Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

22.05. Kowidki, czyli first to borrow i rasizm odwrócony

Posted by Marucha w dniu 2021-05-24 (Poniedziałek)

22 maja, dzień 446.
Wpis nr 435
zakażeń/zgonów
2.864.546/72.882

W niedzielę będzie ze mną wywiad o 21.30 na kanale Mediów Narodowych w programie „Tajemnice epidemii”. Jestem zapraszany zazwyczaj, by omówić całościowy obraz pandemii, jaki wyłania się z codziennych wpisów „Dziennika”. Będzie ciekawie, bo wygrzebałem dwa fajne grafy – po programie zostawię linka. A teraz coweekendowa porcja kowidek. A że ich dużo, to – znowu – podzieliłem je na polityczno-obyczajowe dziś i kowidowe, jutro.

Kiedy jeszcze pracowałem z dziennikarzami zawsze im przypominałem o konieczności badania po jakimś czasie co się dzieje z tematem, na który już napisali. W dzisiejszych pędzących mediach i plemiennym dziennikarstwie ta zasada już nie funkcjonuje. Warto więc ją przypomnieć.

New York Times, kiedyś w szpicy antytrumpowskiej nagonki za prorosyjskość byłego prezydenta, dziś przyznaje się do błędu, w tym swojego, ale i całego establishmentu, który jeździł za to po Trumpie, jak Tusk po cyrylicy, którą PiS napisał rachunek za ośmiorniczki. Wyszło, że to pic na Grójec.

W sieci dużo napomknień, że test na prorosyjskość to właśnie zdaje pozytywnie prezydent Biden. Papierkiem lakmusowym jest Nord Stream II i odpuszczenie przez USA sankcji nałożonych na Putina. Dla mnie było to oczywiste od dawna. USA będą zarządzały Europą przez junior partnera, jakim stają się powoli dla Waszyngtonu Niemcy. Biden odpowiedział pozytywnie na złożoną Ameryce tuż przed wyborami propozycję Berlina. A dla Niemiec projekt z Rosją jest kluczowy, choć za cenę naruszenia bezpieczeństwa energetycznego kontynentu. Dawna polska specjalność – solidarność – nie bardzo się widać przyjęła.

A propos Bidena i Trumpa, to w sieci znowu się pokazały obrazki ze słynnego nalotu na Kapitol, który do dziś jest w USA eksploatowany jako punkt zwrotny powstrzymania frustrata w jego ostatnim przedśmiertnym odruchu. Okazało się, że policja Kapitolu wyraziła protestującym zgodę na wejście do budynków. Tak to wyglądało to wtargnięcie.

Prezydent Biden nazwał postępowanie antylockdownowych gubernatorów Teksasu i Mississippi neandertalizmem. Nikt nie wie co to może znaczyć, na wszelki wypadek, by poznać tę nową definicję porównano dane epidemiologiczne neandertalskiego Teksasu z oświeconym, z lewej strony, obostrzonym Nowym Jorkiem. Proszszsz: Oświecony NY (20 milionów mieszkańców), w dniu 17 maja: zakażeń 1.085, zgonów 39; Neandertale z Teksasu (29 milionów), w tym samym dniu: zakażeń 358, nie zmarł ani jeden Neandertal.

Jak jesteśmy w USA to przecież nie możemy zapomnieć o rasizmie, który jakoś zdaje się ustał. Wystarczyło tylko zmienić prezydenta a systemowy rasizm sczezł. Ale odwraca się w drugą stronę, tym razem akceptowaną w ramach dyskryminacji pozytywnej. Pani burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, na zdjęciu z żoną, oświadczyła, że nie będzie udzielać wywiadów białoskórym dziennikarzom. Sprawiedliwość jest, ale równości nie ma – wystarczy sobie wyobrazić, że coś takiego mówi biały burmistrz o czarnoskórych dziennikarzach. A tu nic… Halo, jest tam kto? W tych Stanach?

Zobaczmy co u nas. Nie dość, że się pchamy pierwsi do testowania dzieci (znajdę tego gnoja…), to jeszcze robimy za paszportowego prymuska unijnego. Pisałem o tym, że mamy ostrzejsze do nich podejście niż Unia, ale okazało się, że zgłosiliśmy się znowu na przodownika-eksperymentatora. Testujemy system paszportowy, od 20 maja. Ale testujemy po polsku, bo ja jakoś tego nie widzę. Po prostu podłączyliśmy się do unijnego systemu. Nieśmiało się spytam, a co z tak zachwalanym przed kowidem systemem RODO? Dawał kto zgodę na udostępnienie danych? Coś, ktoś? Ale, co ja tam wiem, niewiele chodzę po świecie, a dopóki do Biedry mnie wpuszczają bez pytania, to paszporty mi nie straszne. Chyba, że na wakacje, ale – to niżej – tu też będzie ciekawie.

No nie tylko w paszportach „Polak potrafi”. Okazało się, że na 18 krajów, które przedstawiły Unii swoje Programy Odbudowy tylko 6 chce się zapożyczyć, reszta chce tylko część dotacyjną. My jak zwykle na czele, ale tu chyba chodzi jednak o wybory i władza się zapożyczy tylko po to, by dosypać do kasy ze spodziewanym efektem wyborczym. Kiedyś byliśmy „first to fight”, dziś „first to borrow”.

Jest na co pożyczać. W Onecie (cud panie!) afera, bo okazało się, że lekarze dostają 15 tysięcy za jeden dyżur kowidowy i mogą sobie za 15k od każdego skakać po kilku szpitalach w ciągu miesiąca. Czyli lekarze powoli dołączają do wąskiego grona tych, którym na rękę jest wydłużająca się pandemia. To nic, byleby później nie ubierali się w togi obiektywnych ekspertów od zdrowia publicznego, którzy dla naszego przecież dobra…

A tu 1 maja zniesiono refundację leku dla kobiet, które mają przerzuty raka piersi do układu nerwowego. Jedna fiolka była za zero złotych, dziś już za 13.038,73 zł, prawie tyle samo co za dyżur jednego kowidowego lekarza. Przynajmniej wiadomo, gdzie mogły pójść „zaoszczędzone” w ten sposób pieniądze.

Jak pisałem wyżej o wakacjach – szykuje się spore zamieszanie. Bohaterami są Brytyjczycy, którzy chyba za karę za swój kolonializm zapadają na wariant hinduski, a ten to jest przecież ostatni krzyk mody mutacyjnej. Niemcy wprowadzają kwarantannę dla podróżnych z UK. Nie zwalnia z niej negatywny test ani zaszczepienie, czyli cała akcja paszportowa w błoto. Ale Anglicy przecież nie należą do Unii i jej paszportów. A więc to na ostro, kara za Brexit.

Ale z drugiej strony – Hiszpania, na odwrót. Zapraszają Anglików bez testów i szczepień. Sypie się ten europejski monolit. Może to właśnie kraje turystyczne przełamią to paszportowe szaleństwo, bo inaczej nikt do nich nie przyjedzie, a drugiego takiego sezonu to nikt nie wytrzyma? Tak, że będą zapraszać, ale czy wpuszczą na pokład samolotu?

Zakańczamy jak zwykle nową świecką tradycją – cytatami kowidowymi. Dziś Sławek Jastrzębowski domaga się nowego prawa obywatelskiego: W polskim prawie powinien znaleźć się przepis, który pozwalałby obywatelowi raz do roku zastrzelić bezkarnie jednego fachowca.

Jerzy Karwelis
Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

https://dziennikzarazy.pl

Komentarze 2 do “22.05. Kowidki, czyli first to borrow i rasizm odwrócony”

 1. Piskorz said

  re art Pisałem o tym, że mamy ostrzejsze do nich podejście niż Unia, ale okazało się, że zgłosiliśmy się znowu na przodownika-eksperymentatora. Testujemy system paszportowy, od 20 maja.”…..kiedyś o tym pisałem. Teraz też niedawno, że prof Staniszkis dawno mówiła, że nasi „politycy” ciągle wybiegają przed orkiestrę..!! Unia-srujnia daje jakieś pole manewru dla kraju, a oni jakby quźwa na złość…walą w nas z grubej rury.!! Przecież nie mają za to ani kasy +, ani orderów!

 2. UZA said

  „W polskim prawie powinien znaleźć się przepis, który pozwalałby obywatelowi raz do roku zastrzelić bezkarnie jednego fachowca.”

  Na odstrzał niektórych fachowców, to chyba trzeba by robić zapisy albo jakieś losowanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: