Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prąd i ogrzewanie dalej będą drożeć

Posted by Marucha w dniu 2021-07-20 (Wtorek)

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin mówi wprost o kolejnych podwyżkach cen za energię i ogrzewanie. To efekt rosnących kosztów emisji dwutlenku węgla, którymi obciążany jest nasz kraj.

W ciągu zaledwie trzech lat ceny energii zwiększyły się z 200 złotych uwzględniając wszystkie koszty do blisko 245 złotych za sam podatek węglowy.

Według Gawina jeszcze w 2018 roku ceny energii po uwzględnieniu wszystkich kosztów nie przekraczały 200 złotych. Obecnie sam podatek węglowy, który wliczany jest do opłaty za prąd, wynosi blisko 245 złotych za tonę wyemitowanego dwutlenku węgla. Dalej rosnąć będą zresztą nie tylko ceny prądu, lecz również ciepła, bo ciepłownie opierają swoją produkcję o paliwo węglowe.

Obecnie polska energetyka ma stawiać na odnawialne źródła energii. Stopniowo zmienia się więc cała struktura krajowego miksu energetycznego. Zielona energia jest obecnie tańsza od węglowej, dlatego regulator zauważa zwłaszcza postępy w zakresie fotowoltaiki, która szczególnie w miesiącach ciepłych zaczyna odgrywać sporą rolę w systemie.

Jednocześnie szef Urzędu Regulacji Energetyki przyznaje, że odnawialne źródła energii są zawodne. – Pamiętajmy jednak, że większy udział OZE ze względu na problemy ze stabilnością, przewidywalnością pracy pociąga za sobą konieczność inwestycji w infrastrukturę energetyczną i tworzenia rezerw, a to też są ogromne koszty – powiedział Gawin w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Do kolejnego poważnego wzrostu opłat dojdzie już w przyszłym roku, co odbije się przede wszystkim na finansach gospodarstw domowych. Obecna sytuacja na rynku nie pozwala bowiem myśleć o ewentualnych obniżkach. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wspomniane opłaty za emisje CO2 są uzależnione między innymi od mechanizmów giełdowych.

Na podstawie: money.pl, innpoland.pl.
http://autonom.pl

Komentarzy 14 do “Prąd i ogrzewanie dalej będą drożeć”

 1. gnago said

  Ech z takim doświadczeniem opozycji i spiskowania możemy śmiało wmówić KE że opalamy elektrownie sianem i udowodnić to . A górnicy wydobywają miał węgla dla rozrywki

 2. wewewe said

  Przecież współdecydowanie w trockistowskim łagrze musi kosztować, co nie?

 3. bryś said

  Polecam wywiady Sommer i Św.p. Żadrożniak. Jak ktoś jeszcze nie oglądał. Pan Zadrożniak przygotowywał podobno 9 miesięcy materiały dla konfederacji na tematy energii odnawialnych.

 4. Haracz za gaz z Ameryki kolejna już podwyżka ceny amerykańskiego „taniego” gazu, rachunki radzę przesyłać na adres kancelarii premiera!!.Emeryci do śmietników, szukać czegoś do jedzenia!
  https://t.co/mV5lJ7aUHr?amp=1

 5. Kojak said

  Zielona energia jest tansza ? Klamstwo godne hitlerowcow ! Sama Unia przyznala, ze bez monstrualnych doplat do wiatrakow ,nie beda one istniec bo nie zarobia na swe utrzymanie ! Dania ich najwiekszy entuzjasta podjal decyzje, ze sie z nich wycofuje bo nie bedzie doplacal do nich bez przerwy ogromnej forsy Z ta fotovolatanika te tez bujda na resorach . Wszyskiemu jest winien pakiet klimatyczny podpisany przez Tuska ! Zorientowani juz wtedy mowili ze tak naprawde to chodzi o machloje zwiazane z prawami do emisji CO2 ,co dzis po ich absurdalnych i ciagle rosnacych cen praw do emisji nawet glupi juz to widzi ! Juz w chwili podpisania zorientowani mowili ze to absurd i granda jego podpisanie Zgodzili sie na niego tez koszerne gnidy z PPPYYSS mimo ze ich namawiano zeby wypowdzieli ten absurdalny i poroniony pomysl ! Upudorowiony antypolski gnoj i smiec Morawiecki czy tam jak naprawde ta gnida sie nazywa poszedl jeszcze dalej ! Zgodzil sie bowiem na jeszcze bardziej absurdalne wymogi zwiazane z tym pakietem Miedzy innymi na calkowite zlikwidownie wydobycie wegla w Polsce ! Te ceny energi to dopiero zwykly pikus ! One poszybuja tak wysoko ze zwyczajnie zarzna gospodarke w Polsce. Moze im o to chodzi ! Znowu przyjdzie Icek ze Szlomo i w ramach upadlosci beda kupowac firmy ze bezdurne

 6. Lily said

  „EKSPLOATUJCIE ICH.

  ILE TYLKO MOZECIE.

  KIEDYKOLWIEK MOZECIE
  .
  GDZIEKOLWIEK MOZECIE”
  .
  KASA Jest Potrzebna Na place,premie,
  nagrody,dla CIEZKO PRACUJACYCH
  z Wiejskiej innych przy Z.L.O.B.I.E.
  Tzw. ELIT,w III.R.P (pookraglostolowej)
  „BO Polacy,maja BYC BIEDNI”. Bronek G.

  „JAK SIE… IM… NIE PODOBA.TO MOGA WYJECHAC.GRANICE MAJA OTWARTE”.
  Oswiadczyla, niejaka H.K.
  Staropolskie przyslowie glosi.
  „Jaka mac,taka nac”.
  „Jakie drzewo,taki klin,itd”.
  Miejcie na UWADZE KTO PRZEJAL
  WLADZE po 04.06.1989r.

 7. Anucha said

  Śmialiśmy się z żartu , że będziemy płacili dla żyda za powietrze którym oddychamy.
  Z czego jeszcze żartowaliśmy?
  Nie ma takiej zbrodni , której jest wstanie dokonać syjonistyczna finansjera.
  Rękoma swoich pretorian ( Morawiecki, Niedzielski i cały tydzień oraz rok nazwisk) okradają Polaków i wysyłają na zielone pastwiska.

 8. Anucha said

  Nadzieja umrze jako pierwsza- z głodu, który szykują nam globaliści.

 9. Lily said

  NIE TYLKO GLOBALISCI, ale ZWYKLE KANALIE
  KANALIE POZBAWIONE UCZUC LUDZKICH.

 10. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – Czy ktoś widział ten raport w formie elektronicznej (pdf, doc itd.) ?

  Informacja na YT z wywiadu Sommer i Św.p. Żadrożnia jest bardzo interesująca. Ale raport był by jeszcze lepszy bo na pewno jest bardziej szczegółowy.

 11. Olo said

  Prąd i ogrzewanie dalej będą drożeć, a więc Polacy będą jeszcze eksterminowani ekonomicznie, obok jednoczesnej eksterminacji medycznej, czyli wszystko zgodnie z planami żydobanderowskiego reżimu dobrej zmiany, który ma za zadanie uwolnić osadniczą i ekonomiczną przestrzeń nad Wisłą.

 12. Siekiera_Motyka said

  Zielona Energia

 13. Rząd zarabia na podwyżkach cen!!
  https://www.money.pl/gospodarka/oplaty-w-spoldzielniach-w-gore-za-3-osoby-na-60-metrach-place-ponad-tysiac-zlotych-6663705541122848a.html

 14. bryś said

  Siekiera_Motyka – w wywiadzie są zrzuty niektórych stron. Zapamiętałem 272. Czyli było tych stron już kilkaset, może i całość. Odbiorcom miała być konfederacja, czy jak sie tam oni nazwali.

Sorry, the comment form is closed at this time.