Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wojna o dominację…

Posted by Marucha w dniu 2021-05-21 (Piątek)

Zachodzą realne zmiany na świecie; jest ofensywa USA w pozyskaniu sojuszników w konkurencji z Chinami, oraz jest próba ożywienia NATO. Z drugiej strony tak Europa, jak i Turcja mają inne plany.

W świecie odbywa się przetasowanie i rośnie konkurencja o dominację polityczno-gospodarczą. Zaczyna docierać to do wszystkich łącznie z Amerykanami, że pozycja USA się obniża. Oczywiście, że na dominująca pozycję wchodzą Chiny, ale nie jest to dla Chin prosta droga. Tak język, polityka, jak też kultura chińska nie jest łatwa do przyswojenia dla szerokiego światowego ogółu. Z obserwacji wynika, że Chińczycy szybciej przekształcają się w zależności od potrzeb, niż potrafią innych skłonić do tego aby przyjęli chińskie obyczaje.

Rośnie też pozycja Unii Europejskiej z Niemcami i Francuzami jako liderami. I tu należy zwrócić uwagę na Rosję, która ma niezwykle dogodną pozycję. Zabiegają o nią nie tylko Chiny, ale obecnie USA, ale też Niemcy i nawet prezydent Macron ma bardzo szerokie plany. Mianowicie Macron proponuje zawarcie układu wojskowo-gospodarczego tak obronnego, jak też kooperacji ekonomicznej Unii Europejskiej z Rosją zapewniając strategiczną siłe Europie jako całości.
>www.russiamatters.org/analysis/macrons-dialogue-russia-french-attempt-fix-european-security-architecture

Jest to bardzo racjonalne podejście, aby z Rosji nie robić wroga a mieć w niej zaplecze do ekonomicznego rozwoju.

Pozycja Polski jest dziwaczna: razem z krajami bałtyckimi, Ukrainą i Rumunią stanowią grupę dywersyjna robiąc sobie wrogów wśród państw sąsiadujących. Ukrainie już dano dobitnie do zrozumienia, że ani do NATO, ani broni jądrowej Ukraina nie dostanie, USA otoczą tylko Ukrainę opiekuńczym ramieniem i nie dadzą skrzywdzić.
>www.justsecurity.org/76584/neither-nato-nor-nukes-the-answer-to-ukraines-security-is-a-strategic-alliance-with-the-united-states/

Polska jest członkiem Unii, ale traktuje to z obrzydzeniem, ale aby być stanem USA się jakoś nie zanosi. Naprawdę nie wiem do czego dążą polscy politycy, bo chyba nie do wojny z Niemcami czy Rosją.

Najgorzej wyszli Brytyjczycy. Po Brexitcie są w niekończących się targach z Unią o tereny rybołówstwa, z Irlandią o granicę, z Hiszpanią o Gibraltar, który jest ciągle w Unii itp. Z wysp uciekają biznesy i specjaliści szukając większych możliwości.

Oczywiści kryzys związany z pandemią odsłoni realną rzeczywistość dzisiejszego świata, oraz to, jak i kto został najbardziej poszkodowany. Brytyjczycy już zwiększyli zatrudnienie i bezrobocie spadło do 4.5% a wczoraj uroczyście do życia wrócił Nowy Jork, powoli rozkręca się z zastoju gospodarczego cały świat. Widocznie depopulację i zagładę ludzkości na razie odsuwa się na dalszy plan.

Tak czy inaczej, o przyszłości Europy zadecydują Niemcy, Francja i Rosja, reszta to może tylko popiskiwać’ 😉

Anna-PK
http://an40na.neon24.pl

Komentarzy 10 do “Wojna o dominację…”

 1. Antares said

  „Tak czy inaczej, o przyszłości Europy zadecydują Niemcy…”
  Niemcy, te które zabiły miliony ludzi, nakradli ile się dało, potem zostali pokierwszowani, podzieleni. A dziś rządzą Europą i mało kto pamięta o tym co kiedyś zrobili.
  To się nazywa poprostu kunszt i geniusz.

 2. UZA said

  „…powoli rozkręca się z zastoju gospodarczego cały świat. Widocznie depopulację i zagładę ludzkości na razie odsuwa się na dalszy plan.”

  Stara już jestem, ślepa i głucha. Pewnie dlatego nie dostrzegłam tych pozytywnych tendencji. Jeśli ktoś coś zauważył, to proszę napisać – ku pokrzepieniu serc.

 3. Zerohero said

  Niemcy nie decydują nawet o tym co się dzieje w Niemczech. Polityka migracyjna tego dowodem.

 4. Kojak said

  Pozycja Polski jest dziwaczna ? To jakies kompletne brednie ! Pozycja Polski jest bowiem kompletnie absurdalna i jawnie idiotyczna ! Tak bowiem nalezy stwierdzic i nie ma tu zadnej przesady ! Polska jest tu bowiem tylko pijana niedomyta kurwa w rekach Usraela ! Juz kiedys powiedzil Edward Gierek ze on rozmawial z kilkoma prezydentami USA i Polska ich interesuje wylacznie jako antyrosyjski taran ! I taka role pelni dzis Polska ! Jest powiedzlbym tu, ze jest jeszcze gorzej bo w tej roli nie liczy sie juz nawet najbardziej elementarny rozsade a o jakichs polskiej racjach nie ma co zupelnie mowic bo to juz sa kosmiczne abstrakcje

 5. Lily said

  Re 3;Zerohero
  WYTYCZNE NWO.
  LIKWIDACJA PANASTW NARODOWYCH.
  TO samo w calej UNI JEWROPEJSKIEJ.
  „Polin”,jest rowniez najlepszym TEGO PRZYKLADEM.
  Najwiecej pod rzadami Kaczynskiego partii.

 6. plausi said

  Orban, komu służą jego wartości moralne

  Orban i jego wspólnicy, zarządzający narodem węgierskim wyjaśnił na podstawie jakich wartości pełni on funkcję prezydenta:

  „wir immer noch nach jüdisch-christlichen Werten, einer jüdisch-christlichen Kultur und Lebenskonzept leben ”

  https://ungarnheute.hu/news/orban-ueber-israel-konflikt-herr-laschet-will-den-wille-der-mehrheit-der-minderheit-aufzwingen-28245/

  (my nadal żyjemy zgodnie z judeochrześcijańskimi wartościami (moralnymi), judeochrześcijańską kulturą i jwj koncepcją życia )

  Jeżeli tak żyje pan Orban i jeg wspólnicy, to wyjaśnia to, dlaczego do dziś nikt poważnie nie zagroził jego pozycji a tym bardziej życiu. Pan Orban czyni bowiem wszystko, co od niego możni tego świata i pewne środowiska wymagają.

  EU zamierzało wydać oświadczenie potępiającą m.in. Izrael za wiele ofiar śmiertelnych akcji w potyczkach między Izraelem i Hamas, Orban był jedynym politykiem UE, który się temu przeciwstawił w obronie Izraela.

  Obrona żydowskich wartości ma niemałą tradycję, także wśród przedstawicieli z Polski:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  inny z kolei wysłał polską eskadrę do Izraela aby służyła żydom, czy jakaś polska eskadra brała ostatnio udział w nalotach na Palestyńczyków nie mamy wiadomości.

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  nie oznacza to jednak, że polskie służby nie wsparły tych ataków swym rozpoznaniem, czynią to zawsze, to nie oznacza, że żydzi zawahali się przed lady ostrzelać polskich żołnierzy z misji ONZ i zabić kilu jak psy służalcze przy tym w Kanie.

  Powyższe dane pozwalają dostrzec, jak skomplikowane i zakamuflowane są zależności w polityce i kto z kim właściwie kooperuje i jak zwodne są doniesienia.

 7. Co to są wartości judeochrześcijańskie, co to znowu za cudo ?

  Obawiam się, że Plausi przydarzył się błąd tłumaczenia. W języku polskim, jeśli chcemy być zgodni z tradycją językową i nie ulegać presji propagandy gównej, to mogą być tylko wartości żydowsko-chrześcijańskie a nie jakieś tam nowomodne judeochrześcijańskie, no bo jakie wartości żydosko-chrześcijańskie mogą być, chyba tylko LICHWA, którą chrześcijanie płacą od tysiącleci żydom.

  Każdemu mogę tylko zaproponować, aby zwracał uwagę na terminologię i semantykę, bowiem język, który używamy, stał się za sprawą okupanta, kloaką, w której tarzamy się bezmyślnie i z dziwnym zadowoleniem.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Osobiście nie sądzę, aby którykolwiek z przywódców na zdjęciu w tytule nie był zobowiązany do sprawozdań wobec ich wspólnego zleceniodawcy i mecenasa.

 8. jok said

  Opis fajny, tylko taki, jakby „braci (od rzeczownika „brać” (zbiór/grupa/społeczność „zbratanych”), a nie od „bracia”) żydowskiej” nie było. :).
  Zresztą patrząc wyżej, widzę, że nie jestem sam w takim spostrzeżeniu

  Tak trochę – no nie tak samo, ale mi się troszkę skojarzyło – jakby opisać Polskę AD 1965, pomijając PZPR, pomijając Gomułkę, a koncentrując się wyłącznie na Cyrankiewiczu (premier) czy Ochabie (przew. Rady Państwa). Może nie najbardziej doskonały przykład, bo wszyscy, zagraniczni też, oficjalnie uznawali prymat I sekretarza, pomimo braku umocowań prawnych.

  Brać nie musi zarządzać na zasadzie piramidy, bezpośrednio w dół, zarządzając wszystkimi. Gdyby tak było, nie byłoby chyba „zimnej wojny” i skazywania na śmierć przez sędziego nomen omen Kaufmana szpiegów Rozenbergów. Gdyby tak było, nie byłoby „sprzecznych interesów państw”. Zarządza się poprzez organizowanie konfliktów, ich „rozstrzyganie”/hamowanie etc.

  Wystarczy, że „brać” kształtuje/buduje/przystosowuje do siebie „elity” państw ha ha ha „narodowych”, dostosowuje się (trochę, trochę, coraz mniej) do „państw narodowych”, a „państwa narodowe” (coraz bardziej, coraz pełniej) do nich.. Tak to mi się zdaje.

 9. Lily said

  „Podczas wojny w IRAKU,zginelo 500 tys dzieci,
  i od 2-2.5 miliona ludnosci cywilnej”.
  Pomimo TEGO,ze spodkanie p.L.K,odbylo sie
  bez obecnosci MEDIOW,przy drzwiach zamknietych,to komus zalezalo,zebyTUBYLCY
  dowiedzieli sie,o planach i zamiarach tego osobnika.
  NIEJAKI Jarus,uprawia kult brata,w III.R.P.
  „Wedlug niejakiego A.D,L.K,to drugi po
  Pilsudskim najwiekszy z”Polakow”,
  ostatniego stulecia.
  CO laczy wyzej wymienionych?.Przyjzyjcie
  sie UWAZNIE,pomnikowi na pl.Pilsudskiego.

 10. Tekla said

  Wegry to jedyne panstwo w Europie,ktore wspiera przesladowanych ortodoxyjnych chrzescijan z Jordani,Libanu,Iraku,Syrii..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: