Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Białe talerze na stole to przejaw rasizmu?

Posted by Marucha w dniu 2021-06-29 (Wtorek)

Amerykańska uczona Mathilde Cohen z University of Connecticut oświadczyła podczas konferencji w Paryżu, że kuchnia francuska i związane z nią elementy są naznaczone rasizmem.
[„Amerykańska”, chłe chłe chłe… – admin]

Jak informuje dziennik.pl, na nagraniu w ramach tzw. tygodnia doktoranckiego, organizowanego przez Instytut Sciences Po Paris, amerykańska uczona zarzuciła francuskiej kuchni rasizm. W swoim wystąpieniu Mathilde Cohen stwierdziła m.in., że „biała zastawa stołowa jest rasistowska”.

Francuski posiłek jest często przedstawiany jako narodowy rytuał, w którym wszyscy obywatele mogą uczestniczyć na równych zasadach. Tymczasem tak nie jest – wyjaśnia uczona. W jej ocenie francuskie nawyki żywieniowe są kształtowane przez standardy „białej, wyższej klasy średniej”, czyli „wybielanie żywności”, co wzmacnia „dominację białej rasy”.

Swoje wnioski badaczka opiera na przykładzie szkolnych stołówek, których koncepcję wypracowano w XIX w. w oparciu o „dyskurs rasistowski i eugeniczny” oraz „białe i chrześcijańskie standardy”.

Prawo przyczynia się do marginalizacji mniejszości rasowych i etnicznych poprzez nadanie białej francuskiej kulturze żywnościowej statusu diety uprzywilejowanej i chronionej prawnie – stwierdza badaczka, wskazując, że przyznawanie francuskiego obywatelstwa opiera się o „zasady białych”, których częścią jest także francuska kuchnia.

Od 2010 roku „francuski posiłek gastronomiczny” jest zaklasyfikowany przez UNESCO jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości, ponieważ francuska gastronomia to część „zwyczajowej praktyki społecznej mającej na celu celebrowanie najważniejszych momentów w życiu jednostek i grup”.

[Nie sądzę, aby tego typu pierdoły owa „uczona” (czy jej podobni troglodyci) traktowali na poważnie. Chodzi o sprowokowanie normalnych ludzi, wymuszenie na nich reakcji gniewu i oburzenia, wybicie ich z równowagi – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 12 do “Białe talerze na stole to przejaw rasizmu?”

 1. NyndrO said

  Oczy-wiście, Panie Kierowniku. Une się po prostu z Ludźmi bawią. Sobie grają w grę. Dla nich to zabawa kapitalna, bo żadnych zasad nie mają, więc mogą robić wszystko, a do tego sędziowie są w ich drużynie. W obecnym stanie rzeczy Ludzie zawsze przegrywają. To już któryś tam raz i któryś tam raz jedyne wyjście będzie takie samo, jak wiele razy w historii. Ludzie owszem, jeśli chcą grać w ich grę, to mogą, nie ma sprawy. Z tym, że narazie w nią grają, ale stosują się do zasad z gry innej. Trzeba grać w to samo, stosując te same środki. Najlepiej jednak, żeby zagrać w grę dla Ludzi, żydów i ich sługów dożywotnio dyskwalifikując. Fair Play .

 2. Sygnatura zgodna z konterfektem.

 3. NC said

  Uczona? To adwokatka, która wykłada tam prawo. Dostała niedawno stypendium na robienie badań w Princeton, i będzie tam zajmować sie fundamentalnymi dla ludzkości problemami etycznymi dotyczącymi mleka karmiacych matek:

  „Cohen has written extensively about the legal questions around human milk and placentas, and plans to focus her work at Princeton on the ambivalent status in our political, legal, and parenting culture of expressing human milk. She will examine the expanding possibilities of milk expression and how pumping milk for consumption from a cup or bottle raises a set of legal and ethical questions distinct from those raised by nursing at the breast.”

 4. Lolek said

  A ja kroję ile wlezie brązowe talerze Arcoroc… Robię to już od 25 lat i pewnie przez kolejne 25 jeszcze kroił będę.
  Czy wobec tego pani Cohen rozszerzy poszukiwany usilnie rasizm na ten kolor również?

