Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zamiast Turowa będą wiatraki

Posted by Marucha w dniu 2021-05-22 (Sobota)

W piątek (21.05.2021) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok na kopalnię węgla brunatnego Turów nakazując natychmiastowe wstrzymanie wydobycia. Wykonanie tego postanowienia oznaczałoby zamknięcie zasilanej tym węglem elektrowni, która odpowiada za ok. 8% mocy w krajowym miksie energetycznym.

Unijny trybunał w osobie wiceprezes Rosario Silva de Lapuerta nie widzi w tym problemu i bezczelnie oświadcza, żeby Polacy znaleźli sobie prąd z innego źródła. A w ogóle to „podnoszona przez Polskę szkoda wynikająca z niemożności realizacji ważnych projektów i inwestycji w dziedzinie energetycznej nie może przeważyć nad względami związanymi ze środowiskiem naturalnym i zdrowiem ludzkim”.

Tako rzecze sędzia de Lapuerta. I dodaje, że przedłużając koncesję na wydobycie w kopalni Turów Polska naruszyła unijne dyrektywy w sprawie ocen oddziaływania na środowisko oraz polityki wodnej.

Skargę do TSUE złożyli Czesi twierdząc, że jak u nas kopią to u nich woda ucieka. Dowodem w sprawie ma być to, że – jak napisano w postanowieniu – „Polska przyjęła zaplanowany na wielką skalę środek zaradczy polegający na budowie ekranu przeciwfiltracyjnego, mającego w szczególności zapobiec negatywnym skutkom środowiskowym tej działalności wydobywczej”. Ale ponieważ budowa ma zostać ukończona w 2023 roku, sędzia de Lapuerta nakazuje zamknąć kopalnię i kwita. A potem dopiero TSUE rozpatrzy skargę i wyda wyrok.

Smaczku tej sprawie dodaje fakt, że w sąsiedztwie Turowa funkcjonują czeskie i niemieckie kopalnie węgla brunatnego i nikomu snu to z powiek nie spędza mimo ich większego oddziaływania na środowisko.

Czesi złożyli na nas skargę, a my nie złożyliśmy tylko czekaliśmy jak głupki na fangę w nos. No to się doczekaliśmy.

Co będzie dalej? Premier Mateusz Morawiecki wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że „polski rząd nie podejmie żadnych działań, które mogłyby godzić w bezpieczeństwo energetyczne Polski”. Po przeczytaniu tego zdania dostałam zajadów ze śmiechu. Kto to mówi? Ten sam Morawiecki, który zgodził się na dekarbonizację polskiej energetyki i zamknięcie wszystkich polskich kopalni węgla kamiennego. Ten sam Morawiecki, który oświadczył, że naszym narodowym celem powinno być odejście od paliw kopalnych. Ten sam Morawiecki, który od czterech lat nie zdołał doprowadzić do wyznaczenia lokalizacji pod elektrownię atomową, żeby zastąpić likwidowane elektrownie węglowe.

A wisienką na torcie jest to, że niedawno do konsultacji trafił rządowy projekt ustawy zezwalającej na budowanie gigantycznych wiatraków w odległości zaledwie 500 metrów od domów. W uzasadnieniu napisano, że „konieczne jest kontynuowanie wdrażania ułatwień dla realizacji inwestycji w OZE, w tym w lądowe elektrownie wiatrowe”, aby „doprowadzić do znaczącej przebudowy krajowego miksu energetycznego”.

Wiatrakami zajmuję się od prawie 10 lat. To nie jest tania, czysta energia. To jest gigantyczny skok na kasę, gwarancja blackoutów i utrata suwerenności energetycznej. Przy okazji jest to dewastacja terenów wiejskich i skazywanie ludzi na sąsiedztwo uciążliwych i szkodliwych instalacji idących w tysiące. Jeśli zostanie zrealizowany rządowy plan przedstawiony w uzasadnieniu do ustawy, to wiatraki będą w każdej gminie. O tym, jak żyje się w takim miejscu, możecie przekonać się jadąc np. do gminy Korsze, gdzie domy są dosłownie otoczone tymi wiatrakowymi potworami. Gdzie byś nie spojrzał, tam kręcą się ogromne śmigła, a hałas nie pozwala normalnie spać. Koszmar!

Jeśli ktoś sądzi, że Morawiecki twardo stanie w obronie polskich interesów i nie dopuści do zamknięcia kopalni i elektrowni Turów, to jest bardzo naiwny. Co prawda obecnie jesteśmy na etapie „nie oddamy ani guzika”, ale z czasem przejdziemy na pozycję „oddajemy całe gacie”. I dojdzie do tego, że elektrownia Turów zostanie zamknięta, a zamiast niej rząd zaaplikuje nam wiatraki. Nie wierzycie? A gdyby ktoś powiedział Wam pięć lat temu, że PiS zlikwiduje kopalnie i przylepie dekarbonizację, to uwierzylibyście? A jednak PiS to zrobił. I zrobi jeszcze więcej. Skoro energetyka oparta na węglu kamiennym idzie do likwidacji, to myślicie, że energetyka oparta na węglu brunatnym zostanie oszczędzona? Bez żartów.

W ramach Nowego Ładu Polska zostanie przekształcona w państwo niesuwerenne energetycznie. Po pierwsze – elektrownie węglowe zostaną zlikwidowane. Po drugie – Niemcy nie pozwolą nam na budowę elektrowni atomowej. Po trzecie – Polska zostanie zastawiona wiatrakami, przy czym tradycyjnie będzie to szrot, który zamiast do utylizacji trafi do nas. Po czwarte – backupem dla wiatraków będzie gaz z Nord Stream 2, który będziemy zmuszeni kupować od Niemców. Po piąte – prąd będzie coraz droższy, aż stanie się dobrem luksusowym. I tak będzie wyglądała sprawiedliwa transformacji energetyczna, o której dziś z entuzjazmem opowiada Morawiecki.

Jedynym wyjściem z tej matni jest wypowiedzenie pakietu klimatyczno-energetycznego i zaprzestanie płacenia haraczu w postaci opłat za emisję CO2. To jest spekulacyjny handel powietrzem, który nie ma nic wspólnego z ekologią i klimatem, ale za to świetnie sprawdza się jako metoda drenażu kieszeni podatników. Oczywiście w pewnym momencie cały ten system zawali się z wielkim hukiem, ale do tego czasu dorobi się na nim garstka cwaniaków, a reszta pójdzie z torbami. I tak będzie wyglądał nasz „sukces” w walce o klimat.

Katarzyna Treter-Sierpińska
https://www.bibula.com

Komentarzy 26 do “Zamiast Turowa będą wiatraki”

 1. Dinozaur said

  Zawsze możemy kupować prąd od Czechów- Temelin , Dukovany i dalsze w planie …

 2. revers said

  Nie zawsze prad czeski, niemiecki bedzie tani. A wegiel brunatny Turowa moze przejac stratgiczny inwestor z Niemeic.

  Pod Koloniaa w Hornbachu scietaa pod wegiel brunatny caly kompleks pradawnego lasu-puszczy i zadnego sedziego unijnego, czy krajowego nie bylo w uni zeby zatrzymac niemeicki koncern energetyczny RWE.

  A poza tym Niemcy, Czesi widza podwojny interes na poliniach bo raz ze zmonopolizuja energie elektyczna w regionie, dwa beda wciskac z Niemcami swoje elektryczne samochody eSkody obok eVolwagenow, takze wg. dyrektyw unijnych, a Kowalski zaplaci za wszystko.

 3. bryś said

  Są bardzo ciekawe wywiady na temat elektrowni węglowych i fotowoltaik i wiatraków Marka Zadrożniaka z Tomaszem Somerem w sieci.

 4. Ale dlaczego? said

  Polska jest w likwidacji.
  Pisiory o to się świetnie starają.
  A skurwiała eu, nowy sowiecki obóz nwo, niedługo będzie decydować o wszystkim, łącznie z życiem jewropeyczyków…
  Macie Polacy coście chcieli.
  Ale to dopiero początek WIELKIEGO UCISKU.

 5. Dinozaur said

  Oto kilka filmów z płonącymi wiatraczkami i palącymi się częściami lecącymi po kilkaset metrów :


 6. Wladca said

  Przeczytajcie moja borba wujka adasia.Tam stoi wszystko napisane ,co trzeba zrobic,naturalnie dostosowac do naszych celow.Uczyc sie nigdy nie jest za pozno.

 7. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie znowu chcą sprywatyzować lasy!
  https://wolnemedia.net/pis-ostrzy-sobie-zeby-na-prywatyzacje-lasow/

 8. Kojak said

  Ja bym zostawil pastwienie sie nad tym Trybunalem ! Ten Trybnunal tylko wykonuje to co zydowskie kurwy z PIS zgodzily sie i podpisaly z Bruksela ! Bijac w ten Trybunal kreujemy niejako zydowskie gnidy z PPPYYYSSS jako rzekomo obrocow Polski ! Ten Trybunal wykonuje tylko co ustalono i podpisano z PPYYSS ! Oni bowiem zgodzili sie w tajemnicy przed Polakami na jeszcze ostrzejsza wersje pakietu klimatycznego ktory juz wczesniej podpisal Tusk !

 9. Wielka Kopa Tatry said

  Elektrownia koło Opola wygląda całkiem sympatycznie, na pewno dużo lepiej niż gigantyczne wiatraki.

 10. Podobno Czesi w rozmowach (negocjacjach?) z Polakami zostali potraktowani z buta, więc odpowiedzieli. Stąd Turów.

 11. Isreal said

  może oleją …. kopalnia dostała właśnie przedłużenie na kolejne 40 lat zgody na eksploatację ….

 12. Lily said

  Re 7;Ale Dlaczego ?.
  „POLITYKA DYSTRUKTYWNA”.
  TYPOWE DLA KRAJOW KOLONIALNYCH.
  „Duch STAPIL i ODMIENIL OBLICZE ZIEMI
  TEJ ZIEMI”.
  Dziesiec lat pozniej, co do miesiaca po nawolywaniu.

 13. Mile złego początki said

  Ale za to jak to dobrze, ze uniezależniliśmy sie od Rosji i ruskiego gazu!
  Bo: Mile złego początki – powiedziała czarownica wbijana na pal.

 14. Przemysław Jakub said

  Re 4:
  Wynocha z tą pornografią. Żaden Polach słowiańskiej krwi, co kocha swoją ojczyznę, nigdy jej nie przedstawi w tak ordynarny i poniżający sposób. Tak Polskę widzą żydowscy szabrownicy.

 15. Boydar said

  I za to lubię komentarze Pana Przemysława

 16. Janko said

  False flag i tyle.

  ———–
  Źe co?
  Admin

 17. Ale dlaczego? said

  Panie Przemysławie.
  Nic nie działa na „Polaków”. Można z tym samym skutkiem tłumaczyć ścianie.
  Może dosadne pokazanie naszego położenia trafi do spranych umysłów???
  A polskie symbole?
  Po co mi one, jeśli Polska na życzenie Polaków, jest likwidowana?
  Za 100 lat, nawet jak nie będzie końca świata, nie będzie już Polski i Polaków…

 18. https://marucha.wordpress.com/2021/05/22/zamiast-turowa-beda-wiatraki/
  ZAMIAST TUROWA BĘDĄ WIATRAKI – Posted by Marucha w dniu 2021-05-22 (Sobota)
  W piątek (21.05.2021) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok na kopalnię węgla brunatnego Turów nakazując natychmiastowe wstrzymanie wydobycia. Wykonanie tego postanowienia oznaczałoby zamknięcie zasilanej tym węglem elektrowni, która odpowiada za ok. 8% mocy w krajowym miksie energetycznym.

