Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jeszcze o „szczepionkach”, czyli grochem o ścianę. Polactwu amputowano mózgi.

Posted by Marucha w dniu 2021-06-09 (Środa)

Prof. Maria Majewska mejlem 9.06.2021

Wiadomość od anonimowego lekarza:

Witajcie.

Jestem ciężko zapracowanym lekarzem (ze specjalizacji psychiatrą).

Chciałabym podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem. Staram się być na bieżąco. Mam nadzieję że ta wiedza przyda się do podejmowania decyzji co robić. Sytuacja jest tak nowa, zaskakująca i makabryczna że łatwo się pogubić, a pogubiło się nawet wielu „ekspertów”.

Salus aegroti suprema lex.
Primum non nocere!

Preparaty genowe zwane „szczepionkami przeciw Covid-19” dopuszczone w TRYBIE AWARYJNYM na 2 lata (inaczej warunkowym) przez EMA w UE i FDA w USA – nie są szczepionkami w dotychczasowym sensie tego słowa. Dotąd było to wprowadzenie osłabionego patogenu lub jego fragmentu do mięśnia żeby układ odpornościowy go poznał i zapamiętał przez co w kontakcie z dzikim patogenem skuteczniej go pokona – ponieważ szybciej wytworzy przeciwciała.

Tutaj do mięśnia wprowadzony jest fragment materiału genetycznego wirusa Sars Cov-2 który nie tylko dostaje się do krwi ale wnika do naszych komórek i w rybosomach komórki (gdzie normalnie powstają białka na bazie naszego DNA potrzebne dla naszego organizmu) wymusza aby na bazie materiału genetycznego wirusa nasze komórki wyprodukowały białko wirusa, konkretnie białko spike (białko „S”) czyli kolca koronawirusa Sars Cov-2 Następnie to białko jest prezentowane na powierzchni naszych komórek i ma pobudzać organizm do produkcji przeciwciał na to białko. Jest to więc ingerencja dużo głębsza w nasz organizm niż wykazuje klasyczna szczepionka.

Mało tego, w niezależnych (od koncernów farmaceutycznych) badaniach naukowych wykazano że to wyprodukowane w naszych komórkach białko „S” prezentują na swojej powierzchni także nasze komórki śródbłonka naczyń krwionośnych, i samo to białko „S” (czyli nie musi to być cały wirus) zlepia ze sobą komórki obecne we krwi, min. płytki krwi – powstają konglomeraty komórek co jest groźne szczególnie w najdrobniejszych naczyniach krwionośnych, włosowatych czyli doprowadzających krew bezpośrednio do wszystkich narządów, ponieważ zatykają te naczynia włosowate, tworzą się zakrzepy i zatory i z braku ukrwienia powstają uszkodzenia tych narządów, najgroźniejsze są zawały płuc – tzw. zatorowość płucna i obwodowa zatorowość płucna, zawały mózgu i serca.

Poza tym, co też udowodniono naukowo – powstają przeciwciała przeciw naszym płytkom krwi (zaburzenie z kręgu autoimmunologicznych) w wyniki czego spada ich ilość i to jest drugi mechanizm powstawania groźnych powikłań zakrzepowo-zatorowych które prowadzą do kalectwa lub śmierci.

Ta nowa jednostka chorobowa ma już swoją nazwę: „Immunologiczna zakrzepica z trombocytopenią (=małopłytkowością) indukowana szczepionką” (przeciw Covid-19) czyli VITT. Jej częstość wg badań w Niemczech, Danii , Austrii, Norwegii, Hiszpanii to 1/10 000 – 1/100 000 zaszczepionych, z czego blisko 50 % kończy się śmiercią (!). Występuje zarówno w ŻYŁACH – w nietypowych miejscach np. mózgu („Zakrzepica zatok żylnych mózgu”), brzuchu (trzewiach) jak i w TĘTNICACH ( np. udary mózgowe krwotoczne i niedokrwienne czyli wylewy krwi i zawały w mózgu), zawały serca, zatorowość płucna) a także rozsiane wykrzepianie wewnątrznaczyniowe.

Jest to rzadki dotąd rodzaj powikłań zakrzepowo-zatorowych, bo jednocześnie występują zakrzepy i krwawienia (zazwyczaj jest albo jedno albo drugie). W razie obaw warto badać sobie kontrolnie poziom D-dimerów.

Nie jest to jedyny rodzaj powikłań. Z różnych krajów min. z Izraela pojawiają się coraz częstsze doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego i osierdzia zwłaszcza u młodych mężczyzn po „zaszczepieniu”. Zdarzają się rzadkie dotąd choroby jak zapalenie poprzeczne rdzenia kręgowego (z porażeniem kończyn). Poza tym zapalenie mózgu, napady padaczkowe, utrata wzroku, zaburzenia cyklu miesięcznego u kobiet i wiele innych.

Najgorszą rzeczą są zgony.

Reasumując: już samo białko „Spike” jest toksyną wywołującą chorobę.

>https://altershot.tv/ze-swiata/popelnilismy-blad-bialko-kolca-samo-w-sobie-jest-toksyczne
>https://www.goniec.net/2021/05/29/kanadyjski-wirusolog-alarmuje-proteina-bialka-szczytowego-generowana-przez-szczepienia-to-niebezpieczna-toksyna/

Warunkowy tryb dopuszczenia oznacza:
1) [dopuszczenie] z powodu braku skutecznych leków
2) „szczepionki” cały czas są badane – ich skuteczność i bezpieczeństwo, wszelkie objawy uboczne, powikłania powinny być dokładnie raportowane.

Jednak system monitorowania jest tak skonstruowany że do oficjalnych rejestrów np. w USA trafia niewielki odsetek- ok. 1% (min. o tym, oraz jak bezpieczeństwo wygląda w praktyce – poniżej)

>https://www.bitchute.com/video/fD6V8QhJEkVx/

W Polsce NOP-y są dużo bardziej lekceważone.

Przykładem może być niezgodna z prawdą informacja podana przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z 15.03. br jakoby w Polsce nie było zgonów po przyjęciu preparatu Astra Zeneka – tymczasem już wcześniej z lokalnych mediów można było się dowiedzieć o conajmniej 1 zgonie: 1.03 zmarła 36-letnia nauczycielka z woj. wielkopolskiego po kilku dniach od zaszczepienia a nauczycielka z Gdańska ledwo uniknęła śmierci.

>https://leszno.naszemiasto.pl/leszno-nie-zyje-mloda-nauczycielka-ktora-kilka-dni/ar/c1-8165193
>https://www.youtube.com/watch?v=eiwvxUFJXLg
>https://www.youtube.com/watch?v=pFO8xpgn40c

19.03. br. zmarła kolejna 40-letnia nauczycielka i logopedka z powodu poszczepiennej zakrzepicy z małopłytkowością. Matka ją opłakuje do dzisiaj.
>https://www.facebook.com/DejmianJ/videos/3998824320184927

Cytując za ekspertyzą Ordo Iuris Komisja Europejska nie wydała do tej pory względem którejkolwiek szczepionki przeciw Covid-19 „zwyczajnego” pozwolenia na dopuszczenie do obrotu a tylko „warunkowe” na razie na 2 lata.

Jak zaznaczono w dokumentacji związanej z procesem rejestracyjnym poszczególnych szczepionek: „oczekiwane są dalsze dowody świadczące o korzyści ze stosowania produktu”, „w celu potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa stosowania szczepionki Covid-19 (…) podmiot odpowiedzialny (czyli producent) powinien złożyć ostateczne raporty końcowe z randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych” (data realizacji w zaleznosci od firmy 31.05.2022, koniec grudnia 2023, koniec marca 2024)”.

Badania kliniczne mają co najmniej 4 fazy. „Szczepionki” przeciw Covid-19 u dorosłych są obecnie w 3. fazie badań klinicznych.

Każde badanie kliniczne z definicji jest eksperymentem medycznym.

Artykuł 39 Konstytucji Rzeczypospolitej mówi że: „Nikt nie może byc poddawany eksperymentom naukowym w tym medycznym bez dobrowolnie wyrażonej zgody” .

Regulują to również z przepisy prawa międzynarodowego (min. Kodeks Norymberski) oraz polskie regulacje ustawowe (Ustawa o zawodzie lekarza, Prawo farmaceutyczne).

Aby zgoda na udział w eksperymencie była ważna i skuteczna, musi być:

– udzielona przez podmiot mający prawną i faktyczną kompetencję do jej udzielenia
– udzielona świadomie (przez podmiot w należyty sposób poinformowany o spodziewanych korzyściach i grożących mu ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania, jak również o możliwości odstąpienia od udziału w eksperymencie na każdym jego etapie
– wyrażona w sposób dobrowolny, to znaczy nie może być wyrażona pod wpływem zależności od lekarza, czy np. pracodawcy, czy pozostawania pod jakąkolwiek presją
– wyrażona uprzednio
– udzielona jednoznacznie i w formie przewidzianej przez prawo – w przypadku eksperymentów medycznych prawo przewiduje formę pisemną.

Każdy powinien być powiadomiony jakie objawy uboczne czy powikłania mu grożą nawet jeśli są rzadkie.

>http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/Content/52913/PDF/02_Agnieszka_Malicka.pdf
>http://www.bibliotekacyfrowa.pl/Content/43846/PDF/020.pdf

Eksperymentem niespotykanym dotąd w historii jest też sama masowość szczepień w skali globalnej. Światowej sławy naukowcy, w dziedzinie wirusologii jak laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier czy specjaliści od szczepionek jak Geert Vanden Bossche apelują o zaprzestanie globalnych szczepień przeciw Covid-19 min. z powodu prowokowania nowych, coraz groźniejszych mutacji SARS Cov-2, które będą się wymykać sztucznie wytworzonej odporności na poprzednie warianty osób zaszczepionych.

>https://www.pokoleniex.com/swiat/2021/04/02/wielkie-autorytety-zabieraja-glos-w-sprawie-masowych-szczepien/
>https://twitter.com/zirudela/status/1396196829054881797
>https://fpg24.pl/bardzo-wazny-glos-w-sprawie-masowych-szczepien-na-covid-19/
>https://www.youtube.com/watch?v=STq5_Vm3LkA

Najgorsze jest to że u nas w Polsce Pfizer zaczął podawać swój preparat najmłodszym. Jest to niezgodne z naszym prawem i na mam nadzieję że jak najwięcej Polaków włączy się do PROTESTU. [Już to widzę… – admin]

Pojawiła się zawoalowana informacja że już w styczniu eksperymentowi były poddane dzieci od 3. miesiąca życia !!! (faza przedkliniczna ?)- dane są utajnione (!?)

>https://wiadomosci.wp.pl/szczepionka-na-covid-rowniez-dla-dzieci-w-rzeszowie-juz-trwaja-badania-kliniczne-6601735988079136a

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat mają być uczestnikami badania 1. fazy badania klinicznego

>https://naszapolska.pl/2021/04/30/pfizer-przeprowadzi-w-polsce-testy-szczepionki-na-dzieciach-od-6-miesiaca-zycia/

Proszę wysłuchać zwłaszcza od 22 min.

>https://www.youtube.com/watch?v=d-QyvJQwxVk2

Dzieci na Covid-19 praktycznie nie chorują, ryzyko zgonu z powodu „zaszczepienia” jest dla nich nieporównywalnie wyższe niż z powodu Covid-19 (porównując z ilością zgonów po „zaszczepieniu” dorosłych).

Pfizer ma na swoim koncie przestępstwa i procesy karne, także wobec dzieci

>https://wiadomosci.wp.pl/producent-viagry-zaplaci-gigantyczne-odszkodowania-6082124001387649a
>https://mojejaslo.pl/cala-prawda-o-koncernie-farmaceutycznym-pfizer-producencie-szczepionek-na-covid-19/

Jednak w obecnym porządku (pseudo)prawnym osoby z powikłaniami, ich rodziny, w przypadku dzieci – ich rodzice nie mogą domagać się od koncernów farmaceutycznych żadnych odszkodowań.

