Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przedsiębiorca wyśle policję do domu pracownika?

Posted by Marucha w dniu 2021-07-11 (Niedziela)

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii kończy prace nad nowelizacją Kodeksu Pracy. Przewiduje ona możliwość wezwania przez przedsiębiorcę policji do domu pracownika. W ten sposób zatrudniony mógłby zostać skontrolowany, gdyby zachodziło podejrzenie, że wykonuje on pracę zdalną pod wpływem alkoholu. Firmy chcą jednak sprawdzać jego obecność nie tylko w wydychanym powietrzu.

Powoli upływa termin zgłaszania uwag do nowych przepisów ze strony organizacji przedsiębiorców oraz pracowników. Iwona Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, zapowiada wzięcie pod uwagę rożnych propozycji, które są dyskutowane także w trakcie posiedzeń Rady Dialogu Społecznego.

Zmiany mają dotyczyć głównie regulacji pracy zdalnej. Według propozycji wspomnianego resortu, przedsiębiorca w przypadku pracy zdalnej będzie mógł wykonać pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pracownika. W przypadku odmowy poddania się próbie przez zatrudnionego, jego przełożony będzie mógł wezwać policję do domu podwładnego.

Biznes chce jednak nie tylko możliwości sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pracowników. Lobby przedsiębiorców domaga się bardziej precyzyjnych zapisów, aby pozwalały one na skontrolowanie jego poziomu także w organizmie pracownika.

To nie jedyny przypadek, gdy według propozycji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przedsiębiorca mógłby wejść do domu swojego pracownika. Mógłby to uczynić również przy okazji wypadku, który miałby miejsce w trakcie wykonywania pracy. Biznesmeni sprawdzaliby więc, w jaki sposób doszło do podobnego zdarzenia.

Na podstawie: pulshr.pl.
http://www.autonom.pl

Komentarzy 6 do “Przedsiębiorca wyśle policję do domu pracownika?”

 1. gnago said

  Oczywiście w ramach równości pracownik będzie mógł zlecić kontrolę pracodawcy i kierowników w razie swych wątpliwości co do ich stanu. W dodatku czemu jego sprawdzenie ma dotyczyć terenu prywatnego pracownika. W końcu nie słyszałem aby pracodawca na czas pracy wynajmował ten obiekt od pracownika.

 2. strit said

  tak jak w hameryce>
  Diabolical Knock on Every Door Mind-Manipulating Persuasion Ahead?
  .https://stephenlendman.org/2021/07/diabolical-knock-on-every-door-mind-manipulating-persuasion-ahead/
  i władze milującego pokój i wolność i demokrację kraju
  planują wysłać kontrole do domów w celu skontrolowania czy mieszkańcy są ‚wyszczepieni’
  bo te cepy.znaczy amerykanie ‚wyszczepiają’ ale nie mają ‚bazy danych’ i nie wiedzą kto jest a kto nie jest ‚wyszczepiony’
  bo tam jest burdel jak u nas.

 3. Aaron Blumblemblaum said

  Żeby na zdalnym nie można było sobie strzelić dwusetki i poprawić dwoma piwami to jakaś paranoja

 4. Polacy przy pomocy NSZZ „S”

  wywalczyli sobie totalitarny system:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

  Niemcy w latach 30-tych też, choć bez NSZZ, za to z NSDAP, inne podobieństwa nie sposób zigorować.

  Tekst poprzedni.

 5. jok said

  Kiperzy też?
  A w USA? Skoro kiedyś ci z B-52 dostawali jakieś narkotyki na dłuższe loty – bądź co bądź były kiedyś, w epoce przed pociskowo-strategicznej, dyżury strategiczne z lataniem dookoła świata – to czy dziś, gościu od kierowania dronem, częściej cywil z firmy wynajmowanej przez wojsko, niż żołnierz, nie może sobie chlapnąć, jak dron (jeśli coś się nie stanie typu zestrzelenie), sam, automatycznie wyląduje?

 6. Olo said

  Przedsiębiorca? Tak? A nie po prostu zwykły bandyta?

  https://www.money.pl/gospodarka/obostrzenia-dla-osob-niezaszczepionych-nadszedl-czas-aby-podjac-te-decyzje-6661164668664448a.html

Sorry, the comment form is closed at this time.