Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydowska organizacja domaga się weta prezydenta w sprawie reprywatyzacji

Posted by Marucha w dniu 2021-07-24 (Sobota)

Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego wystosowała apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Domaga się w nim zawetowania niedawnej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, która może zablokować żydowskie roszczenia.

Organizacja twierdzi, że nasz kraj „stracił wielką szansę” na „wzmocnienie swoich relacji z polsko-żydowską diasporą”. [Już my, k*rwa, wiemy, co oznaczają „relacje” z Rzydolandią… – admin]

Projekt nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego został przyjęty przez Sejm w czerwcu. Zakłada on, że po 30 latach nie będzie można podważyć decyzji w postępowaniu administracyjnym z rażącym naruszeniem prawa, która była podstawą nabycia prawa lub stwarza uzasadnione oczekiwanie nabycia prawa. Na początku tygodnia Senat postanowił nieco zmodyfikować nowe prawo.

Senatorowie w swoich poprawkach wprowadzili między innymi modyfikację przepisu przejściowego. Dzięki temu strony postępowania otrzymają możliwość dochodzenia odszkodowania przed sądem cywilnym. Druga kluczowa poprawka rozszerza natomiast katalog przyczyn, których wystąpienie wyłącza możliwość stwierdzenia nieważności decyzji. Trzecia wydłuża z kolei vacatio legis do okresu trzech miesięcy.

Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego od początku wzbudza dużo kontrowersji wśród Żydów. Została ona skrytykowana zarówno przez władze Izraela, jak i liczne organizacje żydowskie liczące na odszkodowania ze strony Polski.

[A czego te kanalie nie krytykują? Nawet żeby im dupę wylizywać, to będą narzekać, że za mało intensywnie – admin]

Teraz głos w tej sprawie zabrał Gideon Taylor, dyrektor wykonawczy Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO). W rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” apeluje on do polskiego prezydenta o zawetowanie nowelizacji wspomnianej ustawy. Według Taylora, „Polska straciła wielką szansę, aby rozwiązać ten problem i wzmocnić swoje relacje z polsko-żydowską diasporą”.

– W ten sposób zostaje zamknięta możliwość rozwiązania krzywdy przeszłości. Zamiast tej ustawy Polska powinna przyjąć całościowe prawo, które przyzna wszystkich ofiarom i ich spadkobiercom kompensacje bez konieczności dochodzenia w sądach. Ostatnie ofiary Holokaustu są już bardzo wiekowe i zasługują na sprawiedliwość za życia – powiedział dyrektor WJRO w rozmowie z gazetą.

Na podstawie: rp.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 21 do “Żydowska organizacja domaga się weta prezydenta w sprawie reprywatyzacji”

 1. Marcin said

  Tak się dzieje jak nie powiesz dobitnie na samym początku słowa wy pier da lać!
  Tylko taki język do tych szumowin dociera.

 2. wanderer said

  To mendy.
  Kazdy spadkobierca ma prawo upomniec sie o swoje mienie. Kazdy, i nie ma tutaj wyjatkow. Jezeli nie ma spadkobiercow, mienie przechodzi na skarb panstwa.

  Zadnych wyjatkow. Wszystkich obowiazuje te same prawo

  A teraz informacja specjalnie dla zydow: WSZYSTKICH OBOWIAZUJE TE SAME PRAWO.

  Nikt nie bedzie ustalal specjalnych praw dla jednej grupy.

 3. Lily said

  „T.A.L.M.U.D ,o G.O.J.A.C.H”.

  Click to access Magazyn_261_06_HD_008.pdf

 4. Piskorz said

  re 2 Jezeli nie ma spadkobiercow, mienie przechodzi na skarb panstwa.”…ale do tych wujów nic nie dociera albo głupa palą ! A TYCH SPADKOBIERCÓW WCIĄŻ PRZYBYWA…niczym grzybów po deszczu.

 5. NC said

  Ustawa zakłada „że po 30 latach nie będzie można podważyć decyzji w postępowaniu administracyjnym z rażącym naruszeniem prawa, która była podstawą nabycia prawa lub stwarza uzasadnione oczekiwanie nabycia prawa”

  Tu nie chodzi o bezspadkowe mienie pożydowskie. Tu chodzi o zagwarantowanie, że polskie mienie publiczne rozkradzione przez cwaniaków w czasach tzw. „transformacji ustrojowej” nigdy nie wróci do Skarbu Państwa.

 6. NC said

  „Ostatnie ofiary Holokaustu są już bardzo wiekowe i zasługują na sprawiedliwość za życia”

  Światowy Kongres Żydów wymusił wielomiliardowe odszkodowania od państw, banków i firm.

  Gdzie są te pieniądze i dlaczego ostatnie ofiary Holokaustu nie zobaczyły z tego ani grosza?

 7. Zbigniew Kozioł said

  @4 Chyba tak, o to właśnie chodzi. Zadyma wokół jest chyba sztuczna. Pozwala nieco podnieść się w notowaniach PiS-owi, zbijają na niej niektórzy z Konfederacji, także Robert Bąkiewicz z Marszu Niepodległości. Ech, wolałbym bez nazwisk…

  Może warto tego posłuchać? .https://www.youtube.com/watch?v=oDZJG8AYDaE

 8. Listwa said

  A może nie ? Trudniej odebrać właścicielom niż odebrać państwu w naszych rekach.

 9. Wanderer said

  Re 4 NC,

  To calkiem prawdopodobne.
  Jesli tak, to czegos sie obawiaja. Chca przy okazji udobruchac wszystkich ktorzy na tym skorzystali.

 10. wanderer said

  Tak to widze. Czy slusznie, czas pokaze.

 11. Lolek said

  Ustawa jest kolejnym teatrzykiem dla gojów. W ostatnim akcie prezydent da weto. „Wicie rozumicie. Trudności obiektywne…”
  Wiele się musi zmienić by wszystko zostało po staremu.

 12. revers said

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=1001397417293049&set=a.816783022421157

  Ad3
  Nadreprezentacja pejsow W sejmie oraz wyciag z Talmudu

  „Dobytek Goyim jest jak pustynia bez właściciela, i każdy (Żyd) który go przejmie, posiadł go” – (Talmud IV/3/54b)
  „Wszelka własność innych narodów należy do narodu żydowskiego. Naród żydowski jest uprawniony do zabierania dóbr innych narodów bez skrupułów. Może postępować wbrew moralności, jeśli to jest korzystne dla niego lub dla Żydów w ogóle” – Schulchan Aruch Choszen Hamiszpat 348.
  „W czasie święta Cholhamoed zabronione jest dokonywanie spraw biznesowych. Ale dozwolone jest wtedy oszukać goja, ponieważ oszukiwanie gojów podoba się Bogu w każdym czasie. Schulcha Aruch Orach Chaim 539.
  „Każdemu Żydowi wolno wykorzystywać kłamstwa i krzywoprzysięstwo, by doprowadzić do ruiny nie-Żyda”
  – (Babha Kama 113a)

 13. Lily. said

  P.Robert Bakiewicz,co jak co,ale NA
  symbolach ZNA SIE, i je UZYWA.
  „TO NIE SLOWA, lecz SYMBOLE
  RZADZA SWIATEM”.
  Dla mnie R.B krotko mowiac jest NIEWIARYGODNY. Tyle w TEMACIE.

 14. Panie Wanderer, to jest bardzo piękne, co Pan głosi, ale spójrzmy na świat realnie. Nie wszystkich obowiązują te same ani takie same prawa, a niektórych nie obowiązują żadne.

 15. gnago said

  Wypada zaprosić i intensywnie edukować , na początek po zrozumieniu niech zadatkuje swoim majątkiem a,konto spłaty długów gminy żydowskiej wobec magnaterii i skarbu państwa za I RP

 16. Wanderer said

  Drogi Panie Burakzkartoflandii, pobijmy ich ich wlasna bronia w ramach praw ktore nam narzucili.

 17. czerwona@ said

  No nie wiem, może jestem żydem po jakiejś rodzinie, bo tak nienawidzę tego diabelskiego pomiotu jak oni nas, po prostu …. ich !
  Kilka osób tej nacji szanuję, pisarzy, ludzi kultury i sztuki, ale tych amerykańskich śmieci odsyłających biednych żydów z europy w czasie II wś zapalowałbym na żywca !

 18. D-T said

  Ktoś się napracował nad tym talmudem z #3 żeby wyglądał na skan starego pisma, ale zapomniał skleić warstwę tekstową z warstwą tła. Efektem jest możliwość kopiowania tekstu, co przy skanach nie jest możliwe. 😉

 19. revers said

  https://www.usatoday.com/story/news/nation/2021/07/23/jewish-artifacts-looted-holocaust-seized-ny-auction-house-feds/8070847002/

  nagle pojawiaja sie jak grzyby po desczu artifakty posmiertne z europy wschodniej, wszyscy umaczani w w dawnych demoludach w pejsatym g.nie, tj. Weger, Slowacja, Ukraina, Rumunia, Polskie zapomnilei przytoczyc, czy w osobnej 437 preambule?.

  Bedzie ze bulic trzeba bedzie, sam Kwasniewski odezzwal sie znowu no bulenie to nie taka ostaecznosc, ale Jedwabne i religia holocaustu to juz na stale powinna wejsc do historii polskiej i rozracunkow, co na jedno wychodzi placic charcz wybrancom do konca swiata, a obok holokaustycznych pieniedzy, jescze lichwiarskie dojda, a jest ich nie malo po 10 latch rzadow poprawnej, zjednoczonej prawicy i pis..

 20. UZA said

  „Ostatnie ofiary Holokaustu są już bardzo wiekowe i zasługują na sprawiedliwość za życia”

  Ofiary ? Zważywszy, że ten ich słynny Holokaust zakończył się wraz z wojną 76 lat temu, a żeby choć odrobinę ucierpieć, musieli się urodzić troszkę wcześniej , najmłodsi dobiegają już osiemdziesiątki. Polacy prześladowani nie tylko w czasie wojny ale także po niej ( a przecież wiemy jaka nacja obsiadła wtedy urzędy bezpieczeństwa i szeroko rozumiane organy ścigania) nie mieli szans na tak długi żywot. Najlepszym przykładem jest śp. Kazimierz Filipowicz ps.”Kord” (dzięki uprzejmości Admina, możemy o Nim poczytać w Gajówce), który urodził się w 1910 a zmarł w 1970. Żył tylko 60 lat ! Biedna Inka – znacznie krócej.

  Najprawdopodobniej ani my, ani Ż… nie doczekamy się sprawiedliwości za życia. Za to po śmierci – jak najbardziej: każdy dostanie dokładnie to, na co zasługuje. Cierpliwości !

 21. Lily said

  A, te 100 Euro co miesiac ?.

Sorry, the comment form is closed at this time.