 5. Leo said

  Jaj sobie robicie a to po prostu jeden z tysięcy kamyczków mających zniszczyć cywilizację europejską, porządek społeczny. Jak zawsze nicjowane przez różnych Kohnów, Coehnów czy jak tam. Że śmieszne? Głupie? W swej masie działa.

 6. Lolek said

  Po raz kolejny pojawia się informacja z której wynika, że oni są po prostu pieprznięci i są tego roznosicielami.
  http://ruch-obywatelski.com/zdrowie/lekarz-twierdzi-ze-zydzi-sa-nosicielami-schizofrenii/
  Dlatego trzeba zachować „dystans społeczny” i nie skakać na jednej nodze na każde żądanie Napoleonów by dać im cesarstwo.

 7. UZA said

  „Nie sądzę, aby tego typu pierdoły owa „uczona” (czy jej podobni troglodyci) traktowali na poważnie. Chodzi o sprowokowanie normalnych ludzi, wymuszenie na nich reakcji gniewu i oburzenia, wybicie ich z równowagi – admin]”

  Moim zdaniem, nie można wykluczyć, że „uczona” traktuje siebie i wygłaszane „mądrości” poważnie. Jej widoczne na zdjęciu oblicze nie zdradza raczej wybitnego umysłu, choć pozory, oczywiście, mogą mylić. Sądzę, że istnieje tendencja do przeceniania intelektu wszystkich przedstawicieli wiadomej nacji. Ich sukces nie wynika stąd, że wszyscy są tam geniuszami, lecz raczej stąd, że u nich głupsi słuchają mądrzejszych ( u nas niby również słuchają , ale obcych, a tamci słuchają swoich) . Oni też, tak jak wszystkie inne ludzkie społeczności, mają swoich idiotów i tych wysyłają w świat, słusznie zakładając, że łatwiej trafią do idiotów tubylczych. Co się zaś tyczy normalnych ludzi, to ostała się ich tak mała garstka, że nieprzyjaciel już się z nimi nie musi liczyć. Po co miałby prowokować ?

 8. jok said

  Pani Cohen, może, zanim zacznie pouczać, powinna się zastanowić nad słowami także Żyda, A. Słonimskiego: „Prócz wstrętu budzi jeszcze we w mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni.”

  Niech „otwarta” pani Cohen może powie, jak reaguje na krytykę Żydów?

 9. jok said

  Taktyka salami – albo stopniowo kroczków – 2 do przodu i ewentualnie 1 mały w tył (jak będzie reakcja na zbytnią „irracjonalność”.
  Dziś się z tego śmiejemy, jutro nie będziemy, będziemy się stosować – nie wszyscy wiem, ale będziemy tym otoczeni.. Wśród moich znajomych (takich dalszych), takich bardziej „apolitycznych”, jeśli ktoś coś powie o homos., to prawie wyłącznie słowa „gej”.

  Kilkanaście lat temu posłanka „proeuropejskiej” SLD Anita Bło. użyła publicznie – bez żadnych obaw oraz bez świadomości swej „nieeuropejskości”– zakazanego dziś słowa: „pedały” w sensie: homos. Dziś – ktoś opisywał – sprawozdawcy wyścigów kolarskich, unikają tego słowa przy opisie roweru, mówiąc np. o „korbie”.

 10. Mam dwa brązowe talerze. Czy one są koszerne? 🙂

 11. gnago said

  Kolejny przykład że: dobry prawnik to martwy prawnik. Cześć tym co wykształcenia prawniczego ,a szujami nie zostali!!

 12. UZA said

  „Kolejny przykład że: dobry prawnik to martwy prawnik.”

  Głupstwa Pan wypisuje ! W dobie plandemicznego terroru, to właśnie prawnicy – jako grupa – wypadają najlepiej. A kto udzielał darmowych porad, pisał te wszystkie pisma, reprezentował przed urzędami i sądami ludzi ukaranych za nienoszenie namordników, czy prześladowanych za prowadzenie legalnej działalności, kto orzekał i uchylał niesłusznie nałożone kary ? Parszywe owce trafiają się wszędzie, a wśród prawników jest ich mniej niż np. wśród lekarzy. Czy izby radców prawnych pozbawiają prawa wykonywania zawodu tych swoich kolegów, którzy próbowali mówić prawdę i pomagać ludziom (tak, jak to czyni tzw. samorząd lekarski) ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: