Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Krzysztof M o Tożsamość Ukrainy
  Tadeusz Kaktus o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Wpieriod – do socjalizmu

Posted by Marucha w dniu 2021-06-13 (Niedziela)

Nie jest dobrze. Może nie aż tak, jak to było w sztuce Sławomira Mrożka „Indyk”, gdzie w kolejnej rozmowie chłopów dowiadujemy się, że do Marcina ludzkim głosem przemówiła krowa. „Nie jest dobrze, Marcinie” – powiedziała. I słusznie – bo czyż jest dobrze?

Jeśli ktoś chciałby utwierdzić się w przekonaniu, że jest dobrze, to powinien oglądać programy – chciałem napisać: informacyjne – ale to są audycje czysto propagandowe – w rządowej telewizji, a jak ktoś chciałby utwierdzić się w przekonaniu, że jest źle, to powinien oglądać programy propagandowe w telewizji nierządnej, czyli TVN – kiedyś pod kontrolą starych kiejkutów, obecnie – pod kontrolą jakichś Żydów.

Za pośrednictwem tubylczych agitatorów tresują oni mniej wartościowy naród tubylczy do „nowoczesności i demokracji”, podobnie, jak przedtem – do komunizmu – a z kolei telewizja rządowa tresuje swoich wyznawców do socjalizmu. Wprawdzie główną siłą polityczną w sferach rządowych jest PiS, który uważa się i przez wielu wyznawców jest uważana za ugrupowanie prawicowe – ale chyba na tej samej zasadzie, jak wybitny przywódca socjalistyczny Adolf Hitler uważany jest dzisiaj za przedstawiciela prawicy i to skrajnej.

Od krzewienia tego rodzaju nieporozumień są liczni politologowie, duraczący Bogu ducha winnych studentów w wyższych szkołach gotowania na gazie. Tak naprawdę jednak te kwalifikacje nie trzymają się kupy, bo cechą socjalizmu jest postępujące ekonomiczne uzależnianie obywateli od rządu. Tak było w III Rzeszy i tak jest we wszystkich współczesnych demokracjach – co zresztą jest całkowicie zgodne z opinią Karola Marksa, że najlepszym sposobem na zainstalowanie socjalizmu jest demokracja.

Proklamowanie epidemii przyśpieszyło ten proces, co zresztą zauważył stary żydowski grandziarz finansowy Jerzy Soros, stwierdzając, że epidemia stanowi „rewolucyjną szansę” na przeforsowanie przedsięwzięć, które w warunkach normalnych byłyby albo niemożliwe, albo bardzo trudne do przeprowadzenia.

Podział na polityczną prawicę i lewicę trzeba bowiem przeprowadzać według tego, jaki sposób podziału dochodu narodowego uważają za najlepszy. Jeśli ktoś uważa, że najlepszym sposobem jest podział przymusowy poprzez budżet państwa, to na pewno jest etatystą, a prawdopodobnie – socjalistą – najwyżej pobożnym. Jeśli natomiast uważa, że najlepszym sposobem jest podział dobrowolny poprzez rynek, to z pewnością jest wolnościowcem, a jeśli w dodatku głosi konserwatywne poglądy w sprawach społecznych i obyczajowych, to jest prawicowcem.

To kryterium jest bardzo ważne, bo można z niego wyprowadzić nie tylko cały model państwa, ale i cały system prawny. I kiedy przyłożymy to kryterium do ugrupowań parlamentarnych w Polsce, to widzimy, że scena polityczna zdominowana jest przez ugrupowania socjalistyczne, a przynajmniej – etatystyczne, zaś jedynym ugrupowaniem prawicowym jest Konfederacja. Toteż nikogo nie powinien dziwić alians PiS z Lewicą przy forsowaniu ratyfikacji ustawy o zasobach własnych Unii Europejskiej.

Dzięki m.in. polskiej zgodzie, Komisja Europejska zyska uprawnienie do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz do nakładania „unijnych” podatków. Tę gorzką pigułkę rząd „dobrej zmiany” umoczył w słodkiej polewie, którą nazwał „Polskim Ładem”. Jego celem deklarowanym jest oczywiście takie przychylanie nam nieba, aż zobaczymy wszystkie gwiazdy, ale celem rzeczywistym jest postępujące ekonomiczne uzależnianie coraz szerszych kręgów społeczeństwa od rządu, to znaczy – od państwowej biurokracji.

Ale nie tylko o uzależnianie chodzi. „Polski Ład” w ciągu najbliższych 9 lat będzie kosztował ok. 650 mld złotych – niezależnie od obecnych wydatków państwowych. Te pieniądze rząd będzie musiał wydrenować od obywateli albo poprzez wzrost podatków bezpośrednich, albo przez inflację, czyli przez wzrost podatków pośrednich, bo VAT i akcyza są wyrażone w postaci procentów od cen. Jeśli tedy ceny rosną, wzrastają również obciążenia podatkowe. Wreszcie – poprzez konieczność „obsługiwania” długu publicznego. W rezultacie jedyną grupą, która naprawdę na „Polskim Ładzie” skorzysta, będzie biurokracja.

Koalicja Obywatelska jest w tej sytuacji bezradna, bo Naczelnik Państwa nie tylko ją, ale również Lewicę i PSL przelicytował.

W tej sytuacji kolejnym sygnałem, że stare kiejkuty machnęły ręką na Platformę Obywatelską, jest powrót na scenę polityczną sprytnego pana Ryszarda Petru. Jak pamiętamy, pojawił się od jako Wielka Nadzieja Białych w 2015 roku, kiedy to stare kiejkuty starały się dostać na listę „naszych sukinsynów” Naszego Najważniejszego Sojusznika i w tym celu pokazały swoje możliwości – że w ciągu tygodnia nie tylko potrafią z niczego stworzyć partię polityczną, ale nawet sprawić, by wdzięczny naród obdarzył ją na „dzień dobry” 11 procentami zaufania. I teraz, po różnych przejściach – również z udziałem dam – Pan Ryszard wraca na scenę, jako twórca i szef „think-tanku” pod nazwą „Instytut Myśli Liberalnej”, który miałby zatrzymać „pełzające widmo komunizmu”.

Dotychczas za zaporę przeciwko „komunizmowi” uchodziła Platforma Obywatelska, ale wobec całkowitej impotencji programowej tej partii, stare kiejkuty próbują wlewać stare wino w nowe bukłaki. Na taką inspirację wskazuje obecność przy panu Ryszardzie m.in. pana Piotra Niemczyka, „eksperta w zakresie bezpieczeństwa”, który w latach 90-tych był nawet zastępcą szefa Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa, za czasów generała Gromosława Czempińskiego, który ostrogi zdobywał za komuny w SB, a potem, dzięki operacji ”Samum”, został zaufanym Naszego Najważniejszego Sojusznika i w tym charakterze budował tajne służby demokratycznego państwa prawnego. Pan Niemczyk wygartywał rozmaitych kominów, przeszedł również przez „Nowoczesną” – podobnie jak inni uczestnicy „think-tanku” pana Ryszarda.

Najwyraźniej stare kiejkuty nie ufają Konfederacji i dlatego ”pełzające widmo komunizmu” będzie zatrzymywał pan Ryszard, a nie Konfederacja. Z panem Ryszardem jest bowiem bezpiecznie; wiadomo, że pełzającemu widmu komunizmu żadnej krzywdy on nie zrobi, podczas gdy z Konfederacją nigdy nic nie wiadomo.

Tymczasem w samym obozie „dobrej zmiany” doszło do zgrzytu. Niby nic – ale oprócz płomiennych demokratów z nieprzejednanej opozycji, wyraz swemu dyzgustowi dał również pan prezydent Duda i pan premier Morawiecki. Poszło o to, że nasza białoruska duszeńka, pani Swietłana Cichanouska, została skaptowana przez pana Rafała Trzaskowskiego na jakiś obóz, gdzie byłaby dodatkowo lansowana („a potem lansował mnie przez dwie godziny”) na Wielką Nadzieję Demokracji na Białorusi.

Na wieść o tej czarnej niewdzięczności zawrzał gniewem pan wicemarszałek Terlecki i napisał, że jak tak, to niech pani Swietłana szuka auxiliów w Moskwie. Został za to potępiony, ale chyba niesłusznie – bo rada, wbrew pozorom, jest bardzo dobra. Gdyby pani Swietłana przelicytowała w obietnicach Aleksandra Łukaszenkę, to prezydent Putin zdmuchnąłby go w jednej chwili, jak gromnicę i na stolcu w Mińsku osadził ją.

Tymczasem pan Trzaskowski może ją tylko wykorzystać i – jak to się mówi – zostawić z dzieckiem, podobnie zresztą, jak Naczelnik Państwa, któremu pani Swietłana jest potrzebna do drażnienia Aleksandra Łukaszenki. Ale tak już jest; każdemu, kto nawet niechcący powie prawdę, trzeba dać konia – żeby powiedział i uciekł. Niestety pan marszałek Terlecki nie ma dokąd uciekać, bo w służbie u Naczelnika Państwa spalił za sobą wszystkie mosty.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 12 do “Wpieriod – do socjalizmu”

 1. . said

  https://archiwaipn.wordpress.com/2013/07/14/piotr-fronczewski-archiwa-ipn/

 2. Wielka Kopa Tatry said

  Najnowszy produkt kapitalizmu

  Wyznawcy skrajnej odmiany kapitalizmu – kurwiniści

 3. Wielka Kopa Tatry said

 4. Ad. 2

  Ależ to właśnie Korwin jest tu elementem tej czerwonej zarazy! 🙂 Jego liberalizm MUSI się skończyć czerwonymi pomysłami na państwo… 🙂

 5. Wielka Kopa Tatry said

  Krzysztof.

  W złej kolejności poszło, ale już jest dobrze.

 6. revers said

  re2,3,4

  wlasnie dlatego im wiecej wolnosci najlepiej wyglada Korwin w maseczce w Sejmie, gdy globalisci Jak Boris, van Laynowa tyz adlerska moga z sobie podczas ostaniego szczytu swobodnie bez maseczek konwersowc kogo tu ograbic na kilka miliardow euraskow w podatkach, zaciagnac nowe kredyty pod nowego transhumanide, usprawnic wydawnictwo szmalu i grabuienie pieniedzy.

  Gdy w stanach tam gdzie wygral Trump nie ma juz maseczek, przymusowych szczepionek, nawet pomyslow na paszporty szczepionkowe to w europie az wszystko kwitnie i w kolejce stoji po nowe szczepionki, paszporciki i rodzi sie nowy wyszczepiony duch zombies, zombiatej gospodarki.

  Wloski Drazdzi w rozmowach bezmaseczkowych z Macronem,, van layne i Merkel az zalewal sie ze smiechu jak mozna oglupic 500 mln eurozombies lacznie z JKM, wydajac puste obligacje i skupujac nie, zreszta podobny proceder prowadzi nasz finasowy desantowiec z Londynu Kosinski.

  Podobnie cala operacja Nowy lad za 770 mld zlp to nic innego jak haselko do grabienia jednych grup spolecznych dla bogactw paru oligarchow w stylu Gatesa, Bozena, Muska, Buffeta, Sorosa, Zukenberga .

  Macron tez moze smiac sie do rozpuchu bo moze zadluac sie po uszy w gudlajskich bankach w ramach uni zadluzonych unitow, ale beda spacac te niebotycze dlugi kraje skolonizowane europy wschodniej,, oczywiscie JKM z swoja swita i strasznym dworkiem tyz dlugach unijnych, no jeszcze pare afrykankich platnikow rnacronom zostalo.

  o tego jak mozna mowic o socjalizmie jak sprzedlao sie po socjalistycznemu kopalnie miedzi i zlota na 5 ton slupom gudlajskim z Kanady? To nie jest grabiez, tylko w bialych rekawiczkach i kolniezykach? tak samo przy ustwakach sanitarnych bylo sie za, nie przeciw, czy chocby ostaniej 770 mld kredytu na nowe, stare lockdowny

 7. Gdy słyszę jak said

  ktoś pieprzy o jakimś „socjalizmie” to mam ochotę chwycić za miecz, taki w stylu wschodnim jak mieli Turcy i Tatarzy i ściąć temu komuś łeb!

  Tak sobie ostatnio sprawdzam co korwiniarze i im podobne dupki piszą i mówią o Łukaszence, Wenezueli, Castillo w Peru itd. Nawet o Putinie.
  Dla nich to wszyscy są komunistami i chcieliby ich najlepiej pozabijać. A taki dojący z kasy ubogich Brazylijczyków syjonista Bolsonaro to dla nich wzór cnót i męstwa.

  socjalizm, Socjalizm, SOCJALIZM, S O C J A L I Z M ? – choroba psychiczna!

 8. Lily said

  „SZCZEPCIE sie,bo ja sie zaszczepilem”,
  zacheca niejaki Kaminski.
  Niewiedzialam, ze jest nadal przy korycie.
  BO przy korycie,milo i na bogato plynie zycie,
  same TYLKO przywileje.NO i IMMUNITET.

  Z r o d l o; Super Express.

 9. Ad. 7

  S O C J A L I Z M ? – choroba psychiczna!

  Więc wg szanownego zasiłki dla bezrobotnych, to socjalizm, czyli zło?

 10. Piskorz said

  re 8 Ty, Łysek z pokładu eskimoskiego..Nagraj się najpierw co pieprzysz, a potem słuchaj siebie samego!!

 11. Choroba psychiczna to said

  widzenie wszędzie dookoła jakiegoś pierd-onego socjalizmu.

  Czaisz?

 12. z prowincji said

  ad.8 . K-ski wyjatkowo obrzydły typ .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: