Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Białystok: Nacjonaliści przeciwko zjawisku „Patodeweloperki”

Posted by Marucha w dniu 2021-08-03 (Wtorek)

Biorąc pod uwagę wyrastające jak grzyby po deszczu stawiane przez deweloperów bloki w Białymstoku i nie tylko, postanowiliśmy uświadomić białostoczan, z czym tak naprawdę mamy do czynienia, a mianowicie ze zjawiskiem tzw. „Patodeweloperki”. Prezentujemy treść wygłoszonej informacji, jak i nagranie.

Od kilku lat polskie miasta, w tym również Białystok, zmagają się z problem tzw. Patodeweloperki. Deweloperzy wykupują ziemie z terenami zielonymi, jak i zabytkową zabudową, aby postawić tam nowe, w pełni zabetonowane osiedla bez żadnego planu urbanizacyjnego.

Przez brak terenów zielonych, w okolicach tych osiedli bardzo często dochodzi do podtopień, podczas upałów temperatury na dnie studni deweloperskiej są o wiele bardziej odczuwalne, a podczas budowy niszczy się bioróżnorodność.

Osiedla te są stawiane niejednokrotnie na siłę, nie są one związane z potrzebami narodu, deweloperzy kierują się głównie zyskiem. Wiele z nowo powstałych mieszkań z powodu bardzo wyśrubowanych cen stoi pustych, lub są skupowane przez ludzi zamożnych i wynajmowane krótkoterminowo. Bardzo często z wynajmowania mieszkań na doby korzysta młodzież, która może tam w spokoju upadlać się, organizując libacje alkoholowo-narkotykowe.

Problem niskiej dzietności polskich rodzin wynika głównie z powodu braku mieszkań – te już istniejące są zwyczajnie zbyt drogie, jednak władze zarówno miejskie, jak i krajowe interesuje jedynie ich prywatny zysk do spółki z deweloperami, zarabiającymi krocie na procederze, który służy jedynie im samym, pogłębiając jednocześnie jeden z największych obecnie problemów Polaków.

W naszym mieście szaleje fala pożarów, która bardzo często dotyka starą zabudowę jak i zieleń, która przez lata zdobiła przedmieścia Białegostoku. Śledztwa prowadzone przez prokuraturę stwierdzały że na miejscu doszło do podpalenia, jednak przez brak wykrycia sprawców były one umarzane. Ziemie te trafiały bardzo szybko w ręce deweloperów i powstają tam kolejne bloki.

http://autonom.pl/

Komentarzy 9 do “Białystok: Nacjonaliści przeciwko zjawisku „Patodeweloperki””

 1. Piskorz said

  re art Tak, to się zgadza; tam tak się dzieje, wiem bo mam rodzinę. ps. A
  Białystok jest ponoć najlepszym miejscem do życia dla rencistów i emerytów w kraju. A kto tam był, to niech skoczy do Supraśla, polecam gorąco. Jest co oglądać, ot choćby stary pałacyk „pofabrykancki”, obecnie b. dobre Liceum Plastyczne. Nie wiem od kiedy S. został uznany uzdrowiskiem. I jedzenie reg. smaczne, a szczególnie u Tatarów.

 2. deweloperzy kierują się głównie zyskiem

  Przecież Polacy tego chcieli! … To mają. Firmy mają przynosić ZYSK! I nie ma rzeczy ważniejszej! A czyim kosztem? A kogo to je…ie? (jak wyraził się pewien były prywaciarz)

 3. gnago said

  ta z powodu braku mieszkań. Raczej z powodu braku forsy na godne i bezpieczne życie z
  takimi perspektywami na następne dekady

 4. UZA said

  „Problem niskiej dzietności polskich rodzin wynika głównie z powodu braku mieszkań”
  „Raczej z powodu braku forsy na godne i bezpieczne życie z takimi perspektywami na następne dekady”

  Z powodu braku wszystkiego, a nade wszystko – wolności i praw. Jeżeli niewolnik rodzi dziecko, to przysparza korzyści panu, który zyskuje kolejnego niewolnika i może go poddać dowolnej obróbce albo eksperymentom medycznym. Dzisiaj ludzcy rodzice mają takie same prawa do swojego dziecka jak matka-klacz do swojego źrebięcia…

  A jeśli już jesteśmy przy analogiach, to Polacy mają taki sam wpływ na swoje ziemie jak niegdyś amerykańscy Indianie. Obcy mogą tu sobie robić co chcą – budować, burzyć, podpalać, wycinać drzewa i polować na zwierzynę.

  ———–
  Problemy polskich rodzin wynikają z niskiej wyszczepialności i nie trzymaniu dystansu społecznego.
  Admin

 5. revers said

  a ceny za m2 patodeweloperki budynkow wiekszy niz na zachodzie? przy zanizonych cenach gruntu.

  Znane tez zjawisko w niemczech wschodnich wymagajacych niby rekultywacji terenach gdy wykupowalo sie ciekawe lokalizacje miejskie na centra handlowo-uslugowo-mieszkalne na terenach wymagajacych niby rekultywacji terenu z doplatami gminy lub min. srodowiska.

  Prawdopodobnie czesc z tej patodeweloperki jest zwiazana z desantem pejsow i banderowcow ktorzy szykuja sobie raje podatkowe w rp.

  Okazuje sie ze podniesienie progow podatkowych w NOWYM LADZIE Polin dotyczy nowych zasiedlencow, migrantow, czyli pejsow , banderowcow z zegarkamu Nowaka

 6. Piskorz said

  re 5. P. Revers, kilka lat temu czytałem info, że 2 osiedla pod Krakowem i Wrockiem są gotowe i nikt tam nie mieszka….Ludzie dziwią się, że lokale puste, bo ludzie gówno wiedzą . A lokale czekają wiadomo …na kogo. Ale kto tam o- tym wie.?! Nie jest wykluczone, że w innych miastach są też takie „oazy”.

 7. Piskorz said

  re 2 deweloperzy kierują się głównie zyskiem”” bo są tacy, którzy kupują nie patrząc na cenę !! A trochę… i ceny spadną…i % w bankach ma pójść w górę.

 8. Zbliża się koniec Izraela. Żyd zasiedli Hiszpanię, Portugalię … Polskę już zasiedla.

  W takich państwach jak Hiszpania, Portugalia, Grecja i Polska, a także w dawnej NRD, zbudowano miliony mieszkań, które od wielu lat oczekują niezamieszkałe na żydowskich lokatorów.


  Wrocław – Tysiące pustych mieszkań czekają na lokatorów


  Warszawa – Mokotow, osiedle Marina stoi puste


  Apartamentowce na osiedlu w Sesenie, Hiszpania – stoją prawie puste

  więcej tu (2015r.): https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/06/fatalne-konsekwencje-likwidacji-izraela-dla-europy/

 9. Piskorz said

  re 8 Nic nowego dla mnie; wiem od dawna i pisałem o tym tu w „G”. ps Znowu się rozlezą po świecie jak wszy po starym kożuchu. Dobry tytuł tej starej książki „Żyd wieczny tułacz”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: