Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Lily o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ruskie tanki w Wilnie

Posted by Marucha w dniu 2021-07-02 (Piątek)

Za co się nie weźmiemy w tzw. światowej polityce zagranicznej, kończy się kompletnym blamażem. Ostatnim, wręcz upokarzającym przykładem jest nasz stały i kategoryczny sprzeciw budowie Nord Stream 2: jako jedyne (chyba) państwo krzyczeliśmy (wręcz ujadaliśmy – zresztą bez ładu i składu) przeciwko tej inwestycji, którą przecież funduje sobie nasz miejscowy protektor i samozwańczy „adwokat sprawy polskiej w Europie”.

Prawdopodobnie nasze działanie było zlecone przez Waszyngton. Jaki był sens tego gadania? Mniej więcej taki: Rosja budowę tej drugiej nitki przesyłowej jakoby uzależnia energetycznie od siebie Niemcy, a my musimy bronić niezależności tego państwa. Teraz to my jesteśmy samozwańczym adwokatem tego państwa, w dodatku działającym na jego szkodę, bo Niemcy nie boją się lub wręcz negują owo zagrożenie.

Przecież było z góry wiadomo, że nie tylko Rosja i Niemcy ukończą tę inwestycję (dlaczego miałyby jej zaniechać i kto mógłby temu skutecznie przeszkadzać?), lecz również politycy w Waszyngtonie, niezależnie od wieku, koloru włosów, skóry i oryginalności intelektualnej, nie mają tu nic do gadania: wręcz odwrotnie – muszą szukać poparcie w Berlinie i Moskwie, bo ich strategicznym i śmiertelnym wrogiem jest Pekin.

Zgodnie z przewidywaniami Waszyngton wycofał się z wrogiej retoryki w stosunku do tej inwestycji (jak nie można przeszkodzić, to trzeba się „ostatecznie” zgodzić), a my wyszliśmy na oszukanych naiwniaków (żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie), podobnie jak w przypadku polityki ukraińskiej.

Teraz będziemy przez kilka tygodni biadolić, jak to ów cały Zachód nie dba o swoje interesy: dogaduje się z Rosją, będziemy załamywać ręce nad tym, że „nikt nas nie słucha”, mimo że w naszym mniemaniu posiedliśmy tajemną wiedzę na temat Rosji, która jakoby „odbudowuje imperium”. Raczej prędzej niż później przestaniemy biadolić, pogrążymy się w rozpaczy oszukanej oblubienicy, którą bezceremonialnie wyrzucono za drzwi. Będziemy milczeć, co da nam szansę na bogactwo, bo jak wiemy „milczenie jest złotem”.

Aby przykryć tę porażkę nasi geostratedzy po raz kolejny zaczynają nas straszyć wojną z Rosją (już parę razy przewidywali konflikt, a ich prognozy sprawdzają się z tą samą dokładnością, co zapowiedź „zablokowania” przez USA budowy Nord Stream 2). Najnowszą, dość nachalnie prezentowaną ich prognozą jest taki oto scenariusz:

* Rosja ich zdaniem ma zaatakować państwa bałtyckie,
* NATO „stanie w obronie” swoich członków wysyłając przeciwko Rosji nasze wojska (innych wysyłać na zmarnowanie nie będzie, zresztą innych już nie ma),
* Rosjanie zniszczą Wojsko Polskie, bo są silniejsi a my słabsi,
* Po zmarnowaniu wojsk staniemy się bezbronni i wydani na pastwę „hord Putina”,
* NATO jednak zmobilizuje swoje siły i wyśle tu swoje wojska (Hiszpanów czy Niemców?); którzy wyzwolą zarówno nasz jak i państwa bałtyckie spod „postsowieckiej okupacji”, Zachód jak zawsze zwycięży a ci co przeżyją będą (do końca) żyć długo i szczęśliwie.
[Wyślą oddziały holenderskich homoseksualistów – admin]

Powyższy scenariusz jest zdaniem jego autorów bardzo prawdopodobny i tylko patrzeć jak do Wilna i Rygi będą wjeżdżać „rosyjskie tanki”, a nasi żołnierze w wykonaniu sojuszniczych obowiązków pójdą na pewną śmierć w imię obrony „zachodniej cywilizacji”, za którą w każdej chwili jesteśmy gotowi umrzeć.

Wręcz niepotrzebnie ironizuję te pseudoteorie, miast nazywać je po imieniu, bo przecież są to brednie. Rosja nie zaatakuje państw bałtyckich, jeżeli przejmie nad nimi polityczną kontrolę, to zrobi to za zgodą i wiedzą Stanów Zjednoczonych, bo państwa te potrafią przehandlować swoich pseudosojuszników. Polscy żołnierze nigdy nie będą ginąć w obronie litewskich nacjonalistów, którzy naszym rodakom żyjącym w tym państwie odmawiają nawet prawa do własnego nazwiska; musi ono być przymusowo lituanizowane (kompletny nonsens), a polska klasa polityczna zachowuje się być może niezbyt estetycznie, lecz nie składa się wyłącznie z wariantów: żadnej partii nie dano legitymacji do wysłania polskich żołnierzy na z góry przegraną wojnę, zresztą nikt nie będzie chciał walczyć (bo w imię czego?). [Czy aby na pewno? – admin]

Po co więc ktoś nas męczy tego rodzaju opowieściami? Odpowiedź jest tylko jedna: mamy się przestraszyć, wyprzedać aktywa, uciec z Polski i zasilić rzesze gastarbeiterów Starej Europy, która już wymiera i wymrze.

Ale polski biznes nie wierzy w scenariusze, a ich propagatorów traktuje się jak niegroźnych wariatów. I tak trzymać. [A gdzie jest ten „polski biznes”? Producenci kapci góralskich? – admin]

Witold Modzelewski
https://myslpolska.info/

Komentarzy 15 do “Ruskie tanki w Wilnie”

 1. <Za co się nie weźmiemy w tzw. światowej polityce zagranicznej, kończy się kompletnym blamażem.

  No to się nie bierzcie. Nie potraficie, to zajmijcie się czymś innym.

  ———–
  Do kogo ten apel?
  Admin

 2. Kojak said

  To nie panstwo krzyczalo tylko zwrodniale koszerne bydlaki i smiecie ludzkie z PPPPYYYSS ! Darli ryja i mordy bo takie polecenia dostali od zydowskich zbrodniarzy i bandytow z Usraela , swoich mocodawcow i protektorow ! Nazwisko wcale nie musi byc litinizowawne , one jest ,bo koszerne kurwy rzadzace Polska po 89 roku godza sie zawsze na wszystko w wykonaniu litewskich bezczelnych gnoi ! Kompletne bzdury ze nie beda ginac ! JAk bedzie trzeba polskie glupki beda sie bic i ginac za Litwe !

 3. Wladca said

  Przeciez Polska nie Ma Armii!Ato co ma To jest tylko do tlumienia powstania Kobiet i dzieci,bo polska armia od 1945 roku walczyla tylko z kobietami i dziecmi a w 2020 roku terytorialsi walczyli z pijaczkami zza budkiz piwem,w kapciach i bez maseczki

 4. zorientowany said

  Gdyby nie rosyjski straszak, trzeba byłoby sobie postawić wiele pytań o kierunki i bilans polskiej polityki zagranicznej, korzyści i straty,o sojusze, o realną perspektywę historyczną. Z polityki musiałoby zrezygnować wielu wpływowych pomyleńców i sodomitów jak pewien Jarosław, który, jak czytamy, chce wprowadzić obowiązkowe wyszczepininie, a do tego chciał zakazu poruszania się między województwami. Podobny mu jest inny psychopata i Antoni w radiu rebe Muchomora.

  A tak mamy nieustające „zagrożenie rosyjskie” i wizję Putina na czołgu, które uniemożliwiają nie tylko racjonalną politykę, ale nawet myślenie. Jak ktoś się odezwie z pytaniem czy wątpliwością ww sprawach, to zaraz wrzask, że to ruska onuca lub troll Putina.

 5. Lily said

  Produkcja TANIEJ SILY ROBOCZEJ,
  (po 0.4.1989 r)
  to SUPER BIZNES DLA OBCEGO KAPITALU.
  „Polakom jak sie nie podoba,to MOGA
  WYJECHAC”.Oswiadczyla niejaka Anna K.

  „TYLE POLSKOSCI. ILE WLASNOSCI”.

 6. Lily said

  Re 5;Lily
  Od min.10;19.

 7. revers said

  Wlasnie amerykanie z NATO i Niemcami opuszczaja w pospiechu Afganistan, jak dawniej opuszczali Wietkong.

  Oddzialy talbow bez przeszkod szybko likwiduja rzaadowo-marionetkowe oddzily na prowincjach, przynoszac radykalny islam w wiekszosci terenow poza Kabulem.

  Dni nowego-starego rezimu z czasow sowietskich w Afganistanie sa policzone.

  Po NATO pozostalo mnostwo humerow, transporterow opancerzonych i recznej broni od krotkij broni, przez maszynowa po reczne wyrzutnie rakiet.

  Tylko pytanie kto przejal afganski przemysl narkotykow po ciezka heroine, tak cenna na zachodzie w samych Niemczech warta 200 EUR za dzialke.

  Czy o tzm iformuja tvp i tvn ze albo zieloni ze wraz z uchodzcami na pontonach przyplywa tez masowo do europy towar narkotykowy, ostanio tylko wylowiono na morzu srodziemnym oprocz afro nowych zasiedlencow 690kg narkotykow.

  ostanio tez w Wiedniu Afgan i Syrier z paszportem syryjskim odurzyli 14 latke narkotykami, zgwalcili i zamordowali z czego jak zawsze chcial spoznony moral zrobic byly kanclerz Kranz, ale chyba do konca nioe wyszlo.

  za otwracie granic w 2015 roku trzeba placic jak i tonaze nowych kanalow przerzutowych heroiny, a spora grupa elit kokainistow, heronistow bierze sily z tych krwawych i bardzo drogich dzalek paliwa na nowe teczowe ideje swiata, jak i pandemi heronistycznej, bezobjawowego brania heroiny . tak 60% brukselskiej swty cos tam wciaga miedzy posiedzeniami rad komisarzy unijnych

 8. Lily said

  Re 6,Lily
  Blokada? Taka JEST prawda.
  S.m.i.e.c.i.o.w.e jedzenie,czyim kosztem.Lektor PL.
  Pierwsze wyraz, bez kropek.

 9. Ad. 1 (Admin)

  Do kogo ten apel?

  Modzelewski jest autorem tekstu. Od wielu lat rządzi w Polsce ta sama opcja. I „nie potrafi”. Więc skomentowałem.

 10. Oj będą, będą said

  walczyć za swoich wrogów. Od lat spotykam Polaków, którzy biorą w obronę banderowców i szaulisów. Non stop, w internecie i świecie realnym też.

 11. Gdyby dzisiaj Adolf zaatakował said

  Polskę to pełno debili przeszłoby na jego stronę. A potem razem poszliby na ZSRR.

  Ale za Adolfa nie było jeszcze telewizji.

 12. Maverick said

  Wazeliniarze z Polin nie mają pojęcią że są rozgrywani jak pionki poprzez lucyferiański zachód. Na tym polega poliniacka głupota.

 13. gnago said

  Cierpię na dobra pamięć ,zazwyczaj, i pamiętam że nasi zachodni sąsiedzi przyblokowali rozwój Szczecina i Świnoujścia wypłycając rurą tor żeglugowy. Donek zadowolił się obietnicą poprawy kiedyś!!!

 14. Będą się bić Panie Witoldzie.Polecą na te ruskie tanki z motykami i z czym tylko się da. Polactwo jest odporne na jakiekolwiek argumenty .

 15. To będzie tzw. said

  selekcja naruralna.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: