Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Służby coraz chętniej przeglądają billingi i podsłuchują

Posted by Marucha w dniu 2021-07-30 (Piątek)

Policja i inne służby coraz chętniej sięgają po billingi telefoniczne polskich obywateli oraz po podsłuchy. Tylko w ubiegłym roku policjanci uzyskali dostęp do blisko 1,1 miliona danych telekomunikacyjnych, czyli o 100 tysięcy więcej niż rok wcześniej.

Jest to możliwe dzięki regulacjom pozwalającym na taką możliwość niezależnie od rodzaju popełnionego przestępstwa.

„Dziennik Gazeta Prawna” alarmuje, że służby niezwykle chętnie sięgają po dane telekomunikacyjne Polaków. Przez cały 2020 rok uzyskały one dostęp do informacji o blisko 1,1 mln użytkowników sieci telefonicznych, a więc o 100 tys. więcej niż w 2019 roku. Ogółem służbom przekazano blisko 1,6 mln danych, które dotyczyły także aktywności internetowej.

W blisko 70 proc. przypadków o udostępnienie im informacji zwracają się policjanci. Wszystko za sprawą niezwykle liberalnych przepisów, dzięki którym służby mogą otrzymywać dane o obywatelach bez względu na rodzaj przestępstwa. Na dodatek możliwe jest to również w przypadku powództwa prywatnego. Od kilku lat zwracano zresztą uwagę na towarzyszące temu nadużycia.

Wzrosły nie tylko przypadki sięgania po billingi telefoniczne. W ubiegłym roku założono w Polsce więcej podsłuchów mimo wyraźnego spadku liczby przestępstw. Policja wnioskowała o taką możliwość blisko 10 tys. razy, co miało rzekomo pomóc w wykryciu blisko 1,5 tys. przestępstw.

Na podstawie: money.pl.
http://autonom.pl

Komentarze 4 do “Służby coraz chętniej przeglądają billingi i podsłuchują”

 1. Maverick said

  Podsłuchiwanie poprzez poliniackie służby mundurowe i rządowe wygląda na poczynania głupków bez IQ. Tłumaczenie się wykrywaniem przestępstw to jakaś kpina, gdy najwięcej przestępstw w Polin popełniają ludzie na pozycjach społecznych, którzy zamiast służyć obywatelom, uzurpują sobie prawa niczym mafia czy kartele.

  Dlaczego mamy się dziwić że jest tak czy inaczej, pod rzydziański dyktat w 92 roku ubiegłego wieku stworżono agendę 21 czyli chazarskie plany na wiek 21-wszy. To wszystko co się dzieje to wdrażanie tych planów.

  Wszystko nazwano zrównoważonym rozwojem, a ma to polegać właśnie na totalnej ingwilacji, inventeryzacji całej planety z tobą włącznie. Corona świrusek to tylko narzędzie do narzucania tej kontroli.

 2. Kojak said

  Sluzby ? Jakie sluzby ? To najczesciej pospolite kurwy i bandyci wyjeci spod prawa ! Te zdegenerowane bydlo to zwyczajni mordercy bandyci i zlodzjeje ! Tworza zwyczajnie panstwo w panstwie ! Nie jest zadnym odkryciem Amervki ze to te kurwy nagrywaly tasmy u Sowy i przyjaciele ! Zydobanderwskie bydlo z PPYYYSS na mocy ustawy antyterrorystycznej nadalo im mozlwiosc prowadzenia dowolnych dzialan kryminalnych w majestacie tzw prawa ! Te bydlo moze dowolnie podsluchiwac kazdego, bez postanowienia sadu ! Te bydlo moze wlamywac sie, do dowolnych komputerow tez bez postanowiena sadu A nawet moze ,dowolnie i swobodnie zastrzelic bez ostrzezenia dowolna w zasadzie osobe ! Idzie czlowiek a zydobaderowskiemu bydlakowi wydaje sie ze to terrorysta, to on moze wyciagnac spluwe i palnac go prosto w leb ! To wszystko uchwalily zydobanderowskie kurwy z PPYYSSS ! Niestety i moja osoba budzi ich zainteresowanie ! Kiedys juz chyba z roku temu napisalem bardzo osobista uwage na temat prawa I…. zostala ona kasliwie i szyderczo przytoczona przez rzekomego internaute wzgledem mnie, jakis miesiac temu ! Oczywiscie nie byla to rzeczowa polemika wobec mnie bo zawsze staram sie pisac majac argumenty na uwadze ! Zyd nigdy nie bedzie rzeczowo dyskutowal ,on zawsze chce obsrac rozmowce ! Skojarzenie mnie z gajowki z gazeta wyborcza jest absolutnie niemozliwe dla zwyklego smiertelnika !

 3. Dziadzius said

  a wszyscy NKWDzisci placza w piekle bo oni tam siedza za grzechy nie dozwolone za ich czasow podcza gdy nowi NKWDzisci maja poparcie prawa zeby robic ludziom swinstwa.- Jak nie popatrzszysz na to to iwreja czuc!!

 4. Piskorz said

  re art….przeglądają, podsłuchują””….niech nas wszystkich w dupy pocałują!!

Sorry, the comment form is closed at this time.