Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Złamanie Protasiewicza?

Posted by Marucha w dniu 2021-06-16 (Środa)

Nawet wydelegowani na odcinek wschodni publicyści i politycy nie są już w stanie wmawiać wszystkim, że Protasiewicza zabili, pobili, podstawili za niego sobowtóra itd. [Wszystkim nie, ale większości poliniaków to mogą, mogą – admin]

Zamiast jednak analizować co takiego mówi zatrzymany opozycjonista, a co jest kompromitujące m.in. dla polskiego udziału w próbie przewrotu na Białorusi – loża komentatorska przeszła z nazywania trądziku siniakami do sporu czy należy p. Protasiewicza potępiać za z(a)łamanie (jak domaga się p. Romaszewska-Guzy) czy jedynie mu współczuć (jak proponuje red. Warzecha).

Cóż, bardzo to wszystko ciekawe, jednak pomija jedną, za to fundamentalną kwestię – czy Polacy przed zajęciem się sprawą p. Protasiewicza nie powinni najpierw sprawdzić co dzieje się na naszym własnym podwórku?

Nie zaszkodziłoby również uświadomienie, że to w III RP aresztuje się ludzi za „próby nawiązania kontakt z polskimi oraz zagranicznymi politykami, w tym pracującymi w Parlamencie Europejskim”, że ABW i prokuratura prowadząc przesłuchania również proponują układy w zamian za samoobciążenie i oskarżenie innych. I że można tak przesiedzieć nawet kilka lat bez wyroku sądowego.

To właśnie przydarzyło się Mateuszowi Piskorskiemu, którego rozpoczęty w końcu proces bije wszelkie rekordy przewlekłości. To również zdarzenie sprzed kilku dosłownie dni, gdy zatrzymany, a następnie aresztowany został Janusz Niedźwiecki, któremu z miejsca śledczy zaproponowali toczka w toczkę znajomy deal: Przyznaj się, samooskarż, ukorz i obciąż innych, to zawsze coś tam ci się poprawi.

I dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć kto w ogóle w tych sprawach zabrał publicznie głos, poddał w wątpliwość praktykę sądów i prokuratury czy przypomniał o naruszeniach polskiej procedury karnej.

Gdy podczas debaty na temat fasadowej w III RP instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich skandal z 3-letnim trzymaniem w areszcie M. Piskorskiego bez wyroku przypomniał Janusz Korwin-Mikke – odpowiedzią była cisza, tak samo głucha z foteli rządowych, ław tzw. opozycji i loży prasowej. A przecież JKM to nie żaden fan demokracji – ale jeden z nielicznych którzy wiedzą jak bardzo jest ona fikcją. Zwłaszcza, gdy łączy się ją z jednoczesnym gwałceniem ustanowionych praw i zwykłej ludzkiej przyzwoitości, jak dzisiaj w Polsce.

Tym bardziej, że również sam Aleksander Łukaszenko również nigdy przecież nie udawał szczególnego przywiązania do demokracji i doktryny „praw człowieka”, podczas gdy hasła te są głównym elementem mimikry III RP w jej pucowaniu na państwo prawdziwie praworządne.

To wszystko warto dostrzec, najlepiej zanim zaczniemy pouczać inne państwa i narody akurat na temat praworządności i wolności obywatelskich.

Co więcej, zasadnicza różnica opisanych przypadków z III RP i Białorusi polega na tym, że p. Protasiewicz rzeczywiście dążył przecież do obalenia obecnych białoruskich władz i mówił o tym jawnie na długo przed swoim zatrzymaniem.

Polacy natomiast nawet nie zauważyli, kiedy stosowana przez polskie organy ścigania definicja szpiegostwa została zmieniona z przekazywania informacji niejawnych obcemu wywiadowi na m.in. „próby wpływania na opinię publiczną” czy właśnie „nawiązywanie kontaktów z politykami”. A to oznacza przyznanie prokuraturze i ABW prawa arbitralnego rozstrzygania czy dowolna działalność demokratyczna, lobbingowa czy nawet medialna – ma być uznana za przejaw… szpiegostwa.

[Powyższe zdanie jest za trudne do zrozumienia przez Braci Rodaków… – admin]

Kto więc tak naprawdę został złamany: Protasiewicz czy Polacy?

Konrad Rękas
https://chart.neon24.pl/

Konrad Rękas

Komentarzy 6 do “Złamanie Protasiewicza?”

 1. Kojak said

  definicja szpiegowstwa ? Zydowscy kryminalisci rzadzcy Polska maja juz w tym praktyki ! To oni przeciez wymordowali pod fikcyjnymi paragrafami tysiace Polakow w czasie rzadow komuny ! To zydowski gnoj byl w tym czasie sedzia, to zydowski lajdak byl w tym czasie prokuratorem ! Teraz zydowski bydlak z ABW bedzie ustal prawo, jak kiedys zydowski bandyta z UB tez ustal prawo ! Zydowscy kryminalisci tak maja ! To juz standardowe zachowanie zydowskich oprawcow u wladzy ! Prawo w rekach zydowskiego bandyty to tylko zbior regulaminow stosowanych dowolnie wedlug zydwoskigo bandyty, wedlug aktualnej potrzeby !

 2. JerzyS said

  Pan, czy jego pies?
  Kto jest większym dla nas zagrożeniem?
  Politycy robią wszystko, aby skierować naszą złość na psa służącego im.

  To nie pies jest Twoim wrogiem.

  Największym Twoim wrogiem jest Twój poseł!

  ————–
  Co nie oznacza, że mamy pozwolić psu nas rozszarpać.
  Admin

 3. Olo said

  Nie ma bardziej zagrażającego ludziom i pokojowi w Europie reżimu, niż żydobanderowska dobra zmiana. Na razie tylko niszczą Polskę i Polaków, robią przewroty u sąsiadów, ale jak już zbudują Polin, to będzie to najokrutniejszy twór geopolityczny w historii całego świata. Młodsi bywalcy Gajówki jeszcze wspomną moje słowa…

 4. jok said

  Trafne – rzekłbym – zestawienie

 5. gnago said

  Ot zwyczajny pyszałek , żaden altruista czy idealista. Ot upatrzył sobie życie z „dotacji” fundacji demokratyzujących i do tego dostosował swoją działalność

 6. Maverick said

  Trochę się dziwię że jeszcze białoruski rząd, nie wysunął oskarżen wobec poliniackiego nierządu o sposnsorowanie terroryzmu, łamanie zasad demokracji, i przygotowywaanie krwawego zamachu stanu. Listy gończe powinni rozesłać za Dudzianem i przygłupawym Morawieckim.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: