Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wolne tematy (35-2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-05-15 (Sobota)

Jeden z głównych doradców pandemicznych polskiego rządu, profesor Krzysztof Simon, reklamował w telewizji tzw. „maseczki” wrocławskiej firmy Crusar.

Fakt, że Kodeks Etyki Lekarskiej tego zabrania, nie martwi profesora. Zapewne dlatego, że należy do narodu wybranego. Podobnie jak cała reszta uznanych „ekspertów”.

Poprzednie:  https://marucha.wordpress.com/2021/05/09/wolne-tematy-34-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/05/20/wolne-tematy-36-2021/

Gajowy Marucha

Komentarze 293 do “Wolne tematy (35-2021)”

 1. Jack ravenno said

  I tak skończy w piekle jak wielu innych. Ka$a mu nie pomoże tego uniknąć.

 2. kant gigant said

  Pandemia to najwieksze oszustwo w historii. W koncu po analizach uwierzylem ze dopisywane z ni z gruszki ni pietruszki covidy nie sa falszywe. Ale to tym gorzej dla wladzy bo to znaczy ze 1-ludzie czesto umieraja w domach w ogole z nich nie wychodzac i bez grypy, od nieleczenia swoich chorob i zaniedbania ogolnego. 2-hospitalizacji jest malo (1 na 200) a na zachodzie jeszcze mniej 3-czesc zgonow to rzecz jasna osoby planowe 4-leczenie przez telefon to zbrodnia 5-terror psychiczny szczegolnie medialny nie sluzy zdrowiu 6- hamowanie fal tamtej wiosny tylko je spotegowalo na jesien, dalo efekt przelewajacej sie tamy 7-we Francji zmarlo nadmiarowo per capira 3 razy mniej choc daleko Polakom do ich swawoli, zroznicowania kulturowego i demografii 8- nie tylko Francja ale takze Szwecja i Izrael swietnie a nawet jeszcze lepiej sobie radza. To sa kraje gdzie trwaja wojny. Gangow lub narodow.

 3. Marucha said

  Dla wyjaśnienia: dopiero co wróciłem z trzydniowej wycieczki urządzonej dla wnuków, ich mamy i ich babci.

 4. Piskorz said

  re 2 https://i.postimg.cc/Qdg0xsVt/covidsien.jpg ..z port. niem. Covidchen noc co noc tańczy wokół ognia i śpiewa; „Ach jak dobrze, dass niemand weiss, dass ich in Wahrheit Influenza heiss”..że nikt nie wie, że ja naprawdę nazywam się grypa”.

 5. seler said

  re: 3 <b<Marucha

  a, gdzie szie Ty włóczysz, po Rodzinie, czy po różnych górach ?
  🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=Mj1Wp5dAn3g

  a, może i dobrze…. 😉
  hej…

 6. seler said

  Estas Tonne – VISION 2020 – An exclusive year closing live stream performance – 432Hz

  dla Maruchy jest wyłącznie ta piosenka,
  innym Czytelnikom zabronione jest
  słuchać, a nawet odtwarzać
  😉


  ______________________

  szie coś nie podoba ?
  😉

 7. Prowokator said

  Ci w maseczkach łażą po ulicy i strugają twardzieli. Co oni myślą, że jak mają zasłonięte buźki, to są rewolwerowcami z westernów?

 8. seler said

  re: 5 Prowokator

  nie…. nie, oni nie myślą… im szie wydaje….
  że GIT uprzywilejowani
  bo był CZAS, żeby
  poznać kurestwo
  całe 15 minut

  pierdol ich

 9. burak z kartoflandii said

  Tak, panie Prowokator. Ja tez noszę bandanę w kieszeni, a zakładam gdy wchodzę do banku. Zawsze chciałem wejść do banku z zakrytą gębą i teraz mogę, a niektórzy, zwłaszcza paradoksalnie władze, twierdzą, że muszę. Nie wiem jak to się dzieje, ale miłe dziewczyny w kasie rozpoznają mnie od razu i wesoło witają wołając po imieniu. Ciekawe czy poznają gdy zdejmę tę szmatę.

 10. Jerry Roberts said

  Za poniższy film zostałem zawieszony na 30 na FB. Żydowscy szowiniści zarządzający FB blokują każdą informację, która nie jest zgodna z ich światopoglądem i pokazująca prawdę.
  640 doktorów mówi, że covid-19 jest światowym oszustwem.

  640 DOCTORS, CV19 IS A GLOBAL SCAM
  https://www.bitchute.com/video/zplcfauA0gx5/

 11. Skandynawska Atlantyda była w Bydgoszczy. Tu były KRYSPIN i WALHALLA, Olbrzym Grecki, który Serenowie kultury amfor kulistych nazwali Kwiatem Słowiańskim LILA WENEDA. Tędy też prowadziła droga do Raju Skandynawskiego na DUNAJU. To były inwestycje familianta Posejdona Ogigesa-Ajgialosa, który zbudował też Kanał Przemysłowy dla dostaw węgla cieszyńskiego dla metalurgii kaszubskiej – z poleceniem dla dr Franca Zalewskiego.
  PRZED budową przez GREKÓW metalurgii Kaszubskiej kultura Trypolska znad Dniestru podjęła budowę metalurgii Powiślańskiej, na szwedzkiej rudzie i nadbużańskim węglu. Gdy w Wojnie Bogów Asklepios oblegał we wrocławskim zamku Biskupim Innachosa to jego syn Machaon budował Brammne-Toruń dla metalurgii Powiślańskiej, a po zawarciu Pokoju z Posejdonidami podjął budowę AMAZONA w Płocku – bliźniaka Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego w Kolonii Pragi i Foreneusza. Redukcją Amazona jest zaś ZANTYR w Malborku.
  Przedimek A był dzierżawnikiem, zepchniętym teraz na koniec maskulinu. Oznaczał „zamek Machaona”, z którego Słowianie zrobili MAZURA. AMAZON runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy z powodu nieszczelnego wodociągu, czym uratowałem płocką skarpę tłumacząc na PWr, że nie potrzebna jest droga Technika Amerykańska tylko austriacki regulamin saperski, który mówi, że jak LESS DOSTANIE WODY TO ROBI SIĘ SZAJS – więc Amazon zjechał po tym Szajsie do Wisły.
  Ikonografia AMAZONA zachowała się i będzie potrzebna dla kolońskiego OVERSBURGA, którego detale zachowały się. Lokalizacja na miejscu Amazona Zoo jest głupie i nie do utrzymania więc musi być przeniesione na dolne Zawiśle i urządzone parkowo. – JA KOCHAM PARK SZCZYTNICKI więc uraziła mnie Rosjanka, która powiedziała, że Najbardziej podoba się jej Park Południowy.

 12. Boydar said

  Przebywanie w otoczeniu Pana Gajowego to nie tylko zaszczyt ale i wyrafinowana przyjemność.

 13. Boydar said

  https://menway.interia.pl/historia/news-zydokomuna-wiecznie-zywa,nId,5214710

  Zastanawiam się, kto jest faktycznym właścicielem interii.

 14. Przemysław Jakub said

  Tuszę panie Boydarze, że to pytanie retoryczne.

 15. Boydar said

  Bynajmniej. To nie nasza liga i nie nam sądzić po pozorach.

 16. Boydar said

  „… złowroga antyrosyjska retoryka całego politycznego establishmentu Warszawy już dawno stała się znakiem rozpoznawczym Polski /…/ Polska nie znalazła się na liście państw prowadzących nieprzyjazne działania przeciwko Rosji …”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2021051614279335-moskwa-warszawa-kolejna-szansa-dla-dyplomacji-obywatelskiej-sputnik/

  A mi wczoraj york sąsiadki (półroczny i na smyczy) chciał pożreć gumofilca. Biedne źwierzątko.

 17. Media społecznościowe cenzurują przesiedlanych Palestyńczykow.

  W mediach społecznościowych pojawiają się liczne, przejmujące relacje Palestyńczyków, którzy siłą są przesiedlani ze swoich domów. Problem w tym, że podobne treści szybko znikają z Instagrama i Twittera, a publikujące je konta są zawieszane. Rzekomo miała to być jedynie „usterka techniczna”.

  Obecna odsłona konfliktu izraelsko-palestyńskiego nie jest związana jedynie z ostatnimi atakami policji i żydowskich ekstremistów na Wzgórze Świątynne i meczet Al-Aksa w Jerozolimie. Innym punktem zapalnym była kontynuacja przymusowego wysiedlania Palestyńczyków z wciąż zdominowanej przez nich dzielnicy Asz-Szajch Dżarrah.

  Domy należące do arabskich mieszkańców są bowiem siłą przejmowane przez żydowskich osadników, mogących liczyć na wsparcie miejscowej administracji oraz syjonistycznych służb. Relacje z brutalnych działań Izraelczyków były masowo zamieszczane w mediach społecznościowych, aby w ten sposób nagłośnić przypadki łamania prawa międzynarodowego.

  Palestyńczycy szybko zauważyli jednak, że publikowane przez nich materiały są szybko usuwane z sieci. Co więcej, część kont była zawieszana lub usuwana z powodu „naruszenia standardów społeczności”. Na problem ten zwróciły uwagę niektóre organizacje praw człowieka, a także ruchy zajmujące się obroną praw użytkowników sieci internetowej.

  Relacje miały znikać przede wszystkim z Instagrama i Twittera, natomiast oświadczenie w tej sprawie wydał również Facebook. Cyfrowi giganci twierdzą, że usuwanie zamieszczanych w Internecie treści miało być jedynie wynikiem „usterki technicznej”, która ma zostać zlikwidowana jak najszybciej.

  Problem w tym, że po kilku dniach proceder ten wciąż ma miejsce. Organizacje broniące praw cyfrowych uważają więc oświadczenie amerykańskich korporacji za zwykłą propagandę, mającą przykryć rzeczywistą cenzurę panującą w mediach społecznościowych.

  Na podstawie: bezprawnik.pl, reuters.com, Autonom.pl

 18. adsenior said

  Prawa stanowione dla gojów, żydów nie dotyczą, od wieków maja to wpisane w swoim talmudzie!

 19. Yagiel said

  ad Wandaluzja@11 – nad Walhala i Lilla Weneda warto DZIŚ się zastanowić.Powody widzę dwa: 1. ten pomysł, że Francja wydaje się komuś alter-Ziemią Świętą (więc gdzie jest alter-Egipt?), 2. panami Bałtyku powiedzmy wschodniego byli chąśnicy, tj. Nasi z Pomorza od Ruji/Rugji przez Wolin/Szczecin do Truso – nie vikingowie, którym zostało panować na Zachodnim Morzu itd. na Południe… Jednym z najwybitniejszych Naszych z Pomorza był Rurik i jego Drużyna, tak lubiany dziś przez Rosjan-patriotów (w przeciwieństwie do RomaNowych); zresztą Rosjanie/Rusy nawet z tytułami Akademik otarcie mówią o Słowianach/Rusach jako władcach Ziemi a nawet Kosmosu: latali co miesiąc na Marsa z bieguna północnego – a z piramidy na piramidę (były ich i są setki) to skol’ko ugodno!

  Warto myśleć analogiami przez tysiąclecia a ponad Program Nie-Wiedzy Szkolnej – tu kontekst pomysłu PiS na nową dwu-historię w szkole! Czy carek Jarek już wie, że Trump wróci czerwiec-lipiec i – ?

  Zastanawia postawa smyczowych Bidena wobec Jizraela: Pasaki powiedziała, że konflikt ma być rozwiązany Miejscowymi Głowami. Ciekawe, czy Syria i Turcja to MG ? Bo jeśli Rosja/Kreml mówi, że konflikt ten zagraża jej „granicznym interesom”, to którą granicę/czerwoną linię ma na myśli?
  A weźmy stosunek USA do Turcji: sojusznik w NATO nagle dostaje w twarz Zagładą Ormian i… wybucha konflikt Hamas-Jizrael: Żydzi mówią, zwłaszcza po rosyjsku, że w wygodnym dla Netaniahu momencie: wiszą nad nim sprawy sądowe… I oto Turcja – w uzgodnieniu z Rosją – już-już wysyła do Wschodniej Jerozolimy obrońców Al-Aksa!
  Turcja nie musi – po ormiańskiej obeldze od Biden’a – przejmować się USA, podobnie Rosja – po obeldze „Putin-morderca” – raczej namawiana do zrobienia wojny Jizraelowi… czemu USA/smyczowym Biden’a tak zależy na wojnie z Jizraelem ?

  Z perspektywy czy wysokości Wandaluzji Szanownego widać lepiej te drobiazgi naziemne i podziemne: bo ciekawe, że wojenka Hamas-Jizrael przenosi się Pod Ziemię: w podziemne korytarze. Kt, jak wiadomo, są wielopiętrowe i łączą może nawet biegun z biegunem, a co dopiero Turcję z Palestyną czy Hamas z Jizrael’em. Jesli na-ziemny czy nad-ziemny Jizrael staje się względnie nieważny – ważny staje się Jizrael w-ziemny czy w-głąb-ziemny (podobnie jak Saudi Arabia, tj. Jizrael WIększy: powódź zatapia Mekkę z Czarnym kamieniem, zatapia pustynię z tyloma jaskiniami i korytarzami do…) Można się obawiać, Semitą będąc, że te potopy w SA wyleją się aż w Jizrael – co na powierzchnię Ziemi wynosząc?
  No ale Te Korytarze czy Autostrady to już ulubiony temat Wandaluzji 🙂 Kanały ważne były, lecz przecie nie aż tak, jak te tunele. A Jizrael właśnie zaczął je bombardować-zawalać… Zaczął – pewnie w oczekiwaniu na powrót Trump’a: wkrótce przemówi na lotniskach. Hm, na lotniskach ? Czy to znaczy, że jak w USA dwie są armie i dwu-dowództwo, tak i w Jizraelu ?
  I czy nie-dostęp Biden’a do Guzika w Atom-Walizce oznacza nie-dostęp też Netaniahu? Jizrael’a? Nad-Żydów? To może pora spytać o Pod-Ż… ?
  A to już do Boydara Szanownego pytanie, któren ciekawie przypomina o dwu-Żydach czy trzy-Ż w Polsce. A jeśli w Polsce – znaczy wszędzie. Na Ziemi nie kończąc – a czy pod… ? Jak to śpiewała Małgosia Ostrowska?
  To, co dzieje się na lądzie, to pod wodą też się zdarza
  Oto morał tej piosenki, który często się powtarza.
  Może i w wersji: … to pod lądem też się zdarza
  ?
  (wnutri=w nutr’, we wnętrzu=w nątrz/w nętrz= nętr’… co to jest w [nu/nę tr’]? ministior wnutriennych dieł ?)

 20. Marucha said

  Re 5:
  Póki wnuki nie mają wakacji, wyjeżdżamy w różne ciekawe miejsca w Szwecji na kilka dni.
  Ostatnim razem była to miejscowość Kolmården z chyba największym ZOO w kraju, z safari, kolejką linową itp.

 21. Boydar said

  „… rosyjski rząd zatwierdził listę nieprzyjaznych krajów, na której znalazły się m.in. Stany Zjednoczone i Czechy …” – Pivonka Vitezslav, ambasador Czech w Moskwie, nie dość że głupi nawet jak na Czecha to jeszcze bez szkoły

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2021051614280517-czechy-oczekuja-wyjasnien-od-moskwy-w-sprawie-pracy-ambasady-sputnik/

  Skrót „m.in.” oznacza co oznacza, w każdym cywilizowanym języku. Oprócz czeskiego. Na rosyjskiej liście są bowiem TYLKO DWA państwa.

  Ponadto, najpierw pozwolili ukraść broń i amunicję międzynarodowym złodziejom z własnych wojskowych magazynów, biorąc oczywiście stosowny odsyp. Potem dla zamaskowania kradzieży wysadzili zbrojownię. Jeszcze potem upatrzyli sobie winnych w Moskwie. A teraz wyrażają zdziwienie. No przecież napisałem że to głupie jest, akurat na poziomie knedli. Bo zbrojownie wysadzać czasem można a nawet trzeba, ale nie gdy się trzyma tam miny przeciwpiechotne dla konkretnych kontrahentów. Bo ukrów nie obchodzi dlaczego, ukrów obchodzą zapłacone miny.

 22. Piskorz said

  re 20 No i b. dobrze p. Marucha. Ale do Sundsvall za daleko?! Tam wylądował kolega Mamy po fachu /też dermatolog/ z żoną. Oni wyjechali kilka lat po 1968 !!

 23. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021051614280964-ukrainska-armia-umiescila-270-min-w-poblizu-drog-i-domow-w-donbasie-sputnik/

  Gdyby nie niespodziewany remanent w Vrbeticach zapewne umieściliby 2700

 24. OutsiderR said

  Jak odmówić udziału w spisie powszechnym. Słuchać, póki jeszcze nie usunięto…

 25. Boydar said

  Panie Yagiel, wprawdzie nie o to się Pan zapytowywuje ale powtórzę – „państwo” Izrael zostało spłodzone przez City, i City je abortuje. Przestało być potrzebne. Muzułmany palestyńskie tak samo chętnie wyrżną swych braci żydów jak i chrześcijanów. Aktualnie żyd ma okazję do rżnięcia Palestyńczyków, i dlatego im współczujemy. Za chwilę sytuacja się odwróci, komu wtedy będziemy ? I po co ?

  Przypomnę Panu tylko, jakie prawdy wiary nakazują muzułmanom mordować polskie bociany, które im żadnej krzywdy nie uczyniły ? Nie, żadne, to wyłącznie ich je’bany, wściekły charakter !

 26. Boydar said

  Tak też było

  https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/bieszczady-w-prl-budowa-drog-zapora-jezioro-solinskie-petla-bieszczadzka/etcdmmy,07640b54

 27. Bezpartyjna said

  „re 220 Szanowna Pani .. Od tamtej pory nie czytam tak gorliwie polecanych przez Pana czytadeł.”….proszę się nie ośmieszać..!!! Zychowicz, Haupt, Rembek, Bobkowski. Filipowicz…i wiele innych…nie są aut. żadnych czytadeł !! Jak się ich nic nie czytało….to lepiej tacere/schweigen niż pisać głupoty !! A np. Faulkner to też aut. czytadeł..!! A może szanowna poczyta Jungka ”
  Człowiek tysiąclecia”…sam tytuł wiele mówi.!! To on jest autorem „Jaśniej”

  Łamię swoją zasadę, że w niedzielę nic nie piszę i odpowiem Imć Panu:

  Polecać to SE Pan może, ale … bajki dla dzieci albo dla swoich wnuków.
  Ci co mi pelecali lektury to już nie żyją (niestety) albo są staruszkami.

  Kiedyś Pan o mnie napisał coś w stylu „burej suki’ i na podstawie tej wypowiedzi i z poprzedniego WT stwierdzam, iż jesteś pan zwykłym kmiotem i mało oczytanym prostakiem.

  Oczywiście dementi w sprawie „wiekopomnego dzieła jankesgiego’ obywatel „niezapoda” boś pan zwykły tchórz i miernota.

  Żegnam obywatela ozięble, czyli zgodnie z definicją sztuki dyplomacji.
  Grzecznie piszę „żegnam” a w myśli mówię gościu s … (padaj).

 28. Bezpartyjna said

  „… bardziej w tej kwestii ufam Boydarowi …”

  Bardziej ? Czyli tylko częściowo … ha ! Już dawno ktoś mądry orzekł, że nie można być częściowo w ciąży.

  Tak jak Szanownemu nie może ‚ przejść przez klawiaturę”, iż jestem mądra, czarująca, roztropna, miła, dobra, wspaniała, etc., czyli, że … mam wszystkie przymioty kobiety wspaniałej i wręcz idealnej 😋 to dopóty o Pana przymiotach będę pisać tylko „półgębkiem” na zasadzie wzajemności i „jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie … A co nie wolno mi? Stać mnie na taką wspaniałomyślność i basta 😊

  „Już dawno ktoś mądry orzekł, że nie można być częściowo w ciąży.”

  I**** tam, ale też mi argument? Wiem, że stać Pana na więcej oraz lepiej (w domyśle pisaninę)!!!

  Życzę miłego wieczoru.

 29. ? said

  Nadchodzi czas medycyny cybernetycznej. Naukowcy opracowali najmniejszy w historii układ scalony. Płytka wielkości roztocza kurzu ma służyć do monitoringu ciała, a nawet leczenia
  https://cyfrowa.rp.pl/technologie/63059-wstrzykiwane-mikrochipy-przelomem-w-leczeniu

  A nawet leczenia, no no no …

 30. Bezpartyjna said

  A najlepiej panie Pi … jak

  „Niech nie wie lewica, co czyni prawica”!!!

  (1.1) dobre czyny nie potrzebują rozgłosu
  etymologia:

  Nowy Testament Mat. 6:3:
  Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa. (Biblia Tysiąclecia)
  Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja. (Biblia Warszawska)
  Ale ty, gdy czynisz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja. (Biblia Gdańska)

 31. Yagiel said

  ad Boydar@25 – Palestyny mają powody do nerwowości od dawna; i bywają głodni… Lecz może są dobrymi Aktorami, wynajętymi do nawalanek z Jizrael’em, jak ci z „Lalki” wynajęci do targowania Kamienicy Łęckich ? Może Pan mieć rację, że to Gra Aktorów/Klałnów od 3000 lat czy tylko od 300 albo tylko od 130 ?
  Grają z Talentem – ci i ci – więc kto wie ? Lecz nie w tym rzecz, a w tym, czy Nataniahu/Jizrael ma dostęp/dotyk do Guzika w Walizce? Bo może nie mieć – jeśli red.Michnik załkał o pomoc w Swecji ! Tylko czemu nie ma – będąc Mózgiem USA !?
  LEcz po wtóre może Pan mieć rację, że są oni Ogonem USA, nie Rozumem. Pytanie z tego: gdzie jest Rozum USA ?
  Demokraci/Biden’ici mówią, że na Kremlu – nie wykluczam jednak, że kłamią, odwracając uwagę od Chin/Bejing. A już czy Mózg Chin znajduje się w Bejing/Pekin czy pod – nie mój problem.

  Ale problem: oto słyszy się, że obecne powodzie w Wuhan, tak nahalnie prezentowane w tv/internet, tak naprawdę były pół roku temu: i że wtedy padła/pękła Zapora 3 Przełomów, tzn. 3 Wojen, którymi Skryci w Z3P chcieli zdobyć Władzę na Globie… A jeśli Z3P pękła, to szlag trafił te bunkry Skrytych Pod-Władców, tj. Rozum Chin+USA+Jizrael+… Pomyśleć: może od półroku jesteśmy wolni jako te ptaki albo i bociany, kt mogą se latach skąd-dokąd chcą!

  Którzy uważają, że z Europy do Afryki im wolno, niechby zapytali bociany: jak zwą swe ziemie? Pisze Pan, że to Polskie Bociany, zatem Mowa ich Nasza jest – a nie-Nasze jest słowo ‚Europa’ ani ‚Afryka’, prawda? Właściwie to jak nazywamy Naszą Ziemię ? Byle nie ‚susz’, bo to by odstraszało Bociany! Bociany lubią mokry spokój…
  Takie bociany niedawno widziałem w filmie Rosjanina o miastach/tunelach Rosji-Turcji-Afryki półn./Maroco:że też chciało mu się aż do VOLUBILIS i MEKNES ? LECZ DLA NIEGO owo VOLUBILIS oczywiście to Ruskij Gorod Wljublionnych, więc… 😉
  Ważne, co on pokazuje i mówi w tym filmie: pokazuje tunele 300 km długie Rabat/Arbat-Meknes/VOLUBILIS-Fes-… oraz bociany na ruinach tego Miasta Zakochanych: odpoczywają akurat od zbierania żab z okolicznych pól żyznych. Te bociany wyglądają na zrelaxowane:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Wt1DvWJMOqo
  a te tunele – na dobrze zaplanowane i wykonane: kto wie, czy od Rabat aż do… Nas ? No ale Bociany nie chodzą tunelami, prawda? Zresztą film Rosjanina ma tytuł/po polsku/ „Oto jak Niemcy „budowali” podziemne zakłady; cudzysłów z tego wynika, że teraz zwala się te Podziemia na Niemców/hitlerowców, gdy one są Znacznie Dawniejsze ! Lecz to już specjalność Wandaluzji Szanownego.

  Tak mi się teraz skojarzyły te Bociany w Maroco: spokojne, syte. Czy one latają nad Bliski Wschód – wątpię – czy hyc nad Cieśniną Gibraltarską? Bliżej-krócej-bezpieczniej (nie mówię o sikorkach) – Panie Boydar ? czy te Ruskie czy nasze Bociany z Maroco latają trasą Wandalów? czy Waregów? I czy mają powód niepokojić się o stan /byłej?/ T3P ? Jak nerwowi mieszkańcy Jizrael’a-Palestyny mają…
  Może, pamiętając o dwu-Żydach w Polsce, warto pamiętać tez o dwu-Bocianach w Polsce. czy jak se one nazywają Naszą Ljachów/Lechów Ziemię Gniazd…? Film z tymi Bocianami, Tunelami od Rabat/Arbat-Meknes-Licja-Krym-Smoleńsk-Moskwa do… jest bar ciekawy. Nawet o Paryżu w nim wspomniano – czy tam Bociany skręcają?
  Gdzie Rzym – gdzie Krym! Gdzie Jerozolima – gdzie Paryż/Paris! Młodszy brat Hektora, królewicz Troji/Ilionu… Lecz może jest jakieś między nimi tunel-mental-łączenie ?

 32. Bezpartyjna said

  Panie Boydarze 😮 a jednak

  „MOŻNA BYĆ CZĘŚCIOWO W CIĄŻY

  przynajmniej, jeżeli chodzi o pasteryzację.

  Zastanawiam się czy nową świecką tradycją stanie się moja polemika z Kopyrem. W ostatnim vlogu raczył stwierdzić, że nie ma czegoś takiego jak „niska pasteryzacja”, w końcu nie można być częściowo w ciąży. Nie wiem czy Kopyr ma jakieś zwierzęta domowe, chyba nie, bo inaczej wiedziałby o takim zjawisku jak ciąża urojona.

  Gdyby życie było proste, pasteryzacja byłaby systemem zero-jedynkowym. Ale nie jest. Dlatego jest analogowa, jak wszystko co piękne i tradycyjne. Stąd możemy mieć pasteryzację LTLT, HTST, UHT, miotaczem płomieni, a jak jeszcze wchodzą w grę Jednostki Pasteryzacji (PU) to już w ogóle mamy ostrą jazdę bez trzymanki na śliskim i pod górkę….”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://piwnygaraz.pl/mozna-byc-czesciowo-w-ciazy/&ved=2ahUKEwinq8j6wM7wAhVk-SoKHcLADGwQFjACegQIEhAC&usg=AOvVaw0QKxHp_T0yf6kC8PGOzz3Q&cshid=1621178940496

  Nie lubię piwa aczkolwiek do początków XX wieku uratowało życie ludzkości (pito go zamiast „zgniłej wody” i znakomite źródło witamin w tym z grupy B) 🍻

 33. Bezpartyjna said

  A poniższe czytał pan PiS …

  NOWY TESTAMENT
  Ewangelia wg św. Mateusza

  Czystość zamiarów

  1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

  Jałmużna

  2 Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

  Modlitwa

  5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
  7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
  Wy zatem tak się módlcie:
  9 2 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
  niech się święci imię Twoje!
  10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
  11 Chleba naszego powszedniego3 daj nam dzisiaj;
  12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
  13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
  14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
  15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

  Post

  16 Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. 17 Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, 18 aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

  Dobra trwałe4

  19 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.
  22 Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!
  24 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

  Zbytnie troski

  25 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę7 dołożyć do wieku swego życia? 28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.

 34. Przemysław Jakub said

  Re 24:
  Obejrzałem i jakoś mało konkretów tam podano.
  Poradzono, żeby wyrazić chęć udziału w spisie, bo za odmowę będą mieli podstawę do ukarania, ale przekładać terminy spotkań z urzędasami i tłumaczyć się chorobą. Przecież to jest bezsensowne. Przecież tak można przeciągać do w nieskończoność, a w końcu urzędas stwierdzi, że to jest podejrzanie i skapnie się, ze się unika spisu.
  Nie lepiej po prostu wziąć udziału w spisie, ale w pytaniach zbyt wrażliwych odmawiać odpowiedzi na podstawie artykułów z konstytucji?

 35. Jerry Roberts said

  ad.10

  Poniżej zamieszczam tłumaczenie doktora Heiko Schoning na tym spotkaniu.

  Nazywam się Dr. Heiko Schoning, jestem lekarzem z Hamburga w Niemczech i jednym z założycieli Lekarzy Oświecenia w Alemanii i jest to część organizacji w Niemczech, Austrii i na całym świecie teraz.
  Dla Medicos Por La Verdad to prawdziwa przyjemność i prawdziwy zaszczyt, że mogę dziś przemawiać i wspierać Państwa. W Niemczech wspiera nas 500 lekarzy i około 2000 osób wspierających. Rozpoczęliśmy również międzynarodowe dochodzenie w sprawie COVID 19 pod nazwą The COVID 19 Extra Parliamentary Enquiry Committee.
  Więc pytanie brzmi, dlaczego to zrobiliśmy? Ponieważ parlament nie wykonuje swojej pracy, politycy nie prowadzą śledztwa w sprawie COVID 19; nie w Niemczech, nie w Austrii, nie w Hiszpanii, nie na całym świecie. Zatem to od nas, obywateli, zależy, czy wykonamy tę pracę i zrobimy to dobrze. A pytanie brzmi, dlaczego to robimy? Robimy to dla ludzi, robimy to dla naszych rodzin, robimy to dla naszych pacjentów jako lekarze. Chciałbym podkreślić ten punkt – tu nie chodzi o politykę, nie chodzi o prawicę czy lewicę. Nie chodzi o mężczyznę czy kobietę, nie chodzi o wzloty czy upadki, grube czy chude, chodzi tylko o ludzi; chodzi o nas jako obywateli.
  Dlatego jako lekarze mamy poważne wątpliwości, czy oficjalna historia dotycząca COVID 19 jest prawdziwa. W rzeczywistości mamy wiele dowodów na to, że jest to fałszywa historia na całym świecie. I żeby porozmawiać ze wszystkimi moimi kolegami medycznymi, widzimy dowody i widzimy je oczywiście, i mamy przesłanie: nie musimy być ani obawiać się COVID19, ponieważ nie różni się to od zwykłej grypy sezonowej, którą mamy rok.
  Więc to jest teraz pytanie, jeśli mamy medyczne dowody, że to oszustwo, że to nieprawda, po prostu nieprawda, musimy zadać sobie pytanie, dlaczego, dlaczego i dlaczego? DOBRZE? I musimy zadać sobie pytanie, kto na tym skorzysta? I chcę Was zachęcić, nasz ruch ma około 10 tygodni i wiele osiągnęliśmy. Mamy demonstracje w całych Niemczech, w całej Europie. A więc tylko jeden przykład: wraz z naszą organizacją założyliśmy tygodnik w Niemczech. 500 000 kopii, takich jak ten, wychodzi co tydzień; pół miliona!
  A więc to brawa dla Ciebie! To do was jako obywateli, więc możemy bardzo wiele zrobić. Po pierwsze, możemy po prostu powiedzieć prawdę. Dlaczego to robimy i dlaczego to robię? Mogę ci powiedzieć, dlaczego: dwie osoby, które tu siedzą, to moje dzieci. Jestem więc ojcem, lekarzem i emerytowanym oficerem armii niemieckiej. Chcemy więc bronić naszych rodzin, chcemy bronić naszych obywateli.
  Aby to zakończyć, historia jest tutaj dość prosta; jeśli spojrzysz za zasłony, zobaczysz tę medyczną historię z COVID 19, mamy fakty medyczne, to oszustwo, fałszywe. Musimy więc zapytać, kto na tym skorzysta i kto ma moc tworzenia tego podróbki. A celem tego jesteście wy, obywatele i gospodarka. Chodzi o głupią ekonomię. Więc to wszystko o nas!
  Wydaje się więc, że COVID 19 to tylko historia przykrywkowa. Więc teraz potrzebujemy solidarności i bardzo dziękujemy Medicos Por La Verdad – Espania. Więc to, co tutaj robimy, to solidarność. I to jest dobra wiadomość dla was wszystkich: mamy teraz bardzo dużą szansę.
  Więc chcę na tym zakończyć, proszę zobaczyć, z jednej strony mamy straszną rzecz z paniką związaną z COVID 19. To kosztuje życie, dużo życia już w Niemczech, ponieważ dużo operacji, a mamy tu również chirurga, wiele operacji w Niemczech nie wykonujemy. 90 procent to oficjalne dane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych; 90 procent niezbędnych operacji nie zostało przeprowadzonych w Niemczech w kwietniu i marcu. Więc teraz ludzie umrą z tego powodu.
  Mamy międzynarodową stronę internetową acu2020.org. Przetłumaczyliśmy już treść na 10 języków. Dziękuję bardzo, mamy ponad 3 miliony kliknięć na Youtube. Więc to, co teraz zrobimy, to solidarność. Więc bardzo dziękuję, zrobimy to!
  Uwaga: uważaj na dalszą historię i udostępnij ten artykuł jak najszerzej. Dziękuję Ci!
  /==========================/

  Pod 45 filmami na bitchute mówiącymi o tej PRAWDZIE zamieściłem poniższy komentarz – niech on idzie w świat aby ludzie wiedzieli kto za tym stoi.

  Żydowscy szowinistyczni faszyści kontrolujący Face Book zawiesili moje konto na 30 dni za dzielenie się tą prawdą. Piana prawdopodobnie wycieka z ich ust z wściekłości.
  Ci ludzie nienawidzą ludzkości i prawdy. Niszczą każdego, kto głosi prawdę wbrew ich antyludzkim poglądom i interesom. Chcą zbankrutować tą pandemią, zniszczyć jak najwięcej małych i średnich firm. Wepchnąć jak najwięcej ludzi w biedę i okaleczyć lub zabić zastrzykami śmierci mRNA (Pfizer, AstraZeneca itp.). Dla nich najważniejsze są pieniądze i władza nad ludźmi zamienionymi w niewolników.
  Niech wszyscy użytkownicy Face Booka podają tę prawdę o 640 lekarzach na swoich kontach. Niech ta prawda przytłoczy tych żydowskich drani.

 36. Jerry Roberts said

  Odszedł Tomasz Zagórski… Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, wybitny tenor.

  3 kwietnia pisał na internecie ( – dwa tygodnie po przyjęciu szczepionki zaczęło się dziać u mnie coś dziwnego i skończyło sie na tym, że w tej chwili jestem na kwarantannie, jutro am wymaz jest to na 95% Covid. Mam od kilku dni kaszel, katar, ból głowy i wysoką temperaturę. Bardzo źle znoszę te objawy. uszę z tego wyjść… Proszę o modlitwę.

  https://waszemedia.pl/?p=50855

  Treść zamieszczm poniżej, gdyż mogą usunąć ten artykuł z internetu.

  “Wszystkim dziękuję za wsparcie i dedykuję wam Chopina z myślą, że niebawem ją wykonam (utwór Moja Pieszczotka – dod. red.) jeszcze piękniej niż na inauguracji roku akademickiego” – napisał 7 kwietnia, w ostatnim poście na Facebooku Tomasz Zagórski. Mistrz już nie zaśpiewa… Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, wybitny tenor, który swoim głosem podbił serca melomanów w całym niemal świecie, a także dyrektor artystyczny i pomysłodawca Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Nadnoteckie Bel Canto”- dzisiaj dołączył do Chórów Anielskich. Miał 58 lat.

  Tomasz Zagórski – o czym sam poinformował 3 kwietnia na Facebooku – dwa tygodnie po przyjęciu szczepionki zaczął się bardzo źle czuć… Trafił do szpitala… Prosił o modlitwę…

  “Muszę z tego wyjść”– napisał…..

  O śmierci Mistrza Zagórskiego poinformował dzisiaj późnym popołudniem syn Adam.

  “Tragiczny i najsmutniejszy dzisiaj dzień. 9 Maja 2021 roku Zmarł mój Kochany Tata. Dziękuję wszystkim za wsparcie w czasie jego miesięcznej walki z nagłą i ciężką chorobą”.

  ***

  Tomasz Zagórski wystąpił w 54 rolach operowych i operetkowych, 48 premierach dzieł scenicznych i 50 wielkich partiach kantatowo-oratoryjnych. Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Rok temu Prezydent RP nadał mu tytuł Profesora Sztuki.

  ***

  Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi
  Redakcja Wasze Media

 37. główny specjalista said

  @34
  Nie zgadzam się. Zostało jasno wyjaśnione. Tylko za odmowę (w sposób jasny wyrażoną) udziału w spisie podlega się karze. Można w nieskończoność mieć jakieś przeszkody, które uniemożliwiają spisanie przez rachmistrza (i w ogóle udział w spisie).
  Proszę mi zaufać. Też znam się trochę na prawie.

 38. Marucha said

  Panie Anucha,
  Napisał Pan niedawno, że nie jest katolikiem, ale jest chrześcijaninem.

  #201 z poprzednich WT:
  2021-05-14 (Piątek) @ 16:47:13 e
  Tak , zgadza się.
  Jestem Chrześcijaninem

  Nie brzmi to zbyt dobrze. albowiem tylko katolicyzm jest chrześcijaństwem, reszta to wypaczenia, z reguły ukierunkowane na judaizm. Ale pomińmy ten drobiazg.

  Do jakiej nominacji Pan należy. Pytam, bo są ich setki…

 39. Boydar said

  @ „mądra, czarująca, roztropna, miła, dobra, wspaniała, czyli, że kobieta wspaniała i wręcz idealna”

  Proszę Pani. Sama Pani widzi, że stać mię na takie różne a nawet o wiele więcej. Tylko, czy to coś zmienia ??? Tylko Słowa Ewangelii zmieniają. I nic więcej.

  Na Pani Szanownej miejscu upatrywałbym szansy zupełnie gdzie indziej. Otóż, pewien wielce utalentowany ubek w swej książce „Ja Dago”, włożył w usta bohaterom (postaciom) pewną prawdę, z lekka tylko ocierającą się o czary, czyli kabałę. A brzmiało to mniej więcej – „rzeczy nie nazwane nie istnieją”. Czyli, kiedy już je nazwiemy to dopiero mają szansę być. Jak podejrzewam, rzeczą Pani nie jest, Pani niewątpliwe przymioty również, jednak przy niewielkiej dozie dobrej woli już idzie tą kołderkę jakoś naciągnąć.

  Powodzenia rzyczem szczeżem 🙂

 40. Boydar said

  Panie Yagiel

  WSZYSTKIE BOCIANY SĄ NASZE !

 41. Bezpartyjna said

  re 220 Uzupełnienie…””powyższy tekst bardzo dobrze świadczy o Panu jako Człowieku, „przypunktował” Pan w moich oczach.””….a mnie ta pochwała to zwisa kalafiorem.!!!

  Czy obywatel Piskorz studiował kulturę i sztukę?

  Bo w myśl wypowiedzi Leszka z filmu „Daleko od szosy” – „Bo widzi pan, jak się ma taką sztukę przed sobą (czyli obywatela), to niełatwo zachować kulturę.”

  A duże są te wasze „kalafiory”?

  —————–
  Nie popisał Pan się, Panie Piskorz…
  Admin

 42. Bezpartyjna said

  Re: Boydar,

  Ojoj, ale w odpowiedzi Szacownego zabrzmiała … „magia”, urocze kluczenie i „lemowska” (moje nowosłowie – …. od Lema) fantastyka 🗿

  A jak się kotka miewa? 😼

  Życzę Dobrej Nocy!

 43. Bezpartyjna said

  P. Piskorz,

  znalazłam tylko „cuś” takiego.
  Hłe, hłe … tylko jak zwykle źródeł i przypisów brak a bez tego to dla mnie gó … wno (przepraszam Czytelników Gajówki) warte!!!!

  Czy mam jeszcze coś dodać lub ująć? Pytanie retoryczne 😠😁

  „Hetman polny Stefan Czarniecki, ikona patriotyzmu i poświęcenia, legendarny bohater narodowy uwieczniony w literaturze i malarstwie – posągowy patron szkół, uczelni i obiektów – spogląda srogo z licznych płócien batalistyczno-historycznych. Etosowy pogromca szwedzkich rajtarów na białym koniu – na tle otwartej przestrzeni, z odkrytą głową i z szablą w garści – nawiązują do niego słowa polskiego hymnu.

  Na obrazach nie ma akcentów mogących odbrązowić nieskazitelnego herosa – po prawdzie we łbie by mi nie postało, żeby się nim zajmować, gdyby nie przypadek. Interesuję się mianowicie ostatnio historią wojen europejskich, w których niemal zawsze mordowano masowo Żydów. Np. w czasach najazdu szwedzkiego na Polskę – Żydzi stali się obiektem masowych pogromów, jako podejrzani o sprzyjanie Szwedom.

  Chodziło m. in. o to, żeby winę za początkową zdradę przerzucić na innych. Wystarczy wcisnąć w sieci nazwy miejscowości, wyzwalanych przez ludzi Czarnieckiego, żeby przekonać się, iż dokonywali pogromów na Żydach – często przy udziale lokalsów. Miejscowości te posiadają wspólny rys historyczny: w połowie XVII wieku Żydów wymordowali podkomendni Czarnieckiego; w XX w. – Niemcy et consortes.

  Przypadkowa wyliczanka: Inowrocław A. D. 1656 – większość Żydów wymordowana przez polskie wojska hetmana Czarnieckiego; Piotrków Trybunalski A. D. 1657 – wojska Czarnieckiego dokonały pogromu Żydów. Chęciny (kieleckie) A. D. 1656 roku większość gminy, liczącej 150 osób wymordowana przez dragonów Czarnieckiego. Chmielnik A. D. 1656 wojska Czarnieckiego dokonały pogromu Żydów (100 zabitych).

  Brześć Kujawski – w 1656 krwawy pogrom Żydów, dokonany przez wojska Czarnieckiego, zamordowanio 100 rodzin; Klimontów – w 1656 roku miejscowi Żydzi padli ofiarą oddziałów Czarnieckiego. Tarnobrzeg w 1656 – masakra dokonana przez wojska Czarnieckiego, o której wspominała żydowska modlitwa o spokój dusz męczenników, odmawiana jeszcze na początku XX w. w synagogach w Sandomierzu.

  Ciechanów – 50 żydowskich rodzin wymordowanych przez wojska Stefana Czarnieckiego; Kcynia – pogromik; Łęczyca – w październiku A. D. 1656 wojska Czarnieckiego zabiły i spaliły żywcem większość tamtejszych Żydów. Jeden z podwładnych hetmana, szlachcic z dworu królewskiego „zebrał wszystkie żydowskie dzieci – w większości na wpół spalonone – każąc je ochrzcić, żeby przyczynić się do ich zbawienia”.

 44. revers said

  Skradzione w 1981 roku w Krakowie relikwie sw.Andrzeja Boboli zostaly odnalezione i ponownie zainstalowane w Bazylice Najswietszego Serca Pana Jezusa.

  https://pch24.pl/skradzione-40-lat-temu-relikwie-sw-andrzeja-boboli-wrocily-do-bazyliki-najswietszego-serca-pana-jezusa-w-krakowie/?fbclid=IwAR1dRefLTd0STDyYJThTJhK31dkRub9hUz6GquFCpgXz1MMyTFz4BtMs4uQ

 45. Yagiel said

  ad Boydar@40 – w takim razie cenna jest troska Pana o bociany. I tak po ludzku miła.

  Nie wiem, czy zna Pan wypowiedź tego Żyda, założyciela Międz.Aka.Kabały – zresztą Żydowi – o tym, co w Jizrael i szerzej ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=T9wyBZzIkmU
  Z rozmowy tej wynika, że dla kabalisty Laitman’a Państwo Jizrael jest nie-po-trze-bne ! Przede wszystkim Żydom: nie mają prawa do Tej Ziemi! Do jakiejś mają? Nie. To jaki jest nasz cel? – pyta dziennikarz. Ważniejszy: Zjednoczenie… Rozmowa krótka a warta wysłuchania/oglądu jest.
  Laitman mówi po rosyjsku, myśli po…wyżej państw. No właśnie…
  Jizrael kończy się – zapadł wyrok kabalisty – zaczyna CO ? Ciekaw jestem Pana zdania. (WSZYSTKIE BOCIANY NASZE SĄ)

  Co on myśli o tym wyroku: Wojskowy/Wojenny Sąd USA wydał kolejny wyrok śmierci: teraz na John’a Podesta – wyrok ma być wykonany 1 czerwca? Wyrok na Hillary Clinton już wykonano – co z panią o nazwisku Brazil bodaj: we troje/?/ planowali…
  AI mówiąca po rosyjsku twierdzi to: że jeszcze przed wyborami’2016 porwać mieli Trump’owi syna: dla zniechęcenia do startu w wyborach: Podesta, za zgodą pań, najął chinskich wykonawców… Nie wyszło – Trump wygrał wybory. Dlatego tych troje postanowiło zabić prezydenta Trump’a: w czasie jego wizyty w Watykanie: otruć oczywiście poprzez osobę opłaconą. Chodzi o 23 maja 2017r. – otruty na śmierć został Osobisty Próbujący, czego rzecz jasna nie rozgłoszono. Teraz Podesta podpisał pisemne przyznanie się, a wyrok przyjął płaczem… Żołnierze podnieśli i wyprowadzili go.

  Otóż, Panie Boydar, nie wiem, czy Laitmanowi-kabaliście żal Podesty, Clinton, itd.? Raczej nie grali w to samo. Prędzej on grał/gra nimi – ale może w tej rozmowie Żyda z Żydem obaj grali? Lepiej niż w HELLYWOOD. Głos Laitman’a bliski głosowi AI z Cekrietnych Materiałow, lecz przecież żywy. Powiedziałbym: wstrząsa… poruszający. Myślenie.
  Każdy robi swoje: Laitman ostrzega Żydów, że nie o Jizrael/ziemię chodzi; Sąd Wojenny USA skazuje w Guantanamo (to coś o ptakach?) zbrodniarzy przeciw Ludzkości-Trumpowi; Pan, Boydarze, upomina się o bociany: ludziów-złych powinno ubyć – bocianów przybyć. Kto/ś tego do/pilnuje oprócz Pana – ?

  Załóżmy, że bociany niewinne: przyrostu nad-miar ludziów… nie powodują. Skąd więc tych tam Semitów-bocianbójców złość na nie? (zresztą i szpako-bójców)

 46. Boydar said

  @ „mądra, czarująca, roztropna, miła, dobra, wspaniała …” itd. etc. qed

  Co do kotki, to nie mam pewności czy jest Pani na bieżąco. Moja Kocinka odeszła do krainy wiecznych łowów. Natomiast najnowsza wersja (bez kota nie robota) czyli maine kunica, cudownie się rozmnożyła i teraz są dwie. Dwie potwory. Maine coon tylko podobny jest do kota, częściowo. Charakter ma zupełnie nie koci. I nie wiem jaki, może ichneumona.

  Względem zaś akcji czyścicielskich wojsk Czarnieckiego to mamy tu słowo przeciw słowu. I żadne nie jest nasze.

  Przypominam Pani, że gejzery tryskały przez kilka tygodni. I to też jest prawda historyczna, pisana bardzo porządnym długopisem.

 47. Yagiel said

  powinienem dodać linkę do Podesta:
  .https://www.youtube.com/watch?v=RGo5PLlYMSA&list=RDCMUCnfx6M4GEp2EqnBhq8vV0lA&start_radio=1
  (ma być rozstrzelany)

 48. Boydar said

  Dość szyderczy artykuł. Generalnie jednak w stylu „no i co się gapicie, obrzygańcy”

  https://anthony.neon24.pl/post/161850,nowa-nie-normalnosc-w-sluzbie-zdrowia

  Kiedy mordowano tylko gojów albo biednych i nic niemogących żydów, wszystko było w porządku. Obecnie, kiedy oszalała, żądna jurgiełtu tłuszcza w białych i zielonych fartuchach, bez różnicy dla powagi morduje kogo tylko zdoła dopaść, podniosło się nieśmiałe aj-waj.

 49. Bezpartyjna said

  „Wisi” to tylko u Marysi a mnie to nic „nie wisi” 😉

 50. Boydar said

  To kto u Pani podłogę myje ?

 51. Boydar said

  Aaaa przepraszam, Marysia … jasne.

 52. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-san-francisco-policjant-przeprosil-zlodzieja-za-to-ze-postrz,nId,5235598

  komentarz ~cvb
  chciałbym matkę 23 latka uspokoić , postrzelenie w dłoń nic nie zmieni w życiu syna bo nie wygląda żeby chciał kiedykolwiek pracować a kraść samochody może nawet jedną ręką

 53. Zbigniew Kozioł said

  Tak patrzę, jak Bezpartyjna rozmawia z Boydarem i.. miałbym chęć sam. Prywatnie 😉 Potrafiłaby Pani znaleźć adres email do mnie? 😉
  Co zaś do Boydara, to wierzę, że kiedyś zdarzy się nam. A gdyby tak razem? 😉

 54. Bezpartyjna said

  „Co do kotki, to nie mam pewności czy jest Pani na bieżąco. Moja Kocinka odeszła do krainy wiecznych łowów. Natomiast najnowsza wersja (bez kota nie robota) czyli maine kunica, cudownie się rozmnożyła i teraz są dwie. Dwie potwory. Maine coon tylko podobny jest do kota, częściowo. Charakter ma zupełnie nie koci. I nie wiem jaki, może ichneumona.”

  Chyba jestem na bieżąco, bo ta pierwsza kotka odeszła do krainy wiecznych łowów, latem ubiegłego roku w wieku 14 lat(?) na raka.

  Natomiast potem, jesienią zaopiekował się Pan koticzką z pędzelkami na uszach. Podziwiałam jej urodę na przesłanym na Gajowkę zdjęciu.

  A, że z jednej stały się dwie to się dowiaduję dopiero w tym momencie.

  To Pan nie upilnował cnoty tej (której) kotki?

  Kto ma – „Charakter … zupełnie nie koci. I nie wiem jaki, może ichneumona.”?
  „Nie nadarzam” za wypowiedzią Szanownego!

  Ku pokrzepieniu napiszę, że mój Dobrodziej „męczy” się ze mną wiele lat i ciągle „dycha”, – to Pan też wytrzyma z tymi dwoma potworami.

  Proszę tylko dobrze karmić i nie głaskać pod włos – koty, koteczki (jakiej PCI)?

  * * *

  „Względem zaś akcji czyścicielskich wojsk Czarnieckiego to mamy tu słowo przeciw słowu. I żadne nie jest nasze.”

  A czyje?

  Odpowiedź przeczytam (mam nadzieję) jutro.

  Dobranoc Wszystkim! 🌛🌜🌚🌋

 55. Bezpartyjna said

  Panie Kozioł Zbigniewie,

  jutro odpowiem, ale mnie Pan zaskoczył 😮

 56. Boydar said

  Pan Zbigniew został do zaskakiwania kobiet wręcz stworzony 🙂

  A nie upilnowałem Baby, nie kocicy. Jak się Baby nie pilnuje to się tak właśnie robi. Całe życie twierdziła, że Ona to tylko psy …

 57. Lily said

  „Niekoronowany” krol w POLIN ?.

 58. Uwaga drastyczne zdjęcia z działalności cudu naszych czasów!Holocaust Palestyńczyków trwa!

 59. Boydar said

  Jeszcze do Pani Bezpartyjnej a’propos „czyje”. Nie wiem, gdybym wiedział to pewnie łeb bym ukręcił. Wie Pani, dla takiego Chachła jak ja to tylko „chrup” i po sprawie. Klasyk dawno stwierdził, że chwasty trzeba wyrywać.

 60. Zenon_K said

  https://odysee.com/@SaveMedia:5/covid-vaccinations-mortality-impact:4

 61. bryś said

  Sama słodycz. morawiecki świętował Pierwszą Komunię Świętą swojej córki Magdy.

  https://pomponik.pl/plotki/news-mateusz-morawiecki-spoznil-sie-na-komunie-corki-polski-lad-g,nId,5237193?parametr=zobacz_takze#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 62. Kura domowa said

  Witam serdecznie Gajowkowiczow.
  Odnośnie spisu ludności i chęci wyrażenia uczestnictwa to zgadzam się z Panią z filmiku wyżej. Podobna sprawa jest z obowiązkiem szczepień dzieci. Czytałam na jakimś portalu dawno temu, że nie wolno odmówić szczepienua gdyż grozi to kara. Natomiast co mogą zrobić rodzice to iść na szczepienie (nagrywając rozmowe z pediatra) i zażądać wykluczenia wszystkich skutków ubocznych. Oczywiście lekarz tego nie zrobi bo nie jest w stanie. W tym ym momencie mamy podstawę do oskarżenia lekarza o niewywiązywanie się z obowiązków. Czy ktoś z państwa słyszał o takim procederze?
  Pozdrawiam serdecznie

  Kura

 63. Lily said

  Re;59;Brys
  ZAGONIONY,wprowadzaniem „NOWEGO
  POLSKIEGO LADU”, vel NOWY PORZADEK
  SWIATA. N W O.
  „Obiecanki,cacanki ,a GLUPIEMU RADOSC”.

 64. Kura domowa said

  Komunia u Morawera? Przecież jego dzieci chodzą do żydowskiej szkoły Lauder morasha takie chodzą słuchy…

  ——
  No i co? Tam komunia, a tu żydowska szkoła.
  Admin

 65. Anucha said

  Panie Marucha

  Byłem ochrzczony .
  Do kościoła nie chodziłem.
  Bogu nie ubliżam.
  Staram się być dobrym człowiekiem.
  Jestem obywatelem Chrześcijańskiej Polski.
  Kościołowi kibicuję
  I to tyle
  Ps.
  Spodziewałem się, że Gospodarz przyskrzyni mnie za tem wpis.
  Pozdrawiam\

  ——
  Uważa Pan, że to wystarczy?
  Admin

 66. Lily. said

  Re 64; Kura Domowa
  JAKIE byly wskazowki Jakuba Franka?.
  LUDZISKA w TEN sposob glosuja.
  „Polak”,”gorliwy” katolik,wiec jest wiarygodny.

  INNY, rowniez „gorliwy” katolik,o PIS.
  „TO jest JEDYNA NARODOWA i KATOLICKA
  PARTIA w POLSCE”. G.B.

 67. Bezpartyjna said

  Kochaniutki Boydarze,

  dalej Pan tak enigmatycznie pisze odnośnie tych kociąt i kociambrów, że dalej nic nie wiem pewnego,ale coś mi tam pod czerepem błyska. W takim razie dalej nie będę się dopytywała, ale jak to się u nas w Polsce ładnie mawia – od przybytku głowa nie boli.

  ##########

  „Względem zaś akcji czyścicielskich wojsk Czarnieckiego to mamy tu słowo przeciw słowu. I żadne nie jest nasze.”

  A czyje? Proszę o dalsze rozwinięcie tematu przez Znamienitego!

  Chyba Pan Boydar nie chce abym mu przesłała tę szydowską pieśń narodową? Chociaż rytmiczna jest

 68. Bezpartyjna said

  Ja osobiście cenię sobie takie miejsca najważniejsze dla nas Katolików.
  Byłam tam na pielgrzymce z Xs. prof. Chrostowskim, jakiś czas temu, dodatkowo studiowałam jako nowy fakultet – biblistykę – było warto.

 69. bryś said

  Kura Domowa – cała procedura odwoławcza w razie nie wyrażenia zgody na poddawanie dziecka procedurom medycznym jest w tym dziale:

  https://stopnop.com.pl/category/pomoc/

 70. bryś said

  Szanowni Państwo – wstawiajmy miniaturki filmów jeśli są w miarę ważne i poważne, jak np. to o spisie powszechnym. Czy rozrywki nie można poprzedzić kropką? Łatwiej jest potem odnaleść coś potrzebnego. Te WT i tak są wyjątkowo pożądne, ale jak się chce odnaleść coś co się oglądało np. 3 WT temu, to przebicie się przez tą kolorowankę kosztuje wiele czasu. A gusta muzyczne są na prawdę różne, jak i ludzie tu zaglądający.

 71. Boydar said

  Nie mam nic przeciwko żydowskim pieśniom, pod warunkiem ze ich nie słyszę i moje dzieci też. Najlepiej żeby wybrzmiewały pod drugiej stronie Ziemi, bo podobno dalej się nie da. Chociaż Musk Elon coś w tej sprawie już kombinuje, oby mu się tylko poszczęściło.

  A koty, no cóż, Baba i bachory najpierw zanabyły jednego stwora, i chyba było im mało, bo po dwóch tygodniach dobrały drugiego do kompletu.

  Pierwsze co zrobiły to zrzuciły z parapetów wszystkie rośliny w doniczkach, jakieś piętnaście sztuk. Bajko ty moja.

 72. Bezpartyjna said

  Re: Kozioł Zbigniew

  potrafiłaby Pani znaleźć adres email do mnie? 😉

  A co to jest … e-mail?

  Żartuję oczywiście, wiem, wiem.

  Ale z tego nie będzie wojny Polsko-Ruskiej? 😉

  Obszerniej napiszę później, muszę pilnowac obiadu i Dobrodzieja przy pracach ogródkowych (mój ulubiony temat)… pańskie oko konia tuczy 😉

 73. Bezpartyjna said

  Panie Boydarze,

  Pierwsze co zrobiły to zrzuciły z parapetów wszystkie rośliny w doniczkach, jakieś piętnaście sztuk. Bajko ty moja.

  A nie łatwiej byłoby przeflancowac Babę i bachory do innego pomieszczenia gospodarczego? w myśl zasady że kobieta to stworzenie Boże, które winno stac w oborze! I wszystko powróciłoby do normy, a później … kupic sobie kozę? 😉😉😉

 74. Bezpartyjna said

  Ale „maryśki” chyba nie sadza Pan na oknie/

 75. Bezpartyjna said

  Pan Bryś ma stuprocentową rację, ale mężczyźni są wzrokowcami, więc najsampierw muszą popatrzec aby potem odsłuchac.

 76. podczaszy said

  Freedom App – Aplikacja prawna do kontroli policjantów i urzędników państwowych.
  http://www.crisis-consulting.pl/freedomapp/
  Razem stworzymy prostą w obsłudze Aplikację wolności. Dzięki której nawet dziecko będzie mogło w prosty sposób skutecznie wylegitymować policjanta, lub wysłać kompletną skargę i sugerowaną strategię procesową na niego wprost na telefon Taty i Mamy, lub wprost na biurko Prokuratora, gdy jest osobą pełnoletnią.
  http://www.crisis-consulting.pl/freedom_app/releases/freedom_app_1_0_0_2.apk

  Z czasem powiększaną o nowe moduły rozwiązujące coraz to nowe problemy prawne, po to by w rezultacie zatrudnić sztuczną inteligencję do pisania listów miłosnych do policjantów, urzędników, sędziów, prokuratorów i wszystkich pracowników aparatu państwowego, którzy utrudniają nam życie i w dodatku czynią ten proceder za nasze pieniądze.
  http://www.crisis-consulting.pl/stowarzyszenie-luka-w-prawie/

  A ty drogi użytkowniku będziesz musiał tylko wybrać stopień skomplikowania i bezczelności pism, oraz zadecydować jak dalece chcesz ich ścigać cywilnie i karnie.
  Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną
  http://www.Crisis-Consulting.pl

  .http://www.crisis-consulting.pl/pdf/wordpress/Skarga_za_odmowe_skorzystania_z_toalety.pdf

 77. Przemysław Jakub said

  Pani Bezpartyjna, zadam Pani jeszcze raz to samo pytanie, ale chcę tym razem od Pani uzyskać odpowiedź.
  Jest Pani ładna?

  ——
  Pan się nie zapomina?
  Admin

 78. podczaszy said

  Spotykamy się 22.05.2021 r. o godz. 19:00 w Warszawie (Śródmieście). Dokładne miejsce spotkania podamy na godzinę przed początkiem na Telegramie.
  http://vaccineappeal.com/?p=923

  Dołącz tutaj https://t.me/stopcovid1984

  Dołącz do wydarzenia na FB https://fb.me/e/1lIQ9YjLT

  Zapraszamy też na coroczny V Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień – Wolność od paszportów medycznych
  http://www.stopnop.com.pl/Vprotest

  Zgłoszenia organizacji i mówców na Marsz o Wolność 22.05.2021 przez email pomocprotesty@gmail.com

 79. Przemysław Jakub said

  Re 37:
  No właśnie, w nieskończoność. Mam bez przerwy wpuszczać w balona jakiegoś urzędasa? Niby spis trwa do końca września, ale podejrzewam, że nawet jeżeli tak spławiałbym rachmistrzów do tego dnia, to oni nadal by przyłazili, tak długo, dopóki bym nie uległ temu bezprawnemu spisowi. To tak jak z członkostwem w Eurokołchozie. Referendum dla państwa będzie przeprowadzane tak długo, aż w końcu państwo i jej mieszkańcy się zgodzą na dołączenie do tej Wieży Babel współczesnej. Mam wątpliwości.

 80. podczaszy said

  Pięknie prawdziwe stanowisko katolickie wyraża ksiądz Michał Müller:

  „Bezbożne jest mówić: „szanuję każdą religię”.

  To tyle, co powiedzieć: szanuję diabła tak samo jak Boga, występek tak samo jak cnotę, fałsz tak samo, jak prawdę, nieuczciwość tak bardzo, jak uczciwość, piekło tak samo jak niebo”

  (The Church and Her Enemies [Nowy Jork, NY: Benziger Brothers, 1880 ks. Michael Müller, s. 287).

  A jednak to opisuje „papież Bergoglio” do cna.

  Ostatecznie papież Bergoglio troszczy się tylko o doczesne potrzeby ciał – dusze go nie obchodzą.

  papież Bergoglio Jest kwintesencją naturalisty.
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/05/antycypowanie-antychrysta-franciszek.html

  papież Bergoglio
  3 maja 2021 roku Watykan Novus Ordo , nigdy nie tracąc rytmu, jeśli chodzi o sprawy związane ze światem doczesnym, opublikował przesłanie Franciszka na coroczny Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców, który w tym roku przypada 27 września. Nosi banalny tytuł „Ku coraz szerszemu ‚my’”:

  vatican.va/content/francesco/en/messages/migration/documents/papa-francesco_20210503_world-migrants-day-2021.html

  Przesłanie jest typowym wykonaniem pseudoteologii papieża Bergoglia:

  zacznij od pożądanej ideologii,

  a następnie znajdź sprytny sposób, aby odczytać ją w starannie dobranych tekstach Pisma Świętego,

  aby wyglądało na to, że twoje stanowisko zostało
  wydedukowane z boskiego objawienia.

  Pisząc w 1939 r., tuż po wybuchu II wojny światowej, papież Pius XII podsumował przyczynę i rozwiązanie problemów, przed którymi stanął świat:

  Na początku drogi, która prowadzi do duchowego i moralnego bankructwa dnia dzisiejszego, stoją nikczemne wysiłki wielu, by zdetronizować Chrystusa; porzucenie prawa prawdy, które głosił, i prawa miłości, która jest tchnieniem życia Jego Królestwa.

  Jedyną drogą do zbawienia jest uznanie królewskich prerogatyw Chrystusa oraz powrót jednostek i społeczeństwa do prawa Jego prawdy i Jego miłości.

  (Papież Ojciec Święty Pius XII, Katolicka Encyklika Summi Pontificatus, 21-22)

 81. podczaszy said

  Date: 16 maggio 2021Author: Uczta Baltazara 0 Commenti

  Włoski minister zdrowia jak minister zdrowia 3rp Niedzielski bez wykształcenia lekarskiego

  Tajemnica Roberta Speranzy

  włoskiego ministra zdrowia

  zwolennika lockdown’u:

  Ministrem nie stał się przez przypadek: stoi za nim świat postępacki, który marzy o “transformacji”
  http://www.atlanticoquotidiano.it

  24 marzec 2021

  Od radnego ds. planowania przestrzennego w mieście Potenza (Basilicata) do ministra zdrowia.

  Tak wygląda tajemnicza metamorfoza kariery Roberto Speranzy, należącego do włoskiej, lewackiej mini-partii LeU (Liberi e Uguali, czyli Wolni i Równi). https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_Equal_(Italy)

  https://en.wikipedia.org/wiki/Roberto_Speranza

  A już całkowicie niepojętym jest fakt, że Speranza został potwierdzony w rządzie Mario Draghi’ego.

  Zauważyliśmy już, że wywodzi się on ze słabo liczebnego zaplecza politycznego,

  nie posiada charyzmy ani silnej osobowości

  i nigdy nie zajmował się ochroną zdrowia.

  Krótko mówiąc, pozornie nie istnieje żaden logiczny powód, dla którego został on powołany na to stanowisko,

  po czym potwierdzony na nim – już po katastrofalnym zarządzaniu sytuacją kryzysową.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/05/16/za-plecami-wloskiego-ministra-zdrowia-
  specjalisty-od-lockdownu-stoi-fabian-society/

  Faktycznie, fabianizm, od chwili swojego powstania w roku 1884, wierzy w stopniową ewolucję społeczeństwa poprzez reformy,

  które krok po kroku prowadzą do realizacji socjalizmu – w przeciwieństwie do marksizmu, który zakłada wprowadzanie przemian na drodze rewolucji.

  Do sławnych fabianinów należy George Orwell,

  autor “1984”, powieści o dystopijnej przyszłości ludzkości, która nigdy nie była tak bliska rzeczywistości jak obecnie.

  Wszystkie czołowe postacie brytyjskiej Partii Pracy wywodzą się z Towarzystwa Fabiańskiego.

  Zarówno te z przeszłości, jak i te współczesne.

  Tony Blair, Gordon Brown, Jeremy Corbin, obecny lider Partii Pracy – Keir Starmer oraz jego zastępczyni Angela Rayner są, lub byli, fabianinami.

  Starmer zasiada w komitecie wykonawczym Fabian Society, a Sadiq Khan, laburzystowski burmistrz Londynu, jest nawet jego wiceprzewodniczącym.

  Mówiąc o Gordonie Brownie, ostatnim premierze reprezentującym Partię Pracy,

  Roberto Speranza chwali się, że jego kuzyn Ken był bliskim współpracownikiem Browna. Speranza jest Anglikiem ze strony matki.

  Towarzystwo Fabiańskie jest jednocześnie silnie elitarne i zagorzale kolektywistyczne; także ekonomista John Maynard Keynes był fabianinem.

  Wracając do lockdownu i koronawirusa, niezwykle interesujące jest to, co pisze na ten temat gazeta odniesienia, założona przez Fabian Society, czyli New Statesman.

  I tu możemy wrócić do Włoch, bo “poczciwy” Speranza może mieć świetne koneksje w kręgach anglosaskiego laburzyzmu, ale nie jest przecież w stanie zrobić wszystkiego sam.

  Kto jest największym zwolennikiem zadłużania się (tego “dobrego”, oczywiście)?

  Mario Draghi.

  Owo zadłużanie Draghi napompował jako prezes EBC za pomocą tzw. Quantitative Easing – aby uratować euro przed słusznym jego upadkiem, na który zostało skazane przez rynek – i robi to podobnie jak pierwszy lepszy Conte, w roli premiera.

  Draghi podważa własność prywatną u samych jej podstaw

  Dzieje się tak, ponieważ Draghi jest liberal, ale nie jest liberałem.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Carlo_Rosselli

  Draghi określa się jako liberalny socjalista, co jest oksymoronem, ale co prowadzi go prosto do tradycji najważniejszego włoskiego fabianina, tj. włoskiego Żyda – Carlo Rosselli’ego.
  http://www.atlanticoquotidiano.it/quotidiano/mistero-speranza-ministro-del-lockdown-non-per-caso-dietro-di-lui-un-mondo-progressista-che-sogna-la-transizione/

 82. Boydar said

  I tu w pełni rozumiem Pana Przemysława, bo wprawdzie „mądra, czarująca, roztropna, miła, dobra, wspaniała …” itd. etc. ” ale o ładności to nawet słówka. Na wszelki wypadek ?

  W sumie – nie ważne, byleby charakter dobry miała. Zwłaszcza później, bo wcześniej to nawet moja sprawiała wrażenie aniołka. Brrrrr … Ile to się człowiek musi namęczyć zanim do nieba trafi.

 83. Przemysław Jakub said

  No dobrze, przepraszam. 🙂 Pewnie i tak nie dostanę odpowiedzi od adresatki, zatem pytanie wycofuję. Tym bardziej, że było intymno-wstydliwo-nietaktowne. Ale zadałem je tylko z ciekawości.

 84. Carlos said

  Jesli juz , wypytalbym i ocenil ,czy jest ciekawa osobowoscia a nie pytal o urode , bo to rzecz gustu ,a poza tym wszystkie kobiety sa ladne.

 85. Bezpartyjna said

  Jaka Ona była naturalnie piękna, szczupła i ładnie się poruszała. Nawet nie wiedziałam do kilku dni wstecz a piosenkę doskonale znałam.

  Przepraszam, ale kropkę przerzuciłam do Selera a ON nie chce mi jej oddać 😉

 86. Amber Goj said

  Wygląda na to, że „szury”, „foliarze” i „płaskoziemcy” znów mieli rację:

  „Elektronika staje się niedostrzegalnie mała, otwierając nowe możliwości dla medycyny, która może wykorzystać technologię w zupełnie nowy sposób. Dzięki miniaturyzacji lekarze mogą skuteczniej monitorować ciało pacjenta, a nawet podjąć odpowiednie leczenie.
  Inżynierowie z Columbia University zademonstrowali nowy i rewolucyjny mikroprocesor, który jest najmniejszym na świecie systemem jednoukładowym, jaki kiedykolwiek opracowano. Wyniki badań opublikowano w Science Advances.
  Nowy czip ma objętość mniejszą niż 0,1 milimetra sześciennego, co oznacza, że jest wielkości roztocza kurzu domowego. Jest tak mały, że można go wszczepić za pomocą igły podskórnej. Naukowcy chcą go wykorzystywać do pomiaru wewnętrznej temperatury ciała, ale jego możliwości się na tym nie kończą.
  Zespół inżynierów z Kolumbii zintegrował przetwornik piezoelektryczny, który może działać jak „antena” do komunikacji bezprzewodowej i zasilania za pomocą fal ultradźwiękowych. W połączeniu z czujnikiem temperatury, urządzenie może monitorować temperaturę ciała w czasie rzeczywistym oraz wahania temperatury związanych z terapeutycznym zastosowaniem ultradźwięków.
  Na razie rozwiązanie testowane jest na myszach, u których zastosowano neurostymulację ultradźwiękową. Nie stwierdzono u zwierząt żadnych skutków ubocznych urządzenia, a naukowcy mają nadzieję, że jeśli testy się powtórzą, to czipy mogą być również wszczepiane ludziom.
  W obecnym stanie urządzenie może mierzyć tylko temperaturę ciała, ale docelowo ma również monitorować czynność oddechową, poziom glukozy i ciśnienie krwi. Autorzy badania zauważyli też, że czipy mogą zostać wykorzystane w celu wykrywania kolejnych potencjalnych epidemii na znacznie wcześniejszych etapach.
  Mikrochip jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, jednak pandemia koronawirusa może sprawić, że więcej specjalistów będzie przyglądać się temu lub podobnym rozwiązaniom. Ken Shepard, główny autor badania uważa, że to rozwiązanie może zrewolucjonizować medycynę, jeśli zostanie zatwierdzone dla ludzi”.
  https://tech.wp.pl/powstal-najmniejszy-czip-w-historii-ma-zrewolucjonizowac-medycyne-6639488430099392a

 87. seler said

  re: 85 Kochana Bezpartyjna

  dla Ciebie 🙂

  „Przepraszam, ale kropkę przerzuciłam do Selera a ON nie chce mi jej oddać ”
  ———

  jak nie oddać, jak nie oddać ? – zawieruszyła szie mnie 😉
  ja dla Ciebie cały las mogę wyrąbać
  ale kropkę zostawię Ci 😉

  Mogli-„Dloń”malarstwo /kobieta


  ________

  widzę, że różne chamy Ciebie atakują,
  upokarzając….
  również widzę, że nie dajesz sobie w kaszę dmuchać,
  czy Ty nie jesteś aby Cyganka ?
  nie mam NIC przeciwko 😉

  dla Ciebie [z kropką]

  Powerful Waves of Life Music by Estas Tonne & Yonatan Bar Rashi
  .https://www.youtube.com/watch?v=udR12xoYBEI

  trzymaj szie !
  ______

  miałem już tutaj nie pisać… ale ze względu na Ciebie
  skrobnąłem co nieco… oj, nienawidzę szyderców,
  którzy lekceważą Kobiety w mojej obecności
  HEJ !

 88. Piskorz said

  !!!! Dodano, że w Polsce udział wydatków na energię elektryczną, gaz i inne paliwa w strukturze wydatków gospodarstw domowych jest dwukrotnie wyższy niż średnio w UE””.
  AMERYKĘ ODKRYLI…

 89. seler said

  dopisek

  re: 85 Kochana Bezpartyjna

  jak do tej pory, tylko Gajowy Marucha Admin zadał lekkie pytanie:

  [77] ——
  Pan się nie zapomina?
  Admin

  ____

  ja mogę pojechać chamom niemytym, które Ciebie obrażają
  bezpodstawnie
  ale jestem zmuszony powymyślać nowe wulgaryzmy,
  bo te dzisiejsze szie zdeaktuwizu… są za słabe

  jak powymyślam, to zapodam…

  cały czas tylko dla Ciebie

  Estas Tonne (ft. Réka Fodor) — „Reviving Water” in Transylvania, 26th Aug. 2017

  .https://www.youtube.com/watch?v=W5VV5wcISbM
  __

  [kurcze… kropka szie znalazła,
  jak to możliwe ? 😉 ]

 90. NyndrO said

  Że było „wstydliwe” to wcale takie pewne nie jest.

 91. Bezpartyjna said

  „Pani Bezpartyjna, zadam Pani jeszcze raz to samo pytanie, ale chcę tym razem od Pani uzyskać odpowiedź.
  Jest Pani ładna?”

  Ależ z przyjemnością odpowiem Panu.

  Otóż dla 30% populacji męskiej byłam ładna i atrakcyjna, obecnie wypatrzy mnie pewnie tylko koneser (zdarzały mi się przypadki nawet adoratorów młodszych ode mnie o ca 17 lat – tak, to nie bajka) ale do „bakutilu” może jeszcze mi daleko. Zupełnie nie podobam się Arabom i chwała Bogu. Jestem brunetką a raczej szatynką o ciemnych jak węgiel oczach, zimą mam bardzo jasną płeć a latem ładnie brązową, kiedyś figura nieskazitelna (moglabym być wyższa). A uśmiech wprost filmowy.
  Typem urody (zachowanie i subtelność) najbliżej mi do Audrey Hepburn, lecz nie miałam tak wielkich oczu (niestety).

  Nadal nie jestem dla panów kobietą przeźroczystą (UF), jeden z nich ca 3 lata temu wyskoczył z autobusu (nie zdawalam sobie sprawy, że ktoś mi się intensywnie przygląda, bo … jak zwykle byłam zatopiona w jakieś książce a nie rozglądalam się po pojeździe) i zapytał się mnie wprost – „czy ma u mnie sznsę? (tylko tyle i aż tyle).
  Była to według mnie najpiękniejsza „zaczepka świata”, a ten delikatny głos i wzrok!

  Chociaż jestem wygadana i mam „ryfleks” zupełnie zdębialam i ogłupialam. … i oddalilam się po cichu i nic nie odpowiedzialam a szkoda. Być może mężczyzna pomyślał, że jestem niemowa.

  Kiedyś jakiś pajac śledził mnie niemal do samego domu, nie wiem co sobie wyobrażał? Postraszyłam go policją i poskutkowało.
  Adoratorzy z wczesnych moich lat, często zjawiali się u mojej Mamy po ca 10-ciu latach, z pytaniem czy jestem jeszcze wolna lub rozwiedziona. A często dawalam chłopakom kosza.

  Mogłabym tak opowiadać przez dłuższy czas ale o nie to chodzi w mojej wypowiedzi.

  Tak miała moja Babcia i Mama – podobały się Chłopom do późnej starości.
  O takich kobietach Francuzi mawiają, że … „mają w sobie psa”. Po francusku brzmi pięknie (translator) a po polskiemu nie ciekawie!!!

  „Na zakończenie znaleziony w sieci cytat z liściku z czasów przedwojennych, pewnego wojskowego do pewnej damy, dołączonego do pięknego bukietu kwiatów:

  „śniła mi się Pani w taki sposób, że poczułem się zobowiązany”….

  Znalezione w sieci:

  „Burt Reynolds powiedział, że są trzy okresy w naszym ludzkim życiu: młody, stary i świetnie wyglądasz:-) Tak więc komplement „ale świetnie wyglądasz” chyba nie do końca funkcjonuje jako komplement. Trzeba uważać, zanim się go chlapnie:-) Podobnie z wszystkimi innymi komplementami. Kobieta lubi doszukiwać się drugiego, a nawet trzeciego dna.”

  A warto sobie jeszcze przeczytać tu:

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://blaskicodziennosci.wordpress.com/2015/05/02/bo-widzi-pan-jak-sie-ma-taka-sztuke-przed-soba-to-nielatwo-zachowac-kulture-leszek-polskie-drogi/&ved=2ahUKEwiSq8XMkNHwAhVElYsKHTj_AtUQFjABegQIEBAC&usg=AOvVaw3dEIgLMbQhJnY_OMK4JgaA&cshid=1621268933639

  Powyższy tekst mówi o właściwym komplementowaniu KOBIET (z ciekawości warto przeczytać)

  Ja nigdy nie miałam „fioła” na punkcie swojego wyglądu.

  Z pewnych jasnych dla bystrych Czytelników powodów, przestałam jeździć do sanatorium (wina po stronie kobiet – często żenujace zachowania i „samczych” mężczyzn, główny cel ich przyjazdu … to polowanie seksualne na chętne i głupie baby.

  Moje życiowe motto: „nawet jakby nie wiadomo jak mi się podobał mężczyzna, nie okazuję mu tego pierwsza!”
  Głównie doceniałam i doceniam u mężczyzn – piękny umysł a reszta … jedynie rzecz gustu.

  Czy satysfakconuje niniejsza odpowiedź Pana JAKUBA …? 😀😁

 92. seler said

  dopisek drugi

  re: 85 Kochana Bezpartyjna

  dla Ciebie

  Cafe De Anatolia – Ethno Deep Summer Mix (by Professor)

  .https://www.youtube.com/watch?v=uue_x2Mna24
  ________

  znalazłem tę-tą [obie formy są poprawne] KROPKĘ,
  znalazłem i dorobiłem ogonek 😉
  ale szie zaczaiła na mnie
  ta KROPKA oczywiście
  😉 😉 😉

  nie daj szie !
  pozdro
  😉

 93. Wielka Kopa Tatry said

  Panie Przemyslawie, jak chcesz Pan miec pewność ze ladna to w piatkowy wieczór sie wybrac na miasto, tylko nie bierz Pan nic starszego niz 20 lat, dla mnie moje rowiesniczki to juz babcie😄

 94. bartlomiej_w said

  Pani Bezpartyjno: Pani samoopis, tak samo jak sposób podejścia do życia, pasuje jak ulał do wizerunku pewnej Pani, która mieszka pod Warszawą. Jeśli Pani mi jeszcze powie, że interesuje się albo zajmuje malarstwem, to chyba się znamy i to od zawsze.

 95. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/religia/news-polscy-biskupi-jada-do-watykanu-wizyta-ad-limina-apostolorum,nId,5233857

  Nie mogliby tak tupolewem ? No i z przesiadką w Smoleńsku. Nasza Józia Kochana też pojechała i raptem cała diecezja odetchnęła.

 96. Piskorz said

  !!!! Fotka z filmu La Ciociara z S. Loren . Tym filmem uczczono dziesiątki włoskich kobiet i dziewcząt zgwałconych i zamordowanych przez bandytów marokańskich /w armii francuskiej/ wiosną 1944. Było to w gminie Cassino i Montecassino /oni piszą to łącznie !!/


  A po wpisaniu nazwy miasta Castro dei Volsci można zobaczyć il monumento
  Mamma Ciociara poświęconym włoskim matkom, które broniły swoich córek. Co roku są tam uroczystości.

 97. Ad. 19: Yagiel said – 2021-05-16 (Niedziela) @ 08:38:18
  ad Wandaluzja@11 – nad Walhala i Lilla Weneda warto DZIŚ się zastanowić.Powody widzę dwa: 1. ten pomysł, że Francja wydaje się komuś alter-Ziemią Świętą (więc gdzie jest alter-Egipt?), 2. panami Bałtyku powiedzmy wschodniego byli chąśnicy, tj. Nasi z Pomorza od Ruji/Rugji przez Wolin/Szczecin do Truso – nie vikingowie, którym zostało panować na Zachodnim Morzu itd. na Południe… Jednym z najwybitniejszych Naszych z Pomorza był Rurik i jego Drużyna, tak lubiany dziś przez Rosjan-patriotów (w przeciwieństwie do RomaNowych); zresztą Rosjanie/Rusy nawet z tytułami Akademik otarcie mówią o Słowianach/Rusach jako władcach Ziemi a nawet Kosmosu: latali co miesiąc na Marsa z bieguna północnego – a z piramidy na piramidę (były ich i są setki) to skol’ko ugodno!

  Dziękuję za Deklarację. Muszę jednak przypomnieć, że STAROŻYTNA RUŚ BYŁA NA POMORZU a Ruryk był Komendantem twierdzy DJAMAND u ujścia Dźwiny, której załoga – 6-8 tysięcy stanu Obronnego – pochodziła z Parusa-Kołobrzegu. Otóż Karol Gruby kazał Swewom zaatakować Djamand, któremu Bezkrólewie po śmierci Ludwika-Lebediusza nie udzieliło pomocy, wobec czego Ruryk dogadał się ze Swewami, którym obiecał Djamand za pomoc w opanowaniu Ilmenu, niegdyś HIPERBOREII, który Słowińcy nazwali Nowogrodem Wielkim.
  *************************************************************
  https://wideo.wp.pl/zaginiony-skarb-bursztynowej-komnaty-fakty-i-teorie-o-jego-losie-6640662702532737v?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=wideowp
  ZAGINIONY SKARB BURSZTYNOWEJ KOMNATY. FAKTY I TEORIE O JEGO LOSIE

  Podczas rewolucji Neoperonowskiej ogłosiłem, że PONIEWAŻ BURSZTYNOWA KOMNATA NADAWAŁ SIĘ TYLKO NA PODARUNEK DLA EWY PERON TO JEST W BANKU ARGENTYŃSKIM.
  Alfons Rega przestraszył się i wysłał Komnatę do Bonn, skąd odesłano ją do Ost-Berlina, gdzie ją odnowiono i – żeby nie płacić mi napoleońskiego Znaleźnego 25 milionów $ – zametrykowano jako REKONSTRUKCJĘ. Anglicy stwierdzili jednak, że to ORYGINAŁ.
  Wytłumaczyłem też MNOGOŚĆ Bursztynowych Komnat tym, że jako ŁUP FUEHRERA pojechała nie do Królewca a Poczdamu, gdzie Hitler podarował ją Ewie Braun. Ta wysłała ją do złotniczej pracowni SS w ŚWINACH, gdzie pracowali najlepsi złotnicy żydowscy, gdzie wykonano I kopię dla kancelarii Hitlera w KSIĄŻU, którą oglądali Jaroszewicz i Steć. Takich kopii było KILKA.

 98. seler said

  dopisek trzeci

  re: 85 dla Kochanej Bezpartyjnej

  u mnie na dzielnicy to grają…
  chyba jednak nie…
  😉

  Nora En Pure | Graubünden, Switzerland

  .https://www.youtube.com/watch?v=El90OBILFBw
  _______

  😉

 99. podczaszy said

  Co oznacza Nowy Ład? Kurc: Nowe podatki zostaną przerzucone na nas. Wszystko zdrożeje
  17 maja 2021
  https://tarnogorski.info/nowy-lad-ekonomista-nowe-po/

 100. podczaszy said

  Dlaczego zginął prezydent Tanzanii:

  Zeznanie prezydenta Tanzanii:

  ‚Wzięliśmy próbki z kóz, owiec, papaja, olej samochodowy, i różnych innych rzeczy i przekazaliśmy te próbki do laboratorium, bez ich wiedzy , skąd próbki pochodzą jak np. olej samochodowy i nazwaliśmy te próbki imionami ludzi.

  Nawet olej samochodowy nazwaliśmy, ze pochodzi od Jabila Hamzy, wiek 30 lat, płci męskiej. Wynik był negatywny.

  Kiedy wzięliśmy próbke z owocu durianu i nazwaliśmy go Sara Samuel, lat 45, płeć żeńska, wynik przyszedl nieokreślony.

  kiedy przesłaliśmy probki owocu papaji – nazwalismy je Elizabeth Ane, lat 26, płeć żeńska, otrzymaliśmy wynik pozytywny, to znaczy, ze owoc papaji był zarażony coronawirusem; to znaczy płyn(sok) z papaji miał wirusa.
  Wzięliśmy próbke z ptaka o nazwie kware, i ta ptasia próbka też zawierała coronawirusa -wynik przyszedł pozytywny.

  Wzięliśmy próbki z królika- wynik przyszedl nieokreslony
  Wzięliśmy próbke z kozy i wynik był pozytywny
  A wyniki próbki z owcy – okazaly sie negatywne
  I tak dalej tak dalej…

  No i teraz widzicie, ze zebrane próbki opisano, ze pochodzą od ludzi i wyniki przyszly pozytywne, to znaczy, ze owoce papaji sa zarażone wirusem i powinny być w calkowietj izolacji; a kiedy wezmiemy próbki od kozy i wyniki testów sa również pozytywne to znaczy, ze wszystkie kozy, które mamy na stanie powinny być w calkowitej izolacji i ta koza z ktorej wzieto próbki do badania – tez powinna by wyizolowana.

  I kiedy owoc durianu okazal sie tez być zarażony wirusem, a my podpisaliśmy te próbke jako Elizabeth – to znaczy ze owoce durianu tez powinny byc w izolacji.

  Wiec kiedy zauważymy cos takiego, to musimy sobie zdawać sprawe z tego, ze te testy to jakas brudna gra i nieprawdopodobne rzeczy sie dzieja w naszym kraju;

  Prezydent Tanzanii demaskuje skuteczność testów wykrywających koronawirusa – YouTube
  .https://www.youtube.com/watch?v=NJHgDVBcO1k
  Covidowych szaleństw ciąg dalszy – 16.05.2021.
  Tiamat 16.05.2021 13:02:16
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/161855,covidowych-szalenstw-ciag-dalszy-16-05-2021#comment_1786843

 101. podczaszy said

  Przymus szczepień nałożony przez radę miejską w Wałbrzychu bez należytej podstawy prawnej

  Data publikacji: 17.05.2021
  https://ordoiuris.pl/wolnosc-sumienia/przymus-szczepien-nalozony-przez-rade-miejska-w-walbrzychu-bez-nalezytej-podstawy

 102. podczaszy said

  Katolicka szkoła miała prawo do relegowania uczennicy – analiza Ordo Iuris

  Data publikacji: 17.05.2021
  Adobe Stock

  W ostatnich dniach duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej wzbudziła sprawa 17-letniej uczennicy Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku. Dziewczyna czynnie uczestniczyła w proaborcyjnych protestach, publicznie promując poglądy niezgodne z nauką Kościoła.
  Stało się to przyczyną wypowiedzenia przez dyrektor szkoły umowy o pobieraniu nauki przez uczennicę.
  https://ordoiuris.pl/edukacja/katolicka-szkola-miala-prawo-do-relegowania-uczennicy-analiza-ordo-iuris

 103. podczaszy said

  Powstało Collegium Intermarium – nowa uczelnia łącząca naukowców Europy Środkowej
  https://ordoiuris.pl/edukacja/powstalo-collegium-intermarium-nowa-uczelnia-laczaca-naukowcow-europy-srodkowej

  Więcej informacji na temat uczelni i jej programu można znaleźć na stronie http://www.collegiumintermarium.pl.
  Rejestracja na konferencję inauguracyjną jest otwarta pod adresem http://www.konferencjaintermarium.pl.

 104. podczaszy said

  Najgroźniejsze pojedyncze źródło plastiku w oceanach, o którym nikt nie chce mówić – sprzęt rybacki

  utworzone przez admin | Kwi 29, 2021 | Artykuly | 0 komentarzy
  https://pubmedinfo.org/2021/04/29/zrodlo-plastiku-w-oceanie-o-ktorym-nikt-nie-chce-mowic/

 105. Jan said

  https://www.radiomaryja.pl/multimedia/obecna-sytuacja-epidemiologiczna-w-polsce-nadmiarowe-zgony-polakow-spowodowane-paralizem-sluzby-zdrowia/

 106. Przemysław Jakub said

  Re 91:
  Ojej, dziękuję bardzo.
  Jak już pisałem wcześniej – zadałem to pytanie tylko z czystej ciekawości, gdyż mnie generalnie tematyka relacji i związków męsko-żeńskich nie interesuje. Aczkolwiek, jak już mam na co zwracać uwagę, to oczywiście uroda gra dla mnie trzeciorzędną rolę. Liczy się to, czy niewiasta jest niewiastą, czy jest ciepła, delikatna, skromna, gospodarna, czy potrafi tworzyć ciepło domowego ogniska, albo, jak to klasyczna teologia katolicka określa, czy potrafi być sercem rodziny. Ale to tak na boku, nie żebym do czegoś dążył. Co to, to nie.
  Natomiast jeśli chodzi o wygląd, to zwracam uwagę tylko wtedy, kiedy rysuję portrety. 🙂
  Dziękuję jeszcze raz za udzielenie odpowiedzi.
  Kłaniam się.

  Re 89:
  „A to feler! – Westchnął Seler.”

 107. podczaszy said

  Sześć warunków kontroli umysłu – C.J. Hopkins

  utworzone przez admin | Kwi 29, 2021 | Propaganda | 0 komentarzy

  Sześć warunków kontroli umysłu na przykładzie Sekty Kowidian

  W październiku 2020 roku napisałem esej zatytułowany „Sekta Kowidian”, w którym opisałem tak zwaną „Nową Normalność” jako globalny totalitarny ruch ideologiczny. Rozwój wydarzeń w ciągu ostatnich sześciu miesięcy potwierdził trafność tej analogii.

  Aby to zrozumieć, trzeba pojąć, w jaki sposób sekty kontrolują umysły swoich członków, ponieważ totalitarne ruchy ideologiczne działają mniej więcej w ten sam sposób, tylko na znacznie większą, społeczną skalę.

  Istnieje wiele badań i wiedzy na ten temat (wspomniałem Roberta J. Liftona w moim wcześniejszym eseju), ale żeby nie komplikować sprawy, użyję tylko „Sześciu warunków kontroli umysłu” Margaret Singer z jej książki z 1995 roku, „Cults in Our Midst”, jako soczewki, przez którą można spojrzeć na Sektę Kowidian.

  Sześć warunków kontroli umysłu

  1. Utrzymywanie osoby w nieświadomości tego, co się dzieje i jak krok po kroku jest ona zmieniana. Potencjalni nowi członkowie są prowadzeni, krok po kroku, przez program zmiany zachowań, nie znając ostatecznej agendy ani celów grupy.

  2. Kontrolowanie środowiska społecznego i/lub fizycznego danej osoby, a zwłaszcza kontrolowanie jej czasu.

  3. Systematycznie stwarzanie poczucia bezsilności w ludziach.

  4. Manipulowanie systemem nagród, kar i doświadczeń w taki sposób, aby powstrzymać zachowania, które odzwierciedlają dawną tożsamość społeczną danej osoby.

  5. Manipulowanie systemem nagród, kar i doświadczeń w celu promowania uczenia się ideologii lub systemu przekonań grupy oraz zachowań aprobowanych przez grupę.

  Dobre zachowanie, demonstrowanie zrozumienia i akceptacji przekonań grupy oraz podporządkowanie się są nagradzane, podczas gdy kwestionowanie, wyrażanie wątpliwości lub krytykowanie spotyka się z dezaprobatą, zadośćuczynieniem i możliwym odrzuceniem.

  Jeśli ktoś wyraża wątpliwości i pytania, daje się mu odczuć, że jest coś z nim nie tak, że pyta.

  6. Przedstawić zamknięty system logiczny i autorytarną strukturę, która nie dopuszcza informacji zwrotnej i odmawia modyfikacji, chyba że za zgodą kierownictwa lub na mocy rozkazu wykonawczego. Grupa ma odgórną, piramidalną strukturę. Liderzy muszą mieć werbalne sposoby, aby nigdy nie przegrać.
  https://pubmedinfo.org/2021/04/29/szesc-warunkow-kontroli-umyslu/

  Jak zostać przywódcą sekty – Prosty przewodnik, jak zdobyć kontrolę nad umysłami.
  Cechy przywódców sekt – charakterystyka sekt – Melissa Dykes
  Koronawirus: Zrobiono ci pranie mózgu (a oto, jak tego dokonano) – dr Vernon Coleman
  Miliony ludzi dołączają do sekty składającej dzieci w ofierze – Del Bigtree
  Epidemia strachu – przegląd filmów o pandemiach
  (Szczepionkowy) Eksperyment Milgrama – kto ponosi odpowiedzialność?
  Dziesięć etapów ludobójstwa – dr Gregory Stanton
  Faszystowska Ameryka, w 10 prostych krokach – Naomi Wolf
  Patogeny i polityka: dalsze dowody, że występowanie pasożytów zapowiada autorytaryzm

 108. podczaszy said

  [TYLKO U NAS] Dr Z. Hałat: Szczepionki to pomysł biznesowy; zyski firm ze sprzedaży preparatów, testów czy masek są niebywałe
  17 maja 2021 17:44/w Informacje, Polska
  Radio Maryja
  https://www.radiomaryja.pl/multimedia/obecna-sytuacja-epidemiologiczna-w-polsce-nadmiarowe-zgony-polakow-spowodowane-paralizem-sluzby-zdrowia/

  Szef Pfizera, Albert Bourla, stwierdził, że po sześciu tygodniach sprzeda nową szczepionkę na nowy szczep koronawirusa.
  Teraz szukamy nowych szczepów.
  To pomysł biznesowy.
  https://www.radiomaryja.pl/tag/dr-zbigniew-halat/

  Jeżeli odporność poszczepienna jest krótkotrwała i szuka się przyczyny w nowym szczepie, wtedy mamy komplet argumentów na rzecz kupowania nowych szczepionek.
  https://grupac19.pl/

  Zyski, jakie czerpią firmy ze sprzedaży szczepionek, nic nie wartych testów, masek zaśmiecających środowisko i wszystkiego, co wiąże się z medialną otoczką, są niebywałe – powiedział dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-z-halat-szczepionki-to-pomysl-biznesowy-zyski-firm-ze-sprzedazy-preparatow-testow-czy-masek-sa-niebywale/

 109. Marek said

  o. Pelanowski dla p. Boydara wypowiedź konsekrowana:

 110. podczaszy said

  UJAWNIAMY szokujące fakty ws. ustawy o zasobach własnych UE! To ogromna piramida finansowa?
  Opublikowano na 16/05/2021 by Lech Biegalski
  https://regionpojezierze.com/2021/05/16/ujawniamy-szokujace-fakty-ws-ustawy-o-zasobach-wlasnych-ue-to-ogromna-piramida-finansowa/

 111. podczaszy said

  Federalne prawo USA

  Masowe trucie jest zalegalizowane w Stanach Zjednoczonych.
  https://pubmedinfo.org/2018/02/25/dlaczego-trucie-ludzi-jest-oplacalne/

 112. Boydar said

  Nawet pobieżna analiza zagadnienia wskazuje, że „pytanie” Pana Przemysława nie było ani intymne, ani wstydliwe ani nietaktowne.

  Było takie jak jawi się cały Pan Przemysław – szczere, bezpruderyjne, nieco naiwne.

  Co innego, gdyby fizys Sz. P. Bezpartyjnej była znana, szczególnie od jakiejś paskudnej strony. Wtedy byłby to nietakt graniczący z impertynencją, czyli coś koło chamstwa. No ale nie jest, więc dorabianie do przedmiotowego zdarzenia nadmuchanej ideologii jest nieporozumieniem.

  Poza tym, Pan Przemysław nie jest prostakiem. Pytanie sformułował w specyficzny sposób i nie wątpię że jakiś cel w tym miał. Podejrzewam, że wcale nie chodziło Mu jak Pani Bezpartyjna się prezentuje tylko co i w jaki sposób odpowie na tak postawione pytanie.

  ——
  To nie jest dobry pomysł, aby pytać ludzi o samoocenę w kwestiach np. urody czy inteligencji.
  Admin

 113. Boydar said

  @ Pan Marek (103)

  Przemogłem się i odsłuchałem. I coś Panu powiem – lepiej byłoby dla nas i dla niego, gdyby nic nie mówił.

  Bo mówiąc niby prawdę, łże jak muzułman.

 114. Marek said

  Bo mówiąc niby prawdę, łże jak muzułman.
  ===
  Pół godziny słuchania i jedno pańskie zdanie, z którego niewiele się dowiedziałem.

 115. Przemysław Jakub said

  Re 107:
  (…)Podejrzewam, że wcale nie chodziło Mu jak Pani Bezpartyjna się prezentuje tylko co i w jaki sposób odpowie na tak postawione pytanie.
  Trafione w punkt!

 116. Yagiel said

  ad Pani Bezpartyjna@85 – jak uroczo dwu-płciowo zrobiło się Tu dzięki Pani !
  A co do Ireny Santor: nie wiedziałem, że zmarła – pisze Pani była…

  Popatrzyłem-posłuchałem: nie sądzi Pani, że do tej Ireny Santor bardzo podobna jest Beata Kozidrak ? Twarz/uroda, tembr głosu – jak córka.

 117. Bezpartyjna said

  „Poważna awaria w elektrowni Bełchatów. Nie działa 10 z 11 bloków
  Poważna awaria w polskim systemie elektroenergetycznym. 10 bloków Elektrowni Bełchatów o łącznej mocy 3,9 GW przestało działać. Eksperci zapewniają jednak, że nie zabraknie nam prądu.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/powazna-awaria-w-elektrowni-belchatow-nie-dziala-10-z-11-blokow-6640744809966176a&ved=2ahUKEwjS8-fVytHwAhXmkIsKHedYD2wQFjAFegQIERAC&usg=AOvVaw3np9TAwi1spbsiXErAMbZm

 118. Bezpartyjna said

  „Wielki problem Chin. „To może być katastrofalne”

  Chiny długo zwlekały z ujawnieniem ostatniego spisu powszechnego. Spodziewano się, że zostanie on podany do wiadomości publicznej już w kwietniu. Tak się jednak nie stało. Spekulowano, że chińskie komunistyczne władze robią wszystko, żeby zatrzeć niepokojące statystyki i przedstawić je w niewywołującej obaw formie.

  Wyniki zostały wreszcie ogłoszone na początku poprzedniego tygodnia. Jak z nich wynika, liczba ludności Chin kontynentalnych wzrosła w ostatniej dekadzie o niecałe 5,4 proc. do ponad 1,41 mld osób. To najniższe tempo wzrostu odnotowane od lat 50. XX wieku. Wzrost był niższy niż w poprzednim spisie powszechnym z 2010 roku, gdy wynosił 5,84 proc. A także niższy niż we wcześniejszych takich spisach, prowadzonych od 1953 roku, które dawały wyniki dwucyfrowe – zauważyła agenExgThlFYykMrb”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/wielki-problem-chin-to-moze-byc-katastrofalne-6639617412774400a&ved=2ahUKEwj_lI_Sy9HwAhWL_ioKHY0UDa4QxfQBMAB6BAgDEAY&usg=AOvVaw3-1ShFwj5ExgThlFYykMrb

  Tąaaaa!

 119. Krzysztof said

  „Krzysztof Simon (…) należy do narodu wybranego.”

  O jaki naród wybrany chodzi? Żyd bowiem nie może mieć na imię Krzysztof.

  ——
  Może, może.
  Admin

 120. Boydar said

  Na czas nagrania nie miałem wpływu. A moje zdanie może Pan wrzucić do niszczarki, krzywdy żadnej nie będzie.

  Na fakt że łże, moja opinia wpływu nie ma. A łże jak Luter i Kalwin. Czyli gorzej jak muzułman, bo muzułman (taki prawdziwy), to przeważnie wierzy w to co łże – ciemny jest i żadnej innej nauki nie posiadł. A ten tu, wysoko kształcony. I tylko ciemnych szuka.

 121. Bezpartyjna said

  „Aczkolwiek, jak już mam na co zwracać uwagę, to oczywiście uroda gra dla mnie trzeciorzędną rolę. Liczy się to, czy niewiasta jest niewiastą, czy jest ciepła, delikatna, skromna, gospodarna, czy potrafi tworzyć ciepło domowego ogniska, albo, jak to klasyczna teologia katolicka określa, czy potrafi być sercem rodziny….”

  Dziękuję za wpis … bardzo ładnie Pan to ujął 😀

  Dla mnie się liczy u Człowieka też piękny umysł i równolegle duch.

  A ciekawość świata jest podstawą wszystkich odkryć i wynalazków oraz przemyśleń a nie wrotami do piekieł.

  Życzę Dobrej Nocy!

 122. Boydar said

  A co za różnica jak ma na imię, może mamełe się pomyliła

  Poza tym, dostrzegam uderzające podobieństwo z moim dziadkiem. Tyle że dziadek nie był mordercą tylko inżynierem od dróg i mostów. Co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie był austriackim Żydem.

 123. Bezpartyjna said

  Re: Pan Bartłomiej_w

  „Pani Bezpartyjno: Pani samoopis, tak samo jak sposób podejścia do życia, pasuje jak ulał do wizerunku pewnej Pani, która mieszka pod Warszawą. Jeśli Pani mi jeszcze powie, że interesuje się albo zajmuje malarstwem, to chyba się znamy i to od zawsze.”

  Niestety, nie znamy się bo … ja mieszkam w Warszawie a nie pod Warszawą.
  Niestety nie posiadłam żadnych darów artystycznych nad czym bardzo ubolewam. Jestem z wykształcenia ekonomistką, z zamiłowania podróżniczką i gawędziarką i coś tam coś jeszcze 😉

  Mam, ale koleżankę rzeźbiarkę i może to ją Pan zna, aczkolwiek mieszka w Radości, a więc też w Warszawie.

  W realu jestem bardzo małomówną osobą i mocno wycofaną, raczej boję się ludzi, ale lubię ich słuchać i na nich patrzeć.

  Uwielbiam realistyczne malarstwo, np. taki Caravaggio, Rembrandt, Malczewski, Wyspiański, Gierymski, Rodakowski, Grottger, albo obraz „Dziewczyna z perłą ” te klimaty 😆
  Ostatecznie Salvador Dalí?

  O mnie to sam Dobrodziej mówi, …że jestem bardzo tajemniczą kobietą i zagadkową i niech tak pozostanie.

  Pzdr.

 124. Boydar said

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-szczepienia-przeciwko-covid-19-ema-zmienia-zalecenia-ws-pfiz,nId,5237737

  Ja uważam, że póki cała nie spleśnieje to można nastrzykiwać. No bo potem to igła się zatyka i trochę głupio przed nieszczęśnikiem. A może przesadzam ? Przecież tzw. „służba zdrowia” wstydu nie posiada, sumienia również. Im tylko jest głupio jak wypłata się opóźnia.

 125. Bezpartyjna said

  Selerze,

  „czy Ty nie jesteś aby Cyganka ?
  nie mam NIC przeciwko 😉”

  Niestety … nie jestem Cyganką, aczkolwiek gdy byłam dzieckiem nazywano mnie Cyganeczka” – typ urody i długie, piękne włosy, ale jak ktoś dobrze mi się przyjrzał to wykluczał tę ewentualność.

  A Tata nazywał mnie b. długo „Karaluszkiem”, ale to zupełnie inna historia, z uwagi na wierszyk, który „sepleniłam” w wieku 4 lat.

  „Raz maleńki Karaluszek,
  Jadąc z Muszką do Koluszek,

  Tak na uszko

  Rzekł do Muszki:

  „Patrzaj, Muszko,

  Już Koluszki,

  Zła niezmiernie rzekła,
  To są Skierniewice przecież”

  Zbiór przezabawnych wierszy dla dzieci pióra mistrza dowcipnych rymów Antoniego Marianowicza.

  I tym miłym akcentem Wszystkim Państwu życzę Spokojnej Nocy!

 126. Bezpartyjna said

  Poniżej prawie wiersz o mnie, ale … prawie czyni wielką różnicę 😉

  Chce­cie baj­ki? Oto baj­ka:
  Była so­bie Pchła Szachrajka.
  Nie­sły­cha­na rzecz po pro­stu,
  By ktoś tak mar­ne­go wzro­stu
  I nędz­ne­go pchle­go rodu
  Mógł wy­czy­niać bez po­wo­du
  Ta­kie pso­ty i gał­gań­stwa,
  Jak pchła owa, pro­szę pań­stwa.

  Mia­ła do­mek na przed­mie­ściu
  Po oj­czy­mie czy po te­ściu,
  Dom zło­żo­ny z trzech pię­te­rek
  I po­ko­jów cały sze­reg.
  Więc sa­lo­nik i sy­pial­nię,
  I ja­dal­nię, na­tu­ral­nie,
  Ga­bi­ne­cik i ko­ry­tarz,
  O co­kol­wiek się za­py­tasz,
  Wszyst­ko mia­ła, aż jej go­ści
  Za­le­wa­ła żółć z za­zdro­ści.

  Mia­ła brycz­kę, dwa ku­cy­ki,
  Doj­ną kro­wę z Ame­ry­ki,
  Psa ku­dła­cza, owcę, kurę
  Oraz koty sza­ro­bu­re,
  Dwa uczo­ne ka­ra­lu­chy
  W kuch­ni pa­sły so­bie brzu­chy,
  Ko­nik po­lny Pchle Sza­chraj­ce
  Co dzień grał na ba­ła­łaj­ce,
  Jed­nym sło­wem mia­ła ży­cie
  Uło­żo­ne zna­ko­mi­cie. …’

  „Przygody Pchły szachrajki”
  (-) Jan Brzechwa

 127. Piskorz said

  !!! W tym domu po powrocie z emigracji zamieszkał W. Gąsiorowski /chyba 1930/ i w tym domu ponoć zmarł. Pochowany na cmentarzu w Skolimowie. Jego pogrzeb był patriotyczną manifestacją. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/07-Konstancin-Jeziorna_Batorego_16.JPG/1280px-07-Konstancin-Jeziorna_Batorego_16.JPG Pracę zawodową rozpoczął w wieku lat 15 /po śmierci rodziców/. Jako pomocnik aptekarza. I stąd Jego pierwsza powieść „Pigularz”.

 128. podczaszy said

  Szczepienia i Nauczanie Kościoła Katolickiego

  ” (…) Oddajemy bez boju, tylko i wyłącznie pod wpływem propagandy, Ojczyznę naszą i zostawiamy Królową naszą dla panowania liberalnego świata, dla panowania unijnego rządu, czy też być może rządu światowego.

  Bardzo łatwo, zupełnie tak jak wtedy podczas panowania potopu szwedzkiego, wszystkie bastiony padają, wszystkie bramy są otwierane i nieprzyjaciel zajmuje umysły nasze, serca nasze zupełnie bez boju, praktycznie bez żadnego oporu. (…)

  Głupota ludzka nie zna granic. Jeżeli propaganda powiedziała nam, że mamy się szczepić i nawet jeżeli ci, którzy mówią, że mamy się szczepić od razu dodają, że to niewiele daje, bo to nie przebadane jeszcze, bo najwyżej na rok będziemy bezpieczni, nie zachorujemy, że później trzeba będzie znowu wrócić [powtórzyć szczepienie – przp. red.].

  Słyszymy również o wszelkiego rodzaju powikłaniach, a oprócz tego, i to chyba najważniejsza i najgorsza rzecz, która jest u podłoża tego diabelskiego planu, pochodzenie tych szczepionek, czyli ten moralny problem, wzięcia komórek macierzystych z tych zamordowanych, poćwiartowanych dzieci (…)

  I katolicy potrafią stać całymi nocami w kolejkach (…), ażeby rano móc jak najszybciej się zaszczepić. Jakież to szaleństwo, że potrafimy wprowadzać do naszych organizmów różnego rodzaju świństwa bez żadnego zastanowienia, tylko dlatego, że zostało nam powiedziane, że tak będzie dobrze, że będziesz miał komfort. Jakiż to komfort? Przecież po tym wszystkim i tak maski zdjąć nie wolno. Zaszczepiłeś się, a i tak musisz zachować wszystkie normy sanitarne.

  Mówią: będziesz miał paszport szczepionkowy, będziesz mógł podróżować po świecie. Zobaczymy. Może efektem tej szczepionki będzie to, że już ci się nie będzie chciało podróżować, albo nie będziesz w stanie podróżować, albo odbędziesz ostatnią podróż na cmentarz.

  A gdzież są zasady moralne? (…) Biskupi się szczepią, papież jeden, drugi się zaszczepili, wszyscy możni tego świata się szczepią, wszyscy politycy, celebryci, są reklamy tego wszystkiego. I jak to się ma do tej strasznej rzeczywistości?

  Przecież nie ma jeszcze stanu konieczności.

  Gdyby jeszcze była sytuacja podbramkowa, gdyby nam powiedziano: albo się zaszczepisz, albo umrzesz z głodu, bo cię nie wypuścimy z domu, nie wpuścimy do sklepu, nie wpuścimy do pracy, nie będziesz miał środków do życia, to jeszcze byłoby to usprawiedliwione. Ta sytuacja jeszcze nie nadeszła, a szaleństwo jest pełną parą”.
  ksiądz Konstantyn Najmowicz FSSPX
  https://www.bibula.com/?p=125355

 129. podczaszy said

  Wpisał: Franciszek-Bergoglio
  13.05.2021.

  Ten groźny pajac z Watykanu znów promuje lewactwo i rozpustę.

  [powyższa ocena – MD, poniższy tytuł – od Autorów. MD]

  Franciszek-Bergoglio w wystąpieniu skierowanym do uczestników koncertu „Vax Live” wezwał do „internacjonalizmu szczepień”.
  https://www.bibula.com/?p=125301
  11 maja 2021 r.
  http://www.LifeSiteNews.org

  Koncert „Vax Live” został sfilmowany 2 maja w obecności ogromnej publiczności (w maskach) na stadionie SoFi w Inglewood w Kalifornii, retransmitowany na całym świecie w ramach nie tylko propagandy szczepionkowej, ale także „sprawiedliwości społecznej”, „równości”, a także „ratowania planety”, ukazując związek ideologiczny między tymi tematami.

  Organizatorzy „Vax Live” wyrazili szczególną dumę ze swojego partnerstwa z „dobroczyńcami”: Fundacją Billa i Melindy Gatesów oraz Allan and Gill Grey Philanthropy,

  To nie przypadek, że organizacja pozarządowa, która zainicjowała tę inicjatywę, nazywa się „Global Citizen” i jest sponsorowana przez partnerów korporacyjnych,

  takich jak Procter & Gamble, Coca-Cola, Forbes i Sustainable Brands.

  Inni partnerzy to MSNBC, NBC Universal, Thomson Reuters Foundation i House of Mandela.

  Witryna Global Citizen często odwołuje się do Fundacji Billa i Melindy Gatesów, z którą współpracuje od 2014 roku.

  W trakcie koncertu wyświetlono również film Melindy Gates promujący antykoncepcję,

  pod tytułem „Ten mądry film pokazuje, jak pigułka antykoncepcyjna może przerwać ‚cykl ubóstwa’.”

  Do papieża Franciszka, odgrywającego tutaj rolę polityczną, a nie religijną,

  dołączyli Justin Trudeau, Joe i Jill Biden,
  prezydent Francji Emmanuel Macron,
  premier Hiszpanii Pedro Sanchez,
  szef Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen,
  prezydent Włoch Mario Draghi,
  przywódca WHO i były etiopski komunista „Dr. Tedros”

  i inni, wszyscy reklamując szczepionkę jako sposób na odzyskanie wolności.

  Papież w swoim wystąpieniu, ogłosił swoją utopijną wizję powszechnego braterstwa, w kategoriach mesjańskich:

  To stare socjalistyczne i komunistyczne mrzonki, które brzmią wspaniałomyślnie i często są wywołane prawdziwym poczuciem niesprawiedliwości,

  ale kończą się kolektywistycznymi koszmarami po prostu dlatego,

  że nie uwzględniają rzeczywistości,

  ta jak wyjaśnił to papież Leon XIII w katolickim nauczaniu encyklice Rerum Novarum, gdzie przedstawił społeczną naukę Kościoła.

  Tymi słowami, papież Franciszek zakończył swoje wystąpienie, jako gość specjalny na koncercie,

  którego gospodarzem była Selena Gomez, zdeklarowana zwolenniczka aborcji.

  Tym samym dołączył do księcia Harrego i Meghan Markle

  oraz innych celebrytów z błyszczących magazynów, jak na przykład Jennifer Lopez, która wzięła udział w wyuzdanym seksualnie pokazie w przerwie meczu o Super Bowl w 2020.
  Tłum. Sławomir Soja

  Źródło: Lifesitenews (May 11, 2021) – [Org. tytuł: «Papież Franciszek w wystąpieniu skierowanym do uczestników koncertu, „Vax Live”, wezwał do „internacjonalizmu szczepień”»]
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31119&Itemid=46

 130. bartlomiej_w said

  Zatam, pani Bezpartyjno, jednak się nie znamy. Trudno.

  Ech, proszę Pani: Apropo Dalego – Właśnie wracamy ze słonecznej Florydy, gdzie przy okazji bezskutecznie staraliśmy się wraz z Małżowiną dostać w niedostępne progi legendarnego muzeum Salwatora Dali w St.Petersburgu. O tych perypetiach być może napiszę, gdy będzie na temat, a na razie nie chce mi się ponownie wpadać w nerwy związane z frustracją. Ne, żebyśmy byli strasznymi wielbicielami malarstwa, ale ten artysta ze swoim specyficznym instynktem przestrzeni fascynuje swoimi wizjami. Poza tym, jeszcze nie dojechaliśmy do domu, więc relacja pisana niejako na kolanie podczas przerwy w podróży może okazać się nieco chaotyczna.

  Ta pani, o której myślałem (bez domysłów, proszę) mieszka w Otwocku i jest niesamowicie utalentowaną i ekspresyjną malarką, choć z zawodu chemik.

  P.S. Carvaggio… Łysiak, nie negując wielkości artysty, opisuje go bezlitośnie jako człowieka, który bandyckim nożem operował po knajpach nie gorzej niż pędzlem w pracowni. Ot, taka dygresja.

  P.S.S. W jakiej dzielnicy Pani się obraca? Ja za młodu bawiłem się w ruinach Śródmieścia, a pomieszkiwałem „naprzecipko Polibudy”.

  Pozdr.

 131. podczaszy said

  Przyrost głosów od momentu ogłoszenia mojej prośby na Facebooku do chwili wykluczenia był ogromny – największy nie tylko w skali regionalne, ale i ogólnopolskiej. W momencie zablokowania mojej kandydatury Państwa głosy pozwoliły mi zając drugie miejsce w Polsce, biorąc pod uwagę wszystkie tytuły pod szyldem Polska Press. Zabrakło kilku godzin, aby zająć pierwsze miejsce i nie oddać go już do końca plebiscytu.

  . Trudno nie zauważyć, że w ostatnim czasie Polska Press (czyli właściciel „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”) stała się własnością rządowej spółki Orlen, co jednoznacznie tłumaczy zaistniałą sytuację.
  lekarz dr n. med. Zbigniew Martyka
  http://zbigniew.martyka.eu/2021/05/07/wykluczenie-z-plebiscytu-osobowosc-roku-polska-press/

 132. podczaszy said

  Histeria, chaos i szok w Watykanie
  Przez
  Prokapitalizm Prokap

  18 lutego 2021
  0
  Share
  Watykan (foto. pixabay.com)

  To, że papież Franciszek ogłosił niedawno, iż będzie zachowywał dystans w stosunku do wiernych, choć – póki co – będzie się z nimi łaskawie spotykał na audiencjach, pod warunkiem oczywiście, że oni sami nosić będą maseczki i zachowywać będą dystans, to jeszcze nic w porównaniu z tym, co kilka dni temu wydarzyło się w Muzeum Watykańskim.

  Do muzeum weszli turyści bez … maseczek i bez zachowania dystansu społecznego. Jak podaje portal, jeden z przewodników, gdy to zobaczył … „poczuł głęboki wstyd”, i postanowił napisać list otwarty do dyrekcji muzeum.
  http://www.prokapitalizm.pl/histeria-chaos-i-szok-w-watykanie/

 133. Boydar said

  A to (123) nie była przypadkiem służbowa podróż marszandów z niujorku albo i nawet samego telawiwu ?

 134. Yagiel said

  ad Podczaszy@120 – mądry głos xiędza Pan przytacza. Pewien Rosjanin mówił niedawno podobnie: najlepsze, co można zrobić wobec nagonki w modną chorobę, to nie zakładać namordników, nie dać się szczypać, po prostu – trzymać to na dystans: pamiętać, że Naprawdę nie dzieje się nic. A w każdym razie „Ta sytuacja jeszcze nie nadeszła”.

  A swoją drogą ciekawe: aż tyle człowieków boji się Życia poza klatką? To, że tę Klatkę nazwali POSTĘP, nie znaczy, że warto do niej wchodzić. Przypomnę niedawną wypowiedź Gomułki: Niedawno staliśmy nad Przepaścią, ale zrobiliśmy ogromny krok naprzód…
  Akurat Gomułka aż taki głupi nie był, nie dziwi więc, że jemu przypisano taką wypowiedź. Istota sprawy pozostaje niezmienna od 3 tys lat co najmniej: dawnożyjący Hellenowie II-Atenianie dumni byli z Postępu/okręty, lekarstwa, demokracja/ wystarczy poczytać pieśń Sofoklesa Chóru z ANTYGONY. Dla wielu Ta sytuacja jeszcze nie – bezpiecznie czują się Kreony.

  O ich Smyczowych nie wspo… Bo czyż xiędza Konstantyna Najmowicza mogą interesować czasy sprzed Piotra-Skały, na której niedawno… na którą teraz wielu wchodzi?

 135. https://wideo.wp.pl/zaginiony-skarb-bursztynowej-komnaty-fakty-i-teorie-o-jego-losie-6640662702532737v?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=wideowp

  Podczas rewolucji Neoperonowskiej mówiłem w Instytucie Kształtowania Środowiska i Empiku, że Bursztynowa Komnata nadawała się tylko na PODARUNEK DLA EWY PERON więc jest w banku argentyńskim. Alfons Rega przestraszył się i wysłał Komnatę do Bonn, skąd odesłano ją do Ost-Berlina, gdzie ją odnowiono i – żeby nie płacić mi napoleońskiego Znaleźnego 25 milionów $ – zametrykowano jako REKONSTRUKCJĘ. Anglicy stwierdzili jednak, że to ORYGINAŁ.
  Wytłumaczyłem też MNOGOŚĆ Bursztynowych Komnat tym, że jako ŁUP FUEHRERA pojechała nie do Królewca a Poczdamu, gdzie Hitler podarował ją Ewie Braun. Ta wysłała ją do złotniczej pracowni SS w ŚWINACH, gdzie pracowali najlepsi złotnicy żydowscy, gdzie wykonano I kopię dla kancelarii Hitlera w KSIĄŻU, którą oglądali oficerowie przedfrontowej Szpicy, Jaroszewicz i Steć, jakich to kopii było KILKA.
  Na temat Bursztynowej Komnaty było 1.500 książek i filmów dla Ubogich na Umyśle, i byłoby Więcej, jak o Atlantydzie, Troi Schliemenna czy Świątyni Salomona. Ponieważ Bursztynowa Komnata była w WILANOWIE to jedna z tych kopii, których Armia Czerwona zagarnęła co najmniej DWIE, a które powinny być w którymś ze skarbców ACz w Szwajcarii, powinien trafić do WILANOWA.

  Rynkowy szacunek Bursztynowej Komnaty – dla mnie 25 milionów USD – jest Niczym wobec szacunku Pawiego Tronu z WILANOWA, który August II Mocny wywiózł do Drezna. O ile B.Kom Rzygano na Lewo i Prawo to o Pawiem Tronie były tylko skromne wzmianki w literaturze fachowej, bo jest ZBYT WAŻNY. Ponieważ był uważany za dar Szacha Perskiego dla Jana III to po okradzeniu skarbca Augusta Mocnego w Dreźnie, co nazywa się KRADZIEŻĄ WSZECHCZASÓW, napisałem do ambasady Islamskiej Republiki Iranu Prośbę o pomoc w Śledztwie, gdyż inaczej ukradziony przez Angelę Merkel, Donalda Tuska i Rotszylda Włoskiego capo di tutti capi Kozinę-Fanchiego zostanie ZNISZCZONY. Odpisali mi, że śledzą moją publicystykę, ale Pawi Tron NIE JEST ZABYTKIEM IRAŃSKIM.
  Wobec tego podałem NOWĄ metrykę Pawiego Tronu: RZEZI POD BERESTECZKIEM NIE BYŁO tylko Wołodyjowski przyprowadził Bohuna do króla, który kazał mu skapitulować obóz kozacki i poprowadzić na pomoc szachowi perskiemu. Sułtan przestraszył się więc zawarł Pokój z szachem, wobec czego ten kazał Bohunowi poprowadzić armię kozacką na Delhi, co nazywa się Szyickim Podbojem Indii.
  W Delhi Bohun złupił skarbiec Mogołów, z którym wrócił do Polski, zjawiając się Jak Filip z Konopi pod Ochmatowem, czym uratował Kozaków i Rosjan. Po bitwie Rosjanie zabrali mu jednak skarbiec delhijski.
  Chmielnicki wysłał Bohuna dla podpisania Rozbioru Polski w Radnot, ale ten NIE PODPISAŁ i namówił Jerzego Chmielnickiego do przejścia na stronę polską więc Szeremietiew krzyczał: JEMU KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ… To przyczyniło się do NIEWYOBRAŻALNYCH klęsk Rosjan pod Cudnowem a Siedmiogrodzian pod Czarnym Ostrowcem. Potem z Chmielnickim ZERWAŁ rozejm i zajął Moskwę ODZYSKUJĄC Skarb Delhijski, ale zostali aresztowani przez żandarmerię i osadzeni w więzieniu Stanu w Malborsku – jaki to sposób Pawi Tron trafił do WILANOWA.
  Wobec tego napisałem do ambasady Republiki Indii, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Miało to jednak skutek UJAWNIENIA Pawiego Tronu w Izraelu.

 136. Boydar said

  Tytuł na sg interii – „Miliardowe straty w Europie. Dlaczego wielki kataklizm ominął Polskę”

  https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-huragan-konca-stulecia-niszczycielska-sila-ktora-sparalizowa,nId,5231342

  Podejrzewam, ze się … nie zmieścił. Liczba kataklizmów przypadająca na kilometr kwadratowy danego kraju jest ograniczona.

 137. Boydar said

  „… Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) wyraził zgodę na kontynuację budowy kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 na terytorium Niemiec. Urząd uzasadnił, że ułożenie rur na dwukilometrowym odcinku nie powinno mieć negatywnego wpływu na ochronę przyrody w Zatoce Pomorskiej …”

  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-zielone-swiatlo-dla-nord-stream-2-niemiecki-urzad-zdecydowal,nId,5239557

  Aż dziwne że tak oczywista oczywistość przeszła żydoszkopowi przez gardło.

  Ja to patrzę na te „wypowiedzi” oficjeli pod nieco innym kątem – setki tysięcy ton broni chemicznej i każdej innej zalegającej dno Bałtyku po II WŚ też negatywnego wpływu nie mają.

 138. Adrem said

  https://translate.google.com/website?sl=de&tl=pl&ajax=1&prev=search&u=https://de.rt.com/international/117563-57-wissenschaftler-und-arzte-fordern-sofortigen-covid-impf-stopp/

  57 naukowców i lekarzy wzywa do natychmiastowego zaprzestania wszelkich szczepień przeciwko COVID-19

  W badaniu grupa 57 ekspertów z badań zdrowotnych opowiedziała się za natychmiastowym zaprzestaniem wszystkich szczepień na całym świecie, dopóki nie zostaną wyjaśnione pilne pytania dotyczące skutków ubocznych szczepionek przeciwko koronawirusowi.

 139. Kwal said

  Dosłownie takie samo śniadanie dzisiaj zjadłem jak na fotografii. Nie miałem tylko truskawek bo uważam, że to szklarniowe a jak szklarniowe to pędzone…może w Szwecji jest uczciwiej !

 140. seler said

  re: 125 Kochana Bezpartyjna

  „Niestety … nie jestem Cyganką, aczkolwiek gdy byłam dzieckiem nazywano mnie Cyganeczka” – typ urody i długie, piękne włosy, ale jak ktoś dobrze mi się przyjrzał to wykluczał tę ewentualność.”
  ________________

  ale, mnie chodziło o CHARAKTER, niekoniecznie o Urodę,
  albowiem czarne włosy osiwieją, a charakter będzie SKAŁĄ

  😉
  trzymaj szie – pozdrawiam serdecznie – hej !

  Katarzyna Lach Obrazy Olejne


  _______

 141. lewarek.pl said

  Tylu Żydów w Białym Domu chyba jeszcze nie było!
  Krzysztof Baliński o administracji Bidena. Długie.

  https://www.bibula.com/?p=125351

 142. Bezpartyjna said

  Selerze,

  w realu prawie wyglądam … tak jak poniżej, ale tak pięknie nie śpiewam.
  Dziękuję Ci za wszystko i mam nadzieję, że w ekstremalnych dla mnie momentach na Gajówce … będziesz mnie bronił.
  Przyciskam Cię do mego serca i życzę Ci wszystkiego co najlepsze na tym świecie!

  Niestety, … kropkę musisz mi zborgować, dobrze?

 143. lewarek.pl said

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-marsz-ss-galizien-w-kijowie-poprowadzil-czlowiek-roku-gazety-polskiej-foto-video/

 144. Bezpartyjna said

  Dla mądrych Blondynek pieśń.

 145. lewarek.pl said

  Białoruś – raj dla Polaków.
  Kombatanci AK – nazistowskimi zbrodniarzami.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/bialoruska-prokuratura-chce-scigac-kombatantow-ak/

 146. Bezpartyjna said

  Też tak czasami chadzam ubrana + te kapelusze i ciemne okulary.

  .https://youtu.be/EUO34CiTA4o

 147. Bezpartyjna said

  Też kocham zwierzęta i jestem b. często zamyślona.

  .https://youtu.be/BMPC6C1e-EQ

 148. Bezpartyjna said

  To były prawdziwe Kobiety.

  .https://youtu.be/5oB1aUAggrQ

 149. Boydar said

  „… to nie jest dobry pomysł, aby pytać ludzi o samoocenę w kwestiach np. urody czy inteligencji …” – Pan Gajowy

  To jest akurat oczywiste, dla niektórych oczywiście. Tylko że Pan Przemysław zapytał Panią Bezpartyjną 🙂

 150. Piskorz said

  !!!! Amerykanie zaniepokojeni…Wird US-Präsident Biden zum Sicherheitsrisiko für die Weltpolitik? Mehr als 120 US-Generäle und Admiräle im Ruhestand sind offenbar dieser Meinung…….czy prez. Bidet stanie się
  zagrożeniem dla bezpieczeństwa światowej polityki? Więcej niż 120 genarałów i admirałów na emeryt. jest oczywiście tego samego zdania.
  ps W roku 2008 Chirac powiedział wyraźnie, że Francja bez Afryki byłaby wśród państw 3świata.
  Odnośnie Bideta reszta na http://www.zuerst.de

 151. Bezpartyjna said

  „P.S. Carvaggio… Łysiak, nie negując wielkości artysty, opisuje go bezlitośnie jako człowieka, który bandyckim nożem operował po knajpach nie gorzej niż pędzlem w pracowni. Ot, taka dygresja.”

  Tak, znam życiorys powyższego łotra za życia, ale może zbawionego za swe dzieła po śmierci. Niezbadane są wyroki Pańskie..
  A te jego operowanie cieniami półcieniami, światłem itp. Po prostu Boskie.

  Ciepło Pana i Rodzinę pozdrawiam – z dalekiej Polski.

 152. Bezpartyjna said

  „Nie, żebyśmy byli strasznymi wielbicielami malarstwa, ale ten artysta ze swoim specyficznym instynktem przestrzeni fascynuje swoimi wizjami.”

  To tak jak ja i dlatego umieściłam go na końcu.

  A Picasso jak dla mnie mocno i to b. mocno przereklamowany. 🙂

 153. Bezpartyjna said

  Kraków, Franciszkańskie Towarzystwo Naukowe – konferencja antychrystów

  https://gazetawarszawska.com/index.php/antiecclesia/6033-krakow-franciszkanskie-towarzystwo-naukowe-konferencja-antychrystow

 154. bardzo said

  Demokracja w Atenach, panie Yagiel? Tam nie było żadnej demokracji tylko urawniłowka. Tam klasa posiadająca była zmuszona do pozbycia się majątku drogą wpłaty do kasy polis. W ciągu pięciu lat (jeśli wierzyć źródłom). Demokracja w starożytności była u Słowian w formie wieczu, w sfederowanej Korei i u Ludzi Znad Wody, czyli Ani-ju-łijów, protoplastów dzisiejszych Indian Cherokee. Może także gdzieś indziej, o czym możemy nie wiedzieć…

 155. Boydar said

  Pan Yagiel to się chyba naczytał … i chyba częściowo nieświeże było.

  Demokracja jest (była ?) też w wojsku, w kantynie. Żołnierz zawsze miał wybór – jeść albo nie jeść. Will Aim szejk z Epiru ubrał to w pełne poezji to eat or not to eat, that is the question

 156. Boydar said

  „Żeby oszukać jednego Żyda, trzeba dwóch Greków, żeby oszukać jednego Greka, trzeba dwóch Ormian, żeby oszukać jednego Ormianina, trzeba dwóch szlachciców” – przysłowie rosyjskie

 157. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/bialoruska-prokuratura-chce-scigac-kombatantow-ak/

  To bardzo ciekawe i kwalifikujące do Trybunału Międzynarodowego. Białoruś poniosła największe straty w II.WŚ, ale nie z powodu okupacji niemieckiej tylko Czerwonej Partyzantki. To był NAJOKRUTNIEJSZY OKUPANT.
  Teraz, gdy świadkowie wymarli, można już obciążać tymi zbrodniami Polaków.

 158. Boydar said

  https://teleshow.wp.pl/on-ma-prawie-2-m-wzrostu-i-nikt-nie-wie-gdzie-jestem-kolejna-aktorka-oskarza-stevena-seagala-6640663219387008a

  Za to wspomnienie o nerkach powinien teraz dostać przynajmniej trzydzieści lat. Żeby se nie myślał, że jak jest kumplem Łukaszenki i Putina to mu wolno wchodzić w kompetencje służby zdrowia. On nie ma nawet dyplomu felczera !

 159. podczaszy said

  Tata i mama mają prawo dać klapsa, żeby człowiek otrzeźwiał – mówił podczas kazania komunijnego ks. Romana Kiwadowicza z parafii pw. św. Jerzego w Dębieńsku w gminie Czerwionka-Leszczyny w woj. śląskim.
  https://tarnogorski.info/rodzice-maja-prawo-dac-klaps/

  https://tarnogorski.info/radny-z-radzionkowa-komentuje-nowy-lad-puscili-nam-z-rzutnika-pare-slajdow/

 160. podczaszy said

  Alarmujące dane. Coraz więcej prób samobójczych wśród dzieci
  18 maja 2021
  Facebook
  Twitter
  Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay
  Liczba zamachów na własne życie wśród nieletnich w I kw. 2021 r. w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku wzrosła o niemal jedną czwartą. Tak wynika z danych policji

  Zwiększona ilość samobójstw jest efektem m.in. obostrzeń pisu. Na to się nakłada akcja #zostańwdomu, która docelowa pozbawiła wielu ludzi tak potrzebnych dla zdrowia spacerów.
  https://tarnogorski.info/coraz-wiecej-prob-samoboj/

 161. podczaszy said

  18 maja, 2021

  Nie mamy do czynienia z żadnym nowym ładem ekonomicznym, czy podatkowym.

  Mamy do czynienia z budowaniem nowego ładu politycznego w oparciu o budowanie podziałów społecznych, antagonizmów, nienawiści, czy niechęci coraz większych grup społecznych w stosunku do siebie – wskazał Jacek Wilk.

  Wilk podkreślił, że z podatkowego punktu widzenia nie ma mowy o żadnym obniżaniu podatków.

  – To jest zamiana pewnych podatków na inne podatki, których rząd nie chciałby nazywać podatkami, ale one oczywiście podatkami są.
  https://wprawo.pl/nowy-wal-rzadu-pis-konfederacja-ujawnia-oszustwa-nowego-ladu-wideo/

  W praktyce dla tych najmniej zarabiających korzyści podatkowe będą symboliczne, ale już dla lepiej zarabiających, dla tych, którzy budują polską gospodarkę, dla specjalistów, fachowców, ekspertów, będą to dużo wyższe obciążenia podatkowe – powiedział polityk Konfederacji.

  W ocenie Wilka brak możliwości odliczania składki zdrowotnej od podatku to „chory pomysł”, którego skutkiem będzie wzrost obciążeń podatkowych nawet do 41- 45%. Kolejnym obciążeniem jest oskładkowanie wszystkich umów zleceń. A w dalszej perspektywie można spodziewać się oskładkowania umów o dzieło.

  Jakie będą skutki wdrożenia rządowego Nowego Ładu? Po pierwsze – wzrośnie tendencja do ukrywania dochodów (szara strefa+).

  Po drugie – wzrost opodatkowania lepiej zarabiających spowoduje ich odpływ do zagranicznych rezydencji podatkowych (ucieczki za granicę +). Po trzecie – wzrosną ceny jako rekompensata za zmniejszenie dochodów przedsiębiorców na skutek wzrostu opodatkowania (inflacja +).

  – Co zyska najmniej zarabiający na całej tej wielkiej rewolucji? Zyska 100 – 130 złotych miesięcznie.

  To jest tyle, ile pożarł w zeszłym roku sam wzrost cen. Tak szaloną, galopująca inflację, najwyższą w Unii Europejskiej, funduje nam PiS.

  To jest realny zysk dla najmniej zarabiających. A z wyliczeń, które wczoraj otrzymałem, wynika, że każdy, kto otrzymuje miesięczne na rękę więcej niż 4100 zł, dopłaci do tego wszystkiego.

  I to nie tylko przedsiębiorca, nie tylko samo-zatrudniony, ale każdy, kto jest na etacie dopłaci do tego interesu

  pt. „Nowy Wał rządu PiS”,

 162. podczaszy said

  Nie wsiadaj do samochodu, chroń siebie i innych!
  https://www.ekspedyt.org/2021/05/17/nie-wsiadaj-do-samochodu-chron-siebie-i-innych

  0,002%! Takie jest skorygowane ryzyko zgonu z powodu COVID-19
  lekarz Dr n. med. Piotr Witczak.
  https://www.bibula.com/?p=125369

 163. podczaszy said

  COVID-19

  OPOWIEŚĆ O TYM, JAK WYRWANO KILKA STRON ZE SZCZEPIONKOWEJ KSIĘGI
  Avatar
  29 kwietnia 2021
  Opublikowane przez admin

  STOP PASZPORTOM COVIDOWYM!

  STOP PRZYMUSZANIU!

  STOP PROPAGANDZIE!

  PROLOG

  Nauka i zdrowy rozsądek podpowiadają, że wszelkie próby przymuszania do szczepień przeciwko C-19, a także uzależnienie od nich „powrotu do normalności”, są NIEUZASADNIONE.

  I

  COVID-19 mogło już przechorować ponad 20 mln Polaków [1]

  II

  Nawet u nieeksponowanych na SARS-CoV-2 zdrowych osób istnieją komórek pamięci T reagujące na wirusa, które pochodzą z wcześniejszych odpowiedzi immunologicznych na endemiczne koronawirusy powodujące „przeziębienie” u ludzi [2-6]

  III

  Przechorowanie C-19 (w tym bezobjawowe i skąpoobjawowe) zapewnia co najmniej taką samą ochronę przed ponowną infekcją (> 8 miesięcy) jak szczepienie [7-11].

  IV

  W Izraelu 217 osób musiało się zaszczepić i narazić na potencjalne skutki uboczne, aby zapobiec jednemu przypadkowi C-19. Skuteczność szczepionki przeciwko C-19 wyrażona w absolute risk reduction (ARR) to 0,46% i jest 1,8-krotnie mniejsza niż wynikało to z badań klinicznych trzeciej fazy [12]. Prezentowana w mediach 95-procentowa skuteczność wydaje się imponująca, ale nie uwzględnia prawdopodobieństwa infekcji i rozwinięcia objawów.

  To tak, jakbyś chciał pożyczyć kilkusetstronicową książkę, najpierw otrzymał jedną wyrwaną stronę, a po kilku miesiącach 10 stron i cieszył się, że dostałeś 10 razy więcej.

  Dla porównania, 71 osób należy zaszczepić przeciw grypie, aby zapobiec jednej infekcji wirusem grypy [13]

  V

  Jedna na 6 osób zaszczepionych może doświadczać skutków ubocznych związanych ze szczepieniem, a jedna na 1000 osób POWAŻNYCH skutków ubocznych (obliczenia na podstawie opublikowanych danych z badań klinicznych Pfizer/BioNTech) [14].

  VI

  Ogólnoustrojowe działania niepożądane związane ze szczepieniem (zmęczenie, bóle głowy, dreszcze, bóle mięśni, gorączka i bóle stawów) występują CZĘŚCIEJ u ozdrowieńców niż u osób bez wcześniejszej odporności [15-18]

  VII

  Nie ma wiarygodnych danych na temat wpływu masowych szczepień przeciwko C-19 na liczbę zgonów i hospitalizacji ogółem (all-cause)

  VIII

  Szczepionki przeciwko C-19 zostały dopuszczone warunkowo i nie znamy długofalowych działań niepożądanych (nowotwory, płodność, choroby autoimmunologiczne)

  IX

  Chociaż niektóre dane są „obiecujące”, to naukowcy wciąż nie wiedzą, czy masowe szczepienia przeciwko COVID-19 będą wystarczająco skuteczne w zapobieganiu transmisji wirusa, w szczególności względem nowych mutacji [19-23]

  X

  Przeszacowane globalne roczne ryzyko śmierci z powodu COVID-19 wynosiło 0,03% (2,43 mln/7,8 mld) i było tylko ok dwukrotnie wyższe od rocznego ryzyka zgonu z powodu wypadków drogowych: 0,017% (1,35 mln/7,8 mld)

  EPILOG

  Przeszedłem C-19 i mam odporność.

  Jeśli nie jestem odporny, to poprzez szczepienie ryzyko zachorowania mogę zmniejszyć tylko o ok 0,5%.

  Narażam się na działania niepożądane, które dodatkowo częściej występują u ozdrowieńców.

  Nie znam długofalowych działań niepożądanych.

  Mam niewielkie ryzyko zgonu z powodu C-19.

  Nie ma pewności czy szczepiąc siebie ochronię innych, w szczególności względem nowych wariantów wirusa.

  Paszporty covidowe?

  Segregacja sanitarna?

  Przymuszanie?

  Obowiązek?

  Więzienie?

  I to wszystko dla kilku kartek wyrwanych z grubej księgi?

  lekarz Dr n. med. Piotr Witczak.
  http://proremedium.pl/2021/04/29/opowiesc-o-tym-jak-wyrwano-kilka-stron-ze-szczepionkowej-ksiegi/

 164. podczaszy said

  Panie Dworczyk, czy to kolejny lewy interes ze szwagrem, czy innym instruktorem narciarskim?

  ========================
  Panie Dworczyk, panie Matynia, ponownie pytam: Gdzie jest 700 000 „szczepionek”?!

  Matka Kurka https://www.kontrowersje.net/panie-dworczyk-panie-matynia-ponownie-pytam-gdzie-jest-700-000-szczepionek/

 165. Boydar said

  https://wideo.wp.pl/egzoplaneta-z-atmosfera-podobna-do-ziemi-przelomowe-odkrycie-w-kosmosie-6640996447639169v

  W sumie blisko, ale i tak bezpiecznie daleko. Nie tylko duża ale i gazowa. Wygląda dobrze, cała diaspora się zmieści.

  Trzeba ogłosić, że złotonośne działki tam tanio oferują. A imigranci są zwolnieni z podatku dochodowego przez sto lat.

 166. podczaszy said

  USA pomaga w ludobójstwie
  Jak Stany Zjednoczone pomagają zabijać Palestyńczyków – Global ResearchGlobal Research – Center for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/how-united-states-helps-kill-palestinians/5745568

 167. podczaszy said

  Monopol na sankcje ma USA i Unia Europejska.

  Rosja sie nie wtrąca, dopóki jej ktoś nie poprosi o pomoc.
  Tak bylo w Afganistnie; sowieci weszli do Afganistanu na prośbę rządu afgańskiego.
  Weszli tez do Syrii bo ich Assad poprosił o pomoc.

  Z Azerbajdzaniem i Armenia mogli spokojnie dyskutowac w Moskwie bo zarowno Azery jak i Ormianie maja wiele biznesow w Moskwie.

  Rosja zgodzila sie przyjąć z powrotem Krym, bo drugie referendum na Krymie bylo wlasnie o tym, zeby Krym wrócił do Rosji.
  No i Rosja nie jest w Donbasie bo jej nikt tam nie zapraszal.

  Prawie 90% mieszkańców Krymu zagłosowało za powrotem do Rosji.
  Miedwiediew wezwal armie rosyjska na pomoc bombardowanym
  Osetyńcom. Większość z nich miała obywatelstwo rosyjskie.
  Podobnie jak później Kijow na Ukrainie – wladze Gruzji odmowily
  Osetyńcom świadczeń socjalnych. Wiec Osetyńcy dostali paszporty rosyjskie, żeby Rosja mogla im wypłacać emerytury i zasilki.
  Zreszta Osetia byla pod patronatem ONZ. Gruzini zamordowali kilkadziesiat zolnierzy ONZ, ktorzy mieli zapewnic bezpieczeństwo Osetii.
  Jak to się dzieje, że…? – 18.05.2021.
  Tiamat 18.05.2021 16:49:07

 168. podczaszy said

  Dyrektor „Szpitala Narodowego”
  14.05.2021.

  Szpital „Narodowy” – od początku było tam… niecałe 2 tys.pacjentów!
  13.05.2021 https://prawy.pl/113977-szpital-narodowy-od-poczatku-bylo-tam-niecale-2-tys-pacjentow/

  Od początku działalności Szpitala Narodowego w Warszawie hospitalizowano tam dotychczas 1830 osób z COVID-19. Ostatnie dane mówią, że zajęte jest tam 57 łóżek.

  Dyrektor Szpitala Narodowego w Warszawie poinformował w sobotę, że 7 maja przebywało tam 57 pacjentów na 138 uruchomione łóżka. Przekazano również, że w ciągu 10 dni szpitale 36 razy kontaktowały się z Stadionem Narodowym. Do hospitalizacji przyjęto 31 osób.

  Łącznie od początku działalności hospitalizowano tam 1830 osób. Szpital Narodowy jest filią CSK MSWiA.
  https://prawy.pl/113977-szpital-narodowy-od-poczatku-bylo-tam-niecale-2-tys-pacjentow/

 169. podczaszy said

  szur z Gazety Polskiej izraelka Anna Fotyga
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/raport-ue-w-okupowanym-donbasie-na-masowa-skale-torturowani-sa-jency/

 170. Piskorz said

  re 135 dla mnie 25 milionów USD „….Panie Wandaluzja…50 mln USD, ale w
  złocie.!!! Para amerykańska autorzy książki o B. K. /zresztą b. dobrej/ podali wyraźnie. I na koniec publikacji napisali, że są prawie pewni, że pewna SS, czyli służba specjalna kraju europejskiego dostała ja w swoje ręce. Nie podali o jaki kraj chodzi!!

 171. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2021051814287979-ksiadz-na-komunii-do-niektorych-dzieci-trafia-sie-przez-mozg-a-do-innych-przez-inna-czesc-ciala/

  «Zaprawdę, powiadam ci: Jeszcze tej nocy, zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz»

 172. Lily said

  Re 171; Boyder
  SIEDMIORAMIENNY swiecznik, z zapalonymi
  swiecami.
  „Europa MUSI POWROCIC do SWOJEJ
  PIERWOTNEJ WIARY.
  Judeochrzescijanstwa ,oswiadczyl A.D.
  Poczatek nastapil w roku 1978.
  NIC NIE DZIEJE SIE BEZ PRZYCZYNY.

 173. Yagiel said

  ad Bardzo@154 i Boydar@155 – Panowie B i B bardzo zgrabnie oraz nie na temat: ok.
  Nie tylko naczytałem, ale i nasłuchałem: Złoj ekołog ogłosił Wielki Szczęście Żydów: Mesjasza! A nawet dwóch!! (jak B i B)
  .https://www.youtube.com/watch?v=YouyBIc_e48

  Gdyby tego jednego ogłosił – w porzo: 33-latek, ulubieniec tłumu objawił się w marcu, 27 (czemu nie 21 ?), dał sobie dłonie obcałować… Za mało – musi być drugi Zbrojny Mesjasz ! Otóż Złoj Ekołog ogłasza jeszcze w filmiku rzecz sprzed lat:
  w Iranie/Persji odkryto 3 groby z Wysokimi Bardzo Osobami z oznakami królewskimi… Dawność pochówku czy przechówku 12 tys lat. Bo właśnie Sensacja polega na tym, że JaroMira wybudzono (przez ok. rok), gdy pozostali Mężczyzna i Kobieta okazali się zmarli przez błąd w pochówku – tak twierdzili Iranowie. Nadal ponoć goszczą JaroMira i czują jego opiekę.
  Dlaczego jednak Złoj ekołog przypomina zdarzenie archeologiczne sprzed kilkunastu lat? A dlatego, że jego bardzo-informator, nazywany Siekrietnyj Insajder, nazwał tego JaroMira… Nimrod, znaczy staro-żydowskim imieniem ! Co jakiemuś NImrodowi Żydów sprzed 4 tys lat do Rusa JaroMira sprzed 12 tys lat ? Ano to, powiada Złoj – za Siekrietnym – że Żydzi tego JaroMira NImrodem nagle uznali i teraz rozgłaszają Swoim Mesjaszem Wojennym !! Hm, gdzie i czyj jest JaroMir? No podobno w Iranie w zgodzie w Iranami-ajatollahami, w świadomej i życzliwej zgodzie-opiece; od kt troszkę ajatollahom odbiło, bo zapowiedzieli, że każdy atak na Iran/Persję zakończy się w pół godz unicztożieniem strany-agriesora! (pisałem Tu o tym miesiące temu)
  Zresztą przeczytać o tym m o ż n a w artykule z 2 lutego 2017r.
  .http://kilkapozytywnychspraw.blogspot.com/2017/02/wpis-20-mag-jaromir-zosta-wybudzony-z.html

  stronka nazywa się „Trochę Krzepiących Wieści”, a artykuł zwraca uwagę także tym, że jako expert zaproszony przez ajatollahów występuje Akademik Czudinow, Walierij Aleksiejewicz – niedawno Tu wspominałem o nim (da Vinci pisał notatki po rusku, bo do połowy XVI w. Europa była pod władzą Ruskich/Tartarii): miał, poproszony, odczytać napisy znalezione na ubraniach i rzeczach odkopanych trojga… Zanim Mędrzec JaroMir wybudził się i zaczął mówić: po rusku chyba! To i wszystko ostalnoje jest w artykule polskim z 2017 r. Komentarze takie sobie…

  Powinien zatem wiedzieć o tym także Siekrietnyj i nie wprowadzać w błąd Złego – bardzo na korzyść propagandy Jizraela. A jednak gaspada Siekrietnyj i Złoj objawiają żydowskie pobożne życzenie, by ruski JaroMir chciał być ich Nimrodem. Coś w tym pewnie jest – zamiast prawdy. Rzecz o Wybudzeniu JaroMira jest tak fantastyczna, że – ???
  Mam w pamięci jednak słowa, które Złoj ekołog wypowiedział kilka tygodni temu w filmie o Złotym Zastrzyku Nieśmiertelności i Pigułce Kremlowskiej, którą to plotkę starzy Rosjanie ponoć pamiętają… znaczy Złoj powiedział: fantastyka nie istnieje – istnieje różnica wiedzy o tym, co możliwe: po co 7 mlrd człowieków miałoby wiedzieć o czymś, co dotyczy kilku/nastu tysięcy… ?
  Przy czym sam Ze w najnowszym filmiku nawiązał do tamtej swej wypowiedzi, mówiąc: wybudzenie kogoś po 12 tys lat wydaje się fantastyką, ale… Każdy z was sam może wyciągać wnioski wedle swej wiedzy i wyobraźni.
  Akademik Czudinow wydaje mi się więcej wiarygodny od Złego/vlogera, kt niedawno chwalił się wieczorem uśmiechnięty, że poranne wezwanie na posterunek na dopros było banalnym wydarzeniem administracyjnym… On może mówić tak o tamtym poranku na komendzie, jak Żydzi mogą radośnie rozgłaszać, że JaroMir to ich Nimrod Wódz-Mesjasz; czy Złoj przeszedł na złą stronę? To bez znaczenia, gdy JaroMir Mędrzec Ruski sprzed 12 tys lat pozostał na dobrej: co było złe 12 tys lat temu, było złe 4 tys lat temu, 2.5 tys/demokracja w Atenach/ temu aż po dziś – tak samo z Prawdą: niezmienna co najmniej od 12 tys lat, mam wrażenie.
  Dlatego życzę Iranom/Persom, żeby mieli po swojej stronie Mędrca JaroMira. Nade wszystko jednak życzę nam wszystkim, Naszym, by Mędrzec Jaromir był po stronie Prawdy-Dobra. Z czasów i rządów, które mamy w sobie jako Kult-URA/l.

  Co Panowie B i B mogą szybko skomentować jako nieświeże…

 174. Bezpartyjna said

  „Natomiast jeśli chodzi o wygląd, to zwracam uwagę tylko wtedy, kiedy rysuję portrety. 🙂”

  Kiedyś sportretowała mnie w Sopocie pewna Rosjanka, niestety mamidło wyszło.
  Wisi na ścianie w domu, ale nie patrzę na nie, brrrr.
  Zupełnie nie uchwycila tego „cuš”, co czyni mnie niebanalną a szkoda 😣

 175. Nie Czuje Nosem said

  Czy ta Bezpartyjna osoba to nie jest czasem coryllus czyli Gabriel Maciejewski??
  Ma takie kwieciste wypowiedzi, ah

  ——–
  Trudno o większe pudło…
  Admin

 176. Bezpartyjna said

  👸
  „II
  Dnia pew­ne­go Pchła od rana
  Była bar­dzo nie­wy­spa­na,
  Więc we­zwa­ła peł­na skru­chy
  Dwa uczo­ne ka­ra­lu­chy:
  „Je­stem cho­ra. To się zda­rza.
  Za­raz jadę do le­ka­rza.
  Każ­cie za­prząc moje kuce,
  Po po­łu­dniu pew­no wró­cę.”

  Je­dzie so­bie Pchła Sza­chraj­ka
  Ko­lo­ro­wa jak mo­zai­ka,
  Je­dzie peł­na ani­mu­szu
  W ża­kie­ci­ku z lila plu­szu,
  Z żół­tym piór­kiem w ka­pe­lu­szu,
  W mo­drych bu­tach atła­so­wych,
  W rę­ka­wicz­kach pur­pu­ro­wych.
  Przy­je­cha­ła do dok­to­ra,
  Mówi z pła­czem: „Je­stem cho­ra,
  Ostre bóle mam w żo­łąd­ku,
  Płu­ca tro­chę nie w po­rząd­ku,
  Opuch­nię­tą mam śle­dzio­nę
  I mig­da­ły po­więk­szo­ne.”

  Dok­tor ba­dał ją do­kład­nie:
  „O, nie­do­brze! O, nie­ład­nie!”
  Opu­ki­wał ją z go­dzi­nę,
  Ka­zał ły­kać aspi­ry­nę,
  Coś pod no­sem mru­czał szep­tem
  I wy­pi­sał jej re­cep­tę
  Bar­dzo dłu­gą, metr bez mała,
  Że aż z brycz­ki wy­sta­wa­ła.

  Koła to­czą się z tur­ko­tem,
  Je­dzie na­sza Pchła z po­wro­tem,
  Je­dzie wol­no, bez po­śpie­chu,
  I za­no­si się od śmie­chu:
  „Ależ wzię­łam go na ka­wał,
  Ba­dał, le­karstw po­nada­wał,
  A ja inną mam cho­ro­bę:
  Je­stem cho­ra na wą­tro­bę,
  Resz­ta zaś – to zwy­kła baj­ka,
  Taka ze mnie Pchła Sza­chraj­ka!” …:-)

  CDN. ⚫

 177. Bezpartyjna said

  Re: Nie Czuje Nosem

  „Jestem Jaka Jestem ”

  I Nikt Tego Nie Zmieni
  Zarazem Drapieżna I Słodka.
  Jak biały Tygrys I Czarna Kotka.
  AniOł I Diabeł W Jedej Osobie.
  Nie Jestem KrÓlewną .
  Ani kobietą Zbyt Siebie Pewną …

  Znam swOją Wartość I Tym Się Kieruję.
  Aniołek ? Diabełek ?
  Bardziej Kotka..
  Czasami Potrafi Być Wredna

  A Czasem Słodka 👰

 178. Bezpartyjna said

  „ale, mnie chodziło o CHARAKTER, niekoniecznie o Urodę,
  albowiem czarne włosy osiwieją, a charakter będzie SKAŁĄ”

  Co racja to racja. Tys prowda 💇

  Zawsze można pofarbować włosy a charakter już nie 👵😉

 179. Boydar said

  czy wyglądam jak Gioconda ? Nie wyglądam …

  .https://www.youtube.com/watch?v=peNoawK0rLM

 180. Bezpartyjna said

  Panie Yagiel,

  ‚ad Pani Bezpartyjna@85 – jak uroczo dwu-płciowo zrobiło się Tu dzięki Pani !
  A co do Ireny Santor: nie wiedziałem, że zmarła – pisze Pani była…

  Popatrzyłem-posłuchałem: nie sądzi Pani, że do tej Ireny Santor bardzo podobna jest Beata Kozidrak ? Twarz/uroda, tembr głosu – jak córka.”

  Dobrze, poprawiam wpis – o Pani Irenie Santor … jest naturalnie piękną kobietą itd. ….

  A mnie P. Santor przypomina … Polską DALIDĘ , tylko jeszcze bardziej naturalna i nasza!👵

  Pozdrawiam Pana uroczo 👧

 181. Boydar said

  „powiedziałem, i ocaliłem swoją duszę”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021051814291209-zeman-wyjasnil-dlaczego-przeprosil-serbow-za-bombardowania-nato-sputnik/

 182. Bezpartyjna said

  Ad: Pan Bartłomiej_w

  „P.S.S. W jakiej dzielnicy Pani się obraca? Ja za młodu bawiłem się w ruinach Śródmieścia, a pomieszkiwałem „naprzecipko Polibudy”.’

  Póki nie wyszłam za mąż, wychowywałam się na pięknym i zielonym Mokotowie, dosłownie i w przenośni – w parku ‚Morskie Oko” niemalże na przeciwko Pałacyku Szustra.
  Chadzałam do pobliskich szkół (podstawowa i ogólniak dobry zresztą).

  Gdy podążyłam za mężem (gdzie ty Kajus tam i ja Kaja) siedzę sobie niczym pani na Mogadorze w w żydowskiej stolycy (?)
  Pięknie mi się tu żyje. 👎🎍🌲🌴🌷🌸🐈🐕 Do bloków zupełnie się nie nadaję 😥
  W skrócie to tyle ☺

  A Pan coś bliżej o sobie?

 183. Głos Prawdy said

  w miejscu zastrzyku od szczepionki wiszą magnesy

  .https://youtu.be/YilMVpecE20

 184. bryś said

  Boydar 181 – uwierzyłbym mu, gdyby nie ta szmata na mordzie.

 185. zen said

  https://pl.wikisource.org/wiki/Kanalizacya_miasta_Warszawy_jako_narz%C4%99dzie_judaizmu_i_szarlataneryi

 186. Yagiel said

  Pani Bezpartyjna – 🙂
  Ireny Santor i Dziedzic to Kobiety PRL z Wielką Klasą, ale że IS zaśpiewała „Zdenerwował mnie okropnie to był powód, ręczę wam, że zaczęłam…” – pamięta Pani, co ? – to ona z Wielkich Większa !
  Mam nadzieję, że Irena Santor nie przeżywała nawet 1/10 tego, co przeżywała Dalida… Myślę o niej/o nich/ uszami duszy z podziwem, zachwytem ! Wyprorokowała mi, że najpiękniejsze Warszawianki są przyjezdne.

 187. Bezpartyjna said

  A to był cover, …. chyba Rosjanki (?)
  A młodzi myślą, że to przebój Margareth

  „Piosenka o sąsiedzie

  Letni wieczór w miasto opadł, wyfrunęły złote ćmy.
  No i znowu tamten chłopak na balkonie vis a vis.
  O tej porze staje co dzień, jakby czekał na mój znak
  Co to wreszcie mnie obchodzi, więc do siebie śpiewam tak
  Pa ra pa,
  Pa pa ra pa pa.
  Co właściwie myśleć o tym, żeby nie miał taki ktoś
  Nic lepszego do roboty, tylko gapić się na złość.
  To w ogóle lepsza sztuka, że takiego tylko bić,
  Bo piosenkę moją ukradł i bezczelnie śpiewa mi
  Pa ra pa,
  Pa pa ra pa pa.
  Zdenerwował mnie okropnie, to był powód ręczę wam,
  Że zaczęłam śpiewać w oknie no i duet wyszedł nam.
  Już plotkarki w kamienicy na mój widok kryją nos,
  A dzieciaki na ulicy wyśpiewują mi na głos
  Pa ra pa,
  Pa pa ra pa pa.
  Kiedy spotkał mnie na schodach chciałam krzyknąć: „Jak pan śmie!
  Co za zwyczaj co za moda i w ogóle mówię nie!”
  Lecz bezsilna jest dziewczyna gdy ktoś takie oczy ma.
  To właściwie twoja wina, że śpiewamy ty i ja.
  Pa ra pa,
  Pa pa ra pa pa.” 🎧🎤🎵🎶🎼

  Pani I. Santor też dużo przeszła w życiu – śmierć swojej małej córeczki, rak piersi … i zapewne jeszcze wiele innych nieszczęść o których, jako kobieta z klasą przemilczała.

 188. Bezpartyjna said

  Na tych zdjęciach z Ad: 96 – tak wyglądałam w młodości, ale do Zośki Loren nie byłam podobna, … nie te wystające kości policzkowe, usta, oczy itp. 👱

 189. Bezpartyjna said

  „Re 107:
  (…)Podejrzewam, że wcale nie chodziło Mu jak Pani Bezpartyjna się prezentuje tylko co i w jaki sposób odpowie na tak postawione pytanie.
  Trafione w punkt!”

  Odpowiedziałm zgodnie z oczekiwaniami Większości 😉 albo coś nie tak 😐

 190. Bezpartyjna said

  „18 maja 1944 roku, oddziały 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa zdobyły ruiny klasztoru na Monte Cassino. Pamięć o tamtych wydarzeniach pielęgnowana jest wciąż przez żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej…
  Pamięć o bohaterstwie polskich żołnierzy walczących pod Monte Cassino jest wciąż żywa wśród żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Uroczystości w garnizonie skupiają się każdego roku wokół postaci ś.p. pułkownika Stanisława Glińskiego, pierwszego dowódcy Pułku 4 Pancernego „Skorpion”, który walczył pod Monte Cassino. Podobnie jak w latach ubiegłych, z okazji rocznicy zwycięskiej bitwy, żołnierze z opolskiej brygady posprzątali grób pułkownika Stanisława Glińskiego, a delegacja oficerów złożyła kwiaty i zapaliła znicze….”

  Mój Dziadek walczył pod Monte Casino i przeżył.
  Mając 19 lat walczył w Bitwie Warszawskiej w 1920 r.
  Nigdy nie był ranny.

  Po 17 września 1939 r. został jako przedwojenny kolejarz zesłany do Workuty na „białe niedźwiedzie”, czyli do kopalni.

  Przeszedł cały szlak z gen. W. Andersem.

  Byłeś Dziadku Wielki!

 191. Bezpartyjna said

  „Melodia i dwie pierwsze zwrotki powstały w nocy z 17 na 18 maja 1944, podczas pamiętnej bitwy o Monte Cassino, trzecia zwrotka natomiast 18 maja już po zwycięskim jej zakończeniu. Autorem tekstu jest Feliks Konarski żołnierz II korpusu Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie pod dowództwem generała dywizji Władysława Andersa. Kompozytorem melodii jest Alfred Schutz, dyrygent i aktor, członek Teatru Żołnierza Polskiego, stacjonującego w Campobasso pod Monte Cassino.

  Muzyka: Kazimierz Pustelak (tenor), chór męski, Orkiestra Polskiego Radia- 1964

  Obraz: T. Gazda „Monte Cassino”

 192. Yagiel said

  ad Lily@172 – Prawda. Nie bez przyczyny…
  Specjalnie dla Pani: Złoj ekołog, zapewne Rosjanin, dobrze poinformowany; w styczniu br. podzielił się informacjami z Kremla czy którejś z Baszni w nim – mniejsza o to. Większa o to, że nie bez przyczyny… Oraz celu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=f-cyvbVyWxs
  W związku z czym? Z samorujnowaniem się Zachodu na rzecz Rosji Całej i Azji Południowej; i w zw. z przenoszeniem stolic od lat 60. XXw. w miejsca wyższe w głębi Lądów; i w zw. z tym, że Chiny przez ostatnie 10 lat zużyły więcej cementu, nż USA przez cały XXw. licząc do 2019 ! Na koniec filmiku jest ankieta dla słuchaczy Złego: 4 odpowiedzi, z kt jedną należy wybrać – na pytanie: dlaczego Zachód się samolikwiduje ?
  Otóż Złoj zaproponował słuchaczom 4 odpowiedzi/przyczyny…
  A. rwaniot/wybuchnie Yellow Stone kociołek
  B. bo Ziemia co 12-13 tys lat robi pół-fikołka/zmianę miejsca polusow/biegunów – tzw. efekt Dżenibekowa
  C. bo przyleci Nibiru i roz-tsunami oceany
  D. globalne ocieplenie, wsio rawno czy przez ludzi, czy przez naturalne cykle

  Nie wiem, czy ankieta jeszcze trwa – trwa samolikwidacja Zachodu. Polski. Oczywiście z p.widz. Kremla. Któremu Globalny Indykator czy Predykator – w zgodzie z Trzecią Przepowiednią Fatimską, kt nie znamy (jak biblioteki Watykanu)? – wyznaczył rolę Miejsca/Władzy Ocalenia…

  Pomijam A.D., papieża-Polaka, menorę, ale – pomijać Kreml ? Lily imię nie jest wyłącznie-polskie…
  Aż cieplej się robi od pytania i myślenia: Lily i Kreml ! (nie bez przyczyny)

 193. Bezpartyjna said

  .https://youtu.be/G41VwqZrJiY

  Tu są zdjęcia żołnierzy z tamtych lat!

 194. Bezpartyjna said

  „Czerwone maki na Monte Cassino – Danina krwi.. bohaterstwa i męstwa złożone polskim żołnierzem w dalekiej Italii..
  Nie dali rady zdobyć Monte Cassino Amerykanie.. Francuzi.. Nie dali rady Brytyjczycy.. Hindusi i Nowozelandczycy… – poszedł o godz. 1:00 12 maja 1944r. do ataku II-gi Korpus Polski pod dowództwem gen. Władysława Andersa.. – Zaś już nad ranem 18 Maja 1944 roku, patrol 12 Pułku Ułanów Podolskich pod dowództwem ppor. Kazimierza Gurbiela, zatknął na murach klasztoru proporzec 12 Pułku Ułanów, a trochę później polską flagę.. – Tego samego dnia (18 maja 1944 r.) w samo południe na Monte Cassino polski żołnierz, plutonowy Emil Czech, odegrał nad ruinami klasztoru hejnał mariacki, ogłaszając zwycięstwo polskich żołnierzy. – W krwawych walkach – niejednokrotnie „wręcz” – Polacy stracili 924 żołnierzy, 2930 zostało rannych, a za zaginionych uznano 345 żołnierzy..
  – Odnośnie samej piosenki, cytuję redagujących Wikipedię: – „Władze komunistyczne w PRL starały się pomniejszyć wkład Polaków w zdobycie strategicznego punktu jakim było Monte Cassino.”

  Jednak Polacy nie zapomnieli o nich, w zwykłych domach czczono ich pamięć. Feliks Konarski Ref-Ren, autor Czerwonych maków na Monte Cassino stworzył przez dziesięciolecia istnienia PRL jeden z hymnów niepodległości, który śpiewało się (w każdych okolicznościach) w postawie zasadniczej (na baczność). Była to cywilna demonstracja w latach 1945-1956 pełni stalinowskiej dyktatury.” Tak było i w latach późniejszych.. Nikt nie miał prawa tańczyć gdy grano „Czerwone maki” i słuchano stojąc.. – Wieczna pamięć tym spod Monte Cassino.. Wieczna pamięć i sława..
  – (…)”Czy widzisz ten rząd białych krzyży?
  Tam Polak z honorem brał ślub.
  Idź naprzód, im dalej ,im wyżej,
  Tym więcej ich znajdziesz u stóp.”

 195. Miet said

  Re.125.

  Ojjjj…. Pani Bezpartyjna – sumienia nie masz???

  Koluszki, tam gdzie ja moją młodość spędziłem???
  A i o Skierniewice Szanowna Pani zahaczyła. Ja tam do Godzianowa jeździłem na ostatnim moim roku studiów – bo tam miałem pełny etat w godzianowskim liceum. A do Lipiec Rejmontowskich to było na rzut beretem – no i do tej Jagusi też mi tęskno.
  Ojjjjj…. były to czasy – to się jednak nie wróci – a szkoda.😅

 196. bartlomiej_w said

  Pani Bezpartyjno: I tak już poszło zbyt wiele personalnych szczegółów na publicznym forum. Nie bardzo bezpiecznie jest odkrywać się tam, gdzie mają dostęp wszyscy, włączając osoby nam nieżyczliwe. Tak że o sobie mogę tylko powiedzieć że do szóstego roku życia mieszkałem prawie naprzeciwko willi Forda na Narbutta, do Morskiego Oka żabi skok. Pałacyk Szustra jest o kilka ulic na południe od Morskiego Oka. Za moich czasów był tam przy Puławskiej ciąg straganów i sklepików a za nimi bazarek. Była tam Zielona Dupka ze świetnymi lodami. Potem na północnej stronie powstała restauracja Mazovia, gdzie codziennie o piątej po południu wszyscy wstawali i grano Marsz Mokotowa. Na dole schodków, na wschód od jeziorka (tak, tam było jeziorko i można było złapać rybę, a raz krowa tam ugrzęzła) dochodziła kolejka do Wilanowa. Był przejazd kolejowy z mechanicznymi dzwonkami. Znam tam każdą cegłę i płytę w chodniku. To było lat temu 65.

 197. revers said

  Szwecja ewoluje z lnianej Abby i szlagierami lat Gierka TVP Money, Money, .. w kierunku zacmienia slonca Billa Gatesa i opalenizny afroludow.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

  Eurowizja 2021 … , jak po zaslonie slonca Billego G. …

  .https://www.youtube.com/watch?v=5P1ueI9j6gk

  Czekamy na wizyjne Waterllo

 198. podczaszy said

  przez Jacek Międlar | 4 maja, 2021 | Blog
  Dzień dobry z Nowogródka, rodzinnego miasta wielkiego poety Adama Mickiewicza. Mickiewicz kiedyś podobno:

  „Mój ojciec jest z Mazur, a moja mama Majewska jest z konwertytów, więc jestem w połowie potomkiem Lecha i pół Izraelitą… i jestem z tego dumny!”

  na Twitterze napisał znany z prowokacji żydowski lobbysta Jonny Daniels, tym samym wpisując się w próbę pośmiertnego obrzezania polskiego wieszcza Adama Mickiewicza,
  http://jacekmiedlar.pl/2021/05/04/mickiewicz-porownywal-zydow-do-pchel-tymczasem-jonny-daniels-prowokuje-i-probuje-posmiertnie-obrzezac-polskiego-wieszcza/

 199. ? said

  Kłamca i pedalski oszust zdemaskowany przez Wyborczą, bo okradł Sorosa:

  Wyrafinowany oszust czy ofiara PiS? Kim jest pierwszy Polak po 1989 roku z azylem w Norwegii?
  Michał Kokot
  17 maja 2021

  Rząd PiS dwukrotnie starał się o ekstradycję Rafała Gawła z Norwegii. Bezskutecznie. Norwegowie nie tylko nie przychylili się do wniosku, ale jesienią 2020 roku przyznali Gawłowi azyl polityczny, uznając, że jeśli wróci do Polski, grozi mu polityczne prześladowanie. Najpierw jednak trafiłby do więzienia, bo w styczniu 2019 roku sąd skazał go na dwa lata za oszustwa gospodarcze

  https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,27085367,wyrafinowany-oszust-czy-ofiara-pis-kim-jest-rafal-gawel.html?disableRedirects=true

 200. podczaszy said

  słynne głodowe strajki KOR-u ?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82od%C3%B3wka_w_ko%C5%9Bciele_%C5%9Bw._Marcina_w_Warszawie

  Jak trąbiły o tym wszystkie „wolne” zachodnie media? jak się PRL-owskie komuchy wiły jak piskorze.Leszcze.Nie dziwi że przegrali.

  Zamiast zamknąć „głodujących” i pod strażą zagwarantować im prawo do tej formy protestu do samego końca,to się łamali jak herbatniki.

  A co robi prawdziwe humanistyczna władza [brytyjska].

  Nota bene ta którą Polacy mają za wzorcową bo liberalną ?

  Po prostu pozwala aby strajkujący zdechli z głodu skoro taka ich wola.
  Niech sobie tłumok nie znający historii poczyta

  1981r Brytyjski Irlandzki Strajk Głodowy
  https://en.wikipedia.org/wiki/1981_Irish_hunger_strike

  Bo o tym że symbolem rządów premier w. Brytanii „antykomunistki” przyjaciela św Jana Pawła 2 Margaret Thatcher były dość powszechne braki w uzębieniu.

  Ten niedościgniony wzór politycznej sprawności premier w. Brytanii Margaret Thatcher zlikwidował państwowe subsydia na ochronę zdrowia w związku z czym jedyną usługą stomatologiczną na jaka było stać gorzej uposażonych było ekstrakcja.

  Na leczenie nie było ich stać.

  Gdyby nie Polacy to nie byłoby komu płakać na wieść o śmierci „żelaznej damy” premier w. Brytanii Margaret Thatcher.

  ikulalibal 18.05.2021 23:00:35
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/161880,jak-to-sie-dzieje-ze-18-05-2021#comment_1787444

 201. podczaszy said

  jeszcze dziś to jest w drugiej dekadzie XXI wieku w Wielkiej Brytanii około 40 tysięcy Brytyjczyków umiera każdej zimy z niedogrzania i wyziębienia.
  Prawie wyłącznie dotyczy to Brytyjczyków ubogich i samotnych.
  https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/feb/27/dying-cold-europe-fuel-poverty-energy-spending

  Należy sobie wyobrazić jak ta cyfra przedstawiała się 100 lat temu.A 150? bo o 200 to nawet boję się zapytać.
  Jak to się dzieje, że…? – 18.05.2021.
  ikulalibal 18.05.2021 22:19:27

 202. podczaszy said

  W II RP zaledwie poniemieckie obszary były jako tako ucywilizowane.
  Polacy zwłaszcza ci „patriotyczni” czy walczący z Moskalem przepierdolili 100 lat nie robiąc niczego prócz rewolucji.Prostą konsekwencją tego był fakt że 90 % polskich miast nie miało nawet kanalizacji ani wodociągów.

  Ich mieszkańcy srali przez żerdkę a po wodę chodzili do studni.Dobrze jak głębinowej (ale ta była wyłącznie na rynku) a najczęściej tej najprymitywniejszej czyli cembrowanej.

  https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201403/instalacje_1931_kana.png?

  Mówimy o rzeczywistości w której symbolem cywilizacyjnym była sławojka.
  Trzeba być mendą aby oczekiwać tego że PRL w ciągu dekady czy dwóch powinien nadrobić wszystko to, na co Polakom było mało 150-ciu lat.
  Jak to się dzieje, że…? – 18.05.2021.
  ikulalibal 18.05.2021 21:59:46

 203. podczaszy said

  Czy wywołam duże zdziwienie stwierdzeniem że 80% amerykańskiej elity,łącznie z Wiktorią Nuland i aktualnym Blinkenem
  http://www.bialystokonline.pl/przyszly-sekretarz-stanu-usa-zwiazany-z-bialymstokiem-czy-antony-blinken-tu-przyjedzie,artykul,121074,1,1.html

  ma ” korzenie” sięgające niegdysiejszej Galicji i kresów wschodnich.

  Ich dziadkowie i pradziadkowie wywodzą się z wschodnich pejsatych sztetlów.
  Przecież konflikt na Ukrainie musi jakoś zakończyć.
  Pan już przecież rozumie co mam na myśli.
  Jak to się dzieje, że…? – 18.05.2021.
  ikulalibal 18.05.2021 18:16:01

 204. podczaszy said

  palestyńskie ostrzały wykonuje się przy pomocy wyrzutni używanych w Syrii przez „wolną armię syryjską” którą szkolili instruktorzy Hamasu do walki z Asadem.

  Chyba nie ma specjalnego powodu aby zataić fakt że w syryjskim konflikcie palestyński Hamas stanął po stronie ISIS i pozostałej pseudo-islamskiej opozycji przeciwko prezydentowi Asadowi. https://thearabweekly.com/syria-says-no-restoring-ties-hamas
  Jak to się dzieje, że…? – 18.05.2021.
  ikulalibal 18.05.2021 17:11:47

 205. Lily said

  STREFA WOLNA ,od P A N D E M I I.

 206. podczaszy said

  a Kissinger powiedział, że w roku 2022..
  Opublikowano na 11 lutego, 2018 by rk1

  Powiedział, że w roku 2022 nie będzie Izraela. Tak mu podobno podpowiedziało 16 albo więcej amerykańskich agencji wywiadowczych.

  Dowiedziałem się natomiast, że w związku z powyższym proroctwem Wielkie Żydowskie Lobby szykuje wielką ewakuację. Do Polski wschodniej i na Ukrainę.

  Wiadomo również, że to WŻL stoi za wielką migracją młodych napalonych arabów (dowcipnie nazywanych inżynierami, lekarzami oraz matkami z małymi dziećmi) do UE. I że to UE naciska by ten skarb relokować w Polsce. Pewnie chodzi o to, by szlachta czuła się tak jak dotychczas u siebie, by miała arabów na wyciągnięcie ręki, a właściwie palca na spuście, gdy zgra się muszka ze szczerbinką.

  A najśmieszniej to jest z Żydami zachodnioeuropejskimi, którzy są namawiani do migracji (ucieczki) do Izraela, po to by chwilę później migrować do Polski.

  I co dalej maturzystko.. semitologia, polinologia, antypolonizologia.. nie żebym był Uprzedzony, tylko tak się zastanawiam, jak będzie nazwał się kierunek na Najlepszym Uniwersytecie Warszawskim na Świecie, którym będzie wówczas kierował dziekan prof. Bilewicz. A może to będzie wydział na WATcie, pod dowództwem gen. Bilewicza..
  https://rk1s24.wordpress.com/2018/02/11/a-kissinger-powiedzial-ze-w-roku-2022/

 207. revers said

  Natanaichu ostanio nawet Wegry pochwalil za oskarzenie Palestynczykow przez Wegrow o eskalacje konfliktu na Bliskim Wschodzie.

  A tak poza tym izraelska czesc Hamasu moze zalatwic saasiadow , Assada, i jeszcze pomoc Nataniachu w jego wenetrznych izraelskich rozgrywkach o wladze w Izraelu, umozliwic powrot ISIS do Syrii.

 208. podczaszy said

  .Izrael przy wszystkich pozorach państwa „normalnego” (czyli demokratycznego) są czymś na kształt obozu wojskowego z regulaminem pisanym przez klerykałów.

  Obowiązuje tam absolutna lojalność względem państwa.

  Możesz nie lubić tego czy innego przedstawiciela władzy ale nie daj bóg państwa jako takiego.Uchylanie się od służby w armii jest tam nieznane.Natomiast cenzura na porządku dziennym.

  Do tego jeszcze bez względu na przekonania obowiązuje cię prawo religijne które jest elementem prawnego systemu państwa.Kto nie daje sobie z tym rady nie próbuje nawet walczyć a po prostu opuszcza Izrael i osiedla się poza nim.

  Żeby utrzymać w kupie wszystkich obywateli trzeba ich nieustannie przekonywać o grożącym niebezpieczeństwie.

  Poza Izraelem tradycyjnie ze strony Europejczyków a w Izraelu ze strony Palestyńczyków.

  Bez zamachów mających tam od czasu do czasu miejsce byłoby to trudne.

  Na przestrzeni kilku dziesiątek lat Izraelczycy wyczerpali już wszystkie możliwości i zaczynają zdawać sobie sprawę że tkwią po uszy w kryzysie systemowym.Już utracili nadzieję w związku z rządami lewicy a i rządy prawicy też gówno zmienią,już wiedzą że w demografii nie prześcigną Palestyńczyków.

  Od kilkunastu miesięcy nie są w stanie powołać stabilnego rządu i lada moment ogłoszę kolejne wybory.Ich „zamorski” sponsor wyraźnie słabnie a jego decyzje mogą przynieś izraelskiemu państwu katastrofę.
  Przypominam (jeśli zapomniałeś) że amerykańscy demokraci https://www.salon24.pl/u/rk1/843766,a-henry-kissinger-powiedzial-ze-w-roku-2022 i cały holiłucki establishment nienawidzi Izraela czemu niejednokrotnie w przeszłości dawał wyraz.

  Nienawidzą nie z powodu antysemityzmu a dlatego że woleli by na obszarze Izraela widzieć Bejrut lat 50-tych i 60-tych,czyli kosmopolityczne centrum dla arabsko-żydowskiej finansów.
  W dodatku Turcja przypomina sobie że właściwie to Jerozolima jest ich miastem.
  Jak to się dzieje, że…? – 18.05.2021.
  ikulalibal 18.05.2021 16:23:06

 209. podczaszy said

  Niewolnictwo Wielka Brytania

  Najczęściej zgłaszani są Rumuni, potem Polacy – wynika z raportu brytyjskiej organizacji Unseen. Raport podsumowuje rok funkcjonowania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline. Dzwoniąc pod numer infolinii (0 8000 121 700), można zgłaszać obawy i podejrzenia dotyczące procederu handlu ludźmi. /
  https://topmejt.co.uk/polacy-wykorzystywani-wielkiej-brytanii-jak-mozna-pomoc/

 210. podczaszy said

  SPOŁECZEŃSTWO 17.05.2021 18:23 34 komentarze
  Brytyjczycy wymyślili kolorowe rewolucje i „okrągłe stoły”.
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Wojny, które dotyczą także Polaków.

  Intersujący materiał amerykańskiego publicysty.
  Zdecydowane tezy na podstawie analizy amerykańskiej i brytyjskiej historii wojny psychologicznej.

  Opisane są wątki dotyczą Donalda Trumpa, ale także rozpadu imperium brytyjskiego, który, według autora, tak naprawdę nigdy nie nastąpił.

  „Dekolonizację planowano już na długo przed I wojną światową.”
  Formalne imperium zastąpiono nieformalnym.
  Zyski do Londynu, koszty koloniom.

  Czy podobne rozważania przydatne są na naszym, polskim podwórku?
  Tak, choćby z jednego banalnego powodu.
  Oprócz żydów i masonów dostrzeżemy,
  że Brytyjczycy mieli i cel i środki państwowe do prowadzenia takich wojen.

  Ale czy zrozumienie musi być tożsame z akceptacją brytyjskiego punktu widzenia?
  To pytanie do polskich wojskowych i polityków,
  pracujących dla Londynu, świadomie lub bezmyślnie, od czasów zamachu majowego w 1926 roku do dnia dzisiejszego.
  I przestajemy się dziwić, gdy np. ministrami finansów RP są osoby z London City.

  Życzę dobrego wczytania się.

  Jak Brytyjczycy wymyślili kolorowe rewolucje

  Richard Poe

  14 maja 2021 r

  „To, co dzieje się na naszych oczach,
  to bardzo specyficzny rodzaj zamachu stanu,
  zwany„ kolorową rewolucją ”.

  Tak powiedział były doradca Trumpa Darren Beattie,
  przemawiając w programie Tucker Carlson, 15 września 2020 r.

  Beattie nadał nazwę problemowi.
  Nazwał to „kolorową rewolucją”.

  Zdefiniował kolorową rewolucję jako „model zmiany reżimu preferowany przez wielu członków naszego aparatu bezpieczeństwa narodowego”.

  Beattie wyjaśnił, że wykorzystuje „zaplanowany scenariusz wyborów kontestowanych”, aby zakłócić i unieważnić prawomocne wybory.

  Ameryka od dziesięcioleci stosowała tę technikę do obalania zamorskich reżimów.

  Teraz podobna operacja była planowana przeciwko prezydentowi Trumpowi, oskarżył Beattie.

  Jego ostrzeżenie okazało się prorocze.

  Beattie oskarża „Atlanticists”

  Kiedy Beattie ostrzegł przed „kolorową rewolucją”, złamał przerażające tabu.

  Ostatnią osobą, która próbowała ujawnić kolorowe rewolucje
  w ogólnokrajowej telewizji, był Glenn Beck w 2010 roku.
  Wkrótce potem Fox News odwołał program Becka.

  Teraz Beattie wziął pochodnię.
  Ale poszedł dalej.

  Podczas gdy Beck obwiniał George’a Sorosa za finansowanie kolorowych rewolucji, Beattie oskarżyła sam rząd Stanów Zjednoczonych,
  a konkretnie nasz „aparat bezpieczeństwa narodowego”.

  Beattie zwrócił uwagę w szczególności na tradycję agentów polityki zagranicznej zwanych „atlantycystami”.

  Atlantysta to żargon dyplomatyczny dla osoby,
  która przedkłada interesy brytyjskie nad amerykańskie.

  Brytyjskie grupy frontowe

  W 1944 roku, kiedy Charles de Gaulle sprzeciwił się wtrącaniu się Stanów Zjednoczonych w sprawy Francji, Winston Churchill spoliczkował go tymi słowami:

  „Jeśli Wielka Brytania musi wybierać między Europą a otwartym morzem, zawsze musi wybierać otwarte morze. Za każdym razem, gdy będę musiał zdecydować między tobą a Rooseveltem, zawsze wybiorę Roosevelta ”.

  Tymi słowami Churchill przypomniał de Gaulle’owi, że miejsce Francji w tak zwanej „wspólnocie atlantyckiej” jest w najlepszym razie drugorzędne.
  https://zbigniew1108.neon24.pl/post/161877,brytyjczycy-wymyslili-kolorowe-rewolucje-
  i-okragle-stoly#comment_1787077

 211. podczaszy said

  Zajmijmy się lepiej rozwiązaniem zagadki dlaczego zdarzenia/fakty/sytuacje/ które wszystkim szkodzą Anglii wychodzą na zdrowie.

  Zupełnie jakby równolegle obok siebie istniały:dwie różne ekonomiki,dwie różne socjologie,dwie różne psychologie itp.

  Dlaczego,na ten przykład,”rewolucja agrarna” w pełni udała się wyłącznie w Anglii a na pozostałych obszarach globu udała się tylko częściowo a i tak pozostawiając głębokie „rany społeczne”

  Czy jakiś związek z tym może mieć specyficznie anglosaskie podejście do rozwiązywania problemów poprzez likwidowanie ich źródła ?

  Na przykład wieszasz większość wywłaszczonych z ziemi chłopów i pozbywasz się źródeł przyszłych buntów i rewolucji.
  Brytyjczycy wymyślili kolorowe rewolucje i „okrągłe stoły”.
  ikulalibal 18.05.2021 09:28:18

 212. podczaszy said

  nie żaden „feminizm” a maskulinizacja.
  https://memron.neon24.pl/post/161849,zniewiescienie-zachodnich-mezczyzn#comment_1786295

 213. Lily said

  BIBI,tak jak tzw.NACZELNIK sa NIEUSUWALNI.

 214. podczaszy said

  WASZYNGTON (Sputnik) – Administracja Bidena zniesie sankcje wobec podmiotu korporacyjnego i najwyższego kierownictwa zarządzającego budową rurociągu Nord Stream 2, poinformował we wtorek Axios.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/05/18/18-05-2021-syria-2052-dzien-sprzatania-swiata/#comments
  Biden Admin. to Waive Sanctions on Entity, CEO Managing Nord Stream 2, Reports Suggest
  .https://sputniknews.com/us/202105181082931659-biden-admin-to-waive-sanctions-on-entity-ceo-managing-nord-stream-2-reports-suggest-/

 215. podczaszy said

 216. podczaszy said


  R.Szełemej, prezydent Wałbrzycha,
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/161735,prezydent-walbrzycha-kanalia-czy-debil

  Pod przewodnictwem R.Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha, samorządy chcą wystąpić o środki m.in z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. https://www.noworudzianin.pl/WWW/2020/10/02/nowa-ruda-wsrod-samorzadow-deklarujacych-odejscie-od-wegla/

 217. podczaszy said

  COVID-19. Odczyny poszczepienne w województwie podlaskim. 2 osoby zmarły
  2021.05.12 13:08
  http://www.bialystokonline.pl/covid-19-odczyny-poszczepienne-w-wojewodztwie-podlaskim-2-osoby-zmarly,artykul,123890,9,1.html

  nazista ukrainiec
  https://wprawo.pl/pilne-ukrainiec-oskarzyl-polakow-o-nazistowskie-zbrodnie-internauta-odpowiedzial-honorowo-klepnac-go-w-pysk-i-uslyszal-skandaliczny-wyrok/
  nazi ukrainiec
  https://wprawo.pl/skandaliczny-wpis-ukrainca-igora-isajewa-polsko-ty-hju/

 218. podczaszy said

  ksiądz abp Karol Maria Vigano
  dorzeczy.pl/swiat/185308/abp-vigano-mamy-obowiazek-demaskowania-oszustwa-wielkiego-resetu.html

 219. Na ogół nie mam snów, ale dziś obudziłem się o 4 ze snem, że Piotr Wielki wracając z Europy Zachodniej do Rosji kupił we Wrocławiu sztukaterię z pałacu Apolla na Wyspie Piaskowej i kazał ją zawieść do Petersburga. Zacząłem nad tym rozmyślać i przypomniałem sobie historyjkę z lat 80.
  Podczas naprawy nabrzeża Wyspy Piaskowej znaleziono w fundamencie metrowy kawałek kolumienki z bazy bliźniej z czerwonego granitu kłodzkiego w Muzeum Architektury. Zareklamowałem to i sprawę zlecono Doktorowi Lasocie, który Zaklął mnie w Capa, że to fragment sztukaterii Klasztoru Austriackiego… Byłem tak zmaltretowany, że nie miałem siły na kłócenie się więc odpuściłem i ZAPOMNIAŁEM. Dziś jednak DZIĘKI PIOTROWI WIELKIEMU postanowiłem to wyegzekwować – że TO NIE JEST NABRZEŻE AUSTRIACKIE, ALE LUKSEMBURSKIE, bo kolumienka świadczy, iż Pieszko rozebrał granitowy pałac Apolla i zbudował na tym miejscu WIRYDARZ CEGLANY a Gruz użył do budowy nabrzeża.
  Nie wiedziałem, że ten Piotr Wielki takim przyjacielem moim jest.

 220. podczaszy said

  środa, 12 maja 2021
  Kippah lub jarmułka – zewnętrzny znak odrzucenia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa
  Piątek, 22 grudnia 2017 r

  Od Żydów nie wymaga się noszenia jarmułki, jeśli to im zaszkodzi ekonomicznie lub jeśli znajdują się w kraju zgodnym z prawem noahickim.

  Żydzi noszący kippot, by nie utożsamiać się z narodami przeklętymi (Katolikami).
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/05/kippah-lub-jarmuka-zewnetrzny-znak.html

  Tłumaczenie polskie za:
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2017/12/the-kippah-or-yarmulke-outward-sign-of.html

  Przechodzimy teraz do jarmułki, jej pochodzenia i powodów jej noszenia. Współcześni Żydzi często lamentują, że w przeszłości wyznawcy Talmudu byli często zmuszani do noszenia jakiegoś rodzaju identyfikatora (naszywki, płaszcza lub czapki) w krajach chrześcijańskich, które identyfikowały ich jako Żydów.

  Promują to jako formę prześladowań religijnych i wierzą, że ten status wiecznej ofiary daje im swobodę popełniania przestępstw we współczesnym świecie. A co by było, gdybyśmy ci powiedzieli, że jeden z powodów noszenia jarmułki służył temu samemu celowi, identyfikacji (aczkolwiek z dużym kruczkiem).

  W tym kontekście jarmułka identyfikuje noszącego jako osobę, która postępuje zgodnie z Talmudem i nakazami rabinów, w tym wypiera się Jezusa jako Chrystusa, Mesjasza.

  Nie tylko służy do identyfikacji, ale także jako akt sprzeciwu wobec asymilacji z krajem chrześcijańskim. Nie wierz nam, a potem przeczytaj, co mają do powiedzenia rabini i uczeni …

  • Nie naśladuj chrześcijan, którzy modlą się z gołą głową i są lekkomyślnymi poganami •

  • Żyd talmudyczny nie musi nosić jarmułki w kraju muzułmańskim (ponieważ muzułmanie są Noahidami), tylko wtedy, gdy jest w kraju chrześcijańskim
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/04/the-talmudists-and-their-noahide-golem.html

  • Noszenie jarmułki nie jest biblijne, jest talmudyczne i jest znakiem identyfikującym kogoś jako Żyda •

  Pan Jezus nigdy nie założył judaistycznej jarmułki, jak to zwykle przedstawiają go judeo-katolicy.

  • Przedstawianie Jezusa z żydowską jarmułką (kippah) jest anachronizmem, ponieważ nie istniały one za jego życia •

  „Opowieści talmudyczne naśmiewają się z narodzin Jezusa z dziewicy, żarliwie kwestionują jego twierdzenie, że jest Mesjaszem i Synem Bożym, i utrzymują, że został on słusznie stracony jako bluźnierca i bałwochwalca.

  Obalają chrześcijańską ideę zmartwychwstania Jezusa i twierdzą, że dostał karę, na jaką zasłużył w piekle – i że podobny los czeka jego naśladowców”.
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/02/the-new-evangelization-in-wisconsin-2.html

  Żydzi nie są zobowiązani do noszenia jarmułki (kippah) w kraju muzułmańskim.
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/02/the-new-evangelization-in-wisconsin-2.html

  Jahwe=Allah

  Powodem tego jest to, że muzułmanie modlą się do tego samego boga co Żydzi i są posłuszni prawom noahickim, podczas gdy Katolicy są uważani przez żydów talmudystów za czcicieli bożków.
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/12/church-militant-promotes-seven-noahide.html

 221. Siekiera said

  @kant gigant…
  „To sa wojny Gangow i narodow“
  bezcenne….
  Pozdrowienia

 222. Yagiel said

  ad Wandaluzja@219 np. – Piotr RomaNow został na Zachodzie: dożył w Bastylii r. 1705 jako Człowiek w Żelaznej Masce… Ten, kt „wracał”, to był Holender, itd. wg Rosjan. (ja bym jego geny/haplogrupę wolał zbadać) To tak dla przypomnienia.
  A tu – w powiązaniu – sprawa zasadnicza dziś:

  Nie wiem, kto jest ta Rosjanka w Australii, lecz że ciekawie mówi o sprawach dla nas Tu ważnych, podaję za nią:

  Tematem głównym jest Trietij Xram/Trzecia Świątynia/Synagoga w Jerozolimie – ona mówi: nie III, bo V:
  Ostanie słowa Jezusa do uczniów były te wg niej, że nie przejdzie pokolenie, a On wróci i nie zostawi kamnia na kamieniu; a uczniów swych, mówił, „rozsieju was po wsiemu S’wetu” – jakby od tego słowa ona rozumie słowo ‘Razsiejanie/Rosjanie’: rozsiani po Świecie uczniowie… To ładnie brzmi: Ros-sijanie rozsiani uczniowie Xrystusa. Taka różnica jak ‚Ljax/Lex’ i ‚Polak’.
  III S była zbudowana pokolenie po rzymskim zburzeniu Świątyni II:
  ściany III runęły w trzęsięniu Ziemi! Znów nie został kamień na kamieniu…
  100 lat potem, w 260 r., wznieśli Żydzi IV Świątynię i już tylko ognia do oświetlenia jej potrzebowali… „No wyrwałaś ogień spod ziemli i garieli kamni kak sałoma” – wielu Żydów i rabinów zginęło. Poprzysięgli wtedy Żydzi zbudować V Xram dopiero wtedy, kiedy zabiją wszystkich roz-sianych pokłonników Xrista – co miało się udać dzięki II WŚW do teraz…
  W Brazylii Żydzi zbudowali V Świątynię, mówi Rossijanka, z myślą przenieść ją do Jerozolimy i postawić w miejsce meczetu Al-Aksa! [była taka propozycja, by przenieść AL-Aksa, złożona Arafatowi – mówił o tym Primakow – ale odmówił w ten sposób: nie nam, Palestynom decydować o Świątyni wszystkich Muzułmanów – i sprawa upadła w zatajenie]
  Rossijanka mówi, że Żydzi już mówią swym dzieciom, że Bóg ich z Nieba da Świątynię III/nie V/ na miejscu I w Jerozolimie, by w niej na tronie zasiadł Mesjasz-Pan Całej Ziemi… Mściciel.
  Mówi, że obecna FAKEdemia jest dla ułatwienia przenosin Świątyń – żeby świadków nie było ani przeszkód na niebie czy morzu: pokazane jest zdjęcie Świątyni w Brazylii – przenieść trudno!
  A na koniec mówi Rossijanka o czymś, co było w Australii: o sądzie nad dwoma rozpoznanymi SSmanami-Żydami, bardzo hardymi. Tu zacytuję jej kilka zdań o czymś, co dyskutowaliśmy niedawno włącznie z Wandaluzją – mówi:
  35 lat temu znaleziono dwóch Żydów ‘oczień czistych’, kt byli chronieni po II WŚW; oni byli strażnikami w obozach, gdzie Żydzi pracowali – „ni adin Jewriej w Giermanii nie umier! – a ginęli prawosławni: Rosjanie, Ukraincy, Serby – wsie prawosławnyje. Żyje jeszcze kilku świadków-prawosłąwnych, kt przeżyli taki obóz, i oni mówią, że Jewrieje pracowali, a umierali prawosławni…”
  2 miliony Żydów po wojnie przywieziono do Australii, byli ze stemplem/numerem i każdy pod opieką/chronieniem; „Wielu z nich ja znałam osobiście. Dlatego odkrywam tę tajemnicę: 2 mln Żydów wywieziono w Brytaniu i w Ameriku, 2 mln w Australiu – ni adin Żyd nie zginął w obozach wojny.
  I ten w sądzie Żyd-SSman bezczelnie przyznał: My to [Wojnę] zrobiliśmy, bo nie mieliśmy ojczyzny – ale wygraliśmy i dostaliśmy Państwo/Stranu ! W 1948 uznano Izrael Państwem…
  A teraz pomyślcie/policzcie, Moi Mili, sami mądrze i z wiedzą: minęło 72-73 lata i co Xrystus powiedział? Nie minie to pokolenia i ja przyjdę – pokolenie to 80 lat, jeszcze nie minęło tyle, a już wszystko zaczęło się okrutnie i podle… Zatem bądźcie gotowi !”
  Ona ma na myśli głównie modlitwę wspólną /podnoszenie wibracji/

  Wygląda więc na to, że wojna teraz Jizrael-Hamas/Palestyna+… to wojna o przeszkodzenie Żydom w postawieniu w Jerozolimie – na miejscu Al-Aksa – Świątyni V jako III. Mówią o tym otwarcie Rosjanie-dyplomaci byli; np. w programie ‘Dzwonek’
  .https://www.youtube.com/watch?v=WdObffAoFm4
  wypowiedział się Wiaczesław Matuzow członek Oddziału Międzynarodowego KC KPZR: przypomniał/potwierdził propozycję złożoną Arafatowi: mówił mu J.M. Primakow że:
  Bill Clinton zwrócił się do Jaser’a Arafat w obecności prem. Jizrael’a Ehud’a Barak/lata 1999-2001/, który bardzo nie chciał przegrać wyborów z Netaniahu… Wtedy Arafat twardo odmówił – teraz Netaniahu II/klonują czy inaczej dublują/ chciał podmienić Meczet na Świątynię: poczynił wiele przygotowań wraz z Pompeo/Trump’em…

  Wojna teraz wybuchła bodaj dlatego, że Arabowie dowiedzieli się, że Jizraelczycy pod Al-Aksa wydrążyli Świątynię (czy ta z Brazylii miała być odwróceniem uwagi czy dopełnieniem całości?) i co więcej umieścili w niej Coś, nawet COŚ DAWNEGO BARDZO, co wywieźli z Arcah/Karabach pod przykryciem niedawnej wojny Armenia-Azerbejdżan, kt. sprowokował Paszynian, człowiek Soros’a – jasne.
  Dlaczego Turcja/Erdogan pomógł wtedy Netaniahu? Dlaczego teraz grozi mu wejściem do Jerozolimy w obronie Meczetu i Wiary ? Ważniejsze od słów, że III Xram/Synagoga III/V w tych warunkach nie może być dokończona, uświęcona intronizacją Mesjasza Żydów: Hohenzollern’a-Nimrod’a-…?
  Na pewno nie JaroMira, Mędrca sprzed 12 tys lat, który w Iranie/Persji zna te wszystkie wieści, o kt my Tu rozmawiamy, wcześniej o 12 tys lat i szerzej-globalnie co najmniej…

  Nie wiem, kto jest ta Rossijanka-prawosławna w Australii, mówi nieco podobnie do Agafii, kt rodiłaś 7453 r. od Ustanowienia Pokoju/Świata po 100-letniej Wojnie Dariów/Ariów/Rusów z pre-Kitajem/Aruman’em; mówi, jak mówi – na czym kończy, każdy może usłyszeć, posłuchać…
  Stronka ЧУДЕСА СВЯТОГО ОТРОКА ВЯЧЕСЛАВА 1 jest już zablokowana, lecz przecież wciąż Tu myślimy i wymieniamy myśli
  w celu wypchnięcia kłamstw z naszego życia – zrobienia miejsca Prawdzie. Szykujemy dla niej pole…
  Wandaluzjo Szanowny – Piotr I wyjeżdżający to nie był Rassijanin; tym bardziej „Piotr I” wracający, by… ostrzegła Rassijanka.
  Czemu Polacy i Litwini przyczynili się wtedy do wykończenia Rurikowiczów a wywyższenia RomaNowych ?
  Czemu w wojnie Rossijan z RomaNowymi stanęli po stronie… jezuitów. Wg Pana, Wandaluzjo, wojna jezuitów/Żydów z Rassijanami trwa – ta Rassijanka widzi rzecz tak prosto i – blisko ?

 223. podczaszy said

  szczepienia [covid] są nieskuteczne wobec nowych mutacji,

  ponadto są niebezpieczne bowiem mogą prowadzić do penetracji bariery krew-mózg (Pfizer, Moderna) oraz do zakrzepów (AstraZeneca, Johnson&Johnson) i innych powikłań,

  a jedynie narażają nasz kraj na niepotrzebne koszty, wówczas żądamy natychmiastowego zatrzymania promocji masowych szczepień preparatami o charakterze eksperymentalnym oraz polecamy zastosowanie metod walki z COVID-19 jakie zostały zaproponowane w drugim i trzecim Apelu naukowców i lekarzy.

  Zdecydowanie sprzeciwiamy się planom szczepień ozdrowieńców, ludzi młodych i zdrowych oraz dzieci, gdyż w świetle powyżej zacytowanych badań, szczepienia tych osób nie mają uzasadnienia naukowego i mogą zaszkodzić ich zdrowiu.

  Z poważaniem,
  dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”
  dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, były Główny Inspektor Sanitarny i Podsekretarz Stanu w MZ
  lekarz prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski
  prof. dr hab. n. farm. Maria Borawska
  prof. dr hab. Artur Śliwiński, UW
  dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL
  dr Mariusz Błochowiak, Poznań
  lekarz dr n. med. Katarzyna Landa, Kraków
  lekarz dr n. med. Andrzej Żytkowski, Łódz
  lekarz dr n. med. Jerzy Kąkol, Bydgoszcz
  lekarz dr n. med. Jerzy Lewko, Białystok
  lekarz . med. Krystyna Szumik-Taraszkiewicz
  lekarz . med. Jeremi Gawinek, Herne
  lekarz . med. Alicja Alda, Bergen
  lekarz . dent. Anna Walacik, Lublin
  lekarz prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska
  lekarz prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko
  lekarz prof. dr hab. n. med. Jolanta Kupryjańczyk
  lekarz dr n. med. Katarzyna Markiewicz, Warszawa
  lekarz dr n. med. Marcin Błażejak, Hamburg
  lekarz . med. Agata Osiniak, Majdan Królewski
  lekarz dr n. med. Beata Wrodycka-Żytkowska, Łódź
  lekarz . med. Ewelina Gierszewska, Chojnice
  lekarz . med. Dorota Staszewska, Warszawa
  lekarz . med. Katarzyna Skubisz, Wieliczka
  lekarz . med. Zbigniew Pawelec, Gdańsk
  lekarz . med. Maciej Gajowski, Karpacz
  lekarz . med. Piotr Iwulski, Olsztyn
  https://instytutsprawobywatelskich.pl/trzy-pytania-do-ministra-zdrowia-w-sprawie-bezpieczenstwa-i-skutecznosci-szczepien-na-sars-cov-2/

  lekarz dr hab. W. Julian Korab-Karpowicz, prof. UO, Przewodniczący „Wolne Wybory”

  lekarz prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

  lekarz prof. dr hab. n. med. Stanisław Sulkowski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

  lekarz prof. dr hab. n. med. Maria Sobaniec-Łotowska, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

  lekarz prof. dr hab. n. med. Irena Kasacka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

  lekarz prof. dr hab. n. med. Krystyna Lisiecka-Opalko, PUM w Szczecinie

  prof. dr hab. Artur Śliwiński, Uniwersytet Warszawski w Warszawie

  prof. dr hab. Jakub. Z. Lichański, Uniwersytet Warszawski w Warszawie

  prof. dr hab. Roman Zieliński, Centre for Biomathematics, Genomics and Evolution

  prof. dr Kornelia Polok, Centre for Biomathematics, Genomics and Evolution

  dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL

  dr hab. Marek Szczepaniec, prof. UG
  http://www.apelnaukowcowilekarzy.pl/trzeci-apel-naukowcow-i-lekarzy-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19—apelnaukowcowilekarzy.pl.html

  https://www.facebook.com/Apel-Naukowc%C3%B3w-i-Lekarzy-100712948589757

 224. podczaszy said

  Pisma zostały opracowane przez radcę prawnego Katarzynę Tarnawę – Gwóźdź
  Drukuj E-mail
  Opublikowano: 17.04.2021 Autor: Webmaster

  Jesteś zmuszana(y) do noszenia maseczki kowid w miejscu pracy?

  Nie przyjęłaś(ąłeś) mandatu za brak maseczki i otrzymała(e)ś wyrok nakazowy (masz 7 dni)?
  https://naszkobior.pl/pisma/

  Została(e)ś przetestowana(y) na kowid , a tego nie chciała(e)ś (w miejscu u pracy, w szpitalu, w przychodni, etc,)?

  Została(e)ś zaszczepiona(y) na kowid wbrew swojej woli?

  Policja utrudnia Ci prowadzenie działalności gospodarczej (solaria, siłownie, restauracje, etc.)?

  Została(e)ś zaszczepiona(y) na kowid w pracy wbrew swojej woli?

  Została(e)ś przetestowana(y) na kowid w pracy wbrew swojej woli?

  Wniosek o objęcie nadzorem Koncepcji Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w resorcie Obrony Narodowej

  Wniosek o udzielenie informacji publicznej dot. wartości stężeń

  LINK do STRONY Z MATERIAŁAMI, WZORAMI PISM
  https://zdrowapolska.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=299:pisma-zostaly-opracowane-przez-radce-prawnego-katarzyne-tarnawe-gwozdz&catid=16:wiadomosci&Itemid=142

 225. zen said

  Żydzi ortodoksyjni przeciwko rasistowskiemu syjonizmowi i państwu Izrael.

 226. podczaszy said

  OPERACJA PSYCHOLOGICZNA COVID-19

  Drukuj E-mail
  Opublikowano: 03.04.2021 Autor: Webmaster

  METODY ŁAMANIA PSYCHIKI I TWORZENIA PODPORZĄDKOWANIA – CZĘŚĆ PIERWSZA.

  Artykuł powstał na podstawie wykładów psychologa Richarda Grannona „Stand Up for yourself”.

  Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu.

  Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ

  11 TECHNIK STOSOWANYCH W MANIPULACJI RZĄDOWEJ PIS COVID-19

  1. Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

  2. Wymuszanie narracji. Zdominowanie dialogu społecznego.

  3. Przepowiadanie przyszłości – kreowanie wizji świetlanej przyszłości, która nastąpi po pokonaniu wirusa. Ale jeszcze musimy chodzić w maskach, jeszcze musimy zostać w domu, jeszcze musimy się zaszczepić. TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.

  4. Obwinianie ofiary.
  Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia.

  5. Izolacja.

  Izolacja jest najlepszą metodą złamania psychiki.

  6. Atakowanie i ośmieszanie osób, które kwestionują status quo.

  Mamy tutaj do czynienia z ośmieszaniem lekarzy i naukowców dowodzących bezsensu covidowej narracji.

  7. Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług.

  Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy.

  8. Utrzymywanie podwójnej narracji.

  Zamykamy – otwieramy – zamykamy – otwieramy – zamykamy

  Po pewnym czasie każda ofiara przyzwyczaja się do stanu rzeczy i zaczyna dostosowywać się do sytuacji.

  9. Odbieranie radości życia.

  Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności.

  10. Narcystyczna furia

  Nadreakcja na wszelkie objawy oporu. Pośpiech. Wymuszanie. Wprowadzanie coraz to surowszych sankcji, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem. To typowy objaw reakcji psychopaty wywołany utratą kontroli.

  11. Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności.
  Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności odbywa się przez brak reakcji na cierpienia ofiary. Ma to dać ofierze poczucie i przekonanie, że nieważne co zrobi to i tak nie ma znaczenia i i tak niczego nie zmieni.

  TO JEST WOJNA O UMYSŁY. WOJNA ZE ŚWIADOMOŚCIĄ.

  Ta wojna ma doprowadzić do całkowitej zależności ofiar od systemu władzy
  ma sprawić, że ludzie będą postrzegać oprawców jako osoby, które mogą ich z tego wybawić
  https://zdrowapolska.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=288:operacja-psychologiczna-covid-19&catid=16:wiadomosci&Itemid=142

 227. Amber Goj said

  Dom Leppera pod młotek:
  https://poranny.pl/dom-leppera-na-sprzedaz-od-komornika-rzezbione-meble-i-duzo-drewna-taki-mial-styl-trwa-licytacja-mieszkania-jak-wyglada-oto/ar/c9-15607375

 228. Amber Goj said

  Libertarianizm w praktyce:
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/mieszkancy-grafton-nie-lubia-podatkow/

 229. Jan said

  Tajemnicza konferencja w Watykanie i przerażające słowa Franciszka.

 230. Piskorz said

  re 224 WOJNA ZE ŚWIADOMOŚCIĄ.”….winno być wojna przeciwko /sic!/ świadomości !! ps ładnie widać tę różnicę w jęz niem.! Przeciwko gegen, a razem z kimś to mit .!!

  ——
  Logicznie biorąc ma Pan rację, ale w języku polskim utarło się mówić/pisać np. „wojna z Niemcami”.
  Admin

 231. Lily said

  https://www.naturalnews.com/2021-03-01-women-injected-covid-vaccines-symptoms-breast-cancer.html

 232. podczaszy said

  – W centrum Mikołowa doszło do potrącenia 17-letniej dziewczyny, mieszkanki Orzesza.
  to było samobójstwo.
  https://tarnogorski.info/slaskie-smiertelne-potracenie-przez-pociag-nie-zyje-mloda-dziewczyna-miala-17-lat/

 233. podczaszy said

  słowa kluczowe: dezinformacja, syjonizm.
  Świat 2021.05.19 12:49

  11 zasad dezinformacji w mediach zachodnich
  redaktor Jarosław Ruszkiewicz
  http://niepodległy.pl/1113/11-zasad-dezinformacji-w-mediach-zachodnich/

  Czyli prawda prawdziwa i prawda bardziej prawdziwa.

  Zasada nr 1: na Bliskim Wschodzie to Arabowie zawsze atakują pierwsi, a Izrael zawsze się broni. Nazywa się to odwetem.

  Zasada nr 2: Palestyńczycy nie mają prawa zabijać żołnierzy i osadników po drugiej stronie. Nazywa się to terroryzmem.

  Zasada nr 3: Izrael ma prawo zabijać arabskich cywilów. Nazywa się to samoobroną.

  Zasada nr 4: kiedy Izrael zabija zbyt wielu cywilów, zachodnie mocarstwa żądają powściągliwości . Nazywa się to reakcją społeczności międzynarodowej.

  Zasada nr 5: Palestyńczycy nie mają prawa pojmać izraelskich żołnierzy, nawet jeśli ich liczba jest bardzo ograniczona i nie przekracza trzech żołnierzy

  Zasada nr 6 : Izraelczycy mają prawo porwać tylu Palestyńczyków, ilu zechcą ( do tej pory około 20 000 więźniów, w tym prawie 800 dzieci). Nie ma żadnych ograniczeń i nie jest konieczne przedstawianie jakichkolwiek dowodów winy uprowadzonych. Po prostu powiedz magiczne słowo „terrorysta”.

  Zasada nr 7: kiedy mówisz „Hezbollah”, zawsze musisz dodać wyrażenie „wspierane przez Syrię i Iran”.

  Zasada nr 8: kiedy mówisz „Izrael”, ważne jest, aby nie dodawać po słowach „wspieranych przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Francję i Unię Europejską”, ponieważ można by pomyśleć, że jest to konflikt niezrównoważony.

  Zasada nr 9: nigdy nie wspominaj o „terytoriach okupowanych”, ani o rezolucjach Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani o naruszeniach prawa międzynarodowego ani Konwencji Genewskich. Może to przeszkadzać widzowi i słuchaczowi zachodnich kanałów.

  Zasada nr 10: Izraelczycy mówią lepiej po francusku i angielsku niż Arabowie. To wyjaśnia, dlaczego im i ich zwolennikom udziela się głosu tak często, jak to możliwe. Następnie mogą wyjaśnić nam poprzednie zasady (od 1 do 9). Nazywa się to neutralnością dziennikarską.

  Zasada nr 11: Jeśli nie zgadzasz się z tymi zasadami lub stwierdzisz, że faworyzują jedną stronę konfliktu przeciwko drugiej, to jesteś niebezpiecznym „antysemitą”.
  źródło: https://french.almanar.com

 234. podczaszy said

  ŚWIAT 18.05.2021 10:52 108 komentarzy
  Europejski majdan, zwany niewinnie Danser encore

  W ostatnim czasie w całej Europie, także i w Polsce pojawiło się bardzo niepokojące zjawisko, marketingowo nazwane Dancer encore.

  Polega ono na improwizowanych(?) występach grup muzycznych na np. kolejowych czy lotniskowych halach dworcowych,

  Moje zwątpienie w to, czy są to przedsięwzięcia improwizowane, wynika stąd, że np. lotniska, dworce, ale i place większych miast są monitorowane i chronione,

  więc każda próba wniesienia tam sprzętu nagłośnieniowego, muzycznego

  i podłączenia tego sprzętu do istniejącej tam sieci elektrycznej, z całą pewnością jest przez służby widziana i… tolerowana?
  https://gibson.neon24.pl/post/161887,europejski-majdan-zwany-niewinnie-danser-encore

 235. podczaszy said

  W ostatnim numerze z 7 maja dwutygodnika „Obywatelska” – Gazety im. Kornela Morawieckiego na stronie 13. mój tekst poświęcony lekarce dr Annie Prześlicy-Martynowskiej.

  Przesłałam artykuły do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej wnosząc o jak najszybsze odwieszenie pani doktor w prawach wykonywania zawodu. Nie może być tak, aby za poglądy dotyczące metod zwalczania pandemii, kompetentna lekarka, ciesząca się wielkim zaufaniem pacjentów, była odsunięta od możliwości leczenia ludzi.
  https://rebeliantka.neon24.pl/post/161903,pamietamy-o-szlachetnej-dr-annie-martynowskiej
  Więcej tutaj:

  niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/co-dalej-w-sprawie-dr-martynowskiej-moj-tekst-w-warszawskiej-gazecie

  Skan artykułu na FB:

  facebook.com/photo?fbid=4121032234623627&set=a.138928872834003(link is external)

  niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/pamietamy-o-szlachetnej-dr-annie-martynowskiej

 236. podczaszy said

 237. podczaszy said

 238. podczaszy said

  .https://memnews.pl/images/0/0/0/8/6/2/1/0/mdfu3k2c.jpg

 239. Ad. 222:
  Zostałem pouczony, że Piotr I Romanow umarł w roku 1705 w Bastylii jako Człowiek w Żelaznej Masce a do Rosji powrócił jego sobowtór Holender – niezbyt udały, bo jak mówi dr Franc Zalewski to nieco wyższy i starszy oraz słabo mówiący po rosyjsku. Otaczał się Niemkami i Niemcami.
  Rosjanka mówi, że w czasie wojny Anglicy osiedlili w Australii dwa miliony Żydów, którzy zbudowali tam Trzecią Świątynię.

 240. Lily said

  „Mowia, glosuj na PIS,a z POLSKI
  POZOSTANIE NIC”.

  „ZA STO (100) LAT,SWIAT ZAPOMNI, ze
  KIEDYKOLWIEK ISTNIAL NAROD POLSKI”.
  Wrogowie Polski i Narodu Polskiego.

  „WAS POLAKOW NIE BEDZIE,a CI CO
  POZOSTANA, beda ZBIERAC JEDZENIE
  PO SMIETNIKACH”.
  Jrmina S.(przed in po zmianie S).

 241. podczaszy said

  Efekt Margot, czyli plaga żebractwa na lewicy
  Towarzysz Rafał Napisano 15 maja 2021

  Każdy uważny obserwator zauważył na pewno na lewicy pewien niebezpieczny trend. Mianowicie, modę czy raczej plagę tworzenia zbiórek w różnych wyspecjalizowanych do tego serwisach na przeróżne cele
  https://odrodzenie.fr/2021/05/15/efekt-margot-czyli-plaga-zebractwa-na-lewicy/

 242. podczaszy said

  „Hej pożycz VIDEOTRAF do mojej TVG-10”, „Dobra zobaczmy co na twoje obliczenia powie ODRA”, „Dzisiaj na zajęciach popracujemy na JUNIORKACH”, „Mogę zagrać na ELWIRCE?” te wypowiedzi już od dawna nikt nie słyszał a są one dowodem że jednak POLAK POTRAFI.
  https://odrodzenie.fr/2021/05/18/o-polskiej-mysli-technologicznej-mozgi-elektronowe-z-wroclawia/

 243. podczaszy said

  Odsetek Polaków, jaki miał zostać wyeliminowany, to aż 80-85 %. Nieliczna, elitarna grupa, miała ulec germanizacji, a pozostałe 3-4 mln zostałoby niewolnikami Niemców. Co do innych narodowości, eliminacji miano poddać 50% Czechów i Morawian, 65% Ukraińców (pozostałe 35% czekałaby germanizacja), 75 % Białorusinów, niecałe 50% Estończyków, 50% Łotyszów, 85% Litwinów, 100% Łatgalów oraz 70 mln Rosjan. Warto też dodać, że w 1941 zapadła decyzja o całkowitym wyeliminowaniu narodu polskiego. Tereny Polski miały też zostać oczyszczone z etnicznych Polaków do 15-20 lat. Pozostała przy życiu kilkumilionowa, niezgermanizowana garstka, miała mieć zakaz zawierania małżeństw i udzielania pomocy medycznej w Niemczech, a wedle planów hitlerowców naród przestałby istnieć.
  https://odrodzenie.fr/2021/05/09/dzien-zwyciestwa-czego-uniknelismy/

 244. podczaszy said

  Wielki kryzys wodny w Kalifornii
  Towarzysz Jakub Napisano 15 maja 2021

  Wszystkie bajki o USA – Hollywood, pieniądze, sława, dom – to skojarzy każdy, kto pomyśli o Stanach Zjednoczonych.

  Wiele milionów Amerykanów nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.
  https://odrodzenie.fr/2021/05/15/wielki-kryzys-wodny-w-kalifornii/

 245. Amber Goj said

  Jeśli ktoś tęskni za tekstami RAM-a (z nieistniejącego już bloga ram.neon24.pl), którego teksty były przedrukowywane również w Gajówce, to ten autor prowadzi teraz nowego bloga:
  https://babylonianempire.wordpress.com/

 246. Yagiel said

  ad Wandaluzja@239 – pouczony? Ależ przerpaszam, że wszedłem w sen.

 247. podczaszy said

  Wielki kryzys wodny w Kalifornii
  https://portalkomunalny.pl/usa-maja-problem-z-woda-pitna-czy-uda-sie-to-zmienic-379717/

  ZSRR angażował 3/4 całych niemieckich sił zbrojnych i poniósł z tego powodu straty w wysokości 27 milionów obywateli.
  https://odrodzenie.fr/2021/05/11/dzien-zwyciestwa-nad-ipn/

  Izrael nadal używa zakazanych bomb fosforowych
  Towarzysz RedSpace Napisano 18 maja 2021

  17 maja 2021, rano, Izrael bombardował Strefę Gazy i po raz kolejny użył do tego celu zakazanych przez prawo międzynradowe bomb fosforowych. Wśród wielu innych bomb, zrzucił co najmniej 8 z ładunkiem fosforowym.

  Stosowanie takich bomb zostało zabronione przez Konwencje Genewskie z powodu ich wyjątkowej niehumanitarności.
  https://odrodzenie.fr/2021/05/18/izrael-nadal-uzywa-zakazanych-bomb-fosforowych/

  W historii Ameryki istnieje kolejna zbrodnia popełniona przez rząd na jego własnym narodzie. Ta zbrodnia to wielki amerykański Holodomor z lat 1932/33, który spowodował śmierć milionów obywateli USA.

  Gdzie jest siedem milionów ludzi?

  Próba przestudiowania oficjalnych statystyk demograficznych w USA od samego początku przynosi niespodzianki – statystyki za 1932 r. są po prostu niedostępne.
  https://odrodzenie.fr/2020/04/24/wielki-glod-w-usa/

  Wobec zbrodniczej i okupacyjnej działalności Izraela, na gruncie sprzeciwu wobec szowinizmu i imperialistycznej ekspansji, na całym świecie odbywają się masowe akcje solidarności z uciskanymi Palestyńczykami.
  https://odrodzenie.fr/2021/05/18/swiat-protesty-w-obronie-mordowanych-palestynczykow/

  Kapitalizm fałszowaniem żywności stoi
  Towarzysz Jakub Napisano 14 maja 2021
  https://odrodzenie.fr/2021/05/14/kapitalizm-falszowaniem-zywnosci-stoi/

 248. bryś said

  Podczaszy sa też fundacje gdzie można przekazać np. swoją część podatku, 1 procent z iluś tam, dla niepełnosprawnych dzieci. I nie jest to naciągactwo – fundacja trzyma kasę na kontach i dostaje się zwrot z faktur celowych – tylko na rechabilitację, na sprzęt, pomoce dydaktyczne itp. Wszystko co jest związane ze schorzeniem czy chorobą.

 249. Yagiel said

  ad Podczaszy@226 – 11 TECHNIK STOSOWANYCH W MANIPULACJI RZĄDOWEJ PIS COVID-19

  1. Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

  Ponieważ Rosja/Kreml ma być Hegemonem Mirnym po zwalczeniu FAKECOVID-19 czy Apokalipsy, ciekawi mnie, czy ma powyższy problem? Złoj ekołog np. nie ma – co złego, to w Izrael – lecz nie rozstrzyga.
  Niektórzy czytani przez niego /np. gospodin Żelenkow/ uważają i mówią, że sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie to tak naprawdę przykrywka, w przenośni i dosłownie. dla Trietiewo Xramu Salomona, a Cerkiew Rosyjska w ogóle to od połowy XVII w. „żydowskie dekoracje” włącznie z dynastią RomaNowych; a inni /np. Sekrietnyj Insajder/ uważają, że III Xram Salomona znajduje się pod meczetem Al-Aksa w Jerozolimie. (Oczywiście muzułmanie o tym nie wiedzą) Oczywiście spór dotyczy też miejsca ustawienia tronu Salomona dla czekającego na intronizację Mesjachu/którego?/: Żelenkow uważa, że od 2000 roku tron stoji w Moskiwe, pod soborem, gdy Siekrietnyj Insajder uważa, że stoji pod Al-Aksa; a obok COŚ JESZCZE STARSZEGO.
  Ale to CJS wiąże się z CERN: „W 1976 ruszył akcelerator SPS (Super Proton Synchro-tron), tj. zupełnie innym tro… Choć kto wie, z którym? Synchronizacja tronów trudniejsza od Jedyności Tronu.
  „W sierpniu 1989 ruszył akcelerator o nazwie Large Electron-Posi-tron Collider (LEP/na co?/). Dokładniej zbadano na nim bozony.” A bozony ponoć potrzebne do inicjacji CJS obok tronu… Ale ” Pod koniec 2016 roku rozpoczął działanie eksperymentalny akcelerator plazmowy AWAKE.” Który ROZBUDZIŁ nadzieję nad-Żydów; bo chyba nie nad-żydów ?

  No i nie wiadomo, czy wystarczy/ł jeden bozon, gdy nie jest oczywiste, że Świątynia Salomona III (albo V) jest jedna i jeden jest tron jego dla jednego mesjasza – ? Bo jeśli dwie/dwa, to znaczyłoby, że Żydzi/Semici rywalizują z żydami/Chazarami… A czy to dobrze, czy też źle, to każdy Rosjan wiedzieć powinien. Rozumiejets’a: Kreml: Rosjan albo Rossijan…
  Dobrze, że Kreml jest jeden ,przynajmniej w Moskwie. Podobnie jakw Krakowie Waw… El ? czy La ?
  Bo jeśli to była Smoczyca – jak Sfinxa – to mam problem z per-cepcją. Albo z retro- ?
  Polacy tego problemu nie mają – szczęśliwcy. Gdzie im do CzERN-Boga czy Tronu… Znaczy Tronów, bo był BiałyBóg i CzernyBóg. Ten JaroMir obudzony w Iranie/Persji ma – na zdjęciach – raczej Ciemne Lico…

  Och! dość tej samo-manipulacji ! Żyjemy przecież w XXI wieku! (zależy jak licząc) Matko Boska ratuj!

 250. Bezpartyjna said

  „Nie bardzo bezpiecznie jest odkrywać się tam, gdzie mają dostęp wszyscy, włączając osoby nam nieżyczliwe. ”

  Zrozumiałam Pana przekaz, radę wzięłam sobie głęboko do serca, ale …
  muszę Pana w niektórych miejscach sprostować.

  Otóż,

  „Pałacyk Szustra jest o kilka ulic na południe od Morskiego Oka.”

  Nie on jest na samym początku a właściwie stoi w Parku Morskie Oko, a dookoła stare dęby (pomniki przyrody) sadzone podobno w 19-tym wieku.

  „Potem na północnej stronie powstała restauracja Mazovia, gdzie codziennie o piątej po południu wszyscy wstawali i grano Marsz Mokotowa.”

  Restauracja Mazovia – nie znałam takiej (!) a „Marsz Mokotowa” puszczał „Zegarmistrz Światła” ( były Powstaniec) z rogatki mokotowskiej. Ja znam taką wersję.

  „Na dole schodków, na wschód od jeziorka (tak, tam było jeziorko i można było złapać rybę, a raz krowa tam ugrzęzła)”.

  W sumie to jeziorek były cztery – dwa sztuczne i dwie byłe glinianki … a krowy nie znałam.

  A kto tam na Mokotowie pamięta taką jak ja „czarną pchłę szchrajkę”.

  Dobrze, więcej nie gdaczę na swój temat, … ale o dziadku mogę pisać?

 251. Bezpartyjna said

  „III
  Pchła Sza­chraj­ka po obie­dzie
  Do cu­kier­ni brycz­ką je­dzie,
  Już z da­le­ka wi­dać z brycz­ki
  Pur­pu­ro­we rę­ka­wicz­ki.
  Pchły ciast­ka­mi zwy­kle gar­dzą,
  Na­sza zaś lu­bi­ła bar­dzo
  Tar­to­let­ki, pa­pa­ta­cze,
  Pty­sie, bezy i sę­ka­cze,
  Rur­ki z kre­mem, tort z wi­śnia­mi
  I ba­becz­ki z ma­li­na­mi.
  Wcho­dzi śmia­ło do cu­kier­ni,
  W pas kła­nia­ją się odźwier­ni,
  Już kel­ne­rzy przy­ska­ku­ją,
  Grzecz­nie w rącz­kę ją ca­łu­ją.

  „Dzisiaj rurki z kremem zjem,
  Bo ogromnie lubię krem.
  Proszę podać ze trzydzieści,
  Stolik więcej nie pomieści!”
  Przy stoliku Pchła zasiadła,
  Jedną rurkę z kremem zjadła,
  Zostawiła pełną tacę.
  „Za tę jedną rurkę płacę!”

  Wstała, wyszła, od niechcenia
  Powiedziała: „Do widzenia!”
  I mignęły tylko z bryczki
  Purpurowe rękawiczki.
  Bardzo dziwią się kelnerzy:
  „Jak rozumieć to należy?
  O trzydzieści rurek prosić,
  A po jednej mieć już dosyć?”
  Nagle patrzą: co to? Czemu
  W rurkach wcale nie ma kremu?
  Wszystkie puste! Co za kwestia?
  Zjadła cały krem ta bestia!
  Tak się przejął tym cukiernik,
  Że przypalił słodki piernik
  I zawołał: „Proszę mi tu
  Kupić jutro flaszkę flitu,
  Gdy znów przyjdzie Pchła przeklęta,
  Rurki z kremem popamięta!”

  CDN. ☺

 252. Bezpartyjna said

  „Burza w warszawskim liceum. Rodzice: „listę lektur ustalał zboczeniec”. Szkoła szykuje pozew
  Warszawskie liceum w ramach rozmowy kwalifikacyjnej proponuje kandydatom rozmowę o wrażeniach z kilku zaproponowanych utworów literackich. – Moim zdaniem listę lektur ustalał zboczeniec – oburza się Cezary Kaźmierczak, ojciec 13-latki, która miała wziąć udział w rekrutacji. Dyrektor zapowiada, że szkoła i pedagodzy wytoczą mu proces o zniesławienie. Resort szkolnictwa informuje z kolei, że sprawa jest wyjaśniana.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/burza-w-warszawskim-liceum-wedlug-rodzicow-liste-lektur-ustalal-zboczeniec-6641370622413728a&ved=2ahUKEwiWgpKEwdbwAhXyxIsKHdrRBZQQFjAAegQIBBAC&usg=AOvVaw3sbvhQkh5B7KzpNFPh7g26

 253. Bezpartyjna said

  „Wstrząs na Śląsku w kopalni. Zabujało domami w Katowicach. Wiadomo co z załogą
  Około godz. 15.30 w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach doszło do wstrząsu. Mocno zakołysało na powierzchni. Rzecznik PGG Tomasz Głogowski zaznacza, że na dole nikt nie ucierpiał.”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/slask/wstrzas-w-kopalni-w-katowicach-glogowski-sprawdzamy-skutki-i-sile-6641385277897632a&ved=2ahUKEwiKi-eHwtbwAhXrtYsKHaKsAz0QFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw1pxMefeXOBLgacH2ry5Vrb

 254. Bezpartyjna said

  Znalezione w sieci 📱💻

  „Było raz dwóch takich, co księżyc ukradli i w szpony darmowej edukacji wpadli. W przebrzydłej komunie obaj dorastali, więc komunistyczne dyplomy dostali. Trzymali się razem, choć konkurowali, Jacek i Placek, tak ich nazywali. Na cudzych plecach zdobywali swe łupy, szli równo do przodu, nie bacząc na trupy. Wszystkich oskarżali, z wszystkimi walczyli, na sort lepszy i gorszy ludzi podzielili. Nieszczęście się stało i Jacek tam zginął, Placek zaś, w żałobie, chory plan rozwinął. Powołał na urząd Antka Szalonego, by zrobił zasłonę dla planu niecnego. Tak szaleńcze wizje teorii spiskowych kręciły przez lata bólem miesiączkowym. Placek dyktatorskie buduje struktury, a dla niepoznaki rząd trzyma u góry. Urząd prezydenta w „długopis” zamienia, wierny lud się cieszy, nie ma podejrzenia. On sprytnie pieniądze garściami rozdaje, im mniej ktoś pracuje tym więcej dostaje. Ci co do budżetu się nie dokładają, z dojenia największe benefity mają. Coraz więcej takich co im się należy, czy jeździ maybachem, czy pod barem leży. Tu Placek przebija nawet Salomona, głosując na niego, wkrótce się przekonasz.”

 255. Bezpartyjna said

  „Naukowcy z University of Denver i ich współpracownicy odkryli nowy gatunek prehistorycznych żółwi. Gatunek ten stanowił najważniejsze ogniwo w ewolucji żółwi szyjnych…” 😮

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odkryto-nowe-gatunki-prehistorycznych-zolwi-slodkowodnych

  „Szczątki znaleziono na terenie jednej z formacji geologicznych Madagaskaru, uważanej za bogatą w skamieniałości prehistorycznych stworzeń. Wcześniej znaleziono tam szczątki” … 😱

 256. Boydar said

  „Ż-ółwie na Madagaskar !” Gdzieś to chyba już słyszałem.

 257. Boydar said

  „… „który to skur’wysyn chce w 21 SLO w Warszawie prowadzić tego typu rozmowy z dziećmi. O co chodzi? …”

  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021051914294474-oburzenie-w-sieci-reaguje-rzecznik-praw-dziecka-poszlo-o-seks-w-lekturze-sputnik/

  Ja to mogę panu objaśnić, panie Kaźmierczak. Chodzi o to żeby użyć precedensu to wypier’dolenia w kosmos m.in. listy lektur ułożonej przez żyda dla deprawacji gojów. Być może także „podstawy programowej”. Bo to straśna ch’ujnia jest.

  Pańska córka i w pewnym sensie Pan, oberwaliście tylko odłamkiem. Zdarza się, zwłaszcza na wojnie.

  Chyba Pan rozumie, że mamy wojnę ?

  Zadziwiające jest w tym wszystkim, że pieprzą się z tymi gnidami jak matka z łobuzem. Albo „ta druga strona” jest tak mocna, albo „ta pierwsza” taka słaba. Gdybym na trzy dni dostał do ręki władzę, za spiskowanie przeciw narodowi polskiemu już drugiego dnia gryźli by ziemię, Mat 18.6-8

 258. OTTOOT said

  UWAGA śmiertelnie ważny APEL światowej sławy WIRUSOLOGA GEORGA VANDEN BOSSCH!! „ZASZCZEPIENI BĘDĄ UMIERAĆ I PRZENOSIĆ GROŻNIEJSZE MUTACJE WIRUSA NA INNYCH.TO SZCZEPIENIA SPOWODUJĄ GROŻNE MUTACJE WIRUSA I TSUNAMI ZGONÓW.NIE SZCZEPCIE SIĘ !! „I to będzie ta ich 4 fala jesienią.Transfer wirusa odbywa się przez szczepienia.Szczepionka nie zapobiega transmisji wirusa.Tysiące uczciwych lekarzy i prawdziwych naukowców twierdzi, że większość zaszczepionych ludzi umrze okropnie w ciągu maksymalnie 3 lat. Ostrzegają również osoby, które nie zostały zaszczepione, aby trzymały się z dala od zaszczepionych osób. Każda osoba, która otrzymała zastrzyk Covid, przeszła test PCR lub stale nosiła maskę na twarz, z pewnością umrze przedwcześnie, podczas gdy trzy lata to hojne oszacowanie, jak długo może spodziewać się pozostania przy życiu.Ponieważ program Deep State 2030 stwierdza, że ​​końcową grą jest zakończenie wyludnienia w 90% przed 2030 rokiem!Bill Gates chce nie tylko zabić miliony swoją szczepionką, ale także zmienić ludzkie DNA, niszcząc wszystkie ludzkie przeciwciała, aby zaszczepieni ludzie mogli złapać każdą chorobę, która się pojawi. Szczepione osoby są zakaźne dla osób nieszczepionych , którzy z kolei zarazić ich rodzin i przyjaciół, którzy będą ostatecznie umiera w ciężkim bólu.To, co właśnie powiedział Pfizer o swojej własnej szczepionce, jest absolutnie przerażające !
  „Uczestnicy badań nad szczepionkami stają się superprzestrzeniaczami czegoś, nie mówią, co to jest, ale wywołuje wtórne zdarzenia niepożądane u osób, które nigdy nie otrzymały szczepionki, gdy są narażone na kontakt z osobami, które ją otrzymały”.Biorąc ten specyfik dalej możecie chorować i umierać,dalej musicie chodzić w maskach ,dalej możecie zarażać,dalej nie jesteście bezpieczni i inni ludzie są dla Was zagrożeniem..W ciągu roku staliśmy się więźniami grupy ludzi którzy robią z nami co chcą.Dlaczego wmawiają bezkarnie ludziom,że niezaszczepieni są zagrożeniem dla zaszczepionych /Posobkiewicz,Simon/gdy jest odwrotnie?to zaszczepieni chorują i zarażają innych a nie odwrotnie?

 259. Ad. 222:
  https://www.youtube.com/watch?v=DzQRsX1qb0c – ŚWIĘCENIE OŁTARZA TRZECIEJ ŚWIĄTYNI W JEROZOLIMIE! JEROZOLIMIE PLANUJĄ BUDOWĘ TRZECIEJ ŚWIĄTYNI – ZOSTANIE NAM 3,5 ROKU ŻYCIA
  https://www.youtube.com/watch?v=w5LmYY1SbMg – III ŚWIĄTYNIA KONIEC CZASU
  https://www.youtube.com/watch?v=wuDwDkYfVE4 – ŚWIĘCENIE OŁTARZA TRZECIEJ ŚWIĄTYNI W JEROZOLIMIE!
  https://www.youtube.com/watch?v=9uLZxz-aH9g – JEROZOLIMA W CZASACH OSTATECZNYCH – KS. DR PAWEŁ MURZIŃSKI
  https://www.youtube.com/watch?v=9uLZxz-aH9g – JEROZOLIMA – NOWA STOLICA IZRAELA – I CO DALEJ
  https://www.youtube.com/watch?v=6nuKYWv66mU – JEROZOLIMA ZA CZASÓW JEZUSA CHRYSTUSA. JERUSALEM AT THE TIME OF JESUS CHRIST
  https://marucha.wordpress.com/2019/08/10/biedron-polak-i-brejdygant-zwiastuja-dni-ostatnie/
  BIEDROŃ, POLAK I BREJDYGANT ZWIASTUJĄ „DNI OSTATNIE”?

  To przypadkowe PRZYKŁADY Zajoba Jerozolimskiego biednych na umyśle Żydów. Myślałem, że Kanclerz Kohl ZABIERAJĄC Wzgórze Świątynne Żydom i dając je Palestyńczykom skończył z Zajobem Jerozolimskim, ale Gdzieżtam. Dokonał tego na podstawie MOJEGO katastru Jerozolimy, kwalifikującego Wzgórze Świątynne na PAŁAC Salomona, przebudowanego przez Rzymian na PRETORIUM – skąd Ściana Płaczu, z której ogłaszano Wyroki surowych sądów rzymskich.
  Gdy jednak zgłosiłem się Po Zapłatę to zastępca Ambasadora Autonomii Palestyńskiej w Warszawie to odesłał mnie do Domu Wariatów na podstawie jakichś nie znanych mi Wariackich Papierów, co OGŁOSIŁEM. Uważają widocznie kapitał żydoarabski za ZWYCIĘSTWO.
  W odpowiedzi ogłosiłem Nędzę Holokaustu czyli ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu wobec Herezji Rosyjskiej: https://marucha.wordpress.com/2019/08/05/wolne-tematy-39-2019/ – Ad. 214: na melodię OTWIET RIMSKOMU PAPIE, gdyż hipoteka Rzymu też jest moja, bo darowałem ja Niemcom, ale ci nie odpowiedzieli mi.
  Amerykański rycerz Wielkiej Lechii, Paweł Szydłowski, który nadmienił, że PISZE Dzięki Żonie Chince, ZNIKNĄŁ, gdy ogłosił SZCZEGÓŁOWY opis zdobycia Rzymu przez Wandalów jako Lechitów. Ja ten Opis uznałem za zdobycie Rzymu przez Radagajsa, ale w tradycji lechickiej jest 4-KROTNE zdobywanie Rzymu przez Lechitów, co Rzymianie WYMAZALI, gdyż Lechici Nie Palili i Nie Mordowali, jak Rosjanie nie uznają zdobycia Moskwy przez Kozaków w r. 1662 i przystąpienia cara do Rzeczypospolitej. Jednak NAPAŚCI na Moskwę Gedymina i Władysława Łokietka w roku 1306 oraz Kazimierza Wlk po bitwie pod Bełzem w r. 1362 odpuścić nie możemy, gdyż byłaby to kapitulacja przed Oxfordem, który chce zabrać Grekom Zamki Jurajskie jako KAZIMIERZOWSKIE.
  Gdy lord Colin Rewnfrew powtórzył Za Mną, że Grecy przywędrowali do Egei ZZA DUNAJU to wywołało to w Polsce WŚCIEKŁOŚĆ, co komentowałem niejednokrotnie pod ironicznym tytułem RENFREWOWI NIE WIERZĘ. Właśnie stwierdziłem, że komentarz ten został w https://www.wandaluzja.pl cichcem wykasowany.
  ************************************************************
  https://marucha.wordpress.com/2021/05/15/wolne-tematy-35-2021/
  Ad. 222: https://youtu.be/f-p19sC7YMM
  Przyznam, że ZATKAŁA mnie III. Świątynia !!! którą uznałem za MEGALITYCZNĄ, ale może się mylę? I. według Izaaka Newtona zbudował Salomon z adaptacji Imperialnej świątyni faraona Sezostrisa III jako kopi mauzoleum Eurydyki-Europy w Troi na Złotym Rogu, a II. Herod Wielki po zbudowaniu dla Rzymian Cezarei Palestyńskiej.
  ************************************************************
  Po zlikwidowaniu przez Putina Folwarku Żydowskiego, GDYŻ zamordowano w nim przy przemysłowej produkcji Amerykanów 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji, a przez Sekretariat Stanu MARYLAND ujawnieniem Długu Amerykańskiego Drugiego Izraela, pokazał się Trzeci Izrael: Wieloletni premier Australii oświadczył na odchodnym: AUSTRALIA TO FOLWARK ŻYDÓW NIEMIECKICH czyli Holokaustów.

 260. zen said

  RPA – Rzeczpospolita Aferalna – rządzący układ z Magdalenki po 89 roku to super mafia i rak na narodzie polskim, fałszywa elita, wykreowana przez podobnych ludzi bez sumienia, honoru i godności ludzkiej.

 261. zen said

 262. Eksperyment medyczny likwiduje twoją polisę na życie.

  Czy udział w szczepieniu przeciwko Covid jest udziałem w eksperymencie medycznym?
  Tak.
  Czy udział w jakimkolwiek eksperymencie medycznym likwiduje twoje ubezpieczenie na życie?
  Tak.
  Po twojej śmierci twoja rodzina zostanie goła i wesoła.

  Eksperyment medyczny likwiduje twoją polisę na życie

 263. Lily said

  CHCE przypomniec, ze r e d a k t o r k i e m
  naczelnym „W Realu 24”,jest niejaki Marcin Rola.
  Powiem krotko. NIE po drodze mnie z Nim.

 264. Lily said

  Troche z HISTORII.

 265. zen said

  Prawdziwych chrześcijan obowiązuje lojalność wobec Boga i Chrystusa, nie wobec ludzi, kimkolwiek by nie byli, to zadecyduje dokąd pójdziemy. Skala podległości narodu polskiego wobec synagogi diabła i ludzi nieświadomych przynależności do niej, przeraża ogromem. „Kto jest z Boga, słucha słów Bożych”
  Jezus Chrystus nigdy! nie szedł na kompromis ze światem szatana!

  https://gloria.tv/post/q186kLBwwvLB6NrxEcpoScTqU

 266. I*** said

  (262) Skądinąd wiadomo, że to gość z pierwszorzędnymi korzeniami… :)))

 267. Czaruś said

  ad. 260/ Dlaczego Prezes NIK Banaś nie zgłasza już obecnie Morawieckiego do Prokuratury w sprawie tych wyborów? Ma pełne podstawy prawne – przytoczył je! i nadal czeka na stanowisko od Morawieckiego? A potem podaje, że jego rodzina jest zastraszana? Znowu jakieś przepychanki przed społeczeństwem, cyrk dla maluczkich? Kolejna zabawa w kotka i myszkę! Temat zastępczy! NIK już dawno powinien zabrać się za Morawieckiego, NIedzielskiego i doradców medycznych w związku z ich bezprawnymi działaniami w zakresie „pandemii” i postawić ich wszystkich przed Trybunałem Stanu! Ma takie uprawnienia! Woli jednak wywlec na forum publiczne sprawę wyborów! Morderstwo na Narodzie nie jest dla Banasia ważne?

 268. https://www.youtube.com/watch?v=DzQRsX1qb0c – ŚWIĘCENIE OŁTARZA TRZECIEJ ŚWIĄTYNI W JEROZOLIMIE! JEROZOLIMIE PLANUJĄ BUDOWĘ TRZECIEJ ŚWIĄTYNI – ZOSTANIE NAM 3,5 ROKU ŻYCIA
  https://www.youtube.com/watch?v=w5LmYY1SbMg – III ŚWIĄTYNIA KONIEC CZASU
  https://www.youtube.com/watch?v=wuDwDkYfVE4 – ŚWIĘCENIE OŁTARZA TRZECIEJ ŚWIĄTYNI W JEROZOLIMIE!
  https://www.youtube.com/watch?v=9uLZxz-aH9g – JEROZOLIMA W CZASACH OSTATECZNYCH – KS. DR PAWEŁ MURZIŃSKI
  https://www.youtube.com/watch?v=9uLZxz-aH9g – JEROZOLIMA – NOWA STOLICA IZRAELA – I CO DALEJ
  https://www.youtube.com/watch?v=6nuKYWv66mU – JEROZOLIMA ZA CZASÓW JEZUSA CHRYSTUSA. JERUSALEM AT THE TIME OF JESUS CHRIST
  https://marucha.wordpress.com/2019/08/10/biedron-polak-i-brejdygant-zwiastuja-dni-ostatnie/
  BIEDROŃ, POLAK I BREJDYGANT ZWIASTUJĄ „DNI OSTATNIE”?

  To przypadkowe PRZYKŁADY Zajoba Jerozolimskiego biednych na umyśle Żydów. Myślałem, że Kanclerz Kohl ZABIERAJĄC Wzgórze Świątynne Żydom i dając je Palestyńczykom skończył z Zajobem Jerozolimskim, ale Gdzieżtam. Dokonał tego na podstawie MOJEGO katastru Jerozolimy, kwalifikującego Wzgórze Świątynne na PAŁAC Salomona, przebudowanego przez Rzymian na PRETORIUM – skąd Ściana Płaczu, z której ogłaszano Wyroki surowych sądów rzymskich.
  Gdy jednak zgłosiłem się Po Zapłatę to zastępca Ambasadora Autonomii Palestyńskiej w Warszawie odesłał mnie do Domu Wariatów na podstawie jakichś nie znanych mi Wariackich Papierów, co OGŁOSIŁEM. Uznał widocznie kapitał żydoarabski za ZWYCIĘSTWO.
  W odpowiedzi ogłosiłem Nędzę Holokaustu czyli ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu wobec Herezji Rosyjskiej: https://marucha.wordpress.com/2019/08/05/wolne-tematy-39-2019/ – Ad. 214: na melodię OTWIET RIMSKOMU PAPIE, gdyż hipoteka Rzymu też jest moja, bo darowałem ja Niemcom, ale nie odpowiedzieli.
  Amerykański rycerz Wielkiej Lechii, Paweł Szydłowski, który nadmienił, że PISZE Dzięki Żonie Chince, ZNIKNĄŁ, gdy ogłosił SZCZEGÓŁOWY opis zdobycia Rzymu przez Wandalów jako Lechitów. Ja ten Opis uznałem za zdobycie Rzymu przez Radagajsa, ale w tradycji lechickiej jest CZTEROKROTNE zdobywanie Rzymu przez Lechitów, co Rzymianie WYMAZALI, gdyż Lechici Nie Palili i Nie Mordowali, jak Rosjanie nie uznają zdobycia Moskwy przez Kozaków w r. 1662 i przystąpienia cara do Rzeczypospolitej. Jednak NAPAŚCI na Moskwę Gedymina i Władysława Łokietka w roku 1306 oraz Kazimierza Wlk po bitwie pod Bełzem w r. 1362 odpuścić nie możemy, gdyż byłaby to kapitulacja przed Oxfordem, który chce zabrać Grekom Zamki Jurajskie jako KAZIMIERZOWSKIE.
  Gdy lord Colin Rewnfrew powtórzył Za Mną, że Grecy przywędrowali do Egei ZZA DUNAJU to wywołało to w Polsce WŚCIEKŁOŚĆ, co komentowałem niejednokrotnie pod ironicznym tytułem RENFREWOWI NIE WIERZĘ. Właśnie stwierdziłem, że komentarz ten został w https://www.wandaluzja.pl cichcem wykasowany.
  ***********************************************************
  https://marucha.wordpress.com/2021/05/15/wolne-tematy-35-2021/
  Ad. 222: https://youtu.be/f-p19sC7YMM
  Przyznam, że ZATKAŁA mnie III. Świątynia !!! którą uznałem za MEGALITYCZNĄ, ale może się mylę? I. według Izaaka Newtona zbudował Salomon z adaptacji Imperialnej świątyni faraona Sezostrisa III jako kopi mauzoleum Eurydyki-Europy w Troi na Złotym Rogu, a II. Herod Wielki po zbudowaniu dla Rzymian Cezarei Palestyńskiej.
  ************************************************************
  Po zlikwidowaniu przez Putina Folwarku Żydowskiego, GDZIE zamordowano przy przemysłowej produkcji Amerykanów 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji, a przez Sekretariat Stanu MARYLAND ujawnieniem Długu Amerykańskiego Drugiego Izraela, pokazał się Trzeci Izrael: Wieloletni premier Australii oświadczył na odchodnym: AUSTRALIA TO FOLWARK ŻYDÓW NIEMIECKICH czyli Holokaustów.
  *************************************************************
  Jak mówił Asz to Putin nie zrobił tego z miłości dla Polaków, ale MUSIAŁ – bo Battenberg kupił Folwark Żydowski za Złoto Indii.

 269. Zdzicho said

  Odnośnie wpisu:
  .OTTOOT o 2021-05-20 (Czwartek) o 00:16:05
  Jeżeli ludzie dali sobie zaszczepić do krwi sztuczne białko z kolcem, i jest to przedstawiane jako samoduplikujące się białko, które blokuje własne komórki pamięci, które powodują wytwarzanie w organiźmie człowieka przeciwciał zwalczających tzw. wirusy, to… Jak jest broń, to jest też przeciwbroń. Promieniowanie plazmy z tzw. plazmatora Rifa. Drgania plazmy po wejściu w rezonans ze strukturą tego patogenu – białka z kolcem, doprowadzą w końcu do rozerwania tej struktury. Ważne aby zrobić to przed zimną częścią jesieni.

 270. ZNIKNIĘCIE moich Zeznań w Instytucie Pamięci Narodowej na wilię SMOLEŃSKA z archiwów IPN we Wrocławiu, Lublinie i Warszawie świadczy, że były POTRZEBNE w pertraktacjach Kaczyńskich z Waszyngtonem i Tel Awiwem. KACZYŃSCY LATALI NA PRZEMIAN DO WASZYNGTONU I TEL AWIWU – ALE PO CO ???
  Otóż dlatego, że Obama i Perski-Perez domagali się ZA SMOLEŃSK po milionie ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie, gdy Kaczyńscy oferowali po 750 tysięcy ton. Otóż po daniu im DO POWĄCHANIA mych ZEZNAŃ we wrocławski IPN, co odpuścili i zgodzili się Zrobić SMOLEŃSK za półtora miliona ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie.
  Książka SPISEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT jest tylko aneksem do tegoż. – ZA SMOLEŃSK ZAPŁACILI KACZYŃSCY JAKO PATRIOCI POLSCY.

 271. Yagiel said

  Oczy ludzi całego Globu zwrócone są na Palestynę-Jizrael, także oczy członków BLM, kt. wyrazili swą solidarność z Palestyną!
  Pomogli dojść do władzy żydowskiej ekipie w USA, licowanej Biden’em-tatusiem, a teraz krytykują Jizrael jako „państwo terrorystyczne”. A potęgi social-medialne banują za wstawianie się za Jizrael’em, jak banowały za wstawianie się za Trump’em – no-no! To świadczy o ważności wojny Ji vs Pa.

  I to jeszcze świadczy o ważności, że prezydent Turcji bardzo mocno wezwał do solidarności – nie tylko muzułmanów – z Palestynami: dziś bezczynność wobec Al-Aksa, jutro – wobec Mekki/Al-Kaba. Na co Palestyna odpowiada, że jako suwerenne Państwo ma prawo przyłączyć się do innego Państwa, np. do Turcji: jako autonomiczny rejon. O-o! Więc będzie wojna Jizrael vs Palestyna-Turcja ? To by podniosło ważność…

  Ale: Turcja poprzez wojnę Azerbajdżanu vs Armenia pomogła Jizrael’owi wywieźć z Arcah/Karabachu COŚ BARDZO STAREGO I SILNEGO i umieścić to pod Al-Aksa… Więc czy Turcja z Jizrael’em targują Kamienicę Łęckich ponad jej wartość ? Tak myślę. I mogę znów zacytować: „Lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic!” ? Mogę, wszelako Coś jednak dzieje się, jeśli Turcja z Jizrael’em grają cyrkową nawalankę clownów!
  Wojna Jizrael vs Palestyna-Turcja ważna może być względnie – jako odwrócenie uwagi od Czegoś Ważniejszego…
  Gdzie jest to CW ? Tam, gdzie konkurencyjny Tron Salomona, tj. w Rosji/Moskwie pod soborem Xrista Spasitiel’a. Trzeba by tylko odróżnić Żydów/Semitów od żydów/Chazarów i uznać, że Turcja/Erdogan odróżnił i podpuścił Jizrael do wojny z Palestyną, tak naprawdę wspomagając Chazarów. A co by było wspólnym ich sukcesem?
  Chazarowie biorą Rosję ciut odsuniętą od Morza Czarnego i bez Tamy na Morzu Kaspijksim, a Turcja bierze Morze Czarne z Krymem i dalszą okolicą oraz pas państw islamskich w Azji; w mowie obronnej-mobilizującej muzułmanów Erdogan wymienił po Palestynie np. Kirgizję… Kirgistan, ok.

  Czyli może być taka rachuba, lecz co na to Rosja/Kreml – przecież ogłoszona mocarstwem-hegemonem po wyjściu z tej FAKEdemii! I III tajemnica fatimska na nią wskazuje, i Globalny Indykator czy Predykator ! Na Rosyjską Rosję? Hm, chyba że pod Kremlem – jak pod soborem Xrista Spasitiel’a – ryją, wyryli już Coś Chazarowie np. Lubawicze – ? Rosja – co nam do niej?

  No jest taka okoliczność łącząca np. emerytów: dziwne pytania w spisie powszechnym teraz w Polsce oraz dziwne pytania/żądanie do emerytów w Rosji, o czym w ЧУДЕСА СВЯТОГО ОТРОКА ВЯЧЕСЛАВА 1
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZlzJw7L0ijo

  Szczegóły tego kwitu cytowanego dziwnie znajome nam: przypominają okradanie staruszków na wnuczka… Mnie zastanowiło to: pani mówiąca w filmiku używa wobec władz narzucających się z takim kwitem słowa ‚okupanty’ – ja tym słowem określam rząd w Polsce: to władze okupacyjne w imieniu…
  Czy kwit ten wymyślono na Kremlu? czy pod Moskwą – poza Moskwą? Rossijanie czują się pod okupacją – nie precyzują: Kremla i Cerkwi czy tych, kt wryli się pod… ? Nie wiem, czy jestem Tu rozumiany – ? Nie zamierzam być piensionierem Rasiji.
  W każdym razie: Turcja może podpuszczać Jizrael/Semitów do samolikwidacji, pomagając być może Chazarom-okupantom, o kt być może mówi Rossijanka:
  „Druzja, eto sroczna, sroczna informacja, kotoru nada rozprastranit’ sriedi starszewo pokolienija, piensjonierów. U nas w Rostowskie Obłasti naczali rozprastraniat’ wot takoje sagłasie sriedi piensjonierow” itd.
  Naczali rosprasraniat’ – kto naczał? Okupanty. Po polsku okupanci. Hm, to raczej ogólnikowe…
  Czy jest powód zwracać myśli i oczy na nich ?
  Zawsze to jakiś wybór. Zupełnie jak w demokracji. Lub póki my żyjemy…

 272. Sowa said

  Bardzo długo mieszlałem na peryferiach Bochni. Każdy najmniejszy kawałek ziemi był zagospodarowany. Ludzie jedli to co wytworzyli, dożywając późnej starości. Targ był przepełniony żywnością, nawet mięsem. Dziś wszędzie rośnie łoboda i komosa. Nikt niema nawet królika. Ludzie żreją produkty z supermarketów. Nic się nie psuje – pomidory mogą leżeć trzy tygodnie, ciągle są dobre, inne produkty też. Zachód ładuje do nas produkty odpadowe, najgorsze. Ale jest fajnie, bo komuna była be.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-05-20/onkolodzy-nieprawdopodobna-fala-nowotworow-ludzie-blagaja-o-pomoc/?ref=slider

 273. bartlomiej_w said

  Pani Bezpartyjno, czyżbym był aż taki eklerek? Nie pamiętam żadnych dębów koło Morskiego Oka. A to na południu, to park Szustra, nie pałacyk. Pomerdało misie. W wolnej chwili wejdę na street view i sobie przypomnę. Morskie Oko to było takie jeziorko na południowo wschodnim rogu skrzyżowania Madała i Puławskiej. Za młodu jeździłem tam na dziecinnych nartach i jedna misię złamała. Tam były schodki do Belwederskiej do dworca wąskotorówki. Panie zapewne młodsza, to i pamięć u Pani lepsza.

 274. bartlomiej_w said

  O, jeziorko Morskie Oko jest z powrotem! Na miejscu mazovii jest teraz Halka. Ale tych dębów to wcale nie widać. Pani Bezpartyjno, gdzie te dęby? Niech Pani kiedyś zrobi zdjęcie, bo ja już do Starego Kraju się nie wybiorę (brak zielonego paszportu)

 275. podczaszy said

  Sondaże o szczepieniach nie mówiły prawdy. Zanosi się na zwycięstwo nauki.

  Większość Polaków, którzy mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19, nie zarejestrowała się w systemie – wynika z danych udostępnionych Wirtualnej Polsce przez rządowe Centrum e-Zdrowia.

  Wkrótce to nie odwołane dostawy, ale nadmiar szczepionek może stać się zmartwieniem izraelczyka Michała Dworczyka, rządowego pełnomocnika ds. szczepień

  wiadomosci.wp.pl/sondaze-o-szczepieniach-nie-mowily-prawdy-zanosi-sie-na-zwyciestwo-antyszczepionkowcow-6641435269929856a

 276. podczaszy said

  Eurostat: Inflacja w Państwie Polskim ponad 5 proc. Ceny rosną najszybciej od 20 lat!
  19 maja 2021
  Facebook
  Twitter
  fot. Pexels, eurostat

  Eurostat opublikował najnowsze, bardzo niepokojące dla Polaków i Węgrów dane.

  Inflacja HICP w Polsce za rządów Morawieckiego wyniosła w kwietniu 5,1 proc. rok do roku – podał w środę Eurostat.

  Tak źle w Polsce nie było od czerwca 2001 roku.

  Ceny w sklepach rosną w zatrważającym tempie. Nieco większą inflację w Unii Europejskiej mają tylko Węgry 5,2 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Luksemburg 3,3 proc.
  https://tarnogorski.info/eurostat-inflacja-w-polsce-p/

 277. podczaszy said

  Pisowski Szpital kowidowy tymczasowy w Katowicach zostanie zamknięty!
  19 maja 2021r
  Facebook
  Twitter

  Szpital covidowy w MCK fot. Śląski Urząd Wojewódzki

  w najbliższych dniach szpital kowidowy tymczasowy, który został utworzony w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach ma zostać zawieszony.

  Szczegóły na ten temat mamy poznać w piątek 21 maja 2021 w godzinach porannych.

  Wtedy to odbędzie się na briefing prasowy wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka dotyczący aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz odmrażania łóżek covidowych.

  W woj. śląskim mamy jeszcze szpital kowidowy tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach. Szczegóły na temat tej placówki powinniśmy poznać jutro.

  Wygląda na to, że sytuacja epidemiczna jest opanowana, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ sezon na koronawirusy zakończył się wraz z nadejście wiosny.

  W środę podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk zakomunikował, że działalność szpitala covidowego na Stadionie Narodowym w Warszawie zostaje zawieszona.
  https://tarnogorski.info/nieoficjalnie-szpital-tymczasowy-w-katowicach-zostanie-zamkniety/

 278. podczaszy said

  2021.05.20 09:14
  Stany Zjednoczone i Zachód wspierają izraelskie zbrodnie przeciwko ludzkości
  redaktor tłumacz Jarosław Ruszkiewicz
  Artykuł Petera Koeniga
  http://thesaker.is/gaza-us-and-the-west-supports-israels-crimes-against-humanity-understanding-the-never-ending-conflict/

  Zrozumienie niekończącego się konfliktu

  Za rosnącą liczbą izraelskich osad na terytoriach palestyńskich kryje się cel: kontrola nad wodą.

  Osady znajdują się zwykle nad lub w pobliżu podziemnych zasobów wodnych. To jeden ze sposobów kontrolowania wody w Palestynie.
  http://niepodległy.pl/1114/stany-zjednoczone-i-zachod-wspieraja-izraelskie-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci/

 279. podczaszy said

  bloger ikulalibal
  POLITYKA – ŚWIAT 20.05.2021 11:47 9 komentarzy

  Wszystko czego nie chcesz wiedzieć o Hamas

  Nie mam na to żadnych dowodów ale uwzględniając czas w którym powstał Bractwo Muzułmańskie (Hamas) oraz całe ówczesne polityczne tło,uważam że za ich stworzeniem stoją Anglosasi.

  Nie wykluczam też (a nawet mam przeczucie graniczące z pewnością) że stronę „techniczną” owej organizacji wzięli na siebie „dopiero co osieroceni” Turcy Osmańscy.
  https://ikulalibal.neon24.pl/post/161924,wszystko-czego-nie-chcesz-wiedziec-o-hamas

 280. podczaszy said

  bloger ikulalibal
  POLITYKA – ŚWIAT 20.05.2021

  Polskie media zapomniały (widocznie są zajęte tropieniem kremlowskiej propagandy) więc spieszę donieść że

  trzy dni temu żymski Newsweek (oczywiście nie ten polski bo gdzieżby śmiał), po dwuletnim śledztwie opublikował raport

  z którego wynika że poza wiedzą wszystkich konstytucyjnych instancji

  w USA funkcjonuje sekretna armia do specjalnych poruczeń.

  Jej liczebność wynosi około 60 tysięcy ludzi o różnych specjalnościach,

  jej budżet to około miliard dolarów a obszarem ich działania jest cały świat.

  „Największą tajną siłą, jaką kiedykolwiek znał świat,

  jest ta stworzona przez Pentagon w ciągu ostatniej dekady.

  Obecnie do tej tajnej armii należy około 60 000 ludzi,

  z których wielu pracuje pod zamaskowanymi nazwiskami i po cichu, co jest częścią szerokiego programu zwanego „redukcją sygnatur”.

  Siła, ponad dziesięciokrotnie większa niż tajne jednostki CIA ,

  wykonuje zadania krajowe

  i zagraniczne,

  zarówno w mundurach wojskowych,

  jak i pod cywilną osłoną, w prawdziwym życiu i online,

  czasami ukrywając się w prywatnych firmach

  i firmach konsultingowych, niektóre z nich znane firmy.”

  newsweek.com/exclusive-inside-militarys-secret-undercover-army-1591881

 281. podczaszy said

  W Moskwie opublikowano zeznania świadków, które dokumentują przestępstwa „międzynarodowej koalicji” w Syrii
  .https://radiosputnik.ria.ru/20210519/siriya-1732939466.html

  Wojsko amerykańskie jest bardziej narażone na śmierć z powodu depresji i wypadku niż pocisk wroga.

  Według magazynu „National Interest” w latach 2006–2020 zginęło 17 645 żołnierzy amerykańskich.

  Ponadto tylko 20,5% z nich zmarło z powodu ran odniesionych w bitwie.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/05/19/19-05-2021-syria-2053-dzien-sprzatania-swiata/#comments

  https://pbs.twimg.com/media/E1xOjDvXEAMoXDa?format=jpg&name=small

  dziennik zarazy
  https://dziennikzarazy.pl/18-05-grecka-tragedia-pt-czy-warto-rozmawiac/

  Mit izraelskiej samoobrony nieodłącznie opiera się na publicznej ignorancji. Dziś opinia publiczna jest dobrze poinformowana o tym, kto kogo atakuje. Izraelskie „prawo do samoobrony” zostaje obalone po ustaleniu, że Izrael w rzeczywistości nigdy się nie broni. Jest zawsze sprawcą.

  Izrael reorganizuje region, kontrolując administrację USA – prezydent Syrii Bashar al-Assad

  https://pbs.twimg.com/media/E1udWHfVcAEdoXS?format=jpg&name=small

 282. podczaszy said

  Aby spotkać się z tym, co nazwał „zabójcą”, Biden jest gotów zrobić wszystko …
  .https://cont.ws/@amurweb/1994654

  Lata 90. zbliżają się do USA. Zgaś światła – bez benzyny. Ale Rosjanie są winni ..
  .https://www.russiapost.su/archives/249673

  Czy żyjemy w biedzie? Tylko się rozejrzyj …
  .http://ru-an.info/n/109023/

  Niemcy proponują podzielenie Rosji jak brata, a Japończycy zaciekle walczą z Leninem na Wyspach Kurylskich …
  .https://cont.ws/@fybcbvjd/1995031

  Po 15 latach w Kanadzie odnosząca sukcesy bizneswoman ucieka z powrotem do Rosji ..
  .https://www.russiapost.su/archives/249703

  Strategia Rosji: motywy japońskie i chińskie …
  .https://cont.ws/@ishchenko/1994694

  A State of Fear ”: Nowa książka ujawnia nieetyczny antybrytyjski rządowy zespół psychologicznej manipulacji w Wielkiej Brytanii, który wzmaga strach lęk niepokój związany z Covid-19, aby kontrolować brytyjczyków tzw opinię publiczną
  .https://www.sott.net/article/452952-A-State-of-Fear-New-book-exposes-UKs-unethical-psyops-team-that-ramps-up-anxiety-over-Covid-19-to-control-a-compliant-public

  Szef wywiadu ubecji Państwa Izrael: Nie chcemy klęski [żydowskiego ] ISIS w Syrii albo klęski [żydowskiego ] Hamasu w Gazie.
  Państwo Izrael potrzebuje wrogów, aby pozostać razem.
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1393172678287101958/w_CFFL1T?format=jpg&name=small

  https://t.co/eDdfkIfnZO?amp=1

 283. podczaszy said

  środa, 19 maja 2021
  Modernista Liberał antykatolicki Papież Franciszek:

  Prawda NIE jest „systemem doktryn i dogmatów”

  17 maja 2021 r
  Tłumaczenie polskie za:
  https://novusordowatch.org/2021/05/modernist-francis-attacks-revealed-truth/

  „Albowiem przyjdzie czas, kiedy zdrowej nauki nie zniosą…” (2 Tm 4: 3)

  W swojej wspaniałej katolickiej encyklice Pascendi Dominici Gregis przeciwko modernizmowi [liberalizmowi] z 1907 r.

  Papież Polak św. Pius X Wielki (ksiądz abp Józef kard. Krawiec) napisał, że

  [księża] moderniści [liberałowie] „wypaczają odwieczną koncepcję prawdy i prawdziwe znaczenie religii…” (n. 13).

  Dobry przykład tego, jak to robią, można było zobaczyć wczoraj, 16 maja, w Watykanie, kiedy argentyński antypapież Jorge Bergoglio („papież Franciszek”) ogłosił podczas kazania:

  Jezus prosi Ojca, aby poświęcił swoich uczniów w prawdzie, ponieważ zostaną wysłani na cały świat, aby wypełniać Jego misję.

  Zachowanie prawdy nie oznacza obrony idei, stania się strażnikami systemu doktryn i dogmatów,

  (antykatolicki Papież Franciszek, Homilia na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 16 maja 2021 r .; podkreślenie dodane).

  vatican.va/content/francesco/en/homilies/2021/documents/papa-francesco_20210516_omelia-fedeli-myanmar.html

  Ten och-tak-pobożnie-brzmiący bełkot jest typowy dla Nowej Teologii Antykatolickiego Soboru Watykańskiego II.

  Z jednej strony, jeśli chodzi o wskazanie, czym rzekomo nie jest prawda,

  antykatolicki Papieżowi Franciszkowi udaje się jasno powiedzieć: nie jest to dokładnie to, czego Kościół katolicki zawsze uczył, a mianowicie jego doktryny i dogmaty.
  https://novusordowatch.org/2019/10/pachamama-revenge-francis/
  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2016/04/exhortation-amoris-laetitia/

  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2017/05/pius12-destroys-amoris-laetitia/

  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2018/07/subjective-morality-refuted-before-vatican2/

  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2017/01/amoris-laetitia-concrete-cases-reply-to-austen-ivereigh/

  Musimy jednak uważnie przyjrzeć się pozornym sprzecznościom przedstawionym w zacytowanym powyżej akapicie kazania antykatolicki Papieża Franciszka i zrobimy to teraz.

  Z jednej strony antykatolicki Papież Franciszek Bergoglio odrzuca pogląd, że ochrona prawdy jest obroną systemu idei, doktryn i dogmatów, podczas gdy właśnie tym jest.

  W istocie jest to jeden z powodów, dla których Bóg Jezus Chrystus ustanowił swój Kościół Katolicki,

  który „z Boskiej instytucji ma za zadanie nie tylko strzec i interpretować depozyt prawdy objawionej przez Boga,

  ale także czuwać nad samymi naukami filozoficznymi, by dogmaty katolickie nie mogły ucierpieć z powodu błędnych opinii”
  (Papież Pius XII, Encyklika Humani generis, 34; podkreślenie dodane).
  https://novusordowatch.org/2019/04/francis-being-christian-not-about-doctrine/

  Różne orzeczenia Nieomylnego Magisterium Świętej Matki Kościoła Katolickiego podobnie odrzucają błąd antykatolicki Papieża Franciszka.

  Sobór Watykański I w 1870 r. wyjaśnił, że „zgoda na głoszenie Ewangelii” jest właśnie „zgodą i wiarą w prawdę”

  (Konstytucja dogmatyczna Dei Filius, rozdz. 3; Denzinger 1791), co ma ogromne znaczenie, ponieważ jest to konieczne do zbawienia.

  W 1907 roku papież św. Pius X potępił następującą tezę jako modernistyczną:

  „Dogmaty, które Kościół podaje jako objawione, nie są prawdami pochodzenia Boskiego, ale są pewną interpretacją faktów religijnych, którą z dużym wysiłkiem wypracował sobie umysł ludzki”
  (Katolicka encyklika Lamentabili Sane Exitu, błąd nr 22).

  W 1910 r. Ten sam papież Pius X ustanowił przysięgę antymodernistyczną dla księży, którą musieli złożyć „wszyscy księża duchowni, proboszczowie, spowiednicy, kaznodzieje, przełożeni zakonni i profesorowie w seminariach filozoficzno-teologicznych”

  (Papież św. Pius X, Przysięga księży katolickich przeciwko modernizmowi, zawarta w Motu Proprio Sacrorum Antistitum)

  Tutaj święty Papież Polak Pius X wyraźnie wiąże pojęcie dogmatu z pojęciem prawdy, z którego wynika, że ​​obrona dogmatu oznacza obronę prawdy.

  W 1950 roku papież Pius XII potępił

  „fałszywy historycyzm, który ograniczając się jedynie do badania faktów życia ludzkiego, podważa podstawy każdej prawdy absolutnej i absolutnego prawa tak w odniesieniu do filozofii, jak i dogmatów chrześcijańskich.”

  (Encyklika Humani generis, nr 7).

  Brzmi znajomo? Franciszek jest cały pełen „przeżywanego doświadczenia” człowieka
  https://novusordowatch.org/2019/11/apostasy-rising-vatican-evolution-of-dogma/

  vatican.va/content/francesco/en/speeches/2017/october/documents/papa-francesco_20171011_convegno-nuova-evangelizzazione.html

  Powodem, dla którego antykatolicki Papież Franciszek nie ma problemu z odrzuceniem katolickiego „systemu doktryn i dogmatów” jest to, że podobnie jak inni innowatorzy utrzymuje, że

  …tajemnice wiary, według nich, nie dadzą się nigdy określić pojęciami jednoznacznie przybliżonymi i zmiennymi w czasie, które w pewnym stopniu określając prawdę, nieuniknienie ją wszakże zniekształcają.
  (Papież Pius XII, Encyklika Humani generis, 15)

  To, dodaje Papież Pius XII, implikuje „relatywizm dogmatyczny” (n. 16), który „obala fundament wszelkiej prawdy” (n. 7).

  Stwierdzenie tego oznaczałoby koniec Katolicyzmu i w ogóle koncepcji religii objawionej – i właśnie dlatego Franciszek czasami promuje ją bardziej, a czasem mniej otwarcie.

  Następnie, jeśli Jezus był dobry dla błądzących i grzeszników, to jednak nie respektował ich błędnych przekonań, bez względu na to, jak wydawałyby się szczere. Umiłował wszystkich, aby ich nauczać, nawracać i zbawić.

  (Papież św. Pius X, Papieski List apostolski Notre Charge Apostolique; podkreślenie dodane).

  W ten sposób okazuje się, że antykatolicki Papież Franciszek w rzeczywistości zaprzecza nauczaniu katolickiego Soboru Watykańskiego I, że

  „nauka wiary, którą Bóg objawił,
  została przekazana Oblubienicy Chrystusa jako Boży depozyt,
  by go wiernie strzegła i nieomylnie wyjaśniała.”
  (Dei Filius, rozdz. 4; Denzinger. 1800; podkreślenie dodane).

  8 maja 2013 roku antykatolicki Papież Franciszek: powiedział nieszczęsnym duszom zgromadzonym na porannym nabożeństwie w Casa Santa Marta:

  „Prawda jest spotkaniem – to spotkanie z Najwyższą Prawdą: Jezusem, wielką prawdą. Nikt nie posiada prawdy”.
  https://web.archive.org/web/20130511170755/http:/en.radiovaticana.va/news/2013/05/08/pope_francis_at_wednesday_mass:_build_bridges,_not_walls/en1-690203

  Choć może to zabrzmieć na pierwszy rzut oka jako głębokie, jest to bzdura.

  Prawda nie jest spotkaniem.

  Prawda jest rzeczywiście Osobą, Synem Bożym (por. J 1, 14,17; J 14, 6),

  Przedefiniowanie prawdy jako spotkania czyni prawdę subiektywną, ponieważ spotkanie jest doświadczeniem,

  Jeśli więc prawda dotyczy osobistego doświadczenia, musimy zapytać Papieża Polaka św. Piusa X:

  Czyż bowiem w każdej innej religii nie spotykamy tego rodzaju doświadczeń? Wielu [modernistów] się na to zgadza.

  A jeśli tak, to jakim prawem moderniści przeczą prawdziwości doświadczenia jakie znajdujemy np. w religii mahometańskiej;

  dlaczego prawdziwe doświadczenia mają być własnością jednych tylko katolików?

  I tu moderniści nie przeczą: jedni skrycie, inny otwarcie wyznają, że wszelkie religie są prawdziwe.

  (Papież św. Pius X, katolicka Encyklika Pascendi Dominici, nr 14)

  To oczywiście jest dokładnie to, co antykatolicki Papież Franciszek przekazuje światu, jeśli nie zawsze słowami, z pewnością zawsze w swoich działaniach.

  Dlatego teraz rozszerzył „Lud Boży” na członków wszystkich religii;

  dlatego nie obchodzi go, w jakiej religii wychowywane są dzieci, o ile mają dość jedzenia;

  to jest powód, dla którego mówi muzułmanom, aby trzymali się swojej religii

  i zapewnia protestantów, że nie chce ich nawracać.
  https://novusordowatch.org/2021/03/francis-expands-people-of-god/
  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2014/09/francis-not-care-religion/
  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2014/01/francis-confirms-muslims-in-unbelief/
  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2014/07/two-protestants-confirm/
  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2016/10/crazy-new-francis-interview-before-sweden-trip/
  antykatolicki Papież Franciszek:
  https://novusordowatch.org/2014/01/francis-dialogue-means-renouncing-our-ideas-alone-are-valid/

  antykatolicki Papież Franciszek Robi to z pełną rozwagą, ponieważ musi rozcieńczyć ostatnie pozostałości Katolicyzmu do tego stopnia,

  by ​​wszystko, w co ludzie wierzą, pasowało do tego międzyreligijnego „braterstwa”,
  https://novusordowatch.org/2020/02/one-year-later-apostate-human-fraternity/
  które nie dba o boską prawdę w jakikolwiek znaczący sposób i redukuje wszystkie doktryny i dogmaty do osobistych opini
  https://novusordowatch.org/2021/01/pope-video-welcome-to-religion-of-fraternity/

  To jest system doktryn i dogmatów, których broni on z entuzjazmem i wobec którego nie toleruje sprzeciwu!
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/05/modernista-franciszek-prawda-nie-jest.html

 284. podczaszy said

  – Powinniśmy liczyć się z możliwością przerwania ciągłości dostaw energii. Nadchodzi Zielony Nowy Ład – powiedział w rozmowie z RMF FM prof. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.
  http://kontrrewolucja.net/gip/ekspert-wyjasnia-czym-jest-nowy-zielony-lad-prad-nie-bedzie-dostepny-24-godziny-na-dobe-7-dni-w-tygodniu

  Szybcy są! PiS wycofuje się z dopiero co złożonej obietnicy. Spłata kredytu przez państwo za dziecko tylko dla garstki osób
  19 maja 2021 http://www.Kontrrewolucja.net
  http://kontrrewolucja.net/gip/szybcy-sa-pis-wycofuje-sie-z-dopiero-co-zlozonej-obietnicy-splata-kredytu-przez-panstwo-za-dziecko-tylko-dla-garstki-osob

 285. podczaszy said

  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/moglismy-miec-tylko-10-tys-nadmiarowych-zgonow-i-dzialajaca-gospodarke-rzad-jednak-wybral-lockdown-szczawinski-wyjasnia-efekty

 286. revers said

  Paszprort szczepionkowy prawie gotwy, zdradza Dworczyk …

  https://next.gazeta.pl/next/7,173953,27102240,pilotaz-paszportow-covidowych-juz-od-20-maja-dworczyk-zdradza.html?fbclid=IwAR0hhME4oGBLpbvEuN6abhv_f4N7VZojqVJr_d63Gzpl-qpFF1K_qe3idTo

  Nowy lad dopina sie, o czym pisal w Mysli Polskiej Dr. Ozzoog w 1941 roku

  .https://i.postimg.cc/HkB76kKY/nowyladprohitlera.jpg

  Hitler powinien byc z zadowolony z nowej biochemicznej wunderwaffe pro covidowej

  .https://i.postimg.cc/YSNQBBd0/hitlerzadowlonyznowejwunderwaffecovid.jpg

  i ogranczeniu wolnosci jednostki.

 287. podczaszy said

  Prezentacja obywatela Kanady naukowca dr Saeeda Qureshi pt. „Wirus, COVID, pandemia, szczepionka i testy: fikcja, a nie rzeczywistość czy nauka!”

  utworzone przez admin | Maj 19, 2021 | Testy PCR | 0 komentarzy

  Dlatego, aby test PCR został zatwierdzony, potrzebny jest wirus referencyjny (niezależnie wyizolowany i oczyszczony). I tu pojawia się problem. Nie ma wyizolowanej i oczyszczonej próbki czystego [korona] wirusa dostępnej od jakiejkolwiek osoby trzeciej.

  Zatem, z naukowego punktu widzenia, nie można opracować odpowiedniego testu PCR [na obecność koronawirusa]. Oznacza to, że test [na kowid] nie może wykazać obecności lub braku wirusa – kropka.
  https://pubmedinfo.org/2021/05/19/wirus-covid-pandemia-szczepionka-i-testy/

 288. podczaszy said

  Prezentacja obywatela Kanady naukowca dr Saeeda Qureshi pt. „Wirus, COVID, pandemia, szczepionka i testy: fikcja, a nie rzeczywistość czy nauka!”

  utworzone przez admin | Maj 19, 2021 | Testy PCR
  http://www.drugdissolution-testing.com/

 289. seler said

  dla Kochanej Bezpartyjnej
  [i dla Wszystkich]

  Cantari vechi si noi – vol. 1 – Muzica Crestina

  .https://www.youtube.com/watch?v=kOzQJxwu_oQ
  _______

  dziękuję, oddałaś mi tę-tą kropkę
  i z premedytacją ją
  użyłem 😉

 290. Jerry Roberts said

  Info z Face Book’a

  Konfederacja

  Uwaga, niektóre państwa UE wprowadzają u siebie tzw. paszporty covidowe, nie czekając nawet na unijny projekt… Na taki ruch decydują się już Włochy, Holandia, Litwa, Francja, Grecja, czy Hiszpania.
  A tak wygląda np. na Węgrzech (zdjęcia). https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/photos/pcb.2579052212401373/2579026735737254/
  Jest on wymagany w celu wstępu m. in. do restauracji, basenów, saun, hoteli, teatrów, kin, siłowni, bibliotek czy muzeów. Przedsiębiorcom, którzy się do tego wymogu nie zastosują grożą surowe kary.
  To już nie „teorie spiskowe”, to szaleństwo segregacji ludzi i ograniczania praw obywatelskich właśnie trwa…
  Rząd Morawieckiego na unijnym szczycie zgodził się na koncepcję wprowadzenia takich paszportów, a wicepremier Gowin domaga się wprowadzenia ich już teraz. Miałyby dotyczyć wielu usług, m.in. gastronomii, czy hotelarstwa, a osoby niezaszczepione nie mogłyby korzystać z tych miejsc…
  To są haniebne, totalniackie pomysły rodem z najgorszych czasów słusznie minionych. Wzywamy rząd, by na najbliższym szczycie Rady Unii Europejskiej stanowczo odrzucił ten projekt. To będzie ostatni moment, by się temu sprzeciwić. Jako Konfederacja NIGDY nie zgodzimy się na segregację ludzi i deptanie praw obywatelskich! PODAJCIE DALEJ!

 291. zen said

 292. seler said

  pozdrawiam serdecznie I***
  rzadko zdarza szie, by
  Generał wspierał
  szeregowego
  cygana 😉

  w przyrodzie jednak możliwe jest,
  ,ze Człowiek Bratem jest 😉

  HEJ ! – trzymaj szie
  Marszałku,
  a, reszta to wielki
  [[xxxx]]]

  dla Ciebie

  Cantarile Copilariei vol 3 – Colaj de cantari vechi Speranta si Prietenii – Muzica Crestina


  ______

  [wybacz Gajowy]

 293. Jacek said

  279, 280 Podczaszy
  Poza tematem, nick „ikulalibal” wziął się od tych cudaków:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: