Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tuwim rasistą?

Posted by Marucha w dniu 2021-07-08 (Czwartek)

Profesor poseł Maciej Gdula ponownie odnalazł się na froncie walki z wydumanym rasizmem. Zaatakował wiersz Juliana Tuwima „Murzynek Bambo”, a konkretnie jego inscenizację. Poświęciłem już kiedyś profesorowi felieton, więc nie będę się powtarzał.

Za mnie, w obronie klasyki polskiej poezji dziecięcej, stanęła córka Juliana Tuwima, p. Ewa Tuwim-Woźniak.

Czekam tylko aż prof. Gdula zabierze się za niektóre wiersze Tuwima skierowane przeciwko hmm, żydowskim ortodoksom, czy tez za podobne w wyrazie artykuły Antoniego Słonimskiego. To dopiero będzie zabawa – polscy poeci pochodzący z zasymilowanych rodzin żydowskich jako rasiści i antysemici. Zabawa na cztery fajery!

Neo-lewica nie ma nic do zaoferowania z wartości dawnej lewicy, pochylającej się nad krzywdą i nędzą ludzką. Polska neo-lewica zamiast pochylać się nad nędzą mieszkańców XIX-wiecznych kamienic, dajmy na to na Pradze, czy nad milionami Polaków żyjących w błędnym kole zadłużenia, na siłę próbuje zaimportować obce ideologie i narzucić Polakom, że są rasistami, no i walczy o „prawa” LGBT.

Pewnie – jeżdżący Jaguarami, czy innymi Rolls-Roycami neo-lewicowcy na Pragę nie pojadą (jeszcze im ktoś samochodziki za setki tysięcy zarysuje), ale na paradzie dziwaków chętnie się pokażą. To tak jak ich zachodnie wzorce, np. gwiazdeczki Hollywoodu, które już nie wiedzą na co wydawać swoje miliony, więc kupują wyspy, ale przy okazji walczą z rasizmem i ze strasznie prześladowanymi LGBT-owcami, nie chcąc widzieć, ani ubrudzić się na ulicach nędzy w dziesiątkach miast USA, co można łatwo obejrzeć na YT. Z dawnej lewicowej wrażliwości została nomen-omen d…

Ten wiersz dedykuję profesorowi posłowi Gduli. Zaznaczam przy tym jednoznacznie, że żadnych pretensji poetyckich w związku z tym nie wysuwam.

Do profesora Neo-Lewicy

Profesor Gdula w ojczyźnie mieszka.
Tropi rasistów ten nasz koleżka.

Postępy rasizmu na całym świecie
śledzi od rana. Gdzie? W internecie.

A gdy do domu z Wiejskiej powraca
psoci i knuje – to jego praca.

Aż żona pyta – Macieju drogi,
komu przyprawisz rasisty rogi?

Gdy żona podsuwa mleka szklaneczkę
Maciej dodaje Houtena łyżeczkę.

Bo Maciej nawet w wywarze z jajek
koszulę barwi, by biel wywabić trwale.

Murzynów z języka tnie Maciej srogi
I Bambo, i Dziesięciu, i z Narcyza załogi.

Co dalej? Co jeszcze? Gdzie tego kraniec?
To polskich rasistów ostatni trwa taniec.

Lecz Gdula mógłby, choćby z łaski swojej
wyjaśnić czym było królestwo Dahomej?

Czy Cobra Verde był aby Polakiem?
A Matołek handlarzy wstrętnym żołdakiem?

Pośle Gdulo, ty antypostępu papugo
i pol-poprawności najgorliwszy sługo,

wracaj do kraju i stań na obrony froncie
Białych nędzarzy z debetem na koncie.

Spectator

Myśl Polska, nr 27-28 (4-11.07.2021)
https://myslpolska.info

Moim zdaniem wszelka próba dyskusji z idiotami niepotrzebnie nobilituje idiotów. Na nich można tylko warknąć albo splunąć, nie wdając się w żadne spory merytoryczne.
Admin

Komentarzy 11 do “Tuwim rasistą?”

 1. Kwal said

  Temu Gduli to coś brakuje…wystarczy na niego popatrzeć !

 2. Ale dlaczego? said

  Z lewakami nie da się rozmawiać. Sam wiem z doświadczenia.
  Generalnie pustka umysłowa, nienawiść do wszystkiego, co nie zlewaczałe i 0 refleksji. Jakby dostali broń do ręki, strzelali by bez mrugnięcia okiem FASZYSTOM w potylicę…

 3. bardzo said

  Każdy wykonuje swoja pracę. Niektórzy z powołania, inni z konieczności utrzymania rodziny. Może ta gduła dostała jakieś znaczące cyferki na konto? Może ma wnuki na studiach?

 4. Dziadzius said

  Niestety dyskusja z pozytecznymi idiotami jest potrzebna ale jest nie mozliwa bo potrzebny idiota nie moze miec rozsadku bo by przestal byc idiota

 5. ojojoj said

  pejsiaty mosiek
  w afrika meszka
  czosnek wpiejdala
  ten nasz ….. parchatek

 6. NC said

  Re 1: Poszukałem w sieci i zobaczyłem to:
  .https://krytykapolityczna.pl/wp-content/uploads/2020/07/Maciej-Gdula.jpg
  Rzeczywiście, facet wygląda na wiejskiego głupka (większość wsi miała takiego)

  Re 2: „Z komunistami się nie rozmawia, do komunistów się strzela” (Józef Mackiewicz )

 7. karlik said

  Tym co spali na lekcji polecam:

  „Matce w Polsce lub najukochańszemu Jej cieniowi.

  I od razu słyszę pytanie: „Skąd to MY?” Pytanie w pewnym stopniu uzasadnione. Zadają mi je Żydzi, którym zawsze tłumaczyłem, że jestem Polakiem, a teraz zadadzą mi je Polacy, dla których w znakomitej większości jestem i będę Żydem. Oto odpowiedź dla jednych i drugich.

  Jestem Polakiem, bo mi się tak podoba. To moja ściśle prywatna sprawa, z której nikomu nie mam zamiaru zdawać relacji, ani wyjaśniać jej, tłumaczyć, uzasadniać. Nie dzielę Polaków na „rodowitych” i „nierodowitych”, pozostawiając to rodowitym i nierodowitym rasistom, rodzimym i nierodzimym hitlerowcom.

  Dzielę Polaków jak Żydów i jak inne narody, na mądrych i głupich, uczciwych i złodziei, inteligentnych i tępych, interesujących i nudnych, krzywdzonych i krzywdzących, gentlemenów i nie-gentlemenów itd. (…)

  Być Polakiem – to ani zaszczyt, ani chluba, ani przywilej. To samo jest z oddychaniem. Nie spotkałem jeszcze człowieka, który jest dumny z tego, że oddycha.

  Polak – bo się w Polsce urodziłem, wzrosłem, wychowałem, nauczyłem, bo w Polsce byłem szczęśliwy i nieszczęśliwy, bo z wygnania chcę koniecznie wrócić do Polski, choćby mi gdzie indziej rajskie rozkosze zapewniono.

  Polak – bo dla czułego przesądu, którego żadną racją ani logiką nie potrafię wytłumaczyć, pragnę, aby mnie po śmierci wchłonęła i wessała ziemia polska, nie żadna inna.

  Polak – bo mi tak w domu rodzicielskim po polsku powiedziano; bo mnie tam polską mową od niemowlęctwa karmiono; bo mnie matka nauczyła polskich wierszy i piosenek; bo gdy przyszedł pierwszy wstrząs poezji, to wyładował się polskimi słowami; bo to, co w życiu stało się najważniejsze – twórczość poetycka – jest nie do pomyślenia w żadnym innym języku, choćbym nim jak najbieglej mówił.

  Polak – bo po polsku spowiadałem się z niepokojów pierwszej miłości i po polsku bełkotałem o Jej szczęściu i burzach.

  Polak dlatego także, że brzoza i wierzba są mi bliższe niż palma i cyprus, a Mickiewicz i Chopin drożsi, niż Szekspir i Beethoven. Drożsi dla powodów, których znowu żadną racją nie potrafię uzasadnić.

  Polak – bo przejąłem od Polaków pewną ilość ich wad narodowych. Polak – bo moja nienawiść dla faszystów polskich Jest większa, niż faszystów innych narodowości. I uważam to za bardzo poważną cechę mojej polskości.

  Ale przede wszystkim – Polak dlatego, że mi się tak podoba.

  (…)

  My Żydzi Polscy… My, wiecznie żywi – to znaczy ci, którzy zginęli w ghettach i obozach, i my widma – to znaczy ci, którzy zza mórz i oceanów wrócimy do kraju i będziemy straszyć wśród ruin (…)

  My nad rzekami zamorskich krain siedzący i płaczący. Jak ongi nad rzekami Babilonu. Po całym okręgu świata płacze Rachel dzieci swoje, aleć ich niemasz! Nad rzeką Hudson, nad Tamizą, nad Eufratem, Nilem, Gangesem i Jordanem błąkamy siew rozproszeniu naszym, wołając: „Wisło! Wisło! Wisło! Matko rodzona! Szara Wisło, nie od brzasku różowa, ale od krwi!”

  My, którzy nawet grobów dzieci naszych i matek nie odnajdziemy – tak się warstwami poukładają, tak się na całą ojczyznę wszerz rozpostrą w jedno pogrzebanie! I nie będzie upatrzonego miejsca, żebyś mógł na nim kwiaty położyć, ale, jak siewca ziarno, będziesz je szerokim rozmachem rąk rozrzucał. Może przypadkiem trafisz. (…)” Julian Tuwim, kwiecień 1944.

 8. Lech Marek Jaworski said

  Warto o tym mówić i pisać. Kto się uczy tylko na wŻasnych błędach – ma głupiego nauczyciela.

 9. gnago said

  Noo w niektórych przypadkach zasadne jest odebranie tytułów naukowych, albo zasądzenie pobytu w zamkniętej placówce leczniczej, gdy biegli psychiatrzy się wypowiedzą

 10. http://wandaluzja.pl/?p=p_388&sName=00.-w-s-t-e-p//
  Dokument ZGROMADZENIE OGÓLNE Organizacji Narodów Zjednoczonych, Rok 2020// jest DOWODEM prawdziwości ŚPIEWU masona nowojorskiego i Wielkiego Masona Polski, żyda chazarskiego Juliana Tuwima CAŁE ZŁOTO ŚWIATA W PIWNICACH SYNAGOG z przeniesieniem do skarbców izraelskich: Znaczyło to, że złoto NIE DLA GŁUPICH BAB, ALE SPERMY JEROZOLIMSKIEJ a właściwie jezuickiej, bo Każdy Rabin to Jezuita czyli babski mózg w męskim ciele.
  Pieniądz Elektroniczny ZLIKWIDUJE GOTÓWKĘ, co Wymusi walutę hitlerowską: Reichsmarka dla Żydów i Rentenmarka dla Niewolników, których będzie już można Kastrować, żeby nie rodzili się Możebni i można było zapładniać Głupie Baby spermą dupy cherubina.
  Rządy nad światem spermy jezuickiej czyli pederastów wzięły się z ZASTĄPIENIA przez Wielką Rewolucję Francuską sądów biskupich WINTOJRY sądami rabinackimi DONTOJRĄ czyli Lożą Masońską. Tak jak książka SPISEK, KTÓRY ODMIENIŁ ŚWIAT obnażyła działanie tajnych kont izraelskich dla judenknechtów, tak książka HITLER BYŁ AGENTEM BRYTYJSKIM obnaża Masońską Strukturę Władzy z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego: Królewięta rządzą pedofilami-wampirami; pedofile homoseksualistami; pederaści masonami a masoni Jurysdykcją, Policją, Wojskiem i Nauką, co zapewnia im Bezkarność.
  J, P, W. i N. są AWANSOWANE przez Wampirów, o których wiedzy nie mają, więc muszą się podlizywać Pederastom jako skoneksjonowanym z Wampirami. Pod Arkadami widziałem książkę: Jaroszyński, OD ARCHEOLOGII DO POSTHISTORII… W Niemczech przekwalifikowałem Historię na Politologię.
  Nazwa Wawel Zakłamany pochodzi od Wawelu jako zamku BISKUPIEGO.

 11. Bumerang said

  Tuwim mógł być satanistą, względnie okultystą, bo opublikował takie pozycje jak „Czarna msza” albo „Czary i czarty polskie”. Ale rasistą nie był, bo kpił z misterium Krwi Aryjskiej z pozycji ignoranta i przygłupa („wypierdy germańskiego ducha, gdy krew swoją i waszą sprawdzę jedna będzie jucha”, itd. – z utworu o wiele mówiącym, prostackim tytule „Całujcie mnie wszyscy w dupę”). Krew oznacza ducha, a Tuwim właśnie Z INSPIRACJI DUCHA swojego żydowskiego, podświadomie zabiegał o mieszanie ras jako żydowski strategiczny interes plemienny!!!

  ———-
  Pełen tytuł:
  Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.