Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Położyć kres patologii
  Greg o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Anzelm o Położyć kres patologii
  Mietek o Schiller na liście Ukraiń…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Marucha o Położyć kres patologii
  zagobasum o Schiller na liście Ukraiń…
  kontra o Żydowska kloaka przetacza się…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  Peryskop o Wolne tematy (58 – …
  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Katastrofalne skutki zamknięcia dzieci w domach!

Posted by Marucha w dniu 2021-06-11 (Piątek)

Koronawirus „sieje postrach” od ponad roku. Media i politycy oczywiście nakręcają spiralę strachu i lęku. Fakty są faktami, ale manipulacji i propagandy też nie brakuje. Nauczyciele zaszczepieni, a dzieci i tak uczyły się zdalnie.

Nie zanosi się, by coś miało się zmienić w kolejnym roku szkolnym, bo już straszą „czwartą falą”. Ponad rok, z krótkimi wyjątkami, dzieci siedziały w czterech ścianach, udając, że się uczą. Jakie negatywne skutki niesie zdalne nauczanie?

Wszystkie skutki są równie groźne. Zacznijmy jednak od tematu stricte edukacyjnego.

Czy jest ktoś, kto uważa, że poziom zdalnego nauczania jest równie dobry, co nauczania w szkole?

Wiadomo, są dzieciaki niezwykle bystre i ambitne. One sobie poradzą. Wielu jednak potrzebuje nieco bardziej indywidualnego podejścia, a przede wszystkim nauki bezpośredniej od nauczyciela w szkole. Nic nie zastąpi edukacji stacjonarnej.

Poziom nauczania drastycznie spada. Wielu uczniów ciężko zmotywować do nauki przez kamerkę internetową. Zdecydowanie więcej jest ściągania, kombinowania. Lenistwa w tym nauczaniu.

Już mówi się, że trzeba będzie obniżać z roku na rok poziom egzaminów maturalnych czy tych w ósmej klasie. No trzeba będzie, bo z obecnym sobie młodzież zwyczajnie nie poradzi.

Kogo chcemy wychować? Jakie społeczeństwo wyjdzie ze szkół za kilka lat i wejdzie na rynek pracy? A może o to chodzi? Produkować ludzi coraz głupszych, coraz bardziej zależnych od komputera, Internetu, telefonu.

Wielu współczesnych nastolatków, gdyby wywieźć ich gdzieś 50 kilometrów poza miejsce zamieszkania i pozbawić Internetu, nie potrafiłoby wrócić do domu. Może nawet nie trzeba 50 kilometrów.

Są ludzie, którzy gubią się w mieście, w którym żyją od urodzenia.

Po co nam wykształcony człowiek, skoro rośnie rynek cyfryzacji?

Drugą i niezwykle kluczową sprawą jest oczywiście stan zdrowia.

Fizycznie dzieci coraz bardziej osiadają w swym lenistwie i nic nie robieniu. To nawet nie ich wina. Ciągłe obostrzenia, pilnowanie przez rodziców, eskalacja strachu, zdalna nauka.

Choć mniej narażone, to jednak ciągle ograniczane.

Dzieci potrzebują ruchu. A dla niektórych, zwłaszcza tych przyspawanych do gier komputerowych, wyjście do szkoły było zapewne jedyną aktywnością w ciągu dnia. Teraz nie mają nawet tego. Komputer – jedzenie – spanie.

Badania pokazują, że coraz więcej młodych osób zgłasza się do dietetyków z problemami z odżywianiem. A skala tego problemu będzie rosnąć.

Zdrowie psychiczne też wśród młodzieży będzie coraz gorsze. Nie tylko aspekt wszechobecnego buntu czy negowania pewnych rzeczy związanych z wirusem. Chodzi głównie o izolację, zanik relacji międzyludzkich, koleżeństwa, przyjaźni, a nawet aspekt miłości… który osiąga szczyty na portalach czy aplikacjach randkowych. Naprawdę? To zastępuje obcowanie z drugim człowiekiem?

Przeniesienie wszystkiego już w całości do sieci, na komunikatory. To nie może mieć długofalowo dobrego efektu. Wręcz przeciwnie. Dzieci będą coraz bardziej osamotnione, wyizolowane, z wewnętrznymi problemami.

Może też pojawiać się na szerszą skalę zjawisko mieszania świata wirtualnego z rzeczywistym. Bo skoro już nawet nauka, podstawowa rzecz okresu młodości, jest całkowicie przeniesiona do sieci i wszystko odbywa się przez „kabelek” lub „WiFi”?

Na koniec eksperyment. Wyobraźmy sobie, że nagle odcina Internet. Na tydzień.

Świat staje na głowie, a dzieci kompletnie szaleją. Tej pandemii nikt by nie powstrzymał, podobnie jak nikt może nie powstrzymać za kilka lat pandemii depresji, zaburzeń lękowych, nerwic.

Czy wszyscy odpowiedzialni za lockdown zastanowili się nad tym chociaż przez moment? Pewnie tak, bo na tym im właśnie zależy…

https://www.odkrywamyzakryte.com/

Komentarzy 13 do “Katastrofalne skutki zamknięcia dzieci w domach!”

 1. odraza said

  Jeżeli dorośli opierają się szczepieniom na coś, co nie jest szczepionkom (szczepionki są wymysłem tych co mają zarobić miliardy na tym gównie), TO TRZEBA DOBRAĆ SIĘ DO DZIECI. Jak nie będzie po myśli morderców dzieci, to wrócimy do zamordyzmu, że to niby mamy powrót urojonej epidemii czegoś wymyślonego przez tych co klepią miliardy na głupocie zastraszonych.

 2. Bogusz said

  przecież im na tym zależy, do tego konsekwentnie dążą aby młode pokolenie wyrosło na głupków jeśli po szcepieniach wogóle przeżyje. To jest HOLOKAUST Narodu Polskiego

 3. Zalecenia Katarzyny Wielkiej realizowane w praktyce. Dziwne że z dwustuletnim opóźnieniem.

 4. Voodoosch said

  Selekcja (nie do końca) naturalna. Jednak dla chcącego nic trudnego. Po pracy usiąść z dzieckiem i pouczyć istotnych rzeczy. Pchnąć w sport. Jeździć na wycieczki, kemping, ryby, góry, a nawet zabrać na zwykły spacer.

 5. Ale dlaczego? said

  Jak mogą się pisiory przejmować depresją wśród dzieci i mĺodzieży, itd., skoro nie przejmują się 150 tys. ZAMORDOWANYCH Polaków z powodu nie leczenia od 1,5 roku?
  Zbrodniarz to zbrodniarz…

  Tak na marginesie.
  Za nieudzielenie pomocy np. podczas wypadku drogowego moźna trafić do więzienia.
  Kiedy zarządcy Polski odpowiedzą za swoje czyny?

 6. jestnaoku said

  Niemiecki naukowy komitet doradczy ds. szczepień zalecił w czwartek, aby młodzi ludzie w wieku poniżej 18 lat nie otrzymywali szczepionek na COVID, chyba że mają poważne schorzenia, które mogą sprawić, że choroba będzie dla nich bardziej ryzykowna.
  Przeciwny szczepieniom dzieci i młodzieży do 18 roku życia jest także Dr Peter McCullough, wybitny amerykański kardiolog, internista i profesor medycyny.
  https://naoku.info/naukowcy-odradzaja-szczepienie-dzieci-i-mlodziezy-przeciw-covid-19/

 7. Lily. said

  https://humansarefree.com/2020/6/ex-russian-intel-officer-says-covid-19-is-part-of-the-depopulation-agenda.html

 8. Lily said

  https://tootnews.com/2020/04/09/gates-family-eugenice-covid-19/

 9. Piskorz said

  re art Dokładnie takie same problemy z dziećmi mają Rosjanie i Niemcy. !

 10. Piskorz said

  re 4 B. dobra uwaga..!! Można tylko zapytać rodziców..A wy to gdzie jesteście ?! Pomyślunku zabrakło, aby zająć się nimi tak jak w nr 4.!!

 11. Boydar said

  Moje kolejne głupie pytanie, tym razem do anonimowego autora tekstu artykułu – „… czy negowania pewnych rzeczy związanych z wirusem …”

  Na przykład jakich ???

 12. revers said

  Z Telegramu-Joanna pisze

  „Teleporady hahahaha!! Ludzie zajmijcie się własnym życiem, a nie cały czas uzależnieni od systemu i tych gadów!! Leczycie się ropa rockefelera, słuchacie jego poslannikow tfu „lekarzy”, wysyłacie swoje dzieci do tych samych instytucji na pranie mózgu !! Zabrać dzieci z więzień, uwolnić umysły , zająć się relacjami, wspieraniem, uczeniem na nowo umiejętności, za które nie będziecie musieli płacić ich brudnymi pieniędzmi !!! Ile z was potrafi szyc, chleb upiec, zbić ławkę, rozpalić ognisko, uprawiać jedzenie ?? Zamykacie własne dzieci w więzieniach na większość dnia i pozwalacie im uczyć się bzdur, zapychaczy i oglupiaczy !! Łykacie tableteczki z ropy rockefelera i nadal chorujecie !! Czysty zysk ! Dożywotni klienci ! Eh, jacy strażnicy wolności, gdzie wołania o uwolnienie dzieci z molochow , z murów więziennych, to nasze dzieci poniosą dalej przyszłość !!”

 13. NICK said

  Jeżeli pytanie?
  Żadne nie jest.
  Głupie.
  Odpowiedzi?
  Bywają… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: