Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (51 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-07-21 (Środa)

Niepotrzebna jest nowe prawo. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi daje ministrowi Niedzielskiemu możliwość wprowadzenia przymusu szczepień rozporządzeniem – z dnia na dzień.
Mamy zatem małpę z brzytwą…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/07/15/wolne-tematy-50-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/07/25/wolne-tematy-52-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 213 do “Wolne tematy (51 – 2021)”

 1. Jowram said

  Wielka Narodowa Procesja

  24 lipca o godz. 12:00
  Lasek Grąbliński koło Lichenia
  ​Przybywamy na ogólnopolską procesję i bierzemy w niej czynny udział. Po niej będzie kilka minut modlitwy uwielbienia w ciszy, by podziękować Panu Jezusowi za przyjęcie intronizacji. I to w sumie tyle…
  Później jak ktoś będzie chciał to może pójść na Mszę, zwiedzić Licheń itp. Msze w bazylice licheńskiej są odprawiane w soboty o 16:00 i 19:00.

 2. revers said

  p.Bardzo pytal sie pod #50
  bardzo said
  2021-07-21 (Środa) @ 03:48:42

  Czy jak już zapłacimy karę to nie musimy sie wyszczepiać?

  So how did Mr. Richard A. Rothschild know to create a system and method for testing for a disease that didn’t exist, and know exactly how the disease will be called, including the year in which the disease will be discovered?

  To pytanie juz raczej ma systemowe rozwiazanie z patentem pana Ryszarda A. Rockefelera i do konca ludzkosci stanowiace poadz na wirusy przez testery na nieitniejace choroby i wirusy.

  Patent p. Rysia R. zrejestrowany w holandii jak i w stanach.

  https://nl.espacenet.com/publicationDetails/inpadocPatentFamily?CC=US&NR=2020279585A1&KC=A1&FT=D&ND=3&date=20200903&DB&locale=nl_NL&fbclid=IwAR2lSFZa363WprOWp5HuHyCKo_Gz6hD_M4fwv_wf7KK2sbRDUjDoK1egfMM

  a mowia ze Rysie to porzaadne goscie lub lordy.

  to narazie umowna kara p.Bardzo bp w Francji siega 50 tys EUR, czyli gdzies 250 tys w zlp. jest pan w stanie sezonowo na kazdy test wg. patentu pana Rysia R. wydac?
  to moze byc od pol miliona do miliona zlp.

 3. revers said

  … rocznie.

 4. bardzo said

  … rocznie.

  To mniej więcej daje odpowiedź.

  Miejmy nadzieję, że odejdziemy z tego świata zanim nas zdążą zmodyfikować z człowieka na chimerę.

 5. podczaszy said

  3 lip 2021

  Betonowe koło ratunkowe – czyli kamień młyński dla Franciszka

  Obraz Kościoła Jana Pawła 2 po soborze Watykańskim 2

  Przedstawiamy recenzję książki „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frederica Martela zamieszczoną na portalu http://www.syndicate.network pióra Seana Larsena.

  Nie zawsze skoordynowana akcja, jaką niewątpliwie było wydanie „Sodomy” jednocześnie w ośmiu językach i dwudziestu krajach świata, przynosi oczekiwane skutki.

  No właśnie… czym miała być „Sodoma” w zamierzeniu autora?

  Czy miało to być koło ratunkowe rzucone frakcji „postępowej” w Watykanie?

  Niewątpliwie autor pragnie zaprzeczyć wszelkim próbom utożsamiania homoseksualizmu z pedofilią.

  W niezamierzony jednak sposób koło ratunkowe stało się kamieniem młyńskim dla postępowego Kościoła Posoborowego.

  Czy prawosławie nie ma racji w kwestii celibatu? Czy Frederic Martel nie zapomniał wydać tej książki pięćdziesiąt lat temu?

  =============================

  Internetowy komentarz czytelnika:

  Frédéric Martel, rocznik 1967, francuski pisarz i dziennikarz, doktor nauk społecznych.

  Frédéric Martel miał 27 informatorów wśród homoseksualnych księży pracujących w Watykanie. Około 40 kardynałów oraz 100 biskupów i księży zgodziło się z nim rozmawiać. Odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje. Dziennikarskie śledztwo trwało cztery lata.

  ====================

  Autor:
  Martel Frederic
  Wydawnictwo: Agora GAzeta Wyborcza
  Data premiery: 2019-04-03
  Liczba stron: 640

  =========================

  Jaką książką jest, „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” autorstwa Frederica Martela?

  Sean Larsen
  https://mszapiaseczno.blogspot.com/2021/07/betonowe-koo-ratunkowe-czyli-kamien.html

  Czy jest to dzieło poważnego dziennikarstwa śledczego, czy też zaledwie nieuczciwe plotkarstwo, które ma za zadanie odwrócić uwagę od poważnych dyskusji na temat nadużyć duchownych?

  Z innego punktu widzenia można tę książkę czytać jako dzieło z zakresu badań nad homoseksualizmem, które szczegółowo opisuje konkretną subkulturę gejowską.

  Być może jest to jakaś kombinacja powyższych optyk?

  Trudność w zakwalifikowaniu tej książki do jakiegokolwiek gatunku przystaje do wieloznaczności tkwiących w zagadnieniu homoseksualizmu w Watykanie.

  Przypomina to test Rorschacha.

  Uważam, że z odpowiedzi możemy się wiele nauczyć. Najbardziej oczywista odpowiedź pochodzi od tych, którzy odruchowo wiążą homoseksualizm z jakąś formą zepsucia. Ta odpowiedź uprzedmiotawia homoseksualizm i przypisuje mu sprawczość lub moc sprawczą.

  W ten sposób homoseksualizm księdza nie tylko opisuje jego pociąg seksualny do innych mężczyzn; powoduje również, jakby za pomocą magii, pedofilię, wykorzystywanie seksualne, upadek moralny, degradację społeczną oraz intelektualną i ciemność duchową

  System, skonstruowany „na homoseksualnym podwójnym życiu i z drugiej strony, najbardziej przyprawiającej o zawrót głowy homofobii” (XII), wyraża się to w 14 „wielkich prawach” lub „regułach gawry” (XII).

  Reguły te, rozsiane są po całym obszernym i szczegółowym tekście, nieustannie odsyłają czytelnika do systemowego charakteru tego przedsięwzięcia.

  Przedstawiam je usystematyzowane, słowami samego Martela:

  Zasady gawry (kościoła liberalnego posoborowego JP2?)

  – Przez długi czas kapłaństwo było idealną drogą ucieczki dla młodych homoseksualistów. Homoseksualizm jest jednym z kluczy ich powołania. (8)

  – Homoseksualizm rozprzestrzenia się, im bardziej zbliżamy się do najświętszego miejsca. Im wyżej w hierarchii katolickiej, tym więcej jest tam homoseksualistów.

  W Kolegium Kardynałów w Watykanie, proces selekcji jest tak skonstruowany; że homoseksualizm staje się regułą, heteroseksualność wyjątkiem. (10)

  – Im bardziej jakiś duchowny krytykuje homoseksualizm, im silniejsza jest jego homofobiczna obsesja, tym bardziej prawdopodobne jest, że jest nieszczery i że za jego zaciekłością coś się kryje. (34)

  – Im bardziej jakiś duchowny jest pro-gejowski, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że jest gejem. Im bardziej duchowny jest homofobiczny, tym bardziej prawdopodobne, że jest homoseksualistą. (41)

  – Pogłoski, plotki, rozliczenia, zemsta i molestowanie seksualne są w Stolicy Apostolskiej wszechobecne. Kwestia homoseksualizmu jest jednym z głównych źródeł tych wątków. (60)

  – Za większością przypadków nadużyć seksualnych stoją księża i biskupi, którzy chronili przestępców z powodu własnego homoseksualizmu i w obawie, że może to wyjść na światło dzienne w przypadku ujawnienia skandalu.
  (92)

  – Najbardziej przyjaźni wobec homoseksualistów są ci kardynałowie, biskupi i księża, którzy niewiele mówią o kwestii homoseksualnej, są oni na ogół heteroseksualni. (123)

  – W zjawisku rzymskiej prostytucji, do jakiej dochodzi między księżmi a ich arabskimi partnerami dochodzi do zderzenia dwóch deficytów seksualnych: głęboka frustracja seksualna księży katolickich spotyka się z ograniczeniami islamu, które utrudniają młodemu muzułmaninowi pozamałżeńskie akty heteroseksualne. (129)

  – Homofile w Watykanie na ogół przechodzą od czystości do homoseksualizmu; homoseksualiści nigdy nie wrzucają biegu wstecznego i nie stają się homofilami. (169)

  – Księża i teologowie homoseksualni są znacznie bardziej skłonni do obrony celibatu kapłańskiego niż ich heteroseksualni współwyznawcy. (176-177)

  – Większość nuncjuszy, to osoby homoseksualne, ale ich działalność dyplomatyczna jest zasadniczo homofobiczna. Potępiają siebie, to kim są. Jeśli chodzi o kardynałów, biskupów i księży, im więcej podróżują, tym bardziej są podejrzani! (311)

  – Pogłoski o homoseksualizmie kardynała lub innego hierarchy często ujawniają homoseksualiści, sami ukrywając się, atakując swoich liberalnych przeciwników. Są podstawową bronią używaną w Watykanie przeciwko gejom przez gejów. (388)

  – Nie pytajcie mnie, kim są partnerzy kardynałów i biskupów; zapytajcie ich sekretarzy, ich asystentów lub ich protegowanych, a poznacie prawdę po ich reakcji. (537)

  Martel jest przekonany, że zasady te mają ogromną moc wyjaśniającą.

  Konstrukcja książki odzwierciedla cele argumentacji Martela. Pomiędzy wstępem a epilogiem znajdują się cztery główne nagłówki:

  Papież Franciszek, Papież Paweł VI, Papież Jan Paweł II, Papież Benedykt XVI.

  Każda główna sekcja jest dalej podzielona na rozdziały, które dotyczą różnych tematów, wpływów, wydarzeń, postaci lub intryg.

  Spośród czterech papieży Franciszek jest zdecydowanie najbardziej sympatyczny???

  Oprócz tematu dwulicowości istnieją inne, mniej oczywiste wątki, które wplatają się w ten rozległy tekst.

  Martel często zwraca uwagę na zniewieściały charakter rozmówców i tematów przez nich poruszanych.

  Rozumiem, że aktywowało to gej-radar Martela.

  Martel porównuje także to, co nazywa „parafią” gejów w Watykanie, z innymi społecznościami gejowskimi.

  Okazuje się, że kanon francuskich pisarzy gejowskich wywarł wpływ na znaczną liczbę dostojników kościelnych.

  Martel wyraźnie, bez skrupułów, podkreśla swoje francuskie pochodzenie .

  Za optymalny uważa francuski układ kościół/państwo.

  Jego własny „ateizm katolicki” ukształtował się pod wpływem filozofii francuskiej.

  Odpowiada narracji postępu dotyczącej kwestii moralności seksualnej i wyzwolenia gejów.

  Tematem, który pojawia się, zwłaszcza na końcu, jest badanie przez Martela hierarchii kościelnej i społeczności księży jako kultury specyficznie gejowskiej.

  Możliwe jest również potraktowanie tej książki
  jako zamierzonej czy też niezamierzonej pomocy udzielonej Franciszkowi.

  Czy przyniesie to odwrotny skutek?

  Czy może odwrócić uwagę od nadużyć duchownych lub zostać wykorzystanym do uczynienia kozłów ofiarnych z księży – gejów?
  https://syndicate.network/symposia/theology/in-the-closet-of-the-vatican/

 6. podczaszy said

  2021r
  „Amerykanie opanowali do perfekcji przejmowanie innych państw bez nadmiernego rozlewu krwi. Do perfekcji została opanowana metoda operacji psychologicznych niż militarnych. Ameryka jest fundamentalnie społeczeństwem kupieckim. Została zbudowana na tych zasadach i zasady te nigdy nie zniknęły. To zawsze leży u podstaw amerykańskiej myśli politycznej; ocenianie ludzi pod kątem ich wartości ekonomicznej i ewentualnych korzyści jakie mogą płynąć z ich słabości.”

  liberał ksiądz John Courtney Murray, jego czasy, życie i amerykańska propozycja: Jak amerykański program wojny doktrynalnej zmienił Kościół katolicki.
  https://mszapiaseczno.blogspot.com/2021/07/eine-welt-ein-markt-eine-religion-cia-i.html

 7. Głos Prawdy said

  Idzie nowe. Ten mężczyzna to Antonin Chauval.Po 17 latach bycia w związku samym ze sobą zdecydował się na małżeństwo.Również samym ze sobą.

 8. revers said

  ad4

  ale recydywa moze kosztowac rok czasu w zakladzie penitentiarnym lub podobnym FEMA, kawarantana obozie zamknietym.

  W Indonezji to nawet 2 lata mozna dostac paki plus grzywna rowniez wysoka w granicach 30k usd.

 9. podczaszy said

  18 lipca 2021

  Czego się spodziewać? Na pewno dojdzie do poważnego przyrostu wiernych i powołań poza oficjalnymi strukturami, czyli głównie w FSSPX i w sedewakantyźmie.

  jak teologicznie należy ocenić sprawowanie i uczęszczanie na liturgię tradycyjną w sytuacji braku takiej możliwości w oficjalnych strukturach.

  Jeśli nie ma możliwości w oficjalnych strukturach, to moralnie usprawiedliwione jest uczęszczanie na liturgię tradycyjną poza nimi.

  ==

  Ucieczka przed „Mszą Novus Ordo” do jakiegokolwiek rytu tradycyjnego jest moralnie uzasadniona.

  ==

  „Także w razie blokady ze strony władzy diecezjalnych każdy kapłan ma moralne prawo sprawowania, a wierni uczestniczenia w liturgii tradycyjnej w warunkach choćby konspiracyjnych, jak w czasach prześladowań.

  ==

  I jeszcze jeden przykład. Ostatnie lata pontyfikatu Jana Pawła II i cały pontyfikat Benedykta XVI spędziłem w ojczyźnie tego ostatniego, w Monachium.

  Z własnego doświadczenia wiem, że sytuacja dla liturgii tradycyjnej po „Summorum Pontificum” bynajmniej nie poprawiła się.

  Otóż po motu proprio „Ecclesia Dei” z 1988 r. najpierw owym „indultem” opiekował się jeden z kapłanów Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra.

  Został jednak wyrzucony po tym, gdy stwierdzono, że nie udzielał Komunii św. z komunikantów w tabernakulum, lecz sam konsekrował w każdej Mszy św. komunikanty. Interpretowano to jako podważanie ważności konsekracji w Novus Ordo.

  Jednak faktycznie w mieszkaniu rektora kościoła zamieszkał inny kapłan, który właśnie zwykle celebrował Mszę „indultową”. A był to szczególny przypadek. Otóż ów kapłan pochodził z diecezji ratyzbońskiej, nota bene z parafii moich dobrych znajomych.

  Kilka lat po święceniach, porzucił kapłaństwo i ożenił się. Wkrótce „żona” zachorowała na MS i wtedy zapragnął powrotu do kapłaństwa.

  Umożliwił mu to ówczesny arcybiskup monachijski, kardynał Josef Ratzinger / Papież Benedykt XVI, jednak nie przydzielił go do pracy w parafii lecz do nauczania w szkole.

  Otóż co jakiś czas pojawiał się na mojej Mszy św. wraz ze swoją gospodynią, podchodząc do Komunii św. z wyciągniętymi łapkami. Oczywiście odmawiałem takiego udzielenia, gdyż oczywiście była to liturgia tradycyjna i miałem do tego prawo
  https://teologkatolicki.blogspot.com/2021/07/czy-mozna-zakazac-liturgii-tradycyjnej.html

 10. podczaszy said

  poniedziałek, 19 lipca 2021
  Papież Pius XII ekskomunikuje liberała „Papieża Franciszka”

  Papież Pius XII o „Traditionis Custodes”: władza Biskupa Rzymskiego nad Świętą Liturgią

  Cytaty z Pisma Świętego zaczerpnięte z Biblii Wujka (1962)

  Encyklika „Mediator Dei” z 1947 r.…
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/07/papiez-pius-xii-o-traditionis-custodes.html

  17 lipca 2021
  Papież Pius XII o „Traditionis Custodes”: władza Biskupa Rzymskiego nad Świętą Liturgią
  https://novusordowatch.org/2021/07/pope-pius12-on-traditionis-custodes/

 11. podczaszy said

  wtorek, 20 lipca 2021
  Z rezerwatu do zoo: Bractwo Św. Piusa X uderza w Dekret Franciszka przeciwko Tradycyjnej Mszy Łacińskiej
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/07/z-rezerwatu-do-zoo-bractwo-sw-piusa-x.html

  Z rezerwatu do zoo: Bractwo Św. Piusa X trzaska Dekretem Franciszka przeciwko Tradycyjnej Mszy Łacińskiej
  19 lipca 2021
  https://novusordowatch.org/2021/07/from-reserve-to-zoo-sspx-on-traditionis-custodes/

 12. podczaszy said

  wtorek, 20 lipca 2021

  Ostatecznie padł wreszcie mit „soboru” wyłącznie duszpasterskiego, który można traktować w praktyce tak, jakby w ogóle się nie odbył, czy „nadzwyczajnej formy”, którą można traktować na równi ze „zwyczajną”, w praktyce całkowicie rezygnując z tej drugiej. Bergoglio stwierdził wyraźnie że to niemożliwe, i nie będzie tolerował takich zachowań w swoim „kościele”.
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2021/07/o-prawdziwych-intencjach-franciszka-w.html

 13. Głos Prawdy said

  Synagoga szatana zadowolona z ograniczenia Mszy św trydenckich przez Bergogilo ! Sapienti sat !

 14. podczaszy said

  Naloty policji i sanepidu były bardzo stresujące. Właściciele będą domagać się odszkodowania
  21 lipca 2021
  https://tarnogorski.info/kawiarnia-zolty-mlynek-wygrywa-z-sanepidem-wlascicielka-bedzie-domagac-sie-odszkodowania/

 15. podczaszy said

  Badanie w Wielkiej Brytanii: Pięć razy więcej dzieci popełniło samobójstwo niż zmarło na COVID w pierwszym roku blokady
  Drukuj E-mail
  Opublikowano: 19.07.2021 Autor: Webmaster
  https://zdrowapolska.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=353:badanie-w-wielkiej-brytanii-piec-razy-wiecej-dzieci-popelnilo-samobojstwo-niz-zmarlo-na-covid-w-pierwszym-roku-blokady&catid=16&Itemid=142

  W badaniu stwierdzono zatem: „Ryzyko usunięcia [dzieci i młodzieży] z ich normalnej aktywności w ramach edukacji i wydarzeń społecznych może okazać się większym ryzykiem niż ryzyko samego SARS-CoV-2”.
  https://americasfrontlinedoctors.org/frontlinenews/uk-study-five-times-more-children-committed-suicide-than-died-of-covid-during-first-year-of-lockdown/

 16. Yagiel said

  Marucho Szanowny, nie małpy wymyśliły brzytwę/wirucha – to po 1. Głupie małpy bywają niestety i w tym przypadku mamy do czynienia z bar głupią małpą – to po 2. Małpy są jednak uk!uki!, nie nieuki – więc po 3:

  Okoliczności śmierci Donald’a Rumsfeld w sądzie wojennym:
  .https://www.youtube.com/watch?v=DrPbhgoR5XU
  Najważniejsze fakty: 27 maja br. DR został aresztowany i bezzwłocznie dostarczony na wyspę Diego Garcia na Oceanie Indyjskim: do bazy bombowców strategicznych USArmy – pod władzą Białych Kapeluszy.
  Miał być przesłuchany m.in. na okoliczność przywłaszczenia 3 trylionów dolarów – ile to po naszemu? – którymi opłacał swe własne biznes-wojny oraz prawdopodobnie Koreę Północną-straszak ma Koreę Płd i Japonię… oraz osądzony.
  Niestety podczas rozprawy DR zdjął okulary i – potem okazało się, że była w nie wmontowana igła z cyjankiem/?/, kt spowodował bardzo szybki zgon. Nie wiadomo, czy DR wiedział o igle, czy mimowiednie się zabił – ?

  Ergo: Głupie Małpy z Brzytwami w Okularach mogą posłuchać…
  Tylko czy np. Niedzielski to rozumie rosyjski? czy to aż Małpa ?
  Raczej małpeczka (rym do szpileczka)
  w klateczce którejś
  labu

 17. podczaszy said

  odprawianie mszy twarzą do wiernych przed SVII

  Msza Swieta ‚Twarza do wiernych’ to tak naprawde Msza Swieta ‚czterema literami do Chrystusa’. Skad sie nagle w tych latach 50 i 60 wzial ten panteizm…

  niszczyciele katolickiej Mszy Św

  Prymas Wyszyński liberał

  Ks. A Fedorowicz otrzymał zgodę kardynała Wyszyńskiego na sprawowanie liturgii częściowo w języku polskim oraz odprawianie mszy twarzą do wiernych;

  parafia w Izabelinie obok opactwa w Tyńcu stanowiła pierwsze miejsce w Polsce odprawiania w ten sposób mszy przed reformą Soboru Watykańskiego II.

  Kardynał Wyszyński (…): „Tobie pozwalam odprawiać Mszę św. twarzą do ludzi i tym księżom, którym Twoja roztropność pozwoli.” Izabelin i opactwo w Tyńcu były pierwszymi miejscami w Polsce, gdzie w taki sposób sprawowano liturgię. Wszystkie starania szły w kierunku prawdziwego, wspólnotowego przeżywania Mszy. buahaha ;D

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Fedorowicz

  =============

  film o ks. Aleksandrze Fedorowiczu:

  Święty z Izabelina – wspomnienia
  youtube.com/watch?v=LGs_3uYXFIo

  … tu więcej wstawek archiwalnych:

  Parafia była erygowana w 1951 r. i Msza św. przodem do ludu, ale to musiała być Msza św. trydencka, bo NOM jeszcze nie powstał.

  „On ( ks.Aleksander Fedorowicz) pierwszy w Polsce odwrócił ołtarz przodem do ludzi. Benedyktyni w Tyńcu poszli za nim. On pierwszy stopniowo wprowadził j.polski w Liturgii, a potem 2-3 lata później postanowił Sobór Watykański II.”

  youtube.com/watch?v=qrxKZwpvayg

  Od tego miejsca czytany list kard. Wyszyńskiego, a dalej wspomnienia bp Dembowskiego …

  youtube.com/watch?v=qrxKZwpvayg&feature=youtu.be&t=949

  ==================

  1953 r. x Karol Wojtyła.

  „… Pewnego wieczoru, późnym latem 17 września 1953 roku, znaleźliśmy się wraz z Wujkiem (jeszcze wtedy nie biskupem) – u podnóża Gorców we wsi Klikuszowa. Wszystkim spodobała się idea nocnego podejścia na Turbacz; była piękna pogoda, noc księżycowa. Podejście (z dyskusją oczywiście) trwało kilka godzin. Wyszliśmy wreszcie na halę przy tak zwanym Czole Turbacza. Stał tam wielki szałas pełen siana. Zanim jednak poszliśmy spać rozpaliliśmy ognisko, coś jedliśmy i śpiewali…

  Na wycieczkach Wujek odprawiał dla nas Mszę św. Tam pod Turbaczem powiedział:

  Wiecie co, w Kościele próbują [1953r!!!] wprowadzić elementy nowej liturgii. Jednym z tych elementów jest pozycja kapłana odprawiającego Mszę św. ma on mianowicie stać twarzą do wiernych. Zróbmy tak.

  W drzwiach szałasu umocowaliśmy deskę, dla wzmocnienia konstrukcji, wsunęliśmy kopkę siana. Wujek stanął wewnątrz szałasu, twarzą do nas, przy desce, która stała się ołtarzem a my na zewnątrz szałasu. In nomine Patris… zaczął, oczywiście po łacinie, na zmianę języka trzeba było poczekać jeszcze parę lat. I tak pod szczytem Gorców trwała Najświętsza Ofiara na Chwałę Stwórcy otaczającej nas przyrody.
  W czasie Mszy św. pojawili się gospodarze z którejś z podgorczańskich wsi dla zebrania siana. Podeszli do naszego szałasu – kościoła i pobożnie uklękli”.

  Fragment wspomnień prof. dr Jerzego Janika

  ============

  u Milcarka („Według Boga czy według świata?”, s. 194-195):

  „… karmelitańska formacja Karola Wojtyły / Jana pawła 2 /uczyniła go trochę obojętnym na zewnętrzność kultu – a z drugiej strony wczesne, młodzieńcze spotkanie z francuskimi <> uwrażliwiło na postulat adaptacji liturgii do wrażliwości zgromadzenia.”

  jakie „wspólnoty” ? Księży-robotników

  ==================
  pierwszy tekst Wojtyły JP2 do liberalnego Tygodnika Powszechnego Obłudnika stanowił laudację księży robotników. AD 1949,

  6 marca 1949 – ksiądz Karol Wojtyła publikuje w lewackim „Tygodniku Powszechnym” swój pierwszy artykuł, o francuskim ruchu księży-robotników

  ===========

  Wykladowca Historii Kosciola.

  Za kazdym razem gdy ktos wspominal, ze Sobor ‚odwrocil ksiedza do ludzi’ zwykl mawiac ‚Sobor to ksiedza odwrocil d..a do Tabernakulum, a tam jest Chrystus’ 😀

  Zwykl tez dopowiadac, ze ‚wszyscy’ czuli sie niezrecznie, stojac tylem do Tabernakulum, dlatego w wielu kosciolach przeniesiono tabernakulum na bok lub do kaplic.

  ===

  a czy jest jakaś wzmianka w dokumentach soborowych, że ksiądz ma być odwrócony?

  W soborowych dokumentach na 100% nie ma żadnej wzmianki (potwierdza to kard. Ratzinger w przedmowie do książki Turning Towards the Lord).

  Natomiast par. 262 „Institutio Generalis Missalis Romani” z roku 1969 mówi, że
  Altare maius exstruatur a pariete seiunctum, ut facile circumiri et in eo celebratio versus populum peragi possit.

  (Ołtarz winien być zbudowany w oddaleniu od ściany, aby łatwo można było obchodzić go dookoła i celebrować przy nim w stronę ludu.
  .http://www.ccwatershed.org/media/pdfs/13/08/22/15-12-23_0.pdf

  W nowej wersji mszału (chyba w 2002 r.) dodano do tego zdania jeszcze „quod expedit ubicumque possibile sit” – co jest użyteczne wszędzie, gdzie to możliwe (w polskej wersji OWMR przetłumaczono to jako osobne zdanie, „wypada go tak umieścić wszędzie,
  gdzie to jest możliwe.”)

  ==========

 18. podczaszy said

  stary liberał protestant ksiądz Leon Knabit dupam ad deum

  odnośnik do dywagacji o. liberał protestant ksiądz Leon Knabit . Myślałem, że staruszek (91 lat) ostatnio zmądrzał choć ciągle pamiętam jego dosłownie małpie miny, jakie ~2002 roku stroił na promocji Ducha Liturgii Kardynała Ratzingera.

  Prezentował wtedy dr. Milcarek a on sobie usiadł na końcu i demonstrował swoje lekceważenie. Jako celebryta był wtedy mocno zauważalny. Niestety antytrydentyzm to choroba nieuleczalna.

  Wydarzenie miało miejsce w czasie Targów Książki Katolickiej w Warszawie. Obecne dywagacje liberała ksiądz Leon Knabit ociekają tandetną erystyką, tak to nienawiść rzuca się na pióro osoby, która przecież potrafi pisać lepiej.
  Szczęśliwie najmłodsze pokolenie duchownych i świeckich jest jakby bardziej na nią odporne.
  deon.pl/wiara/jan-pawel-ii-odprawial-benedykt-odprawial-czy-oni-sa-heretykami,1469345

  taki koszmarek jego autorstwa. Twierdzi w nim, że już w II.poł.lat 1950-tych on i jego wyświęceni koledzy czekali na protestancką liberalną reformę liturgii Mszy katolickiej

  I jak tu wierzyć w to co piszą handlarze książek, tutaj ’empik’

  empik.com/o-mszy-swietej-knabit-leon,3050220,ksiazka-p

  Każdy, kto ceni tradycyjną Mszę łacińską, już od września 2007 roku będzie mógł uczestniczyć w niej częściej niż do tej pory. Wszystko za sprawą Benedykta XVI, który wprowadził znaczne ułatwienia w odprawianiu takiej Mszy. Choć dla niektórych katolików Msza łacińska to liturgia żywa, innym kojarzy się ona z zamierzchłymi czasami przedsoborowymi. Te najnowsze zmiany w liturgii komentuje ojciec Leon Knabit.

  Benedyktyn z Tyńca, popularny duszpasterz i rekolekcjonista rozmiłowany we Mszy świętej przeprowadza nas krok po kroku przez liturgię Eucharystii. Objaśnia przy tym znaczenie gestów i modlitw, podsuwa szereg rad, co zrobić, by nasze przeżywanie Mszy stało się bardziej owocne.
  Opowiada też o Mszy trydenckiej, o swojej miłości do łaciny, o kulisach II Soboru Watykańskiego, o Tyńcu, który w XX wieku stał się poligonem liturgicznym.

  Ojciec Leon na przykładzie własnego życia pokazuje, że poprzez piękno i tajemnicę liturgii, które odkrył już w dzieciństwie i które przywiodły go od Tyńca, każdy z nas może doświadczyć obecności Boga.

 19. podczaszy said

  Schabowy z ziemniakami zaczyna być luksusem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni kilogram schabu wieprzowego bez kości podrożał o 4 zł 20 gr, a kilogram ziemniaków o 34 gr. Te produkty zdrożały ostatnio najbardziej.
  https://dziennik-polityczny.com/2021/07/21/ceny-w-gore-nawet-o-28-proc/

 20. podczaszy said

  Przymusowe szczepienia – ustawa już jest

  20 lipca, 2021 Społeczeństwo

  Przymusowe szczepienia? Ustawa już jest, wystarczy rozporządzenie ministra

  Przymusowe szczepienia – ustawa już jest, wystarczy rozporządzenie Ministra Zdrowia

  kary od 5000 – 10000 zł za brak poddania się szczepieniu

  link do ustawy (PDF)
  .https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

  Przymusowe szczepienia – ustawa już jest
  https://dziennik-polityczny.com/2021/07/20/przymusowe-szczepienia-ustawa-juz-jest/

  Barbara
  21 lipca, 2021

  To jest ustawa z 2008 roku. To miało mieć miejsce już w 2009 roku tylko pani Kopacz nie zakupiła szczepionek.

 21. https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/07/21/jak-moglo-do-tego-dojsc-powstanie-warszawskie-jedna-z-najwiekszych-tragedii-w-dziejach-polski/?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName//
  Jak mogło do tego dojść? Powstanie Warszawskie – jedna z największych tragedii w dziejach Polski? Tekst powstał m. in w oparciu o książkę Tomasza Ławeckiego, Kazimierza Kunickiego „13 Dni, które zmieniły Polskę”, która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Bellona.
  21.07.2021 | Autor:, Piotr Janczarek

  Zgadzam się, że Powstanie Warszawskie było Tragedią Narodową i jest nią Do Dziś. Zapomina się jednak, że była to OPERACJA FRONTOWA Wojny Rewanżowej czy II.WŚ, od której ZAWISŁY losy mocarstw anglosaskich, z którymi związaliśmy się.
  Operacja Frontowa polegała na tym, że Najzdolniejszy Feldmarszałek Fuehrera Ferdynand Schoerner dał Fuehrerowi Uroczyste Słowo Honoru, że utrzyma front na Wiśle jeśli zostanie zbudowana FESTUNG WARSCHAU. Dowództwo Wehrmachu potraktowało to poważnie i podjęło przygotowania do budowy Festung Warschau – wobec czego Powstanie Warszawskie MUSIAŁO wybuchnąć Przed mobilizacją przez Okupanta ludności do tej akcji – i WYBUCHŁO.
  Winston Churchill potraktował Słowo Honoru Feldmarszałka z najwyższą powagą, desygnując 200 milionów $ na przekupienia Reichsfuehrera SS, który jako DOWÓDCA Frontu Wisła był władny takiemu powstaniu Zapobiec – zwłaszcza, że pociągi SS woziły w jedna stronę materiały budowlane na Festung Warschau a w drugą złoto ze skarbca Włastów do skarbca SS w Bolesławcu. Według bowiem Prognoz Studiów Strategicznych Wehrmchtu to Takie Powstanie mogło przetrwać Tydzień a według studiów Armii Czerwonej Cztery Dni – wobec czego transakcja Churchill-Himmler OPŁACAŁA SIĘ.
  Poza tym istniała Alternatywa dla III Rzeszy i Związku Sowieckiego w postaci AKTU 5 WRZEŚNIA 1942: http://wandaluzja.pl/?p=p_338&sName=wojna-polska// w postaci Państwa Żydowskiego na Ukrainie, które implikowało polityczny FRONT ANTYANGLOSASKI na Atlantyku i Pacyfiku: III.Rzesza-ZSRS-Japonia – wobec czego Powstanie Warszawskie, na skutek którego Marszałek Żukow na polecenie Pana Wojny LENINGRADU aresztował Generalissimusa, było Zabawieniem WBr i USA.

 22. Greg said

  Tlenek grafenu w ,,szczepionkach” powoduje bezpłodność.
  Będzie hiszpańska Norymberga !?

  https://gloria.tv/post/CNtxp12mRuhN4kgJ2q1ax37kV

 23. Lily said

  G .Braun,vel
  ” S.z..c.z.e.s.c B.o.z.e”.
  Wyrzucony z sali na Wiejskiej. ILE RAZY :<)

  Mnie chodzi,o cos innego.
  Mnie chodzi,o PALEC p.o.s.l a W.y.z.e.j
  wymienionego. PALEC, w.l.a.s.n.i.e TEN,
  nie inny U.z.y.w.a.n.y Jest Jako ZNAK ROZPOZNAWCZY, p.o.m.i.e.d.z.y
  CZLONKAMI pewnych STOWARZYSZEN.
  WARTO ROWNIEZ SPRAWDZIC, jak glosuje .
  CZY CZYNY IDA ZA SLOWAMI.

 24. revers said

  W Francji podczas ostanich spotkan w Paryzu lubiacych inaczej szczepionki inaczej na covid z Macrona sluzbami, zniszczono dwa centra szczepionkowe w Isère i w dyskykcie Pyrénées-Atlantiques .

  https://www.journalistenwatch.com/2021/07/21/impfzwang-frankreich-impfzentren/

  W Polin to nie mozliwe, gdy kazdy polinika jest przeciwnym sczepinieom do godz. 23.59 a juz o 00:01 godzinie w szczurzym pedzie robi terminy na dwie, trzy szczepionki naprzod oraz kolejne fale pandemii do konca sowejgo szczepionkowego zycia.

  Polska walczaca z kotwica, zastaapiono strzykawkami w d..pie dobrze ubranych obejow z glowa w piachu.

 25. Lily said

  Re 20;Lily
  Z,r,o,d,l,o; Super E,x.s.p.r.e..s.s (bez kropek)

 26. revers said

  Ustawa juz jest o przymusowym szczepieniu gotowa …

  a kary moga byc nie gorsze jak w Rosji, gdzie nawet za sprzeciwy przeciwko szczepieniu moga byc karane do 270 tys usd i do 5 lat wiezienia z kk.

  https://www.rt.com/russia/529739-anti-vaccine-calls-punishment/?utm_source=browser&utm_medium=aplication_chrome&utm_campaign=chrome

 27. revers said

  Do boju „szczepany”, marsz marsz marsz, do boju marsz szczepionka zenka czeka cie, do boju „szczepany”

  Jaki najkrotszy termin daja na stadionie narodowym i wilkomiejskich salach widowiskowo-sportowych „Arena”?

  Juz nawet pfizer-zenek mieszanke szcepionek na covid ustawiono.

 28. Czaruś said

  ad. 18, 23/ I co z tego, że jest ustawa. Jest też Konstytucja, która zabrania zmuszać do udziału w eksperymentach medycznych! Znów niezgodność nowej ustawy z Konstytucją! Znów sprawy do wygrania w sądach, ale trzeba mieć odwagę się odwoływać!

 29. Greg said

  Powódź w Chinach dziś – nie do wiary !!!

  .https://www.youtube.com/watch?v=hEdgfNoZGWY

 30. Greg said

  Poprzedni link jest z wczoraj.

  .https://www.youtube.com/watch?v=rdIHIYkLigg

 31. podczaszy said

  Z Nordstream 2 prawie na ukończeniu, czas dla Andrzeja Dudy i jego partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) szybko się kończy.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/glupota-polakow-zaczyna-byc-glosna-jak-swiat-dlugi-i-szeroki/

 32. podczaszy said

  Odkąd Joe Biden uznany został za nowego prezydenta USA, kwestie polskie stanęły się ważniejsze. Polska jest jednym z tzw. «złych chłopaków» w Unii Europejskiej, a wraz z powrotem ulubieńca Ludzi Davos – Baracka Obamy do Białego Domu, wszystkie problemy Polski w Unii Europejskiej zaostrzyły się.
  Tom Luongo 19 lipiec 2021
  https://tomluongo.me/2021/07/19/today-hungary-tomorrow-poland-german-pressure-eastern-europe/

 33. podczaszy said

  Polacy mogą do woli korzystać z ofert Trumpa, aby kupować LNG ze źródeł amerykańskich za cenę trzykrotnie wyższą od ceny rosyjskiego gazu rurociągowego.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/glupota-polakow-zaczyna-byc-glosna-jak-swiat-dlugi-i-szeroki/
  Śmieszny jest fakt, że Polska wciąż obawia się komunistów ze Wschodu, podczas gdy prawdziwi komuniści wyrastają na Zachodzie.
  https://tomluongo.me/2021/07/19/today-hungary-tomorrow-poland-german-pressure-eastern-europe/

 34. podczaszy said

  czas na pakt o nieagresji między Polska i Rosją
  It’s Time For A Polish-Russian ‚Non-Aggression Pact’ In Belarus & Ukraine
  15 July 2021
  http://oneworld.press/?module=articles&action=view&id=2120

 35. novick said

  drugą wojnę światową wywołano żeby powstało państwo żydkowe w palestynie. trzecią wojnę zwaną kowidową wywołano żeby powstało polin. szczepionki są na Polaków. polskojęzyczne strutzle twardogłowe pospołu z ogłupionymi , będą drzeć mordy, że musowo sie szczepić bo cały świat to robi

 36. JanuszT said

  Wrzucili mi na profil zaufany pacjenta aż 9 skierowań elektronicznych 0000 na szczepienie J&J (szczepienie jednorazowe), a potem zmienili mi na Pfizera (szczepienie dwufazowe)! I tak od kwietnia br mnie bombardują. Słyszałem, że te preparaty mogą wywołać zatrzymanie krążenia ustrojowego, zakrzepicę krwi, małopłytkowość krwi i w końcu zgon. Ta ich nowa Delta (odmiana koronawirusa) – współczynnik zakażenia aż 5-8 osób w porównaniu do klasycznej odmiany koronawirusa – 1,5! (jeden chory tyle zakaża osób). Ponoć objawy tej Delty to: biegunka, wymioty, sensacje żołądkowe, bóle brzucha. Osobiście nie wierzę w tę całą plandemię, ale obawiam się, że rząd poliński ogłosi we wrześwniu kolejny całkowity lockdown (zakaz wychodzenia) i przymusowe szczepienia w Polin pomimo tego, że konstytucja RP (postkomunistyczna nadal!) jej art 39 Zasada wolności od eksperymentów mówi że: – „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”. Ja nie wyrażam takiej zgody na szczepienie mnie i moja rodzina, ani nie czuję jakiejkolwiek chęci brania udziału w tym bardzo wątpliwych eksperymencie medycznym, który nie przeszedł wszystkich badań naukowych i został rzucony ad choć na zasadzie: – „jakoś to będzie”.

 37. JanuszT said

  Jeszcze jest to toksyczne białko kolca, które sieje spustoszenie w organizmie. Niedawno Kierownik Marucha wrzucił artykuł o tym.
  Szczepionki produkują toksyczne białko kolca? Fake news! https://demagog.org.pl/fake_news/szczepionki-produkuja-toksyczne-bialko-kolca-fake-news/
  Trudno to nazwać mi fake newsem!

 38. Licząc tych co said

  są zaszczepieni chociaż jedną dawką tego gówna wychodzi, że zostało tylko 6,5 miliona niezaszprycowanych Polaków. A jak wiadomo z mniejszością to już się siłowo można rozprawić. Jeszcze trochę i zostanie milion albo i mniej.

 39. novick said

  mszczą się qurwy po swojemu. zobaczcie jakie obostrzenia były dla mośkovatych podczas okupacji – którą de facto sami zainicjowali – nie mogli uprawiać sportu, chodzić do szkół, do muzeów, synagog itp itd Jeżeli ktoś nie dostrzega analogi z tym, co dzieje się teraz, to jest po prostu dzbanem

 40. bryś said

  Podczaszy 14 – Naloty policji i sanepidu były bardzo stresujące. Właściciele będą domagać się odszkodowania – Ciekawe ile powinni się domagać rodzice, za ROK z życia ich dzieci.

 41. revers said

  Microsoft wypuscil tez strzelanke pt „Stayhomer” gdzie kazdy mlody, stary, czy zolnierz WP, WOT moze w wirtualu „desynfekowac” ludzi przez odstrzal, tak jak to bylo po akcji kontrolowanego wyburzenia WTC w dniu 11.09.2011. w strzelankach likwidowano „terrorystow” z gory zadanych, z list.

  Oby nie uzyto tego samego motywu i scenaria „szczepimy” jak z gierki wyzej dla niezaszczepionych , czyli odstrzal fizyczny lu przymusowe szczepienie.

  Mateusz Piskorski pisze na fb: „Niektórym po 11 września 2001 roku zachciało się fetysza bezpieczeństwa w imię walki z mitycznym terroryzmem. Izraelski Pegasus to zbiorowy produkt wszystkich tych, którzy tworzą społeczeństwo strachu, opowiadając bajki o zagrożeniu islamskim, irańskim, rosyjskim, chińskim, północnokoreańskim i wielu, wielu innych. Bez podważenia tego mitu założycielskiego uzasadniającego permanentną inwigilację będzie tylko gorzej”

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=4064911753563153&set=a.501245176596513

  tymczasem wrog jest nie widoczny dla przecietnego oglaadacza tv i medii.

  Wegry Orbana zostaly potepione w Brukseli za uzywanie izraelskiego Pegasusa co wyrazila komisarzowa van Keyne , ale jednoczesnie PE przyjal ustawke totalnego podluchu wszystkich eurosowietusow bez wzgledu na wiek i status spoleczny, czy ochrone prawna zawodu np. dziennikarza.

 42. Piskorz said

  re 19 !. Wieprzowiny się nie jada i ..Schluss! 2. Te 34 groszy na kg…to straszna podwyżka; biorę kredyt natychmiast.

 43. Piskorz said

  re 23 WARTO ROWNIEZ SPRAWDZIC, jak glosuje””……b. dobra uwaga, bo różnie z tym ponoć bywało.

 44. p said

  re 39 nie mogli uprawiać sportu, chodzić do szkół, do muzeów, synagog itp it””………….ale ich elita w Berlinie mogła wszystko i do synagogi chadzała w czasie wojenki II..! Tylko kto o tym wie ?!

 45. gnago said

  Gadanie z tym preparatem to co pisze to dotyczy szczepionek , a nie eksperymentu i preparatu dopuszczonego warunkowo! Dopiero po pełnym cyklu badań stanie się być może szczepionką

 46. Lily said

  ROK 2008, to okres prezydentury Lecha Kaczynskiego („drugiego z najwiekszych
  Polakow ostatniego Stulecia,zaraz po J.
  Pilsudskim”. wedlug A.D.
  DUZO sie DZIALO, pomiedzy 2005 -2010 r.

 47. revers said

  Zbliza sie zaplanowana czwarta fala Covida, dlatego też troskliwa o zdrowie obywatela wladza zamoowila w bielskiej firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne:
  200 sztuk pojazdow SCANIA z armatkami wodnymi oraz 140 sztuk wieezzniarek marki MAN.

  W tej sytuacji mozna nie bac sie pandemii, ochoczo biec do punktow szczepien na covid, a otrzymane paszporty szczepionkowe umozliwia poruszanie po sklepach i
  punktach uslugowych.

 48. Piskorz said

  re 45 P. Gnago..ponoć w roku 2023 !!

 49. kodzik said

  Świetne!!! ,wygląda na autentyczne od ~27 minuty oglądajcie
  Jest autentyczny prawdziwy popełnia błędy jak wszyscy ale to jest mistrzostwo świata jeśli naprawdę na żywo

 50. Bezpartyjna said

  „Czy jak już zapłacimy karę to nie musimy sie wyszczepiać?’

  To zawsze przypomina grę w trzy karty. Niestety zawsze wygrywa bankier (trzymający kasę) a naganiaczy powinniśmy znać, przynajmniej z autopsji, lecz większość udaje, że nie wie o co chodzi.

  Ot taki przypadek kliniczny poliniactwa, przecież nic się nie stało – gu$ik prawda 💲

 51. Piskorz said

  re 47 200 sztuk pojazdow SCANIA z armatkami wodnymi „….Na wodę zimną czy na gorącą /sic!!/…tak jak w Maroku przeciwko tym walczącym o wolną Saharę Zachodnią ?!

 52. Bezpartyjna said

  Żyję, ale tak ostatnio „cienko śpiewam”, lekko przemęczona jestem – niewątpliwie urlop mi się należy 👒👓💰

 53. revers said

  Rusza pierwsza w polsce dla lbtqplus telewizja …

  https://paradyzja.com/lgbtqz-rusza-pierwsza-w-polsce-telewizja-dla-pederastow/

  ale u nas nigdy tego nie bedzie.

 54. Bezpartyjna said

  Od kilku tygodni codzienne bacznie obserwuję Wenus, wygląda fantastycznie.
  Jest w fazie jakby pulsowania, „mrugania” do nas, rozbłyskuje w rytmicznym tempie … Jak odpowiednio zmružę oczy widzę taką „gwiazdkę z nieba”.

  Jestem niezmiernie ciekawa czy pod inną szerokością geograficzną ta planeta wygląda podobnie?

 55. Bezpartyjna said

  Takie esy floresy tworzy – Wenus znaczy się 🎆🎇🎊

 56. podczaszy said

  ZNIKNĄŁ! Tradycjonalistyczny blog „Rorate Caeli” usuwa obraz „papieża” Franciszka
  20 lipca 2021
  https://novusordowatch.org/2021/07/gone-rorate-caeli-blog-removes-francis-picture/

  Cytaty z Pisma Świętego zaczerpnięte z Biblii Wujka (1962)

  Krzyżyk na drogę!
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2021/07/znikna-tradycjonalistyczny-blog-rorate.html

 57. revers said

  re51

  zaszczepionych beda polewac zieloana woda, znaczy zielona farba z woda, a nie zaszczepionych czerwona farba z wodaa.

  ale bedzie dzialo sie w wrzesniu, totalny lockdown, juz teraz w Francji sa juz szpitale ktore informuja ze nie zaszczpionych nie przyjmuja.

  Tak samo resturacje zadaja specjalne swiadectwa zaszczepin.

  segregacja obejmuje coraz wiecej dziedzin zycia, zapewne tez szkolnictwo obok dostepu do zdrowia.

 58. Listwa said

  Politykierek Sośnierz kontra dr Hałat i ludzie

 59. Anucha said

  Zdanie z wczorajszego programu Jabłonowskiego.

  „ Toczy się walka z ludzkością w obronie pandemii”😀

 60. revers said

  22 lipca 1966 byla sobie polska armia, ok 400 tys mezczyzn pod bronia

  bylo nawet po 1000 szkol, szpitali i fabryk, bylo co bronic.

  Dzis nawet Ursus poszedl pod mlotek z ktorego przed woja wyjezdzaly traktory i samochody ciezarowe polskiego Ursusa, nie skladaki Mana i Scanii do polewnia woda tubylcow i wiezienia, a nawet zagazowania w wiezniarkach.

 61. bryś said

  Revers – Ursusa zwinęli tak naprawdę z 20 lat temu. Teraz to była tylko nazwa i spółka składająca jakieś rowery.

 62. Zebrano najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy orzekli, że do budowy STONEHENGE potrzebne były narzędzia ze stali STOPOWEJ. Jako pierwszy posługiwał się narzędziami Stopowymi Apollo z Cieszyna, ale po zaproszeniu do Wrocławia dzięki chromitom ślężańskim, o czym świadczy jego mauzoleum na wrocławskim Piasku.
  Wnuk czy prawnuk Apolla Chęsa-Hanys-Hanza-Hans-Amfiktion zlokalizował produkcję stali stopowej w Kielcach, i dzięki NIEJ zbudował SĄD na cytadeli KADZIELNIA a w Bydgoszczy WALHALLĘ. Wygnany zaś przez Erychtonosa z Bratysławy zabrał zasoby stali zbrojeniowej z Kielc do Poznania a potem do Olimpionu-Krokowa-Pragi. Ponieważ na Sąd czy Walhallę tej stali zbrojeniowej nie starczało to zbudował sobie miniaturę Walhalli na Hradczanie: rotundę-wieżę WITA na mauzoleum, która stała się zaczynem architektury Nadreńskiej.
  Syn Hanzy Tryton budował romańskie katedry nadreńskie a po zawarciu paktu z Chejronem z Płocka podjął budowę katedry w Trewirze na planie SĄDU w Kielcach. Po postawieniu 3 kolumn granitowych musiał jednak uciekać przed Deukalionem, który kazał budowlańcom zastąpić system kolumnowo-wieńcowo-kopułowy systemem filarowo-przyporowym. Gdyby więc nie Przepędzenie Trytona to katedra Wenecka miałaby system KOLUMNOWO-WIEŃCOWO-KOPUŁOWY.
  Wobec tego należy się zastanowić, czy namierzony przez satelitę PROSTOKĄTNY plan pierwotnej katedry kolońskiej – zburzonej przez mieszczan w r. 1109 – odpowiada kieleckimu Sądowi czy bydgoskiej Walhalli ??? Proszę zwrócić uwagę, że półkoliste KONCHY miały sens tylko przy ŁUKACH ZE STALI ZBROJENIOWEJ jako podpory BĘBNA z Wieńcem kopuły, a w innych przypadkach były MAŁPOWANIEM, co nazywa się Manieryzmem.

 63. Yagiel said

  ad Revers@47 – ale nie na pewno…

  Pomyślałem – w wątku GRUNWALD/JAGIEŁŁO Tu – że jakież dzisiejsze/mądre jest rozumowanie Wlodkowica/profów AK/UJagiełły przeciw najeżdżaniu i przymuszaniu do wiary pogan, a raczej „pogan”, sprzed 600 lat
  np. za MatkaPolka/9 cytuję:

  „Nie wolno więc pogan nawracać siłą i w tym celu gnębić ich wojną, zabijać ani łupić.

  AUTOR: Pozornie oderwane wywody Włodkowica byty najściślej związane z polityczną rzeczywistością. Nieprzychylne stanowisko cesarza Zygmunta Luksemburczyka w stosunku do Polski [i Litwy/WKS] sklaniało Polaków do tym bardziej stanowczego zwalczania uroszczeń władzy cesarskiej, a przede wszystkim teoretycznych podstaw, na których władza ta się wspierała.”

  Otóż dawne słuszne tezy Włodkowica są aktualne dziś, bo „najściślej związane z polityczną rzeczywistością” agresji FAKEdemistów na zdrowych. Argumenty Włodkowica bronią nas przed politycznym – nie medycznym – zjawiskiem FAKEdemii.
  Dr Fauci w USRael czy nie-dr Niedzielski w KL Polen to mental-potomkowie Falkenberga – też odszczekają, na kolanach…

  Ergo
  także dlatego pogrobowcy manekinów-Falkenberg’ów – jak dziś ten Danek – a tym bardziej ich smyczowi czy nadmuchiwacze z Zakonu Krzyżaków-Szczypawców tak bar boją się Jagiełły: jego Mentalności i Mądrości Władzy z Drużyną – w nas.
  O ile jesteśmy mentalnymi Jagiellonidami, o tyle Jagiełło/Grunwald/sobór w Konstancji są FATUM dla Zakonu K-Sz:

  Jak głupia małpa z brzytwą przyszło Nieszczęście do Człowieka i zatopiło weń xazarskie oczy
  Czeka – – czy Człowiek zboczy ?
  Lecz on ode-źrzał mu jak gdy Jagiełło
  mierzy swojego kształt modelu
  itd.
  (wybacz, Norwidzie-przyjacielu)

  ANALOGIA

 64. Głos Prawdy said

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=287102456539939&set=a.201532625096923

 65. revers said

  ad63
  O chazari i wspolczesnej chazrskiej mafi raz jeszcze, ich prawa sie nie imaja ani poganskie ani prawa rzymskie z lacinniakiem, nawet hamurabi z swoim prawem by byl lespszy jak PIS.

  https://prepareforchange.net/2020/06/23/the-khazarian-mafia-you-dont-know-what-you-dont-know/

 66. Boydar said

  „… we Francji są już szpitale które informują, że nie zaszczepionych nie przyjmują …” (57)

  To może i nawet lepiej. Po pierwsze, jeżeli „szpital” tak się prezentuje/zastrzega, to nie jest to szpital (… a więc to nie jest Niebo …); po drugie, nikt nie ma tyle zdrowia żeby wyjść żywym z takiego „szpitala”. Uczciwie stawiają sprawę 🙂

 67. revers said

  re66

  serio?

  czy bez slowa harcerza? bylo miec sprawnosc harcerska medyka, na nosze cos wrzucic z kamienia i przesjc przez row z palaca sie ropa.

 68. Boydar said

  Panie Revers, ja nawet jak łżę, to i tak prawdę mówię 🙂

 69. Masowa wycinka polskich lasów!!

 70. revers said

  re68

  a ja juz z rana oblecialem pare czatow od antypodow po rp-ru na cenniki na qr-code z podkladek. Coraz drozsi saa qr hackerzy, i fqr foliarze, szary ryenk tez nie nadaaza za popytem z szaraa qr podazza.

  Nawet bana zaliczylem na 3 dni przez cukra fb, za dwa przypadki seksu na fb z osobami lbtqplus Sporek zdjecie i jeden ban srodowiskowy o Kissingerze..

 71. podczaszy said

  Trójka nauczycieli z Gliwic zmarła po szczepieniu kowid?

  22 lipca 2021
  Facebook
  Twitter

  Śmierć zdrowych nauczycieli z Gliwic po pisowskich szczepionkach kowid

  Dziennikarz Jan Pospieszalski otrzymuje od swoich widzów setki listów.
  „W tych listach jest ogrom dramatów, między innymi historia z Gliwic, gdzie trójka nauczycieli po przyjęciu szczepień zmarła” – mówi były dziennikarz TVP na nagraniu, które zostało opublikowane kilka dni temu. Materiał ten ma blisko 250 tys. wyświetleń.

  „Koincydencja czasowa”
  – Oczywiście pewnie oficjalnie dowiemy się, że to była zwykła koincydencja czasowa, natomiast ci którzy znają tych nauczycieli, ci którzy obserwowali sprawę z bliska wiedzą, że ci ludzie nie chorowali przewlekle, byli zdrowymi, normalnymi nauczycielami. Jeden z nich był nawet trenerem drużyn młodzieżowych Piast Gliwice. Niestety możemy za nich zmówić modlitwę – dodaje.

  Redaktor Pospieszalski wspomniał, że jeden z nauczycieli był trenerem lokalnej drużyny. W internecie można znaleźć informację o nagłej śmierci trenera, który był nauczycielem.

  Portal dotarł do współpracownika nauczyciela.

  – Szczepiliśmy się razem, znając historię nauczyciela, który zmarł na COVID-19. Zwierzał się, że jego rodzina była przeciwna szczepieniom – powiedziała „WP” osoba znająca zmarłego nauczyciela.

  Do artykułu Wirtualnej Polski odniósł się w mediach społecznościowych Jan Pospieszalski.

  „T. Molga z wp.pl potwierdził dziś, że przywołany przeze mnie nauczyciel zmarł po pierwszej dawce. Nie napisał że w Gliwicach nauczycieli szczepiono preparatem Astra Zeneka i że Gliwice były liderem szczepień. Potwierdza też moje obawy, że zgonów nie zgłoszono jako NOP” – napisał dziennikarza na Twitterze.

  Wiele NOP-ów kowid nie jest raportowanych.

  Z mojego otoczenia znam kilka osób, które ciężko przeszły szczepienie. Co pewien czas sprawdzam oficjalne raporty NOP kowid i nigdy nie znalazłem tych przypadków, o których wiem z pierwszej ręki.
  https://tarnogorski.info/trojka-nauczycieli-z-gliw/

 72. podczaszy said

  rysio:
  tekst lewaka Dawid Gospodarek, którego posądzałem niegdyś o pobieranie nauk u Opus Dei.
  Wyjąłem najsmakowitsze fragmenty, to i owo pogrubiłem.
  Tekst ten p. Krusejder zastręczył swoim czytelnikom na fb oceniając go jako „znakomity !”

  I tak w istocie jest.
  Sieroty po Summorum Pontificum rozumieją dobrze, że nowe MP jest strzałem w posoborowe kolano. Na dodatek pozycja tradycjonalistów-kolaborantów stopnieje. Dlatego zabiegają nawet u biskupów, by ci olali Franka i jego nowe Motu Proprio. Argumenty przedstawiają biskupom całkiem trafne i łopatologicznie przedstawione.
  Wszystko podlane najgorszą wazeliną.
  Pisałem wielokrotnie: agentów i renegatów nie szanuje się, choć byli bardzo przydatni w utrzymaniu Tradsów z dala od FSSPX.

  Cytuj

  =====
  Co teraz? Dużo będzie zależało od roztropności biskupów w realizacji zarządzeń papieża. (sic!)
  ====

  Wierni, którzy odkryli lub (nawet dzięki aktualnym ograniczeniom papieża) dopiero odkryją bogactwo dawnej liturgii, będą jej szukali.

  Znajdą ją np. w Bractwie św. Piusa X – Stolica Apostolska nie zmieniła przecież swoich wypowiedzi o tym, że można tam we Mszy uczestniczyć, a papież Franciszek dał nawet powszechne pozwolenie księżom Bractwa na ważne spowiadanie. Katolicy, którzy do tej pory mieli różne opory do posługi księży z Bractwa św. Piusa X, zostają teraz przez papieża Franciszka popchnięci w stronę kaplic i kościołów Bractwa (również księgarń i stron internetowych, gdzie, zapewniam, znajdą sporo treści nie podobających się papieżowi Franciszkowi).

  Rozeznający powołanie mężczyźni, którym bliska była dawna liturgia, chętniej niż seminarium czy zakonu zdecydują się na jakiś tradycjonalistyczny instytut lub po prostu któreś z seminariów Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Podobnie z żeńskimi powołaniami.
  Tradycjonaliści aktualnie dość mocni w swoim radykalizmie i frustracji się utwierdzą, czego wyraz już zresztą można obserwować w różnych internetowych wypowiedziach. Będą z pewnością na różne sposoby oddziaływać na innych.
  Niektórzy księża już po cichu deklarują niezgodę na zarządzenie Franciszka i przywołując np. bullę św. Piusa X „Quo primum tempore” zapowiadają, że będą w razie potrzeby nawet „tajnie” celebrowali po staremu.

  Cytuj

  Ufam, że w Polsce biskupi życzliwie odpowiedzą na potrzebę wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mam też nadzieję, że duszpasterze z nią związani wyciągną wnioski z obaw, jakie skłoniły papieża do wydania motu proprio „Traditionis custodes” i będą przykładali większą wagę do troski o jedność.

  Czyńcie rachunek sumienia – księża celebrujący KRR:
  Czemem uchybił Soboru drugu? Czemem Franciszku zasmucił?

  PS
  Tekst ma formę znakomitego raportu/donosu do Centrali. Może służyć jako wzór.

 73. podczaszy said

  ekai.pl/ostatni-zyjacy-wloski-uczestnik-soboru-watykanskiego-ii-o-zmianach-w-liturgii/

 74. podczaszy said

  Kilkudziesięciu Hindusów pobiło katolicką zakonnicę na oczach policjantów, którzy nie reagowali
  21 lipca 2021 Kontrrewolucja.net
  http://kontrrewolucja.net/kosciol/kilkudziesieciu-hindusow-pobilo-zakonnice-na-oczach-policjantow-ktorzy-nie-reagowali

 75. podczaszy said

  tolerancyjny „papież” Franciszek dzieli ludzi
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/franciszek-na-slowacji-we-wrzesniu-wstep-tylko-dla-zaszprycowanych

  21 lipca 2021 Kontrrewolucja.net tolerancyjny premier anglii dzieli ludzi
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/koniec-obostrzen-w-zjednoczonym-krolestwie-to-byla-sciema-premier-boris-johnson-oglasza-segregacje-sanitarna

 76. podczaszy said

  21.07.2021
  Reinhard Krumm

  ,,W obliczu obecnego napięcia warto zadać sobie pytanie, czy zasady, na których opierała się dotychczas polityka, są słuszne, a mianowicie:

  💥 status quo bezpieczeństwa europejskiego i stosunki z Rosją, choć nie optymalne, są dość stabilne;

  💥 Rosja to państwo w stanie upadku politycznego i gospodarczego;

  💥 średnio- i długoterminowe zagrożenia polityczno-wojskowe polityki UE i Stanów Zjednoczonych są niewielkie.

  Wszystkie te trzy tezy nie odpowiadają rzeczywistości.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/07/21/21-07-2021-syria-2116-dzien-sprzatania-swiata/#comments

  Po pierwsze, stan bezpieczeństwa europejskiego jest alarmujący. Umowy rozbrojeniowe zostały wypowiedziane, a sąsiedztwo UE z Rosją nie jest ani bezpieczne, ani stabilne, ani obustronnie korzystne. Być może nawet nie osiągnęliśmy jeszcze najniższego punktu.
  Czytaj całość:
  https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa-muss-mit-russland-ergebnisoffen-verhandeln-17434124.html

  Autorem artykułu jest Reinhard Krumm – szef wiedeńskiego biura Fundacji Friedricha Eberta.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Friedricha_Eberta

 77. podczaszy said

  http://kontrrewolucja.net/publicystyka/youtube-nie-dopuszcza-konserwatywnej-telewizji-internetowej-korona-tv-do-monetyzacji-sytuacja-trwa-od-kilku-miesiecy-wideo

 78. podczaszy said

  OT z Białorusi, czyli jeden z byłych liderów tamtejszej „opozycji”, były „współredaktor” portalu „NEXTA” Roman Protasewicz zaczął ‚sypać”. W wywiadzie dla litewskich mediów Protasewicz stwierdził że wśród przebywajacej obecnie poza granicami Białorusi opozycyjnej „wierchuszki” rozpoczęły się „zaciekłe spory” o dostęp do zagranicznych „grantów”.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/07/22/wojna-domowa-na-ukrainie-22-07-2021r-2221-dzien-od-nowego-rozejmu/#comments

  Cytat „Zaznaczył, że początkowo przywódcy dysydentów próbowali za wszelką cenę wznowić protesty uliczne, aby nie dopuścić do zniesienia zachodnich sankcji wobec oficjalnego Mińska.

  Działania te rzekomo nadzorował Francziszak Wiaczorka, doradca do spraw międzynarodowych byłej kandydatki na prezydenta Swietłany Tichanowskiej…„Poniewaz jeżeli świat nie zobaczy brutalnie stłumionych wieców, to sankcje zostaną zniesione” – wyjaśnił Protasewicz…

  Teraz, według niego, wśród liderów protestu nie ustępuje rywalizacja i wewnętrzna walka o osobiste korzyści, której towarzyszy „kradzież idei”…

  Protasewicz powiedział też, że dziś białoruska opozycja walczy nie o zmiany w kraju, ale o pieniądze, uśmiercajac się w ten sposób sama”;
  https://korrespondent.net/world/4379406-protasevych-zaiavyl-o-raspriakh-yz-za-deneh-v-oppozytsyy

 79. podczaszy said

  klęski pisowskiej polskiej i ukraińskiej dyplomacji w sprawie gazociągu Nord Stream II

  Im bardziej wczytuje się w informacje jakie napływają, tym większy obraz klęski wyłania się.

  Wygląda na to, że Polska nie uzyska żadnych zadośćuczynień za uruchomienie NSII. Co najwyżej Uncle Joe poklepie jakiegoś polityka z Polski po plecach.

  W zamian za to Polska straciła miliardy złotych z powodu kontrsankcji jakie Rosja wprowadziła na polskie produkty,

  miliardy zainwestowane w dywersyfikacje gazową,

  która…może się nie udać,

  bo Baltic Pipe musi przeciąć NSII-konieczne jest pozwolenie Rosji (inaczej budowa zostanie zablokowana)(!).

  Ukraina też otrzymała czarną polewkę. Nie ma mowy o jakiejś formie pomocy są tylko zapewnienia o INWESTYCJACH na Ukrainie w zieloną energię. Co ważniejsze nie ma w ogóle informacji, że ma to być inwestycja w nowoczesne instalacje wodorowe(!).

  Koszty pozyskania energii elektrycznej z ZOE były tak duże, że konieczne były podwyżki opłat za media.
  businessinsider.com.pl/wiadomosci/porozumienie-usa-i-niemiec-ws-nord-stream-2-na-co-moga-liczyc-polska-i-ukraina/ljqzpd5
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/07/22/wojna-domowa-na-ukrainie-22-07-2021r-2221-dzien-od-nowego-rozejmu/#comments

 80. Arcykaplani uprawiaja ,planuja pilityke ludobojstwa juz na kilka pokolen do przodu!!To jest stara metoda planowania wydarzen historycznych

 81. podczaszy said

  The Guardian – czyli jednego z głównych organów propagandowych globalno-kapitalistycznych klas rządzących – z dnia 17 lipca 2021 roku…

  To nie jest zwykłe “tendencyjne” czy “sensacyjne” dziennikarstwo.

  To jest systematyczna, oficjalna propaganda, nie różniąca się od tej, którą rozpowszechniał każdy inny system totalitarny na przestrzeni dziejów. Oto materiał z następnego dnia…
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/20/propaganda-wojenna-i-o-tym-jak-z-nia-walczyc/

 82. podczaszy said

  «Nadejdzie chwila, w której zorientujesz się, że różnisz się od innych…

  W owym momencie poczujesz strach i zaczniesz iść pod prąd…

  Powiedzą ci, że jesteś wariatem i spiskowcem…

  Zobaczysz, że wokół ciebie masz wyłącznie owce, więc poczujesz się zagubiony i osamotniony…

  Nie powinieneś odczuwać strachu, ponieważ jesteś człowiekiem świadomym…

  Nie jesteś sam… Podążaj za twoim sercem, a odnajdziesz nas…

  Zacznij biec w naszym kierunku… Czekamy na ciebie…

  Biegnij… Światło wkrótce rozbłyśnie…

  Pamiętaj… Miłość zwycięża wszystko…

  Odzyskaj twoją wolność!»

  VIDEO: Również Włosi wykryli grafen (oraz krzem) w «szczepionkach» anty-Covid
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/21/video-rowniez-wlosi-wykryli-grafen-oraz-krzem-w-szczepionkach-anty-covid-albo-opor-spoleczny-albo-dyktatura/

 83. podczaszy said

  Franciszek-Bergoglio likwiduje Papieską Apostolską Mszę Św katolicką
  http://ultramontes.pl/traditio_bergoglio_kasuje_indultowcow.htm
  Franciszek-Bergoglio likwiduje Papieską Apostolską Mszę Św katolicką
  http://www.traditio.com/comment/com2107.htm

  „katolickie seminaria” księży wg jana pawła 2 i F1

 84. podczaszy said

  ekumenizm wg jana pawła 2 i F1

 85. podczaszy said

  Papież Franciszek popiera zakaz katolickiej Mszy Św i Sakramentu Spowiedzi Św przez Kaczyńskich Tusków Morawieckich

 86. podczaszy said

  Papież Franciszek popiera zakaz katolickiej Mszy Św i Sakramentu Spowiedzi Św przez Kaczyńskich Tusków Morawieckich

 87. podczaszy said

  Papież Franciszek popiera zakaz katolickiej Mszy Św i Sakramentu Spowiedzi Św przez Kaczyńskich Tusków Morawieckich

 88. podczaszy said

  Znieczulica ludzi na informacje o covid martwi.
  https://gloria.tv/post/4D4k399F9yw9CQZcyeuUDikDo
  Znieczulica ludzi na informacje o covid martwi.
  https://naszapolska.pl/2021/07/22/badanie-ludzie-obojetnieja-na-informacje-zwiazane-z-covid/

 89. podczaszy said

  Anglia: „wdowiec” po homoseksualnym pseudomałżonku zostanie wyświęcony na księdza
  https://gloria.tv/post/YPyfz8v9vzJM6miBbwMoSRy4G

 90. podczaszy said

  owoce soboru watykańskiego 2
  https://gloria.tv/post/9Es7UsNubHmi2ZVk148wMDow7

  Watykan zainwestował siedem milionów w nieistniejącą autostradę
  Watykańscy prokuratorzy oskarżyli Enrico Crasso, który przez dziesięciolecia był czołowym menedżerem inwestycyjnym Watykanu, o przekonanie Stolicy Apostolskiej propozycją zainwestowania 7 milionów euro w nieistniejącą autostradę w Karolinie Północnej, donosi
  http://www.PillarCatholic.com (15 lipca).

 91. podczaszy said

  owoce soboru watykańskiego 2 JP2

  homo „ksiądz” posoborowy Monsignore Jeffrey Burrill sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Biskupów USA sodomitą

  Wysoki rangą duchowny amerykański, odpowiedzialny za przypadki homoseksualne, związał się z mężczyzną

  ksiądz posoborowy Monsignore Jeffrey Burrill, który został wybrany sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu USA w listopadzie ubiegłego roku, ogłosił swoją rezygnację 20 lipca 2021 po tym, jak
  http://www.PillarCatholic.com
  znalazł dowody na to,

  że ksiądz posoborowy Monsignore Jeffrey Burrill sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Biskupów USA, zaangażował się w liczne homoseksualne wykroczenia.

  „Analiza sygnałów danych aplikacji skorelowanych z urządzeniem mobilnym Burrilla pokazuje, że ksiądz odwiedzał również bary gejowskie i prywatne rezydencje podczas korzystania z aplikacji randkowej opartej na lokalizacji w licznych miastach od 2018 do 2020 roku, nawet podczas podróży w ramach Konferencji Biskupów USA”.
  https://gloria.tv/post/qMryM8zNr6J34Bd9WRXNfKBxj

  ksiądz posoborowy Monsignore Jeffrey Burrill sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Biskupów USA,

  był najwyższym rangą amerykańskim duchownym, który nie jest biskupem.

  Odgrywał główną rolę w zajmowaniu się przypadkami/oszustwami dotyczącymi nadużyć homoseksualnych.

  Nie można wykluczyć, że w obecnym Kościele soborowym na takie stanowisko zostałby powołany dobry człowiek.

  złamany zakaz wyświęcania homoseksualistów na księży

  Został on wyświęcony na kapłana diecezji La Crosse (Wisconsin) w 1998 roku za pontyfikatu świętego Jana Pawłą 2, gdy biskupem diecezjalnym był tam obecny kardynał Raymond Burke.
  http://www.PillarCatholic.com (15 lipca).

 92. podczaszy said

  memy komiksy
  https://gloria.tv/pl.cartoon

 93. Woj said

  Re24 po co ta nowomowa ? Jesli się tak boisz to nie pisz wogole

 94. wewewe said

  Z sieci:

  Teść Sasina nie jest jego rodziną. Teściowa w ogóle nie słyszała o czlowieku. Żona zna Sasina słabo, właściwie tylko z widzenia. Jego dzieci mają do niej pretensje, że jakiś obcy facet wyżera im z lodówki. Tylko Marek Suski kocha go, jak brata.
  .https://twitter.com/BartoszScheuer/status/1417858041257594882

 95. Filmik bardzo dobrze przedstawia aktualny stan społecznego myślenia w Polsce.Swoją drogą to te wnusie nie jedną babcie doprowadzą przed oblicze Pana.U mnie był taki przypadek. Człowieka który przeżył wojnę jako sierota(ojca mu niemcy rozstrzelali w pacyfikacjach hubalczykowskich,matka po krótkim czasie zmarła) on zawsze był w ruchu.Na wiosnę dzieci zawiozły go na szczepienie a po szczepieniu jedno zapalenie płuc drugie i dziadka już nie ma z nami na tym świecie. .https://www.youtube.com/watch?v=-2OCr2vUL7E

 96. podczaszy said

  MEDYCYNA 22.07.2021 12:28 0 komentarzy
  Plaga nowotworów jako skutek szczepień
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  O tym, że szczepienia dzieci, młodzieży i dorosłych wywołują plagę chorób nowotworowych wiemy od prawie 100 lat.

  Informacje o tym, że szczepienia wywołują raka, pojawiły się w prasie medycznej już kilkadziesiąt lat tremu.

  ” Rak był praktycznie nieznany do czasu wprowadzenia szczepień przeciwko ospie krowiej (1853r).
  Miałem do czynienia z 200 przypadkami raka i nigdy nie widziałem przypadku raka u niezaszczepionej osoby”.
  ~W. B Clark, New York Press 26 stycznia 1909

  Statystyki zgonów na choroby nowotworowe oraz statystki szczepień w poszczególnych państwach pokazują wyraźni, że im większa „wyszczepialność” jakiejś populacji, tym większa ilość zgonów z powodu chorób nowotworowych.

  Absolutnym liderem w „wyszczepialności” dzieci, młodzieży i dorosłych od dziesięcioleci są Węgry. (prawie 100% wyszczepialność”).

  Jednocześnie naród ten przoduje na świecie w umieralności na różne nowotwory, które w tym państwie stanowią prawdziwą plagę zdrowotną!
  http://pospoliteruszenie.org/Rak%20a%20szczepienia.html )

  Dlaczego szczepienia prowadzą do masowych zachorowań na nowotwory?

  Ponieważ w skład wszystkich szczepionek wchodzą substancje rakotwórcze, takie jak:

  rtęć, aluminium, skwaleń, formaldehyd, antybiotyki (neomecyna, kamanycyna), polysorbate 80,

  fosforan glinu, oraz szereg innych związków chemicznych nie do końca rozpoznanych, jak dla przykładu tajemniczy związek medium 199, który nie wiadomo czym jest i jaką rolę pełni w szczepionkach.

  Gdy organizm człowieka otrzymał jedną szczepionkę to zapewne jakoś by sobie z tą trucizną poradził i by ją zneutralizował.

  Ale programy szczepień obowiązujące w wielu krajach zawierają takich szczepień kilkanaście, a nawet jak w USA ponad 20!

  Zawarte w poszczególnych szczepionkach trucizny kumulują się, tworząc trujący koktail który niszczy układ odpornościowy człowieka i prowadzi do nowotworów pojawiających się przez całe życie „wyszczepionych” ludzi!

  lekarz Dr. Jerzy Jaśkowski na podstawie podręcznika toksykologii przeznaczonego dla studentów medycyny wyliczył, że łącza ilość trucizn jakie przyjmują w sumie we wszystkich obowiązkowych szczepionkach dzieci w Polsce jest tak ogromna, że aby organizm dziecka był w stanie je zneutralizować, dziecko takie powinno ważyć ponad 1200 kg.

  Doktor w swoich wyliczeniach oparł się na przyjętych w toksykologii bezpiecznych dawkach trucizn, w przeliczeniu na kilogram wagi szczepionego człowieka.

  Niezliczona ilość lekarzy i naukowców na całym świecie alarmuje o śmiertelnym zagrożeniu jakie niosą z sobą szczenienia: nie dają one żadnej ochrony, natomiast są odpowiedzialne za plagę innych chorób, w tym nowotworowych!

  Poniżej stenogram z prezentacji lekarz Dr Antonietta Gatti, przedstawiła ona prezentację pt. ‚Metody analityczne badań szczepionek i wyniki tych badań (mikroskopia i chromatografia cieczowa)”,

  i lekarz dr Stefano Montanari „Zanieczyszczenia w szczepionkach”.

  Włoscy naukowcy są autorami znanego badania pt. „New Quality-Control Investigations on Vaccines: Micro- and Nanocontamination””

  Prezentacja odbyła się w polskim Sejmie podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej odbyło się dnia 19 lutego 2019 roku.

  Całość transkryptu tego wystąpienia i towarzyszącej dyskusji można przeczytać tutaj:
  https://stopnop.com.pl/gatti-montanari/

  Po lekturze poniższych prezentacji nikt już nie powinien mieć wątpliwości jaki jest cel szczepień: wpędzić ludzi w bezmiar przeróżnych chorób (w tym nowotworowych) , czyli „wytworzyć” miliardowe rzesze dozgonnych klientów firm farmaceutycznych!

  Szczepienia to zbrodniczy projekt ściśle biznesowy nie mający żadnego uzasadnienia medycznego.

  Więcej tutaj: http://pospoliteruszenie.org/Szczepini-%20klamstwo%20stulecia.html

  Wystąpienia prelegentów:

  lekarz Dr. Montanari:

  Glutaminian sodu jest najczęściej spotykany, 90 … prawdopodobnie 99% szczepionek zawiera tę substancję.

  Ta substancja, która po niewielkim wstrzyknięciu jest rakotwórcza. Trochę, nie bardzo…

  Dalej są konserwanty, czyli rtęć … sól rtęci.

  Ktoś powiedział – nie wiem dlaczego – że rtęć nie jest już składnikiem szczepionek.

  Jedynie szczepionka dla kotów była czysta.

  Ktoś, kto jest w stanie wyjaśnić dlaczego, proszę niech zabierze głos.”
  Anthony Ivanowitz

  22.07.2021r.
  http://Www.pospoliteruszenie.org

  Tagi:
  medycyna
  szczepienia
  https://anthony.neon24.pl/post/162802,plaga-nowotworow-jako-skutek-szczepien

  THE POISONED NEEDLE
  Suppressed Facts About Vaccination
  By
  Eleanor McBean
  1957
  [Whale, June 2002] To read only the polio sections see Hidden Dangers in Polio Vaccine by Eleanor McBean
  http://www.whale.to/a/mcbean.html

 97. revers said

  re87

  przeciez jest obrazek do tego pod 27, jeszcze raz z kropka przyllaaczam …

  .https://i.postimg.cc/GtL1gKSJ/pw2021pacyfka.jpg

  a z przymusowymi zaszczykami juz mialem do czynienia, po ktorych wszystkie miesnie dretwieja lacznie z miesniem sercowym, z dawkami ze konia by powalilo, nie boje sie, ale nie polecam.

  Bo skutki do dzis odczuwam, ma sie po innych zastrzkach juz zakrzepnice stop, podudzia, to wystarczy do dzis.

 98. Lily said

  Re 88;Wewewe
  Niejaki Sasin,to ulubieniec J.Kaczynskiego.
  COS DOBRZE MUSI ROBIC,ze MA TAKIE
  WZGLEDY. Ale CO?. :<)

 99. Bezpartyjna said

  „Przez lata Mołdawią rządził z drugiego szeregu oligarcha Vladimir Plahotniuc, „władca marionetek”. Dwa lata po jego obaleniu obywatele oddają pełnię władzy w ręce prezydent Mai Sandu i jej Partii Działania i Solidarności. Sandu obiecuje „czas dobrych ludzi”, ale w Mołdawii obiecać można wszystko. Wyciągnąć kraj z zapaści – z tym gorzej…

  Tak czy inaczej, zwrot akcji w życiu politycznym najbiedniejszego kraju Europy jest wyraźny. W 2019 r., by obalić oligarchiczne rządy Plahotniuka, potrzebny był nieprawdopodobny – i z założenia chwilowy – sojusz Partii Działania i Solidarności (PAS) z Partią Socjalistów Republiki Mołdawii (PSRM), sklejony zresztą z równoczesnej inspiracji Waszyngtonu i Moskwy, dwóch geopolitycznych centrów, na które orientuje się jedna i druga siła. Obie formacje miały zbliżone poparcie w społeczeństwie i, zdawałoby się, podzielone strefy wpływów. PAS wygrywał w diasporze pracującej na zachodzie Europy, wśród młodszych wyborców, w Kiszyniowie, wśród etnicznych Mołdawian, ale nie miał szans u mniejszości narodowych, na terenach, gdzie mówi się na co dzień raczej po rosyjsku i w starszym pokoleniu. Zwycięstwo Mai Sandu w wyborach prezydenckich zmieniło układ sił. Partia, którą tworzyła prezydent, wzięła ponad 52 proc. głosów, konkurencyjny blok socjalistów i komunistów – zaledwie 27,5 proc. Takiego wyniku nie miał po 1991 r. żaden zwycięzca wyborów parlamentarnych w Mołdawii.

  Nadchodzą cięcia
  Socjaliści (czy raczej „konserwatywni socjaliści”, jak niektórzy z nich szczerze mówią o sobie) zawiedli pokładane w nich nadzieje – teraz jeszcze większe marzenia rozbudził PAS. Przebudzenie może być bolesne: Mołdawia ma podpisane układy o wolnym handlu z UE, z Chinami i Rosją, a przede wszystkim porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, które zobowiązuje ją do trudnych reform. Rząd PAS będzie musiał ciąć wydatki, oszczędzać na administracji publicznej i przeprowadzić „program naprawczy” w służbie zdrowia. W praktyce, mówi Sprinceana, dojdzie do odbierania mniejszym ośrodkom praw miejskich czy gminnych, likwidowania lokalnych urzędów. Czy nie będzie to mieć następnie przełożenia na kolejne nierówności, szybszy rozwój jednych miejscowości i ostateczny upadek następnych? To prawdopodobne. Co zaś się tyczy służby zdrowia, i tak stojącej na ostatnich nogach, oszczędności będą sprowadzały się do zamykania „nieopłacalnych” placówek.

  Następny w kolejce jest wiek emerytalny – w grudniu 2020 r. rząd Iona Chicu, bliski socjalistom, cofnął reformę, która podnosiła go do 63 lat dla obu płci i przywrócił dawne progi 57 lat dla kobiet i 62 dla mężczyzn…”

  https://strajk.eu/moldawia-czas-dobrych-ludzi/

 100. Bezpartyjna said

  „Słowacy protestują przeciwko obostrzeniom pandemicznym. Zablokowali przejścia graniczne

  Blokady przejść granicznych między Polską a Słowacją oraz Słowacją i Węgrami trwały wczoraj wiele godzin. Słowacy sprzeciwiają się obostrzeniom sanitarnym, utrudniającym im pracę w Polsce.

  Wczoraj o 17 Słowacy zablokowali przejście graniczne Chochołów/Sucha Hora. Przez wiele godzin nie było możliwości przejazdu w tym miejscu, a podróżujący musieli nadrabiać drogę przekraczając granicę w Chyżnym. Przejście graniczne zostało zablokowane traktorami z przyczepami, całkowicie uniemożliwiając przejazd. W proteście brało udział kilkadziesiąt osób z okolicznych wsi. Kolejna blokada miała miejsce na granicy z Węgrami…”

  https://strajk.eu/slowacy-protestuja-przeciwko-obostrzeniom-pandemicznym-zablokowali-przejscia-graniczne/

 101. Bezpartyjna said

  „Ameryka została powołana do życia przez masonów w oparciu o zasadę, że religia powinna być usunięta ze sfery publicznej” – wywiad z Dawidem Wemhoffem

  Mało tego, nic się nie zmieniło od początków Stanów Zjednoczonych, ponieważ 1. poprawka [Konstytucji USA] leży w samym centrum tego amerykańskiego eksperymentu. Polega to na odarciu religii ze wszelkiej władzy i wpływu, media są kontrolowane przez prywatne ośrodki wpływu i również rząd nie ma w takiej sytuacji nic do gadania. Jeśli prywatny sektor kontroluje media, mogą one mówić co zechcą. Chcesz porozmawiać o wolności słowa, oni mają wolność słowa ale ty już nie. Masz przecież masowe przykłady takiego postępowania, wyrzucanie z Youtube, jakiejkolwiek innej platformy, ponieważ są to prywatne platformy i nic im nie można zrobić. Wolność słowa została sprywatyzowana przez potężne prywatne organizacje medialne i są one chronione przez rząd. Mogą cie usunąć w dowolnej chwili ze swojej platformy i jak już nikt cię nie będzie słuchał, jak już nie będziesz mógł nadawać swoich programów, no to wtedy możesz się cieszyć swoją wolnością słowa do woli…”

  https://www.bibula.com/?p=126649

 102. Bezpartyjna said

  „16 tysięcy firm w Polsce ma ukraińskich właścicieli.
  W Polsce jest obecnie 16 tysięcy firm, których właścicielem albo współwłaścicielem jest osoba z Ukrainy – powiedział we wtorek ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca podczas konferencji poświęconej rynkowi pracy w Kijowie. Jak dodał, w 2014 roku takich firm było 680…”

  https://www.bibula.com/?p=126645

 103. revers said

  Alez nic sie nie stalo, pisze dalej sie …

  W EU27 tylko ok 19 tys przypadkow smiertelnych po szczepionce na covid i 1.8 mln. uszkodzen ciala

  Die EudraVigilance-Datenbank berichtet, dass bis zum 17. Juli 2021 18’928 Todesfälle und 1’823’219 Verletzungen nach Injektionen von vier experimentellen COVID-19-Impfungen gemeldet wurden:

  COVID-19 MRNA IMPFSTOFF MODERNA (CX-024414)
  COVID-19-MRNA-IMPFSTOFF PFIZER-BIONTECH
  COVID-19 IMPFSTOFF ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19)
  COVID-19 IMPFSTOFF JANSSEN (AD26.COV2.S)

  Z calkowitej liczby uskodzen ciala po szczepionkach j.w. 50% sa to ciezkie przypdki chorobowe z powadowanycmi skutkami ubocznego dzialania sczepionek.

  https://uncutnews.ch/datenbank-der-europaeischen-union-fuer-unerwuenschte-nebenwirkungen-von-impfstoffen-zeigt-18928-tote-und-18-millionen-verletzte-davon-50-schwer/

  W tej sytucji trudno mowic o „szczepionkach” tyko o srodkach pozornie medycznych do masowej zaglady.

 104. Bezpartyjna said

  „Jak Bruksela stała się „sanktuarium islamizmu”?

  Belgia to dość dziwny kraj. Wchodząc na tamtejsze oficjalne portale informacyjne ma się wrażenie, że społeczeństwo jest zainteresowane wyłącznie rozmaitymi aspektami „postępu” i… sportem. Dominują tematy feminizmu, różnorodności, multikulturalizmu, problemów społeczności LGBT, BLM, co najwyżej okraszone informacjami o koronawirusie. Do tego rozbudowany dział sportowy, który ma być zapewne rodzajem „wentyla” przy takiej dozie oduraczania. Ciekawostką jest, że podobnie wygląda wiele portali informacyjnych Kanady. Różnica polega na tym, że w Belgii dominuje piłka nożna i kolarstwo, a tam hokej. Obydwa kraje i ich rządy należą jednak do tej samej czołówki progresywizmu.

  Stolica Belgii, między innymi dzięki goszczeniu instytucji UE stała się z kolei miastem wyjątkowo „różnorodnym”, żeby nie powiedzieć „internacjonalistycznym”. Jednocześnie ma bardzo silną reprezentację muzułmanów, co razem daje swoisty tygiel polit-poprawności i islamizmu politycznego…”

  https://pch24.pl/jak-bruksela-stala-sie-sanktuarium-islamizmu/

 105. Bezpartyjna said

  „Kuriozum na Litwie! Rząd chce przenieść 1000 islamskich migrantów do polskiej miejscowości liczącej 500 osób.

  Litewskie władze chcą umieścić ośrodek dla migrantów w Dziewieniszkach. To miejscowość zamieszkana niemal w całości przez Polaków. Inicjatywie sprzeciwiają się mieszkańcy…”

  https://pch24.pl/kuriozum-na-litwie-rzad-chce-przeniesc-1000-islamskich-migrantow-do-polskiej-miejscowosci-liczacej-500-osob/

 106. Bezpartyjna said

  I”zrael skarży się USA na polską ustawę reprywatyzacyjną i prosi o pomoc”

  informuje izraelski portal haaretz.com, minister spraw zagranicznych Lapid ma być obecnie na etapie prowadzenia rozmów z Waszyngtonem, które mają doprowadzić do wywarcia presji na Warszawę ws. nowej ustawy reprywatyzacyjnej.

  Nowy projekt zakłada odrzucanie starszych niż 30 lat roszczeń, a Yair Lapid już w ubiegłym miesiącu publicznie zaatakował polską ustawę, doprowadzając po raz kolejny do otwartej konfrontacji z polskim…”

  https://www.fronda.pl/a/izrael-skarzy-sie-usa-na-polska-ustawe-reprywatyzacyjna-i-prosi-o-pomoc,164626.html

 107. Lily said

  „DEPOPULACJA POPRZEZ SZCZEPIONKI”.

  CZY TAKI …… KRYZYS ….., mial Na mysli

  David Rockefeller, w 1989 r mowiac?.
  .
  „JESTESMY NA KRAWEDZI CALKOWITEJ

  PRZEMIANY. JEDNEGO CZEGO

  POTRZEBUJEMY TO…… KRYZYS”.

  „KRYZYS” KOVIDOWY. KRYZYS,Jakiego

  Ludzkosc NIGDY przedtem NIE

  DOSWIADCZYLA.

 108. podczaszy said

  „Kościół [posoborowy liberalny JP2 ] znajduje się dopiero w połowie drogi wprowadzania w życie [wojtyliańskiego] Soboru Vaticanum II i teraz trzeba przebyć drugie pół.”

  A to ci dopiero – no to co jeszcze zostało do zrobienia w tej drugiej połowie?

  ===

  3. Wprowadzic pelna kolegialność / demokracje wladzy w parafiach i diecezjach zamiast proboszcza i biskupa – jak w Niemczech Benedykta XVI, gdzie z okazji miesiaca dumy rady parafialne przeglosowaly wywieszenie teczowych flag na kosciolach
  Akcja „God bless you”
  https://franziskus-klara.de/beitrag/god-bless-you-7

  8. Interkomunia z żydami, muzułmanami, hindusami, buddystami, satanistami, szamanistami i wyznawcami wudu.

  9. Interkapłaństwo „wymienność kapłanów” z wymienionymi.

 109. podczaszy said

  COVID-NEWS 22.07.2021 16:32 0 komentarzy
  lekarz Dr n med David Martin i lekarz dr n med Judy Mikovits o kulisach „plandemii” kowid

  W taki to sposób „przefarbowano” broń biologiczną na szczepionkę kowid, którą wtłacza się dziś pod przymusem i szantażem całej Ludzkości.

  W niedawnym wywiadzie z adwokatem Reinerem Fuellmichem dr David Martin szczegółowo opisuje, w jaki sposób patenty na koronawirusy Sars zostały uzyskane przed jakimikolwiek „wybuchami epidemii”, podobnie jak patenty na „białka kolczaste” do produkcji szczepionek, które 20 lat wyprzedzają obecnego wirusa COVID-19.

  Pierwotne badania nad tymi szczepionkami były przeznaczone do celów weterynaryjnych na królikach i psach,

  a następnie zostały wykorzystane w 2002 r. i później przez Anthony’ego Fauciego i amerykański Narodowy Instytut Zdrowia do badań nad szczepionkami na AIDS.

  Kiedy Antoni Fauci początkowo próbował uzyskać patent na szczepionkę mRNA przeciwko HIV, został odrzucony przez urząd patentowy, ponieważ jego szczepionka mRNA nie spełniała prawnej definicji „szczepionki”, a jedynie broni biologicznej.
  https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

  Wtedy też przeniósł on swe badania do Chin, tworząc wokół laboratorium taką strukturę formalno-prawną, która umożliwiała stronom amerykańskiej i chińskiej przerzucać na siebie nawzajem odpowiedzialność za prowadzone w Wuhan prace i unikać w ten sposób odpowiedzialności prawnej.
  https://plandemicvideo.com/

  PLANDEMIC – INDOCTORNATION – The Documentary

  Wszystkie szczegóły tej zbrodni przedstawia pełnometrażowy film dokumentalny kowid pt. PLANDEMIC 2020
  https://plandemicseries.com/

  zaprezentowany online na przekór ogromnej opozycji i prób jego cenzury.
  https://www.kinopoisk.ru/film/1403975/

  Mikki Willis wyświadczył światu ogromną przysługę, udostępniając ten film publiczności bezpłatnie .
  https://www.stopworldcontrol.com/plandemic/

  Jeśli powyższy hiperlink nie zadziała, to film można znaleźć na zacytowanym poniżej portalu.
  https://healthimpactnews.com/

  Tagi:
  kult covida
  apokalipsa
  reset
  nwo
  ‪‪‪nwo

  lekarz Dr n med Dawid Martin i lekarz dr n med Judy Mikovits o kulisach „plandemii”
  https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/162806,dr-david-martin-i-dr-judy-mikovits-o-kulisach-plandemii

 110. podczaszy said

  COVID-NEWS 22.07.2021
  lekarz Dr n med Dawid Martin i dr n biomed. Judy Mikovits https://drjudyamikovits.com/

 111. podczaszy said

  22.07.2021

  Dla polskich studentów miejsc na polskich uczelniach jest mało
  a wkrótce będzie jeszcze mniej. Sorry ale takie mamy rządy.

  Jak wynika z zapowiedzi poślicy Małgorzaty Gosiewskiej jednej z dwu wdów smoleńskich po nieboszczyku Gosiewskim które PIS-owi udało się wciągną co sejmu na trumnach smoleńskich;jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

  Otóż owa baba już wcześniej znana z upodobań do banderowców zaledwie trzy tygodnie temu na banderowskiej telewizji oznajmiła że Polska otworzy specjalny program stypendialny

  dla „krymskich Tatarów”

  który to program ułatwi im (tym tatarom,) studia i praktyki zawodowe w Polsce.

  Kto nie wierzy niech posłucha bo tłumok mówi po polsku.

  youtube.com/watch?v=gjqnxuCR8uE
  To jest niebywała zdrada Narodu Polskiego.
  ikulalibal 21.07.2021 21:07:12

 112. podczaszy said

  Ukraiński dziennikarz-bloger tłumaczy rodakom ich sytuację w dziedzinie energetyki którą „za chwile” objawi Zielenskiemu Biden.
  To samo tyczy Polaków o czym wspomina Szarij ale żaden z polskich „niezaleznych” nie miałby odwagi tego wyartykułować.

  youtube.com/watch?v=THE8X_iBa1A
  Represje na Ukrainie. Polityka konfrontacji.
  ikulalibal 21.07.2021 20:02:37
  https://www.neon24.pl/comments/11848,ikulalibal

 113. Lily said

  Re 107;Lily
  Sorki.
  MA byc rok 1991,a NIE 1989 r.

 114. Bezpartyjna said

  „COS DOBRZE MUSI ROBIC,ze MA TAKIE
  WZGLEDY. Ale CO?. :<)"

  Pani Lily,

  pewnie dobrze się zna kulturze i sztuce ⁉

 115. podczaszy said

  Znany amerykański filmowiec, odznaczony wile razy w USA , Oliver Stone nakręcił taki bardzo ciekawy film:

  – Amerykanski zamach stanu na Ukraine
  US Coup in Ukraine: Oliver Stone’s Documentary | Veterans Today
  http://www.veteranstoday.com/2015/01/05/us-coup-in-ukraine-oliver-stones-documentary/

  – W Polsce oficjalne media podały:
  Inny Amerykanin, George Soros przyznal sie publicznie w wielu wywiadach, ze to on finansowal rewolucje na Ukrainie:
  Polityka – Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. – Prison Planet
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  – W 2014 roku Obama sam osobiscie ostrzegal Rosje, ze nie jej olno interweniowac w rewolucji na Ukrainie:

  Obama warns Russia: There will be costs to any military intervention in the Ukraine – Haaretz – Israel News | Haaretz.com
  haaretz.com/obama-to-russia-stay-out-of-ukraine-1.5327655

  – Byly Doradca prezydenta Obamy oswiadczyl publicznie, ze juz w 1997 roku , ze Stany Zjednoczone musza przejac kontrole nad Krymem

  Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine « InvestmentWatch
  http://investmentwatchblog.com/obamas-former-foreign-policy-adviser-said-in-1997-that-the-u-s-had-to-gain-control-of-ukraine/

  – Amerykanka prasa podawla, ze Stany planowaly zamienic caly Polwysep krymski w jedna potezna baze militarna
  Breaking! US Planned to Turn #Crimea into Military Base Against Russia | Futurist Trendcast
  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia

  – Oliver Stone nakrecil dokumantalny film pt.:

  To CIA rozpoczelo awanture na Krymie
  OLIVER STONE – „CIA started UKRAINE CRISIS” – PRODUCING NEW DOCUMENTARY – YouTube
  youtube.com/watch?v=T_qMxdJjKz0

  – Academicy z USA podali taka wiadomość:

  Rokefeley i Rotszyldy przybyli na Ukraine w 1991 roku
  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?
  f=2&t=78156#p476378

  – Stany Zjednoczone planowaly zamienc Krym jedna wielka baze militarna

  Breaking! US Planned to Turn #Crimea into Military Base Against Russia | Futurist Trendcast
  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia
  Represje na Ukrainie. Polityka konfrontacji.
  Tiamat 22.07.2021 18:08:01
  https://www.neon24.pl/comments/12285,tiamat

 116. Bezpartyjna said

  Pysznie oraz nader apetycznie wyglądają te knedle (?) na talerzu, … z zieleninką – czemu nie – naturalnych witamin nigdy dość ☺

  ⏬prawie jak duże, białe biedronki 🐞

 117. seler said

  IRAN

  شاهکار بینش پژوه _ ای جان دلم


  _______

  [Iran przyjmował i chronił Polaków w czasie II wś]

 118. z prowincji said

  Na miły Bóg ,Panie Gajowy a gdzie wzmianka chodź by o naszym ” Święcie 22 Lipca ” .
  Ode mnie – szczęścia i zdrowia życzę !.

  ————–
  No tak…
  Admin

 119. marianretelski said

  Co z tym Sasinem? To bardzo proste, trzeba się cofnąć do 10.IV.2010,gdzie zaczęła się jego wspaniała kariera /podobnie jak Ewy Kopacz/…przypomnę -był odpowiedzialny za nagłośnienie terenu, gdzie odprawiana była Msza Św. w Katyniu.Z tego zadania musiał się wywiązać znakomicie /przynajmniej w oczach JK/ i z tej okazji przez wiele lat nosił ksywę „akustyk”,a dzisiaj jest wielkim specjalistą,który zna się na wszystkim i chyba nie powiedział ostatniego słowa.

 120. z prowincji said

  może więc na koniec dnia ; .https://zygumntbalas.neon24.pl/post/162793,liberaly-to-nie-komunisci-21-07-2021

 121. Marucha said

  Dziś dostałem za pośrednictwem DHL nowy skuter, Viarelli Enzo.
  Wyjęcie go z ogromnego kartonu i pozbycie się kartonu (musiałem go pociąć na takie kawałki, żeby się zmieściły do samochodu) zajęło mi pół dnia. Ciężka robota. Opakowanie wywiozłem do pobliskiej centrali /zbiornicy surowców wtórnych.
  Potem różne sprawy montażowe… najwięcej problemów miałem z zamontowaniem i podłączeniem akumulatora, bo m.in otwory na śruby były trudno dostępne. Dopiero wieczorem było wszystko gotowe.

  Jestem w ch… zmęczony, ale zadowolony.
  Dziś zatem niewiele nowego w gajówce.

 122. seler said

  re: 117 Marucha

  dlaczego Ty czołgu nie kupiłeś ?
  [pieprzyć kartony]
  ale lufą można
  napie.rdalać

  aaa… bo Ty
  sobie chcesz pojeździć po górach,
  o, Ty smyku 😉 😉
  rozumiem…
  😉

  Baciary w Męcinie Dni Limanowej (Cały Koncert)


  __________________

  Admin, odpocznij…
  HEJ !
  😉

 123. Życzę Gospodarzowi bezpiecznej i bezawaryjnej jazdy.

 124. Wanderer said

  Pieknie Panie Gajowy. Tak trzymac! Oby dawal Panu duzo radosci!

  ———
  Żona jakby ogólnie mało zadowolona, ale jakiejś większej draki nie było.
  Admin

 125. revers said

  Jak wyszczpiaja sie wybrancy narodu polskiego?

  Kolejna odpowiedź na którą czekaliśmy z MZ a jako prawnicy mamy dostęp do tych dokumentów. Dziękujemy Pani A. z sekretariatu.
  Ile posłów i senatorów się zaszczepiło?
  Zjednoczona Prawica – tylko 29 wzięło zastrzyk na 232 posłów
  Koalicja Obywatelska – tylko 37 wzięło zastrzyk na 127 posłów
  Lewica – tylko 32 wzięło zastrzyk na 47 posłów
  Koalicja Polska – tylko 4 wzięło zastrzyk na 24 posłów
  Polska 2050 – tylko 3 wzięło zastrzyk na 6 posłów
  Konfederacja – tylko 1 wziął na 11 posłów
  Kukiz’15 – nikt nie wziął na 4 posłów
  Pozostali jako niezrzeszeni i innego koła – wzięło tylko 3 posłowie zastrzyki.
  SENAT:
  Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość – tylko 5 osób wzięło zastrzyk na 48 senatorów
  Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni – tylko 16 osób wzięło na 41 senatorów
  Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy – tylko 1 senator wziął zastrzyk na 2 senatorów
  Koło Senatorów Koalicja Polska – Polskie Stronnictwo Ludowe – tylko 1 wziął zastrzyk
  Koło Senatorów Niezależnych – nikt nie wziął zastrzyku
  Senatorowie niezrzeszeni – nikt nie wziął zastrzyku
  Koło Parlamentarne Polska 2050 – nikt nie wziął zastrzyku
  _______________________
  Nie ma co tu podsumować – liczby dają do zrozumienia, że nie każdy chce brać udział w testowaniu na sobie szkodliwych substancji zawartych w buteleczkach „łaskawych koncernów świata”

 126. Od razu gdy tylko said

  przeczytałem, że się jeden zaszczepił to wiedziałem kto:

  https://medianarodowe.com/2021/07/17/politycy-konfederacji-nie-chca-powiedziec-czy-sie-zaszczepili-przeciw-covid-19-z-wyjatkiem-jednego/

  Ciekawe kiedy pozostali?

 127. Lily said

  Re 102;Bezpartyjna
  „CHWALA UKRAINIE. UKRAINIE CHWALA”.

  „ZWYCIEZYCIE BO JESTESCIE
  ZJEDNOCZENI”.
  Pocieszal
  Swojakow J.Kaczynski Na MAJDANIE w KIJOWIE.
  TAKICH z Polski BYLO Wiecej.
  Swiadczy/Moze SWIADCZYC TO, o ….?

  INNA Taktyke „DZIEL i RZADZ”,
  prowadzi sie w POOKRAGLOWEJ, tzw.III.R.P.

 128. Boydar said

  „… jestem w ch… zmęczony …”


  – Pani Hrabina ładnie tańczy …
  – No i ch. !
  – Ojej, ale Pani Hrabina brzydko mówi …
  – No i ch. ale ładnie tańczę !!!

 129. Yagiel said

  Znów dobra wiadomość od Trybunału Wojennego/Cekretnyje Matepiały:
  Susan Rice skazana na karę śmierci:
  .https://www.youtube.com/watch?v=mcty7ohoXis&list=RDCMUCnfx6M4GEp2EqnBhq8vV0lA&start_radio=1

  Byłą sekretarz d/s obrony USA osądzono i skazano na śmierć 8 lipca br. Nie ma wiadomości o wykonaniu wyroku…
  Ciekawa/znamienna jest ta wypowiedź Oskarżyciela, kiedy już pokazał dowody na to, że SR kazała podsłuchiwać każdego, kogo Barack Obama uważał za swego osobistego wroga (żadnych dowodów, tylko wola Obamy /naśladowcy Stalina?/), dodał:
  „Gdybym chciał z panią spędzić tydzień, mamy jeszcze wiele dowodów zdrady przeciw USA we współpracy z Hillary Clinton, sięgających czasów Bengazi, ale następni już czekają w kolejce zająć pani miejsce…”

  – Pani Hrabina ładnie tańczy…
  – No i ch.! Nie z tobą, Obama.

 130. Lily said

  Poczatki KARIERY POLITYCZNE,w PiS-ie.

  Z.r.o.d.l.o ; jak W.y.z.e.j.

 131. Yagiel said

  ad Lilly@130 – trafiła Pani w ’10’ a może i w ’12’
  Kompetencje PADł od tamtej pory nie zmieniły się…

  Wracam do gospodzina Radzińskiego/Radzinskowo, wiedzącego, jak umarł Stalin. Tj. jak go zamordowano.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EGDQGjM7q1E
  Dziennikarz/?/, kt rozmawia z R jest bar ciekawy, ale posłuchajmy R 4.5 min.: o kluczowych słowach rzekomo St. w nocy sprzed znalezienia go, wypowiedzianych do ochroniarzy u drzwi:
  WY MNIE BOLSZIE NIE NUŻNY. IDZITIE SPAT’ – JA TOŻIE IDU SPAT’… [trzeba tłumaczyć?]
  Ohcroniarze byli zdumieni, ale wykonali rozkaz – czyj wszelako? Radzinskij wyjaśnia:
  niejakiego Chrustalowa, człowieka Berji, kt świeżo zajął miejsce długo zaufanego poprzednika… (pisałem Tu o tym)
  Znaczy Chrustalow wykonał zadanie od Berji i – skoro skonczałsia, znaczy zupełnie absolutnie naturalnie umarł…
  W poincie wywiadu R mówi:
  „Oni jego nie mogli nie zabić – oni wszyscy byli skazani/straceni, wszyscy!”

  Czemu przypominam wiedzę Radzinskowo? Żeby wskazać analogię np. między PADł a Chrustalowem; gdy PADł jeszcze żyje…?

  Ale w Polsce-dziś najażniejsza osoba, martwa już, to JACEK KRAMEK – były trener osobisty gwiazd płci żeńskiej: jakie Ciacho! jaki okaz zdrowia i radości życia – do przyjęcia szczypawki. Jego siostra zapodała Prawdziwą Przyczynę: straszny udar !
  Nie podała jednak przyczyn dojścia do udaru w takim Ciachu !
  Ciekaw jestem, ilu gwiazdom ten KRAMEK życie uratował – a przynajmniej dał im szansę/ostrzeżenie zreflektować się i uratować
  i dzieci – ?

  No więc przy tej okazji: nie wiem, czy PADł już się zaszczypał albo – czy został zaszczypnięty? Raczej nnnie…
  Co oczywiście politycznie miałoby znikomo małe znaczenie: nie ma manekinów niezastępowalnych; niemniej dla samego PADł, o ile istnieje jako własna świadomość, może to mieć znaczenie. Lecz gdyby miał własną świadomość, postąpiłby może jak ten KRAMEK: własną śmiercią ostrzegłby miliony Polaków… Życie manekina – a śmierć Człowieka/byłaby/.

  No ale nie mam złudzeń – przecież nie przekonała PADł śmierć McAfee, a raczej zapowiedź, że nie zamierza się samozabić!
  Cóż, wiedział McAfee, że… więc wypowiedział się – wydał wyrok na siebie – jasno, gdy jeszcze mógł na żywo publicznie:

  Zasłużył na portret w Gajówce, prawda Marucho Szanowny?
  Choćby zdaniem zaczynającym się od wyrażenia „blokczejn”, tj. chyba „block chain”…
  Duda ten chyba lepiej zna angielski/amer. niż ja, więc może posłuchać i pomyśleć… Lecz może pomoże/przetłumaczy mu Tu ktoś to zdanie całe ?
  (a swoją drogą – czywygrana wyborcza Dudy nad Komorowskim nie była general-próbą przed „wygraną” Biden’a z Trump’em?)

 132. NyndrO said

  LwG

 133. Piskorz said

  re 129 Dobre pytanie p. Chomowej do tego linku….А когда начнётся чистка от предателей своих народов в Европе и в России???

 134. podczaszy said

  22 lipca 2021
  czyli do tej pory lekarze byli karani za zgłaszanie kalectwa i śmierci po szczepionce kowid
  https://tarnogorski.info/niedzielski-do-lekarzy-za-zgloszenie-zdarzenia-niepozadanego-nie-bedzie-sankcji/

  powstanie rejestr zdarzeń niepożądanych [ po szczepionkach]prowadzony przez NFZ – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

 135. Lily said

  KOMU?.
  Potrzebny BYL TEN WYBOR, po 33 DNIACH.
  LICZBA 33.

 136. Lily said

  Re 132;Lily
  BLOKADA, na NIEKTORE filmy ze sw. JPII,
  w III.R.P.
  Pytanie. Dlaczego ?.

 137. Piskorz said

  !!! In Singapur haben die Leute die Wahl

  Genmanipulierter West-Impfstoff:
  umsonst + sofort.
  Oder
  Traditioneller Impfstoff aus China:
  Wartezeit + auf eigene Kosten

  Die meisten wollen den traditionellen.
  Allemal besser als das unausgegorene Gen-Zeug aus dem Westen.
  Większość woli tradycyjną….choć czas oczekiwania i trzeba płacić
  www. zuerst.de

 138. Ciekawe których to said

  Pani Agnieszka Piwar Polaków – katolików dokładnie ma na myśi. Bo mnie się dwie grupy jakoś kojarzą.

  Oto jej ciekawy wpis z facebooka:

  „Widzę tutaj płacz i zgrzytanie zębów, bo papież Franciszek „wypiął się” na Tradycjonalistów.
  Serio uważacie, że to jest największą tragedią?
  To chyba mało widzieliście.
  Tragedią jest to co zobaczyłam w Jerozolimie w Bazylice Grobu Świętego, gdzie wyznawcy Kościołów chrześcijańskich obrzędów kłócą się zaciekle o każdy skrawej tej Świątyni.
  Na tym tle nawet konflikt żydów i Palestyńczyków wypada bardziej zrozumiale. Tymczasem chrześcijanie powinni się wstydzić bo na Ziemi Świętej prowadzą między sobą spory o najważniejszą Świątynię wyznawców Chrystusa. Chrystusa, który apelował „abyście się wzajemnie miłowali”.
  (Jan 13, 34 – 35).
  Ale to jeszcze nic. Tragedią jest to, że mamy schizmę i podział w świecie chrześcijańskim na Wschód i Zachód. Z czym to się wiąże? A no m. in. z tym, że od Polaków – katolików wiele razy usłyszałam zlośliwe i chamskie uwagi, że jeżdżę do tych „strasznych Ruskich”, że Wschód to dzicz i barbarzyństwo itp.
  Mówią to często osoby uważające się za „cywilizowanych Europejczyków”, a samw szczujące na innych jak opętane, choć nigdy nie były na Wschodzie i nie doświadczyły mistyki wschodniego chrześcijaństwa. Dopóki w Kościele nie będzie się działo dobrze, dopóki nie zakończy się wielka schizma i skłóceni chrześcijanie nie potraktują prośby Jezusa aby wszyscy stanowili jedno (Jan 17, 20 – 26).”

  l

 139. podczaszy said

  Widać, ze niektórzy dyskutanci cierpią na dychotomie rozterki.
  I wobec USA zachowują sie jak ukraińskie chłopy pańszczyźniane.
  Kłaniają sie nisko: Czapką do ziemi; po chłopsku.

  Bo prezydent USA może być przebogaty i może dostawać pieniądze na kampanie wyborczą od kumpli oligarchów ;

  (spekulant izraelczyk Warren Buffett zapłacił na kampanie Bidena 21 milionów dolarów – a zwdzieczny Biden,

  zaraz o wyborach kazal zamknąć budowe gazociagu Keystone XL,

  bo na transporcie gazu rurociagiem,

  spekulant izraelczyk Warren Buffett straciłby ogromne pieniądze na …transportowaniu gazu samochodami – cysternami Buffetta)

  No wiec bogatemu jankesowi wszystko wolno. Prezydent Clinton razem z czarownicą izraelka Madelaine Albright wymordowali tysiące Serbów i zniszczyli calutkie suwerenne państwo, bo wice prezydent USA Dick Chaney budowal sobie przez Jugosławię rurociąg naftowy i rządowi w Belgradzie sie pomysł nie spodobał.

  Prezydenta suwerennego państwa europejskiego należało ubić kraj zniszczyc, bo po co sie byle prezydent suwerennego państwa wtrącał do amerykańskiego biznesu?

  Jankes wszystko może. Bogaty Jankes.
  Bo bezdomnego jankesa nie stać nawet na własny ani publiczny kibel.

  W USA rządzą wyłącznie oligarchy i każdy prezio jest równocześnie oligarchą.

  Taki prezio -kleptokrata może mieć biznesy w kraju i za granicą,
  budować pola golfowe, wieżowce okradać narody, prowadzic wojny za pieniądze podatnika, urządzać obozy koncentracyjne w Guantanamo, Baghram i Abu Ghraib, obozy CIA w Polsce…

  A przede wszystkim może być współwłaścicielem …firm zbrojeniowych
  i nawet posiadać własny uniwersytet. Hulaj dusza! I dzieci prezydenta bardzo sa bogate. Dynastia.

  pro pisowski Sen. McCain miał 12 pałaców – i nie byl prezydentem.

  A takiemu Putinowi nie wolno mieć nawet …jednego – i to nie swojego.

  (Sen. Mac Cain wystepowal na majdanie i obiecywal ukrom ..cytuje: „taką przyszlość na jaką sobie zasłużyli”.

  Oligarcha USA jest ponad prawem.

  I nie ma żadnych zobowiązań wobec narodu, państwa … bo ważny jest prywatny biznes kleptokracji.

  “Państwo – to ja!”
  Co wyraźnie było widać w czasie bardzo oficjalnej wizyty prez. Trumpa w Anglii.

  Pan Trump w czasie całej, bardzo oficjalnej, państwowej wizyty w Londynie, trzymał kurczowo za rączkę swoją trzecią żone – a pan premier Wlk. Brytanii trzymał mocno za rączkę swoją drugą, świeżo poślubioną małżonkę.

  Widać było wyraźnie, ze obaj panowie – żonkosie nie nadają sie do służby… państwowej ; sa właścicielami folwarku.

  I kiedy izraelczyk Jeff Bezos Amazon wrócił z prywatnej wycieczki w kosmos – szczerze i przyjaźnie dziękował swoim …klientom, ze tylko dzięki nim i zarobkom klienteli i okradaniu własnych pracownikow – mógł sobie na te prywatna wycieczkę pozwolic – i jeszcze na niej zarobić..

  Czytałam kiedyś w polskiej prasie zachwyty nad izraelczyk Elonem Musk Tesla i jego raczej nieudanymi wehikułami … na lądzie i w kosmosie.

  Zdumiewa fakt, ze nikt sie w Polsce nie oburzył , ze zarówno Trump jak i Musk zatrudniają nielegalnie Polaków i płacą im ‚miskę ryżu’.

  Elon – to hebrajskie imię; oznacza ‘dąb’, drzewo.

  Zdmiewa fakt, ze żaden katolik w Polsce sie nie oburzył , jak sam prezydent USA w prezencie podarował – cudzą własność – stolice Palestyny … wrogom Grobu Chrystusowego.

  Teraz na tym grobie będzie cymes -geszeft na gojach.

  Prezydent USA może byc dziwkarzem, pedofilem; moze latac’ Lolitą express,’ może publicznie mordować prezydentów innych państw:

  Poderznąć gardlo prezydentowi Iraku, i porobić czarujace zdjęcia dla prasy; może obalać rządy suwerennych państw i prowadzic nielegalne, ofensywne, mordercze wojny po całym swiecie.

  I taki chłop pańszczyźniany, miłośnik imperializmu , nie wyobraża sobie, ze może istnieć na swiecie inny kod postępowania niz ten uprawiany przez USA.

  Bo: Jak jest prezydent – to musi byc korupcja i oligarchia.
  Dla przeciętnego miłośnika pastuchów -to tak, jak jest w USA – ma być wszedzie.

  Nigdzie w konstytucji Rosji nie pisze, ze nie wolno być bogatym.

  Konstytucja Rosji daje nie tylko prawa – ale i naklada obowiązki wobec kraju i rodaków.

  I w Konstytucji pisze, ze jesli sie chce byc kandydatem na prezydenta – nie wolno mieć kryminalnej przeszłości i nie wolno miec biznesu zarejestrowanego za granicami panstwa.

  Dlatego, rzeczywiscie dobry znajomy Putina, niejaki izraelczyk Abramowicz, właściciel londynskiego klubu pilkarskiego Chelsea Londyn – wolał wyjechac z Rosjii niz sie starac o urząd gubernatora.

  A przeciez izraelczyk Abramowicz wybudował na Syberii ogromne osiedle robotnicze dla pracownikow i często pomagal w państwowych projektach.

  To rosyjskie ‚oligarchy’ wybudowały wioske olimpijska w Soczi i rosyjskie oligarchy wybudowaly most kersonski.
  I nie jest tajemnica, ze Putin sie pozbyl bogatej oligarchii, która chciała rządzić Rosją.

  Na razie jeszcze nie mamy donosów, ze oligarchia w Chinach sie kuma z prezydentm Xi.

  Wielcy krytycy Putina jakos nie dyskutuja Ali Baby – najbogatszego chyba Chińczyka.

  Otóż Ali Baba był ostatnio na dywaniku i nie pokazywal sie publicznie przez kilka tygodni. Musial sie wyspowiadac ze swoich wszystkich biznesów.

  Inny znany multimilioner chiński kazał zburzyc całą wieś, w której sie urodził i wychował. W to miejsce wybudowal super nowoczesne , wlasciwie miasteczko; a w wywiadzie w TV oświadczył skromnie: ‚To dzięki ojczyznie zostalem milionerem. Czas spłacić długi’.

  Każdy bogaty czlowiek w Rosji czy w Chinach musi sie wykazac troską o współobywateli i dobro ojczyzny.

  Inaczej w USA:
  Wielka oligarchia kowbojska wysysa krew nawet z własnych obywateli.

  Teraz rozpoczęła sie kampania wyborcza w Rosji. Jest rejestracja kandydatów na prezydenta Rosji.

  Była żona kandydata z partii komunistycznej zgłosiła, ze jej były mąż ma zarejestrowana firmę za granicą . Sprawa w toku i jest dochodzenie. Jeśli okaze sie, ze była żona ma racje, jej były mąż nie może kandydować na prezydenta Rosji.

  Z tego samego powodu, Nawalny nie mógł marzyć o stołku prezydenckim w Rosji. Miał bardzo ciekawy i bardzo podejrzany biznes z braciszkiem na Cyprze.

  I to nie rząd rosyjski go oskarżył.

  Oskarzyli go Francuzi, których Nawalny z braciszkiem zdrowo naciągnęli.

  Moim skromnym zdaniem, każdy kto współczuje Nawalnemu – jest mocno podejrzanym typkiem popierajacym korupcje, oligarchie i bezprawie..
  Represje na Ukrainie. Polityka konfrontacji.
  Tiamat 23.07.2021 12:27:55
  https://www.neon24.pl/comments/12285,tiamat

 140. podczaszy said

  Migawki z wspomnianego przeze mnie „kultowego” spotkania Putina z „biznesem”.W prawdzie migawki są wplecione w jakiś dokument z lat 2010 (może późniejszych), ale pokazuję tyle ile w 2000 roku pokazano albowiem jak wiadomo spotkanie przebiegało w trybie zamkniętym.

  youtube.com/watch?v=IVaJmD373C4

  „Kreml całkowicie wyzerował oligarchów” – napisze po spotkanie Kommersant https://www.kommersant.ru/doc/154224

  w 2002 ten sam Kommersant informację że oligarchowie inicjują spotkanie z Putinem,zatytułuje „Po co oni tam idą”
  https://www.kommersant.ru/doc/322679

  Dla osób którzy interesują się tamtymi wydarzeniami to fakty znane,omawiane,wałkowane, od lat.
  Represje na Ukrainie. Polityka konfrontacji.
  ikulalibal 23.07.2021 10:00:45

 141. podczaszy said

  Z tego, co ja wyczytałam, ze stenogramu Konferencji Jałtańskiej, to tzw. Ziemie Odzyskane dostaliśmy w prezencie od ..Stalina.

  Stalin miał wiele powodów, żeby Niemcom zrobić na złość, a Zachód wtedy bardzo kochal Stalina, bo potrzebował rosyjskiej pomocy w walce z Japonią.

  Amerykanie obiecali Sowietom w 1942 roku przyjść Rosji z pomoca, zeby rozbić armie hitlerowską. Ale sie nie spieszyli, bo wyraźnie widać było, ze czekali az sie Niemcy i Sowieci wykrwawią do samego końca.

  Rosjanie swoim nieprawdopodobnym wysiłkiem i ogromnymi ofiarami w ludziach, dali sobie radę : i pod Kurskiem, Stalingradem i na Śląsku – i to bez krętaczy zza oceanu.

  A z tą “pomocą” Sowietom – Amerykanie spóźnili sie o 2 lata. W 1944 roku niemiecka armia już wydawala ostatnie tchnienie.

  W Jałcie Stalin czekał na zachodnich przywódców … z mokrą ścierką.
  Amerykanie winni byli Rosji cos 200 mld dolarów. (podesłali troche sprzętu)

  I w Jalcie przyznali, ze tych pieniędzy nie mają i nie zapłacą.

  Ale powiedzieli Stalinowi, ze może sobie wziąć pół Europy. I tak przyznali bat’ce Stalinowi strefę wpływów we Wschodniej Europie.

  To Roosvelt z Churchillem sprzedali Polske za długi amerykańskie a także Węgry pół Niemiec .. Balkany – Stalinowi.

  Stalin mógł wtedy wymusić na aliantach, żeby sie powiesili.. ,

  Proces w Norymberdze był pomysłem Stalina i nawet sie zgodził, żeby Amerykanie ‚pomogli’ w tym Procesie. Kowboje oczywiście przejęli ‚inicjatywę’ i nakłamali w tej Norymberdze – ile sie dało.

  A w międzyczasie, armia sowiecka pobiła armie japońską.

  Naturalnie wstyd teraz o tym opowiadać, a przecież jest dużo materiałów w sieci i archiwach.

  Za ten Śląsk (i nie tylko) Polacy powinni być wdzięczni Stalinowi- a przynajmniej nie zmyślać kłamstw Wolnej Europy. Polska zawdzięcza, tak naprawdę, Stalinowi swoje istnienie.

  Jakoś mało przedstawicieli obecnej młodzieży sie zastanawia, dlaczego Stalin nie zgodził sie w Jałcie, żeby Polska była republiką Związku Rad.

  Zaraz po wojnie, mieszkaliśmy w Świdnicy dwa lata , zanim przenieśliśmy sie do Wrocławia. Wiele dorosłych osób – łącznie z moimi rodzicami, pamiętało tzw. ‚szabrowników’.

  Zaraz po wojnie działy sie straszne rzeczy. Przepędzeni ze Wschodu, różne gatunki ‚zza Buga’ dorwały sie do niemieckich posiadłości. Rabowano co sie dało z mieszkan, gospodarstw itp.

  Słynny szaber Dolnego Śląska nie był żadną tajemnicą .

  Nie wiem jak bylo w Szczecinie bo tam nie mieszkaliśmy ale miejscowości dolnośląskie były rzeczywiscie splądrowane przez szabrownikow, którzy jak do El Dorado zjechali sie z calej Polski i ze wschodnich terenów.

  Mama moja pracowała w kancelarii adwokackiej – bo umiała pisać na maszynie.

  Działy sie straszne rzeczy.

  Nakręcili nawet taki film ‚Sami Swoi’ ; dla mojej mamy i wielu znajomych – to była namiastka i ładna bajka o tamtych czasach.

  Obecna młoda generacja, otumaniona przez Wolną Europę i politykę Zachodu wobec Rosji – naturalnie zmyśla powtarzane baje.

  Pewnie nie czytali nawet „Złego” Tyrmanda o tym co sie dzialo po wojnie w Warszawie.

  Dolny Śląsk był równie – a może a może bardziej ciekawy.

  Francuzi niedawno obchodzili rocznicę Napoleona.

  Była nawet publiczna debata czy Napoleon był przestępcą – czy bohaterem.

  Napoleon zniszczył pół Europy i 4 pokolenia Francuzów.
  Francuzi o tym wiedzą – i wcale sie Napoleona nie wstydzą.

  Tymczasem, Rosjanom nie wolno chwalić Stalina.

  Polacy nie pozwalaja?

  A przecież Stalin obronił Europę przed nawałą hitlerowską .
  Alianci nie spieszyli sie z pomocą Polsce.

  Stalin zbudował nowoczesną Rosje, rozwinął ogromny przemysł w republikach.

  Pomógł odbudować z gruzów nie tylko Polskę.

  Dzis jest 22 Lipca.
  Może warto przypomnieć co sie stalo 22 lipca 1944 roku i kto i jaką rolę odegrał w :

  „utworzeniu Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej w 1945 roku z udzialem S. Mikolajczyka i innych przedstawicieli dawnego „obozu londyńskiego . Nowy Rzad zostal uznany przez Stany Zjednoczone, Wielka Brytanie, i innych czlonkow koalicji, ktorzy cofneli swoje swoje uznanie dla rzadu emigracyjnego” ( „Dzieje Polski” – pod redakcja Jerzego Topolskiego. PWN, Warszawa – 1977) .

  I czy można było inaczej?

  Pamiętam jak dr. Heid, we Wiedniu, opowiadał nam o tym, jak wdzięczni Austriacy wybudowali most im. Armii Czerwonej we Wiedniu z wdzięczności dla Armii Czerwonej. Zajęło im to ..tydzień

  We Wiedniu jest ogromny pomnik Armii Czerwonej. Nikomu do głowy nie przyszło, żeby go …burzyć.

  Szkiełkiem, okiem i sercem: Pomnik Bohaterów Armii Czerwonej – Wiedeń
  https://czarownyswiat.blogspot.com/2019/01/pomnik-bohaterow-armii-czerwonej-wieden.html

  PIOTR ZYCHOWICZ: Alianci w Normandii zabili więcej francuskich cywilów niż Niemcy – YouTube
  youtube.com/watch?v=vnxB5lG39Qk&t=1217s
  Liberały to nie ‚komuniści’ – 21.07.2021.
  Tiamat 22.07.2021 14:05:30
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/162793,liberaly-to-nie-komunisci-21-07-2021#comment_1807041

 142. Głos Prawdy said

  Właśnie coraz częściej można usłyszeć, że ta pandemia tak zwana zaczęła się mianowicie przez wprowadzenie testów i po szczepianiach. Szczepienia i testy zarażają prawdziwym koronowirusem i mnóstwem inncyh świństw.

 143. DZIĘKI HANYSOWI
  Oświadczenie rzecznika – Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
  https://wod-kiel.com.pl › oswiadczenie-rzecznika-,2099
  29 sty 2021 — Jednak do partnerstwa potrzebne są dwie strony – pisze Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich.

  W Lidze Polskich Rodzin była mowa, że Zostawili Głupim Polaczkom KAPITAŁ Wodociągów, żeby polaczki Nie Mogły Ich Utrzymać – no i polskie wodociągi zostały wykupione przez Izrael, który ma pieniądze Na Wszystko z Renty Kryminalnej. Do LPR przyszli pracownicy wodociągów i oświadczyli, że do wody wrocławskiej dodaje się środki antykoncepcyjne – takie jak w gettach murzyńskich – prawdopodobnie za sprawą BRZYDZĄCEGO SIĘ ANTYSEMITYZMEM Rafała Dutkiewicza, bo jest Żydowskim Koruptantem.
  Wczoraj napisałem w Google KIELCE WODOCIĄGI i wyskoczyły mi w Widłach ulic Krakowskiej i Borowej. Na zachód Borawej jest zaś ul. Jagiellońska a za nią Ogród Botaniczny i Taras Widokowy KARCZÓWKA. Patrzyłem na to Jak Wół Na Malowane Wrota i kilkakrotnie wracałem do tej mapy, aż ZNIKNĘŁA… JAK BOGA KOCHAM Wodociągi Kieleckie były między ulicami Krakowska-Borowa-Stokowa, czyli że taka sprawa jak Oczyszczalnią Ścieków w Koninie ???
  Dla mnie to jest ważne, gdyż KARCZÓWKA jest fortycją Neolityczną więc wypad mi wyprowadzać nazwę od KARA k’Orfeusza, który do wypędzenia nad Bosfor musiał rezydować w Kielcach ze względu na STALOWNICTWO i Wielką Miedź Kielecką.
  Obejrzałem fragmentarycznie obszerny tag HANYS W PODRÓŻACH i jestem wdzięczny Hanysowi za uwagę TREWIROWI nad Mozelą jako Antycznemu Centrum Niemiec. W związku z tym przypominam, że w Polsce szydzono z rosyjskiej architektury KLECIOWEJ. Otóż ja stwierdziłem, że Architektura Kleciowa NIE BYŁA SKUTKIEM Hagia Sophii w Konstantynopolu, ale katedry WENECKIEJ, do czego udało mi się nad Neckerem przekonać wykształconego w Leningradzie Ukraińca.
  Wówczas był to mój WNIOSEK, który udało mi się po powrocie do Polski ZHISTORYCZOWAĆ. Otóż Śnieżka z Krokowa-Pragi wysłała najmłodszego z rodzeństwa, Apisa na Lorda-Protektora osieroconego we Włoszech Horusa, który pomagał Horusowi w budowie katedry WENECKIEJ Cegłą Duńską. Katedra wenecka była na planie KOLUMNOWO-WIEŃCOWO-KOPUŁOWYM, ale urzędujący na kieleckiej Karczówce Skurwysynek Kar-k’Orfeusz stali zbrojeniowej na Wieńce NIE PRZYSŁAŁ, wobec czego trzeba było zmienić plan na KLECIOWY – w jaki to sposób architektura KLECIOWA rozprzestrzeniła się Na Świecie.
  DZIĘKUJĘ HANYSOWI.

 144. podczaszy said

  Nie żyje nauczyciel z Gliwic. Zmarł nagle po szczepionce kowid?
  http://piast.gliwice.pl/2021/05/02/zmarl-krzysztof-krawczyk/
  23 lipca 2021
  Facebook
  Twitter

  Zmarł Krzysztof Krawczyk, nauczyciel z Gliwic.
  fot. http://www.zsti.gliwice.pl

  W wieku 57 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. Nauczyciel, trener drużyn młodzieżowych Piasta Gliwice, społecznik, ratownik WOPR.

  „Z głębokim żalem zawiadamiamy o nagłej śmierci Krzysztofa Krawczyka trenera drużyn młodzieżowych Piasta, nauczyciela, wychowawcę młodzieży” – czytamy na stronie Piasta Gliwice.

  „Nie chorował, był zdrowy i ciągle czynny zawodowo i sportowo” – mówi nam osoba z bliskiego otoczenia zmarłego.
  https://tarnogorski.info/nie-zyje-nauczyciel-z-gliwic-zm/

 145. osoba prywatna said

  Zaszczepiła się- straciła ręce i nogi
  https://anthony.neon24.pl/post/162819,zaszczepila-sie-stracila-rece-i-nogi

 146. podczaszy said

  Zmarła po szczepionce kowid kalina mróz gazeta wyborcza

  https://www.salon24.pl/u/beta/1137758,kalina-mroz-ostatnie-wpisy-s-p-dziennikarki

 147. podczaszy said

  Bylica roczna (Artemisia annua), zwana także słodkim piołunem, rośnie głównie w Azji, Ameryce Południowej i w Europie. W Polsce spotkać ją można dość rzadko, głównie w południowych regionach. Rośnie na poboczach dróg, terenach kolejowych, rumowiskach, nieużytkach. Ze względu na swoje lecznicze właściwości bywa także uprawiana.

  Koronawirus. Lek z bylicy rocznej?
  wszystko-o-wszystkim.life/polska/pospolita-roslina-moze-pomoc-w-walce-z-covid-19.html

 148. https://marucha.wordpress.com/2021/07/21/wolne-tematy-51-2021/
  Ad. 131: Yagiel said – 2021-07-23 (Piątek) @ 10:07:35
  ad Lilly@130 – trafiła Pani w ’10’ a może i w ’12’
  Kompetencje PADł od tamtej pory nie zmieniły się…
  Wracam do gospodzina Radzińskiego/Radzinskowo, wiedzącego, jak umarł Stalin. Tj. jak go zamordowano.

  W całym Wywiadzie jedno zdanie jest Prawdziwe: ONI NIE MOGLI GO NIE ZAMORDOWAĆ, GDYŻ BYLI SKAZANI NA ŚMIERĆ.
  Z Ochrony Żukowa, która pilnowała Stalina, PRZEŻYŁ tylko Rewolwerowiec przy Wzierniku. Prawdopodobnie Przysnął a gdy się Ocknął to Stalin był OSKALPOWANY a konferenci, po założeniu mu Peruki, pożegnali się z nim Głośno i udali do drzwi każąc Dyżurnemu podać Wodzowi herbatę. WZIERNIKOWY Widział, jak Bułganin zwinął Ochronę a Beria, Chuszczow i Maleńkow BILI obezwładnionego Stalina woreczkami z piachem na sznurkach, a skoro nie został też zwinięty przez Bułganina to znaczy, że nie frondowcy nie wiedzieli o nim.
  Według Mokojana to Stalina znalazła Kucharka Stalina po godz. 16 i ZAWOŁAŁA WSZYSTKICH, to jest oczekujące pod drzwiami Sypialni Stalina wezwane przez córkę Stalina Prezydium Komitetu Centralnego KWPb: STALIN LEŻAŁ W MUNDURZE NA DYWANIE, Z OBJAWAMI WYLEWU KRWI DO GŁOWY, I SPOGLĄDAŁ GROŹNIE…
  Według księcia Demidowa to Kucharka UNIEMOŻLIWIŁA Berii podmienienie Stalina III na IV, bo u nich Stalinów Bogato. Togliatti BOLAŁ nad renesansowymi praktykami włoskimi w XX-wiecznej Moskwie.
  W książce „Incydentu nie było, Gdańsk 2001” piszę, że Stalin musiał być zamordowany Tej Nocy, gdyż rano Stalin przekazałby Rekomendacje Światły Komitetowi Centralnemu – NIE FRONDOWCOM z Prezydium KC KWPb – a KC kazałby Generałom ARESZTOWAĆ Berię, Chruszczowa i Maleńkowa.

 149. Peryskop said

  Re nya skuter

  Proszę uważać :

  https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-elektryczny-skuter-eksplodowal-w-czasie-jazdy-dwie-osoby-w-s,nId,5373855

  ———-
  Mam benzynowy.
  Admin

 150. Peryskop said

  Re nya skuter

  Na szczęście Viarelli Enzo pędzony benzyną.

 151. Kar said

  re;144/pilne

  – i dobrze, b. dobrze. Baran! im wiecej baranow zejdzie pojdzie do piachu, tym reszta baranow ma szanse przejzec obudzic sie z letargu. Innego lekarstwa dla ciemnogrodu nie ma na polce rzadowej.

  Bedzie wiecej chleba dla reszty, nie-szczepanow..

 152. Yagiel said

  Wandaluzjo Szanowny, cóż ja mogę wobec pana, który wie, co widać przez wizjer i że rewolwerowiec przysnął… Opiera Pan cały wywód na tym, że rewolwerowiec przysnął ? I dlatego Skalpownicy go nie zabili ? Mało możliwe…
  No chyba że ten rewolwerowiec to był Chrustalow – kwestionuje Pan także słowa Radzinskowo o Chrustalowie? Ten rewolwerowiec to nie był Chrustalow, co „przysnął” ? Gdyby potem Chrustalow tak zeznał – uwierzono by mu? Zresztą wkrótce zmarł najzwyklej w świecie oczywiście…

  Ciekawe wydaje mi się to zdanie Pana, Wandaluzjo, zresztą już Tu znane: „bo u nich Stalinów Bogato” Otóż, myślę, jedno z dwojga: albo Beria nie wiedział, że zabija/ją Stalina/już/ III – możliwe to? albo Beria wiedział, że zabija Stalina/już/ III, więc NIkogo Ważnego: aktor ten nie miał Władzy, a już na pewno nie wzbudzał w Berji i drugich strachu !
  Zatem nieprawda, że Berja i drudzy musieli zabić Stalina III, by sami nie zginąć… Jest oczywiste, że Stalin/już/ III sam siebie nie obsadził w tej roli ani wyroków śmierci nie wydawał, prawda? Nie wchodzę już w tę możliwość, że i Berja był II lub III – operetka na Kremlu renesansowa ?

  Wybaczy Pan, ale Kucharka, wpuszczona przez rewolwerowca/Chrustalowa, gdy się ocknął, żeby zawołała wszystkich… – operetka. Jeśli to był Teatr na Daczy, to jednak nie operetka. Ktoś się przecież Kogoś bał ! I właśnie:

  Wandaluzjo Szanowny! Gdy kniazie zabijali Rasputina, to wiedzieli, że to Rasputin Jedyny; lecz gdy Berja+ zabijali Stalina III, to czemu w tajemnicy? przed kim? Wiedzieli, że to tylko Aktor, żadnej Władzy nie mający, prawda? Po co w ogóle ta Operetka rzekomo krwawa na Daczy ? Opinii publicznej się bali – ? W ogóle musieli się opowiadać komuś – milionom sowieckich cziełowieków – że zamienili Stalina na IV ? Zatem cały ten Operetka/Teatr na Daczy był zbędny!, jeśli to był Stalin III czy II:
  przed kim mieliby udawać, że boją się Aktora !? ALbo: dla kogo musieliby zagrać tę Operetkę ?
  Berja, widząc ruch ust „martwego” Stalina III, miałby w panice zacząć łasić się do niego ?? [to opowiadał ktoś inny, nie R.]
  Mam uwierzyć, że Berja nie wiedział, że to Stalin już III ? Ten Aktor po prostu zmarł w Odpowiedniej Chwili – wedle Kogo odpowiedniej ?

  Może więc dajmy sobie spokój z Operetką zabijania Aktora workami piasku na sznurkach, a zajmijmy się Tym/i, kto nakazał sekretnie rozgłaszać Tę Operetkę. Milionom sowieckich cziełowieków ona po nic – Stalin Umarł, jak Każdy Człowiek Umiera: to musiało nastąpić naturalnie – podejrzane byłoby nawet dla kucharek, gdyby ok. roku 1970 wyglądał cięgle na 65 😉
  Więc, Wandaluzjo Szanowny: był Jeden Stalin jak Jeden Beria czy Jeden Tuchaczewski, czy Jeden Putin – zgoda ? Bo tylko wtedy zabijanie go obarczone byłoby jakimkolwiek ryzykiem… A wobec Kogo? Ano wobec Kreatora Stalina:
  zupełnie jak Dyr Cyrku H. Dean w noweli Sienkiewicza wykreował Sachema na Gwiazdę w niemieckim city kolonistów – o dziwo – Chiavatta.
  No ale Dyr Cyrku KREML pierwszy by wiedział, że…
  Może Pan coś o tym /Dyrze/ serio napisać, Wandaluzjo Szanowny ?
  Wiadomo, że Stalin miał gruzińskie poczucie humoru i lubił śmiać się: prychając w wąsy 🙂
  Myślę, że do 1953, jeśli nie dłużej…

 153. Piskorz said

  re 141 A przecież Stalin obronił Europę przed nawałą hitlerowską „” A nie było odwrotnie…., ze to Niemcy uratowali Europę przed bolszewią..!! Bo uderzyli Niemcy / tzn uprzedzili Rosjan/ 2 tyg. wcześniej !! W innym wypadku
  Rosjanie weszliby w Europę… jak nóż w masło. Tyle x o tym tu pisałem !! A wujek Stalin doszedł do Łaby /Torgau/….”mało” Europy zajął.?!
  A ofiarom NKWD w Wiedniu /około 1000/ …to pomnika nie postawili?! A szkoda.
  A Stalinowi to- Szczecin też mamy do- zawdzięczenia. A ZANIM POWSTAŁA NRD…to- Stalin chciał zrobić tam olbrzymie kołchozy; ale był Ulbricht ze swoją kliką + KPD.

 154. osoba prywatna said

  Judoka wycofał się z igrzysk, bo miał walczyć z Izraelczykiem. „Nie chcę sobie brudzić rąk”
  https://nczas.com/2021/07/24/judoka-wycofal-sie-z-igrzysk-bo-mial-walczyc-z-izraelczykiem-nie-chce-sobie-brudzic-rak/

 155. JUDEN-SS Z HAREMÓW SULEJMANA WSPANIAŁEGO

  Ponieważ Bona WIEDZIAŁA, że Sulejman Wspaniały po podboju Magrebu uderzy na Włochy to Skontrowała oblężenie Oranu podbojem przez armię LUTERAŃSKĄ Powołża. Odejście armii Luterańskiej z Turyngii Karol V wykorzystał do pacyfikacji Związku Szmalkaldzkiego, wobec czego Sulejman musiał Główkować: BRONIĆ ASTRACHANIA CZY STUTTGARU ??? Wybrał Stuttgart więc Karol V poszedł Z TORBAMI.
  Sulejman uznał Zabór Powołża za NAPAD Iwana IV podczas traktatowej wyprawy z pomocą Polakom na Krymie NA KIJÓW. Napad nie udał się więc Iwan dostał się pod protektorat turecki, narzędziem czego była Opryczna, uważana za NAJOKRUTNIEJSZĄ POLICJĘ POLITYCZNĄ W HISTORII. Jak mówił Profesor Czapliński to Przez Niemcy Przeszła Po Raz Pierwszy Fama GROZY. Opryczna wprowadziła Carski Monopol Złota i SZUKAŁA GO a MAKABRYCZNA Pacyfikacja Nowogrodu była WYDZIERANIEM przez Opryczną dystrybucji złota. Odkąd Złoto było w Rosji monopolem tajnej policji.
  Po osiągnięciu tego celu i wejściu w struktury feudalne Opryczna wymordowała rodzinę carską, osadziła na tronie Oprycznika i dokonała SAMOROZWIĄZANIA. Ponieważ każdy Podejrzany o posiadanie złota był MAZANY SMOŁĄ to skarbiec Opyczny był NAJWIĘKSZY.
  Tego było jednak Postoprycznej za mało, bo zachciało się jej reformacji Niemieckiej czy Angielskiej dla grabieży Przebogatych monastyrów, ale ta uruchomiła mnicha Griszkę Otriepowa, który podając się za cudownie ocalałego carewicza Dymitra sprowadził na Postoprycznę Polaków.
  Dymitr był Najlepszym Carem a przeprowadzone przez niego reformy Zeuropeizowały Rosję. Nie trzymał się jednak tradycji rosyjskiej, co może być argumentem, że był synem Stefana Batorego i leśniczanki spod Grodna, gdzie rezydował król. Tytuł majestatyczny: NAJJAŚNIEJSZY I NIEZWYCIĘŻONY MONARCHA, Z BOŻEJ ŁASKI CESARZ I WIELKI KNIAŹ WSZECH ROSJI, WSZYSTKICH CARSTW TATARSKICH I INSZYCH MNOGICH KRAJÓW ZDOBYTYCH PRZEZ MONARCHIĘ MOSKIEWSKĄ PAN I CAR, świadczy że szukał wojny z Turcją, co spowodowało jego upadek i zapoczątkowało SMUTĘ.
  Podczas Smuty, czy może już za buntu monastyrów, Postopryczna przewiozła skarbiec Iwana Groźnego do tureckiej naówczas Kaczawy-Odesy, skąd finansowała napady tatarskie, handel niewolnikami i powstania kozackie.
  Osadzona przez Polaków w Moskwie dynastia Romanowów Nie Była Wroga Postoprycznej, która awansowała biurokratycznie. Ta kolaboracja trwała do powstania na Podolu sekty Frankistów, którą Katarzyna II wykorzystała do tajnej dystrybucji złota.
  Według posiadanych przeze mnie danych to Pomysłodawcą był Woter, którego Katarzyna zapytała, JAK UZYSKAĆ KIJÓW? na co Wolter, który nienawidził Burbonówi i arystokracji franuskiej podsunął jej szatański plan: „Załóż Pani tajne konta szwajcarskie obsługiwane przez Frankistów. Przez nie wykupisz władzę w Paryżu i zafundujesz rewolucję na sojuszu mieszczaństwa z chłopstwem. Wówczas burżuje francuscy zrealizują swe odwieczne marzenia o RENIE, wobec czego Prusacy będą musieli wycofać się z gwarancji dla Kijowa z II wojny śląskiej więc Rosjanie pobiją Polaków w Kijowie.
  W Ten sposób powstał NAJWIĘKSZY DIABEŁ, który nazywa się tajnymi kontami szwajcarskimi – do powołania przez Adolfa Eichmanna i Raula Wallenberga tajnych kont palestyńskich, obsługiwanych przez Juden-SS.
  Tego było jednak Katarzynie za mało, bo Wymyśliła zachodnia granicę Rosji NA ODRZE: http://wandaluzja.pl/?p=p_338&sName=wojna-polska// W tym celu trzeba było usunąć nazwę POLSKA tak jak Litwa i Ukraina, wobec czego wystąpiła z ciekawą tezą, że POLSKA MUSI ŚMIERDZIEĆ. Dziarsko też zabrała się do pracy. Kazała dostarczyć sobie tron Jagiellonów i przerobić go na WC. W Petersbrugu hydraulikami byli jednak tylko Polacy, więc gdy siadła nań w nocy to wyskoczył bagnet, który przebił jej woreczek żółciowy – jak napisano w Akcie Zgonu.
  O małpiej złośliwości Katarzyny świadczy jednak najlepiej plan Zakopulowania Niemców na Śmierć przez Frankistów. Po I rozbiorze Polski wielu Frankistów zostało uwolnionych przez zaborców z polskich więzień, którzy poprowadzili Wyznawców Kopulanctwa do Niemiec, co wiązało się z emigracją Opryszków z Odesy do Niemiec przez Galicję i Śląsk. Otóż to Zakopulowanie Niemców udałoby się niewątpliwie, gdyby nie Żelazany Kanclerz, który na podstawie śledztw w/s Wiosny Ludów wygnał wszystkich Frankistów, którzy mieli więcej niż jedną żonę do USA.
  Podczas wyprawy Napoleona na Moskwę Opyszki wywiozły skarbiec Opryczny z Odesy do zakupionego zań Nowego Jorku. Wobec tego car Aleksander I podjął śledztwo w tej sprawie, co opisał Mickiewicz w DZIADACH. Tytuł tego polskiego czy AMERYKAŃSKIEGO? Dramatu Narodowego pochodzi z Opowieści Dziadowskich, ale Mickiewicz sam był doświadczony tym śledztwem choć nie był bity.
  Według Komisariatu Żydostwa Rzeszy w międzywojennych Niemczech było 2 miliony Żydów-Nieżydów. Byli to Frankiści, którzy jako zasymilowani i nie przyznający się do żydostwa założyli armię żydowską na podstawie Aktu zakupu przez generałów pruskich od Żydów nowojorskich folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich.
  Akt ten miał być wstępem do Wschodniej granicy Niemiec z Izraelem na Missisipi. W II.WŚ Akt ten zaskutkował zagładą Armady DIEPPE (700 okrętów i statków) i klęską US Air Force z bitwie sycylijskiej z Regia Aeronautica i II flotą Luftwaffe ZE ŚMIGŁAMI W DUPIE. Wobec tego USA skapitulowały w Szwajcarii przed Juden SS, które dokonało okupacji USA jako HOLOKAUŚCI.

 156. Ale dlaczego? said

  Jeszcze raz o patologicznym systemie zdrowia w Polsce.
  Gdzie nie tylko zdrowie, ale też życie pacjentów „lekarze” mają w dupie:

 157. Lily said

  ZAUROCZENIE. CZYM pytam.CZYM ?.
  Posluchajcie CZYM!.

 158. Lily said

  BLOKADA.
  SZUKAJ.
  Robert M.a.k.l.o.w.i.c.z Polska odc 52
  „Gdansk, miasto w.o.l.n.o.s.c.i”.(bez kropek)
  Z.r.o.d.l.o; Robert M.a.k.l.o.w.i.c.z(bez kropek)

 159. Boydar said

  https://moto.wp.pl/indyjskie-skutery-elektryczne-ola-hitem-ponad-100-tys-zamowien-w-24-h-6664004370029312a

 160. podczaszy said

  Na stronie biskupów KEP ocenzurowano list biskupów na Wielki Czwartek, usuwając z niego akapit o Katolickiej Mszy Św Trydenckiej

  „Tak jak Eucharystia buduje i podtrzymuje w nas tożsamość kapłańską, tak też jest ona miejscem budzenia się wielu szlachetnych pragnień ludzi młodych. Każde powołanie, bardziej lub mniej dojrzewa w Eucharystii. Jej znaczenie w procesie budzenia i podtrzymywania powołań jest niepodważalne. Wielu młodych ludzi odnalazło swe powołanie właśnie w doświadczeniu liturgicznym. Wystarczy dziś wspomnieć rzeszę prezbiterów, których pragnienie kapłaństwa zrodziło się w Ruchu Światło-Życie i dziele Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. To poprzez nieustanną dbałość o liturgię, o jej piękno i szlachetność wielu z nas wchodziło na drogę kapłańskiego życia.

  Dziś także widać to w pewnej fascynacji liturgią sprawowaną w formie nadzwyczajnej [ Katolicka Msza Św Trydencka] .

  Niezaprzeczalny pozostaje fakt, że wielu młodych ludzi pociąga dziś taka dbałość o piękno celebracji eucharystycznej. Poszukują oni Chrystusa i pragną Go odkrywać w Kościele. To pragnienie musi być na nowo odczytane. Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że młodzi potrzebują głębi życia duchowego i formacji zakorzenionej w liturgii. Ta wrażliwość musi być przez nas zauważona i rozwijana. Trzeba dziś na nowo odkryć wagę duszpasterstwa służby liturgicznej, które jest miejscem odkrywania piękna życia z Chrystusem, jak również miejscem dojrzewania do odkrywania i realizacji powołania. Wielu młodych ludzi odczytuje Boże zaproszenie do życia w Kościele właśnie w liturgii. Trzeba im pomóc w dojrzewaniu do pełni powołania. To dojrzewanie nie może się jednak ograniczać tylko do nauki posługiwania, ale musi mieć charakter integralny, czyli ogarniać całe życie młodego człowieka.”

  Treść oryginalna:
  https://www.ekai.pl/dokumenty/zgromadzeni-na-swietej-wieczerzy-list-biskupow-polskich-do-kaplanow-na-wielki-czwartek-2021-roku/
  https://diecezja.waw.pl/7423

  Po cenzurze: Lipiec 23, 2021
  https://episkopat.pl/biskupi-do-kaplanow-na-wielki-czwartek-dziekujemy-za-wasze-zaangazowanie/

 161. podczaszy said

  piątek, 16 lipca 2021
  Papież Franciszek Bergoglio wyjaśnia motywy – czyli obecny dokument to tylko etap do całkowitego zakazu Katolickiej Mszy
  Rzym, 16 lipca 2021 r.
  http://breviarium.blogspot.com/2021/07/bergoglio-wyjasnia-motywy-czyli-obecny.html

 162. podczaszy said

  Milionerzy Katolicka MSza Św Trydencka

  http://breviarium.blogspot.com/2021/07/bergoglio-wyjasnia-motywy-czyli-obecny.html

 163. podczaszy said

  http://kontrrewolucja.net/wojskowosc/praga-zmienia-prawo-czesi-beda-mogli-uzywac-broni-do-obrony-siebie-i-innych

  http://kontrrewolucja.net/gip/potezny-wzrost-ceny-mieszkan-prawie-25-razy-drozsze-niz-15-lat-temu-polska-przebila-nawet-luksemburg-i-szwecje

 164. podczaszy said

  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/poznan-kobieta-wjechala-autobusem-mpk-na-trzypasmowke-pod-prad-wideo

 165. podczaszy said

  WIADOMOŚĆ DNIA Czy Śląsk zaprotestuje jak Francja? Za dwa tygodnie wielka manifestacja „Stop segregacji”

  Czy Śląsk zaprotestuje jak Francja? Za dwa tygodnie wielka manifestacja „Stop segregacji”
  24 lipca 2021

  Facebook
  Twitter
  7 sierpnia 2021r ulicami Katowic przejdzie się duża manifestacja

  Protestujący nie zgadzają się na segregację sanitarną i areszt domowy lockdown.

  – Data nie jest przypadkowa. Jest to związane z tym, że minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w połowie sierpnia jest duże prawdopodobieństwo kolejnej fali wirusa. Wszystko wskazuje na to, że znowu będą zamykać Polaków – mówi Grzegorz Hercuń, jeden z organizatorów.

  Czy Śląsk zaprotestuje jak Francja?
  W ostatnich dniach tysiące osób protestowało we francuskich miastach. Mieszkańcy sprzeciwiają się stopniowemu wprowadzaniu obowiązku szczepień preparatem na COVID-19 oraz wprowadzeniu zaświadczeń sanitarnych.

  Czytaj także: Protesty we Francji przeciwko obowiązkowi szczepień

  Ostatni duży protest w Katowicach miał miejsce w październiku 2020 roku.

  przemawiała m.in lekarz n med Anna Martynowska, która za swoje sceptyczne podejście do pandemii została zawieszona.

  Wśród protestujących były całe rodziny. Małe dzieci, seniorzy a nawet inwalidzi.
  – Jestem tutaj po to, żeby w imieniu tej części środowiska lekarskiego, a nie jest nas mało, tylko nie jesteśmy pokazywani w telewizjach głównego nurtu, żeby zaświadczyć o prawdzie. Koronawirusy były, są i będą. Nic się nie stało takiego, co upoważniałoby rządzący do powzięcia takich kroków. Jest to realizacja agendy 2030. Z medycyną nie ma to nic wspólnego – mówiła wtedy lekarz dr Martynowska.

  Doszło do nietypowego happeningu

  Grupa osób przebrana w stroje więźniów będąc w pozycji klęczącej, miała golone włosy na głowie. Ma to symbolizować czasy komunizmu, które zdaniem protestujących wracają, tylko opakowane w nowe pudełko.

  Po przemówieniach uczestnicy rozpoczęli przemarsz, który policja chciała zatrzymać, jednak protestujący przerwali utworzony kordon i spontanicznie spacerowali w okolicach Spodka.
  https://tarnogorski.info/czy-slask-zaprotestuje-jak-f/

 166. podczaszy said

  autocenzura biskupów JP2

  Episkopat biskupów usunął fragment dot. katolickiej mszy trydenckiej z listu wystosowanego przez biskupów polskich
  24 lipca 2021
  https://www.magnapolonia.org/episkopat-usunal-fragment-dot-mszy-trydenckiej-z-listu-wystosowanego-przez-biskupow-polskich/

 167. podczaszy said

  Protest rybaków wspieranych przez AgroUnię. Poważne utrudnienia
  24 lipca 2021
  https://www.magnapolonia.org/protest-rybakow-wspieranych-przez-agrounie-powazne-utrudnienia/

  24 lipca 2021
  https://www.magnapolonia.org/dziennikarka-umazala-sie-blotem-by-wygladac-bardziej-dramatycznie/

 168. NIE UDAŁO MI SIĘ WKLEIĆ KOREKTY BIEŻĄCZEJ NA STRONĘ: http://wandaluzja.pl/?p=p_380&sName=01.-archeo-architektura//
  Uważam to za Cenzurę internetową. Jeśli to jest faktycznie CENZURA to który Budowlaniec ZAPRZECZY MEMU UZUPEŁNIENIU?
  Cytuję:
  Krok z Krokowa-Pragi zbudował zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall a syn Chęsy Tryton anektował lewy brzeg Renu, gdzie zbudował wspaniałe romańskie katedry nadreńskie. Z tym wiąże się sprawa NAJWAŻNIEJSZA, bo budowa katedry w Trewirze, która była prawdopodobnie POWTÓRZENIEM hali SĄD na kieleckiej Karczówce, zbudowanej przez Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona.
  Chęsa został wygnany przez Erychtonosa do Krokowa-Pragi, gdzie zbudował sobie jako mauzoleum miniaturę Wallhali w Bydgoszczy w postaci rotundy-wieży św. WITA.
  Konchy-absydy architektury kolońskiej miały sens dla PÓŁŁUKÓW ze stali zbrojeniowej na wsporniki BĘBNÓW ze stalą Zbrojeniową dla KOPUŁ.
  Ponieważ katedra trewirska ma 3 ZAMUROWANE KOLUMNY GRANITOWE to znaczy, że miała być w systemie kieleckiego SĄDU, ale Tryton został Wypędzony przez Deukaliona, który kazał ukończyć katedrę w systemie filarowo-przyporowym.
  To pozwala nam iść DALEJ. Otóż Śnieżka z Pragi wysłała najmłodszego z braci Apisa na Lorda-Protektora osieroconego Horusa, z którym budował katedrę WENECKĄ w systemie kolumnowo-wieńcowo-kopułowym. Jednak Kar-k’Orfeusz z Kielc stali zbrojeniowej na Wieńce katedry weneckiej NIE PRZYSŁAŁ – wobec czego trzeba było ją ukończyć w systemie filarowo-przyporowym, co upowszechniło się jako architektura KLECIOWA.
  Z tej racji uważam Orfeusza za NAJWIĘKSZEGO ZBRODNIARZA ARCHITEKTONICZNEGO W HISTORII.
  WŁADCA PIERŚCIENI Tolkiena pochodzi od neolitycznej WALUTY miedzianej, nazywanej u nas Kabłączkami Skroniowymi, które kobiety nosiły jako zawieszki przy toczkach-kaszkietach – skąd KASA. Zwyczaj ten przyniosła do nas naddunajska kultura badeńska Erychtonsa z Bratysławy. Jego zięć Chejron z Płocka budował STONEHENGE, toteż to on był prawdopodobnie onym Władcą Pierścieni, ale miedź powinna pochodzić nie ze Słowacji, ale z KIELC

 169. Piskorz said

  Z beczki covidowej..Jetzt wurde dort/ tzn w Australii / einer Vermieterin auf der Online-Buchungsplattform Airnb gekündigt, die sich geweigert hatte, ihre Unterkunft an ein gegen Corona geimpftes Paar zu vermieten.””
  Takie dobrodziejstwo te szczepionki, że właścicielka lokalu do- wynajęcia…odmówiła zaszczepionej parze..!! To na platformie AIRNB dali jej bana, choć miała b. dobrą opinię!! ps Reszta na http://www.zuerst.de

 170. podczaszy said

  Genialne maja przedsoborowe katolickie katechizmy, katolickie obrazki, katolickie modlitewniki, katolickie pamiątki chrztu.
  wydawnictwo gerardinum
  https://gerardinum.pl/

 171. podczaszy said

  https://tarnogorski.info/jak-zachecic-do-szczepien-nowy-plan-rzadu-pieniadze-na-impreze-dla-gospodyn-wiejskich/

  24 7 21r
  Drodzy policjanci z okazji Waszego święta chcielibyśmy Wam życzyć samych bezpiecznych dni w pracy oby każdy z Was wracał do domu spełniony i dumny z tego że jest policjantem

  Oby bycie policjantem było na nowo powodem do dumy gdy Wy sami zrobicie porządek w swoich szeregach.

  Życzymy Wam mniej James’ów Bondów a więcej prawdziwych policjantów z powołania .

  Życzymy też większej determinacji w szacunku do swojej służby i munduru by policja nie była wykorzystywana do celów politycznych.

  Życzymy solidarności w Waszych szeregach przeciwko tym którzy hańbią mundur bo my wiemy że w pojedynkę nic nie zmienicie.

  Życzymy by witano Was z uśmiechem a nie wyzwiskami , by policjant był symbolem pomocy.

  Życzymy by Polacy znów czuli się bezpiecznie w Waszej obecności a nie odwrotnie.

  Życzymy rozwagi na jesień.

  Powtórzymy to kolejny raz POLICJA jest bardzo potrzebna ale bez bandytów w mundurach którzy czują się bezkarni. Tych trzeba rozliczyć i to się póki co dzieje w Prokuraturze w Cieszynie.
  https://tarnogorski.info/brutalnie-spacyfikowany-klu/

  Następnie wojewoda Wieczorek powołując się na badania naukowe stwierdził, że temperatura nie ma wpływu na transmisję wirusa.
  https://tarnogorski.info/wojewoda-slaski-zaszczepilem-swojego-syna-ktory-ma-12-lat/

 172. podczaszy said

  Patent na sól fizjologiczną zawierającą grafen
  https://www.docdroid.net/2A4gWVY/kr20200045648-pdf
  A co to za patent? Cóż, jest to roztwór soli fizjologicznej zawierający toksyczny grafen.
  https://www.orwell.city/2021/07/physiological-saline-containing-graphene.html

  Dlatego nie mogą już temu zaprzeczyć w żaden sposób, niezależnie od tego, co mówią fact-checkerzy czy co mówi telewizja. Zobaczymy, co powiedzą sędziowie.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/07/24/video-la-quinta-columna-patent-na-sol-fizjologiczna-zawierajaca-grafen/

  – Ricardo Delgado, biostatystyk i dyrektor La Quinta Columna.

  VIDEO (napisy angielskie): Physiological Saline Containing Graphene
  https://rumble.com/vk914j-physiological-saline-containing-graphene.html?mref=lveqv&mc=48pz1

 173. Głos Prawdy said

  Po stuleciach globalnej dominacji Wielka Brytania popełnia społeczne samobójstwo, nakazując milionom pracowników z sektora spożywczego, detalicznego i medycznego poddanie się kwarantannie w domu. Półki sklepów spożywczych w całym kraju są puste, a liderzy branży ostrzegają, że łańcuch dostaw żywności jest „zagrożony upadkiem”.
  Rząd Wielkiej Brytanii wymaga, aby wszyscy mieli przy sobie telefon komórkowy z oprogramowaniem NHS vid-19, które śledzi i rejestruje ich ruchy i lokalizacje w czasie rzeczywistym. Gdy dana osoba jest „pozytywna” za pomocą fałszywego testu PCR (który znacznie wzmacnia fałszywe wyniki), analizowana jest pełna historia ruchów tej osoby w celu ustalenia, jacy inni ludzie mogli być w pobliżu tej osoby w dowolnym momencie. Wszystkim, którzy kiedykolwiek zbliżyli się do tej „pozytywnej” osoby, wysyła się ping na aplikację w telefonie i nakazuje poddać się kwarantannie, usuwając ją z siły roboczej.
  Tylko w ostatnim tygodniu ponad 500 000 Brytyjczyków zostało „pobitych” i nakazano im pozostać w domu. W tym tempie, w ciągu kilku kolejnych tygodni pozostanie bardzo niewiele osób, które wykonałyby większość czegokolwiek. Zjawisko to nazywa się „pingdemią”.
  Skutkiem tego jest przyspieszony upadek sektora spożywczego, ponieważ nie ma już wystarczającej liczby pracowników do obsługi sklepów spożywczych, zakładów produkcji żywności lub do kierowania ciężarówkami transportowymi.
  Kwarantanna PCR zwiększa fałszywą naukę wymaganej kwarantanny
  Cały schemat jest oczywiście ogromnym oszustwem, ponieważ testy PCR, na których się opiera, to nic innego jak szarlatańska nauka. Testy PCR nigdy nie mogą być zgodnie z prawem użyte do określenia ilościowego miana wirusa, co oznacza, że ​​żadna diagnoza „zakażenia” lub „choroby” nie może pochodzić z testu PCR.
  Ale to nie powstrzymuje rządu przed użyciem testów PCR, aby nakazać milionom pracowników samouwięzienie we własnych domach. Dzieje się tak, nawet jeśli pierwotna „pozytywna” osoba, o której mówi się, że została znaleziona, nie wykazuje żadnych objawów (a zatem nie jest „chorą”).
  „Nick Allen, dyrektor naczelny Stowarzyszenia Przetwórców Mięsa, ostrzegł, że łańcuch dostaw jest zagrożony załamaniem, mówiąc, że niektórzy jego członkowie stracili nawet 10 procent siły roboczej” – donosi The UK Telegraph . Dokument informuje również:
  Łańcuchy dostaw supermarketów „zaczynają zawodzić”, ponieważ „pingdemia” wysyła tysiące pracowników do samoizolacji, ostrzegli w środę wieczorem liderzy przemysłu spożywczego.
  Półki sklepowe w niektórych obszarach były puste, a na stacjach benzynowych skończyło się paliwo, gdy aplikacja NHS Test and Trace zagroziła osłabieniem części gospodarki.
  Liderzy supermarketów powiedzieli, że istniejący krajowy niedobór kierowców ciężarówek zbliżył się do punktu krytycznego w związku z liczbami wysłanymi do samoizolacji przez aplikację.
  Półki były puste, zabrakło chleba, mięsa,owoców i warzyw w częściach Bristolu, Cambridge i Southampton.
  To planowane zniszczenie brytyjskiej gospodarki….
  Wszyscy jesteśmy tu świadkami planowanego zniszczenia Wielkiej Brytanii poprzez sztuczny głód i załamanie gospodarcze. Nie ma prawdziwego powodu, dla którego półki w sklepie spożywczym miałyby być puste, poza faktem, że rząd projektuje niedobory najbardziej lichych programów – nakazując ludziom pozostawanie w domu przez dwa tygodnie, ponieważ mogą, a ta osoba później uzyskała wynik „pozytywny” w kierunku VID w fałszywym teście PCR.
  Dzięki temu naciąganemu planowi urzędnicy rządowi Wielkiej Brytanii zdołali pogrążyć swój kraj w statusie trzeciego świata, konstruując sztuczny, wywołany przez człowieka kryzys, który może mieć jednak konsekwencje w świecie rzeczywistym.
  W imię powstrzymania VID Wielka Brytania najwyraźniej zamierza zmiażdżyć całą swoją infrastrukturę żywnościową.
  Podczas gdy wirus może sam zabić tylko 1% populacji, dodając toksyczne szepionki i wymuszony głód, rządowi Wielkiej Brytanii udaje się zabić dziesięć razy więcej.
  m.in. money.pl

 174. seler said

  niech żyje papież !
  niech żyje prezydent !
  niech żyje minister !

  niech żyją… będzie kogo yebać…

  Maria Elena – written by Lorenzo Barcelata. Los Indios Tabajaras Cover by Rob Bourassa


  ________

  no, cóż…

 175. Jan said

  Ks. Dominik Chmielewski: Wyłącz telewizję, zaufaj Bogu

 176. JanuszT said

  Nie wiem czy kierownik Marucha przepuścić mi to, al zaryzykuję…

  Grypa, koronaświrus, cóżeś Ty za pan? …

  Chciałem się z wami podzielić w temacie tych szczepień w Polin i samych „szczepionek”. Otóż na bank, ja na pewno się nie zaszczepię tą niezbadaną trucizną, którą rząd RP wciska nam na chama i w podły sposób, szantażując nas jebanymi maseczkami (ich przymusem noszenia!) (teraz tylko w pomieszczeniach zamkniętych, ale rychło to się może zmienić z powrotem na całą przestrzeń na powietrzu i w budynkach!), tak jakby to gówno miało ludzi ochronić przed tą pandemią bardziej plandemią i miało ludzi ochronić przed zakażeniem, a gówno prawda!. Tak samo można się zarazić tym całym koronawirusem mając maseczkę na twarzy i na nosie, jak mając odkrytą całkowicie twarz – czyli bez tej rakotwórczej maseczki. Z tego co wiem, czytałem o tym, to te pierdolone maseczki są nasycone rakotwórczą chemią, która może wywołać przede wszystkim raka płuc, astmę oskrzelowo-płucną, alergię i wielkie problemy z całym układem oddechowym a także wszelakie komplikacje z oddychaniem przez nos i usta! W tych maseczkach są metale ciężkie jak: – kobalt, ołów, aluminium (glin) i inne! Jaką parszywą kurwą i skurwysynem trzeba być, żeby z premedytacją to wprowadzić dla ludności, no nie tylko w żydowsko-masońskim Polin, ale na zajebanym, pierdolonym całym świecie, łącznie, ponoć z zacofaną nadal Afryką! Żeby debatować i podjąć dyskusję trzeba by najpierw przejść na temat szczepionek przeciw grypie i ich dostępem w Polin i na świecie. Bo to dużo może naświetlić i wyjaśnić w tym bulwersyjącym mnie temacie. Kto z Was ludzie prawi (niekoniecznie o poglądach prawicowych), ale ludzie rzeczywiście prawi i rdzenni Polacy, bo w pierwszej kolejności swój tekst piszę do właśnie takich ludzi prawdziwych Polaków moich rodaków. Otóż jak wiecie ci z Was, co śledzą media neoliberalno-lewackie w Polin i na całym świecie, bo praktycznie w telewizji takowych nie ma i nie uświadczych, jedynie, jeszcze, w internecie, to wiecie ludzie, że nagle w początkach plandemii w Polin (marzec 2020r), we wrześniu 2020r, w nowym sezonie grypowym, nagle zabrakło w aptekach szczepionek przeciw grypie, a dostanie ich, nawet na recepty graniczyło, wręcz, z cudem, tak, tak, tak było! Ja osobiście miałem recepty, dwie, na te szczepionki przeciw grupową, a mianowicie na: – francuski Vaxigrip oraz na holenderski Influvac. Pomimo usilnych zabiegów z mojej strony i wielkiej pielgrzymce po aptekach (w rejonie, w którym żyję i mieszkam jest około 20-25 aptek, nadal dużo, jak grzybów po deszczu!), to teraz uwaga!, prawi!, w żadnej z nich, pomimo, że z niektórymi ich właścicielami się znałem (może niekoniecznie do końca na niwie prywatnej, ale jednak!), to kurwa jebana, w ani jednej!!! [Sic!] Nie mogłem jej nabyć, tej szczepionki przeciw grypowej i musiałem się całować w dupę i lizać apteczne klamki😳🙄, co bardzo mnie zbulwersowało całą tą kurewską sytuacją! Nierząd RP zapewniał nas zainteresowanych, że, najpierw pierdolił nam wszem i wobec, że zakupił tych szczepionek 1,5 miliona, co było już wtedy śmieszną liczbą, gdzie w sezonie grypowym w Polin zapada na ciężką grypę (która nieleczona intensywnie może być nawet w tym pierdolonym XXI wieku i jak najbardziej śmiertelna!) (pomimo dostępnych szczepionek na nią) ok 12 – 15 milionów Polaków a na świecie może i z 1,5 miliarda ludzi! Od 2004r od września prawi ludzie zacząłem się szczepić systematycznie przeciw grypie, bo przedtem na tę kurwę wiele razy chorowałem i niekiedy dość ciężko z leżeniem w łóżku i napiszę wam, nie było mi wcale łatwo wtedy (bolesne antybiotyki w zastrzykach + silne inne leki w tabletkach, a nawet ciężkie inhalacje). Po 2004. rokiem ani razu nie zapadła na ciężką grypę, miałem epizody podobno grypowe, byłem poprzeziębiany, ale grypy nie załapałem, ni chuja! Następnie się okazało, że nierząd RP zwiększył zakup tych nieszczęsnych szczepionek przeciw grypie Anno Domini 2020 wrzesień – 2,0 – 2,5 miliona, i pomimo tego także jej nie zakupiłem, tej szczepionki, bo, ponoć, nigdzie w aptekach jej nie było! Tam gdzie mieszkałem (mniejsza o to gdzie). Wiem, że postkomuna żydowską i neoliberalną lewactwo w komplecie się wyszczepiło przeciw grypie i w bardzo szybki sposób przyjęli po obydwie dawki szczepionek na koronawirusa! Jak Millery, hołota z TVN-u, cała i z innych stacji medialnych, aktorzy, jak Wiktor Zborowski Żyd i postkomuch lewacki itp, śmierdzielstwo po tej linii! Czyli zakładam, że o tej konotacji, to bydło neoliberalno-marksistowsko-lewackie się zaszczpiło-wyszczepiło etc, itp. No tak to wyglądało i boję się, że jak nic nie trzaśnie – wojna domowa w Polin czy na świecie III WŚ! To nic się nie zmieni, a może być li tylko gorzej, bo już teraz jest bardzo, ale to bardzo chujowo! Ja osobiście od września 2020r cholernie uważałem na to, żeby się niezapierdolić tym całym grypiskiem i połowicznie mi się to udało, bo w całym sezonie 2020/2021 nie zachorowała na grypę i tym sam na tej kurwy powikłania. Ale niestety zaraz, ledwo, po nowym roku 2021 zapadłem na koronawirusa, na raczej, w moim mniemaniu, na to dziadostwo w średnim stopniu, ale przez 4 dni, w początkowej fazie choroby koronawirusa, nie mogłem się doczekać mobilnego badania Sanepidu, a nie byłem w stanie dojechać do nich, bo miałem od 37,7° Celsjusza do 38,0 °Celsjusza i byłem słabiutki jak niemowlę albo i gorzej i miałem trudności z dotarciem do łazienki na kubeł!?! Tak ta Kurwa (koronawirus ponoć) zwala mężczyzn z nóg, a jak wiadomo ludziom kumatym o męskiej płci, temperatura powyżej 37°Celsjusza to jest początek umierania i proszę mnie nie pierdolić, że jest inaczej! Kobiety gorączkę przechodzą łagodniej. Ja osobiście przeszedłem koronawirusa na własnej dupie od 10 stycznia do 20 stycznia 2021r, a to i tak nie było jeszcze koniec tej zarazy, bo ponownego testu na tę zarazę nie wykonałem, a jeszcze przez 4-7 dni to dziadostwo mnie trzymało okazując się mnie bardzo wysokim ciśnieniem skurczowo-rozkurczowym o wartościach od 180/110 mg słupka rtęci do 150/100 mm słp-rt, do osiągnięcia prawidłowych wartości 125/80 i 120/80… Dopiero po ok 30-35 dni doszedłem do siebke po tym trudnym w leczeniu gównie. No i do dzisiaj jest bez zakażeń u mnie koronaświrusem, a na grypisko jest trochę za wcześnie po raz kolejny zapaść (oby nie). Nie wiem, co przyszłość przyniesie u mnie co do tych zakaźnych infekcji, ba, co przyniesie to równo w ogóle w Polin. Czy czeka nas lockdown po raz enty i zastój wszystkiego, oby nie, ale trudno wyczuć co nam szykują rządzący w Polin i NWO na świecie!?! Jestem pesymistą w tym, jak wiele milionów ludzi w Polin i setki milionów, a może miliardów na świecie.
  Z poważaniem Janusz… Polin 24 lipca 2021r.

  * Sorry prawi, uczciwi ludzie za wulgarny mój język, ale inaczej się nie da tego napisać i na… trzeźwo.

 177. Francja przeciwko paszportom szczepionkowym i ograniczdeniom dla niezaszczepionych.

 178. Sydney ,ludzie maja dość i wyszli na ulice przeciwko narzuconym ograniczeniom „covidowym”.

 179. Francuzi poszli na całość w protestach przeciwko szczepieniom i reżimowi saniternemu.
  .

 180. Mediolan ludzie krzyczą „wolnośc, wolność\”.
  .https://twitter.com/i/status/1418972986191880201

 181. Piskorz said

  re 153 Jako uzupełnienie…Hitler chciał napaść na Rosję; ale plany była na rok 1943/44. !!! A że uderzył 1941…to „vis major”, czyli przygotowanie bolszewii do marszu na…Europę. wymusiło na nim to, co zrobił. ps No i pewność, że Japońce nie uderzą od Wschodu.. była dodatkowym bodźcem.

 182. Piskorz said

  re 179…i tak trzeba działać jak oni..!! Dał nam przykład….Bonaparte/teraz
  powiemy Francuz/.! Nie ma na co czekać..!

 183. JanuszT said

  Dziękuję drogi Kierowniku Wacławie za możliwość wypowiedzenia-napisania moich wypocin u Ciebie, drogi Wacławie. Gdzie indziej ch*u*…j*e nie pozwalają mi tego opublikować. Dobrze, że jest Pan Wacławie, życzę Panu Wacławie szczęśliwego życia dalszego, no i oczywiście stu lat życia dla Pana Kierownika. Serdecznie pozdrawiam Pana Kierowniku i ludzi prawych i uczciwych u Pana Wacławie…

 184. Yagiel said

  Spokojna pogodowo sobota, Słońce-błękit-zieleń w różnych odcieniach obfita.
  Słońce intensywne bardzo, ale dzień coraz krótszy, co smutne, ale źle będzie przy zmierzchach przed 19…
  Pełnia. Ciężka: Łuna wschodzi nisko i nie zerka za Wisłę w prawo – zerka na Zachód tylko ciut nad blokami.
  Wczoraj była Pomarańczowa, wznosząc się ciężko nad bloki i drzewa – jaka dziś…?

  Jaskółki jeszcze latają i świr-świr świrują – może virują?
  Ruch na mieście nieduży, słychać sygnały karetek czy straży. Wiatru nie ma – jak wczoraj – i jest nieco ciężko oddychać.
  Warto być jaskółką – mają czym dyszeć i hałasować. No i rowerzyści 🙂
  No i skuterzyści !
  Mam nadzieję, Marucho Szanowny, że nie łykasz muszek za dużo…

  Nie pamiętam, ile jest w roku tych niskich/ciężkich Pełni ?
  Słychać jaskółki – ani jednego nietoperza nie widziałem.

  Czy ktoś może potwierdzić, że dawnym-dawno rzeka Moskwa nazywana była Smorodina/Smorodinaja ?
  Wisła tu też dawniej inaczej była zwana.
  a nad… Łuna. Bo Łuna tu jest dawnaaa.
  Nic chłodu.

 185. Marucha said

  Re 184:
  U nas muszek praktycznie nie ma. Można jeździć z otwartą gębą. Co czynię, ujeżdżając skuterek, nie zapominając wszakże o rowerze i hulajnodze.

  Co do Wisły:
  Pierwsza wzmianka spisana po łacinie pochodzi z 7–5 r. p.n.e. i znajduje się m.in. w Historii naturalnej Pliniusza Starszego, który nazwał rzekę Viscla.
  Wincenty Kadłubek nazywał Wisłę Vandalus, wyprowadzając nazwę rzeki od imienia Wandy, a tę od wyrazu vanduo, oznaczającą w języku litewskim wodę, natomiast Jan Długosz nazywa Wisłę „rzeką Białą”.

 186. Yagiel said

  A! jakiś dziabełek pojawił mi się jako ikonka powitalna GOOGLE ? Nie pamiętam czy tylko dziś?
  I jest ten napisik rogaty pod daszkiem czewonymw stylu japońskim czy chinskim
  czy to w związku z igrzyskami w Tokyo ?

 187. JanuszT said

  Żeby ta cała żydowska Olimpiada w Japonii prawi je*b*n*e*ł*a także, modlę się za to. Ludzie nie mają co jeść a te q**oor***wy w igrzyska się bawią… 🙄🤮🤬😡💀….

 188. Marucha said

  Re 187:
  Ta Olimpiada to jakaś złośliwa parodia Igrzysk.
  Bez publiczności; aplauzy puszczane z głośników.
  Uczestnicy jak w więzieniu albo obozie,
  Maski, maski, maski….

 189. Yagiel said

  O! Rzeka Biała ! Bo płynie na Północ. Co by znaczyło, że x.Długosz znał przeszłość Rusi… Pierwotność Wajdału, skąd Wołga Czarna, a Dałgawa/Dźwina Biała do Morza Białego, bo na Północy… (dałem Tu niedawno linkę do Sundakowa/Ruska Szkoła Ruskowo Jazyka)

  Marucho Szanowny – ta nazwa rzeki Smorodina skojarzyła mi się z nalewką z czarnych porzeczek – zwanych smorodiny/smrodynie… śmierdzące (długo nie mogłem się przełamać, żeby je jeść. sok jest boski!)

 190. JanuszT said

  Drodzy gajówkowicze nasz rodak Marek Majcher w Bydgoszczy
  Czujny.pl

 191. Yagiel said

  ad Tokyo: igrzyska w KL Tokyo – Nowy Piedrolony Ład pokazują…
  myślę, że tylko po to są te koncentrazion-igrzyska
  tyle ludzi dało się zamknąć
  w namordnikach
  źle

 192. Piskorz said

  !!! Die Feuerwehrdirektion hatte allen Mitgliedern Zeit bis Ende Juni eingeräumt, sich impfen zu lassen. Nach Ablauf der Frist wurden nun Konsequenzen gezogen….Szczyt qurwicy w Grecji…dyr. Straż Poż. dała wszystkim czas do końca czerwc. na szczepienie się. Po upływie tego terminu.. wyciągną konsekwencje.!!

 193. Piskorz said

  !!! Dobrze jakiś Niemiec napisał na port….Zu befürchten ist vielmehr, dass nach „Bedarf“ weitere Mutationen aus den Hut gezaubert werden, „..więcej należy się obawiać, że według „ZAPOTRZEBOWANIA”…dalsze mutacje..z kapelusza zostaną wyczarowane”. !!

 194. seler said

  kurcze… pomyliły mi szie tematy…

  a, o co chodzi ? – aaa, o zarazę…
  no tak… mogłem pomylić tę
  szie… z tym numerem,
  że 19 ? co teraz jest
  [nie zdążę policzyć]
  tej fali…

  trzeba wajchę
  w te tryby

  LA PALOMA | PAN FLUTE AND GUITAR by INKA GOLD

  .https://www.youtube.com/watch?v=IrUbFvF8Lzk

  tą kropkę to mi złośliwie
  ktoś poprzyklejał…
  Gucio ?

 195. Piskorz said

  !!! Nawet Amerykanka, która rzeką Niger kajakiem zrobiła 1000 km do Timbuktu pisze w swojej książce tak; ” Wiem , że u podstaw dobrobytu mojej ojczyzny w wielu wypadkach leży wykorzystywanie biedy i cierpienia innych krajów.. Stojąc tutaj w Nakri……., czuję się winna już za samo bycie Amerykanką”. !! No Ameryki nie odkryła…ps Kira Salak ” Najtrudniejsza podróż”. B. dobra lektura,a ona b. dzielna sama w tym kajaku.

 196. seler said

  ja te kropki wydłubę…. nie, żeby tam
  kilofem… delikatnie
  spokojnie

  Flame Flamenco „Spanish Eyes / La Paloma” (RoseVideo)


  ______________

  dziękuję Adminowi i Czytelnikom,
  muszę podążać
  na urlop

 197. Lily said

  Re 190; Janusz T
  https://nczas.com/2021/07/24/terlikowski-domaga-sie-segregacji-sanitarnej-trzeba-podjac-decyzje-radykalne/
  Z.r.o.d.l.o; w.y.z,e.j.

 198. Lily said

  MYSLE, ze WYSTAPIENIE niejakiego
  Wojciecha Jablonskiego, to pomylka.
  To jest moja,prywatna opinia.
  Nagle, spadl nam z Nieba krzykacz :<))

 199. https://marucha.wordpress.com/2021/07/21/wolne-tematy-51-2021/
  Ad. 152:
  Jak Pan może pisać takie rzeczy? które pana dezawuują politycznie. To była ŚMIERTELNA walka Stalina III z Frondą, a Stalin był BOGIEM i nim jest, toteż implikowanie mu roli Pacynki jest Karygodne. Stalin był wprawdzie DOŻYWOTNIM SEKRETARZEM GENERALNYM WKPb, bo Gensekiem był Mikojan, ale Biurokrację trzymał Maleńkow, Partię Chruszczow, MSW Beria a Armię Bułganin, jednak oficjalne zamordowanie Stalin wywołało by REWOLUCJĘ i ZAGŁADĘ FRONDY, toteż Jedyną Drogą było OSKALPOWANIE WODZA, bo innej drogi obejścia Rozkazu Żukowa ZASTRZELENIA INCYDENCJONALISTÓW Nie Było.
  Proszę nie postponować się.

 200. Szanowny Panie, wczoraj stwierdziłem ZNIKNIĘCIE z mego bloga https://www.wandaluzja.pl// strony http://wandaluzja.pl/?p=p_402&sName=01-archeo-architektura// a dzisiaj http://wandaluzja.pl/?p=p_246&sName=43.-historiozofia// Prawdopodobnie ma to związek moją korektą bieżącą, którą załączam:

  NIE UDAŁO MI SIĘ WKLEIĆ KOREKTY BIEŻĄCEJ NA STRONĘ: http://wandaluzja.pl/?p=p_380&sName=01.-archeo-architektura//
  Uważam to za Cenzurę internetową. Jeśli to jest faktycznie CENZURA to który Budowlaniec ZAPRZECZY MEMU UZUPEŁNIENIU?
  Cytuję:
  Krok z Krokowa-Pragi zbudował zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall a syn Chęsy Tryton anektował lewy brzeg Renu, gdzie zbudował wspaniałe romańskie katedry nadreńskie. Z tym wiąże się sprawa NAJWAŻNIEJSZA, bo budowa katedry w Trewirze, która była prawdopodobnie POWTÓRZENIEM hali SĄD na kieleckiej Karczówce, zbudowanej przez Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona. Chęsa został wygnany przez Erychtonosa do Krokowa-Pragi, gdzie zbudował sobie na mauzoleum miniaturę Wallhali w Bydgoszczy w postaci rotundy-wieży WITA.

  Konchy-absydy architektury kolońskiej miały sens dla PÓŁŁUKÓW ze stali zbrojeniowej na wsporniki Bębnów ze stalą Zbrojeniową dla KOPUŁ.

  Ponieważ katedra trewirska ma 3 ZAMUROWANE KOLUMNY GRANITOWE to znaczy, że miała być w systemie kieleckiego SĄDU, ale Tryton został Wypędzony przez Deukaliona, który kazał ukończyć katedrę w systemie filarowo-przyporowym.

  To pozwala nam iść DALEJ. Otóż Śnieżka z Pragi wysłała najmłodszego z braci Apisa na Lorda-Protektora osieroconego Horusa, z którym budował katedrę WENECKĄ w systemie kolumnowo-wieńcowo-kopułowym. Jednak Kar-k’Orfeusz z Kielc stali zbrojeniowej na Wieńce katedry weneckiej NIE PRZYSŁAŁ – wobec czego trzeba było ją ukończyć w systemie filarowo-przyporowym, co upowszechniło się jako architektura KLECIOWA.

  Z tej racji uważam Orfeusza za ZBRODNIARZA ARCHITEKTONICZNEGO.
  WŁADCA PIERŚCIENI Tolkiena pochodzi od neolitycznej WALUTY miedzianej, nazywanej u nas Kabłączkami Skroniowymi, które kobiety nosiły jako zawieszki przy toczkach-kaszkietach – skąd KASA. Zwyczaj ten przyniosła do nas naddunajska kultura badeńska Erychtonsa z Bratysławy. Jego zięć, Chejron z Płocka budował STONEHENGE, toteż to on był prawdopodobnie onym Władcą Pierścieni, ale miedź powinna pochodzić nie ze Słowacji, ale z KIELC.
  Powtarzam, że ŻADEN BUDOWLANIEC TEMU ZAPRZECZYĆ NIE MOŻE.

  Proszę Pana, to jest już druga tego rodzaju sprawa. Rok temu ZNIKNĘŁY z tego bloga strony: ŻYDOWSKIE ODRODZENIE POLSKI i ANN BEN, a Pan odpisał mi, że NIE MA ICH RÓWNIEŻ NA SERWERZE. Pan ma Obowiązek Wiedzieć, KTO CENZURUJE MÓJ BLOG I PAŃSKI SERWER więc proszę o wskazanie go. Przypominam też, że zostało okradzione moje Konto Techniczne na Home.pl//

  Moja http://www.wandaluzja.com była Najpoczytniejszą i Najdroższą w USA, ale nie płacono mi, bo była zarejestrowana jako SĄDOWA. Gdy roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu to sprzedano ją dla HUAWEI’a, gdyż wejście na nią było przez planszę HUAWEI i jest w języku CHIŃSKIM. Tłumaczono mi, że jest rzeczą NIEMOŻLIWĄ, ABY MÓJ SERWER I MOJA DOMENA NIE WIEDZIAŁY O TYM.

  PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.

 201. osoba prywatna said

  Grafen w szczepionkach, czyli zbrodnia prawie doskonała
  https://anthony.neon24.pl/post/162834,grafen-w-szczepionkach-czyli-zbrodnia-prawie-doskonala

 202. revers said

  Ad201
  I tylko 3 do 10 lat zycia dla saszczepionych grafenem

  https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=pl&u=https://freeworldnews.us/wie-lange-muessen-die-geimpften-leben/?fbclid%3DIwAR3tWh3nbPQam6WaZXVXuJJLcVITyFfxJIUQtuaLRRz2Yryk9VSsJUEJcfo

  Sami wspolpracownicy who,onz zdrowia te masowe ludobojstwo odkreslaja.

  Dla inch jesters niepotrzebny zjadacz chleba.

  W dekalogu co innego maja wpisane, zrob miejsce naturze.

 203. osoba prywatna said

 204. Yagiel said

  ad Wandaluzja@199 – zdziwił mnie Pan Szanowny: nie jestem politykiem/tfu!/ ani jakimś profem politologiem! Ja tylko staram się myśleć, rozumieć. Czy to jest, jak Pan się wyraził, postponowanie się ? Można galopować, ale można też rysią – prawda?

  Jeśli był Mieszko I, potem Mieszko II i Mieszko III, to byli to kolejni ludzie, wnukowie kolejni: osobne ciała i umysły; a Stalin I, II i III miałby być politycznie/medialnie TYM SAMYM STALINEM. Temu nie dowierzam. Uważam, że jedno z dwojga:
  albo był jeden Stalin biologiczno-mentalny – nie wiem, czy aż „BÓG”, lecz ja tego Stalina Jedynego za pacynkę nie uważam
  (owszem, miał dublerów/dwojników, jak Putin ma, mogli być nawet łudząco podobni, wszelako nie rządzili, nie podpisywali)
  albo nikt by się Aktora, Aktorów nie bał.

  Operetka, o kt się opowiada, bez-krwawa operetka sensowna była tylko wobec Stalina Jedynego, który był śmiertelny
  chociaż nie posługiwał się lekarzami/wracziami nie polzowałsia/ i nawet apteczki nie miał – wystarczyło mieć człowieka, kt wszelkie jedzenie i picie pierwszy jadł i pił – co jednoznacznie wspiera tezę: chcesz być zdrowy – unikaj lekarzy (nie tylko Żydów)
  zatem nie wiem, w jakim sensie Stalin II i III mógł być BÓG – czy słowo ‚Stalin’ równało się słowu ‚car’ w uszach proletariatu?
  (Stalin powiedział kiedyś coś takiego matce, kt nie rozumiała, co synek robi na Kremlu…)
  Aktora wystarczyło zwyczajnie otruć „na podobieństwo udaru” – do tego wystarczył Berji Chrustalow – bez żadnej operetki.

  Powtarzam: jeśli Aż Tak Wieloosobowo zabijano Stalina, to Jedynego – jak Jeden Berja był i to zrobił.
  1 Maja podobno miał powiedzieć „Ja was wszystkich ocaliłem”

  Zasiejew-Rudenko: Stalina otruł Berja”
  Z-R mówi, że po Tajnym przemówieniu Stalina na polit-biuro (przy okazji XIX Zjazdu Partii/b), tj. ataku na Mołotowa za żonę Żiemczużinę-plotkarkę, zresztą Żydówkę, itd. o żydowskich zakusach na „nasz sawieckij Krym”
  wkrótce Stalin powiedział komuś – chyba szefowi Smiersz’a Abakowowi – „iszczitie bolszowo mengriela”, a ten powiedział to Berji i
  Beria zaczął działać morderczo/samoobronnie… Ciekawie mówi Z-R do pana dziennikarza Gordona.
  (choć chwilami gubi wątek…)
  Otóż Stalin III nie powiedziałby rozkazu „iszczitie bolszowo mengriela”, bo nie ma własnej woli, ma tylko rolę i kwestie do wypowiedzenia – napisane przez Dyra Cyrku czy jak zwać Tego Scenarzystę czy Tę – ?
  Wtedy Berja musiałby zabić Scenarzystę, a przecież był Żydem, nie nad-Żydem.
  Nad-Żyd szczułby kremlowca na kremlowca – ?
  Pomógłby Pan mi/nam Tu zrozumieć wyrażenie „balszoj mengriel” ? (nie wiem, czy dobrze zapisuję…) Jeśli Berja uznał ten rozkaz Stalina za wyrok śmierci na siebie, to dobrze byłoby rozumieć, kto to taki Balszoj Mengriel – ? po 2.30 min. filmu
  Ergo
  na koniec teraz: Pan Szanowny odebrał Berji, w wyliczeniu swym, nad-rangę wobec Stalina, Chruszczowa czy Mikojana
  dlaczego Stalin Jedyny nie zabił Berji ? Niepozornie jakoś czy oficjalnie w ramach „waprosa o jewriejach” ?
  Berja, okazało się wkrótce, śmiertelny był i nawet ubiwalny – dlaczego nie dla Stalina ?
  Berja mógł atrawit’ Stalina, a Stalin Berji niet ?
  w czym powód? w narodowości?
  względny przecież, gdy
  wkrótce i Berja
  tylko Żyd

 205. osoba prywatna said

  Jan Pospieszalski, Bodnar: TELEPORADA? W ten sposób NIE MOŻNA badać pacjenta! – Warto Rozmawiać

 206. novick said


  Lily
  said
  2021-07-25 (Niedziela) @ 02:00:05
  MYSLE, ze WYSTAPIENIE niejakiego
  Wojciecha Jablonskiego, to pomylka.
  To jest moja,prywatna opinia.
  Nagle, spadl nam z Nieba krzykacz :<))

  po prostu inaczej się nie da kiedy gro społeczeństwa śpi sobie śniąc stary już sen pt jakoś to będzię, bo jeszcze tak nie było coby nic nie było 😀 . Proponujesz w takiej chwili kołysanki i np skecze dla głuchoniemych patriotów pl ? 😛 Idea Olszanski&Osadowski polegająca na oddolnym organizowaniu się pozbawionym głównej centrali na zasadzie „wilczych watah” uważam za genialną ponieważ centrala jest zawsze możliwa do przejęcia przez wroga a po drugie do centralnego zarządu ciągną głównie ludzie spragnieni władzy i pieniędzy czyli osobowości dysfunkcyjne – narcyzy, psychopaci, opętańcy czy zwykłe nieroby przyjaciele przysłowiowego królika. Żeby rozpierdolić każdą partię, firmę itp to nie trzeba instalować tam żadnej agentury, wystarczy na generalnego dyrektora wepchnąć człowieka niekompetentnego żeby nie powiedzieć – głupka a zarazem tchórza i pozbawionego kręgosłupa moralnego. Ów w lot pojmie że drugiej takiej okazji w życiu nie będzie mu dane i zrobi dosłownie wszystko żeby swoją pozycje na stoltzu utrzymać czyli wykosi wszystkie osoby kompetentne mogące zagrozić jego pozycji a zacznie się otaczać durniami poprzestającymi na lizaniu tyłka dyrektorskiego i bezrefleksyjnym wykonywaniu jego zarządzeń i dyrektyw. Taka firma rozsypuje się szybko i skutecznie. To star i sprawdzona metoda

  pozdrav

 207. Lily said

  „JESTESMY NA KRAWEDZI CALKOWITEJ

  PRZEMIANY. WSZYSTKIEGO CZEGO

  POTRZEBUJEMY TO **** KRYZYS****,a

  NARODY SAME ZAAKCEPTUJA NOWY

  PORZADEK SWIATA”. NWO.
  David R. (w.y.z.s.z.a rasa) 1991 r.

  Wytyczne a.r.c.h.i.t.e.k.t.o.w, od NWO.
  1) Niszczenie p.a.n.s.t.w Narodowych.
  2) Zniszczenie Klasy S.r.e.d.n.i.e.j.
  3) Zakaz przemieszczania Sie.
  4) Likwidacja G.O.T.O.W.K.I.
  TO TYLKO 4 PUNKTY, z d.l.u.g.I.e.j listy.

  ZOBACZ,na YOUTUBE.
  21-A New World Order/Walter V.e.i.t.h

  „NOWY LAD Polski”, c.z.e.s.c.i.a
  s.k.l.a.d.o.w.a NWO?, k.t.o.r.e.g.o. s.y.g.n.o.t.a.r..i.u.s.z.a.m.i -byli
  J.a.r.o.s.l.a.w K, J.a.r.o.s.l.a.w G, Zbigniew Z.

 208. Boydar said

  „… zamiast chronić mniejszości, rząd Fideszu …”

  Ferdynand Kiepski zapytałby spokojnie – no dobrze, ale po co ?

  Znaczy się, po co chronić takie mniejszości ? Za żydowskie pieniądze (ukradzione oczywiście nam) można wykreować setki podobnych dziwolągów – chętni do wzięcia kasy zawsze się znajdą. Nawet gdyby zostali tylko muzycy.

  https://www.o2.pl/informacje/tysiace-ludzi-na-ulicach-budapesztu-protest-przeciwko-ustawie-o-ochronie-dzieci-6664800707271424a

  Więzienia są pełne, czy to w ramach ochrony ? Kogo przed kim ?

 209. novick said


  Jest wierny sobie nigdy wam
  Nie ujarzmiony zawsze trwa
  Nie jeden posiąść pragnął go
  Życiem przypłacił butność swą

  Uciekać by trwać Zabijać by żyć
  Wokoło wszędzie wróg Samotny musisz iść

 210. Boydar said

  „…osoby, które odmawiają przyjęcia preparatu na COVID-19 stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie. – Mówię to z pełną odpowiedzialnością, po pierwsze jako minister odpowiedzialny za gospodarkę …” – ob. Gowin

  Jeżeli nawet byłaby to prawdą (w co należy wątpić), to ani astra Zenka ani fajzer ani j&j etc. nie są preparatami na covid. A Sputnika p. minister przecież nie uważa, bo ruski.

  Uprzejmie proszę o jeden przykład, że owe „preparaty” uchroniły kogoś przed infekcją wirusową. Bo jak nie, to wypier’dalajcie Gowin, do Hajfy albo gdzie tam chcecie. Jedynym usprawiedliwieniem dla gowinowego funkcjonowania w życiu publicznym jest okoliczność, że od gowinowych (nie tylko, praca zespołowa) pomysłów wyziewają zdrowie i życie głównie żydzi. I szabesgoje też, co jeszcze bardziej słuszne. Bo bez szabesgoi żyd się w państwie nie zalęgnie ani nie przetrwa. O co nb. rzecz idzie.

  https://wiadomosci.wp.pl/gowin-chce-ograniczen-dla-niezaszczepionych-ci-ktorzy-sie-nie-szczepia-zagrazaja-tysiacom-polskich-firm-6664841631283968a

 211. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/onetkujawskopomorskie/koronawirus-falszywe-zaswiadczenia-o-szczepieniu-samorzad-lekarski-reaguje/td7lkbq,79cfc278

  Uważam, że na komentarze jest jeszcze za wcześnie – jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poza tym, mogą chronić tylko swoich.

 212. Marucha said

  Re 210:
  Ponieważ zdaniem Gówina niezaszczepieni zarażają zaszczepionych.

 213. novick said

  Daj spokój panie szanowny komentatorze @Boydar straszą na zaś, żeby nie próbować kombinować z kurvimi paszportami – to ich metody

  moim zdaniem te zasrane szczepienia mają jakiś mistyczny związek z elonowym starlinkiem który ma się aktywować już w sierpniu 😀

Sorry, the comment form is closed at this time.