Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  CzŁ o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Obserwator o Wolne tematy (39 – …
  Obserwator o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  bez loginu o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  Ewa-Maria o Coraz mniej szczepień w Polsce…
  Zbigi o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Liwiusz o Marsz Tuska, czyli myślenie…
  poko o Puste hasła
  Mietek o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  poko o Wolne tematy (39 – …
  poko o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Maciek o Puste hasła
  Anteas o Puste hasła
  Czesio i muchy o Coraz mniej szczepień w Polsce…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szef MSZ Izraela straszy Polaków ws. mienia bezspadkowego

Posted by Marucha w dniu 2021-06-25 (Piątek)

– Polska musi zrobić to, co należy dla ocalałych z Holokaustu lub więzi z Izraelem ucierpią – powiedział minister spraw zagranicznych Izraela, Ja’ir Lapid. Skandaliczne słowa odnoszą się do zwrotu mienia bezspadkowego. [A niech „ucierpią”…! – admin]

– Żadne prawo nie zmieni historii – powiedział Lapid. – Prawo polskie jest niemoralne i poważnie zaszkodzi stosunkom między państwami [A niech zaszkodzi! – admin]. Izrael stanie jako bastion chroniący pamięć o Holokauście i godność ocalałych z Holokaustu i ich własności – grzmiał minister spraw zagranicznych Izraela.

– Polska, na której ziemi zamordowano miliony Żydów, wie, co należy zrobić – dodał polityk. [Oczywiście, że wie. Wypierdolić żydostwo z kraju – admin]

– Polskie prawo, które skutecznie uniemożliwia restytucję mienia żydowskiego lub odszkodowania w zamian za to, jest straszliwą niesprawiedliwością i haniebnie szkodzi prawom ocalałych z Holokaustu i ich potomków, które pochodziły ze społeczności żydowskich, które żyły w Polsce przez setki lat – twierdzi minister.

Lapid odnosił się do uchwalonej w czwartek wieczorem nowelizacji Kpa, zgodnie z którą m.in. po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania.

Słowa Izraelczyka skomentował Tomasz Sommer, znany wolnościowiec i redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

– No to się zaczyna na dobre – dawajcie Polaczki szmal, albo będzie źle – oświadczył nowy szef MSZ Izraela. Dawno trzeba było skończyć ustępstwa i umizgi – napisał na Twitterze dziennikarz.

[Co może być „źle”? Napadną na nas? Nakrzyczą w ONZ? – admin]

Z kolei The Jerusalem Post, podając dalej słowa ministra, pisze, że „byli właściciele żydowskich nieruchomości i ich potomkowie prowadzą kampanię o odszkodowanie od upadku komunizmu w 1989 roku. Polska jest jedynym krajem UE, który nie uchwalił prawa w sprawie restytucji mienia, mimo wielokrotnych wezwań do tego ze strony Stanów Zjednoczonych”.

[A co Stany Zjednoczone mają do tego? – admin]

Portal przypomina też o amerykańskiej ustawie 447, którą Amerykanie, dzięki naciskom izraelskich lobbystów, naciskają Polskę do wypłaty bezpodstawnych roszczeń.

Ustawa 447 JUST – co to jest?

“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – “sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadość uczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.

Z ustawy wynikają dwie konsekwencje:

1. zobowiązanie Departamentu Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego,
2. ustawa jest podstawą prawną do tego, żeby USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. Stany Zjednoczone mają wspomagać międzynarodowe organizacje wspierające ofiary Holocaustu.

Ustawa 447 JUST – co nam grozi?

Po pierwsze, ustawa budzi polski sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem. Według tych ogólnie przyjętych regulacji mienie bezspadkowe, czyli takie, do którego nie ma spadkobierców, przechodzi na Skarb Państwa danego kraju, natomiast organizacje żydowskie roszczą sobie pretensje na podstawie prawa krwi.

Po drugie, nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby komukolwiek wypłacać jakiekolwiek sumy – nasz naród podczas II wojny światowej poniósł największe straty osobowe. To sprawcy, a nie ofiary, są zobowiązani do wypłacenia odszkodowań.

Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.
[To to akurat nie jest ŻADEN argument. Co to kogo obchodzi?. – admin]

Źródło: The Jerusalem Post, NCzas
https://nczas.com/

Komentarzy 56 do “Szef MSZ Izraela straszy Polaków ws. mienia bezspadkowego”

 1. waldens said

  Dlaczego niektórzy posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu? Czy aby nie są ukrytą opcją żydowską?

 2. https://marucha.wordpress.com/2021/06/24/wolne-tematy-44-2021/
  Ad. 67. Revers said – 2021-06-25 (Piątek) @ 13:02:13
  Wlasnie szef MSZ israhella wylozyl kawe na warszawki lawe
  https://nczas.com/2021/06/25/no-to-sie-zaczyna-na-dobre-szef-msz-izraela-straszy-polakow-ws-mienia-bezspadkowego/?fbclid=IwAR0_5i5eCmg67N2sY3gpwYjsCuvb9kaNNRalK-UtsGTv9Vv6NYZKYawA2XM
  teraz oddajcie guziczki, zameczki od spodni i ostrogi od bryczesow, kamieniczki, dworki i zameczki po wawel sa nasze.
  pare salamsow wam zostanie na amen.

  Uczył nas już Szymon Perski-Perez, że Polacy powinni się uczyć Historii TYLKO O HOLOKAUŚCIE czyli ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu dla uchronienia Niemiec przed dyktaturą spermy jerozolimskiej. Szymon Perski straszył też nas kwitami Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego – z której to racji Kneset odbył 2 posiedzenia na Wawelu. III jednak nie było, bo Prezydentka Teresa Garland ZAPROTESTOWAŁA, wobec czego ogłosiłem, że Kazimierz Wielki mógł obciążyć Żydów podatkiem na odbudowę GOrGOLINA-GARGAMELLA-GERMANII, ale pieniądze użył na budowę gotyckiego KREMLA, na co są Dowody. WON więc z tymi roszczeniami do Rosji.

 3. Bohdan Szewczyk said

  INFO2 : OD 2007 R POWIDAMIAM KOLEJNE RZĄDY , SENAT ISEJM W POLSCE O TYM WYROKU I CO I NIC.ZYDOWSKA OBSADA TYCH ORGANÓW PaŃSTWA UDAJE ZE TEN WYROK NIE ISTNIEJE.UCHAŁA 447 I PREZYDENT USA NIE MAJĄ PRAWA IGNOROWAĆ TEN WYROK ODWROTNIE. USTAWA SENATU USA JEST NIELEGLNA BO NIEZGODNA Z WYROKIEM SĄDU.

  ZERO ODSZKODOWAŃ ŻYDOM!-Oszczerczy Pozew i Wyrok Sądu USA wydany 3 marca 2006-OBECNIE OD LAT ŻYDZI RABUJĄ POLSKIE MIENIE NARODOWE!!
  http://www.infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1596:oszczerczy-pozew-i-wyrok-sdu-usa-wydany-3-marca-2006&catid=43:obrona-skarbu-pastwa-polskiego&Itemid=65
  SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH
  DLA DRUGIEGO OKREGU

  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)

  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi nizszej instancji 14 czerwca 2004

  r.)

  (Zlozenie 10 wrzesnia 2004 r.)

  Sygnatura akt 02-7844

 4. W czwartek 24 czerwca Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego.
  Zdaniem części ekspertów przyjęcie zmian zamknie drogę ocalonym z Holokaustu do dochodzenia roszczeń.
  Ale nie ma strachu ustawa zostanie zmieniona lub wycofana, jak ta o IPN.

  A ilu tych ocalonych jeszcze się ostało? A może zamiast mienia w naturze lub w walucie wystawimy im czeki -?

  A poważniej.
  Władze PRL wypłaciły Żydom w 1958 roku 300 milionów dolarów i sprawa jest zamknięta (ostatnia rata została zapłacona w 1981r.), a więc pazerni żydowscy wyłudzacze won, w…ć.
  Tu warto pamiętać, że żydowskie majątki w IIRP były zadłużone hipotecznie średnio na 80%, a więc to Żydzi są nam winni.

  Ale co się stało z ponad 100 mld $USA wyłudzonych od NRF na rzecz „ocalonych”? 10 lat temu grupa „ocalonych” wtargnęła do Knesetu i żądała finansowej pomocy, bo ich emerytury nie pozwalają kupić im jednocześnie żywności i leków.

  „Wiele ofiar nazizmu w Izraelu miało i nadal ma poważne problemy finansowe. Według raportu Funduszu Pomocy Ofiarom Holokaustu jeden na czterech ocalonych z Holokaustu – ok. 50 tys. osób – żyje w Izraelu poniżej progu ubóstwa. (…) Niektórzy z ocalonych nie mają funduszy nawet na żywność i leki. Z raportu z 2014 roku wynika, że w Izraelu mieszka około 200 tysięcy ocalonych. Średnia ich wieku wynosi 84 lata. 40 proc. jest w wieku ponad 86 lat.” – https://www.newsweek.pl/swiat/jak-zyja-ci-ktorzy-przetrwali-holokaust-zaglada-ocaleni-z-zaglady/76gzfhn

 5. Marucha said

  Re 4:
  Nie mam wielkich wątpliwości, że ustawa zostanie zmieniona albo anulowana pod naciskiem rzydostwa. Będzie, jak zawsze.
  A potem władze ogłoszą to jako wspólne zwycięstwo Polski i Żydolandii nad knowaniami Putina.

 6. Henryk said

  Tylko, że sami żydzi wywołali i finansowali wszystkie wojny i rewolucje na świecie w swoim zwierzęcym pędzie do zapanowania na światem. Zwięzkim Radzieckim rządzili żydzi i Niemcami też. Hitler bękart Rotszyldów, na którego płacili alimenty, cały jego sztab to prawie sami żydzi, nawet szefem gestapo był Heinrich Mueller – żyd niemiecki. Szkolił żyda chazarskiego Banderę. Około 140 tysięcy żydków służyło w armii Hitlera. Trzeba o tym mówić zanim nas pożrą bestie…

 7. Cris said

  Odpowiadam komentarzem temu parchowo jak prezydent Filipin Obamie

 8. No takie ruiny domów prześladowanych Polaków były w Warszawie podczas okupacji hitlerowskiej, czy to warszawa Polska.Niee to Palestyna i ich domy!!Holocaust Palestyńczyków trwa.
  [video src="https://videos.files.wordpress.com/uaycqQHY/video-2-1_mp4_dvd.mp4" /]

 9. Poprawka film na stronie!
  https://t.co/MM8gIaZ1es?amp=1

 10. osoba prywatna said

  WikiLeaks: „Kaczyński w 2009 zobowiązał się do zapłaty roszczeń żydowskich”
  https://www.bibula.com/?p=126039

 11. gnago said

  brak jaj i kompetencji u władz Polin, zwyczajnie to stanowi próbę oszustwa i wyłudzenia . Zatem powinni być ścigani jako przestępcy za pomocą Europejskiego listu gończego

  ———
  Przecież te kanalie grają w jednej drużynie z Izraelem.
  Admin

 12. Lolek said

  1. Konfederacja u władzy
  2. Grzegorz Braun ministrem spraw zagranicznych
  3. Ambasador państwa położonego w Palestynie w życiowej roli bycia kulą armatnią
  4. Okazały huk i widowiskowy salut…

 13. precz z pejsami said

  cały czas od wielu lat patrzymy na te same pejsate mordy w polskim rządzie z polaków robią idiotów okradają nas na każdym kroku.kaczory zapewne tez są żydami kiedys którys z nich chwalił sie że jest filosemitą tak też o sobie mówił gowin.przed drugą wojną żył polak który nazywał sie ossowiecki przewidywał przyszłosc był medium przewidział wojne i upadek komuny w polsce mówił że po upadku komuny w polsce bedą rzadzic szubrawcy i swinie i wszystko sie sprawdza ale oni tez przeminą pocieszajmy sie tym

 14. Wanderer said

  Roszczenia zostaly splacone przez PRL.
  Gowno im sie wiecej nalezy

 15. Jurek said

  Ktoś kiedyś stwierdził , że świat jest w stanie wykarmić wiele więcej ludzi niż obecnie ponad 7mld. Lecz jest za mały dla chytrości jednego żyda .

 16. Wladca said

  Zerwac stosunki dyplomatyczne zydami.
  To wstyd w ogole sie z nimi zadawac.Wybrac natychmiast nowy polski rzad tymczasowy i zaaresztowac zdrajcow stanu.Po krotkim procesie wyslac ich poza Polske na banicje.W przypadku powrotu zastrzelic bez sadu na ulicy jak wsciekle zwierze

 17. Wladca said

  Nie bede komentowal wiecej tego plugawstwa

 18. revers said

  Robert Bąkiewicz
  @RBakiewicz
  ·
  13h
  Nie będzie nam Izrael dyktował jakie ma być prawo w Polsce. Nie ma spadkobierców, nie ma spadku. Nic nie dostaniecie. Ani złotówki. Tu jest Polska i nie zrobicie z nas drugich Palestyńczyków #stop447

  twituje szef medii narodowych

  Ze zdziwieniem oglądam wyniki głosowania liberalnych posłów @KONFEDERACJA_

  ——
  Będzie, będzie…
  Admin

 19. I*** said

  Nie ma co się emocjonować kolejną żydowską szopką – to wszystko blaga! :)))

  Przede wszystkim należy podkreślić, że przedmiotowa nowelizacja absolutnie nie dotyczy (u)roszczeń żydowskich, obejmujących tzw. mienie bezspadkowe… nota bene całkowicie i bezdyskusyjnie nielegalnych!

  Generalnie żydzi już swoje w Polsce, sądownie, odzyskali (słusznie czy nie to inna sprawa) i to bez specjalnego trudu – gorzej natomiast z Polakami, którym (dawnymi decyzjami administracyjnymi, bodaj sprzed 70 lat) odebrano majątki. Nowela k.p.a. polega na wprowadzeniu terminu przedawnienia (30 lat)… toteż poszkodowanymi będą głównie Polacy!
  A ten wrzask żydowski, z tymi komunałami o pokrzywdzonych etc. – to już dawno przebrzmiały cyrk! :)))

 20. Olo said

  Ustawka żydobanderowskiego reżimu dobrej zmiany z syjonistami, żeby pokazać jak niby bronią polskich interesów, a potem ulegają naciskom tworu syjonistycznego i jeszcze bardziej dokręcają śrubę. Stare chazarsko-frankijskie metody działania wielokrotnie już przećwiczone na Polakach.

 21. JerzyS said

  Ciekawe dlaczego Żydzi nie mają roszczeń do Banderowców?

 22. MatkaPolka said

  JA ZAŚ TWIERDZĘ ŻE TO POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA od Niemiec , od USA, od Wielkiej Brytanii od Żydów

  Od Niemiec to oczywiste – za materialne zniszczenia wojenne, za depopulację narodu

  Od USA i WB – pewnie to zaskoczenie –ALE TO WALL STREET I CITY OF LONDON finansowało HITLERA ale za ofiary polskiego żołnierza, za miskę ryżu po wojnie – Polska została rozkradziona i zniewolona.

  ŻYDZI PŁACIĆ

  https:../../intergalactic575.wordpress.com/2018/02/09/zydzi-placic -NIECZYNNE

  Za co żydzi powinni zapłacić Polsce i Polakom
  Za II wojnę światową

  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW

  HOLOKAUST SŁOWIAN

  Kogo muszą przeprosić Żydzi?

  I. Powinni przeprosić Polaków:
  Za zdradzanie nas na rzecz zaborców
  Za jakże licznych Żydów, szpicli i donosicieli w służbie carów
  Za koncepcje Judeo-Polonii
  Za rozliczne kampanie antypolonizmu
  Za rolę w partii zdrady narodowej – KPP
  Za zdradę Polski na Kresach wiatach 1939-1941
  Za zbrodnie w Koniuchach i Nalibokach
  Za rolę Żydów w stalinizacji Polski
  Za gospodarcze niszczenie Polski w dobie stalinowskiej
  Za zaprzepaszczenie tak wielu polskich szans po 1989 roku

  Za zbrodnie MBP i UB

  Za rabowanie Polski i Polaków – od początku pobytu na ziemi Polskiej, w okresie rozbiorów, w powstaniach i zrywach narodowych, w okresie II Rzeczpopolitej -ogałacanie Polski z kapitału – wysyłka do Palestyny na budowę przyszłego Izraela, rabowanie PRL-u – wysyłka pieniędzy do Izraela, przekręty w handlu zagranicznym,

  Polska NIE POWINNA NIC ZAPŁACIĆ – Była największą ofiarą II wojny światowej.

  TO ŻYDZI POWINNI ZAPŁACIĆ

  Zginęło ponad 12 mln polskich obywateli – a ok. 75% Polski zostało zniszczone przez zbrodniczą nazistowską III Rzeszę niemiecką, w tym również własność żydowska – została zamieniona w KUPĘ GRUZU – i jeśli w ogóle coś się żydom należy to KUPA GRUZU.

  W kryminalnej Transformacji/ Prywatyzacji między innymi amerykańscy Żydzi rozkradli

  Za afery – afery PO, afery FOZZ, Art-B, za kryminalną „prywatyzację”- rozprzedanie i Kolonizacje Polski

  Za demoralizację Polski i polskich dzieci – NAJMOCNIEJSZE KAZANIE KS.P.NATANKA:” Polsko błądzisz!

  Za żydowski, lichwiarski System Bankowy– Za finansowanie dwóch wojen.za zadłużanie Polski, zniewalanie, wywożenie miliardów – po I wojnie świtowej,
  Za Talmud – kodeks przestępczy. Za bezkarność opanowanego przez żydów Systemu Sądowniczego

  ŻYDZI PŁACIĆ

  Za co żydzi powinni zapłacić Polsce i Polakom
  Za II wojnę światową

  Holocaust – A. Szczesniak – WIELKI ŻYDOWSKI KAPITAŁ WSPIERA HITLEROWCÓW
  http:/../ww..w2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html -NIECZYNNE

  HOLOKAUST SŁOWIAN

  Kogo muszą przeprosić Żydzi?

  Jerzy Robert Nowak, Maron, Warszawa 2001
  ht..tp:/../nanophysics.pl/3books -NIECZYNNE

  I. Powinni przeprosić Polaków:
  Za zdradzanie nas na rzecz zaborców
  Za jakże licznych Żydów, szpicli i donosicieli w służbie carów
  Za koncepcje Judeo-Polonii
  Za rozliczne kampanie antypolonizmu
  Za rolę w partii zdrady narodowej – KPP
  Za zdradę Polski na Kresach wiatach 1939-1941
  Za zbrodnie w Koniuchach i Nalibokach
  Za rolę Żydów w stalinizacji Polski
  Za gospodarcze niszczenie Polski w dobie stalinowskiej
  Za zaprzepaszczenie tak wielu polskich szans po 1989 roku

  Za zbrodnie MBP i UB

  Za rabowanie Polski i Polaków – od początku pobytu na ziemi Polskiej, w okresie rozbiorów, w powstaniach i zrywach narodowych, w okresie II Rzeczpopolitej -ogałacanie Polski z kapitału – wysyłka do Palestyny na budoe przyszłego Izraela, rabowanie PRL-u – wysyłka pieniedzy do Izraela, przekręty w handlu zagranicznym,

  Polska NIE POWINNA NIC ZAPŁACIĆ – Była największą ofiarą II wojny światowej.

  TO ŻYDZI POWINNI ZAPŁACIĆ

  Zginęło ponad 12 mln polskich obywateli – a ok. 75% Polski zostało zniszczone przez zbrodniczą nazistowską III Rzeszę niemiecką, w tym również własność żydowska – została zamieniona w KUPĘ GRUZU – i jeśli w ogóle coś się żydom należy to KUPA GRUZU.

  W kryminalnej Transformacji/ Prywatyzacji między innymi amerykańscy Żydzi rozkradli Polskę – już odbudowana z gruzów wysiłkiem całego narodu.

  Wall Street – amerykańscy żydzi – finansowali Hitlera i w znacznej mierze przyczynili się do zniszczenia Polski – w tym mienia żydowskiego

  Za afery – afery PO, afery FOZZ, Art-B, za kryminalną „prywatyzację”- rozprzedanie i Kolonizacje Polski

  Za demoralizację Polski i polskich dzieci – NAJMOCNIEJSZE KAZANIE KS.P.NATANKA:” Polsko błądzisz! _ ht..tps:/../ww..w.youtube.co..m/watch?v=kntUlTM2TEs

  Za żydowski, lichwiarski System Bankowy– Za finansowanie dwóch wojen.za zadłużanie Polski, zniewalanie, wywożenie miliardów – po I wojnie świtowej,
  Za Talmud – kodeks przestępczy. Za bezkarność opanowanego przez żydów Systemu Sądowniczego

  HOLOKAUST SŁOWIAN!.

  A więc liczby zamordowanych:
  – Polacy – Słowianie 12 milionów 759 tysięcy
  – Żydzi ogółem 574,000, w tym 47,000 Chazarów – przez pomyłkę
  – Niemcy 14 milionów 700 tysięcy, z czego 35% to Słowianie, w tym 2,5 miliona pochodzenia polskiego
  – 25,5 miliona, niemal 100% Słowianie
  – Rumuni 4,7 miliona, 78% to Słowianie
  – Bułgarzy 4,3 miliona, 80% to Słowianie
  – Amerykanie 780,000, z czego 78% to Słowianie
  – Czesi i Słowacy, 500,000, 90% Słowianie
  – 560,000 Cyganów, z czego 67% pochodzenia słowiańskiego
  – Inne kraje Europy ogółem – ok 800,000 zamordowanych, 69% Słowianie

  Oprawcy:

  – Przywództwo niemieckie – 672 osoby, z czego 659 to żydzi chazarscy, z Hitlerem na czele
  – Wszystkie armie niemieckie 4 mln 730,000, z czego 35% to żydzi chazarscy
  – Gestapo ok. 570,000 z czego 91% to żydzi chazarscy
  – SS 4,4 mln, z czego 84% to żydzi chazarscy
  – Ukraińcy współpracujący z nazistami – 2,4 mln z czego 97% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk rosyjskich 1384 osoby, z czego 91% to żydzi chazarscy, ze Stalinem na czele
  – Przywództwo wojsk brytyjskich 1683 osoby, z czego 89% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk amerykańskich 1427 osób, z czego 89% to żydzi chazarscy ]

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

 23. MatkaPolka said

  Roszczenia Kiedy żydzi w końcu zapłacą nam – Polakom 100 BILIONÓW?!!

  http://niepoprawni.pl/blog/dariusz-grudziecki/kiedy-zydzi-w-koncu-zaplaca-nam-polakom-100-bilionow

  Przed 1 września 1939 roku żydzi, jako osoby prywatne – obywatele II RP wyznające jedną z odmian religii żydowskich (głównie, w około 90%, chasydyzm), jak też jako członkowie korporacji, którymi były gminy żydowskie, posiadali określony majątek.

  W wyniku najazdu Niemiec na Polskę w 1939 roku i późniejszej okupacji, a w szczególności w wyniku rozpoczętej z początkiem 1942 roku (konferencja w Wannsee) akcji eksterminacji żydów, większość tych obywateli polskich – żydów została wymordowana lub zginęła; w trakcie całej okupacji zginęło też jeszcze kilka milionów obywateli polskich innych wyznań i bezwyznaniowców

  Czy Polska i my-Polacy jesteśmy coś winni „chazarom” (żydom i „żydom”) z tego tytułu, co stało się z żydami – obywatelami II RP wskutek zbrodniczej działalności Niemców, ale także przy znaczącym udziale Judenratów, policji żydowskiej i żydowskich agentów gestapo?

 24. Na unych lekarstwa nie ma. I kiedy ta prawda dotrze do punktu przesilenia, wtedy się zacznie kaustowanie. Garbulce o tem wiedzą, dlatego przygotowują różne manewry na ewentualność. Zabiegi te wyraźnie wskazują na poświęcenie części gargulców w celu ochrony własnej dupy oraz, jak zawsze, cudowne rozmnożenie liczby ofiar kaustowania i ustawienie się, jak zawsze, w pozycji spadkobierców owychże ofiar. Majuntek do spadkowania szacujom une, tak że w zamyśle, jak zawsze, ma być on też cudownie rozmnożony. To ychni stary plan. Tym razem jednakoż przegięli już wszystkie wygiente i tak pały, jakie majom do dyspozycji. Liczom sobie te une na to, że motłoch weźmie się z mordowanie tak zwanych likorzy, policzjantów, nocnikarzy, cwelebrytów, ewentualnie policztyków, czy kogo tam jeszcze. A ci z kolei będą się bronić, bo jako mordercy, którzy już mają na sumieniu miliony ludzi, wyjścia żadnego nie mają. W odwodzie majom tysz une różnych ogrów z multikulti nasprowadzanych w ramach uchodźctwa, homoniewiadomo powyciunganych ze wszelkich możliwych plugawych zakamarków i takich tam różnistych kreatur i dziwolęgów w pip i od chuja. Zawszeć mogą użyć końwencjonalnej do pozamiatania pod dywan wszystkich parchatych zbrodni. Take majom une te swoje ychnie scynariusze.

  W każdym razie i koniec końców nastał koniec na samym początku. Une majom zbyt głęboką maligmę, żeby dostrzec, iż zaczęła się przez nich i dla nich faza paliatywna.

 25. Ustawka!!Że niby twardo bronią Polski.Po cichu oddają, dlaczego ministrem finansów jest kolejny żyd z Londynu?????!Na razie dają z budżetu Polaków,dodatki dla każdego emeryta z Izraela który urodził się w Polsce przed wojną.Za nazizm!!Z diaspory węszą w polskich lasach. Gorzowie WLkp,w Krakowie spłonęły tajemniczo archiwa kamienic i nie ma duplikatów!!!!

 26. Alex said

  Rok 2017 – Chabad Lubawitch spotyka się z Kaczyńskim i daje mu ”ofertę nie do odrzucenia”….

  … twierdzą, że skoro w budżecie państwa polskiego już nic nie ma oprócz długów… to przejmą należne Polsce odszkodowania za reperacje wojenne II wojny światowej(sic!).

  Żydzi ponaglili więc PiS, a Kaczyński….

  W efekcie ’ni z gruszki – ni z pietruszki’ poseł PiS Arkadiusz Mularczyk odkurzył swoje wyliczenia szkód wojennych i zapowiedział o wystąpienie o zadośćuczynienie Niemiec.

  Niemiecki wywiad doskonale wie, że te odszkodowania nie byłyby dla Polski i dla Polaków – tylko dla żydostwa!

  A to zmienia wiele!

  Niemcy już zapłaciły Izraelowi i innym Żydom ogromne kwoty za wojnę… więc obecnie nie widzą sensu płacenia drugi raz odszkodowań za te same niemieckie zbrodnie wojenne względem Żydów!

  Niemcy wiedzą, że Polska spełniałaby rolę tylko tzw. ”słupa” dla którego wyasygnowałaby ogromne pieniądze….

  … ale beneficjentem tych ogromnych pieniędzy byliby wyłącznie Żydzi!

  Cała niemiecka kasa nawet nie wpłynęłaby na konta polskie… ale bezpośrednio na konta izraelskie!

  Rok 2020, kwiecień – Spotkanie środowisk żydowskich w Nowym Jorku. Żydzi ustalili, że sekta żydowskich Chazarów (Chabad Lubawitch) z Europy Wschodniej – według prawa żydowskiego – przejmuje całość odszkodowań reperacji wojennych należnych Polsce; czyli prawo do 850 mld. dolarów. Które będą Polsce wypłacać Niemcy.

  W zamian sekta żydowska Chabad Lubawitch zrezygnował z prawa do zysku pochodzących z przejęcia Polskich Zasobów Naturalnych oraz Lasów Państwowych i Akwenów Wodnych.

  Środowiska żydowskie powiadomiły o szczegółach Konsula RP w Nowym Jorku.

 27. Ad.21 Pan Jerzy S.
  Żydzi mają roszczenia do Ukraińców, bo ogołacają ich z czego się da, a Ukraińcy im spokojnie na to pozwalają! Większośc miliarderów ukraińskich to żydzi, władze to żydzi.
  W nagrodę i żeby nie podskakiwali i za rekompensatę podarowali im Polszę,Żeby milionami tu przyjeżdźali, dostają social, emerytury po roku pracy,500+, 300+, zarabiają często więcej niż Polacy na tym samym stanowisku,jest ich ze 4 mln, ZUS, NFZ,podatki płaci tylko ok.540 tysięcy/ściga się Polaków za podatki/ następnie posyłają naganiaczy do reklamowania Ukrainek na żony. Po licznych napadach, rabunkach, obrażaniu Polaków w Polsce, a nawet zabiciu Polaków, są niskie kary sądowe.
  Ma być ukrainizacja Polski.
  Bandę banderowską specjalnie podjudzają, pasą i chronią,zbroją bo mają służyć jako ISIS. Na Rosję

  https://electronicintifada.net/content/israel-arming-neo-nazis-ukraine/24876

 28. :) said

  Panie Waldens, a czy słyszał Pan o głosowaniu, które spowodowało, iż podejmowanie w tym państwie kluczowych decyzji jest nadzorowane przez obce siły? Nie? Proszę poszukać. Jako pomoc przy szukaniu pozwolę sobie nadmienić, że owe osoby kierują się innym prawem oraz naszego nie muszą respektować.
  Jako kolejną podpowiedź dodam iż w grudniu, lat dwa wstecz zapalono pewien „świecznik” w pałacu „prezydenta” naszego. Ogłoszono tam : niegdyś mniejszość, dziś większość”
  Pozdrawiam.

 29. :) said

  Wspomnieć należy, relacje polsko-żydowskie ws. odszkodowań względem prawa.
  Chodzi tu o prawo, które zostałoby wybrane;
  – wg. naszego; kolaboracja z wrogiem = zdrada, sąd ,”czapa”
  – wg. żydowskiego; mają prawo poświęcić wszystko (w tym rodzinę) i wszystkich w celu ratowania siebie.
  W obu przypadkach żydzi są na straconej pozycji.
  Ad.1Wiadomo
  Ad.2 Jeśli chcieliby się sądzić wg. własnych zasad, nie mają żadnej podstawy, ponieważ sugerując, iż Polacy niedostatecznie ich bronili, oddali za mało krwi, dochodzimy do prostego wniosku, w którym to Polacy nie musieli za nich oddawać nawet jednej kropli. Ratując tym samym własne życie.
  Dobrze o tym wiedzą, tak więc kolejne bajdurzenie o jakimś odszkodowaniu, to tylko zasłona.
  Co tym razem chcą zagrabić? Jak będą chcieli zmieniać stan rzeczy? Jakiś nowy złodziejski podatek? Czy kolejna piramidka, pokroju Amber.?

  Taktycznie po II WŚ umieszczali swoich aparatczyków z Ukrainy i Rosji na stołki wojskowe oraz policyjne.
  Finanse skierowali na zachód, dlatego ataki są obustronne , lewo, prawo.
  Warto mieć własny rozum.
  Pozdrawiam.

 30. Olo said

  Zgadzam się, to tylko zasłona. Żydobanderowski reżim dobrej zmiany narodził się z romansu syjonizmu z banderyzmem, więc można śmiało powiedzieć, że II wojna światowa cały czas jeszcze trwa w Polsce. Jeśli bandyci z reżimu dobrej zmiany coś kombinują z Izraelem, to mocno się trzymajcie Polacy za portfele i głowy, bo żydobanderowski rozbój zbliża się…

 31. To PUŁAPKA na Polaków?! „Ta ustawa NIE zablokuje roszczeń z tytułu 447”

  https://t.co/gQkKLCntFs?amp=1

 32. NIEBIAŃSKA JEROZOLIMA
  https://www.wolniisolidarni.czest.pl/2018/09/16/niebianska-jerozolima/

 33. MatkaPolka said

  Strony Bogdana Szewczyka

  DWIE STRONY

  STARSZA http://polskainfo2.tripod.com/GLOWNA.html

  oraz http://www.infonurt3.com

 34. MatkaPolka said

  http://www.infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=65 – OBRONA SKARBU PANSTWA

  http://www.infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=705:obrona-skarbu-panstwa&catid=43:obrona-skarbu-pastwa-polskiego&Itemid=65

 35. MatkaPolka said

  WYROK SĄDU USA

  SĄD USA ODMÓWIŁ PRAWA ŻYDOM DO ODSZKODOWAŃ OD POLSKI I AUSTRII

  WYROK OSTATECZNY W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ
  SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH DLA DRUGIEGO OKREGU

  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  Na podstawie Ustawy o

  FSIA- Ustawa o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie według tytułu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611

  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyżej, orzekamy, że:

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych w niej wyjątków do roszczeń wynikających z działania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,
  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) konfiskata przez państwo mienia w granicach tego państwa nie jest czynnością „gospodarcza”,

  (b) późniejsze gospodarcze wykorzystanie wywłaszczonego mienia nie pozostaje „w związku z ”wcześniejszym wywłaszczeniem w stopniu wystarczającym do spełnienia przesłanki dla zastosowania wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (c) odrzucamy przeformułowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywłaszczeniu” tak, aby stało sie roszczeniem w ramach wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) powodowie chcą odzyskać mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznościach powodowie musza wykazać, ze mienie „jest własnością lub jest eksploatowane przez agendę obcego państwa lub podmiot, poprzez który działa obce państwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze przedmiotowe mienie jest „własnością” Ministerstwa Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” 23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, ponieważ jego „podstawowa funkcja” jest rządową a nie gospodarcza.

  Wobec powyższego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy uwzględniający wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze względu na brak właściwości rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K) WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)
  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi niższej instancji 14 czerwca 2004 r.) (Złożenie 10 września 2004 r.)
  Sygnatura akt 02-7844

  THEO GARB, BELLA JUNGEWIRTH, SAM LEFKOWITZ, PETER KOPPENHEIM, JUDAH WELLER, CHANA
  LEWKOWICZ, SAMUEL GOLDIN, KARL DIAMOND, HALA SOBOL, SAUL KLAUSNER i GOLDIE KNOBEL
  w imieniu własnym i innych osób, będących w podobnej sytuacji

  POWODOWIE/Wnoszący Apelacje,

  PRZECIWKO

  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ MINISTERSTWU SKARBU PANSTWA I INNYM OSOBOM, KTÓRYCH TOŻSAMOŚĆ NIE JEST JESZCZE ZNANA, #1-100

  POZWANYM-Stronie Przeciwnej

  PRZED SADEM W SKŁADZIE: KEARSE, CABRANES i STRAUB

  Niniejsze sprawa z odwołania od wyroku Sadu Rejonowego Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Rejonu Stanu Nowy Jork (Edward R. Korman, Sędzia Przewodniczący) zostaje przedłożona tutejszemu sadowi po raz drugi – zob. „Garb v. Rzeczpospolitej Polskiej”, 72 Fed Appx 820 (2nd Cir. 2003) (Postanowienie wydane w trybie uproszczonym), po przekazaniu sprawy przez Sad Najwyższy do ponownego rozpatrzenia przez sad tutejszy –

  zob. „Rzeczpospolita v. Garb”, 542 U S 901 (2004) – w świetle wyroku Sadu Najwyższego w sprawie „Republika Austrii v. Altmann”, 541 US 677 (2004). Po ponownym otrzymaniu sprawy do rozpatrzenia od sadu wyższej instancji, sad tutejszy starał się ustalić, czy powodom udało sie wykazać, co najmniej jedna ustawowa przesłankę do wyłączenia immunitetu suwerennego państwa obcego na podstawie Ustawy o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku
  [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie według tytułu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611, co dałoby sadom Stanów Zjednoczonych właściwość do rozpoznania powództwa powodów.

  ORZECZENIE SĄDU APELACYJNEGO

  STWIERDZAMY, ŻE:

  (1) Wyrok w sprawie „Altmann” nakazuje nam stosowanie FSIA i wyjątków przewidzianych w tej ustawie do roszczeń wynikających z postępowania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku;

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek do stosowania wyjątku w przypadku „działalności gospodarczej”, wynikającego z FSIA, 28 USC §1605(a)(2), oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek do stosowania wyjątku w przypadku wywłaszczenia, wynikającego z FSIA, 28 USC §1605(a)(3).

  Ponieważ powodowie nie wykazali istnienia przesłanek ustawowych dla wyłączenia immunitetu przysługującego suwerennemu państwu obcemu w odniesieniu do zgłaszanych przez nich roszczeń, niniejszym podtrzymuje sie postanowienie Sąd Rejonowego oddalające ich powództwo ze względu na brak właściwości rzeczowej w sprawie.
  ……………………………………………………….

  Rozważamy tu roszczenia wynikające ze zmian mapy Europy po pokonaniu Państw Osi podczas drugiej wojny światowej, przemieszczenia milionów osób, w szczególności Żydów, którzy przeżyli wojnę, na terenie znacznej części kontynentu oraz siłowego narzucenia nowych rządów w Europie Środkowowschodniej – zob. Michael R. Marrus, „The Unwanted European Refugees in the Twentieth Century” [Niechciani uchodźcy europejscy w dwudziestym stuleciu], str. 335-36 (1985) (z opisem wymuszonej emigracji Żydów i wywłaszczenia mienia żydowskiego w całej Europie Środkowowschodniej po zakończeniu drugiej wojny światowej), zob. Pozew ¶31, zob. także Malcolm J. Proudfoot, „European Refugees 1939-52” [Uchodźcy europejscy w latach 1939-52],str. 190 (1956)

  („Gdy [druga wojna światowa] dobiegła końca w Europie było około 11 milionów osób, narodowości innej niż niemiecka, którzy zostali wywiezieni ze swojego miejsca zamieszkania i w przypadku których konieczna była repatriacja”)

  tamże na str. 189 (zestawienie w rozbiciu według narodowości osób wymagających repatriacji).

 36. MatkaPolka said

  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyżej, orzekamy, że:

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych w niej wyjątków do roszczeń wynikających z działania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,
  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) konfiskata przez państwo mienia w granicach tego państwa nie jest czynnością „gospodarcza”,

  (b) późniejsze gospodarcze wykorzystanie wywłaszczonego mienia nie pozostaje „w związku z ”wcześniejszym wywłaszczeniem w stopniu wystarczającym do spełnienia przesłanki dla zastosowania wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (c) odrzucamy przeformułowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywłaszczeniu” tak, aby stało sie roszczeniem w ramach wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) powodowie chcą odzyskać mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznościach powodowie musza wykazać, ze mienie „jest własnością lub jest eksploatowane przez agendę obcego państwa lub podmiot, poprzez który działa obce państwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze przedmiotowe mienie jest „własnością” Ministerstwa Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, ponieważ jego „podstawowa funkcja” jest rządową a nie gospodarcza.
  Wobec powyższego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy uwzględniający wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze względu na brak właściwości rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K)
  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  23-03-2006 12:47 (2K) WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

  FSIA- Ustawa o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie według tytułu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611

  Pełny tekst po Angielsku (bardzo trudno znaleźć archiwum z 2006 roku)

 37. MatkaPolka said

  Rządowy projekt ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia.

  http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/wgdruku/133

  133.pdf (534 kB)
  133-ustawa.doc (140 kB)
  133-uzas.doc (194 kB)
  133-zalustawa.xls (21 kB)
  Pełna elektroniczna wersja druku sejmowego ma postać PDF.
  Pliki w formacie MS Word (DOC) pełnią rolę pomocniczą i nie zawsze zawierają komplet dokumentów

  LISTA ZDRAJCÓW POLSKI W RZĄDZIE I SEJMIE 2006

  OŚWIADCZENIE EMIGRACJI POLSKIEJ
  DO NARODU POLSKIEGO W KRAJU I ZA GRANICA
  SEJM I RZĄD ZIGNOROWAŁY ŻĄDANIE EMIGRACJI POLSKIJ ODRZUCENIA PROJEKTU USTAWY.

  ZGODNIE Z ZAPOWIEDZIĄ EMIGRACJA POLSKA PRZEDSTAWIA NARODOWI POLSKIEMU RZĄD I SEJM ZDRADY INTERESÓW POLSKI.

  MIMO ŻE SĄD NAJWYŻSZY W USA ODRZUCIŁ KATEGORYCZNIE ŻĄDANIA ŻYDÓW ODSZKODOWAŃ OD POLSKI. GRUPA ZDRAJCÓW OJCZYZNY KTÓRA PODSTĘPEM ( KOLEJNE ZFAŁSZOWANE WYBORY ) UZYSKAŁA STANOWISKA REPREZUNTUJĄCE INTERES NARODU POLSKIEGO – DOBROWOLNIE , BEZ WIEDZY POLAKÓW ( MEDIA MILCZĄ OD 7 MIESIĘCY ) WPROWADZA POPRZEZ SEJM UCHWAŁĘ O PRZEKAZANIU NIEUZASADNIONYCH ODSZKODOWAŃ.

  OTO LISTA ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO :

  Projektodawcy :
  Prezydent Polski LECH Kaczyński Premier Jarosław Kaczyński

  ODSZKODOWANIA wartości 65 miliardów dolarów dla Żydów USA-

  Nr 133 :projekt dotyczy określenia zasad realizacji rekompensaty (w formie świadczenia pieniężnego) za przejęte przez państwo nieruchomości i niektóre inne składniki mienia;

  ( druk nr 133 wpłynął 19-10-2005 )

  OPIS PROJEKTU:
  – projekt dotyczy określenia zasad realizacji rekompensaty (w formie świadczenia pieniężnego) za przejęte przez państwo nieruchomości i niektóre inne składniki mienia; Dnia 09-12-2005 skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu

  I CZYTANIE NA POSIEDZENIU SEJMU
  pos. nr 24 dn. 08-09-2006
  temat głosowania: wniosek o skierowanie projektu ustawy do Komisji Nadzwyczajnej, która zostanie powołana
  głosowanie : Elektroniczne
  wynik głosowania : 373 za, 45 przeciw, 0 wstrzymało się (głos. nr 15)
  komentarz : wniosek o odrzucenie projektu ustawy w I czytaniu (głos. nr 14)

  skierowano do : Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  UCHWALENIE
  sprawa niezamknięta

  GŁOSOWANIE Nr 15 – POSIEDZENIE 24.
  Dnia 08-09-2006 Godz. 09:21

  Pkt 5. porz. dzien. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  Głosowanie nad przyjęciem wniosku o skierowanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, zawartego w druku nr 133, do komisji nadzwyczajnej, która zostanie powołana

  Głosowało – 418 Za – 373 Przeciw – 45 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 42
  Klub/Koło Liczebność Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
  PiS 155 147 147 – – 8
  PO 131 116 116 – – 15
  SLD 55 45 – 45 – 10
  Samoobrona 53 51 51 – – 2
  LPR 29 28 28 – – 1
  PSL 25 20 20 – – 5
  niez. 7 6 6 – – 1
  NKP 5 5 5 – – –

  Skład Rady Ministrów

  • LUDWIK DORN
  wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji
  • ROMAN GIERTYCH
  wiceprezes Rady Ministrów, minister edukacji narodowej
  • ZYTA GILOWSKA
  wiceprezes Rady Ministrów, minister finansów
  • ANNA FOTYGA
  minister spraw zagranicznych
  • GRAŻYNA GĘSICKA
  minister rozwoju regionalnego
  • PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI
  minister – członek Rady Ministrów
  • WOJCIECH JASIŃSKI
  minister skarbu państwa
  • ANTONI JASZCZAK
  minister budownictwa
  • ANNA KALATA
  minister pracy i polityki społecznej
  • TOMASZ LIPIEC
  minister sportu • JERZY POLACZEK
  minister transportu
  • ZBIGNIEW RELIGA
  minister zdrowia
  • MICHAŁ SEWERYŃSKI
  minister nauki i szkolnictwa wyższego
  • RADOSŁAW SIKORSKI
  minister obrony narodowej
  • JAN SZYSZKO
  minister środowiska
  • KAZIMIERZ MICHAŁ UJAZDOWSKI
  minister kultury i dziedzictwa narodowego
  • ZBIGNIEW WASSERMANN
  minister – członek Rady Ministrów
  • RAFAŁ WIECHECKI
  minister gospodarki morskiej
  • PIOTR GRZEGORZ WOŹNIAK
  minister gospodarki
  • ZBIGNIEW ZIOBRO
  minister sprawiedliwości

 38. MatkaPolka said

  DO POCZYTANIA

  POWOJENNE ODSZKODOWANIA POLSKI WOBEC ZACHODU
  dr Ryszard Ślązak – obszerne opracowanie

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/dr-ryszard-slazak-powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-czesc-i

  Autor jest najlepszym w Polsce specjalistą od spraw prywatyzacji, co dokumentuje m.in. wydana obecnie książka pt „CZARNA KSIĘGA PRYWATYZACJI 1988-1994″ oraz wiele artykułów, w tym zamieszczonych na naszej stronie internetowej

  Raźny: Ustawa 447 – triumf rasizmu
  https://konserwatyzm.pl/razny-ustawa-447-triumf-rasizmu/ Krótkie treściwe

  Wszystkie aspekty ustawy 447 Kongresu USA mają charakter negatywny. To rażąco zła ustawa pod każdym względem – nie tylko prawnym, moralnym i politycznym, ale również cywilizacyjnym. Jej determinantą jest teza o nierówności ofiar niemieckiego nazizmu i II wojny światowej zarówno w sferze prawa i sprawiedliwości, jak i prawdy oraz moralności – czynników kształtujących nie tylko politykę oraz relacje społeczne, ale również kulturę i cywilizację

 39. MatkaPolka said

  KRÓTKO I KONKRETNIE

  Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – z upoważnienia ministra – na interpelację nr 4550 w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski w kontekście zgłoszonego wniosku czterech amerykańskich kongresmenów do Kongresu USA

  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

  Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na interpelację pana posła Stanisława Żelichowskiego (pismo nr SPS-023-4550/08 z dnia 1 sierpnia 2008 r.) w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski w kontekście zgłoszonego wniosku czterech amerykańskich kongresmanów do Kongresu USA uprzejmie informuję:

  1. Rząd Polski, przyjmując obowiązek wynikający z zobowiązań międzynarodowych po II wojnie światowej, zobowiązał się do zapłaty odszkodowań za przejęte mienie osób posiadających obywatelstwo obcego państwa lub osób prawnych należących do tych państw. Polska zawarła z 12 państwami i rządami umowy odszkodowawcze (indemnizacyjne), na mocy których przekazała środki pieniężne na rzecz roszczeń obywateli tych państw lub ich osób prawnych, których mienie uległo nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęciu.

  2. Polska zawarła takie umowy z: Francją, Danią, Szwajcarią, Szwecją, Wlk. Brytanią, Norwegią, Stanami Zjednoczonymi, Belgią i Luksemburgiem, Grecją, Holandią, Austrią i Kanadą. Odszkodowania przyznane na podstawie tych układów były płacone z reguły w gotówce i w ratach. Danii wypłacono 5,7 mln koron duńskich w ciągu 15 lat; Szwajcarii i Księstwu Lichtenstein – 53,5 mln franków szwajcarskich rozłożone na 13 rat, Szwecji – 116 mln koron szwedzkich w 17 ratach, USA – 40 mln dolarów amerykańskich w 20 ratach, Austrii – 71,5 mln szylingów austriackich w 12 ratach, Kanadzie – 1,225 mln dolarów kanadyjskich w 7 ratach, Wielkiej Brytanii – 5,465 mln funtów, Grecji – 230 tys. dolarów amerykańskich, Holandii – 9,05 mln florenów holenderskich, Belgii i Księstwu Luksemburga – 600 mln franków belgijskich. Odmienną zasadę przyjęto tylko w umowie z Francją, na podstawie, której odszkodowanie w wysokości 65 mln dolarów amerykańskich wypłacono w formie dostaw węgla kamiennego, oraz Norwegią, zgodnie, z którą składniki majątku polskiego w Norwegii i norweskiego w Polsce zostały zużyte na rzecz wzajemnych roszczeń. Umowy z Włochami, jako byłym państwem sojuszniczym III Rzeszy, nie zawarto.
  Polska w całości wywiązała się z zawartych umów i przekazała w całości uzgodnione kwoty.

  3. Zasady umów indemnizacyjnych polegały na tym, że umowy te zawierane z państwami obcymi dotyczyły odszkodowań za znacjonalizowane mienie, utratę własności lub użytkowania mienia przez obywateli lub osoby prawne tych państw.

  Osoby uprawnione musiały wykazać się obywatelstwem w chwili utraty mienia, jak i w momencie zawarcie układu. Dotyczy to również spadkobierców, a także spadkobierców obywateli polskich posiadających obywatelstwo obcego państwa, których mienie znacjonalizowano.

  Rząd polski przekazał określoną globalną kwotę pieniężną na zaspokojenie roszczeń rządom państw obcych, które przejęły na siebie całkowitą odpowiedzialność za wypłatę odszkodowań dla swoich obywateli i osób prawnych. Z chwilą wywiązania się z umowy przez obie strony Polska stawała się zwolniona w przedmiocie zaspokojenia roszczeń podmiotów uprawnionych.

  4. Istotną umów indemnizacyjnych jest zasada, że przy spełnieniu przez stronę polską warunków zapłaty globalnej kwoty odszkodowawczej umowy te miały dla strony polskiej skutek zwalniający w przedmiocie zaspokojenia roszczeń podmiotów uprawnionych. Skutek ten został osiągnięty bez względu na fakt, czy osoby uprawnione wystąpiły ze stosownym roszczeniem, czy też nie.

  Ewentualne zarzuty co do niewypłacenia odszkodowania na rzecz indywidualnych podmiotów nie mogą być kierowane przeciwko stronie polskiej, ponieważ to rządy obcych państw przejęły na siebie w całości rozdział kwot odszkodowawczych, bez prawa ingerencji ze strony rządu polskiego.
  Strona polska nie miała żadnego wpływu ani na rodzaj wydawanych przez inne państwa decyzji w przedmiocie wypłat, ani też odmowy wypłat odszkodowania, jak też na wysokość przyznanych odszkodowań. Rozdziałem kwot zajmowały się wyłącznie kompetentne specjalne organy państw obcych powołane do realizacji programów odszkodowawczych.
  Strony zawierające układy były świadome, iż wypłata odszkodowań pełnych przez wyniszczone wojną państwo jest z ekonomicznego punktu widzenia niemożliwa. Dążono wówczas do znalezienia parytetu między wartością a możliwościami ekonomicznymi. Zawarcie układów oznaczało jednak, że obce rządy zgodziły się na wynegocjowane kwoty, które miały stanowić źródło finansowania roszczeń ich obywateli. Układy w sposób wyraźny przerzuciły odpowiedzialność strony polskiej na obce rządy.

  5. Układ polsko-amerykański zawarty 16 lipca 1960 r. przewidywał zaspokojenie roszczeń obywateli USA z tytułu nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęcia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie układu. Za datę przejęcia własności uznano datę, w której tego rodzaju polskie prawa zostały po raz pierwszy zastosowane do mienia. Rząd polski zobowiązał się do zapłacenia kwoty 40 mln dolarów amerykańskich na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. Zapłata miała być uregulowana w 20 ratach, poczynając od stycznia 1961 r., płatne do rąk sekretarza stanu USA, poczynając od dnia 10 stycznia 1961 r. Należność została rozliczona do dnia 10 stycznia 1981 r. Katalog roszczeń oraz tytułów stanowiących podstawę, do których zaspokojenia zobowiązywał się rząd obcego państwa, był określony odrębnie dla każdego układu. Układ polsko-amerykański roszczeniami określał utratę własności z tytułu:

  a) nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia;
  b) przejęcia własności albo utraty użytkowania na podstawie polskich ustaw, dekretów lub innych zarządzeń;
  c) długów przedsiębiorstw, które zostały znacjonalizowane lub przejęte przez Polskę.

  Art. IV układu wyraźnie stwierdzał, że rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał rządowi polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli USA do rządu polskiego, a w przypadku, gdyby takie roszczenia zostały bezpośrednio przedłożone rządowi polskiemu, ten ostatni przekaże je rządowi USA. Dokumentacja związana z realizacją układu zawartego ze Stanami Zjednoczonymi obejmuje 10 037 wniosków o wypłatę odszkodowania za przyjęte przez Polskę mienie. Większość wniosków dotyczyła utraty nieruchomości, zaś pozostałe odszkodowania dotyczyły papierów wartościowych (obligacji, akcji), pieniędzy i hipotek.

  6. W związku z podpisaniem umowy ze Szwajcarią strona polska podjęła kroki na drodze dyplomatycznej, aby w ramach wykonywania przedmiotowej umowy odszkodowawczej zostały jej przekazane środki znajdujące się na kontach bieżących i depozytowych będących własnością lub należnych obywatelom polskim zaginionym w okresie wojny. W związku z likwidacją przez rząd szwajcarski tzw. martwych kont (nieczynnych po 1945 r. kont bankowych i polis ubezpieczenia na życie), w latach 1960, 1975 i 1997 przekazał on Polsce wykazy właścicieli kont i polis, będących obywatelami polskimi wraz ze zgromadzonymi na nich środkami finansowymi. Stosownie do postanowienia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 1997 r. (protokół ustaleń nr 1/97) wszystkie środki finansowe otrzymane przez Polskę w latach 1960 i 1975 od Szwajcarii w związku z likwidacją tzw. martwych kont, w łącznej wysokości ponad 480 tys. franków szwajcarskich, zostały postawione do dyspozycji prawowitych właścicieli kont bankowych i polis ubezpieczeniowych lub ich spadkobierców. Do wypłaty tych środków na rzecz uprawnionych umocowane zostało Ministerstwo Finansów, które do chwili obecnej zawarło i zrealizowało kilkanaście umów ze spadkobiercami byłych właścicieli. Wszystkie dane przekazane przez rząd szwajcarski zostały opublikowane w specjalnym wydaniu biuletynu ˝Nasze Finanse˝ nr 25 z lutego 1998 r. oraz w polskiej prasie: ˝Rzeczpospolita˝ z dnia 8 grudnia 1997 r. i ˝Gazeta Wyborcza˝ z dnia 9 grudnia 1997 r.

  7. Ambasada RP w Waszyngtonie w rozmowach z przedstawicielami władz USA dotychczas nie nawiązywała bezpośrednio do kwestii umowy indemnizacyjnej z 1960 r., uznając, iż aktywność Kongresu w kwestiach dotyczących restytucji mienia prywatnego ma charakter polityczny i jest podyktowana trwającą kampanią wyborczą przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i kongresowymi oraz próbą pozyskania wyborców pochodzenia żydowskiego. Należy również zaznaczyć, iż rezolucje Kongresu USA dot. restytucji mienia prywatnego w Polsce, nawet, jeśli zostaną przyjęte, nie będą miały charakteru prawnie wiążącego.

  Warto jednak zauważyć, iż Polska, poza wspomnianymi umowami dwustronnymi, do tej pory nie uregulowała w sposób kompleksowy kwestii restytucji mienia prywatnego przejętego przez nazistowskie Niemcy i następnie znacjonalizowanego przez władze komunistyczne. Rząd Polski pracuje obecnie nad ustawą regulującą tę kwestię, która ostatecznie zamknie sprawę odszkodowań, – o czym informujemy również stronę amerykańską.

  Należy również zaznaczyć, że zarówno polskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Stanach Zjednoczonych, jak i Ministerstwo Spraw Zagranicznych w kontaktach z władzami amerykańskimi w sytuacjach i w zakresie, w jakim to będzie uzasadnione, będą wykorzystywały argumenty, które mogą być użyte, powołując się na fakt zawarcia i wykonania postanowień umowy indemnizacyjnej z tym państwem.

 40. MatkaPolka said

  Przedsiębiorstwo Holokaust – Norman G. Finkelstein – Ruch Biblijny

  Click to access holokaust.pdf

  „Nie przypadkiem to właśnie Żydzi wymyślili słowo «hucpa»”. Z drugiej zaś strony, …. 10 Skandaliczne przykłady usprawiedliwiania Izraela przez E. Wiesela opisują w: Norman G. Finkelstein i Ruth. Bettina Birn, A …. Kryzys na tle Kanału Sueskiego w 1956 r., kiedy to Izrael w zmowie z Wielką Brytanią i Francją zaatakował.

  Wielka hucpa Finkelstein Norman G. księga PDF … – WordPress.com

  Click to access wielka-hucpa.pdf

  1.
  Wielka hucpa Finkelstein Norman G. pobierz PDF Z prof. Normanem G. Finkelsteinem łączą mnie swego rodzaju więzy zawodowe mniej więcej od 5 lat, a więc od czasu wydania jego głośnego eseju książkowego, zatytułowanego ?Przedsiębiorstwo holokaust? (Holocaust Industry). Skutkiem wywiadu prasowego,

 41. MatkaPolka said

  Przedsiębiorstwo Holokaust – Norman G. Finkelstein – Ruch Biblijny

  Click to access holokaust.pdf

 42. MatkaPolka said

  Jerzy Robert Nowak – Kogo muszą przeprosić Żydzi
  Dokument: pdf (381.1 KB)

  https://docer.pl/doc/1v0v8s

  Przedsiębiorstwo Holokaust – Norman G. Finkelstein – Ruch Biblijny
  strona niecertyfikowana – dlatego sie nie wywietla link

 43. Olo said

  Obóz koncentracyjny dla Polaków pod nazwą POLIN ostro rusza z kopyta.

  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/nowe-obostrzenia-od-26-czerwca-w-sklepie-sprawdza-czy-jestes-zaszczepiony-aa-aBzr-59uy-Tty4.html?fbclid=IwAR1S0N3kwFQ2L7UPdM5e6xYYeYXnVJqEqfFbLF95sCPMYePr76rstVwuFa0

 44. MatkaPolka said

  Finkelstein N. – Przedsiębiorstwo Holocaust
  Dokument: pdf (35.6 MB)

  https://docer.pl/doc/n881xxc

 45. Piskorz said

  re 6 A oni sami o Eichmannie mówili, że ma nochal niczym klucz do- synagogi.!!

 46. Piskorz said

  re 44 Dzięki za przypomnienie, mam w wyd. papierowym od dawna.

 47. Kar said

  Keith Richards (gitarzysta)

  Jew Score:
  5

  I0
  O1
  K4
  December 18, 1943 —

  In his autobiography, Keith Richards writes, „maybe it’s the Jew in me…” Whatever could he mean?

  Well, we got a mind-blowing revelation for you. Oh, sure, on the outside, Richards is a long-haired, English, goyishe rocker. But on the inside?

  In reality, Richards is a hollow shell. He’s controlled with a series of pulleys and levers by a rather bald, tiny man who resides inside that shell… one Mordechai Rosenblum. That is the „Jew in me” that Richards is referring to!

  Or, you know, not.

  Seriously, we have no idea why he wrote it.

  Verdict: Not a Jew.
  ____________________

  – zdjecie ucieklo z powyzszego, ale to nic, bo kwintensecja-smaczek pozostal. Autor, Richards szczerze przyznaje sie bez bicia co siedzi w nim i kto kontroluje go (Mordechai Rosenblum). My Wszyscy mamy/nosimy na plecach takiego malego zmotywowanego rzydka ktory pcha nas na pysk na kolana do placenia myta..

 48. A może im przesłać kopię umowy z lat 60-tych?

 49. witra99 said

  POGADALISCIE SOBIE ?A TERAZ ZAMKNĄĆ USTA I PŁACIĆ, PŁACIĆ ,,ŻYDOSTWO TO STUDNIA BEZ DNA CHYBA ZE ZAPEŁNIMY JA ZYDAMI,,,NIECH PIJA ZE SWOJEGO ŹRÓDŁA,,,

 50. :) said

  Panie witra.
  Właśnie przez takie nastawienie, kiedyś jakiś mosze dogadawszy się wcześniej z Kazikiem, celowo nie spisał umowy.
  Kazik oskarżony niesłusznie zapłacić musiał dwa razy i tak oto „mądry Polak po szkodzie”
  Dlatego warto rozmawiać, przypominać oraz pamiętać.
  Taki to une mają schemat działania.
  Nauczyli się kłamać na poczekaniu, oskarżać, wyłudzać. Gdyby to nie działało, jak metoda na wnuczka, nie robiliby tego.
  Oni pilnują swoich wielkich czubków nosa. Będąc dla wielu czubkami. Jednak metoda jest nadal aktualna.
  Ofiara nie posiada potwierdzenia, więc jest potwierdzonym „dłużnikiem-oszustem” i kara mu się należy.

  Sytuację można odwrócić, jednak trzeba się nauczyć ichniejszego myślenia, a to trochę jak kopać się z koniem. Brak w tym logiki.

  Wracając, zaś do Pana Panie witra. Jak ludzie będą piętnować tych, co przypominają, lepiej nigdy nie będzie.
  Tacy jak Pan robią za pożytecznych głupków, dla 5 sekund uwagi, podważają sens pracy drugiej osoby. Wprowadzając tym samym niepotrzebny zamęt.
  Dziś takich jak Pan określa się mianem trolla. Troll zaś to takie stworzenie nieszczególnie użyteczne, ani inteligentne. Jednak i trollem się trzeba zająć.
  Nie pozdrawiam.

 51. Doczekali aż sprzedadzą /Trump/śmierdzący drogi gaz,najdroższą broń z lumpeksu,umowę na stacjonowanie wojsk w Polsce,kiedy za WSZYSTKO zapłaci Polak,nawet za lakier do paznokci pani sierżantowej i pranie majtek,Można zając Polakowi dom i działkę!!
  https://www.wykop.pl/link/5534347/agenci-mossadu-w-polskich-sluzbach-specjalnych-g-braun-hanba-wam/strona/3/

 52. revers said

  Gomułka nie ulegał zbrodniarzom zydowskim

  https://www.wykop.pl/link/2279550/wl-gomulka-nie-ulegal-zbrodniarzom-zydowskim-albin-siwak/

  Jak by kto miał kopie klipa Albina Siwaka to wskazane jest wrzucić film na bitchute lub odysea

  Bo zniknie na zawsze z pejsatej przestrzeni publicznej.

 53. Amber Goj said

 54. revers said

  „Trzeba więc wyjaśnić, że podczas WW II głównym rabusiem żydowskiego mienia było państwo nie-mieckie rządzone przez narodowych socjalistów z NSDAP. Przedmiotem rabunku było wszystko – nieruchomości czyli fabryki, gospodarstwa rolne, kamienice, domy jednorodzinne, sklepy, warsztaty rzemieślnicze, dzieła sztuki, klejnoty, meble i wyposażenie mieszkań, biżuteria, futra, odzież, bielizna, pościel.

  Niemcy szybko utworzyli struktury administracyjne służące systematycznej eksploatacji wszystkich zasobów gospodarczych okupowanej Polski.

  https://www.salon24.pl/u/nanofiber/1145742,kto-zagrabil-zydowski-majatek-czesc-i-podczas-2-wojny-swiatowej?fbclid=IwAR3leFQWa8BX2mS692308O3NZ_Ez_0DhXe0XJFCDHZtX9k9IEFQhK6at6MA

  Trzeba dodać ze i bogaci syjonistów lub moski chcący wejść w elitarna grupę syjonistów jak węgierski Soros skorzystali z sytuacji wojennej i brali udział w rabowaniu swojej gminy-Soros miał nawet wytłumaczenie „ze ktoś te majątki pejsów musiał przejąć”, dlaczego nie on.

 55. revers said

  Ad54

  „Obie organizacje, HTO oraz Ostland Gesellschaft, przystąpiły do masowego wywłaszczania ludności polskiej i żydowskiej na terenach przyłączonych do Rzeszy. Niemieccy okupanci przejęli cały majątek państwa polskiego, samorządów, organizacji politycznych i społecznych oraz zdecydowaną większość własności gmin zarówno polskich, jak i żydowskich religijnych. Skonfiskowali wszystkie należące do Żydów i Polaków zakłady rolne i przemysłowe, a także przedsiębiorstwa kredytowe i transportowe. W ten sposób zarekwirowano ponad 90 % domów mieszkalnych, zakładów rzemieślniczych i handlowych, a także 500 tys. w pełni wyposażonych mieszkań. W tej części okupowanej Polski do końca wojny pozostały w rękach polskich jedynie nieliczne zakłady rzemieślnicze i usługowe. Zakłady żydowskie zostały przejęte w całości.
  Beneficjentami tego zbiorowego wywłaszczenia były niemieckie władze cywilne, NSDAP, Wehrmacht, SS, rozmaite stowarzyszenia i organizacje niemieckie. Korzystali z niego również mieszkańcy Rzeszy, którzy ucierpieli w wyniku bombardowań. Tylko od 1 stycznia do 18 października 1943 r. do Rzeszy wyjechało 1,6 tys. wagonów z meblami skonfiskowanymi na terenach zaanektowanych. Wywłaszczony majątek otrzymywały także niemieckie przedsiębiorstwa, niemieccy osadnicy z krajów bałtyckich lub Europy Wschodniej. Polacy na terenach zaanektowanych nie byli nigdy i w żadnych okolicznościach beneficjentami tej grabieży, lecz jej głównymi ofiarami, jeżeli za miarę przyjąć ogół zrabowanego majątku.

 56. Wywrotowiec said

  Pamietajmy tez o tym najwazniejszym chyba:
  -brak fizycznych spadkobiercow
  – plugastwo wymyslilo,ze to fundacje sa spadkobiercami coz za skurwysynstwo !
  – ktos juz napisal -dostali odszkodowania od Polski
  -od NIemcow
  – nieruchomosci byly obciazone hiotecznie
  W ii RP i wczesnej przejmowali dwory na licytacjach robiac tzw rejwach czyli sztuczny tlum niedopuszczajac fizycznie zadnych Polakow na licytacje,pozyczali pieniadze na lichwiarski procent,a potem glupi honorowy Polak ODDAWAL cale majatki za pozyczona drobna sume gdy zbankrutowal.
  Konca takich opowiesci nie ma,zeslanym na Sybir zabrane majatki rowniez zasiedlali zydzi.Sa prace historykow na te tematy.
  Brzydze sie zydostfem -tfu !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: