Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Co tam słychać w McPolsce…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  Piskorz o Co nam zrobili ruskie
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Dobrobyt narodowy

Posted by Marucha w dniu 2021-06-20 (Niedziela)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Dobrobyt narodowy – to temat najnowszego numeru Nowoczesnej Myśli Narodowej (nowoczesnamysl.pl).

Poruszamy w nim kwestie, które mają fundamentalne znaczenie dla przyszłości naszego narodu i które w związku z tym wymagają pilnego rozwiązania.

Przede wszystkim chodzi o rosnącą władzę ponadnarodowych korporacji, które zaczynają monopolizować rozwój technologiczny, co w oczywisty sposób rodzi dla nas ogromne zagrożenia. Jest to szczególnie istotne w kontekście wdrażanego powoli tzw. Internetu Rzeczy. W idei tej chodzi o to, by nie tylko możliwie wszystko podpiąć do Internetu, ale by poszczególne urządzenia komunikowały się między sobą. A to znowu oznacza, że będą one nieustannie zbierać i przesyłać dane. Czyli mówiąc po ludzku: nas szpiegować.

Lodówki będą cały czas skanować swoją zawartość i wysyłać dalej dane o naszych nawykach żywieniowych czy trybie życia. Jeśli będzie w niej za dużo alkoholu, dowie się o tym nasz pracodawca, firmy ubezpieczeniowe, albo opieka społeczna, jeśli na przykład w domu znajdują się dzieci. Lodówka jednocześnie będzie robić zakupy i zgłaszać się do specjalistów od napraw. Samo w sobie jest to wygodne, ale zważywszy na to, że nie mamy żadnej kontroli nad swoimi danymi – wyjątkowo niebezpieczne.

Problemem nie są oczywiście same rozwiązania techniczne, ale fakt, że znajdują się one w rękach globalnych korporacji, które łączą kontrolę nad technologią i danymi z olbrzymią władzą ekonomiczną. Taka kumulacja wiedzy i władzy w rękach organizacji, nad którymi nawet państwa nie mają żadnej kontroli, nie mówiąc już o pojedynczym człowieku, budzi grozę. I to jest kwestia, z którą środowiska narodowe muszą pilnie się zmierzyć. Wymaga to jednak woli zmierzenia się z kwestią nowoczesnej techniki, w tym przede wszystkim algorytmów informatycznych, które stanowią tajemnicę handlową poszczególnych korporacji, a które to w coraz większym stopniu rządzą zachowaniem milionów ludzi na całym świecie. Stąd też wprowadzenie do tegoż numeru NMN kończymy zawołaniem: Dość patrzenia w tył! Patrzmy w przód! Avanti!

Adam Wielomski: Ja ze swojej strony na łamach NMN prowadzę dalsze rozważania nad neoliberalizmem, co nie przypadkowo łączy się z poruszaną przeze mnie tematyką na tych łamach w ciągu ostatnich tygodni.

Tematem mojego tekstu jest konkretnie tzw. Szkoła Austriacka (Ludwig von Mises, August von Hayek). Warto może zacząć od tego, że neoliberałowie – czytając nasz tekst – od razu zaprotestowaliby przeciwko jego tytułowi: „dobrobyt narodowy”. Powiedzieliby nam, że naród „to tylko język” (Mises) i dodaliby, iż byty ponadjednostkowe, takie jak narody, w ogóle nie istnieją. Pojęcie „dobrobytu narodowego” należy ująć jako dobrobyt poszczególnych jednostek posługujących się tym samym językiem.

Czynię tę uwagę dlatego, że chciałem w moim tekście pokazać, że połączenie Szkoły Austriackiej w ekonomii, a szerzej, całego neoliberalizmu, z ideą narodową jest po prostu niemożliwe. Nie oznacza to, że nie istnieje możliwość połączenia idei narodowej i państwa narodowego z wolną ekonomią. Przypadek szkoły ordoliberalizmu pokazuje, że jest to jak najbardziej możliwe i pożądane. Liberalizm i wolny rynek winny istnieć w ramach kultury narodowej i w granicach narodowego państwa, które powinno zapewnić rynkowi infrastrukturę prawną.

Czym innym jest neoliberalizm, który odrzuca pojęcie narodu i pragnie oddać panowanie nad światem w ręce wielkich ponadnarodowych korporacji i bankierów, których wyrazem ideowym jest Czwarta rewolucja przemysłowa Klausa Schwaba. Nie sposób z państwem narodowym pogodzić wizji, która prowadzi do neutralizacji państwa, praktycznego zniesienia go, na korzyść wielkich korporacji.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym numerem Nowoczesnej Myśli Narodowej, który jest dostępny w pliku PDF na stronie internetowej nowoczesnamysl.pl

Myśl Polska, nr 25-26 (20-27.06.2021)
https://myslpolska.info

Komentarzy 6 do “Dobrobyt narodowy”

 1. Boydar said

  „… nie sposób z państwem narodowym pogodzić wizji, która prowadzi do neutralizacji państwa, praktycznego zniesienia go, na korzyść wielkich korporacji …”

  Panie Wielomski. Przez tysiąc lat „wielka korporacja” wspierała finansowo i organizacyjnie „diasporę” w Polsce. Bez niej byście zdechli co do nogi tysiąc razy.

  Jak można teraz tak bezczelnie wierzgać przeciw ościeniowi. Przecież sponsorowi należy się stosowny procent z zysków, nie bądźcie aż tak pazerni !

  Ja wszystko rozumiem, judaizm – tak, ale już wypaczenia nie ! A wy coście squrwesyny uczynili z tą krainą ?

  Poza tym, to też dla waszego dobra. Jeszcze kilka lat takiej jazdy bez trzymanki i zaprzepaścilibyście dorobek wielu pokoleń i gigantyczną wielowiekową inwestycję. Ktoś was musiał przywołać do rozumu.

 2. UZA said

  „Lodówka jednocześnie będzie robić zakupy i zgłaszać się do specjalistów od napraw. Samo w sobie jest to wygodne…”

  Wygodne ?! A skąd możemy wiedzieć, co nam lodówka kupi ? Prawdopodobnie korporacyjne shitfood z glifosatem. I jakiego specjalistę wybierze do naprawy – pewnie prawomyślnego i wyszczepionego oglądacza prawomyślnej telewizji, bo telewizory też będą podpięte do sieci. Ja tam dziękuję za taką „wygodę” i za taki „dobrobyt”. W gruncie rzeczy to całkowite ubezwłasnowolnienie. Nie kupuj, nie wybieraj, nie myśl – twoja lodówka i twój telewizor zrobią wszystko za ciebie, zostań w domu !

 3. Kojak said

  Kolejny namolny nawiedzony kretyn, ktory obsesyjnie i z iscie maniakalnym uporem nazywa rzady zydowskich kryminalstow; zlodzieji i oszustow liberalizmem ! Widac ci idioci sa niepoliczalni i rosna wrecz jak grzyby po deszczu ! A z tym panstwem narodowym to tez trzeba miec umiar, beda rzadzic innego typu bandziory i psychopaci !

 4. Ad. 2

  „Lodówka jednocześnie będzie robić zakupy i zgłaszać się do specjalistów od napraw. Samo w sobie jest to wygodne…”

  Lodówka „zachowa się” zgodnie z ostatnim uaktualnieniem oprogramowania. A to będzie się działo raz w tygodniu. Decydować będzie programista, który otrzyma wytyczne od korporacji. I my nie będziemy mieli tu nic do gadania. Będzie wolny wybór między masłem roślinnym, a tłuszczem identycznym z masłem. 🙂

 5. D-T said

  Mam ostatnio jakieś dziwne uprzedzenie do określania czegokolwiek mianem „narodowy”. Zaczęło się niewinnie – od Kwaśniewskiej Konstytucji, gdzie zapisano że władza należy do „narodu” – nie precyzując którego narodu. Dzisiaj w telewizorze słyszę że „narodowe” centrum krwiodawstwa (NCK) błaga o krew. Coś chyba przespałem, bo oddawałem krew w polskim PCK.

 6. Olo said

  „Narodowy”, „patriotyzm”, „Polska”, „polski”, to tylko puste hasła, które żydobanderowski reżim dobrej zmiany podstępnie wziął sobie na sztandary, żeby niszczyć Polskę, depopulować medycznie i ekonomicznie Polaków. Wcześniej Polaków depopulowano za pomocą „narodowych” powstań, teraz metody się unowocześniły. Po to właśnie Jakub Frank zrobił ze swoich wyznawców Polaków, żeby ci kiedyś przejęli Polskę dla Syjonu i zrobili z nią co chcieli.

  Kiedyś była żydokomuna, teraz jest żydoprawica a raczej żydoprawactwo.

  Kurdupel już niedługo będzie mógł się wypiąć przed pewnym sierżantem Mossadu i zameldować wykonanie zadania.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: