Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Wypociny na czas upałów

Posted by Marucha w dniu 2021-06-22 (Wtorek)

Na świecie się różnie dzieje, jednym świeci, innym leje. Ludziom różnie się układa, jednym rośnie, drugim spada, Raz pod górę, a raz z górki, idą matki, ojce, córki, To odwieczny los człowieczy, tyle wstępu – i do rzeczy.

Internet jest cudownym wynalazkiem. Służy dla każdego i do wszystkiego. Jest terapią dla samotnych, dla zawiedzionych i rozczarowanych, tu można wyładować zły humor przy użyciu własnego, nie zawsze akceptowalnego słownictwa. A najważniejsze, w internecie można ulokować własne marzenia i życzenia, nawet jak najbardziej irracjonalne.

Właśnie te życzeniowe wpisy są doskonałą podstawą do oceny psychologicznej ich autorów.Z tego można wysnuć co kogo dręczy, jakie przeżył rozczarowania i czego spodziewa się w przyszłości.

Wpisy autorskie w internecie nie odnoszą się do rzeczywistości, ale są oknem do duszy ludzkiej, są terapią i nadzieją autorów w możliwości kształtowania tej rzeczywistości. Dają złudzenie uczestnictwa w wielkich decyzjach, możliwościach wpływu na dzieje świata.

Niektóre wpisy są niezwykle rozległe, szerokie, uzasadnione odpowiednimi przypisami, których nikt nie czyta i nie sprawdza. To daje autorom satysfakcję twórczą, daje poczucie wartości tworzenia, budowania, jakich nie mają w świecie realnym. Tu można rozwijać własne idee, z którymi nie ma możliwości przebicia się w realnej rzeczywistości.

Inne wpisy są naładowane złością, nie akceptują tych czy innych zdarzeń politycznych, nie akceptują polityków, nie akceptują innych wypowiedzi i poglądów, nawet kiedy to absolutnie nie ma związku z ich własnym życiem. Tu ujawniają się sympatie i antypatie, akceptacje i nienawiści, żale i pretensje. Snuje się nieprawdopodobne scenariusze, wojen i pokoju, bogactwa i biedy.

A najważniejszym pożytkiem internetu jest poczucie bycia wśród innych ludzi, jest złudzeniem dającym poczucie udziału w życiu społecznym, jest lekarstwem na samotność czy niedopasowanie do realnego otoczenia.

Są autorzy którzy wszystkie problemy realne przypisują siłom metafizycznym, rozwiązania tych problemów polecają tymże siłom, a generalnie udział metafizyki jest wytłumaczeniem wszystkiego czego inaczej wytłumaczyć nie potrafią.

Jedną rzeczą, która mnie dziwi, jest akceptacja blogerów, aby wpisy pod ich tekstami miały chamski charakter. Czasami są one „niestrawne” dla szeregu czytających, degradują anonimowych autorów tych wpisów, ale również rzucają złe wrażenie na autora blogu. To określa, górny poziom oczekiwań, pokazuje, że mimo ambitnych założeń, tak naprawdę rezultaty już na początku są beznadziejnie małe. Anonimowy dyskutant zakreśla swoim niskim poziomem kultury poziom autora blogu przez asocjację. Na zasadzie „z kim przystajesz, takim się stajesz”.

Anna-PK
http://an40na.neon24.pl

Komentarze 4 do “Wypociny na czas upałów”

 1. Wielka Kopa Tatry said

  Większość ludzi w „realu” ucieka od dyskusji na tematy tutaj poruszane, a jak juz sie zacznie pisac, to ciezko przestać i jakos to idzie z rozpędu, oczywiscie nie ma takich ludzi którzy są ze wszystkiego zadowoleni, jedni to tlumia, udaja ze jest ok, inni tak jak ja mowia wprost, co czesto w realnym swiecie konczy się wojna😡 Dobrze ze tutaj mozna sobie popisać a nawet powyzywac bezkonsekwencji wybitych zębów, rozumiem nie każdy ma takie mozliwosci w rzeczywistości. Dodam ze w internecie tak jak i zresztą w rzeczywistosci roi się od roznych bajkopisarzy, detektywow i wrozbitow też nie brakuje 😄

 2. Trzy Rzeczy said

  1. Autor tez chyba niewielki wpływ na rzeczywistość ma, a mimo to pisze i ocenia innych, czyżby munsie nudzilo?

  2. Gdzie te upały?

  3. Internet powinni zblokowac.

  ———–
  No właśnie. Pisze i ocenia. Jak on śmie?
  Admin

 3. Ale dlaczego? said

  Czasami człowiek musi, inaczej się udusi…

 4. Przygoda said

  Niech pisze, ale po co się bawi w detektywa, a raczej i spektora Clousue czy jak mu tam było.
  Jemu bym tez mógł przypisać dziwne intencje, ale mam to gdzieś niech se pisze.

Sorry, the comment form is closed at this time.