Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Świadek z SBU opowie o zbrodniach kijowskiego reżimu

Posted by Marucha w dniu 2021-07-28 (Środa)

Federacja Rosyjska złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przeciwko Ukrainie w związku z jej działaniami w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej na Donbasie (ATO) oraz szeregiem innych przypadków pogwałcenia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Świadek z SBU

Nieoczekiwanie, istotnym świadkiem w sprawie może stać się zgłaszający gotowość do złożenia obszernych zeznań były oficer Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ppłk Wasilij Prozorow (na zdjęciu).

„Mogę bez problemu zeznawać jako świadek w sprawie uniemożliwiania działalności korespondentów w strefie ATO, porwań, tortur, bezprawnego pozbawienia wolności i pozasądowych zabójstw dokonywanych przez ukraińskich mundurowych. Mogę opowiedzieć o braku zamknięcia przestrzeni powietrznej nad obszarem działań ATO” – oświadczył Prozorow.

Były podpułkownik optymistycznie ocenia szanse rosyjskiej skargi na ukraińskie władze. „Uważam, że – jeśli trzymać się litery prawa – Rosja ma spore szanse na pozytywne rozpatrzenie swojej skargi, czyli uznanie przez ETPCz działań organów państwowych Ukrainy za przestępcze. (…) Nie sposób zaprzeczyć faktom niszczenia przez oddziały ukraińskie budynków mieszkalnych i obiektów krytycznej infrastruktury” – ocenia były oficer SBU.

Wasilij Prozorow był funkcjonariuszem SBU w latach 1998-2014. Pod koniec służby skierowany został do centralnego sztabu ATO, co pozwala zakładać, że posiada dokładne informacje na temat wydarzeń na Donbasie. W latach 2014-2015 kilkukrotnie przebywał na Donbasie, w pewnym okresie będąc zastępcą dowodzącego sektorem M prowadzonej przez Kijów operacji.

W 2019 roku ujawnił, że zaraz po rozpoczęciu wojny domowej na Ukrainie w 2014 roku zdecydował się z przyczyn światopoglądowych podjąć współpracę z wywiadem rosyjskim. Najgłośniejszą z ujawnionych przez niego praktyk władz ukraińskich było istnienie nielegalnych „więzień”, m.in. tzw. Biblioteki w Mariupolu, gdzie zatrzymani bez podstawy prawnej obywatele torturowani byli przez funkcjonariuszy SBU i członków neonazistowskich oddziałów ochotniczych.

Skarga państwowa

20 lipca władze rosyjskie złożyły do ETPCz skargę na działania Ukrainy, w której najistotniejsze punkty dotyczą zabójstw ludności cywilnej, dyskryminacji obywateli rosyjskojęzycznych, blokowania dostaw wody Kanałem Północnokrymskim, braku poszanowania wolności słowa oraz spowodowania zestrzelenia malezyjskiego Boeinga 777 (lotu MH17) z 298 osobami na pokładzie latem 2014 roku. S

karga złożona została przez szefa Wydziału Prawno-Międzynarodowego Prokuratury Generalnej FR Michaiła Winogradowa, który jest jednocześnie przedstawicielem Rosji w ETPCz.

Niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia trybunału w Strasburgu, już teraz można przewidzieć, że będzie się ona wiązała z trwającymi przez najbliższe kilka lat problemami wizerunkowymi Kijowa.

O faktach naruszania przez władze ukraińskie i nieformalne grupy zbrojne elementarnych praw człowieka w ostatnim okresie informowały międzynarodowe, pozarządowe organizacje ochrony praw człowieka. Swoje śledztwo prowadził też rosyjski Komitet Śledczy, który zgromadzone materiały przekazał ETPCz. Ewentualne odrzucenie skargi byłoby zaś wizerunkową porażką i czynnikiem delegitymizacji trybunału.

[A co ten Trybunał może obchodzić jakaś tam porażka wizerunkowa? Przecież w praktyce (niemal) każda instytucja, nosząca w nazwie przymiotnik „Europejska”, jest skorumpowaną bandą psychopatów. – admin]

MP
https://myslpolska.info

Komentarzy 8 do “Świadek z SBU opowie o zbrodniach kijowskiego reżimu”

 1. revers said

  dzis jak nigdy nic do Kijewa przylecial samolot szpital Bundeswehry i zabral na poklad do leczenia w BRD gmbh 15 ranionych zolnierzykow ukrainskich podczas operacji militarnych w Donbassie.

  Na zachodzie nie ma ofiar militaryzmu zachodniego a szczegolnie niemieckiego na wschodzie europy, saa tylko ranni podcza siepania, torturowania noworosjan siepacze ukrainscy.

 2. Olo said

  Kijowski reżim to nie tylko Ukraińcy. Ojciec chrzestny banderowskiego reżimu co prawda ma ukraińskie pochodzenie, ale cały czas siedzi sobie wygodnie w willi na Żoliborzu lub na Nowogrodzkiej. Udaje Polaka, a słynny filmik z kijowskiego majdanu wyraźnie pokazuje, że jest podstawowym filarem tej zbrodniczej formacji. Jeszcze gdyby się nie odzywał i tylko stał pośrodku ze swoimi chazarskimi i banderowskimi ziomalami, ale nie, on musiał się pokazać, wykrzyczeć swoją nienawiść do Polski i Polaków, zademonstrować po której stoi stronie. Czy ktoś kiedykolwiek widział tego gnoma, jak wykrzykiwał – Chwała Polsce? Jak już przyjdzie do rozliczania zbrodni kijowskiego reżimu, to mam nadzieję, że uczciwi i sprawiedliwi sędziowie nie zapomną o potworku z Żoliborza…

 3. novick said

  pewnie prawdziwy ród wygasł gdzieś na bezkresach wschodu a ukradzioną tożsamość dostał z przydziału jakiś bżydki żymianin

 4. Tak było od zawsze z tym „krajem”??? i tak będzie,zawsze wysługiwali się najgorszym elementom i najgorszym ideologiom/SS Galizien.Powstanie Warszawskie//obecnie dmuchanie i chronienie banderowskich liderów i ich wyczynów na Ukrainie służy …..pobratymcom ich chałatowych rządów z USA! Na Krymie zaplanowali bazę do ataku na Iran, już przystosowywali budynki tamże do koszar. Masowy protest mieszkańców Krymu temu przeszkodził.
  Bestialskie mordy na polskich niemowlętach , kobietach i starcach,na Wołyniu???będzie a nawet już jest zakazane mówienie o nich!!Niech ludzie wreszcie o nich zapomną, niech gniją po rowach , lasach i studniach.Wieniec „ku czci” parę lat temu od „polskiego” prezydenta został złożony na jakiejś miedzy w polu Pomnik UPA w Werchacie w POLSCE został za to odrestaurowany.Mam nadzieję, ze kiedyś staną z tymi pomordowanymi twarzą w twarz na sądzie Bożym. TO jest POLSKA 2021!!!
  Każdy kto nawet przypadkiem widział ofiary ukr.armii w Donbasie, i ma jakieś sumienie…a było kiedyś sporo filmów, rozerwane dzieci, kobietę zabitą w zaawansowanej ciąży,konająca kobietę na ulicy itp czy rozerwanego pociskiem starca na wózku inwalidzkim, zniszczone szkoły, przedszkola, szpitale, wodociągi, nie zapomni tego obrazu nigda….i ma jednoznaczne skojarzenie z Palestyną!!ten sam kierunek!!
  Ludzie w Donbasie próbowali gołymi rękoma powstrzymać czołgi które ich tratowały..Nie mieli nic innego do obrony.
  film od 1,25 minuty.
  .https://youtu.be/ZZz8L12rzV8

  .https://youtu.be/E6LeF8m2PoA

 5. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wspolpracownik-poroszenki-grozi-rzezia-w-donbasie/

  WSPÓŁPRACOWNIK POROSZENKI GROZI „RZEZIĄ” W DONBASIE

 6. Olo said

  Re. 4.

  Żydobanderowski reżim dobrej zmiany i polskojęzyczny Bandera z Żoliborza zrobili wszystko co tylko mogli, żeby kości polskich ofiar Ludobójstwa Wołyńskiego dalej gniły w rowach i dołach śmierci. I nie chodzi tu o blokowanie przez ukraiński IPN. On nie ma nic do powiedzenia. Bo gdyby polskie kości zostały odsłonięte, uczczone, przebadane i pochowane w grobach, to wtedy Kurduplowi nie udałoby się zbudować Polin, nowego państwa wyciętego z Polski i Ukrainy. Bo na kościach ofiar tego ludobójstwa nie da się nic zbudować. Trzeba byłoby czekać co najmniej ze 100 lat. A Kurduplowi się śpieszy, bo chce dożyć momentu, kiedy znienawidzona przez niego Polska przestanie istnieć.

 7. Ad.6 Pan Olo
  Kaczyński miał jeden moment, kiedy wydawało się że wreszcie przestaną tańczyć jak im zagra orkiestra zza Oceanu pod kontrolą „cudu naszych czasów” z pustyni Negew. Powiedział mianowicie „z Banderą do Europy nie wejdziecie”.I tu nakaz jak sądzę z ambasady żeby się zamknął.,Bezczelnośc pana Zełeńskiego, który zażądał odnowienia pomników UPA w Polsce , świadczy o tym że ten ruch jest specjalnie pompowany do wykorzystania do podjudzania na ruskiego sąsiada, oraz o tym że mają pełne poparcie i zachętę USA do rozwijania ,ochrony i uzbrajania ideologii banderowskiej.A Polacy zwłaszcza działacze kresowi, i rodziny pomordowanych mają milczeć,nie dopominać się o godne pochówki swoich krewnych.Pomija się rocznice Rzezi, blokuje pomniki /ś.p.prof.Pityński nie dożył postawienia swojego pomnika Rzezi Wołyńskiej w Polsce/.Lekceważy i deprecjonuje Bohaterskich Obrońców polskich kobiet i dzieci.Powinni spojrzeć w oczy tych biedaków,ginących za nic ,w straszliwych mękach!!Ale do tego, żeby to uszanować trzeba mieć SUMIENIE!!

 8. Lily said

  WILHELM S, brat F. K, z domu S.
  cioteczny dziadek.

Sorry, the comment form is closed at this time.