Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Przepisy o sygnalistach coraz bliżej

Posted by Marucha w dniu 2021-06-23 (Środa)

Łapówkarzy zalegalizowano jako „lobbystów”. Donosicieli i kapusiów – jako „sygnalistów”.
Admin

Do grudnia 2021 r. mamy czas, by wprowadzić w życie przepisy dyrektywy o ochronie sygnalistów przyjętej przez Unię Europejską. Firmy powinny już teraz rozpocząć przygotowania do wdrożenia nowych obowiązków i procedur.

Jak pisze portal pulshr.pl, sygnaliści to osoby, które zgłaszają obserwowane w miejscu pracy nieprawidłowości, w tym nielegalne czy nieetyczne działania, co może pozwolić im przeciwdziałać bądź je eliminować. Pomagają tym samym walczyć z korupcją, praniem brudnych pieniędzy czy w obronie praw człowieka. {Ha ha ha! – admin] Od lat trwają prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa sygnalistom w miejscu pracy. Unijne przepisy w tej sprawie zaczęły obowiązywać w grudniu 2019 r.

Nowością z perspektywy polskiego prawa będzie trójstopniowy system zgłaszania nieprawidłowości. Oznacza to, że sygnalista będzie mógł podjąć decyzję, czy w pierwszej kolejności informacje o nieprawidłowościach w miejscu pracy zostaną zgłoszone wewnętrznie w ramach organizacji, której sytuacja dotyczy, czy też będą zgłoszone zewnętrznie do dedykowanego organu administracji publicznej. Sygnalista może też podjąć decyzję o tzw. ujawnieniu publicznym, czyli przekazaniu informacji do opinii publicznej. Sygnalizowanie nieprawidłowości poza organizacją jest obwarowane spełnieniem konkretnych przesłanek.

Nowe przepisy będą obejmowały zarówno podmioty z sektora publicznego, jak i z sektora prywatnego, jeśli zatrudniają co najmniej 50 pracowników. Dyrektywa przewiduje jednak wyłączenia w zakresie minimalnych limitów zatrudnienia koniecznych do wdrożenia systemów whistleblowingowych. Sytuacja ta dotyczy m.in. podmiotów, które działają w obszarach narażonych na pranie pieniędzy oraz finansowanie terroryzmu. Tam limity zatrudnieniowe nie będą obowiązywać, co oznacza, że nawet te instytucje i firmy, które zatrudniają mniej niż 50 pracowników, będą zobligowane do wdrożenia postanowień dyrektywy.

Na pracodawców spadną nowe obowiązki związane z zapewnieniem kanałów wewnętrznych zgłoszeń oraz ochrony sygnalistów. Zgodnie z normami nowej regulacji prawnej sygnalistami mogą zostać nie tylko pracownicy zatrudnieni na umowach prawnopracowych, ale także inne osoby, które mogą uzyskać informacje o naruszeniu w kontekście związanym z pracą, np. zatrudnieni na podstawie umowy cywilnoprawnej, samozatrudnieni, wspólnicy spółki, stażyści, wykonawcy, podwykonawcy, dostawcy, byli pracownicy czy nawet osoby będące w procesie rekrutacji.

Dyrektywa zawiera katalog dziedzin, których mogą dotyczyć zgłaszane naruszenia, m.in. zamówienia publiczne, kwestie finansowe, bezpieczeństwo produktów, bezpieczeństwo transportu, ochrona środowiska, ochrona konsumentów oraz ochrona danych osobowych. Krajowe przepisy prawne mogą jednak ten zakres rozszerzyć.

https://nowyobywatel.pl/

Wyjątkowo plugawa funkcja – przede wszystkim wyłapywanie homofobicznych, rasistowskich i antysemickich wypowiedzi, bo o to przecież głównie chodzi.
Admin

Komentarzy 17 do “Przepisy o sygnalistach coraz bliżej”

 1. xyz said

  Trochę w temacie. O prześladowaniu Kresowian i ich potomków przez „polską” prokuraturę. Za mówienie prawdy o ludobójstwie na Woiłyniu.

 2. xyz said

  Z lipca 2020.

  Jakiś „sygnalista” zapodał do prokuratury p. A. Dąbrowskiego. Cudem ocalałego z rzezi wołyńskiej.

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2020/07/panstwo-polskie-chce-dobic-polskie.html

 3. xyz said

  Tylnymi drzwiami wróciła też cenzura. „Niepoprawne politycznie” witryny internetowe są po cichu likwidowane. Widocznie ludkowie znad Wisły nie powinni wiedzieć zbyt wiele.
  Dlatego radzę kopiować co ciekawsze materiały i artykuły.

 4. bardzo said

  W USA i prawdopodobnie w innych krajach cywilizacji anglosaskiej, prawo nakazuje donosicielstwo. Jesli obywatel wie o jakims przekroczeniu prawa i nie zglosi tego do wladz wspolodpowiada,na zasadzie guilty by association, czyli winien przez powiazanie. Nawet adwokaci temu prawu podlegaja, choc jako zawodowcy zazwyczaj udaje sie im wylgac. Ekstremalnym przejawem tej sytuacji sa proby zmuszania ksiezy w Australii do nieprzestrzegania tajemnicy spowiedzi.

  Witamy w krainie nowoczesnosci.

 5. Tadeusz said

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie „sygnalista” a po prostu donosiciel.

 6. anty said

  U mnie w pracy jest taki sygnalista donosiciel który o wszystkim i o wszystkich pracownikach co mówia w pracy donosi do działu kadr do biura trwa to już wiele lat a z biura wypływają informacje że mają informacje od kogos innego, jest to elektronik z wykształcenia zna sie na podsłuchach.Pracownicy są cały czas wprowadzani w błąd są oszukiwani nie przypuszczają że ten smiec cały czas donosi na nich rozmawia z nimi jakby nigdy nic a biuro mówi że ktos inny jest sygnalistą donosicjelem.Jest to pracownik z dużym stażem za swoją działalnosc zapewne dostaje pieniądze byc może ktos sie zorietuje że to on

 7. Piskorz said

  re 4 Nie wiem czy takie prawo w Szwajcarii obowiązuję, ale oni tak sami z siebie…to takie kapuchy, że hej !! Bardziej niż Niemcy.

 8. Piskorz said

  re 3 A włoska witryna b. dobra http://www.altreinfo.org od połowy maja tam nic nowego nie ma.!!

 9. Ale dlaczego? said

  IV Rzesza powstaje na oczach gawiedzi ogłupionej „dotacjami unijnymi”…
  NWO, ucisk jakiego nie znał świat, buduje swe podstawy…

 10. Lolek said

  Zostań sygnalistą a dostaniesz dyplom, czerwoną chustę i odznakę Pawki Morozowa.
  Jak się wykażesz opiszą Cię w podręcznikach, postawią pomniki, powstaną o Tobie poematy, sztuki, pieśni, symfonie, nawet opera.
  Pamiętaj, że nowy sowiecki człowiek zawsze stawia dobro państwa sowieckiego nad więziami społecznymi i rodzinnymi.

 11. trok said

  dla piździelców>jarkaczów-moravera-maciarewicza-<'łowców' TW to pikuś: donoszenie ‚mają we krwi’
  a jak jeszcze jak każe Deep Jewish State>US-Izrael-Nato-EU-
  to w podskokach!!

 12. Maciej W. said

  Wspaniała funkcja ! Będę aplikował !

 13. Aleksis said

  Dlaczego zgadzamy sie na nie nazywanie rzeczy po imieniu. DONOSICIEL. Donosiciel a nie zaden sygnalista. A najgordzy gatunek to DONOSILEL okarzajacy niewinnego czlowieka o cos czego noe zrobił. Wiem bo doswiadczyłam tego na własnej skórze , na szczęsciu w miejscu parcy znali mnie na tyle dobrze, ze w bzdury donosiciela nie uwierzyli. Nie pozwólmy sobie zmienić prawdziwa nazwe na cos brzmiacego jak stanowisko pracy. DONOSICIEL. Obrzydliwa kreatura. Takich powinno się traktować jak potraktowano raszplę w „Zakazanych Piosenkach”. nawiasem mówiąc wiele się można z tego filmu nauczyć. O godzinie policyjnej, o dystancie, zakazie zgromadzeń i łamaniu tych zakazów.
  O zamknieciu polskiej kultury a otwarciu kasyn. I wilel wiele innych.
  polecma zwłaszcza młodemu pokoleniu. Moze niektórzy skojarzą prawidłowo tamte i obecne czasy.

 14. revers said

  Wlasnie przelecial mi na banerze tv wiadomosc ze kazda gmina otrzyma 100 tys nagrody za wysoki wskaznik szczepien.

  A jak tego dokona? Perswazja z 30% reszta wlasnie za sygnalizowanie o niezasczepionych i po to jest przede wszystkim ta ustawa.

  Teraz wiadomo bedzie dlaczego p.Gajowy ominie na wakacje rp, bo moze jaki sygnalista doniesienie ze przyjechal z szwedzkim covidem, i wyszczepiony odpowiednio.

  W powaznych firmach jak Ford to sygnalista nie znalazli by miejsca, ale w montazowniach dla zachodu i wsrod swoich panow menagerow to dopiero gradka, dodatkowa fucha.

 15. Lily said

  Wytyczne „Nowego Ladu”.DONOSICIELSTWO.

 16. NICK said

  Bardzo.
  Cywilizacja?
  Żydogermanoanglosyjońska!
  Czyli żadna.
  HUK.
  Zawsze wypomnę śledzie we Kulinariach.

 17. Chętnie zostanę sygnalistą, mam mnóstwo informacji n/t PiS-dzielców i PO-rąbańców.
  Jest jednak mały problem. Po zasygnalizowaniu do prokuratury przestępstwa Morawieckiego, ta odpowiedziała, że Morawiecki nie podlega orzecznictwu polskich sądów. Daje to połowiczną satysfakcję, ponieważ prokuratura taką odpowiedzią potwierdziła, że mamy z przestępstwem do czynienia tyle, że nie możemy ścigać przestępcy – ale z jakiego powodu (?).

  „ZAWIADOMIENIE podpisane przez stażystę Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście w Warszawie, p. Janinę Sokołowską, informujące mnie o odmowie wszczęcia śledztwa na podstawie: Art. 17. § 1 pkt 8 KPK [Negatywne przesłanki procesowe] § 1.Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, gdy: 8) sprawca nie podlega orzecznictwu polskich sądów karnych” (informacja w komentarzu) – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/03/26/publiczne-zapytanie-do-antypolskiego-premiera-mateusza-morawieckiego/

Sorry, the comment form is closed at this time.