Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Oczekując na objawienie

Posted by Marucha w dniu 2021-06-20 (Niedziela)

„Dziś moja moc się przesili, dziś poznam, czym najwyższy, czylim tylko dumny”.

Szkoda, że prezydent Stanów Zjednoczonych Józio Biden nie czytał III części „Dziadów”, bo w przeciwnym razie mógłby sobie zacytować to zdanie 16 czerwca, tuż przed spotkaniem w Genewie z zimnym ruskim czekistą, czyli prezydentem Włodzimierzem Putinem.

Prezydent Biden bawi w Europie już od jakiegoś czasu, spotykając się z tubylczymi przywódcami już to osobno, już to grupowo, jak na szczycie NATO, na którym był również pan prezydent Andrzej Duda, najwyraźniej uszczęśliwiony nie tylko, że znowu stoi obok prezydenta USA („chociaż żołnierz obszarpany, przecie stoi między pany”), ale również, że w kilkuminutowej rozmowie potwierdził mu on intencję umacniania „wschodniej flanki NATO”, czyli zwiększanie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce, która w związku z tym znowu pewnie zakupi trochę amerykańskiej broni – w sam raz tyle, żeby telewizja obrządku rządowego mogła przez kilka dni delektować obywateli tym sukcesem.

Jednak te wszystkie bliskie spotkania III stopnia są tylko przygotowaniem do tego najważniejszego. Akurat niedawno jeden z amerykańskich generałów uderzył na alarm mówiąc, że Chiny mają większy budżet wojskowy niż USA, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę tamtejsze ceny i tak dalej.

Kiedy wybuchł kryzys finansowy w roku 2008, USA miały 622 mld dolarów budżetu wojskowego, co stanowiło równowartość połączonych budżetów wojskowych następnych 17 państw świata. Jednak 10 lat później, gdy USA miały ok. 700 mld dolarów budżetu wojskowego, kwota ta stanowiła równowartość połączonych budżetów wojskowych już tylko 8 następnych państw świata – no a teraz generał powiada, że przewagi w tej dziedzinie USA już nie mają.

Wynika z tego, że jeśli Stany Zjednoczone zechcą utrzymać przynajmniej iluzję hegemonii, to muszą wkrótce przystąpić do ostatecznego rozwiązania kwestii chińskiej. W takiej sytuacji bardzo duże znaczenie może mieć postawa Rosji – czy będzie ona wspierała Chiny, czy przynajmniej zachowa neutralność. Rosja bowiem wcale nie musi być zainteresowana nadmiernym wzrostem chińskiej potęgi. Przypuszczam, że tego właśnie chce się dowiedzieć prezydent Józio Biden 16 czerwca, a także warunków, na jakich Rosją tę neutralność by mu obiecała.

Ponieważ książę Gorczakow – minister spraw zagranicznych cesarza Aleksandra II i Aleksandra III – mawiał, że nie wierzy nie zdementowanym informacjom prasowym, to warto zwrócić uwagę, że pojawiły się ostatnio energiczne zaprzeczenia, jakoby miało dojść do kolejnego „resetu” w stosunkach amerykańsko-rosyjskich. Wszystko to może być prawda, ale skoro prezydent Józio Biden zamierza poprawić stosunki z Niemcami, to nie można zapominać, że Niemcy pozostają w strategicznym partnerstwie z Rosją, czego zewnętrznym znamieniem jest gazociąg Nord Stream 2.

Warto też przypomnieć, że wkrótce po „resecie”, jakiego 17 września 2009 roku dokonał w stosunkach amerykańsko-rosyjskich prezydent Obama, w listopadzie 2010 roku, na szczycie NATO w Lizbonie, proklamowane zostało strategiczne partnerstwo NATO-Rosja. Stwarzało to oczywiście pewne konieczności dla Polski, bo przecież nie może być tak, że całe NATO pozostaje w strategicznym partnerstwie z Rosją, a Polska nie. Toteż Polska musiała się w tym strategicznym partnerstwie odnaleźć, w następstwie czego w sierpniu 2012 roku patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl podpisał w Warszawie z arcybiskupem Józefem Michalikiem, ówczesnym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski deklarację o pojednaniu między narodami polskim i rosyjskim.

Nie wiadomo, jak daleko posunęlibyśmy się na tej drodze, gdyby prezydent Obama w drugiej połowie 2013 roku nie zresetował swego poprzedniego resetu, zapalając zielone światło dla przewrotu politycznego na Ukrainie, którego nieukrywanym celem było wyłuskanie tego państwa z rosyjskiej strefy wpływów. Wysadzenie w ten sposób w powietrze porządku lizbońskiego z roku 2010 przyniosło w efekcie rozbiór Ukrainy i zwiększyło naciski Rosji na „pogłębienie integracji” z Białorusią.

Prezydent Aleksander Łukaszenka próbował lawirować między Rosją i Zachodem, ale został postawiony pod ścianą wskutek awantury z panią Swietłaną Cichanouską, w którą – w ramach zabawy w mocarstwowość, na polecenie Naszego Najważniejszego Sojusznika – zaangażowała się najbardziej Polska i Litwa. Łukaszenka został w ten sposób wepchnięty w objęcia Putina, który udzielił mu politycznego wsparcia – ale nie za darmo, tylko w zamian za bezwarunkową zgodę na „pogłębianie integracji”.

Jakby tego było mało, to i pani Swietłana, którą rząd „dobrej zmiany” uznał za swoją najukochańszą duszeńkę, zaczęła się bisurmanić, przyjmując zaproszenie Rafała Trzaskowskiego na jakiści „campus”, gdzie za pieniądze Fundacji Adenauera, która prawie 99 procent środków jakimi dysponuje, czerpie z subwencji niemieckiego rządu, prezydent Warszawy będzie budował sobie „silną formację”.

Jest to kolejna, po deklaracji Bronisława Komorowskiego, który swój powrót na scenę polityczną miał rozpocząć od wyłuskania z Platformy Obywatelskiej jej „skrzydła konserwatywnego” – ilustracja procesu demontowania Platformy przez stare kiejkuty, które przed laty ją założyły. Kolejną ilustracją jest ten właśnie „campus”, dzięki któremu Rafał Trzaskowski pogrąży Wielce Czcigodnego posła Pupkę, a wreszcie – zmartwychwstanie Ryszarda Petru, który wraca na polityczną scenę na czele think-tanku pod nazwą „Instytut Myśli Liberalnej”, przy pomocy którego, wraz ze związanym od dawna ze starymi kiejkutami panem Piotrem Niemczykiem (był nawet zastępcą szefa Zarządu Wywiadu UOP za Gromosława Czempińskiego, który Platformę Obywatelską wystrugał z banana), będzie stawiał czoła „widmu komunizmu”.

Wspominam o tych minionych I aktualnych wydarzeniach, by pokazać, jak bardzo scena polityczna naszego bantustanu i w ogóle – postępowanie naszych Umiłowanych Przywódców, którego niepodobna nawet nazwać polityką – uzależnione jest od wydarzeń, które pojawiają się poza Polską, a w których Polska następnie uczestniczy w ten sposób, że jest informowana, z jakiego klucza ma odtąd ćwierkać.

Wbrew napuszonym deklaracjom o demokracji i „partnerstwie”, tego uniknąć w dzisiejszych czasach się nie da, chociaż nasz nieszczęśliwy kraj mógłby przynajmniej w jakimś stopniu te wydarzenia kształtować, gdyby nasi Umiłowani Przywódcy nie byli zakładnikami własnej propagandy, co uniemożliwia im jakąkolwiek elastyczność, choćby taką, jak w przypadku węgierskiego premiera Wiktora Orbana.

Dlatego objawy fermentacji, jakie obserwujemy na politycznej scenie świadczą, iż powoli rozpoczynają się przygotowania do tego, co ma nadejść w następstwie spotkania prezydenta Józia Bidena z prezydentem Włodzimierzem Putinem 16 czerwca w Genewie – a co zostanie nam objawione w stosownym czasie.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 7 do “Oczekując na objawienie”

 1. UZA said

  „Rosja bowiem wcale nie musi być zainteresowana nadmiernym wzrostem chińskiej potęgi. ”

  Z drugiej strony jednak nie może być też zainteresowana unicestwieniem Chin ani nawet nadmiernym ich osłabieniem, gdyż wtedy całkowicie by utraciła pole manewru i nic by Jej już nie uchroniło przed pożarciem przez jedynego hegemona. Dopóki istnieją silne Chiny można jeszcze myśleć o policentrycznym świecie, bez Nich – lasciate ogni speranza…

  „Nie wiadomo, jak daleko posunęlibyśmy się na tej drodze, gdyby prezydent Obama w drugiej połowie 2013 roku nie zresetował swego poprzedniego resetu, zapalając zielone światło dla przewrotu politycznego na Ukrainie, którego nieukrywanym celem było wyłuskanie tego państwa z rosyjskiej strefy wpływów.”

  Właśnie dzięki zresetowaniu wcześniejszego resetu Rosja mogła się przekonać ile jest warte to całe „strategiczne partnerstwo” i drugi raz pewnie nie da się nabrać na takie plewy.

 2. bronek said

  Globalizacja jest faktem – a dowodem na to jest świrusowa hucpa w wymiarze globalnym. Dlatego prędzej uwierzę, że ciemna moc wywijając ludzkością chce wepchnąć Rosję z jej tablicą Mendelejewa w objęcia Chin w ramach tego, że owa moc zastępuje w malowania świata na czerwono-brunatno Rosję – Chinami. Natomiast biała Europa i Biała Ameryka dalej będą wyniszczane na rzecz kolorowej pozbawionej tożsamości – tłuszczy.

 3. z nadzieją said

  > w kilkuminutowej rozmowie [Biden] potwierdził mu on intencję umacniania „wschodniej flanki NATO”

  Koszmar Kaczyńskiego, który mu po nocach nie daje spać, to Putin wjeżdżający na czołgu armata do Polski, forsujący nim Wisłę, wjeżdżający na Żoliborz, wcelowujący lufę czołgu Armata w wiadomą wille i domagający się bezwarunkowego … wydania Kota.

  Jest to poniekąd też dramat Polski, choć nie bezpośrednio, a pośrednio, bo maniakalne urojenia Kaczyńskiego, choć absurdalne, to jednak realnie kształtują politykę Państwa Polskiego. Może, gdy Kaczyński odejdzie z polityki — oby odszedł z Macierewiczem, Dworczykiem, Sasinem, Morawieckim, Niedzielskiem, … — to coś zmieni się na lepsze.

 4. prot said

  ale dzisiaj jest 21.06.21 i od spotkania joe ‚dementia’ bidet z Władymirem Władymirowiczem Putinem
  upłynęła tak kupa wody (u nas z przewagą kupy)
  że pisanie przez p. Michalkiewicza >
  ‚Dlatego objawy fermentacji, jakie obserwujemy na politycznej scenie świadczą, iż powoli rozpoczynają się przygotowania do tego, co ma nadejść w następstwie spotkania prezydenta Józia Bidena z prezydentem Włodzimierzem Putinem 16 czerwca w Genewie – a co zostanie nam objawione w stosownym czasie.”
  jest totalnie BEZCELOWE>jesteśmy w dalszym ciągu w amerykańskiej strefie okupacyjnej zarządzanej przez Żydów wszelkiej maści z przewagą Żydów amerykańskich (bo już kiedyś pisałem>podawałem źródła w ‚przedmiocie sprawy’).
  Dla ułatwienia>>Victoria Nuland (dobra kumpela zarówno Sikorskiego>Holland ale także Jarkacza!! (dwa razy się z nim spotykała post2015)>jest osobą ‚decydującą’ w US State Dept >razem z Blinkenem.
  Jedyna racja jest w odniesieniu przez p. Michalkiewicza>
  JAK to nam zostanie objawione!!
  ALE
  jak myśli Sz.FELIETONISTA
  skąd się wzięła tajna sesja knesejmu ‚o ruskim hackerstwie’>co zapodał Jarkacz??
  Z sufitu??
  Jarkacz po raz kolejny wyraził zależność Polin wobec władz okupacyjnych!!!

 5. Boydar said

  A mnie ciekawi, skąd Putin ma (będzie miał) pewność, że rozmawia z Joe Bidenem rozumianym jako prezydent USA. Chyba muszą się jakoś identyfikować.

 6. aaa said

  Ad 5. Obawiam się, że rozmowa z samym Demencjuszem będzie przeraźliwie nudna, jeśli nie żenująca, a sensowna rozmowa będzie z kimś innym w pomieszczeniu o wytłumionych dźwiękach.

 7. Boydar said

  Ewentualnie na molo …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: