Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Będziemy mieli dokumenty, jak za niemieckiej okupacji. Prezydent Duda podpisał ustawę o dowodach osobistych z odciskami palców.

Posted by Marucha w dniu 2021-07-30 (Piątek)

Będziemy mieli dokumenty jak za niemieckiej okupacji. „Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dowodach osobistych z odciskami palców” – podało w piątek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

Chodzi o nowelizację ustawy o dowodach z dnia 8 lipca 2021 r. Skoro już będą odiski palców w dowodach, to znaczy, że będą je sprawdzać gdzie tylko się da.

Wdrożenie dowodu z odciskami palców jest podyktowane przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z 20 czerwca 2019 r. w sprawie poprawy zabezpieczeń dowodów osobistych obywateli Unii i dokumentów pobytowych wydawanych obywatelom Unii i członkom ich rodzin korzystającym z prawa do swobodnego przemieszczania się.

Możliwość wydawania dowodów osobistych zawierających odciski palców jest uzależniona od wdrożenia odpowiednich rozwiązań technicznych. W związku z tym ustawa wprowadza regulację, w myśl, której termin wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców ma być określony w komunikacie wydanym przez ministra właściwego do spraw informatyzacji w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw wewnętrznych.

Komunikat ten zostanie ogłoszony w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, co najmniej 14 dni przed dniem wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodów osobistych zawierających odciski palców.

W konsekwencji przyjętych rozwiązań ustawa z dnia 14 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw wejdzie w życie z dniem wdrożenia wyżej wymienionych rozwiązań technicznych.

Ustawa z dnia 8 lipca 2021 r. zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych ustaw wejdzie w życie z dniem 2 sierpnia 2021 r.

Przypomnijmy, że podobne „dowody osobiste” już kiedyś nam wprowadzono. Zrobili to Niemcy podczas okupacji Polski przez III Rzeszę, wprowadzając tzw. kenkarty ze zdjęciem i odciskami palców. Jak widać stare, sprawdzone praktyki podobają się unijnym i polskim władzom…

[Ale nie ma jeszcze (chyba?) w planie tatuowania numerów na przedramionach „obywateli” – admin]

Źródło: PAP
https://nczas.com

Komentarze 22 do “Będziemy mieli dokumenty, jak za niemieckiej okupacji. Prezydent Duda podpisał ustawę o dowodach osobistych z odciskami palców.”

 1. Wladca said

  A szkoda.Wszyscy sie tatuuja,to moze i Numerek tez..,
  Co to szkodzi,bedzie lepiej Mozna zlokalizowac Objekt i na wolnosci i w pudle..,Tak dla naszego bezpieczenstwa…

  ——
  Numerek to klasyka.
  Ale obecnie mamy jeszcze lepsze metody.
  Admin

 2. carlos said

  Cyt. Ale nie ma jeszcze (chyba)w planie tatuowania numerow na przedramionach „obywateli”-admin. Alez jest pesel ,wiec nie trzeba.

  ———-
  Jest, ale nie wytatuowany/wypalony/zaimplantowany.
  Admin

 3. kresowiak said

  czy to prawda ,że w szwecji zdechł michnik?

  ———-
  Prawda.
  Admin

 4. Maverick said

  Michnik zmarł i pewnie już jego dusza dotarła do wrót piekła. Podał i potwierdził to jego braciszek z Gówna.

 5. Lily said

  Prezydent „WSZYSTKICH” P.o.l.a.k.o.w.
  CZY JEST COS.CZEGO NIE PODPISAL?.

 6. Bodzio said

  We wczesnym PRL pobierali odciski palców przed wydaniem dowodu osobistego ale w samym dowodzie ich nie było.

 7. Bodzio said

  @Kresowiak

  Odszedł do domu ojca Belzebuba.

 8. UZA said

  „Ale nie ma jeszcze (chyba?) w planie tatuowania numerów na przedramionach „obywateli” – admin”

  To przestarzała technologia a my idziemy z postępem, więc będzie czip, a nie żadne tatuaże. Ludzie są dziś zresztą tak wytatuowani, że u wielu nie byłoby widać numerków. Czip, to co innego, bo przecież wszędzie można umieścić czytniki. Czy to już jest w planach – nie wiem (wiedzą planiści). Na razie nie ogłaszają, ale pewnie „przyjdzie na to czas” – jak śpiewała kiedyś Violetta Villas. Może się uda nie dożyć …

  ———
  Przestarzała.
  Ale działa na wyobraźnię. Nawet u tych, co nie wiedzą, co to jest czip.
  Admin

 9. Lily said

  POWOLANIE DO ZYCIA UNII EUROPEJSKIEJ
  BYLO KAMIENIEM WEGIELNYM POD
  NOWY PORZADEK SWIATA = NWO.

  TROJCA NWO
  N = NATO = Jedna Armia NWO.
  W = WHO.
  O = ONZ.

  CELE.

  * ZNISZCZENIE PANSTW NARODOWYCH
  *ZNISZCZENIE KLASY SREDNIEJ.
  TYLKO RULERS i NIEWOLNICY.
  „NIEWOLNICY’ POZBAWIENI WOLNOSCI,
  i WLASNOSCI.
  * OBROT BEZGOTOWKOWY.= co doprowadzi
  do c.a.l.k.o.w.i.t.e.g.o Zniewolenia.
  * ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIE.
  * ZAKAZ ZGROMADZEN.
  Jest Tych ZAKAZOW i NAKAZOW cala GAMA.

  „NOWY LAD POLSKI”.
  CZESCIA SKLADOWA NWO.
  S.y.g.n.o.t.a.i.u.s.z.e.
  J.a.r.o.s.l.a.w K, J.a.r.o.s.l.a.w G, Zbigniew Z.

  P.a.m.i.e.t.a.j.c.i, ze UNE ROBIA TO
  WSZYSTKO DLA Naszego „DOBRA”.

 10. Majster said

  Kenkarta ma 5 lat ważności, a dowód 10. Podziękujmy za tw Buzkowi i chazarskiemu AWS.

 11. Waldek said

  Ale powodzie na świecie mogąświadczyć o tym że odnaleźli tunele w których znajdują sie prawdziwi władcy tego świata i są zalewane

 12. ajmar said

  ”Jak za niemieckiej okupacji” – co to znaczy.. dlaczego jest to ujęte w czasie przeszłym?

 13. revers said

  No ale polska jest niby w NATO, a w 1939 byla w aliansie zachodnim z podobna gwarancja granic i zachowania zycia biologicznego narodu lub inne wspolczesne ponadnarodowe tajne grupy wplywow jak Davos, Bildberg, deep state.

  https://www.bitchute.com/video/1EiMKBnAkx91/

 14. revers said

  I ostatnia sprycie w potylice

  Właśnie w australi zarządzono twardy lockdown z użyciem wojska który będzie trwał dopóty, dopóki 70-80% społeczeństwa nie zaszczepi się.

 15. Olo said

  Od samego początku żydobanderowski reżim dobrej zmiany jest FAŁSZYWIE antyniemiecki. W rzeczywistości łączy ich wspólny mianownik, którym jest żydobanderyzm i skrajna nienawiść do Polski i Polaków. Wystarczy pojechać na Ziemie Odzyskane. Kurdupel i jego szajka zlikwidowali już prawie wszystkie pomniki, będące świadectwem II wojny światowej. Nie ma żadnych śladów po wojnie, niemieckiej agresji, kto tę wojnę wygrał, a kto przegrał. Nieprzypadkowo na te tereny kierowane są Ukry. Dostaną od reżimu prawa wyborcze, to zagłosują za przyłączeniem tych ziem do Niemiec. Z Hitlerem nie wyszło, to syjoniści wystrugali Kurdupla…

 16. Kar said

  – hmm, zaraz zaraz przeciez nowy dowod juz ma biometryczne dane (wymienialem w 2019, odciski palcow byly pobierane na elektornicznym czytniku i siatkowka oka). W czym dzielo, nie rozumiem?

 17. Ale dlaczego? said

  Pisiory w podskokach realizują rozkazy nwo-wskiej eu. Następnym etapem będzie zapewne znak bestii na czoło lub prawą dłoń.

 18. carlos said

  Dudus pospisal ustawe o odciskach palcow w nowych dowodach.

 19. Piskorz said

  re art A tak odnośnie prawdziwej okupacyjnej Kennkarty; miałem taką w ręku, jak mieszkałem na Mokotowie D…..ważna było do- roku 1948 włącznie.!!
  Ale z nich byli optymiści..!

 20. OutsiderR said

  „Będziemy mieli dokumenty, jak za niemieckiej okupacji.”

  Ależ jesteśmy pod okupacją. Od chwili penalizacji uboju przez rolnika (czy innego hodowcy) własnego świniaka,
  nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.
  Dokładnie tak samo było za okupacji niemieckiej.

 21. wanderer said

  Jest gorzej, Panie OutsiderR. Bo ludzie wiedzieli kto wrog i byli aktywni by go zwalczyc. Dzis to miekkie cipy ktorzy sie nie rozeznaja kto jest wrogiem. Jego obrona czy atakiem jest „byle tylko mnie to sie nie tyczylo” albo: „a coz my mozemy poradzic?”

 22. OutsiderR said

  ad 21
  Trudno się nie zgodzić.

Sorry, the comment form is closed at this time.