Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Miałem tróję z matmy na maturze

Posted by Marucha w dniu 2021-05-19 (Środa)

Witam wszystkich maturzystów i tych co już po maturze. Mam nadzieję, że na maturze ciągle jeszcze trzeba się wykazać umiejętnościami wyliczania procentów i proporcji, chociaż informacje ze świata rzeczywistego sugerują raczej, że już tylko zakreśla się boxy z prawidłową odpowiedzią.u

[W mrocznych czasach PRL były to umiejętności na poziomie bodaj IV klasy siedmioletniej szkoły podstawowej -admin]

Fakty, oficjalne dane z mojego podwórka, które są rzetelne i nie są z pewnością sfabrykowane, są takie:

– w kantonie St.Gallen liczącym sobie 512276 mieszkańców, w ciągu 14 miesięcy liczenia ofiar pandemii zmarło w sumie 709 osób, co stanowi 0.1384 %.

Z tych 709 zmarłych osób, 667 to osoby powyżej 65 roku życia, albo inaczej – w wieku emerytalnym, co stanowi 94,07% wszystkich zgonów na covid – to znaczy, że 94 osoby na 100, które zmarły na covida były w wieku emerytalnym.

66% zmarłych to ludzie powyżej 85 roku życia. Prawdopodobnie te osoby to żelazna klientela klubów fitness, bo kluby w pierwszej kolejności zostały zamknięte i tak jest do teraz.

Jeśli rozpatrywać śmiertelność na covid w odniesieniu do określonych wiekowych populacji, żeby ocenić zagrożenie śmiercią np. ludzi w podeszłym wieku, to sprawy mają się następująco – w kantonie St.Gallen mieszka 96711 seniorów – ludzi powyżej 65 roku życia. Jak napisałem wcześniej 667 zmarłych było w tym wieku, co stanowi śmiertelność na poziomie 0.68%.

W odniesieniu do populacji od 0 do 49 lat, to w ciągu 14 miesięcy obliczeniowych zmarło 3 (słownie: trzy) osoby, co w odniesieniu do 309920 mieszkańców kantonu legitymujących się tym wiekiem stanowi 0.000967%. W całej Szwajcarii, w ciągu 14 miesięcy zmarło jedenaście osób w wieku do 49 lat – na 8.5 mln mieszkańców.

W populacji do której sam należę – osób między 50, a 64 rokiem życia, których w kantonie mieszka 76405 osób, zmarło 39 osób w tym wieku co stanowi 0.05% tej wiekowej populacji.

Odwrócę teraz perspektywę i przystawię ja do danych szwajcarskiego covida. W planach biznesowych robi się takie wyliczenia, które określają poziom ryzyka. Wyobraźmy sobie więc biznes, którego szanse powodzenia rokują na poziomie 0.05% skuteczności i trzeba w związku z tym podjąć decyzję o zainwestowaniu czasu, energii i pieniędzy.

Linki do źródeł i danych:
>https://www.sg.ch/ueber-den-kanton-st-gallen/statistik/covid-19.html
>https://www.sg.ch/content/dam/sgch/kanton-stgallen/statistik/b01/B01_bevszen_1_Kanton-WK.pdf

Valser
Źrodło: SzkolaNawigatorów (17 maja 2021)

https://www.bibula.com

Komentarzy 14 do “Miałem tróję z matmy na maturze”

 1. Voodoosch said

  Do tytulu:
  Przeciez pokolenie dzisiejszych maturzystow i rocznikow mlodszych, jest przygotowywane na zycie z dochodu gwarantowanego i siedzenie w domu. Po co im jakakolwiek matura, eduakacja., wiedza. Nawet czytac ich nie trzeba uczyc, bo beda obrazki na opakawaniach produktow.

 2. bronek said

  Na szczęście – aby wiedzieć czy ta plandemia zasługuje na takie restrykcje – nie trzeba mieć żadnego, specjalistycznego wykształcenia. Wystarczy być zdrowym (psychicznie też) a wtedy wystarczą tylko własne oczy i uszy.

 3. revers said

  Nie tylko w planach biznesowych liczy sie poziom ryzyka, a le i instytuty ubezpieczeniowe na zycie i na zdrowie, prytwatne kasy chorych stosuja zlozone wzory na dlugosc zyecia w roznych kategoriach wiekowych i na tej podstawie kalkuluja stawki ubezpieczeniowe, waruki ubezpieczen.

  A odchodzac od nauk przyrodzniczych i scislych do ktorych nalezy matematyka, fizyka, biochemia, mozna rowniez napisac dlaczego mialem trojke z transhumanizmu na maturze lub nawet pale z czego byl bym zadowlony?

  Bo odpowiedniej lektury Kosiewskiego, Tokarczuk lub innej pedofilskiej lrktury mi nie rekomendowala min Oswiaty?

  Transhumanistyczne rekomedacje oswiaty na mature 2021

  .https://i.postimg.cc/9FdYwvP2/lbtqplus.jpg

 4. Przemysław Jakub said

  Dzisiejsze szkoły to jedna wielka farsa. Mógłbym napisać wypracowanie na temat tego, co przeżyłem dzięki tej masońskiej, przymusowej do osiągnięcia pełnoletności indoktrynacji i ogłupiania.

 5. xyz said

  Przypadła nam wdzięczna rola Aborygenów we własnym państwie.

 6. D-T said

  Co tu komentować? Wystarczy obrazek…

 7. UZA said

  „Wyobraźmy sobie więc biznes, którego szanse powodzenia rokują na poziomie 0.05% skuteczności i trzeba w związku z tym podjąć decyzję o zainwestowaniu czasu, energii i pieniędzy.”

  Spokojna głowa ! Ci, którzy tym biznesem kierują, znakomicie potrafią liczyć i nakłady na pewno im się zwrócą – z dużą nawiązką. Już się zwracają. Zresztą dużą część nakładów przerzucili na podatników – ofiary same opłacają swe unicestwienie.
  Być może rozwalenie Szwajcarii zajmie więcej czasu, ale w naszej Polsce wszystko idzie jak z płatka. Wystarczy spojrzeć na liczbę nadprogramowych zgonów i zniszczonych biznesów. A to bynajmniej nie jest szczyt możliwości , ten interes dopiero się rozkręca…

 8. ApinistaNizinny said

  Rzeczywiście! Ten biznes, z 0,05% skutecznością, Śmierci się nie opłaca!

  Rozumiem, że Valser – jeśli chodzi o statystykę „pandemii” – nie ma żadnych pretensji do oficjalnych szwajcarskich czynników, bo przecież powołał się w swoich wyliczeniach na oficjalne dane.

 9. Lily said

  „Was POLAKOW, nie bedzie,a
  CI co POZOSTANA,beda zbierac
  jedzenie po SMIETNIKACH”.Irmina S.

  „NIECH zapie….ja,za MISKE RYZU”.M.M.
  DLA obcego kapitalu.Jakiego?.

  KTO przejal calkowita wlasze,po13.XII.1981r?
  Jacki,Placki,Balbiny i cala reszta.Sami swoi.

  „Polakom jak sie nie podoba,to moga
  wyjechac. Granice maja otwarte”.Hanna K.
  .

 10. JADAM said

  Szanowna Jej Mościanko Lilly Polakom jak sie nie podoba,to moga
  wyjechać. Granice maja otwarte” .Hanna kra.

  3 lata szukania pracy – 2002- 2004 – i nic ( ZA STARY 47 – 50 ) , pomimo ,że naprawdę miałem ,i kwalifikacje , i wiedzę, – I SZ U K A Ł E M P R A CY ZA W SZ E L K Ą C E N Ę ( trzy zdolne , mądre córki na studiach , lub kończące LO ).
  Jestem emerytem w UK .
  Czwórka wnuków GADAJĄCYCH PO POLSKU , JAK ja – urodzili się poza Polską
  I o to gudłom chodziło , a motłoch – m.w. z .w.m. dalej chwali „wodzów”.

 11. Kubuś fatalista said

  Edukację rozpoczynałem w latach 50-tych, zakończyłem ją w latach 70-tych. W szkole podstawowej i średniej miałem nauczycieli uczących przed wojną w byłej Galicji Wschodniej. Na studiach z kolei edukowali nas profesorowie z Politechniki Lwowskiej. Matematyka była podstawą, bez której nie było szans przebrnąć kolejnych przedmiotów. Studia w terminie kończył co czwarty i nie było z tego powodu żadnych tragedii. Koledzy z grupy wylądowali po roku 1981 w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii i ich wiedza szybko została doceniona. Poziom nauczania w czasach mrocznego, jak to ujął admin ,PRL-u był rzeczywiście wyższy niż obecnie. Kilka lat temu przejrzałem zadania maturalne z matematyki na szczeblu podstawowym. Większość z nich rozwiązywało się w pamięci w ciągu kilkunastu minut. Dziś można wnioskować, że w III RP przyjęto starą zasadę- im głupszy naród tym łatwiej się nim rządzi.

 12. Boydar said

  Być Aborygenem to żaden grzech. Grzech być żydem. A grzech śmiertelny – szabesgojem.

 13. JADAM said

  Ad 12 ) Boydar – JESTES W I E L KI

 14. Boydar said

  marne 176 cm … 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.