  Ta sprawa ma wszelkie cechy Powodzi Tysiąclecia, zafundowanej nam przez Niemców POPRZEZ CZECHÓW. Od lat 50. istnieje technika Sterowania Pogodą, którą Niemcy kradną nam i Ukraińcom 25% deszczów. Tym Niemcy wywołali w 1997 r. wielkie opady na Morawach i Górnym Śląsku, a gdy wysoka woda ruszyła w dół Odry to Czesi NA KOMENDĘ spuścili zbiorniki retencyjne w Jesionikach Śląskich więc Wrocław ZALAŁO. Wcześniej komuniści zniszczyli holenderski system antypowodziowy a liberalno-komunistyczny rząd nie wprowadził stanu wyjątkowego, co uniemożliwiło skierowanie Wielkiej Wody do holenderskich polderów.
  Ja chodziłem na most Pomorski, żeby patrzeć KIEDY zostanie uruchomiony system Antypowodziowy, od którego lepszy jest tylko w Poznaniu, aż stwierdziłem, że NIE ZOSTAŁ więc zacząłem w tramwaju Drzeć Morde, że NIE URUCHOMILI, i rano wystąpił w TV Wrocław MSW Leszek Miler, z tłumaczeniem, że BYŁ SYSTEM ANTYPOWODZIOWY, ALE POZWOLONO SIĘ TAM BUDOWAĆ, BO TO BYŁY PIĘKNE LASY… Nad pięknym Neckerem mieszkałem z Bułgarem, który miał powiedzenie KOMUNIŚCI WSZYSTKO ZNISZCZĄ. Nie wierzyłem, ale jak wybili nosorożce jawajskie w delcie Mekongu to UWIERZYŁEM.
  Jak pisałem wielokrotnie to Powódź Tysiąclecia była potrzebna dla wywiezienia metrem fortecznym do Niemiec archiwum Sejmu Śląskiego (2175 pne – 1944 ne) czego dokonał MSW Leszek Miller.
  Takim Aktem Agresji jest niemiecki atak na TURÓW, choć jest NAJMNIEJSZY wobec sąsiednich niemieckich i czeskich baterii elektrowni brunatnowęglowych, ale chodzi o uzależnienie nas od bardzo DROGIEGO prądu niemieckiego: 5 razy droższego niż polski. Cena prądu niemieckiego jest OBCIĄŻONA subsydiowaniem z Kieszeni Podatnika NIEEKONOMICZNEJ energetyki wiatrowej i słonecznej.
  Energetyka Wiatrowa ma sens w WIETRZNEJ Danii a Słoneczna na Saharze, ale w MOIM systemie Nawodnienia Sahary WŁOSKIM skraplaczem mgły nocnej z lustra fotoelektrycznego Siemansa: w nocy WODA a w dzień PRĄD. To uznali tylko Anglicy wykupując na Saharze nieużytki prospektywne dla włoskiego skraplacza mgły nocnej, żeby skierować tam deszczowe chmury z Niżu Irlandzkiego. W Europie Środkowej to Głupiego Robota za pieniądze z KIESZENI PODATNIKA. Mam numer Wirtschats Woche z BITWĄ POD GRUNWALDEM na okładce.
  Gdy Kanclerz Merkel ogłosiła swą Strategię Energetyczną to konferenci podzielili się zaraz, żeby Poderżnąć Sobie Gardła – ale kanclerz Merkel nie rozpłakała się, bo zażyła doskonały niemiecki środek Uspakajający i miała Donalda Tuska, który w Brukseli oświadczył, że POLSKIE ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDĄ BEZPIECZNE więc Rycerze pochowali Ogony Pod Siebie, bo to znaczyło minireaktor URSZULA SIPIŃSKA – jak w Gabonie 15 milionów lat temu. Zapłaciła za to Tuskowi 2 kadencjami Prezydentury Unii Europejskiej jako folwarku Rotszylda.
  Widocznie 15 milionów lat temu czarnuchy nie były z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego.

 19. Maya said

 20. AlexSailor said

  Zawsze zastanawiałem się, jak to możliwe było, żeby mocarstwo dysponujące niezwyciężoną bronią w postaci husarii, zajmujące 1.000.000 km2, nie posiadające w zasadzie równorzędnych wrogów z żadnej w sumie strony (Niemcy rozbite, Czechy podbite, Węgry ginące, Austria g. warta, Dania na lądzie nic nie znacząca, Szwecja głodująca, Moskwa – szkoda gadać, jakieś księstewka wołoskie i siedmiogrodzkie, nie mogący stawić czoła Tatarzy, i jedynie silniejsza, ale odległa i mająca wielu wrogów Turcja, rozleciało się w samo.
  Dziś jest to już całkowicie zrozumiałe, bo to co było naszą siłą, przez między innymi nie karanie zdrajców, stało się gwoździem do naszej trumny.

 21. . said

  Też nie mam ochoty oglądać tej zboczonej grafiki!!! Nie umieszczajcie takich rzeczy nawet gdy niosą pewne przesłanie.

  ale dlaczego @

  Jakie debilne komentarze pod tym artykułem o lasach na wolne media. Oto przykład:

  „lepper doszedł do władzy dzięki ruskiemu gru”

  I jeszcze jakieś gadanie o jakiejś wszechwładnej dookoła komunie ale zero słowa o USA. Czysty PiSizm.

 22. Lily said

  TRAKTAT LIZBONSKI,pozbawil Polske
  SUWERENNOSC. Niektorym TO na reke.
  Podpisany w dniu 13 grudnia 2007r,przez L.K.

 23. NN said

  Dziś w pracy usiłowałem coś ciołkom z produkcji wytłumaczyć, co się dzieje z Turowem. Część nie wiedziała, o co chodzi, do części to może jeszcze trafi ta wulgarna grafika. Niestety, ale jeśli nie zaczną się wyłączenia prądu, to do większości nic nie trafi. A wyłączenia prądu popieram, bo po pierwsze ludzie przestaną być ogłupiani przez TVP, TVN i wiele innych stacji. Po drugie z braku prądu wezmą się za robienie dzieci (jak na początku lat 80-tych). Pozdrawiam

 24. Amber Goj said

  PiSuarom należy jeszcze przypomnieć, że to nieszczęście sprowadził na Polskę (będący wg nich uosobieniem patriotyzmu) prezydent Lech „Niosła go Polska” Kaczyński podpisując w marcu 2007 r. (za czasów pierwszych rządów PIS-u) “pakiet energetyczno-klimatyczny” na „szczycie klimatycznym” UE. Na konferencji prasowej uzasadnił swój podpis tak:

  „Jesteśmy po kolejnym szczycie Unii Europejskiej, który był związany z projektami dotyczącymi zmian klimatycznych. W tym zakresie, posiedzenie to miało charakter przełomowy. Nie kryję, że Polska dążyła wszelkimi siłami, żeby porozumienie zostało zawarte, bo nie była to sprawa łatwa. Dlaczego to poparliśmy, to rozwiązanie klimatyczne? Dlatego, że jak mówiłem na początku, Polsce zależało bardzo, żeby ten szczyt zakończył się sukcesem. Przyjęcie zasady niewiążącego charakteru pakietu klimatyczno-energetycznego byłoby porażką i kolejnym dowodem na niemoc UE. Wchodziły też w grę inne elementy o charakterze politycznym – chodzi o nasze stosunki bilateralne. W tym zakresie nasz cel został osiągnięty”.

  Smaż się kurwo w piekle!

  https://www.cire.pl/item,78454,1,0,0,0,0,0,tusk-zawetowac-pakiet-klimatyczny-mogli-tylko-kaczynscy.html

 25. Ale dlaczego? said

  Chyba na nic nasze swary głupie…
  Polacy niestety w zdecydowanej większości są już owcami prowadzonymi na rzeź…
  Nie ma pasterza, który chciałby pomóc owcom.
  One zaś są zaślepione i nie chcą słuchać, nawet jeśli ktoś rzecze Prawdę…
  I nawet Najwyższego Pasterza odrzucili, cóż pozostało jeśli nie upadek w przepaść?

  Lecz czy to ma większe znaczenie w morzu owiec ludzkich idących na rzeź?

  „Nie z tego świata jesteście”…
  Ten drugi, choć wydaje się teraz tak nierealny, jest nieporównanie ważniejszy.
  W nim należy mieć nadzieję.
  Bo to co ziemskie, z tego świata, jest tylko prochem i w proch się obróci.
  😉

 26. NICK said

  Gdy wiatry będą nieprzychylne.
  Gdy słońce za chmurami będzie.
  Gdy wody za Soliną zbraknie.

  To nawet głupi wie, że.
  WĘGIEL.
  Jest.
  I ropa i gaz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: