Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Globalne pranie mózgu! Jak się uchronić?

Posted by Marucha w dniu 2021-08-03 (Wtorek)

Żyjemy w świecie wyznaczanym przez maksymę Josepha Goebbelsa, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Wiemy, że tak nie jest, że nawet milion razy przywołane, nie sprawia, że coś czego nie ma, staje się. Chodzi tu oczywiście o coś innego: o to, że w końcu można przekonać człowieka do każdej bzdury. Rzecz tylko w tym, jak długo i intensywnie poddajemy go praniu mózgu.

W słowach głównego ideologa III Rzeszy kryje się jednak równocześnie pewna nadzieja. Wynika z nich, że kłamstwo trzeba powtórzyć aż tysiąc razy, żeby miało ten status co prawda. Idąc dalej, można też powiedzieć, że wystarczy jedna prawda, aby obnażyć tysiąc kłamstw. [Nie, nie wystarczy – admin]

Wiedzą to ci, którzy zajmują się propagandą, starając się pozbawić nas zdolności myślenia przez atakowanie samych podstaw logiki. Wszelkiej maści cenzorzy histerycznie atakują każdy przejaw wolnego myślenia, nazywając go „faszyzmem”, bo wiedzą, że pomimo oceanu ich kłamstw nawet pojedyncze krople prawdy stanowią siłę. Tak, jak biała plamka będzie się rzucać w oczy na czarnym tle, tak każda prawda będzie odznaczać się wśród kłamstw.

Mając więc przed sobą rządy, media, międzynarodowe korporacje, wielki biznes wcale nie powinniśmy się obawiać, że przecież my nie mamy tego wszystkiego. Nie potrzebujemy bowiem tego, jeśli tylko stajemy po stronie prawdy. Aby tak jednak było, potrzebujemy nieustannej formacji i weryfikowania, czy my sami nie ulegamy praniu mózgu. Nie ma się bowiem, co oszukiwać – ideologia sączona przez lata do naszych umysłów z pewnością i w nich zrobiła swoje spustoszenie, nie mówiąc o umysłach naszych dzieci.

Jeśli nie zadbamy o siebie, nie pomożemy nikomu innemu. Tymczasem naszą misją powinno być tworzenie zielonych oaz na pustyni. Coraz bardziej wracamy do czasów upadku imperium rzymskiego, kiedy cywilizacja upadła, a jeszcze nie zdążyła wykształcić się nowa. Pozostawała tylko troska o to, by starać ocalić się w najbliższym otoczeniu to, co istotne i przekazać to kolejnym pokoleniom.

My również obserwujemy upadek obyczajów, kultury, wiary, wielowiekowych zwyczajów i tradycji, zachodniej myśli cywilizacyjnej, w której wolność, moralność, własność znaczyły bardzo wiele. Musimy opowiadać się za tym wszystkim, przede wszystkim naszym życiem. Nasza wierność będzie gwarantem, że to, co uważamy za cenne, stanie się takie w oczach innych. W przeciwnym razie wyrzucą nam hipokryzję i będą mieli rację.

Oczywiście, potrzebny jest odwrócony „marsz przez instytucje”, aby odzyskać państwo, w tym urzędy, sądy, instytucje. Są potrzebne wolne media, które odgrywają gigantyczną rolę w demaskowaniu kłamstw i manipulacji. Jest potrzebny sprzeciw wobec międzynarodowych instytucji, które chcą nam odebrać resztki suwerenności, a także wobec państw, które mają zakusy, aby traktować nas jako kolonie.

W pierwszym rzędzie trzeba jednak zadbać o to, aby w nas było pragnienie wolności, aby nasi najbliżsi, szczególnie dzieci ceniły wolność i rozumiały ich znaczenie. Dzisiaj, najbardziej przerażające nie jest to, że żyjemy w strukturach zniewolenia, bo Polacy często byli na to skazani. Druzgocące jest to, że tysiące młodych ludzi nie widzi potrzeby istnienia suwerennego państwa polskiego, nie widzi problemu w tym, że media w Polsce należą do obcego kapitału, Unia Europejska stawia swoje prawo ponad naszą konstytucją, a unijni urzędnicy i sędziowie chcą dyktować nam, co powinniśmy robić, jak myśleć i organizować nasze życie.

To jest niestety efekt wieloletniego prania mózgu. Podziwiamy swoją smycz, bo widzimy z jakiej ładnej skóry została wykonana i złotą klatkę, do której nas zapędzono. Zapominamy, że każdy mądry okupant zaczyna od zwiększenia standardu życia obywateli. Imperium Rzymskie budowało drogi i zaprowadzało pax romanum, zaborcy stawiali tory, a komuniści całe miasta.

Już Arystoteles zwrócił jednak uwagę, że jeżeli wystarczy nam zabezpieczenie naszych potrzeb materialnych, to nie różnimy się niczym od bydła przy żłobie. Znakiem prawdziwego człowieczeństwa jest umiłowanie prawdy i dobra, a obrzydzenie dla kłamstwa i zła. Ludzie honoru zawsze woleli stracić pracę, możliwość kariery, żyć w biedzie niż zgodzić się na podłość, nawet biernie i zaakceptować system, który poniża ludzi i karze im żyć w iluzji.

Autor: Chris Klinsky
https://prawy.pl/

Komentarzy 8 do “Globalne pranie mózgu! Jak się uchronić?”

 1. jok said

  ” złotą klatkę, do której nas zapędzono”.
  Niektórych do złotej, niektórych do częściowo złotej, niektórych do złotawej – pozłacanej, niektórych do pozłacano – szarej, a niektórych do szarej z pozłotkiem [to ostatnie – każdy (prawie), nawet przy braku perspektyw, ma płaski tv i aŁto, ale to rezultat „postępu technicznego”/wytwórczego. No i każdy ma komórę :))].

  ” starając się pozbawić nas zdolności myślenia przez atakowanie samych podstaw logiki.”
  Codziennie to widzę. Np. „porwanie Cimanowskiej/Cimanouskiej/Tsimanouskiej etc”, czyli „porwanie pani Krystyny”

  „Wszelkiej maści cenzorzy histerycznie atakują każdy przejaw wolnego myślenia, nazywając go „faszyzmem”, bo wiedzą, że pomimo oceanu ich kłamstw nawet pojedyncze krople prawdy stanowią siłę”
  Ładnie powiedziane, szczególnie pierwsza część zdania – do „bo”, gdyż druga brzmi … nieco naiwnie, choć ładnie.

  No, ale możemy się pocieszyć podobnym stwierdzeniem z „Roku 1984”
  „Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.”

 2. Polecam audio z „jaskiem z toronto”

  na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=0ucd472ksOg

  =========================
  jasiek z toronto

 3. revers said

  jakies skojarzenia z wieziena – obozu w Zamosciu gdzie oprawcy z II Reichu, potem UB-NKWD wprowdzali nowy lad europejski? lub globalny nowy lad?

  https://streamable.com/0asfy1

  tu wynosza zwloki lub ekperymentalne NOP-y bez sladu zycia, na widoku gawiedziowej kolejki po smierc.

 4. UZA said

  ” ” złotą klatkę, do której nas zapędzono”.
  Niektórych do złotej, niektórych do częściowo złotej, niektórych do złotawej – pozłacanej, niektórych do pozłacano – szarej, a niektórych do szarej z pozłotkiem”

  Teraz, to już dla wszystkich jest klatka betonowa z żelaznymi prętami – jak w starym ZOO. Niewolnikom żałują nawet sztucznej pozłoty, a oni zdają się tego nie widzieć i ciągle sobie powtarzają, że jest dobrze i będzie lepiej… Czasy, kiedy okupant zwiększał standard życia ludności (bo przecież nie prawdziwych obywateli), należą do przeszłości. Teraz jesteśmy w fazie jawnej depopulacji a raczej uboju sanitarnego i żadne standardy nie są już potrzebne.

 5. Znającym język niemiecki

  mogę zarekomendować relację D. Gansera na temat propagandy z głównym bohaterem Edward Bernays, zasłużonym na tym polu:

  https://www.youtube.com/watch?v=_sLUuNE2U0M

  szczególnej uwadze polecam od min. 44:00, jest mowa o tworzeniu tzw. Frames (ram myślowych), instrumentem jest tu m.in. język, a więc pierwsza rubież walki w każdej wojnie

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  walka na tej rubieży oznacza więc, że znajdujemy się w stanie wojny, no tak, tzn. wojna trwa (prawie) stale.

 6. Gobbels uchodzi za ucznia,

  i to bardzo zdolnego, Edwarda Bernaysa. Dobrze jest wiedzieć, że dziennikarze uczą się zawodu z książe E. Bernaysa i podobnych, ale w nagłówku mojego linku można też przeczytać ostrzeżenie pana Swintona z NYT.

 7. Siekiera_Motyka said

  Znalazł się punk eksperymentalny w Polsce na te zakrzepowe zastrzyki Dr. Mengela. Jest on na Śląsku.

  – Zaledwie cztery kraje świata, w tym Polska, prowadzą badania kliniczne. To się tak elegancko nazywa, badania kliniczne, a to w praktyce eksperymenty medyczne. Uczestnikami tego eksperymentu są dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 12 roku życia. Dzieciom podaje się preparat potocznie nazywanym szczepionką przeciw Covid-19 – dodała Grażyna Osadnik.

  – Spółka lekarska, przy której obecnie się znajdujemy jest jedną z 8 placówek w kraju i jedną z około 100 na całym świecie, placówką w której eksperyment na małych, zdrowych dzieciach się przeprowadza – oznajmiła organizatorka protestu.
  Były okrzyki „PiS, PO jedno zło”, „Ponad wszystko dobro dziecka”, „Ręce precz, od naszych dzieci”. Na jednym z banerów namalowano strzykawkę i podpisano: „Trwa cicha III wojna światowa, tego pocisku z ciała już nie wyjmiesz”.

  https://tarnogorski.info/slaskie-protest-przed-przyc/

 8. revers said

  To nie tylko pranie moozgow bo coraz czesciej bierze aie za drastyczne, drakonskie srodki tak jak na Filipinach od 25 sierpnia zaden nie zaszczepiony nie bedzie mogl nic kupic z zywnosci w sklepach spozywczych, sieciach handlowych – innym slowemm planowanyy glodomor.

  https://dailyexpose.co.uk/2021/08/02/local-philippines-government-declares-that-unvaccinated-people-will-be-barred-from-purchasing-food/

  lub na pu sty zelaadek , i przez pusty zelaadek do glowy – tez metoda.

Sorry, the comment form is closed at this time.