>https://www.bitchute.com/video/FRWBJudrbgbv/

A teraz bardzo ważne. W powszechnej indoktrynacji kłamstwem jest że nie ma skutecznych leków na Covid-19. Owszem są. Są to leki znane w medycynie od kilkudziesięciu lat chociaż stosowane z w różnych wskazaniach rejestracyjnych.

U nas w Polsce jest nim Amantadyna (chlorowodorek: Viregyt K i siarczan: Amantix). Od początku pandemii tj. od marca 2020 stosuje ją specjalista chorób płuc dr Włodzimierz Bodnar z Przemyśla, a za nim wielu innych lekarzy; od kwietnia 2020 jej potencjał dostrzegł prof. Konrad Rejdak, neurolog z Lublina, w maju 2020 projekt leczenia na oddziałach Intensywnej Terapii (dla najciężej chorych !) napisał doc. Cezary Pakulski, anestezjolog ze Szczecina.

Nasi lekarze są ignorowani przez członków tzw. rady medycznej przy Premierze, schematy leczenia chorób zakaźnych w Polsce zależą od prof. Horbana i prof. Flisiaka. Amantadyna jest przez nich określana jako nieskuteczna, toksyczna, prof. Flisiak wypowiedział się nawet (TV PolSat) że jej stosowanie jest przestępstwem, co oczywiście jest nieprawdą. Stosowanie leków poza wskazaniami rejestracyjnymi jest powszechną praktyką w Polsce i na świecie. Lek nie może być toksyczny skoro u pacjentów z chorobą parkinsona, często starszych, jest stosowany miesiącami, bywa ze latami, a w Covid-19 tylko 7 do 14 dni.

Amantadyna została wynaleziona jako lek przeciwwirusowy ok. 40 lat temu, była stosowana w leczeniu grypy, od kilkunastu lat, jest stosowana w neurologii (min. choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane) i psychiatrii (jako tzw. lek korygujący w zespołach parkinsonowskich), w anestezjologii (u pacjentów z ciężkimi urazami mózgu bo ochronnie działa na mózg). Wskazania rejestracyjne ma w grypie typu A i chorobie Parkinsona, w pozostałych wskazaniach recepta na 100%.

Wobec oporu w/w profesorów rady medycznej w grudniu 2020 udało się wywalczyć badanie kliniczne Amantadyny w Polsce dla Covid-19 (lekarze, prawicowi dziennikarze, opinia publiczna, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł). Mamy zaprojektowane badanie 2-częściowe: dla pacjentów w początkowej fazie choroby pod kierunkiem prof. K. Rejdaka – 200 pacjentów w 8 ośrodkach oraz dla średnio- ciężkich pacjentów potrzebujących tlenoterapii pod kierunkiem prof. Adama Barczyka, pulmonologa z Katowic z udziałem dr W. Bodnara- 500 pacjentów w 20 ośrodkach w Polsce. Decyzja o badaniu klinicznym zapadła w grudniu 2020, jednak ministerstwo zdrowia nie tylko nie pomogło ale mnożono i dalej są przeszkody urzędniczo- prawno- formalne, co spowodowało że lek w Lublinie i Katowicach zaczął być podawany na początku kwietnia 2021 a w pozostałych ośrodkach nadal jest problem !
>http://wpolsce.pl/magazyn/14199-czy-polacy-chetnie-biora-udzial-w-badaniu-amantadyny

[Amantadynę, znaną od wielu lat, te lekarskie kurwy muszą dopiero zbadać.. ale „wyszczepionki” każą stosować bez żadnych zahamowań. Pierdoleni w dupę, przekupieni skurwiele. – admin]

W końcu naszych badaczy docenili Niemcy i Duńczycy którzy wiosną 2021 błyskawicznie zrobili obiecujące badania laboratoryjne, w Danii trwa badanie kliniczne (czyli na pacjentach). Jednocześnie Duńczycy zwołali badanie międzynarodowe i nie wyobrażają go sobie bez Polaków.

>http://wpolsce.pl/magazyn/14200-cala-europa-zbada-amantadyne
>https://wpolityce.pl/polityka/550598-powstalo-swiatowe-konsorcjum-ktore-zbada-amantadyne
>https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550564-polskie-badania-amantadyny-w-miedzynarodowym-konsorcjum

Lekarze i pacjenci do Amantadyny byli przez oficjalną narrację zniechęcani, a nawet zastraszani.

>https://przychodnia-przemysl.pl/izby-lekarskie-przesladuja-przychodnie-i-lekarzy-ktore-nie-zamknely-sie-na-pacjentow/
>https://przychodnia-przemysl.pl/jaka-jest-skutecznosc-i-bezpieczenstwo-leczenia-amantadyna-czas-na-twarde-dane-prosto-z-nfz/
>https://przychodnia-przemysl.pl/amantadyna-na-indyjska-mutacje-wirusa-sars-cov-2/

Na świecie informacje o skuteczności starych, znanych leków do leczenia Covid-19 też są niedopuszczane do głosu, wyrzucają je platformy społecznościowe; WHO bojkotuje kolejne leki wydając sądy o ich rzekomej nieskuteczności.

Na świecie są to Hydroxychlorochina + Cynk, Iwermektyna (stosowana z min.powodzeniem w Czechach i na Słowacji), Fluwoksamina, Mirtazapina i inne

>https://www.bitchute.com/video/mDYg1Al630Ur/ (USA lato 2020)
>https://www.bitchute.com/video/7UuiJbVb7qm8/ (USA lato 2020)

Niezależne stowarzyszenie lekarzy w USA: „Amerikas Frontline Doctors” zrobiło własne i podsumowało dotychczasowe badania Iwermektyny, i wzywa kraje całego świata do jej stosowania bo są przekonani ze to zakończy pandemię.

>https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C869135%2Cnatychmiastowe-globalne-uzycie-iwermektyny-zakonczy-pandemie-covid-19

Dr Alessandro Santin, onkolog i naukowiec z Yale o skuteczności Iwermektyny

>https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/badania-naukowe/najlepszy-lekarz-badacz-yale-iwermektyna-dziala-w-przypadku-dlugodystansowego-covid/

W Polsce Niezależne Stowarzyszenie Lekarzy właśnie się tworzy.

Osobiście mam doświadczenie leczenia Amantadyną i jestem zdumiona jej skutecznością. W szczycie 3. fali 1/3 moich Pacjentów miała Covid-19. Nie mogli dodzwonić się do POZ ani dostać się do szpitali z braku karetek i miejsc. Lek jest na receptę i musi być umiejętnie dawkowany przez lekarza w zależności od stanu klinicznego Pacjenta. W razie potrzeby antybiotyk na nadkażenia bakteryjne, płyny co najmniej 3 l/dobę.

Bardzo ważne: są badania że wit. D3 chroni przed zachorowaniem i skutecznie zmniejsza cięzkość przebiegu. 80% pacjentów którzy musieli się znaleźć w szpitalu ma zaniżony jej poziom we krwi.

Dawki witamin i minerałów:

wit. D ok. 4000-6000 j.m./dobę
wit. C ok.1000 mg/d, Magne B6

>https://gloria.tv/post/RmeuziiVFBoc6QGEUXRY8bGr1

Wysłuchajcie tego uważnie w całości, a nie mówcie, jak już będzie za późno

Wszystkie wywiady:

>https://planetlockdownfilm.com/full-interviews/

Michael Yeadon Były wiceprezes i dyrektor naukowy firmy Pfizer przez 16 lat. Założyciel udanego start-upu farmaceutycznego.:

>https://rumble.com/vg4inv-michael-yeadon-full-interview-planet-lockdown.html

Nad. Peryskop

 

Komentarzy 46 do “Jeszcze o „szczepionkach”, czyli grochem o ścianę. Polactwu amputowano mózgi.”

 1. xyz said

  Polactfu już dawno obrzezano mózgi. Niektórzy chcą się tłumaczyć ukrom z Operacji Wisła. 🙂 Wstawiam zapis Konferencji z 2017. Człowiek sobie czasami nie zdaje sprawy, o ilu sprawach wie tak mało.

 2. Pauze zawsze rob 1:05 a nie 45 said

  Wojtek o szczepieniach

 3. Nie przesadzajmy!

  Okazuje się, że polski naród pozbawiony własnych mediów, a więc pozbawiony komunikacji społecznej, nie posiadający własnej reprezentacji politycznej, spauperyzowany, poddany żydo-medialnemu terroryzmowi i okupacyjnym rządom żydowskiego reżimu, potrafi w ważnych momentach zachować zdrowy rozsądek i upór.

  31.05.2021r. w TVN w programie „Tak jest” (https://tvn24.pl/go/programy,7/tak-jest–odcinki,10840/odcinek-630,S00E630,525093) prowadzący, A.Morozowski, wyjawił, że antycovidowe szczepienia idą gorzej niż źle: do tej pory zaszczepiło się 18% Polaków !!!, a młodzi, poniżej dwudziestego roku życia nie zamierzają się w ogóle szczepić.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/06/01/czy-bedzie-norymberga-dla-covidowych-bandytow/

  ————
  W Sztokholmie Polonia szczepi się gremialnie.
  Bezmyślnie.
  Admin

 4. Kojak said

  Zydzi mowia ze Polacy to najbardziej glupi narod swiata ! I choc raz musze przyznac Zydom racje i to na 200 % ! Niestety ale ten glupkowaty Polak ma tak od zawsze ! Przyklady mozna wyliczac nieustannie i to w nieskonczonosc ! Pilsudski odrazajacy gnoj i lajdak ma prawie zawsze glowna ulice w miescie ! Ta odrazaca gnida l juz dawno powiinna byc zwyczajnie wywieziona z Wawelu na smietnik ! Niektorzy mowia, a bo sa rozne opinie ! Nie ma roznych opini albo ktos nie zna elementarnych faktow z zycia tego lotra albo jest nawiedzonym idiota !

 5. Ramirez said

  Najgorsi są tzw „naukowcy”. Potrafią zahukać prostych ludzi i wmówić im brednie, jak na przykład ta: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C86332%2Cbiolog-obawy-ze-mrna-w-szczepionce-zmodyfikuje-nasz-genom-sa-bezpodstawne

  Niby prawda, w normalnych warunkach nie ma możliwości, aby „szczepionka mRNA” na trwałe wbudowała się w ludzki genom tworząc coś na kształt prowirusa – jeśli oczywiście uczciwie (hahaha) przedstawiają jej skład. Przytacza co prawda badanie naukowe, w którym wykazano że takie wbudowanie może mieć miejsce przy relatywnie wysokich stężeniach odwrotnej transkryptazy (w tym badaniu: związanej z retranspozonem LINE1), ale w normalnych komórkach takie nie występuje.

  Wszystko to prawda, poza takim przypadkiem, gdy człowiek zostanie zarażony przez dowolnego retrowirusa (na przykład HTLV, albo HIV :P) albo hepadnawirusa (na przykład HBV wirusowe zapalenia wątroby typu B)

  Przy milionach nastrzykniętych jest to całkiem prawdopodobne, że stworzy się rasę ludzkich mutantów, roznoszących to dziadostwo z pokolenia na pokolenie. Wypadałoby o tym napisać, czyż nie?
  Dziękuję za uwagę.

 6. Krzysiek1956 said

  Pan Gospodarz nie uważa, że pan Kojak (wpis nr 4) nieco, a nawet sporo przesadził ze swoim wpisem?
  Można mieć przeróżne poglądy polityczne, ale szanujący się Admin nie powinien zezwalać na takie prostackie erupcje chamstwa i nienawiści!

  Podobno Gajówka jest „poważnym forum”, czy aby na pewno?

 7. Lily said

  JAK mozna sluchac TAKICH wulgaryzmow,
  i darcia japy?.
  NAJGORSZE,to to,ze CHCA za TO KASE.
  LOGO Ich FIRMY,ma TEZ swoja WYMOWE.

 8. rejan said

  Psychiatra mówi o genetyce. Prawda, to jest zawiłe. Dałem sobie spokój także z wszystkimi linkami. Jest ich tak dużo, że nasuwa się tylko jedno przypuszczenie, autor artykułu jakby nie wierzył nie tylko w to co napisał, ale także, że trzy linki nie wystarczą.

  Co się dzieje kiedy zostaniemy zakażeni wirusem. Wciska nam przecież do komórki nie żaden fragment RNA elementu powierzchni wirusa ale całe, bo przecież potrzebne mu są całe, pełne wigoru potomstwo.

  Cytuję autora mówiącego o szczepionce:
  Jest to więc ingerencja dużo głębsza w nasz organizm niż wykazuje klasyczna szczepionka.

  Parafrazując go, można powiedzieć, że ingerencja całego wirusa w nasz organizm jest wielokrotnie głębsza niż ta nowa szczepionka.

  My się jednak wirusów nie boimy, przecież mamy z nimi do czynienia od milionów lat.

  Być może jest jakiś błąd w moim rozumowaniu. Nie jestem przecież wirusologiem, ani psychiatra i nikogo chorego na covid nie leczyłem.

 9. @ Xyz – ad.1

  Polacy, Ukraińcy – Słowianie, kto między nas sieje nienawiść? – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/02/02/polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc/

  ———–
  Ukraińcom nikt nie musiał zaszczepiać nienawiści, zbydlęcenia, braku jakiejkolwiek etyki. Oni to mają od zawsze.
  Admin

 10. Marucha said

  Re 6:
  Ogromna większość komentarzy p. Kojaka składa się z wyzwisk. Mało w nich meritum, mało własnych myśli…
  Szkoda, bo poglądy ma, moim zdaniem, takie, jak trzeba.

 11. Oddajmy głos Russelowi said

  Ktoś napisał tak:

  „Przy milionach nastrzykniętych jest to całkiem prawdopodobne, że stworzy się rasę ludzkich mutantów, roznoszących to dziadostwo z pokolenia na pokolenie. Wypadałoby o tym napisać, czyż nie?
  Dziękuję za uwagę.”

  No to ja wkleję to:

  „Dieta, zastrzyki i nakazy będą wytwarzać od bardzo wczesnego wieku rodzaj charakteru i osobistych przekonań, które władze uznają za pożądane, tak aby każda krytyka władzy była psychologicznie niemożliwa (…) Stopniowo poprzez selektywną hodowlę, genetyczne różnice pomiędzy rządzącymi a rządzonymi wzrosną tak, aż staną się niemal różnymi gatunkami. Bunt plebsu stanie się na tyle niemożliwy, na ile niemożliwe jest zorganizowane powstanie owiec przeciwko praktyce jedzenia baraniny.”
  – Bertrand Russell, Prawnuk Brytyjskiego Księcia Bedford Johna Russella, Wnuk Premiera Wielkiej Brytanii Lorda Russella, Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (Chatham House), „Wpływ nauki na społeczeństwo”, 1953.”

 12. Piskorz said

  re 10 Panie Marucha, zgoda. Ale jak tu się nie wkurwiać na to wszystko?! Słów brak. ps Na Gocławiu podjeżdżam teraz rowerem, panienka sam siedzi w aucie i naryjnik ma prawie pod ślepia. I takich pełno wszędzie !!!. Ręce opadają.

 13. osoba prywatna said

  Szokująca analiza krwi na żywo po szczepieniu
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/05/szokujaca-analiza-krwi-na-zywo-po-szczepieniu/

 14. Wielka Kopa Tatry said

  „Polacy, Ukraińcy – Słowianie, kto między nas sieje nienawiść?” – plemię nosaczy podjudza, swoja drogą to nie rozumiem dlaczego ta maupa Janusz nie jest zydem tylko Polakiem

 15. Piskorz said

  re Z beczki innej. Dziś sprawdziłem specjalnie…Kolonie złodziei angielskich w latach „20 obejmowały prawie 34 mln km2. To super złodziejski naród. Francja na 2 miejscu. ps A potem jak był proces przeciwko zbrodniarzom japońskim, to zapomnieli dodać, że Japońce napadli, owszem, ale na ….kolonie!! Holenderskie, amerykańskie, angielskie i francuskie.

 16. Peryskop said

  Re 9

  Ta nienawiść w znacznej mierze wynika z blisko tysiącletniej tradycji chazAryjskiej.

  Po rozbiciu ich potęgi w roku 966 przez kniazia kijowskiego Światosława I Wielkiego.

  A jego syn nałożył trybut, którego nie chcąc płacić – rozpierzchli się na 4 wiatry.

  Tamten stan migania się trwa do dziś.

  Nawet z ponawianymi wciąż staraniami, aby udawać, że ich nie ma, i nigdy nie było.

 17. xyz said

  Ad. 9 Rzeczpospolita.

  W tej konferencji m.in. jest mowa o tym, jak Ukraińcy chcą wydębić odszkodowania za to, że Polacy „śmieli śmieć” bronić swojego terytorium i swoich ludzi.
  A także o tym, jak starają się przekłamywać historię.

  Nic, zupełnie nic nie usprawiedliwia rzezi bezbronnej ludności cywilnej. Rozpisał się Pan w swoim artykule. Ale czy za Zbruczem było lepiej niż w tej „zażydzonej, skatoliczałej RP”? Tam do żadnych czystek etnicznych nie dochodziło. Mało tego, Ukraińcy za Zbruczem pukali sie w głowę, gdy słuchali, co wyprawia się po Zachodniej stronie.

 18. Jack Ravenno said

  @4 KOJAK – nie zgodzę się – Polacy nie są najgłupszym narodem. Odwrotnie – są bardzo mądrzy, inteligentni, zaradni. Pytanie zasadnicze wygląda tak:

  Ilu jest między nami Polaków, ile jest Polek? To, że ktoś się urodził na polskiej ziemi, mówi po polsku nie znaczy, że jest Polakiem – tak dla uściślenia.

 19. Listwa said

  @ 8 rejan

  Fragment DNA podają nie cały.

  Zwykłe szczepionki polegają na tym , że wstrzykiwana jest grupa organizmów osłabionych (nie wirusów) aby organizm zapoznał się z nimi i zareagował układ immunologiczny. Mniej zwykłe, to wstrzykiwanie martwych szczepów + wszelkie adiuwanty, bo na martwe szczepy organizm nie reaguje. I te dodatki są szkodliwe bo są to np. związki rtęci.

  Te niby szczepionki polegają na tym , że wstrzykiwany jest wirus z fragmentem DNA, który ma powodować produkcję przeciwciał przez komórki organizmu, co oznacza generowanie działań przez komórki (a konkretniej wymuszanie) których wcześniej nie było z pominięciem w zasadzie układu immunologicznego. I to eksperymentują na polulacji. Bo wirus dostaje się do komórki i rozpoczyna proces produkcji na bazie mechanizmów DNA.
  I jest pytanie co chcą osiągnąć? i jest pytanie co im wyjdzie? I jakie będą krótko i długofalowe następstwa?

  Kaczyński zapewnia że są bezpieczne. Ale tego nie wiedzą nawet ci którzy zajmują się DNA zawodowo.

 20. Jack Ravenno said

  @5 RAMIREZ – tzw. prawa Murphy’ego odnoszą się do różnych aspektów naszej rzeczywistości. jednym z nich jest to:

  Jeśli coś może pójść źle, pójdzie źle na pewno.

  Osobiście uważam, że działanie tych „szczepionek” jest zaplanowane i w pełni zgodne z zamierzeniami „tfurcuw” dlatego nastąpi integracja z DNA. Hybrydyzacja ludzi ma jakiś cel. Może ‚zdemonizowanie’ ich w ten sposób? Sam zauważyłem, że wyszczepieńcy muchozolowi są przeważnie bardziej agresywni niż przed zakłuciem. Co więcej – praktycznie każdy ma na zakłucie jakiś ‚argument’, który z uporem maniaka wywleka wobec innych.

  To co jest wstrzykiwane ludziom to sperma szatana. Ta świadomość wystarczy by z ekstremalnym obrzydzeniem traktować całą tę „dętą aferę”.

  Idąc dalej – KAŻDY, kto swoimi działaniami przyczynia się do postępów tyranii (politycy, lekarze, cwelebryci, nauczyciele, wyszczepiający się w tym obłędzie, itd) jest WINNY śmierci w chwili obecnej co najmniej 130 tysięcy ludzi. Liczba ta cały czas rośnie. Szumowski, Niedzielski, Morawiecki, Kaczyński i reszta pomniejszego płazu to zwykli pierdoleni mordercy niegodni chodzić pomiędzy ludźmi. Demony są wśród nas i prowadzą ludzi na rzeź…

  OHYDA!

 21. A wiesz Kupo kto to said

  jest testowiron? Taki youtubowy głupek. Siedzi w USA i wyzywa w internecie katolików i Polaków. I to on wymyślił, że nosacz sundajski ma symbolizować Polaka. A nadwiślański lud jeszcze to rozpromował. Który inny naród tak by zrobił? Ktoś słyszał, żeby Niemcy wyzywali siebie samych od hitlerowców, Żydzi od parchów albo Francuzi od żabojadów?

 22. @ Xyz – ad.9

  „W tej konferencji m.in. jest mowa o tym, jak Ukraińcy chcą wydębić odszkodowania za to, że Polacy „śmieli śmieć” bronić swojego terytorium i swoich ludzi.
  A także o tym, jak starają się przekłamywać historię.”

  A czy w sukurs tym żądaniom, żądaniom żydowskich władz Ukrainy, nie idą działania żydowskiego reżimu IIIRP?

  Natomiast nie ma ludów z gruntu złych i z gruntu wspaniałych. Można lud zindoktrynować, wytresować i tak działo i dzieje się z Ukraińcami i z Polakami także (dzisiaj np. covidowa tresura i terroryzm). Dobrym przykładem są także kraje arabskie, które również udało się zantagonizować w imię żydowsko-anglosaskich interesów. Identyczna polityka jest stosowana wobec Słowian i niestety, przynosi efekty, a korzyści osiąga żydowsko-anglosaska światowa finansjera, a przed nią, wcześniej Kościół.

 23. revers said

  Saa za zato wytyczne min. zdrowia dotyczaace oddawania krwi po szczepieniu na covid ktore wstrzymuja pobierania krwi i osocza krwi na okres od 7 do 14 dni od chwili zaszczepienia na covid.

  Z prrzerwa przy wystapieniu skutkow ubocznych do 7 dni. sic!

  https://tvrepublika.pl/Wytyczne-dot-oddawania-krwi-po-szczepieniu-Ministerstwo-Zdrowia-z-nowym-projektem,120328.html?fbclid=IwAR1Qu_mzXG6TQ_51iYVR8yZnjIXyQRsdazwKGcds_4C-FvpqawwHgUhGyzg

 24. revers said

  Testy PCR na covid odrzucila Szwecja, bo tam szybko doszli do wniosku ze testy pcr daja takie same falszywe wyniki jak przed i po szczepieniu.

 25. Marucha said

  Re 12:
  Ja to rozumiem, bo sam się nieraz wkurwiam, dlatego też toleruję p. Kojaka może bardziej, niż powinienem.

 26. NICK said

  Najpierw wypierpapier Guta.
  Powtarzam!

 27. Jack Ravenno said

  @26 NICK – oczywiście, ale nie tylko jego! Ale jak? Skoro jest ich LEGION!

 28. NICK said

  Gut się posypie to innych będzie łatwiej.
  Pisałem… .
  Dawno.
  Dyskusji innej nie podejmę.
  Z nikim.
  Nic nowego.

  Guta obnażyć powszechnie.
  Ech; albo – qrva.

 29. NICK said

  Pierwszy jest Gut.
  (jeśli nie wiecie)
  Spalić mendę.
  Zniszczyć.
  Metodą TU i TERAZ.
  Wiem co piszę.

  Od dawna… .

 30. revers said

  re26

  p.Nick,wlasnie niemiecki min. zdrowia Spath, zawodowy gej i politolog na konferencji medialnej w tv przy tlumaczeniu o koniecznosci szczepienia dzieci pokazal znak \mm/
  szatanistow.

  I takie to sa dzieje nowozytnej europy dokad pogonil nas JP2, w uni by w znaku ave satan, lucyfer decydowal o zdrowiu i zyciu dzieci.

 31. NICK said

  My się rozumiemy, Reversie.
  Nie przeczy to temu by, czasem, coś do siebie napisać.
  Zatem pozdrawiam.

 32. Piskorz said

  re 16 Nawet z ponawianymi wciąż staraniami, aby udawać, że ich nie ma, i nigdy nie było.””..bardzo dobra uwaga na koniec wpisu.!! Bo tak jest jak 16 pisze.!

 33. A teraz wyobraźmy sobie, że władza chce nam podać placebo, wiedząc, co zawierają prawdziwe preparaty. Jak zachęci nas do tego? Bo powiedzieć nam prawdy przecież nie może…

  Nie ma dziś ani jednej osoby, która byłaby w tym całym bałaganie wiarygodna. Dlatego rozwiązanie siłowe wydaje się niezbędne.

 34. xyz said

  Ad 22 Rzeczpospolita.

  Mówi Pan, że narody można wytresować. Więc ja nie wiem, jak można tak bardzo wyrzec się człowieczeństwa, aby z satysfakcją masakrować bezbronnych ludzi. Swoich sąsiadów, a czasami członków rodzin. W każdym społeczeństwie są jacyś degeneraci i zboczeńcy. Jednak jest to margines, od którego reszta się odżegnuje. Ukraińcy wprost przeciwnie. Dobudowuje się jakoś ideologię do rzezi, a pomija się zwykły motyw rabunkowy. Za krowę i pierzynę, nie wolną Ukrainę.

  Naiwność ludzi takich jak Pan zachęca Ukraińców do osiedlania się tutaj i budowania w PL Samoistnej. U siebie bieda, Ruskim nie podskoczą, bo Ruscy nie będą się patyczkować.

  Najłatwiej będzie gadać brednie o jedności słowian, łatwowierne Lachy się ucieszą. A potem, gdy będzie już ich naprawdę dużo, zdobędą obywatelstwo i znaczącą siłę polityczne, będą łazić po ulicach miast i wyć: „Sława ukrainii”.

  Wie Pan co jest najgorsze? To, że te całe zbrodnie sie opłaciły. Nasze dzieci gniją w ziemi, a ich pięknie rozwijają się pięknie i kształcą w PL.

 35. lewarek.pl said

  33. Krzysztof M.
  Dlatego rozwiązanie siłowe wydaje się niezbędne.

  Należy mocniej walić w klawiaturę komputera. Jak się rozwali, to kupić nową.

 36. assasello said

  argument polactwa w UK:

  „szczepię się bo „chcem” jechać na wakacje”

  nie ma ratunku

  piekło i szatani

 37. revers said

  „Kanadyjski profesor teologii dr Pierre Gilbert podczas wykładu w 1995 r. ostrzegał przed nadchodzącą obowiązkową szczepionką zawierającą ciekłe kryształy, które po wystawieniu na działanie częstotliwości magnetycznych zamieniają odbiorców szczepionki w „zombie”. …

  https://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&u=https://survivalblog.science.blog/2021/05/19/vaccines-turn-recipients-into-zombies/

  O wiele goznijsza moze byc gleboka kontrola nie zaczepionych polakow dla nie zaszczepionych polakow, tu moze skonczyc sie szybko zywot nie zaszepionych, pod wplywem negatywnej kontroli osrodkow wladzy nad „zombies”, zanim sami nie wezma sie za zombies.:

 38. ort said

  to, że na świecie istnieją ludzie głupi, jest powszechnie znane. Prof. Cipolla z Stanford University zajął się tym tematem bo był przekonany, że nie doceniamy jej wpływu na ludzkie zachowania i NIE DOCENIAMY liczby GŁUPCÓW wokół nas i jego konstatacje>
  5 PODSTAWOWYCH PRAW LUDZKIEJ GŁUPOTY
  1. Zawsze i nieuchronnie wszyscy nie doceniają liczby głupich jednostek w obiegu.To, że na świecie istnieją ludzie głupi, jest powszechnie znane
  2. Prawdopodobieństwo, że dana osoba jest głupia jest niezależne od innych cech tej samej osoby
  3.Głupim jest ten, kto wyrządza szkodę innej osobie lub grupie, nie uzyskując przy tym korzyści dla siebie, a nawet szkodząc sobie.
  4. Niegłupi ludzie zawsze nie doceniają szkodliwego potencjału głupich ludzi.
  5.Głupi człowiek jest najbardziej niebezpiecznym człowiekiem, jaki istnieje.
  a detale tutaj>
  .https://psychology-spot.com/basic-laws-of-human-stupidity

 39. UZA said

  „Parafrazując go, można powiedzieć, że ingerencja całego wirusa w nasz organizm jest wielokrotnie głębsza niż ta nowa szczepionka”.

  To nie jest takie proste. W naturze wzbudzenie układu odpornościowego trwa tak długo, jak długo występuje ekspozycja na patogen (akcja-reakcja). Potem wszystko się uspakaja, aż pojawi się coś nowego i znowu trzeba będzie reagować . System jest elastyczny i dostosowuje się do sytuacji. Idea serwowanych obecnie Polakom „szczepionek” jest taka, że ludzki organizm ma produkować jakieś białko tego ich słynnego wirusa i w ten sposób prowokować układ odpornościowy do reakcji. Jak długo będzie trwało to sztuczne stymulowanie układu odpornościowego, i czym się ostatecznie skończy – nie wiadomo. Nie wiadomo też , czy osłabione organizmy ludzi starych, schorowanych zdobędą się na wymuszoną reakcję, a jeśli tak, to czy zafiksowane na koronawirusie znajdą jeszcze siły na obronę przed innymi patogenami, które przecież istnieją i otaczają nas z każdej strony.

  ” A teraz wyobraźmy sobie, że władza chce nam podać placebo, wiedząc, co zawierają prawdziwe preparaty. Jak zachęci nas do tego? Bo powiedzieć nam prawdy przecież nie może…”

  Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tej czy innej pookrągłostołowej władzy, chcącej nas ratować przez podanie placebo. Mogę sobie wyobrazić, że próbowaliby ocalić siebie i swoich bliskich, ale nas ?!

  „Dobudowuje się jakoś ideologię do rzezi, a pomija się zwykły motyw rabunkowy. ”

  Żeby to był chociaż zwykły motyw rabunkowy… Niestety, była to sadystyczna radość z krzywdzenia innych ludzi. Oni nie tylko zabijali, oni się pastwili. Nawet jeśli pomiędzy Polakami a Ukraińcami występowały wcześniej jakieś sąsiedzkie animozje, to nie uzasadniały przecież takiej chorobliwej nienawiści i dzikiego okrucieństwa.

 40. NICK said

  A teraz wyobraźmy sobie, że władza chce nam podać placebo, wiedząc… .
  No właśnie.
  Krzysztof M. (33).
  Póki co, „szczepionka” jest dedykowana grupom.
  A, jak pisałem z rok temu, będzie dedykowana indywidualnie.

  P.S.
  Do ogółu.
  Wiedząc, iż większość Gajówkowiczów się była „zaszczepiła”, wcale mi ich nie żal.
  Czwarta fala nadchodzi a zaszczepieni się cieszą?
  Ostatnie wasze urlopy.
  Zalecam normalnym by ograniczyli kontakty z covidiotami.
  Z powodów różnych.
  Tym razem głównie zdrowotnych.
  „Zaszczepieni” są bardziej zaraźliwi.
  W nich są mutacje.
  (nie rozwijając tematu)

 41. Boydar said

  Zawsze byłem w mniejszości 🙂

  I jestem z tego dumny ! Choć dręczy mię myśl, że przecież miliardy much nie mogą się mylić …

 42. revers said

  Polityczna szefowa big farmy Merkel zapowiedziala na europe 3 szczepionke „wyrownawcza”, czy update i upgrade.

  zainstalowalo sie na kompie OS Micosofta gatesa z wszystkimi prawami Murphiego dotyczacych zlozonych systemow technologicznych, to teraz po technokratycznym przelozeniu na userow niby humanistow, trzeba sie lepiej transhumanizowac i zaszczepiac kilka razy w roku z szczepionkowymi update i upgrade, do resetu wlasnego zycia lub funkcji exit

 43. NICK said

  Jestem z Ciebie dumny, Lub:elaku.
  🙂 .
  Cii, wiadomo.
  Mylić siem nie mogom.

  P.S.
  Dobrze, że.
  Nie zostałeś „pracownikiem”.
  Naukowym.
  Bywaj.

  (ale tylko dlatego, że nie mam(a) siły sprawczej)
  🙂 .

 44. Boydar said

  Nie ze mnie bądź dumny, bądź dumny że należysz do ludzi których Bóg stworzył aby potrafili być dumni. Z określonych postaw, własnych i cudzych.

  Ja bynajmniej święty nie jestem, jestem kawał squrwysyna, złodzieja, mordercy i oszusta. I co z tego wynika, że kradnę, morduję i kłamię ? Nie ! Właśnie dlatego, że wiem do czego to prowadzi. Mam też wyjątkową skłonność do bab. A jednak swojej nigdy nie zdradziłem mimo że wielokrotnie miałem i ochotę i okazję. Bo WIEM jak to się kończy gdy się tak zaczyna. To nie jest bynajmniej uczciwość czy wiara, to INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY. Mam go od Stwórcy, bo i skąd indziej. A Stwórca wspiera tych, którzy Jego talentów nie marnują. Z mojego doświadczenia wynika niezbicie, że aby nie wpaść w gów’no jakie życie nam wciąż nagarnia, wystarczy uważać, a jak się coś bardzo paskudnego dojrzy to obchodzić szerokim łukiem. Warto też oznaczyć miejsce, aby i inni, ślepsi od nas wiedzieli. No i tak robię, bo wiem że słaby jestem, i to jedyny skuteczny środek. Żaden najlepszy nawet saper nie poradzi gdy wdepnie w minę przeciwpiechotną, więc trzeba być czujnym i mieć, jak to mówią, w du’pie oczy.

  Czy jestem z tego dumny ? Trochę tak, ale zdaję sobie sprawę, że moja zasługa niewielka. Tyle co nie odrzuciłem pomocy z Nieba i czerpię ile dam rady.

  Zanim doszedłem co i jak, kilka razy wpadłem. Mówi się trudno, niewiele poradzę, niech mnie Bóg osądzi. Mam pewność, że sprawiedliwie.

 45. NICK said

  Dobra, dobra.
  Ja też.

  Jabłonowski to wuj, korwinowski.
  Prawda czy fałsz?

 46. Boydar said

  To granat, w szambie. Co za różnica jakiej produkcji.

  Znaczy się jednak, że to szambo przestało być potrzebne, teraz potrzebny jest maksymalny obryzg.

  Poza tym, „judaizm tak, wypaczenia nie”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: