Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Klęska ministra Niedzielskiego pod Jeżowem

Posted by Marucha w dniu 2021-07-30 (Piątek)

W polskiej polityce nic nie jest w stanie mnie zadziwić, ale to nie znaczy, że wszystko rozumiem. Tajemnicą poliszynela jest, że w województwie podkarpackim sondażowe notowania PiS-u dość gwałtownie spadają. To mnie nie dziwi i nawet to rozumiem.

Województwo podkarpackie uchodzi za twierdzę PiS-u i doszło tu do zbiegu dwóch fenomenów. Otóż tak się złożyło, że w gminach z bardzo dużym poparciem PiS-u jest jednocześnie najmniejszy procent ludności zaszczepionej przeciwko koronawirusowi. Właśnie tej zależności nie rozumiem. Jednak okazuje się, że jeszcze bardziej nie rozumieją tego przywódcze kręgi PiS-u.

Od wczoraj rozchodzi się informacja, że w gminie Jeżowe w powiecie niżańskim jest najniższy w Polsce procent zaszczepionych. Trzeba dodać, że w tej gminie w wyborach parlamentarnych PiS uzyskuje jeden z najwyższych wyników w Polsce.

Minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił wybrać się do Jeżowego. Wizyta okazała się blamażem i skończyła się kompromitacją. Wprost nie mogę się nadziwić głupocie tych, którzy tę wizytę organizowali. Zastanawiam się co ja bym zrobił w takiej sytuacji.

Decyzja o przyjeździe do Jeżowego była tyle odważna, co i ryzykowna. Powiedziałbym, że to działanie w moim stylu. Jeśli byłbym przekonany, że mam rację i działam w słusznej sprawie, to taka wizyta i stanięcie twarzą w twarz z mieszkańcami oraz trudna, ale szczera dyskusja pewnie nie zmieniłaby od razu postawy mieszkańców gminy niechętnych szczepieniom, ale na pewno pokazałby, że władza ma szczere intencje, nie okłamuje i nie manipuluje. Przecież to są główne zarzuty wobec rządu ze strony tak zwanych antyszczepionkowców.

Tymczasem pan minister przyjechał, spotkał się z lokalnymi politykami PiS-u i nie było w ogóle mowy o jakimś spotkaniu z większą grupą mieszkańców. Ministrowi towarzyszyła duża grupa policjantów wśród których byli w cywilnych ubraniach policjanci z Niska, rozpoznani przez mieszkańców Jeżowego. Ci mieszkańcy od razu zadali sobie pytanie kogo w Jeżowem boją się politycy PiS-u, skoro chroni ich tak liczna i uzbrojona obstawa policji, a przecież przyjechali do swoich?

Odpowiedź nasuwa się sama. Jakby tej kompromitacji było mało, to minister Niedzielski i czołówka polityków PiS-u z województwa dali sobie zrobić serię zdjęć, gdy obradowali bez masek na twarzy. Czyli w efekcie wyszło na to, że minister i czołówka polityków PiS-u z województwa przyjeżdżają przekonywać do szczepień, ale nie chcą spotkać się z tymi, których powinni przekonywać i chronią się przed nimi za kordonem policji. Dodatkowo obradują między sobą bez masek za co powinni sami siebie ukarać mandatami i w końcu wynoszą się jak niepyszni, żegnani obelgami wykrzyczanymi przez mieszkańców i przeciwników szczepień, którzy przejechali do Jeżowego. Jak można być tak głupim?

Politycznym beneficjentem tego żałosnego wydarzenia stał się poseł “Konfederacji” Grzegorz Braun, który musiał mieć dobrą zabawę przedzierając się przez kordon policji, robiąc zdjęcia pisowcom bez maseczek i patrząc jak uciekają z podwiniętym ogonem. Z resztą z pewnego dystansu mogło to wyglądać wręcz na ustawkę, zrobioną dla Brauna. Słyszałem, że poseł Braun to chytrus, więc pewnie nie wchodzi w grę opłacenie przez niego tej ustawki polityków PiS-u. Zatem wygląda na to, że minister Niedzielski i czołówka PiS-u z województwa wzorowo odegrała rolę pożytecznych idiotów.

Można sobie kpić z tego na różne sposoby. Sprawa ma jednak i wymiar bardzo poważny. Wizyta Niedzielskiego w Jeżowem pokazuje, że pisowski rząd w sprawie epidemii nie mówi prawdy, nie wie co robić, więc rządzi chaos, jak podczas wspomnianej wizyty. To wydarzenie na pewno nie zachęci do szczepień, a zwiększy nieufność.

Zastanawiają mnie polityczne konsekwencje tego i tym podobnych wydarzeń. Czy to sprawi, że zaufanie do pisowskiej władzy jeszcze bardziej spadnie? Prawdopodobne, ale cały czas nurtuje mnie myśl, że wcale tak być nie musi i może się okazać, że w kolejnych wyborach parlamentarnych w gminie Jeżowe PiS znowu będzie miał jeden z najlepszych wyników w Polsce. Gdyby tak się stało, to bym się nie zdziwił, ale za cholerę nie potrafiłbym tego zrozumieć.

A Państwo znacie takie sytuacje jak w gminie Jeżowe?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Zrozumieć „logikę” Polaków jest zadaniem niewykonalnym. Nie sposób bowiem jest zrozumieć procesy mózgowe, którymi rządzi chaos, ignorancja i  kołowacizna.
Admin

Komentarzy 17 do “Klęska ministra Niedzielskiego pod Jeżowem”

 1. marju73 said

  „Pisowski rząd w sprawie epidemii nie mówi prawdy.” To oczywiste że łotry i bandyci nie mówią prawdy. „Pisowski rząd () nie wie co robić.” Bydlaki właśnie wiedzą co robić, mówią o tym co będą robić i to robią.

 2. Roman B said

  Tu nie ma co dywagować! Zaskakuje mnie naiwność autora-„(…)może się okazać, że w kolejnych wyborach parlamentarnych w gminie Jeżowe PiS znowu będzie miał jeden z najlepszych wyników w Polsce”. PiS wie ,że dojedzie choćby metr dalej tylko wtedy gdy coś da… Trzeba zrozumieć ludzi w tym bandyckim kraju, że żyliśmy od 89 roku (zdrada) jak niewolnicy, zarabiając jak niewolnicy, będąc łupionym i okradanym jak niewolnicy. Dziś dzięki bilionowym długom JEST W PORTFELU LEPIEJ! Ludzię będą się szczepić, być może umierać na wskutek braku służby zdrowia (znów na jesień padnie) a i tak PiS PRZETRWA, PiS DA! Jesteśmy na ostatniej prostej-za zakrętem ściana…

 3. revers said

  Za to w Grodzisku Mazowieckim Niedzelski i jego grupa prowokatorów odniosła zwycięstwo , przez zatankowanie miejscowego punktu szczepień.

  Jeśli te same osoby ze służb bezpieki udają ze szczepią ministra zdrowia, a potem biorą udział za antyszepionkowcow w grodzinkim rozboju punktu uzdrawiania i to lepiej rozdmuchuje się w mediach, to osiągnął Niedzielski zwycięstwo bezapelacyjne, zwłaszcza ze ilość zaszczepionych jest nie mała.

  Jesienny lockdown nie mniej dotkliwszy jak pozostałe lockdowny coraz bliższy.

 4. błysk said

  Sprawa jest prosta i dziwię się ,że taki m spec jak Andrzej Szlęzak tego nie dostrzega. Otóż nie ma na kogo głosować . Powiedzmy,że upada rzad PIS-u i odbywaja się wybory. Kogo zatem wybrać . Ani PO ,ani PSL ,bo to złodzieje i targowiczanie .Lewica jest oczywiście nie do przyjęcia. Konfederacja ,rozbita na kilka frakcji ,także nie .Więc albo zbojkotować wybory albo … wybrać PIS.

 5. realista said

  Błysk, Gdyby tylko Konfederacja była rozbita na frakcje, to byłoby pół biedy. Oni jednak NIESTETY czasem się dogadują, a jak się dogadają, to miej nas Panie Boże w swojej opiece!

  Ostatnio się dogadali, że składki na NFZ mają być dobrowolne, wszystko zgodnie z Braunowskim, czy jak kto woli Owsiakowskim, róbta co chceta. Jeśli by to zrobili, to zaraz upadłoby NFZ, bo bogatsi i zdrowsi się wyniosą, i finanse się załamią, Braunowi i Korwinowi w to graj, liberałom też, bo płatna służba zdrowia to złote żniwa. Czyli może upaść to jeszcze, czego liberałowie nie zniszczyli po 1989roku.

  Tak się zastanawiam, czemu Braun z Owsiakiem nie założą wspólnej partii? Bosak by pewnie też przystał, a Korwin to już na pewno miałby legitymację nr 1. Mentalność podobna, ideologia prawie taka sama, no może Owsiak musiałby się ochrzcić, ale czego się nie robi dla sukcesu? A i USr aelici by pewnie przychylnym okiem spojrzeli licząc na złote żniwa w służbie zdrowia, dokładnie jak w USA, gdzie opieka medyczna jest najdroższa na świecie a długość życia prawie jak w 3cim świecie jeśli chodzi o bardzo znaczną część społeczeństwa. To jest przecież ideał liberalizmu!

 6. UZA said

  „Otóż tak się złożyło, że w gminach z bardzo dużym poparciem PiS-u jest jednocześnie najmniejszy procent ludności zaszczepionej przeciwko koronawirusowi. Właśnie tej zależności nie rozumiem.”

  Ja z kolei nie rozumiem, jak Szanowny Autor może nie rozumieć. PiS zawsze był zdany na elektorat przywiązany do tradycji, konserwatywny, choć może niezbyt zorientowany w zawiłościach tego świata. Próba pozyskania innego elektoratu (słynna „Piątka dla zwierząt”) spaliła na panewce. Słabo zorientowany elektorat postępacki został już dawno zagospodarowany – najpierw przez SLD, potem przez PO i mniejsze formacje w rodzaju inicjatyw Pana Biedronia, Pana Petru czy Pana Zandberga. Te masy wyborcze są dziś formatowane przez uniwersytety, duże portale internetowe oraz influencerów (młodzi) albo TVN (seniorzy). Oczywiście – zgodnie z zaleceniami swoich guru – wszyscy oni są fanatycznymi zwolennikami reżimów sanitarnych i wyszczepień a także genderyzmu, „kontroli urodzin” i dekarbonizacji.

  Sceptyczni wobec „Pandemii”, „szczepionek” oraz segregacji sanitarnej są natomiast ludzie przywiązani do tradycji, a zatem także do takich starożytnych pojęć jak logika, prawda, wolność . To właśnie ci ludzie alergicznie reagują na jakiekolwiek formy przymusu, zniewolenia. Bardziej ambitni i radykalni popierają Konfederację, ale to mały kawałeczek demokratycznego tortu. Większość stada widzi wybór tylko pomiędzy PiS i PO (Pan Hołownia to oferta w ramach Systemu). Tak zresztą miało być – według ustaleń magdalenkowych ojców-założycieli. Problem w tym, że wtedy siły były wyrównane i obie mafie musiały się dogadać i podzielić strefy wpływu. Teraz sytuacja się zmieniła. W górę poszły notowania bandy postępackiej a alternatywna banda „katolicko-patriotyczna” pikuje w dół. W środowisku mafijnym zwycięzca bierze wszystko i nie ma litości dla przegranych.

  Osobiście uważam, że najlepszą rzeczą, jaka mogła się nam przydarzyć w dobie Operacji „Pandemia”, jest słaba władza, która spaliła za sobą wszelkie mosty i nie ma już żadnego, choćby pozornego, zaplecza za granicą. Tylko dzięki temu możemy jeszcze jakoś dychać i nawet czasami uda się komuś wygrać w sądzie (bynajmniej nie dlatego, że miał rację, ale wyłącznie z tej przyczyny, że sędziowie nie lubią „kaczystów”). Gdyby władzę przejęła konkurencyjna banda, mielibyśmy przymusowe szczepienia i przymusową eutanazję a także wyłączenia dostaw prądu i gazu w zimie – w ramach ratowania klimatu. Kazaliby nam spać w maseczkach i drony zaglądałyby ludziom do mieszkań przez okna. Dla śpiących bez maseczki – długoletnie więzienie i konfiskata mienia. To samo dla zbrodniarzy palących w kominkach i niesegregujących śmieci. Rozwiązania te poparłyby wszystkie sądy i trybunały oraz Unia Europejska.

  Pisowcy czuja pismo nosem i wykonują rozpaczliwe ruchy, żeby utrzymać się na powierzchni. Gdyby mieli choć trochę oleju w głowach, toby ludziom popuścili, bo przecież i tak nie mają już nic do stracenia. Oczywiście , nie wiemy jakie cyrografy mają na nich globalni psychopaci, ale przecież wszystkiego można się dziś wyprzeć, a kłamać chyba potrafią…

 7. realista said

  > Osobiście uważam, że najlepszą rzeczą, jaka mogła się nam przydarzyć w dobie Operacji „Pandemia”, jest słaba władza, która spaliła za sobą wszelkie mosty i nie ma już żadnego, choćby pozornego, zaplecza za granicą

  To, co robi PiS robią i inne rządy, scenariusz jest ten sam i dokładnie ta sama frazeologia oświadczeń, więc pewnie u nas są one tylko odczytywane. Scenariusz „pandemii” nie jest pisany przez Niedzielskiego, czy wcześniej Szumowskiego, ale gdzieś zupełnie indziej. Nawet Putin się najwyraźniej bardzo boi, choć ma środki, żeby cały US rael zamienić w popiół.

  Problem polega na tym, że władza słaba jeśli chodzi o wsparcie wewnętrzne ulegnie jeszcze łatwiej szantażowi, a potem globalni architekci wymienią ją na innych pajacyków w rodzaju Konfederacji, która przyznajmy ćwierka ostatnio nie tylko z tradycyjnie owsiakowego klucza róbta co chceta, albo jak kto woli z liberalnego – ups teraz to się nazywa wolnościowego — ale też z globalistycznego potępiając np. … Łiukaszenkę — nikt przy zdrowych zmysłach sam by czegoś takiego nie zrobił. Widać jednak nie widzą innego wyjścia, jak ćwierkać za globalistami.

  Sam się zastanawiam, cz mimo wszystko PiS nie jest najmniejszym złem i czy Braun — przyznajmy użyteczny idiota w rękach KO do tego z pomysłami typu wykończenia NFZtu — nie robi złej roboty odbierając PiSowi resztki oparcia.

 8. Wladca said

  Czy P.T .“Wyborcy“ wiedza ,ze sa stadem baranow skazanych na rzez?Ci w Jezowem to ludzie madrzy,bo wiedza,ze szczepionka to …Kostus,ha,ha,ha ,ktory w programie m.Ogorek namawial do…szczepienia!
  To Tak jakby wlascicielem warzywniaka byl p. Robak!
  Nomen-Omen.Ale rzeczywiscie, poza Pisem w polskim parlamencie nie ma duzo do Wyboru,to glosuja.A gdyby tak,pozaparlamentarnie przemowil towarzysz Mauzer?
  Mauzer,to lepiej mit Kostus,Trzeba jednak miec jaja i myslec samodzielnie..no,zajarzylo w kiepele?

 9. Marek said

  Tu macie szanowni napisane dużymi literami, jak traktować parcha z ministerstwa chorób.
  Polecam przynajmniej pół godziny posłuchać, nabierzecie odwagi cywilnej, jeśli brak.

 10. Lily said

  Re 9;Marek
  Panie Marku.
  D.L.O.N ZACISNIETA, w PIESC.

  KTO TAKICH SYMBOLII UZYWAL?.

  P.r.o..s. z. e TO SPRAWDZIC. Koniecznie.

  „CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI”.

  O TYM, przekonany JEST, p. J.K( z.W.S/R)

 11. Olo said

  Frankijski bydlak ma odwagę, że sobie jeździ tak do Polaków, nie boi się i staje tak przed nimi twarzą w twarzą. To tak jakby kiedyś Mengele towarzysko odwiedzał rodziny swoich „pacjentów” z pracy…

 12. Olo said

  Braun vs. Niedzielski, czyli stuprocentowy Semita kontra chazarski Frankista.

 13. Marek said

  Pani Lily ma chyba problemy z opisem Niedzielskiego ustami Olszańskiego.
  Zaciśnięta pięść ma Olszańskiego kompromitować, bo co?
  Paluszek, kciuk, ogolona główka też przeszkadza?

 14. plausi said

  STRĘCZYCIELE ŚMIERCI i własnego ryzyka

  Niedzielski jest jednym z nich, oszukują naturalnie ludność, że stręczą im jakąś tzw. „szczepionkę”, sami jej producenci odmówili jakiejkolwiek odpowiedzialności za wyrządzone przez nią szkody, bo jak przedstawiciel ich ubezpieczenia szczerze potwierdził:
  Torsten Leue, szef trzeciej co do wielkości grupy ubezpieczeniowej Talanx mówi jasno: „DIE STAATEN ÜBERNEHMEN daher aufgrund fehlender Erfahrungswerte in der Kürze der Zeit dieses RISIKO, weil es PRIVATWIRTSCHAFTLICH NICHT KALKULIERBAR IST“” („Z powodu braku doświadczenia z racji krótkiego czasu PONOSZĄ PAŃSTWA TO RYZYKO, ponieważ GOSPODARCE PRYWATNEJ NIE JEST MOŻLIWE JE (RYZYKO) OBLICZAĆ” ), tzn. z wstrykiwianiem prepraratów wiąże się NIEOBLICZALNE RYZYKO.

  https://www.handelsblatt.com/finanzen/banken-versicherungen/versicherer/covid-19-vakzin-wer-haftet-bei-den-corona-impfungen-fuer-was/26746400.html

  Jako że Państwa nie posidają żadnych pieniędzy poza tymi, które wycisną z ich „wyszczepionych” podatników, tzn. wyszczepieńcy wyłącznie sami ponoszą ryzyko iniekcji preparatu genetycznego, nastręczonego im przez organy stręczące tzw. usługi medyczne.

  I dalej, „Da die Impfung freiwillig sei und vor dem Einstich über mögliche Nebenwirkungen informiert werde, gehörten solche Effekte zum normalen Lebensrisiko. Ein Anspruch auf Schadensersatz oder Schmerzensgeld bestehe in diesem Fall nicht” (Jako że przed wstrzyknięciem preparatu (genetycznego mRNA) poinformowano o możliwych skutkach obocznych, takie skutki należą do normalnego ryzyka życia, w takim przypadku nie przysługuje odszkodowanie ani zadośćuczynienie za ból i cierpienie ), aczkolwiek preparat genetyczny nie jest wcale normalny.

  Nieco perwersyjne jest przy tym stwierdzenie, że „poinformowano o możliwych skutkach obocznych” skoro w poprzednim zdaniu stwierdzono, że grozi NIEOBLICZALNE RYZYKO, tzn. o w ryzyku nie ma właściwie wiedzy, ale stręczyciele śmierci wymyślają coraz to nowe sposoby, aby zmusić także mądrzejszą część ludności do przyjęcia preparatu genetycznego nazywanego „szczepionka”, którego działanie jest NIEOBLICZALNE, nie jest nawet wiadomo, czy w obóle chroni przed czymkolwiek, gdyż w międzyczasie potwierdzono, że przed zakażeniem nie chroni.

  Ale nie bądźmy malkontentami, z tego stręczenia śmierci ludności świata wynikają też pewne pozytywy, przynajmniej dla bardzo, bardzo wąskiej grupy ludności:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

 15. plausi said

  Czytelniku, czy dasz się wykastrować na własnego ryzyka ?

  Jeśli min. Niedzielski ci obieca, że otrzymasz z powrotem część przysługujących praw, które ci zabrano pod pretekstem tzw. „plandemii” ?

  Uważasz, że nie. Z tych, którzy dali się wyszczepić na własne ryzyko i koszt nie wyszczepionych, przynajmniej jedna część dała by się wykastrować, zresztą słusznie, bo przekazując swoje geny, sprowadzają na społeczeństwo dalsze ryzyko swej tępoty.

  Powyższy komentarz jest nieco złośliwy, jednakże nie odbiega zbytnio od rzeczywistości, sądząc po zachowaniu licznych współobywatel.

 16. jok said

  „w gminach z bardzo dużym poparciem PiS-u jest jednocześnie najmniejszy procent ludności zaszczepionej przeciwko koronawirusowi. Właśnie tej zależności nie rozumiem. ”

  Autor sobie robi jaja? Czy to taki chwyt publicystyczny”?

  Słyszałem od „lemingów” „proste tłumaczenia” świata kilka lat temu- mieszkania podrożały, bo emigracja większa i przysyłają pieniądze. Takie tłumaczenia uważam za prymitywne.
  I takim – sorry – lub pozującym na takie „uproszczenie aż do prymitywizmu”, wydaje mi się cytat z początku o „niezrozumieniu”.
  Sądzę, że ludzie w podkarpackim (część), nie głosują na PiS, bo go uwielbiają bałwochwalczo i cieszy ich wszystko: i podwyżki dla polityków i wielka miłość do izraela oraz dotacja dla JPMorgan.

  Sądzę, że ludzie w podkarpackim (część) sądzą, że są na dziś/na ostatnie wybory, 2 ważne siły polityczne: jakoś tam patriotyczna i konserwatywna PiS, no i ta druga, przeciwna temu PO/KO.

  Z tego powodu, że są konserwatywni wybierają PiS, nie piszę tu absolutnie o tym, czy to zasadne czy nie; co widzą a czego nie. [Nie tyle wybierają, co wybrali: przed lockd].
  Z tego powodu że są konserwatywni nie wierzą w pandemię (jej zabójczość) i zbawienność szczepionek. To i się nie szczepią lub mało.

  Pewnie ja też coś upraszczam, ale nasuwa mi się reakcja, pytanie z wielkim zdumieniem: czego tu nie rozumieć?
  [ I nie piszę o tym, że powinni zrozumieć, że dobra zmiana jest inna niż im się wydaje, niepatriotyczna, „usługowa” etc etc]

 17. wow said

  Wyborcy „prawicy” generalnie są bardziej nieufni niż wyborcy liberałów i lewicy. Dlatego ok. 95% wyborców Konfederacji a także ok 60% wyborców PiS-u jest krytycznie nastawionych do szczepień covidowych. Częściowo jest to przecież dawny elektorat LPR i Samoobrony, który poczuł się robiony w wała. Jak „doradcy” wyzywają nieszczepionych od ciemniaków, przygłupów, straszą i grożą to w ludziach narasta opór bo „miało być inaczej”. Ja też uważam, że to zabawne iż zamiast pro-pisowskiej prowincji mimo zachęt pisowskiego rządu „wyszczepił się” elektorat PO i SLD. Dla rządząców znaczna część tego elektoratu jest już stracona, widzi to chyba prezydent, który od poczatku dawał sprzeczne sygnały apropo szczepień na covid.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: