Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Uwaga na Google Maps! Popularna nawigacja celowo myli kierowców preferując trasy o niskim „śladzie węglowym”.

Posted by Marucha w dniu 2021-06-17 (Czwartek)

Właśnie zaczynają się wakacje, które zwykle są czasem podróży w miejsca turystyczne. Większość ludzi udając się tam swoimi samochodami stosuje popularną nawigację Google Maps. Warto jednak wiedzieć, że nie wolno już wierzyć algorytmowi wyboru trasy, ponieważ domyślnie promowane sa trasy o tzw. niskim śladzie węglowym!

Warto przestrzec użytkowników Google Maps zanim zdziwią się krążąc po okolicy po podrzędnych drogach, bo Goglowi akurat zachciało się ratować klimat jego kosztem.

Ta zmiana podejścia w kształtowaniu tras przejazdu nie jest oczywistością dla wielu z nas dlatego warto zapamiętać, że słuchanie Google grozi nie korzystaniem z dróg szybkiego ruchu i grozi zwiedzaniem centrów miast, gdy algorytmowi wyjdzie, że wyemitujemy dzięki temu mniej CO2.

Zaskakujące jest to, że użytkownicy Google Maps będą kierowani na najbardziej ekologiczne trasy domyślnie kiedy tylko zapytają o wskazanie drogi. Nikt też nie prosił ich o włączenie opcji szalonego klimatysty, po prostu lewicowo nacechowana korporacja założyła, że wszyscy chcą uczestniczyć w tym klimatycznym zbiorowym szaleństwie.

Zmiana nastąpiła od czerwca bieżącego roku. W siedzibie Google w Kalifornii postanowiono, że aplikacja będzie jako domyślne prezentowała połączenia o najniższym śladzie węglowym, wykorzystując szereg danych, m.in. o natężeniu ruchu i utrudnieniach drogowych. Zakładano, że wybór klimatystycznych tras przejazdu ma być stosowany w USA, ale biorąc pod uwagę to co wyprawia ostatnio „gugiel” wyznaczając trasy można chyba założyć, że ktoś przekręcił wajchę i uruchomił ten nonsens globalnie.

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 11 do “Uwaga na Google Maps! Popularna nawigacja celowo myli kierowców preferując trasy o niskim „śladzie węglowym”.”

 1. Turysta said

  Większość czasu nie uzywam żadnej nawigacji, jest atals drogowy, drogowskazy i własny rozum, no i znajomość polskich dróg po pewnym czasie. Google mapy są dobre przed samym dojazdem do celu bo dokladnie pokazuja lokalizacje miejsca docelowego, dobre dla osobowek. Budowa A1 od Częstochowy do Piotrkowa, można zadac sobie trochę trudu i objechać strara drogą 91, nie wiem czy na czasie się zyskuje nie liczylemi jak z odległością, ale na pewno przyjemniej się jedzie, mniejszy ruch To dobrze lepiej niech większość stoi w korkach. Nie powinni robić w ogóle. nawigacji z mapą Bieszczad 😉 w Zakopanem zawsze pełno turystów piknikowych, którzy przyjeżdżają nie dla samych gór zazwyczaj, dowiedzieli się z internetu ze sa tez inne gory w Polsce i robi się moda, w ogóle nie lubie tego słowa „moda” normalny człowiek jak cos robi, ubiera, kupuje to dlatego że chce, jest mu to potrzebne, a nie bo usłyszał ze inni, to on tez musi, teraz jest np. moda na tatuaże, sy

  ——
  No cóż, ja nawigacji używam stale (oprócz dróg dobrze znanych).
  Oszczędziłem na niej wiele nerwów i sporo pieniędzy
  Admin

 2. BK said

  „Yanosik”

  ————
  A poza Polską?
  Admin

 3. Boydar said

  Korzystając z usług prostytutki można się zarazić syfilisem, i żadne uważanie nie pomaga. Choć zapewne momentami bywa przyjemne.

  GM nie jest nasze, jest cudze i jest żydowskie. Więc płakanie że „coś jest nie tak” straśnie dziecinne jest.
  —-

  Dzieci nie chodzą do burdelu, dzieci chodzą do szkoły. To taki dziecinny burdel, proporcjonalny do wieku. Przeważnie rządzi w nim żydowska burdelmama.

 4. Voodoosch said

  Wystarczy spojrzeć na trasę, którą Google wybrał i poprzestawiać jak się chce. A że Google się nie pytał czy ktoś tak chce?… To jest prywatna firma. Nie trzeba używać. Są dziesiątki innych nawigacji.

  ——
  Jakie? Niech Pan wymieni dwadzieścia. Dwie dziesiątki.
  Admin

 5. Anucha said

  W tej chwili, google maps jest najlepszą ogólnodostępną nawigacją.
  Zawsze pokazuje co najmniej 2 alternatywne trasy. Najszybciej powiadamia o korkach i przybliżonym czasie trwania tych korków czy spowolnień. I najważniejsze , tam gdzie nie można dojechać, pokazuje że trzeba zejść z rumaka i udać się pieszo.

 6. A poza Polską? Poza Polską jest Waze, oryginalnie opracowany przez izraelskich żydów dla ostrzegania kierowców przed Palestynczykami, a dopracowany do zastosowania praktycznie wszędzie. Uwaga. Zżera od jasnej anielki bateri przez co nie nadaje się do pieszych wedrówek.

 7. Voodoosch said

  https://www.sixt.com/magazine/tips/top-free-navigation-apps/
  Tu są darmowe.

  https://www.badgermapping.com/blog/best-navigation-apps/
  Tu niektóre płatne.

 8. Turysta said

  A ja nerwy oszczędzać na czas kiedy jak to ładnie mówią koniokrady „gowno uderzy w wentylator” 😱

 9. Antares said

  A ja polecam HERE – bardzo bobrze prowadzi, a na trasy rowerowe i szlaki górskie czeskie Mapy.cz, które mają bardzo dobrze oznaczone szlaki.
  Google jest dobre żeby sprawdzić jakie natężenie ruchu i czy są korki.

  ———–
  Niestety – dla samochodów Here jest gorsze od Google’a.
  A jeśli chodzi o mapy turystyczne – piesze, górskie, rowerowe – to ja używam AlpineQuest.
  Admin

 10. Marucha said

  @Voodoosch

  Bogactwo programów do nawigacji jest, niestety, pozorne. Znam ich i wypróbowałem dość dużo

  1. Google Maps bije wszystkie inne alternatywy funkcjonalnością. Ponieważ stoi za nimi organizacja-gigant, stać ich równiez na niemal natychmiastowe aktualizacje treści.
  2. Bardzo wiele innych nawigacji korzysta z materiałów kartograficznych Google, a takie np. Waze jest już od dłuższego czasu własnością Google.
  3. Różnych dostawców map jest stosunkowo niewiele: Google, Here (dawniej Nokia), Apple, Microsoft Bing, OpenStreet, MapQuest… i jeszcze może parę innych. Wszystkie programy do nawigacji są oparte o któryś z powyższych.
  Należałoby tu dodać również mapy wykorzystywane przez producentów GPS-ów samochodowych, Garmin czy TomTom.
  Nie liczę lokalnych dostawców.

 11. OutsiderR said

  Całkiem interesujące są MAPY.CZ.

  Interesujący nas obszar należy co prawda najpierw zainstalować w telefonie, natomiast później już z górki.
  Nie jest potrzebny nawet internet, wystarczy mieć włączony GPS.
  Opcja bardzo przydatna podczas górskich wędrówek.

Sorry, the comment form is closed at this time.