Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Psychologiczny plan przezwyciężenia „wahań”

Posted by Marucha w dniu 2021-07-03 (Sobota)

„Przezwyciężenie niezdecydowania, zwlekania czy odrzucania szczepionki przeciw COVID-19” jest „największym wyzwaniem w komunikacji marketingowej naszych czasów” – stwierdzono niedawno w artykule na stronie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

W menu na dziś danie… psychologiczne. A konkretnie o tym jak specjaliści od marketingu weszli w świat farmacji. Artykuł w zarysie omawia mechanizmy stojące za codzienną promocją szczepień, której doświadczamy przede wszystkim w mediach. Warto zapoznać się z tymi technikami, aby wiedzieć, że to z czym mamy do czynienia, niekoniecznie jest przypadkiem lub ‘lokalną specyfiką’.

Zapraszam do lektury.

*                        *                         *

Światowe Forum Ekonomiczne proponuje psychologiczny plan przezwyciężenia „wahania się wobec szczepień”
Naukowcy chcą wykorzystać psychologię do promowania szczepionek, zwracając uwagę na to, jak klienci podejmują decyzje w procesie myślenia, odczuwania i podejmowania działań.

„Przezwyciężenie niezdecydowania, zwlekania czy odrzucania szczepionki przeciw COVID-19” jest „największym wyzwaniem w komunikacji marketingowej naszych czasów” – stwierdzono niedawno w artykule na stronie Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

Autorami artykułu jest trzech profesjonalistów w dziedzinie marketingu: Rohit Deshpandé, profesor marketingu Sebastiana S. Kresge w Harvard’s Business School, Ofer Mintz z Politechniki w Sydney oraz Imram Currim, profesor marketingu w Paul Merage School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine.

Grupa przeprowadziła badania nad sposobem zwalczania tego, co opisali jako „problem popytu” na szczepionki COVID, przy podaży przewyższającej popyt. To skłoniło ich by zasugerować „tworzenie i wdrażanie takich rozwiązań w celu informowania, nakłaniania i przekonywania segmentów klientów do działania. Wierzymy, że tego rodzaju podejście może również wzmocnić działania komunikacyjne dotyczące szczepionek COVID-19”.

Naukowcy chcą wykorzystać psychologię do promowania szczepionek, zwracając uwagę na to, jak klienci podejmują decyzje w procesie myślenia, odczuwania i podejmowania działań. Cały proces jest replikowany [odbywa się w ten sam sposób], gdy dana osoba ma podjąć decyzję o przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19, zadeklarowali autorzy.

Chociaż nacisk kładziono na promowanie trzeciej części tego procesu – „działania” lub samego szczepienia – grupa ubolewała nad faktem, że nadal potrzeba dużo pracy, aby rzeczywiście przekonać tych, których określa się jako „populację osób odwlekających, niezdecydowanych i odrzucających szczepienia”.

Aby przekonać tę część populacji „musimy skupić się na etapach podejmowania decyzji w myśleniu i odczuwaniu” – deklarowali eksperci ds. marketingu.

W związku z tym Deshpande, Mintz i Currim opracowali trzy zalecenia „w celu wyeliminowania wahań wobec szczepień”.

Wiedza i dezinformacja

Trzej autorzy wezwali do kampanii przeciwko „dezinformacji” o szczepionkach, wyjaśniając, jak zareagować na to, w jaki sposób ludzie myślą o szczepionce. Zauważając, że wielu, którzy wahali się co do szczepionki, uważało, że była ona przygotowana „pośpiesznie, z niedoszacowanymi skutkami ubocznymi”, grupa zasugerowała politykę bezpośredniej konfrontacji z takimi ludźmi.

„Mogą to rozwiązać lokalni liderzy, którzy aktywnie docierają do sceptyków i edukują ich za pośrednictwem mediów, takich jak rozmowy telefoniczne, poczta bezpośrednia, telewizja, billboardy i kanały cyfrowe”.

Samo to nie zostało jednak uznane za wystarczające: wezwano do „bardziej asertywnego podejścia” w walce z tak zwaną „dezinformacją o szczepionkach, w szczególności w mediach społecznościowych”. Aby to osiągnąć, należy zapewnić „szkolenie i finansowanie”, aby pomóc pracownikom medycznym lub grupom non-profit.

Wojna emocji

Ci, którzy opierali się szczepieniom, wyrażają silne emocje sprzeciwu, stwierdzili trzej autorzy, a w związku z tym „korzystanie ze źródeł informacji, którym ufają ci ludzie, może poprawić ich odczucia wobec szczepionki”.

W tym kontekście WEF wymienił „usługodawców medycznych, przywódców politycznych i religijnych”, ale również podkreślił znaczenie „społeczności” [communities].

Wszyscy trzej autorzy zasugerowali formę podsycania emocjonalnego strachu przeciwko „sceptykom szczepionkowym”. „Innym sposobem na poprawę odczuć sceptyków szczepionkowych jest granie na ‘strach przed utratą’ (FOMO), zarówno społecznie, jak i ekonomicznie” – napisała grupa.

Nieustanna promocja szczepionki

Ostatni krok dotyczy praktycznej dostępności szczepionki, a autorzy przedstawili szereg sugestii w tym zakresie.

„Zachęty mogą działać” – napisali. Firmy i władze stanowe mogłyby uruchomić program zachęt do szczepień, „zapewniając płatny urlop, darmowe produkty i loterie”.

Niektóre z sugestii WEF zostały już wdrożone w wielu państwach. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo (Dem) zaoferował darmowy kupon na loterię „szczepionka i zdrapka” z pulą wygranych w wysokości 5 milionów dolarów. Kupony zwykle kosztują 20 dolarów.

Republikański gubernator Ohio Mike DeWine zaoferował mieszkańcom swojego stanu szansę na wygranie 1 miliona dolarów za zgłoszenie się do szczepienia na COVID, podczas gdy mieszkańcy Zachodniej Wirginii poniżej 35 roku życia otrzymają obligację oszczędnościową w wysokości 100 USD za szczepienie.

„Wierzymy, że zastosowanie skoncentrowanego na pacjencie podejścia typu “pomyśl – poczuj – działaj” [‘think — feel — do’] do problemu informacji o szczepionkach COVID-19, poprawi wysiłki na rzecz przyspieszenia globalnej odporności stadnej” – napisali Deshpandé, Mintz i Currim. „Zapewnienie bezpiecznego ponownego otwarcia i ożywienia gospodarczego oraz przezwyciężenie tego znaczącego wyzwania zdrowotnego i gospodarczego może zależeć od takiej taktyki”.

Obawy dotyczące bezpieczeństwa zostały zignorowane

Pomimo skupienia się na promowaniu szczepionek, specjaliści ds. marketingu nie wzięli pod uwagę uzasadnionych obaw jakie wiele osób – w tym lekarzy – ma na temat tych zastrzyków.

W okresie od 14 grudnia 2020 r. do 18 czerwca 2021 r. do rządowego systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych związanych ze szczepionkami (VAERS) zgłoszono łącznie 387 087 zdarzeń niepożądanych, w tym 6113 zgonów i 31 240 zgłoszeń poważnych obrażeń.

„Spośród 6113 zgonów zgłoszonych do 18 czerwca, 23% miało miejsce w ciągu 48 godzin po szczepieniu, 16% miało miejsce w ciągu 24 godzin, a 38% wystąpiło u osób, które zachorowały w ciągu 48 godzin od zaszczepienia” – napisał The Defender.

Tymczasem cel i skuteczność szczepionek są kwestionowane, ponieważ ponad 4100 osób było do tej pory hospitalizowanych lub zmarło z powodu COVID-19, pomimo pełnego zaszczepienia, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

LifeSiteNews opublikowało dużą liczbę artykułów opisujących wiele problemów związanych z samym COVID-19, jak również obawy, niepożądane skutki i debatę dotyczącą eksperymentalnych zastrzyków.

World Economic Forum proposes psychological plan to overcome ‘vaccine hesitancy’, Michael Haynes, Jul 1, 2021

Uzupełnienia:

https://www.ekspedyt.org

Niektórzy twierdzą, że psychologia nie jest nauką…
Admin

Komentarzy 21 do “Psychologiczny plan przezwyciężenia „wahań””

 1. UZA said

  „Obawy dotyczące bezpieczeństwa zostały zignorowane”

  Wcale nie zostały zignorowane, dostrzeżono je i zaproponowano rozwiązanie : „Zauważając, że wielu, którzy wahali się co do szczepionki, uważało, że była ona przygotowana „pośpiesznie, z niedoszacowanymi skutkami ubocznymi”, grupa zasugerowała politykę bezpośredniej konfrontacji z takimi ludźmi (…) wezwano do „bardziej asertywnego podejścia”. Odpowiedzią na te obawy ma być więc konfrontacja. No bo jak niby mieliby je rozwiać ? Nie da się przecież zaprzeczyć, że wiadome preparaty faktycznie zostały opracowane pośpiesznie, opierają się na nowatorskiej, nie stosowanej wcześniej masowo, metodzie i nic praktycznie nie wiemy o ich skutkach ubocznych.

  Krótko mówiąc, argumentów żadnych nie mają i pozostaje stare, sprawdzone chamstwo. Przecież już to znamy. Niejeden/niejedna z nas doświadczył/a ataku telefonicznego naciągacza, a częściej naciągaczki – bezczelnej i agresywnej hunwejbinki, usiłującej wręcz wymusić na rozmówcy zaakceptowanie oferty. Te kadry są już przygotowane i w każdej chwili mogą się podjąć promocji szczepień. No ale my też nabraliśmy doświadczenia i, że tak powiem, kontrasertywności…

 2. bronek said

  Taki projekt – jak eurokołchoz nie może powieść się bez terroru wypróbowanego kiedyś przez unych – Hitlerem – a cóż dopiero szprycowanie całej populacji jakimś tajemniczym g*wnem – za które nikt nie bierze odpowiedzialności.

 3. Maverick said

  Każdy kto zna podstawy ludzkiej anatomii, wie że na wirusy nigdy nie będzie szczepionki, a one same przechodzą mutacje w organizmach zaszczepionych, co będzie powodowało że po kolejnej fali będą ciągle nowe. Zmodyfikowane szczepionkami DNA uczyni ich łatwym żniwem covidowej kostuchy.

 4. Antares said

  Od jakiegoś tygodnia tak co 2, 3 dni dzwoni do mnie właśnie taki „telemarker” i jak tylko usłyszę hasło szczepienie od razu mówię wypad a potem blokuję nr.
  Widać jak bardzo zależy tym skurwielom aby w jak najkrótszym czasie zaczipować jak najwięcej frajerów. Sprawy przybierają coraz szybszy obrót, już w sierpniu planowana jest kolejna fala.

 5. Niektórzy twierdzą, że psychologia nie jest nauką…
  Admin

  Psychologia jest nauką. Ale nie w rękach Eskimosów. To Bermany & Co zrobili z psychologii dno (badał to prof. Andrzej Łobaczewski)

 6. Ale dlaczego? said

  Dziś na jednym ze ścieków medialnych, polsacie, w wiadomościach jakaś dziennikarzyna stwierdziła, że szczepionki są skuteczne, bo 99,cośtam% zmarłych na covid nie było zaszczepionych!!!

  😀

  Na celowość plandemii najważniejszym dowodem jest to, że prawie wszędzie nie są dopuszczane do użycia ani stare leki antywirusowe (które są bezpieczne), ani nowe. Jak łatwo zauważyć, na opracowanie skomplikowanych szczepionek koncerny BigFharmy miały czas. Na leki nie mają.
  Leki pożegnały by covida raz na zawsze. A „szczepionki” ingerujące w układ odpornościowy na zasadzie słonia w składzie porcelany nigdy nie będą skuteczne, bo koronawirusy należą do najszybciej mutujących wirusów. Szybciej niż wirus grypy.
  Za to mogą mieć odległe bardzo negatywne skutki w postaci chorób autoimmunologicznych i BEZPŁODNOŚCI (!!!). Czy to nie jest GŁÓWNYM celem obok kasy???
  Tak samo wprost odradza się często w medialnym ścieku wit. D, mającą bardzo duży wpływ na układ odpornościowy.
  Ciekawy i bardzo wyczerpujący w informacje oraz długi, przetłumaczony blog w temacie covida Steve’a Kirscha:
  https://www.bibula.com/?p=125961

 7. revers said

  I 99% bedzie mialo malego AIDSA? po duzym COVID-zie.Wirusy wspolistniejace.

  https://alexberenson.substack.com/p/why-covid-is-like-aids

 8. Piskorz said

  re 3 Zmodyfikowane szczepionkami DNA uczyni ich łatwym żniwem covidowej kostuchy.””….bo o to właśnie chodzi w tym bandyckim planie psychopatów !! ps….bo obniży chyba barierę odpornościową organizmu i przy byle jakiej infekcji /+wiek+ inne choroby/.i….trzeba będzie zamawiać…klepsydry.

 9. Anteas said

  A po jaką cholerę ten cały marketing i psychologia. Wystarczy alternatywa; albo się zaszczepisz albo wynocha z pracy i śmierć głodowa.

  Tak samo maski; albo maska albo mandat.

  Myślę że całkiem dużo osób nosi maski nie z obawy przed mitycznym wirusem, tylko z obawy przez granatową mafią.

  ——
  Dlaczego sporo osób nosi szmaty na pyskach w Szwecji, gdzie nie ma i nie było takiego obowiązku?
  Admin

 10. revers said

  Horban i himmlerwosko-niebianski Niedzielski streczaa nawet kosciol, zeby propagowal „wyszczepianie” … wbrw kanonnom wiary i prawom naturalnym

  https://nczas.com/2021/07/03/horban-i-niedzielski-naciskaja-na-kosciol-ws-szczepien/?fbclid=IwAR29PvlLts3hflrXnsYJYGEIntHtnfkw5lXAUc9FBffGtuxMfaF7T6Tmwdg

 11. Semusz said

  Koleżanka żony cierpiąca na b. poważne choroby (sercowe – 2 x operowane, płucne, autoimmunologiczne) odebrała 2 tyg. temu telefon od „lekarki” tzw. rodzinnej i otrzymała wielki opieprz!!!, że jeszcze niewyszczepiona. Niestety nie znam nazwiska tej konowałki, ale przychodnię można reklamować – Rzeszów ul. Rejtana.
  Każdy z nas powinie propagować szczepienia, zamykając bramkę i drzwi do swojego domu dla wyszczepieńców. Jeżeli wiem, że jakaś osoba jest wyszczepiona odmawiam wpuszczenia jej do domu argumentując, iż obawiam się ich jako roznosicieli białka kolczastego i groźnych mutacji wirusów. Dotyczy to również najbliższej rodziny. Znam jeszcze trzy osoby które stosują powyższą zasadę.
  Natomiast gdy ktoś pyta się o szczepienia mówię, że nie chcę być chowany bez butów, a jak zaczną produkować buty pasujące na kopyta, to wtedy będę się zastanawiał.

 12. Lily said

  „THE SAME GUY WHO SAYS WE
  NEED TO DEPOPULATE
  SUDDENLY WANTS TO SAVE
  EVERYONE WITH VACCINES”. Bill G.

 13. Lily said

  Re10;Revers
  Czy Stworca, zakazal LUDOWI
  swojemu UZYWAC ROZUMU ?.
  Minister Zdrowia,i jego palce ?.
  „Po symbolach Ich poznacie”.
  Przy budowie wiezy BABEL,
  Stworca pomieszal Im jezyki, teraz
  UZYWAJA SYMBOLII.
  Wystawili sobie w BRUKSELI wieze,
  ktora caly czas przypomina,ze jest
  w TRAKCIE budowy.

 14. Ale dlaczego? said

  Bardzo dobry i rzeczowy tekst o covidzie:
  https://wawel.neon24.pl/post/162556,grozne-bialko-kolca-w-organizmie-zaszczepionych

 15. revers said

  jak radza przezwysciezyc kryzys szczepionkoy nowe think tanki

  „Jakiekolwiek są źródła dezinformacji – trzeba wiedzieć z jakich źródeł czerpać sprawdzone informacje.

  W dzisiejszym świecie, gdzie każdy może stanowić jednoosobowe medium i źródło informacji, musimy zawsze dbać o tzw. fact checking, czyli weryfikowanie informacji.

  Najlepiej robić to w oparciu o oficjalne źródła, takie jak strony odpowiednich ministerstw, wypowiedzi oficjalne, czy dedykowane serwisy zajmujące się wyjaśnianiem i prostowaniem fałszywych informacji.

  W przypadku epidemii trzeba sprawdzać stronę Ministerstwa Zdrowia, czytać komunikaty MSZ i MON. Mamy też w Polsce wielu znakomitych ekspertów, którzy co dzień „rozbrajają” fałszywe informacje, pojawiające się w sieci.

  Sugeruję każdemu, żeby choć 10 minut przeznaczył na poszukanie ekspertów i serwisów zajmujących się dezinformacją i dodał ich konta do swojej tablicy na Facebooku czy Twitterze.”

  https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2478962,Pandemia-fake-newsow-ws-koronawirusa-Jednym-ze-zrodel-jest-Kreml-zwlaszcza-w-Polsce-Europie-Aktywne-sa-Chiny?fbclid=IwAR31q5rlHp2BX-z8Mrd9bV2-Bhs5J-pZMis6zjzKbKN4Vv1xlAuDYbGm924

  oczywiscie nie luchac kremlinow, bo thnink tan w zacieklosci ekspertyzy studiow malo analitycznych zapomnial wspomnic w niskiej jakosci manipulacji, o telegramie, obitchucie, odysseji i naturalnewss i wielu innych niezalezych od kremla, pekinu portali, chocby o gakjowce.

 16. Piskorz said

  re 9 , tylko z obawy przez granatową mafią.””…..przecież teraz na zewnątrz…bez szmatki !! A mimo to b. dużo je nosi….Bo mają nasrane w tych łbach. !! Wczoraj godz.23.30 jadę rowerem, z taxi wysiada małżeństwo z bagażami i córką /lat max. 8/9. Do domu mają 15 kroków; dziecko w naryjcu /!!!/, rodzice nie zauważyłem. Bez komentarza.

 17. Ale dlaczego? said

  Z zalinkowanego materiału:
  „Bardzo martwimy się o nasze dzieci i wzywamy również wszystkie organy regulacyjne, takie jak FDA, by zapobiegły podawaniu tych szczepionek naszym dzieciom. Nie ma żadnego powodu, aby szczepić je na tę chorobę, żadnego, zero! Jest to tak poważna kwestia, ponieważ jeśli białko kolcowe może przedostać się do krwi i jeśli okaże się prawdą, że działa tak, jak się obawiamy, a także w oparciu o niektóre wstępne raporty, to możemy również mieć krajową katastrofę zanieczyszczenia białkiem kolca krwi przez krwiodawstwo. Nie chcemy przeniesienia kolca w transfuzjach związanych z krwią, a organy regulujące transfuzje krwi i agencje takie jak AABB w USA muszą reagować na to potencjalne ryzyko.

  Co to wszystko oznacza? Co się stanie, jeśli te raporty i dowody, które przedstawiliśmy okażą się prawdziwe i białko kolcowe może i zachowuje się patogennie? Wtedy popełniliśmy katastrofalny błąd z białkiem kolcowym jako kluczowym antygenem dla naszego układu odpornościowego, ponieważ może ono również funkcjonować jako toksyna i patogen, z potencjalną zdolnością do długotrwałej katastrofy. Bezpieczeństwo szczepionek COVID-19 stoi pod znakiem zapytania.

  Podsumowując, nie możemy pozwolić, aby nasze dzieci zostały zaszczepione, biorąc pod uwagę wszystko, co wiemy o ich statystycznie zerowym ryzyku [objawowego] zakażenia, rozprzestrzenienia się wirusa lub poważnej choroby po zakażeniu. Nie ma żadnych korzyści z tych szczepionek, a jak to przedstawiono, potencjał może być katastrofalny dla naszych dzieci. Wiedzieliśmy, że nasze dzieci nie mają takiej biologii, aby nabyć infekcję jak dorośli, ze względu na ograniczoną ekspresję receptora ACE 2 w ich nabłonku nosowym.

  „Dzieci stanowią mniej niż 2% zidentyfikowanych przypadków choroby koronawirusowej 2019 (COVID-19). Postawiono hipotezę, że niższe ryzyko wśród dzieci wynika z różnej ekspresji enzymu konwertującego angiotensynę 2 (ACE2), receptora, który SARS-CoV-2 wykorzystuje do wejścia do gospodarza. Zbadaliśmy ekspresję genu ACE2 w nabłonku nosa u dzieci i dorosłych.” – JAMA. 2020 Jun 16;323(23):2427-2429.

  Wiedzieliśmy również, że są one prawdopodobnie silnie chronione ze względu na ochronę krzyżową wynikającą z ekspozycji na wcześniejsze koronawirusy „zwykłego przeziębienia”. Twierdzimy więc, że szczepiąc dzieci, u których w pierwszej kolejności występuje „czynnik ochronny”, ominęlibyśmy tę naturalną barierę ochronną (niska ekspresja lub brak receptorów ACE2 w ich nabłonku nosa) i wstrzyknęlibyśmy im bezpośrednio potencjalnie patogenne białko kolcowe, które mogłoby spowodować poważne szkody, jakie obecnie obserwujemy u dorosłych (z powodu samego wirusa i białka kolca zawartego w szczepionce).

  Wiemy, że receptor ACE 2 jest zaangażowany w całym organizmie w system renina-angiotensyna (RAS) ciśnienia krwi i równowagi płynów i jest on z pewnością wyrażony na podobnym poziomie w całym organizmie dzieci. „ACE 2 obszernie występuje w płucach, układzie sercowo-naczyniowym, jelitach, nerkach, ośrodkowym układzie nerwowym i tkance tłuszczowej”. Podczas gdy to musi być zweryfikowane, musimy działać na tym założeniu, że ACE 2 występuje na podobnym poziomie u dzieci systemowo w całym organizmie, jak u dorosłych. Że funkcjonuje w podobny sposób jak u dorosłych.

  Musimy zatem stwierdzić, opierając się na wstępnych informacjach przedstawionych powyżej, że omijając tę naturalną ochronę z powodu ograniczonej ekspresji ACE 2 donosowo (Patel, Bunyavanich) i opierając się na wstrzykiwaniu w mięsień deltoidalny, potencjalnie wystawilibyśmy nasze dzieci na katastrofę. Jeśli to białko kolcowe jest szkodliwe dla płytek krwi i śródbłonka naczyniowego (jak obawiamy się, że może być oparte na pojawiających się i wciąż nie wyjaśnionych, ale potencjalnie wiarygodnych wskazaniach), i jeśli może przemieszczać się systemowo, jak jest obecnie zgłaszane, wtedy moglibyśmy skazać nasze dzieci na niszczące skutki.

  Oznacza to, że nasze dzieci, które do tej pory były w dużej mierze oszczędzone przed COVID-19 pod względem infekcji i poważnych skutków, mogą teraz stać się ofiarami poważnych skutków na poziomie, który widzieliśmy u dorosłych w ciągu ostatnich 15 miesięcy, z powodu parcia do ich wyszczepienia. Jak niskie jest to ryzyko? W Kanadzie, jako przykład, było około 260.000 potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 u osób poniżej 19 roku życia. Spośród nich 0,48% (1 na 208) było hospitalizowanych, a 0,06% zostało przyjętych na oddział intensywnej terapii. Raporty wskazują, że 0,004% zmarło (1 na 23 600). Wiemy, że grypa sezonowa wiąże się z cięższymi chorobami niż COVID-19 u naszych dzieci. W USA, raporty CDC sugerują, że około 0,04% osób w wieku do 17 lat zmarło z powodu COVID-19.

  Na podstawie danych sprawozdawczych, w badaniu firmy Pfizer BioNTech wzięło udział 2260 dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat. Spośród nich 1131 otrzymało szczepionkę. Twierdzimy, że jest to bardzo mała liczba nastolatków i nie pozwala na optymalną ocenę rzadkich, ale potencjalnie poważnych działań niepożądanych, takich jak działania, które mogą wystąpić tylko u 1 na 5000 nastolatków. Co więcej, uczestnicy byli obserwowani przez nie więcej niż 2 miesiące, a to nie pozwala na odpowiedni czas obserwacji potrzebny do oceny bezpieczeństwa szczepionki. Tak więc, w chwili obecnej nie mamy żadnych długoterminowych danych dotyczących bezpieczeństwa i nie wiemy, jak ta szczepionka (lub inne) zachowają się w dłuższej perspektywie.”

 18. Ale dlaczego? said

  Oryginalny tekst jest pełniejszy o wykresy i linki…
  https://pubmedinfo.org/2021/06/22/bialko-kolcowe-sars-cov-2-jest-bardzo-niebezpieczne-jest-cytotoksyczne/

 19. BK said

  No naprawdę Parchate ida na calego.
  W Izraelu mamy ponad 71% „zaszypionych”.
  I epiemie nowych przypadków covida (pominmy na razie czym jest kowid) liczoną na 1000 mieszkanców wiekszą niz Indie. Na dodatek Arabowie nie dostawali zastrzykow z fenolem, dlatego do 14 dni po zabiegu dla wieku 70+ Żyd umiera 14,8 razy częściej niz Arab.
  Jest jeszcze ciekawiej: na 3 nowe rozpoznania kowida 2 to ludzie zaszczypieni. Na 3 zgony na kowida 2 to ludzie zaszczypieni.
  Wniosek: kowid szczypionkę zlewa moczrm ciepłym.
  Kara smierci w RP w roku 2035: szczepionką na kowida, zeby się pomeczyl przed smiercią.

 20. UZA said

  „Pandemia fake-newsów w sprawie koronawirusa. Jednym ze źródeł jest Kreml”

  Dajmy odpór więc Kremlowi
  A będziemy wszyscy zdrowi
  Nie myślmy i nie czytajmy
  Tylko się wyszczepić dajmy
  Siebie zgubmy, dzieci zgubmy
  Putinowi na złość zróbmy !

  (gdyby ktoś miał wątpliwości, to wyjaśniam, że żartowałam)

  „Dlaczego sporo osób nosi szmaty na pyskach w Szwecji, gdzie nie ma i nie było takiego obowiązku?”

  To jest efekt wcześniejszej tresury. Tłumaczy on, dlaczego w Szwecji nie było ostrych restrykcji – okazały się niepotrzebne. Społeczeństwo jako całość osiągnęło tam pożądany poziom zniewolenia – tych ludzi nie potrzeba już zmuszać. Idealny niewolnik odgaduje życzenia pana , sam się motywuje i dyscyplinuje. U nas też się tacy trafiają, ale chyba jednak w mniejszych ilościach.

 21. Lily said

  „JESTESMY NA GRANICY CALKOWITEJ

  PRZEMIANY.

  JEDNEGO CZEGO POTRZEBUJEMY

  TO KRYZYS, a NARODY SAME

  ZAAKCEPTUJA NOWY PORZADEK SWIATA”.
  David R.(1991r)

  KOVID-19.

  TO jest KRYZYS,o jakim Swiat dotychczas
  nie slyszal.

  KRYZYS OGOLNOSWIATOWY.

  KTO STOI ZA TYM ?. KIM SA CI LUDZIE?.

Sorry, the comment form is closed at this time.