Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dino wyrzuca za niemarnowanie jedzenia

Posted by Marucha w dniu 2021-05-28 (Piątek)

Dwie pracownice sieci sklepów Dino zostały wyrzucone z pracy. Powodem zwolnienia był fakt, że nie chciały marnotrawić żywności i zamiast wyrzucić truskawki zostawiły je w pomieszczeniu socjalnym.

Warto tymczasem przypomnieć, iż w Polsce rocznie wyrzuca się około pięciu milionów ton produktów jeszcze zdatnych do spożycia.

Sprawa dotyczy dwóch pracownic sklepu sieci Dino w Krzemieniewie obok Leszna w województwie wielkopolskim. Jedna z nich została zwolniona po jedenastu latach pracy, bo wraz z koleżanką nie chciały zmarnować nadających się jeszcze do jedzenia truskawek. Postawiły je więc w pomieszczeniu socjalnym, aby mogli z nich skorzystać pozostali pracownicy.

W sklepie pojawił się jednak kontroler. Zauważył on truskawki leżące na stole, jednak nie było żadnego paragonu wskazującego na ich zakup. Wspomniana pracownica przyznała się przed kontrolerem, że owoce były przeznaczone do odpisania i wyrzucenia, co miało być jego zdaniem niezgodne z obowiązującymi procedurami.

Ostatecznie obie kobiety zostały zwolnione. Do pozostałych pracowników rozesłano z kolei wiadomości przypominające o zakazie jedzenia odpisanego towaru.

Marnowanie żywności zdatnej do konsumpcji jest dużym problemem w Europie. Rocznie w Unii Europejskiej marnuje się około 80 milionów ton jedzenia, natomiast w samej Polsce około 5 milionów. Tylko niewielka część produktów niesprzedanych przez sklepy trafia do specjalnie utworzonych banków żywności.

Na podstawie: pulshr.pl, money.pl.
http://autonom.pl

Komentarzy 28 do “Dino wyrzuca za niemarnowanie jedzenia”

 1. Przemysław Jakub said

  Niech zgadnę: właściciel Dina – Żyd, kontroler – Żyd, twórca ichnich procedur – Żyd.

 2. Isreal said

  ad1 no nie! dino to podobno jedyna sieć w rękach prężnego polaka …. może kontroler też poleci … taki h..uj nieużyty ….

 3. Boydar said

  Niekoniecznie, Panie Przemysławie. Na pewno żyd jest właścicielem.

  Reszta zapewne też ale być może to szabesgoje, którzy jak wszystkie sprzedawczyki wykazują przed swym panem szczególną gorliwość.

 4. Lily said

  Te panie zwolnione to z”gorszego sortu”.?
  Pracujace za czterokrotnie nizsze wynagrodzenie niz w Europie Zachodniej.
  POLSKA,po 04.06.1989 r,to kraj TANIEJ
  sily roboczej,i wszystkiego z TYM zwiazanego.
  „Bo POLACY,musza byc BIEDNI”.Bronislaw G.

 5. Lily said

  Re 3;Boydar
  Czy to jest wlasciciel?.

 6. Boydar said

  A ch. go tam wie, równie dobrze może być tylko słupem

  https://www.dlahandlu.pl/tagi/Tomasz-Biernacki,10759,0.html

 7. Mano Negra said

  To wszystko już było.

 8. I*** said

  Założycielem i głównym akcjonariuszem sieci sklepów „Dino” jest Tomasz Biernacki z Krotoszyna (47 lat) – tak można wyczytać w internecie… nie udziela się on w mediach (żadnych wywiadów, żadnych zdjęć etc.), piszą o nim „człowiek-widmo”! Niektórzy komentatorzy sugerują, że to „słup”… :)))

  Kilkanaście lat temu miał wypadek – jego luksusowe Ferrari doszczętnie rozbiło się na betonowym płocie… kierowca miał 2 promile alkoholu we krwi (opis zdarzenia i zdjęcia roztrzaskanego pojazdu są dostępne w internecie).
  Od tego czasu cisza! :)))

 9. zen said

  Jeszcze chwila i ludzie będą się bić o żywność – Biblia zapowiada głód! Jest gorzej niż nam się wydaje, oficjalne media są na łańcuchu synagogi szatana i nie mówią nic na tematy mogące decydować o naszym istnieniu – to atak na całą ludzkość potomstwa diabła.
  Temat paradoksalnie nie związany z artykułem.

  Świadome zatruwanie powietrza, roślin, pokarmów i organizmów to cel aby w końcu doprowadzić do unicestwienia nadmiernej ilości „wyprodukowanych” form ludzkich i równocześnie do likwidacji pierwotnych wzorców ciał ziemskich, czyli Boskich form życia – GMO. Wykorzystują obecnie stale wzrastające emocje ludzi i stany lękowe aby łatwiej utrwalać różne treści zbliżone do religijnych, mające spowodować uległość wobec bandziorów, np. walka o dobro planety, walka z ociepleniem, człowiek to zagrożenie dla planety, mit przeludnienia….. i motłoch już gada, że jest nas za dużo, zatem to milcząca zgoda na powolne mordowanie…. „Gdyby ten czas nie został skrócony, nikt by nie przeżył”

  Chemtrails maja na celu min. powstrzymanie nagrzewania się planety z powodu tzw. ocieplenia klimatu – kłamstwo – człowiek ma niewielki wpływ na zmiany klimatyczne ale propaganda na umysły już tak! – raczej ich celem oprócz skażenia metalami ciężki i patogenami jest zatrzymanie światła słonecznego, które jest niezbędne do pełnej fotosyntezy, dlatego mamy taką zimną wiosnę. Jeśli tendencja się utrzyma, będzie tylko gorzej. Amerykańcy przeprowadzali testy różnych broni i chemikaliów po wojnie na swoich obywatelach, teraz mają do dyspozycji naiwnych Polaków – spotkałem faceta z okolic Powidza, powiedział, że helikopter lata nad okolicą robiąc koła na niebie, które nakładają się na siebie, może testują broń magnetyczną i mikrofalową lub inne piekielne śmieci.
  Oto niektóre składniki tych sztucznych „chmur”.

  Aluminium – powoduje Alzheimera, grzyby, w szczególności mucor – perfidny grzyb, który wnika do płuc dając zapalenie dróg oddechowych może powodować przerzuty do mózgu i panoszy się po całym ciele wraz z krwią. Rtęć, ołów, niemetale, drożdże, których komórki są bardzo duże, do ich wnętrza można wprowadzić dowolną bakterię lub wirusa do jego namnożenia, pleśnie, związki czynnie biologiczne są zrzucane w otoczkach tak jak kapsułki leków, aby mogły się aktywować na odpowiedniej wysokości przy odpowiednim środowisku. https://pl.wikipedia.org/wiki/Mucor

  Mangan – świetnie łączy się z wodą – nadmiar możne również sprzyjać rozwojowi demencji, schizofrenii oraz pogłębiać chorobę Parkinsona, oraz pierwiastki ziem rzadkich dla katalizowania pewnych procesów, których nie znamy.
  Iterb – powoduje zaburzenia metabolizmu, utlenia się w powietrzu, reaguje z wodą, rozpuszcza się w kwasach, dodawany jest do stopów glinu.

  http://salon-informacyjny.pl/chemtrails-czyli-geoinzynieryjne-chmury-smierci-niosace-ze-soba-tragiczne-skutki-dla-czlowieka-oraz-ekosystemu/

 10. Piskorz said

  re 4 „Bo POLACY,musza byc BIEDNI”.Bronislaw G.”….tak powiedziało to ścierwo.!ps …i jeszcze przy innej okazji do przeprowadzającej wywiad, jak on
  nas nienawidzi.!

 11. Piskorz said

  re art . Rocznie w Unii Europejskiej marnuje się około 80 milionów ton jedzenia, natomiast w samej Polsce około 5 milionów. „…. No i proszę powiedzieć, czy ludzie nie mają napierdolone w tych łbach ?!

 12. jok said

  1. Szkoda tych pań
  2. Raczej możemy domyślić się kto właściciel – nie z powodu zarządzeń co do żywności, lecz znajomości świata,’
  3 Wiadomo, ze świat jest źle skonstruowany, zarządzany – w świecie zachodnim: te uprzywilejowanie jednej etny, często jawne, często ukrywane, ale zawsze każdy czuje te tabu, z wypraniem łbów takim, że jawne absurdy omawia się jako rzeczy poważne – i marnotrawstwo żywności jest złe, a „etna” pilnuje by innym nie przybyło.
  4. Jasne że „etniczni” pilnują byśmy mieli neizbyt oj niezbyt dobrze
  5. Wiadomo, ze niszczą przemysł i budują „sieci sklepowe”

  ALE

  dopóki nie stworzymy komunizmu całkowitego i dla wszystkich z darmową żywnością, oraz
  pominiemy punkty powyżej 2-4,, bo nie zmienimy świata przy omawianiu sieci sprzedaży

  takie postępowanie wydaje mi się zrozumiałe.

  Rozwiązanie alternatywne „liberalne” „zezwalające na dowolne użycie odpisanej/ciut ciut przeterminowanej żywności”, skutkowałoby handlowaniem żywnością przez pracowników w sposób wyraźny ograniczający popyt na żywność wśród krewnych i znajomych pracowników, z istotnymi stratami dla sklepów.
  Rozwiązanie „połliberalne” jest może i dobre, ale tam gdzie i tak jest dużo pilnowania (duże hurtownie?), ale niemożliwe w sklepach: odpisaną żywność mogą spożyć pracownicy na miejscu, ale bez jej wynoszenia (jak to kiedyś było, pewnie i dziś tak jest, w Wedlu: jesz ile chcesz (nawet świeże rzeczy), nic nie wolno wynieść).

 13. Marucha said

  Nie wiem, kto jest właścicielem Dino. Wiem natomiast, że łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż gojowi stworzyć jakiś większy biznes.
  W Polsce – goj może, ależ owszem, być właścicielem np. warsztatu szewskiego albo lokalnej piekarni. Wyżej nie podskoczy.

 14. Anucha said

  Ad:5
  Żywność marnują koncerny i korporacje międzynarodowego żyda.
  Pańskiego jabłka z babcinego sadu , które zostało wyrzucone, w tej statystyce nie ujęto.
  Tak też jest z żywnością zakupioną. Nikt nie może znać skali marnotrawstwa .

  Jestem często na załadunkach w tzw. zakładach oczyszczania miasta w sekcjach recyklingu.
  Ostatnio w Sittingbourne widziałem kilkadziesiąt ton melonów. Były zapakowane elegancko w kartonowe pojemniki. Owoce były w doskonałym stanie. Pracownik Polak powiedział , że w poprzednim tygodniu mieli dostawę bananów , też kilkadziesiąt ton. Banany były także w b. dobrym stanie.
  I tak biorą się te miliony ton proszę pana.
  Mojego „pawia” też nie wliczają do statystyki ( chociaż tych delicji najbardziej mi żal) 🤣

 15. Anucha said

  Ma być
  Ad:11

 16. Isreal said

  5 mln ton to jakieś 0,4 – 0,5 kg na głowę dziennie – duży czy mały, chłopak czy dziewczyna….
  Do takich osiągów rzydy są niepotrzebne, wystarczy rzucić okiem na to co paliaki wyrzucają codziennie (nie wszyscy)
  bez dinusiów, biedronek żabek i kauflandów ………..

  katastrofą (na nasze życzenie) jest to, że bubek kontroler wyrzuca z pracy ludzi za coś jak najbardziej ludzkiego i pożądanego …. nie marnowanie żywności ….

 17. Boydar said

  Katastrofą jest, że nie poślizgnął się na skórce od banana i nie nadział na szpikulec do lodu, nawet kilka razy.

 18. Anucha said

  Ad:16
  Israel a jak przedstawia się sytuacja z koszernym żarciem?
  Wyrzucacie 0.5 kg od mycki?😀

 19. DanaLem. said

  Rzecz dziala sié kilkanascie lat temu…renomoway hotel i restauracja w Bialowiezy…na recepcji dziewczyna(600zl.poborow-wowczas) i kelnerzy niosàcy kilogramy luksusowego jedzenia:z przyjécia-do kosza.Niechby ktorykolwiek sprobowal dac cos z tej,nietkniétej,luksusowej tacy-wylecialby na zbity pysk! ¨Zeby(te rzydy,po wodzie(kiedys) chodzily i napic sié nie mogly¨!

 20. Isreal said

  ad 18
  cisza nocna , na osiedle wjeżdża czarne nienowe bmw, wysiada kark i drze japę na całe osiedle – Zajebala!!!! cisza, znowu drze japę tylko 10db głośniej -Zajebala!!!!!!
  no i otwiera się okienko , wychyla się odpowiednia blondyna i sztorcuje karka – Debilu jeden, ile razy ci mówiłam – Izabela!!!!!!

  Anucho jeden, jeżeli już to Isreal !!!!!!!!
  ( Is’real)

 21. Anucha said

  Ad:20

  Żydek,który posiadał swoją własną fabrykę mięsną.
  Jednak, że był już w podeszłym wieku postanowił przekazać interes swojemu jedynemu synowi.
  Przyprowadził Icka do fabryki i mówi:
  – Synu widzisz tę maszynę? Do niej wkładasz barana i wychodzi parówka, rozumiesz?
  – Nie – odpowiada syn.
  Ojciec tłumaczy więc jeszcze raz:
  – Maszyna, baran, parówka… rozumiesz?
  – Nie – ponownie odpowiada syn.
  Ojciec nie wytrzymuje, ale tłumaczy jeszcze raz:
  – Tu masz maszynę, w nią wkładasz barana i wychodzi parówka… rozumiesz wreszcie?
  – Nie tate,ale powiedz mi czy jest maszyna w którą się wkłada parówkę i wychodzi baran?
  – Tak, Sara twoja matka

  Israel ty nie pierd.l , ty wiesz o co chodzi.

 22. Przemysław Jakub said

  A pana Anuchę znowu lubieżność ponosi.

 23. Anucha said

  Panie Przemysławie

  Podśmiechujki Isreala z Polaków wkurwia. ją .

 24. Isreal said

  ad 23 mnie też, mnie też ….
  ale nie Isreala a Israela, a to dwa bieguny …

  to tak jak p w słowie polak i P w słowie Polak – pomiędzy nimi kosmos …
  ale pojęcie tego widać poza zasięgiem ….

  a Pan ostrzegał „nie rzucaj pereł ….” ))

  choć podobno”perły humoru wtedy najlepsze , kiedy najcelniej trafiają w wieprze” ….

 25. Anucha said

  Ad:24
  To już jest nieracjonalność .
  0,5 kg żywności na myckę i jeszcze te perły. 😀

 26. NN said

  ad. 19 DanaLem.

  Takie sytuacje rzeczywiście miały miejsce na początku 21. wieku. Sam jak byłem młody próbowałem coś zarobić w hotelarstwie. Jak proponowano minimum płacowe, od razu pytałem się o deputaty/ bardziej współcześnie benefity. Reakcje najczęściej agresywne, ale czego się spodziewać po dorobkiewiczach?

 27. Lily said

  „SERCE MOJE RADUJE SIE.
  WIDZAC ROZKWIT KULTURY
  ZYDOWSKIEJ w POLSCE”. A.D.
  Poczatek nastapil,w roku 1978.

 28. Lily said

  Re27;Lily
  Pierwsze zdanie wypowiedziane bylo,
  dokladnie jak ponizej.
  „RADOSC ROZPIERA MOJE SERCE”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: