Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Zbigniew Kozioł o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Telewizja = programowanie twojego myślenia

Posted by Marucha w dniu 2021-07-31 (Sobota)

“Twoja” telewizja. Usiądźmy wygodnie przed telewizorami. Weźmy do ręki pilota, postawmy na stoliku ciepłą herbatę i ustawiając częstotliwość na dowolny kanał – zacznijmy oglądać. W tym momencie możemy włączyć jeszcze stoper i przeprowadzić pierwszy test: ile czasu minie, zanim zobaczymy kogoś zabitego na ekranie?

Obojętnie czy weźmiemy pod uwagę to, co pojawi się w serialu, wiadomościach, czy w jakimkolwiek innym programie. Po prostu poczekajmy, odliczając czas do pojawienia się pierwszej ofiary na wizji.

Ile minie czasu? – może kilka, może kilkanaście minut.

I albo będzie to fikcja, którą ktoś wyreżyserował, nazywając to filmem, albo fikcja w innej postaci – podana jako wiadomość z pierwszej ręki.

Czymże różni się jedno od drugiego? – powszechnie zakładamy, że są to dwie zupełnie inne rzeczy, ale gdyby się tak dłużej zastanowić…

Telewizja – programowanie umysłu

Obecnie prawie każdy człowiek na świecie ma dostęp do telewizji. Gdy popatrzymy w okna domów i mieszkań wieczorową porą, to zobaczymy niebieską poświatę, która z ekranów się wylewa.

Często też oprócz dorosłych ludzi, siedzą obok ich dzieci – którzy dopiero wszystkiego o świecie się dowiadują.

I w tym czasie, gdy tak sobie oglądają puszczone na ekranie obrazki – tam, bohaterowie filmów akcji sieją zniszczenie. Poruszają się po mrocznych zakamarkach miast, rozprawiają się z bandziorami i generalnie – toczą nieustanną walkę, po drodze gęsto rozsiewając wybuchy i demolkę.

Człowiek, który to ogląda, przeżywa całą gamę emocji, lecz w dużej mierze są one negatywne. Może nawet jest ich wiele odcieni – strach, lęk, zgroza, smutek, złość, ale wszystkie mają ujemy ładunek.

W ten sposób sączy się do jego życia wszystko to, co tam ogląda – odczuwając dane emocje, sam wytwarza taką energię, która później, w ten czy inny sposób – materializuje się w jego życiu, w postaci problemów, awarii i wszelkich dramatów spraw codziennych.

Telewizja – strach

Nazwaliśmy się rozwiniętą Cywilizacją; podzieliliśmy kraje na te, które dopiero osiągają pewien poziom, i na te, które już wysoko się wspięły.

Ale o jakim rozwoju społeczeństwa mówimy, skoro w telewizji na próżno możemy szukać pozytywnych obrazów, dobra, ciepła i miłości przejawów?

Jak możemy przystawać na scenariusze wojennych filmów i kina akcji, pokazując je dzieciom, a w tym czasie za temat tabu uznawać karmienie niemowlęcia piersią?

W czym przejawia się Człowieczeństwo – odpowiedzmy sobie na to pytanie – w walce i zniszczeniu, czy w ciepłych uczuciach macierzyńskich?

I w ten sposób możemy przeprowadzić kolejny test

Ile czasu minie, gdy usiądziemy przed telewizorem, i pojawi się przed naszymi oczyma obraz szczęśliwej rodziny, spełnionego małżeństwa dwojga kochających się ludzi, wspaniałych, radosnych dzieci i ogólnego dobra, które stało się ich doświadczeniem i życiem?

Czy w tym przypadku w ogóle się tego doczekamy? Jeśli chodzi o zniszczenie, to wystarczy poczekać dosłownie chwilę; co jednak, gdy chcemy poczuć dobre emocje, które wywołają w nas radosne sceny w telewizji?

Możemy skakać po kanałach, szukać w filmach, wiadomościach i przeróżnych programach, a nie uświadczymy sceny w której mądrość dziejów zawarta będzie, w której pokazana prawdziwa i szczera Miłość zostanie.

Miłość

Skąd więc potem ludzie mają czerpać swe wzorce, skoro praktycznie nic dobrego nie jest pokazywane, a jednak prawie wszyscy ludzie chcą żyć w dobroci i radości, być kochanymi i rodziny zakładać…

Możemy dziś spojrzeć na telewizję i zrozumieć, że to my, odbiorcy tworzymy to, co jest nam pokazywane.

Popyt rodzi podaż, a więc to my świadomie musimy zdecydować czym karmimy swoje umysły.

Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej Tomicki

https://www.odkrywamyzakryte.com/

Komentarzy 5 do “Telewizja = programowanie twojego myślenia”

 1. Maverick said

  Muszę przyznać że od 15 lat nie oglądam TV z tego powodu, a że mieszkam w USA a miedia w ich rękach to nic dobrego dla ciebie w tej TV nie ma i jeszcze chcą abyś im za to płacił.

  Odetnij TV to pierwszy krok to twojej wolności i saamodzielnego myślenia.

 2. Bumerang said

  Cyt.: „Możemy dziś spojrzeć na telewizję i zrozumieć, że to my, odbiorcy tworzymy to, co jest nam pokazywane.”

  Kontekstowo nie „my”, tylko właściciele mediów, z których wielu posiada krótkie napletki i złe intencje. Satanista Czarny Żmij pisał kiedyś, że żydzi są nosicielami schizofrenii, a także skądinąd dużą skłonność do zboczeń i okrucieństwa, które to rzeczy w mediach aranżują dla naiwnych widzów, od których za oglądanie tego szajsu wyciąga się jeszcze pieniądze! Naiwny motłoch bezkrytycznie CHŁONIE TO co ogląda w podświadomość i odtwórczo zaczyna wedle tego żyć, uznając taki stan rzeczy jako coś normalnego i oczywistego – epatowanie głupotą, cwaniactwem, chorobami, przemocą, seksem, programy typu „Trudne sprawy”, gdzie aktorzy wściekle skaczą sobie do gardeł, a później nasiąknąwszy tym ludzie STWARZAJĄ SOBIE PIEKŁO W REALU!!! Nic bez przyczyny. Skąd wszędzie tyle chorób, tyle złości i wzajemnej podłości?

  Niezdrowa żywność z marketów swoją drogą, ale to też nie jest przypadek.

  Kultywowanie zwłaszcza holokaustycznych bzdur i bajeczek roznieca w żydach mściwość, nienawiść i obsesyjną żądzę odwetu na gojach, w szczególności tych spośród Rasy Białej, co widać aż nadto i przy trwającej jeszcze na świecie żydowskiej potędze jest to NIEBEZPIECZNE dla całej ludzkości!

 3. NC said

  Re 1: Zrobiłem to samo, też jakieś 15 lat temu. W końcu jest Netflix. Win-win!

 4. Maverick said

  Po hiszpańsku z angielskimi napisami o zawartości oksydentów grafenu we wszystkich szczepionkach.

  https://odysee.com/@True_World:f/Graphene-Oxide—By-Several-Ways-cause-Covid—Covid-Zpusobuje-Oxid-Graphenu:5?

 5. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie i ściek mendialny w postaci tvn, tvp i polsat napędzają nagonkę na niezaszczepionych.
  Typowy przykład prania mózgu (uzasadnienie) przed wprowadzeniem przymusu szczepień i innych form totalitarnych.
  Zobaczcie ten artykuł ze strony policji i film niby z monitoringu miejskiego Zamościa. A ujęcia ewidentnie kręcone kamerą przez kamerzystę.
  Prowokacja gliwic…, przepraszam, zamojska:
  https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/116901,Policjanci-poszukuja-sprawcy-podpalenia-mobilnego-punktu-szczepien-i-budynku-zam.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: