Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jak nie Arbeit, to Spritze

Posted by Marucha w dniu 2021-05-25 (Wtorek)

Przed kilkoma dniami rząd ogłosił, że już wkrótce w Polsce zostaną wprowadzone paszporty szczepionkowe, podobnie, jak w całej Unii Europejskiej. Posiadacze tych paszportów będą mogli podróżować po całej Unii, bez konieczności poddawania się kwarantannie i korzystać z rozmaitych innych udogodnień.

Oficjalna propaganda – zgodnie z optymistyczną wersją „szklanki do połowy pełnej”- nazywa to „korzyściami” – ale w wersji pesymistycznej szklanka jest do połowy pusta, to znaczy, że osoby niezaszczepione będą odtąd ograniczone w prawach – na przykład – do swobody podróżowania, ale to dopiero początek, bo za tymi ograniczeniami pewnie pójdą następne. Kto wie, czy osoby odmawiające poddania się szprycowaniu nie zostaną pozbawione wszelkich innych praw, ja to w Związku Sowieckim było z tak zwanymi „liszeńcami”?

Towarzyszy temu natrętna propaganda, coraz bardziej przypominająca tę z czasów stalinowskich. Wtedy każdy wątpiący w wyższość ustroju socjalistycznego nie tylko był durniem, ale i wrogiem całej postępowej ludzkości. I podobnie jak wtedy, w służbie tej propagandy pracują nie tylko niezależne media, rządowe i nierządne – zgodnie z leninowskimi normami o organizatorskiej funkcji prasy – ale i „eksperci”, którzy – podobnie jak tamci od kierowniczej roli partii – osoby odmawiające szprycowania nazywają „płaskoziemcami” – że to niby między innymi głupstwami, wyznają teorię płaskiej ziemi.

Oprócz tych podobieństw jest i różnica, bo o ile w czasach stalinowskich duchowieństwo, a zwłaszcza biskupi – bo w przypadku „księży patriotów” było oczywiście inaczej – w propagandę komunistyczną się nie angażowali, to teraz – jak najbardziej. Wprawdzie niedawno podnieśli wobec szczepionek zastrzeżenia „natury moralnej” – ale kiedy sanhedryn tupnął nogą, z podwiniętym ogonem się z tego wycofali. To znaczy – na zasadzie „za, a nawet przeciw” – że zastrzeżenia „natury moralnej” owszem, są – ale nie mają żadnego znaczenia.

Wreszcie – do propagandy zostali zaangażowani sportowcy, aktorzy i inni wyrobnicy przemysłu rozrywkowego. Te analogie każdego normalnego człowieka skłaniają do refleksji, czy celem tej nachalnej propagandy i tej „przymusowej dobrowolności” nie jest przypadkiem wtrynienie ludziom jakiegoś paskudztwa, w rodzaju „ustroju socjalistycznego”. Widząc, kto w tej propagandzie bierze skwapliwy udział, jak i biorąc pod uwagę okoliczność, że przez Amerykę Północną i Europę przewala się rewolucja komunistyczna, już tylko z tego powodu można zniechęcić się do szprycowania, nawet jeśli początkowo nie miało się jakichś specjalnych zastrzeżeń.

W Teksasie mówią, że wprawdzie Pan Bóg stworzył ludzi wolnymi, ale dopiero pułkownik Colt uczynił ich równymi. Teraz będzie odwrotnie. Zapowiedź stopniowego i pozakonstytucyjnego ograniczania podstawowych swobód dla obywateli odmawiających szczepień i pozostawienie ich tylko posiadaczom „paszportów” – tych biurokratycznych znamion Bestii – nasuwa bowiem jeszcze jedno spostrzeżenie.

Powoli, ale cierpliwie i metodycznie ludzkość zamykana jest w obozie koncentracyjnym – bo tym się różni status więźnia od statusu człowieka wolnego, że więzień jest pozbawiony swobody przemieszczania się – a rozmiary więzienia nie mają tu nic do rzeczy. I podobnie jak w oświęcimskim obozie więźniów na bramie witał napis „Arbeit macht frei” – co się wykłada, że praca czyni wolnym, to na bramie tego nowego, wszechświatowego koncentraka, pewnie zostanie umieszczony napis Spritze macht frei, co się wykłada, że szpryca czyni wolnym.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarze 4 do “Jak nie Arbeit, to Spritze”

 1. Głos Prawdy said

  Panie Stanisławie, wkrótce Stalin wszystkim aniołem się wyda w porównaniu z bohaterami tego czasu, którzy są u władzy.

 2. Panie Stanisławie takiego prezydenta jak Pan mi potrzeba

 3. plausi said

  W KL „Wolna Polska”

  Nur „Spritze macht frei”

  „Powoli, ale cierpliwie i metodycznie ludzkość zamykana jest w obozie koncentracyjnym“

  Zdjęcia zarczerpnięte:
  Auschwitz – http://www.shz.de/img/incoming/crop28421792/5969811538-cv3_4-w1200/1a-ss-sturmbannfuehrer-rudolf-hoess.jpg

  Polska – Wikipedia

  Zaznacza się przy tym, że zarówno komendant KL jak i premier RP są jedynie urzędnikami, wykonującym polecenia, decyzje są podejmowane gdzie indziej, w przypadku RP są dodatkowo zatwierdzane tłumnie przez brać zebraną w tzw. sejmie i senacie na dzień dzisiejszy.

  Aspekty moralne KL reguluje, „duchowieństwo, a zwłaszcza biskupi (są) „za, a nawet przeciw” ”

  https://marucha.wordpress.com/2020/04/06/zlamany-chuj-pelniacy-funkcje-prymasa-polski-nie-chce-otwarcia-kosciolow/

  Ewidencję i znakowanie bydła prowadzi się od dawna i na bieżąco tzw. PESEL, jak poniższe zdjęcie świadczy,

  że nie ma potrzeby tatuowania numerów jak w KL, wystarczy europejski paszport szczepienia i PESEL

 4. Piskorz said

  re art…..a my będziemy podróżować po Naszej Polsce, mając unię w 4 literach!!

  ———
  Tak, ale taki, jak ja, już do Polski nie przyjedzie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: