnienia w imię dobrego samopoczucia współczesnych postpiłsudczyków.

Największym osiągnięciem ostatnich trzydziestu lat jest przecież ugruntowanie ustroju demokratycznego [powiedzmy… – admin, który jest jedyną legitymacją dla naszych rządów. Obywatele nie traktują poważnie gadaniny tzw. AntyPiS-u o konieczności „odsunięcia PiS-u od władzy”: chcecie rządzić – wygrajcie wybory. Innej drogi nie ma.

Nikt nie zastosuje niedemokratycznych („siłowych”) metod zdobycia władzy, a gdyby dziś pojawił się jakiś Piłsudski i chciałby dokonać zamachu stanu, to zostałby aresztowany i osądzony, czyli wymierzono by sprawiedliwość, której nie doczekały się ofiary Zamachu Majowego (wszak rządzi nami przecież zarówno PRAWO jak i SPRAWIEDLIWOŚĆ).

Najważniejsze jest to, że patronem jakiegokolwiek demokratycznego kraju nie może być puczysta. Czas na uczciwe rozliczenie się z przeszłością. Zdarzały się w przeszłości przypadki, gdy władza zdobyta nielegalnie była przez puczystów wykorzystana do wprowadzenia demokratycznego ustroju; zamachowcy nie chcieli być dyktatorami lecz promotorami ludowładztwa. Wtedy jesteśmy skłonni wybaczyć im popełnione zbrodnie jako puczystów (dlaczego?).

Przed dziewięćdziesięciu pięciu laty z czymś takim nie mieliśmy do czynienia: Piłsudski i jego klika nie po to zdobyła władzę, aby ją oddać w ręce ludu. Wręcz odwrotnie: chciał przy jej pomocy zemścić się na przeciwnikach przy pomocy skrytobójstw, potem niszczył opozycję przy pomocy zbrodni sądowych (do dziś nie uchylono bezprawnych wyroków, które sanacyjny „wymiar sprawiedliwości” wydał w stosunku do np. Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego).

Władza sanacji zakończyła się klęską Polski na początku w drugiej wielkiej wojnie XX wieku. Zamach stanu w 1926 roku był zapowiedzią tej katastrofy.

prof. Witold Modzelewski
https://myslpolska.info

Komentarzy 13 do “Zamach Majowy wciąż czeka na osąd”

 1. Kwal said

  W artykule w pierwszym zdaniu powinno być napisane, że to żyd a jego prawdziwe nazwisko to Józef Selmann. W Magdeburgu siedział na wczasach tak jak zdrajca Wałęsa vel Kohne również żyd siedział w Arłamowie. Piłsudski agent austriacki, niemiecki i japoński. Bandzior socjalistyczny, kryminalista i weneryk, który napadł między innymi na pociąg z pieniędzmi w Bezdanach…
  To żaden Polak a tym bardziej patriota…żydokomuna zrobiła z niego wielkiego zbawcę narodu i patriotę i ta zafałszowana historia trwa po dzień dzisiejszy…
  Pan prof. Witold Modzelewski o tym nie napisze bo sam jest żydem.
  Każdy Polak powinien przeczytać książkę Pana Czachora „Diaboliczny mit Piłsudskiego”…

 2. Kwal said

  Poza tym Pan prof. Witold Modzelewski był inicjatorem wprowadzenia VAT-u…czego głupie Polactwo nie wie i nie rozumie a codziennie płaci gdzie się da…

  ——
  Tak, tak, wielokrotnie o tym były wzmianki…
  Admin

 3. Waldemar Bartosik said

  Kluczowe w tekście profesora jest zdanie stanowiące puentę : „Władza sanacji zakończyła się klęską Polski na początku w drugiej wielkiej wojnie XX wieku. Zamach stanu w 1926 roku był zapowiedzią tej katastrofy.”
  Nie wdając się w szczegóły, nie kwestionując (w kwestii puczu) intencji Piłsudskiego – gdy w sejmie panował burdel (wszak piekło jest też wybrukowane „dobrymi chęciami”), powiem krótko : ZWYCIĘZCY NIKT NIE SĄDZI.
  Więc gdyby międzywojnie, nie zakończyło się katastrofą, do praktyk Piłsudskiego, jego obłąkańczej megalomanii i zdradzieckiej dezercji nastałych po nim „dyktatorków” z rodzinami, zapewne podeszlibyśmy z pewną dozą wyrozumiałości.
  Deng Xiaoping, któremu Chiny zawdzięczają i mocarstwowość i Tienanmen, miał na sumieniu nieporównanie więcej ofiar.
  Ale on pacyfikował tłum w iNTERESIE 1,4 miliardowego narodu. I odniósł SUKCES.
  Piłsudski spacyfikował opozycję, i całością polityki swojej i swoich następców, sprowadził na Polskę KLĘSKĘ.
  I to by było na tyle….

 4. rycho08 said

  Pan Modzelewski, napisał trochę prawdy o tytułowym wydarzeniu ale reszta do dupy.

  „Największym osiągnięciem ostatnich trzydziestu lat jest przecież ugruntowanie ustroju demokratycznego [powiedzmy… – admin, który jest jedyną legitymacją dla naszych rządów.”

  Jedyną legitymacją naszych rządów jest ich poddańczy stosnek wodec „zachodu” i on doskonale o tym wie tylko boi się mówić – taka to demokracja!!

  „Ten fakt pozwoliłem sobie przypomnieć tym wszystkim, którzy wciąż przedstawiają uzurpatorskie rządy w Polsce sprawowane przez tzw. komunistów od 1944 roku, „legalnym władzom”

  Kto komu i co przedstawia?

 5. JerzyS said

  Kwal said

  Każdy Polak powinien przeczytać książkę Pana Czachora „Diaboliczny mit Piłsudskiego”…

  Ciekawe, że wyszukiwarka nic nie znajduje np na Allegro
  Portal Wolna Polska zniknął

  Znalazłem tylko

  >https://chomikuj.pl/GitMajonez1000/HISTORIA/diaboliczny_kult_pilsudskiego,5759542961.pdf

 6. ? said

  Re 3: „Ale on pacyfikował tłum w iNTERESIE 1,4 miliardowego narodu.”

  To żydów jest 1,4 miliarda?
  Owoce tzw. „pandemii” w Chinach, system kredytu społecznego i inne kwiatki dają podstawy do wnioskowania, że nie chodziło o naród. Chodzi o satanistyczny trockistowski zamordyzm. Przecież tym właśnie władzom Chin za „pandemię” podziękował niejaki Klaus Schwab.

  Jest o tym np. tutaj:
  https://prawy.pl/112667-szokujaca-wypowiedz-zalozyciela-swiatowego-forum-ekonomicznego-wskazniki-urodzen-musza-spasc-schwab-cieszy-sie-z-tzw-pandemii-i-dziekuje-przywodcy-chin/

 7. Kowalski3 said

  Już pomijając wszystko co powiedziano, jedno jakoś tak ucieka, a mianowicie,
  nie mówi się o planach JPI!
  Jakie plany mógł mieć kuzyn Dzierżyńskiego, z ukończoną 4 klasową szkołą wiejską,
  a Jego jedyną lekturą, to wypociny niejakiego Marxa.
  Czego wymagali od niego ci co mu płacili: Austria, Niemcy, Anglia czy nawet Japonia?
  No i w końcu, to wyobrażenie, że JPI coś dla RP czynił, ale mu się nie udało?!
  Tak, nie udało mu się doprowadzić RP do jeszcze większej ruiny, tak by kolega Adolfik, nie musiał tyle się napocić w kampanii wrześniowej, o tak, to nie do końca mu się udało!
  No i w tle współpraca ZSRR z Niemcami w szkoleniu wojskowym, od kiedy stali się wrogami?
  Więc to coroczne dywagowanie Piłsud to , Piłsud tamto, wciąż w pieluchach spekulacji i nie ma możliwości go po prostu raz na zawsze poddać procesowi Sądowemu, i wrzucić tam gdzie mu się należy – do całego wielkiego szamba, w którym pływają owoce działań jego pobratymców, z piekła rodem!
  On nie miał nawet przez chwilę zamiaru, uczynić czegokolwiek dobrego dla RP, trzeba mieć wielce zakuty łeb by w takie pierdółki uwierzyć . . .
  Tak dla spuszczenie ciśnienia . . .

 8. zen said

  https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/11/09/pilsudski-czlowiek-syjonistycznej-masonerii/

  https://niepoprawni.pl/blog/3977/pilsudski-to-majstersztyk-tajnej-dyplomacji-pruskiej

 9. Alex said

  Grupa rekonstrukcyjna sanacji ma problem z tą datą.Bo jak tu lewicowy zamach stanu skutkujący rządami w stylu narodowego socjalizmu nazwać przywróceniem demokracji.? Czy przypomnienie co się stało z generałami Zagórskim i Rozwadowskim, procesu Brzeskiego i Berezy nie wystarczą?

 10. Przemysław Jakub said

  To była zbrodnia dokonana przez judejskiego Litwaka Gineta-Selmana, który dostał na to forsę od londyńskiego City. Był jeszcze na tyle uczciwy, że mu pewna suma została, to ją oddał swoim mocodawcom. Od tego momentu aż do dzisiaj Polska jako byt państwowy przestała istnieć i nie istnieje.

 11. Kim byli inspiratorzy zamachu? To w zasadzie pytanie retoryczne: zawsze ci sami, czyli żydowsko-anglosaska światowa finansjera.

  A kto stał za przewrotem „solidarnościowym” 1980-1990 odpowiedzieć jest łatwo, jeśli znajdziemy analogię między pozycją BP po zamachu majowym w 1926r., a pozycją NBP po 1990. Pozycja NBP została opisana w Konstytucji RP z 1997r. – art. 220 i pozostałe.

  Doprecyzuję: w IIIRP NBP jest jedynym emitentem polskiego pieniądza, ale do gospodarki wprowadzają go prywatne banki zagraniczne.
  Zagraniczny bank sporządza na formatce A4 dokument i sprzedaje go NBP, a otrzymane z NBP pieniądze wprowadza do gospodarki w formie oprocentowanej pożyczki.
  Zysk banku zagranicznego to: zwrócony dług (czyli pieniądze wyemitowane przez NBP) + marża kredytu + oprocentowanie kredytu. – Istny samograj i tak funkcjonują systemy finansowe we wszystkich państwach Zachodu. A więc zachodnią demokrację trzeba utrzymać za wszelką cenę, inaczej Międzynarodowy Żyd pójdzie z torbami.

 12. Lily said

  JAK oswiasczyl,niejaki p. A.D.
  „Najwiekszy z Polakow,ostatniego STUlecia”,
  a drugi zaraz po nim Lech Kaczynski”.

 13. Pilsudski wałęsa sie po kartach historii Polski said

  Polska sie skonczyla juz na samym poczatku isnienia, kiedy zamordowano prof. Narutowicza. . Zamiast budowac nowonarodzony kraj, Polacy wybrali atak na Rosje. Wymachiwali szabelka i puscicli Ppolske z dymem juz na samy poczatku istnienia.
  Teraz zas, za najwiekszych wrogow Polski uwaza sie Bieruta i Spychalskiego, ktorzy dopilnwali odbudowy kraju po wojnie.
  Po co Polakom potrzebne jest panstwo, skoro nie potrafia uszanowac istienia panstwa .
  Gomulka przepedzil zydow -syjonistow z Polski a Walesa -sprowadzil.
  I podobnie jak Pilsudski – lata ten Wałęsa w piorkach ‚bohatera narodowego.

Sorry, the comment form is closed at this time.