Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Smoleńsk musi się kręcić?

Posted by Marucha w dniu 2021-08-01 (Niedziela)

Koledzy Antoniego Macierewicza z MON są bezlitośni: uważają, że polityk jeszcze długo będzie zlecał kolejne ekspertyzy i przeciągał w czasie raport ws. przyczyn katastrofy, ponieważ nadzwyczaj podoba mu się stanowisko szefa komisji i nie chce być znów szeregowym posłem.

Macierewicz zaprzecza i mówi o prowokacji.

Raport końcowy miał być opublikowany już dawno – jakiś rok temu! Jednak nagle Antoni Macierewicz zaczął zlecać kolejne ekspertyzy. Dziennikarze oraz ich źródła informacji w MON twierdzą, że polityk stara się wymusić na Mariuszu Błaszczaku powołanie podkomisji na kolejny rok.

– Macierewicz ma teraz stanowisko, sekretariat i samochód, a jak złoży raport końcowy, to stanie się szeregowym posłem – powiedział „życzliwiec” z MON Gazecie.pl. Jak podaje portal, w drodze mają być kolejne ekspertyzy. „Kolejna ekspertyza ma dotyczyć rejestratorów lotu. Kontynuowanie prac to sposób na uzasadnienie, czy wręcz wymuszenie na Mariuszu Błaszczaku decyzji o wydłużeniu istnienia podkomisji” – pisze redaktor portalu.

Macierewicz: „To bzdura”

Antoni Macierewicz natychmiast skomentował sprawę dla zaprzyjaźnionych mediów. Stwierdził, iż mamy do czynienia z „prowokacją Agory”.

Ostatnie badanie dotyczące rejestratorów zostało przeprowadzone już jakiś czas temu i jasno wykazało, w którym miejscu samolotu doszło do eksplozji. Były to jednak nasze badania, a nie zlecone ekspertyzy. O żadnych innych badaniach i ekspertyzach, jakie miałbym niedawno zlecać, nic nie wiem – zapewnił niezależną.pl.

Nie wiemy, które badanie przeprowadzone „jakiś czas temu” Antoni Macierewicz ma na myśli. Być może chodzi o rewelacje z marca, gdy ogłoszono, że „Rosjanie ukryli element świadczący o przebiegu wydarzeń, zapisujący parametry lotu, którego nie można było sfałszować. Dowód ten został przez Rosjan ukryty, po to by nie można go było zbadać”.

Nie wiemy, które badanie przeprowadzone „jakiś czas temu” Antoni Macierewicz ma na myśli. Być może chodzi o rewelacje z marca, gdy ogłoszono, że „Rosjanie ukryli element świadczący o przebiegu wydarzeń, zapisujący parametry lotu, którego nie można było sfałszować. Dowód ten został przez Rosjan ukryty, po to by nie można go było zbadać”.

Maciej Lasek szybko wyśmiał na Twitterze tę teorię:

To ma być według Antoniego Macierewicza „superwytrzymaly” rejestrator – w bakielitowej obudowie. „Odnaleziony” tak jak „dowód” na wybuch – na zdjęciach.

Polski producent czarnych skrzynek również nie uwierzył w niedawną hipotezę Antoniego Macierewicza.

Szef podkomisji po raz kolejny zapowiedział, że raport jest praktycznie gotowy. Słyszymy to już od dłuższego czasu. I tym razem Antoni Macierewicz nie powstrzymał się, aby nie wsadzić szpilki nieprzychylnym mediom:

– Niektórzy jednak najwyraźniej się boją pokazania okoliczności katastrofy smoleńskiej i tego, jaka odpowiedzialność spada w tej sprawie na Platformę Obywatelską, Donalda Tuska, a także „Gazetę Wyborczą” i TVN.

Jedno jest pewne. Któraś wersja musi być prawdziwa. Nowe badania albo są przeprowadzane, albo nie.

Taśmy grozy

Niewiele do tej pory wynikło z odpalonej w kwietniu „bomby” na temat śladów trotylu na siedzeniach tupolewa. Sensacyjne ustalenia przekazał tygodnik „Sieci”. Od tego czasu jednak żaden przełom nie nastąpił. Nie nastąpił pomimo ogłoszenia przez Antoniego Macierewicza, że to wybuch miał być przyczyną tragedii w 2010 roku.

Od tego czasu jednak na Macierewicza spadła fala krytyki – po pierwsze za zgodę na umieszczenie w filmie wyemitowanym w TVP nagrań z ostatnich sekund przed katastrofą (słychać na nim przejmujący krzyk ginących ludzi). Również część rodzin smoleńskich zwróciła się przeciwko politykowi. Media opisały „taśmy Macierewicza” z rozmów z rodzinami. Wynika z nich, że nie dotrzymał danego im słowa w kwestii publikacji szczątkowych materiałów oraz niewyrzucania nikogo z podkomisji. Gazeta.pl zasugerowała wówczas, że PiS zamierza w związku z tym podkomisję powoli wygaszać.

Obecnie nadal trwa spór o wrak. Maria Zacharowa napisała na Telegramie ponad tydzień temu, że „twierdzenie, że strona rosyjska przetrzymuje wrak samolotu w nieskończoność, nie ma żadnych podstaw”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 4 do “Smoleńsk musi się kręcić?”

 1. Kojak said

  Krzyk z ostatnich sekund przed katastrofa ? A niby skad, te smierdzace zydobanderowskie kurwy i gnoje maja te nagrania ? Oczywiscie z oslawionych pocietych na strzepy nagran z czarnych skrzynek ! Bezczelnosc tych zydobanderowskich kurw i gnid juz nie zna zadnych granic ! Oczywiscie oni doskonale wiedza kto zmajstrowal ta tzw rzekomo katastrofe ! Oni zostali oczywisie zamordowani. Pytanie tylko; kiedy i w jaki sposob . Na pewno nie zgineli w tej rzekomej katastrofie ! Niezliczona ilosc faktow to wrecz wyklucza . Oni tego nie powiedza poniewaz jedna grupa zydowstwa ,wykonczyla druga grupe zydowstwa za pomoca czynnikow zewnetrznych, wcale nie ruskich . Oczywscie Putinowi bylo na reke zeby gnoj Kaczynski z reszta zydowskich bydlakow glownie z PIS zwyczajnie zdech l . Nie powedza tego poniewaz po ujawnieniu tych informacji caly uklad wladzy zydowstwa nad Polska wylecialby w powietrze .

  ————
  Uważałem i uważam, że to był wypadek.
  Do tej pory żadne „argumenty” nie były w stanie zmienić mej opinii.
  Admin

 2. Kojak said

  Nie byl to i to absolutnie zaden wypadek ! Niech pan poczyta chocby prace inz Cierpisza .Nie chce pana urazic, ale widac nie zadal pan sobie zbyt wiele trudno z ta katastrofa, skoro pan tak hardo twierdzi ,o rzekomym wypadku I jeszcze szyderczo okresla ich przeciwnikow Musze powiedziec ze bardzo sie panu dziwie ! Nie trzeba byc Sherlockiem Holmsem ale wystarczy chocby pobieznie ale uwzanie przesledzic punkt po punkcie kolejne etapy zdarzen ! Poczawszy od wyjscia zainteresowanych z domu, odlot z lotniska, ladowanie , rozrzut samolotu w miejscu katastrofy i co jest a czego tam nie ma ,akcje ratownicza ,obrazenia jakie odniesli zabici, sposob przeprowadzenia sekcji zwlok oraz zwiazane z nia okoicznosci , sposob , szybkosc i ilosc zolnierzy i policji ktorzy sie tam pojawili i ktorzy obstawili miejsce zdarzenia, w samolocie nie tylko byly czarne skrzynki ktore potraktowano kuriozalnie ale jeszcze trzy inne rejestratory lotu , jak je potraktowno i co sie z nimi stalo i i i i

  ———–
  Panie Kojak, żadna sensowna dyskusja mnie nie urazi.
  Admin

 3. k wilczoch said

  To jest człowiek który podziela Polaków, aby wynosić korzyści dla siebie nie kierując się dobrem obywateli, to jest po prostu Swinstwo.

 4. Miet said

  Re. Admin #1

  I mojej też!

Sorry, the comment form is closed at this time.